In Nederland worden nu proeven genomen met bewaring in kisten Endocil Zeeuwse Almanak KABEL IN OOSTERSCHELDE VOOR STROOMVOORZIENING BONTE VERSCHEIDENHEID IN PROGRAMMA VAN DEZE WEEK Agenda PROV IN 01 ALE ZEEUWSE COURANT DINbDAQ 12 JUNI 1956 VOORLICHTING AARDAPPELBEWARING IN GOES Bewaring in luchtgekoelde gebouwen draait in hoofdzaak om temperatuur Vooral ln het najaar heeft men in de landbouw met vele moeilijkheden te kampen, speciaal met betrekking tot do aardappelen- en ook de bie tencampagne, die in deze tijd de top bereiken. Ook in Zeeland met zijn ruim 66.000 ton aan opslagruimte voor aardappelen kent men deze moei lijkheden. Daarom hadden de belde rijkslandbouwconsulentschappen ln Zeeland maandagmiddag in het Schuttershof een voorlichtingsbijeenkomst belegd over de aardappelbewaring. Een groot aantal beheerders en eige naars van luchtgekoelde bewaarplaatsen hebben geluisterd naar een vier tal interessante lezingen door de heren dr. Ir. W. H. de Jong, D. Hofstra, belden medewerkers van de Stichting Aardappelbewaring, Ir. M. San ders, rijkslandbouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen en M. Murre, specialist voor boerderjjbewaringsplaatsen. Tijdens de besprekingen, die op de lezingen volgden, werden leerzame ideeën naar voren gebracht, waaruit bleek, dat ook in Zeeland de bewaring met de grootste zorg wordt uitgeoefend. Na een inleidend woord van de heer P. Luijendijk, hoofdassistent, sprak de heer Murre als eerste over „Temperatuursverloop en luchtmen- gen". De bewaring in luchtgekoelde gebouwen draait in hoofdzaak om de temperatuur, aldus spreker. Veel eigenaars vergeten echter nog steeds een voornaam ount, namelijk het aanschaffen van een goede thermo meter. De heer Murre had enkele in- steekthermometers meegebracht, die uitrest geschikt voor de bewaring zijn. Vervolgens lichtte hij het tempe ratuursverloop gedurende de afgelo pen winter in een vol-automatische cel nader toe. Hoewel de tempera tuur in een vol-automatische cel sta- Hormooncrême ontsluiert de schoonheid van uw huid Endocil, de nieuwe, hormoon- houdende crème, ontsluiert de schoonheid van uw huid. Het in Endocil aanwezige hormoon maakt uw huid weer gaaf, zacht, mooi. Reeds na 3 weken kunt u de verbetering constateren. Ge bruik Endocil ook als basis voor make-up of poeder. hormooncrême van Organon Per lube 230 bieler blijft, verkreeg men met de half-automatische cel toch eveneens uitstekende resultaten. Alleen moet men hieraan wat meer aandacht be steden. Door middel van het mengen van buitenlucht met de lucht itt de bewaarplaats is het mogelijk om de temperatuur, vooral in de vorstperiode, niet te hoog te doen oplopen. Met een voorbeeld maak te de heer Murre duidelijk, dat men met behulp van een thermo meter net zo lang met de béide luchtkleppen moet regelen, tot dat een goede mengseltempera- tuur verkregen is, dat is ongeveer drie tot vier graden. Blauwe plekken Bij de bespreking Van het probleem van het blauw worden der aardap pelen, bracht dr. De Jong in zijn be toog naar voren, dat dit aan ver schillende oorzaken te wijten is: het transport, vervoer, rottingsproces (bij Vorst) enz. De gevoeligheid van de knol eh het gehalte aan terosine en aanverwante stoffen zijn van belang voor het optreden van deze blauwe plekken, Men kan het blauw" worden verminderen door de toevoeging van kali, terwijl men door een voorzich tige behandeling van het produkt de weersinvloeden tot een minimum kan beperken. Bij furore is dan een tem peratuur van 13 graden het beste. Het opwarmen kan geschieden door het aanvoeren van warme lucht of door kunstmatige (dr. De Jong höem- de hier elektrische j verwarming. Een der aanwezigen bracht naar voren, dat ook gasVerwafmihg hüttige ef fecten afwerpt. Ir. Sanders merkte echter op, dat dit procédé brandge vaar inhoudt, zodat hij levér een elektrische verwarming zag. „Het beeld voor de toekomst in de aardappelbewaarplaatsen is ongetwij feld het kiemremmirtgsmiddel", aldus ir. Sanders tijdens zijn bespreking over dit middel. Met de kiemremming heeft de luchtgekoelde bewaarplaats voordelen boven de kuilbewaring en voor de langdurige winterbewaring geraakt de kuil dan ook langzamer hand uit de gratie, zo deelde ir. San ders niee. Er zijn vele soorten kiem- remmingsmiddelen of zoals de landbouwers zeggen „poeiers" maar er is er maar één, dat geschikt is, namelijk het poeder, dat werkt op basis van I.P.C. Dit poeder heeft 'ii gunstige beïnvloeding, wanneer men het langzaam en gelijkmatig door de luchtgekoelde bewaarplaats blaast. V oorzichtigheid De voor gebruik geschikte hoe veelheid stelde ir. Sanders vast op één tot een halve kilo. die vol gens een rouleringssysteem niet VAN &2/vi m TOT ONGEVALLEN Een deelnemer aan de Ronde van Sluis, die zich na afloop van deze wie lerwedstrijd per bromfiets naar huis wilde begeven, werd voor het club lokaal van dé wielervereniging aan- REGEN Naar regen leun ie hïjlten. Dat is een speciale eigenschap van de re gen. In middelburg zagen wij een winkelier, veilig binnen de veste Van zijn zaak, staande achter de glazen winkeldeur en tverkloos wachtend op de klanten die niet kwamen. Van wege de regen. Hij keek er naar. Aandachtig en mei overgave. Naar de regen dan. Naar de zon kijk je niét. Daar ge niet je van. Maar de regen noopt tot overpeinzingen. Op een stille namid dag, wanneer de lucht loodgrijs is, de straten glimmen en de mensen slechts haastig en zonder op- of omkijken hun besognes buitenshuis verrichten, dan in het goed om lui en loom, zonder wensen, achter de deur van je zaak te staan, achter het venster van je werkkamer te zitten of als je schoolmeester ben. de klas de klas te laten en naar het schoolplein te turen. Waar de regen langzaam uit de lindeboom drupt. Traag, even traag als de gedachtengang van de kijkers, want dat is ook zoiets speci fieks van d regen. Het werkt aange naam remmend op de werking van de liersene-. Mogen er bij zonneschijn duizend-en-een gedachten door het bedrijvige brein buitelen, bij regen zijn es te tellen. Naar regen kun je kijken. Biwijze van ontspanning. Alleen maar kijken en denken: ,'t Regent." Wetend, dat daar toch lekker niks tegen te doen 1 Dit stukje gaat uit als een nacht kaars. Maar dat komt door de regen. gereden dóór éeh aiitó. Hij kwam daar bij zo hevig te vallen, dat hij enkele vingers brak. Zijn vervoermiddel werd bij deze aanrijding geheel vernield. Op.de Eerste dijk nabij de hofstede van de heer Gakeer te Sint-Annaland gebeurde een botsing tussen twee per sonenauto's, die gelukkig nog vrij goed afliep. De beide automobilisten de heren L. R. uit Sint-Annaland en A. M. uit Sint-Maartensdijk merkten elk aar in de onoverzichtelijke bocht te laat op en een aanrijding was niet meer te voorkomen. De materiële schade was aanzienlijk, maar beide bestuur ders liepen geen letsel op. JUBILARIS Zondag 1 juli aanstaande zal de heer A. B. van Dijke, dié aan de Ring te Sint-Annaland wooritj het feit herdenken, dat hij vijfentwin tig jaar geleden werd aangesteld als schoonmaker van de School met den Bijbel. Dit jubileum wordt maandag 2 juli gevierd en het zal de jubilaris ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. 55 JAAR GETROUWD Vandaag wordt in Vlissingen een meer-dan-gouden-huwelijksfeest ge vierd. Het is vijfentwintig jaar gele den, dat de heer en mevrouw G. Gun- ter en H, GunterBimmel, die aan de Primulalaan 10 wonen, in de echt wer den verbonden. alleen van onder, maar ook van boven door de cel geblazen moet worden. Niet de gas werking is hier belangrijk, zoals velen veron derstellen, maar de contactwer king. Dr. De Jong merkte in dit verband nog op, dat men zeer voorzichtig moet zijn met het toe passen, daar men in Engeland reeds minder prettige ervaringen met dit poeder heeft opgedaan. De aardappelen worden namelijk onderhevig aan pukkelschurft en huidirritatie. Tot slot sprak de heer Hofstra over het mechanisch in- en uitbren gen van de aardappels. Door het onderdaks bewaren van het produkt werden mogelijkheden geschapen voor mechanisatie, hoewel de behan deling van de aardappelen eèn pro bleem op zichzelf is. Men moet het inbrengen of laden en het uitbren gen of lossen los van elkaar zién. 't Laden vraagt een veel grotere capa citeit, terwijl de machines goed verplaatsbaar moeten zbn, 2odat het blokkeren van het midaenpad voor komen wordt. Er ziin twee manieren van iaden, namelijk horizontaal, waarbij droge en natte aardappelen op de geschikste plaats komen, en verticaal, waarbij met een nadelige volgorde rekening gehouden moet worden. Kisten Men kan bij het laden en lossen ook niet dezelfde transporteurs ge bruiken, hetgeen de heer Hofstra aan de hand van een aantal lichtbeelden toelichtte. De bruikbaarheid van 'n transporteur is sterk afhankelijk van de Inrichting van liet gebouw. Men neemt in Nederland thans proeven met een nieuw procédé, waarbij in plaats van cellen, kisten met een inhoud van een ton gebruikt worden Voor aardappêlehbewaring. Dit heeft het voordeel, dat de opgestapelde kis ten geen beschadigingen aan de aard appelen veroorzaken. Het gehele pro cédé is gericht op een goedkoop ccue is gei transport. 9escW>«Mn"" tl*! SMHHIII 'n Moscatel Geïmporteerd dóór OUD-Haarlem Een dode bij botsing onder Lewedorp Op de rijksweg tussen Lewedorp en 's-Heer Arendskerke, ter hoogte van de Vlaamseweg, is maandagmid dag om ongeveer vijf uur een ver keersongeluk gebeurd, waarbij de 33- jarige vertegenwoordiger J. A. G. J. M. Gulickx uit Tilburg om het leven gekomen is. De heer G. reed in zijn personen auto achter een met twee paarden bespannen boerenwagen. Op het mo ment, dat hij dit voertuig passeerde, naderde iiit tegenovergestelde rich ting een personenauto, bestuurd door de 32-jarige J. C. de R., koop man uit Zeist. Een botsing was niet meer te voorkomen en met een he vige klap vlogen de beide auto's op elkaar. De vertegenwoordiger werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis in Goes vervoerd. Onmid dellijk na aankomst overleed het slachtoffer. De heer G. was gehuwd. De beide auto's moesten ernstig beschadigd weggesleept worden. De heer De R., de voerman van de boerenwagen en de beide paarden kwamen er met de schrik af. (Slot van pag. 1) Steenhuis van de P.2.E.M. zette zijn mensen aan de „remmen" eh daar ging het. De „Schollevaar" trok de sleepkabels stfak eh met een flink vaartje liet men de Bévelandse wal afchter zich. Op de zolderschuit gleed de ene honderd meter kabel na de andere ovet de brUg eh de remblokken het Water in. De marinen keken elkaar eens aan. Het ging prima, ,,'t Is wel eens minder gegaan" merkten zé op. Het druilerige weer werd helemaal vergeten. Het werk vlot te prima en daar ging het om De dikke jaag krijt om de kabel, die het vastplakken moet voorkomen, werd tot een Vleze, papperige brij, die de Werkers spoedig tot smoezelige „sneeuwmannetjes maakte. Maar al tijd nog beter dan bij droog weer, vonden ze, want dan kun je b\jna niet kijken Van de stofwolken. Voorzichtigheid Om de vijftienhonderd meter zat er een las of wel een „mof" in de kabel, die met de uiterste voorzichtigheid moest worden behandeld. Bijna om het kwartier beleefden de mannen, tot viermaai toe, het spannende moment van de tewaterlating van deze „mof fen". Maar zoals alles, ging ook dat goed. Even goed als de vaart over de Vondelingenplaat, waar de „Scholle vaar" met haar geringe diepgang, de sleep alleen moest trekken. Er stond maar 1.60 meter Water op deze zand bank, dus was het wel oppassen, In het Brabantse vaarwater, waar «1e R.P. 18 van de rijkspolitie te wa ter uit XVemeldiiige en het vaartuig van de rijksbalcenmeester uit Dor drecht de scheepvaart even op een veilige afstand hielden, kwam de „Zeehond" nog even assisteren en ia, toen kwam het moeilijkste gedeelte van de gehele tocht. Om kwart voor zes was het hoogwater en dat mo ment moest men benutten oin zover mogelijk op de voor de kust van Sta- venisse gelegen slikken van de Dorts- man te komen. Het zoü zeker niet he lemaal lukken, had schipper Breen al fezegd. Maar men zou net proberen, over als mogelijk was. De „Zeehond" was al achtergeble ven, om niet het risico te lopen om hoog te geraken. Om kwart over vijf gebeurde het. De „Schollevaar" liep vast op de slikken. Geen consternatie, want het was immers volkomen vol gens plan. De zolderschuit met nog ongeveer duizend meter moest nu al leen verder, een hoge zandrug over. Originele Rembrandt-ets in prov. bibliotheek Een Middelburgs ingezetene heeft aan de provinciale bibliotheek te Middelburg ter gelegenheid van de Rembrandt-expositie aldaar een ori ginele éts van Rembrandt voor de duur van de tentoonstelling in bruik leen afgestaan. De ets stelt voor de kruisafneming. Schipper Breen had dat voorzien en er een vernuftig plannetje voor ge maakt. Tegen de dijk WaS een soort katrol verankerd, waaromheen een staaldraad van totaal twee duizend meter voerde. In een op de golven dansend roeibootje visten de mannen van Van der Tak dé uiteinden van deze sleepdraad op en met één eind op de bolder van de zolderschuit en het andere eind op de winch van de „Schollevaar", trok men rustig de bak met de kabel verder landwaarts. Totdat, ja totdat Uiteindelijk het af gaande water ook de bak het varen verder onmogelijk maakte. Op bijna negenhonderd nieter uit de dijk moest voorlopig het Werk ge staakt worden. Volgens plan was men „gestrand". Vanmorgen zou men ver der gaan om de kabel aan land te brengem Zeeuwse Culturele Dag Zoals gemeld wordt zaterdag 16 ju ni a s. in de Prins van Oranje te Goes de Zeeuwse Culturele Dag gehouden. In de samenstelling van het forum, dat als onderdeel van het uitvoe rige programma op deze dag vra gen over het culturele werk zal be antwoorden, is inmiddels nog een wjj- zigibg gekomen. In plaats van drs. J. J. Knibbe uit Goes, secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B., die Verhinderd is, komt namelijk de heer Jacq. de Smit uit Goes, directeur van het Zeeuwsch Dagblad. Nu vrijwel alle officiële genodigden en eveneens vrijwel alle amateur-to neelverenigingen op de uitnodiging voor deze dag hebben gereageerd, blijft er, evenals vorig jaar het geval was, voor andere geïnteresseerden nog enige plaatsruimte open. Gezien de vrij grote capaciteit van deze zaal zijn de mogelijkheden zelfs iets gro ter dan in 1955. Men kan zich hierom trent tot de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en- Cultureel Werk te Middelburg wenden. FILMS IN ZEELAND „Oké mr. Deeds'* in donderdag-cyclus» Het filmprogramma biedt deze week een nogal bonte verscheidenheid aan celluloidprodukten en om maar met een opgewekte geschiedenis te beginnen: ALHAMBRA (Vlissingen) vertoont „Many rivers to cross", een filmkomedie met in de hoofdrollen Robert Taylor en Eleanor Parker. Een gezellig verhaaltje, dat weinig om liet lijf heeft, maar dat is in dit genre gebruikelijk en voor énkele uren onbekommerd, vederlicht amu sement kan men bij Robert en Elea nor best terecht. Grand (Goes) en Electro (Middel burg) houden het ook nog even iii het lichte en wel niet „The Benny Goodman Story"; de reeds besproken film over het leven van de „koning der klarinettisten". Voor liefhebbers van jazz- en dansmuziek vanzelfspre kend een film om te gaan zien. „De zee der verloren schepen (Luxor, Vlissingen) is de uitvoerige titel van een nogal kil avontuur in de ijszee, waarbij tWeè mannen riva len in de liefde ontdekken, dat zij toch oprechte vriendschap Voor elk aar kunnen koesteren. Voor en aleer het zo ver is, heeft men echter een meedogenloze strijd tegén de ijzige elementen in de Poolzee kunnen aan schouwen, olider regie van Joseph Vijftien brandweergroepen leverden strijd in Domburg Souburgers werden winnaars Vijftien brandweergroepen uit Wal cheren hebben zaterdag deelgeno men aan brandweeru cdstrijden in Domburg, die uitstekend zijn ge slaagd. De camaliteit, die bestre den moest worden, was een vuur haard in de schuur van de heer De Buck op ,,'t Hof Domburg". De braiul woedde daar tussen de stal en bergscliuur; één lid van het perso neel werd bovendien vermist. Alle ploegen leverden vrij goed werk. De wedstrijd, die onder leiding stond van do heer A. J. W. Matthijssen, commandant van de Middelburgse brandweer, werd door de Souburgse brandweergroep geivonnen. De jury, die het geleverde werk moest beoordelen, bestond uit de he ren Th. Rademakers, commandant Uit Bl'eda, voorzitter; J. Bouwman, oud-commandant uit Roosendaal; M. J. Ie Clerq,. commandant uit Krui- nlngen en Nyhof, commandant uit Fijnaart. De uitslag van de wedstrijd luidt: 1 Souburg, 2 Domburg, 3 Vlis singen, 4 Koninklijke Maatschappij „De Schelde", Vlissingen. Na de wedstrijd verzamelden de deelnemers, een aantal autoriteiten en tal van belangstellenden zich in café „Wilhelmlna waar verschil lende sprekers het woord voerden. Het waren de heren Matthyssenl, G. Kortus, adjütict-inspecteur van het brandweerwezen uit Breda en Rade maker, voorzitter van de jury, die allen de wedstrijd de revue lieten passeren en de wens uitspraken, dat deze dag bij zal dragen tot een ver dere opbouw van het brandweerwe zen op Walcheren en dat een volgen de keer alle gemeenten van het ei land aan een dergelijke hoogtijdag zullen deelnemen. De laatste spreker was wethouder A. Passenier, loco-burgemeester van Domburg, die woorden van lof richt te tot het adres van het personeel der aanwezige brandweergroepen voor het vele, dat zij in de afgelo pen maanden presteerden voor het wélslagen van deze dag. Hij dankte speciaal de wedstrijdleider en zijn medewerkers voor het feit, dat zij Dombui a als plaats vóór dit evene ment uitkozen. Hierna réikte spr. de prijzen Uit. Tót slot verenigde men zich aan een koffietafel. Algemene vergadering der Z.L.M. te Domburg Zoals bekend, zullen donderdag 21, vrijdag 22 en zaterdag 23 juni a.s. te Domburg de jaarlijkse landböuwda- fïn van de Z.L.M. wórden gehouden, en onderdeel daarvan wordt ge vormd dóór de jaarlijkse algemene vergadering, die op de eerste uag orii 14.15 uur in het Badpaviljoen zal be ginnen. Na de openingsrede van de algemeen voorzitter, ir. M. A. Geuze, zullen de gebruikelijke agendapunten worden afgewerkt. Aan net eind van deze bijeenkomst zal de heer Joh. de Veer, voorzitter van 't produktschap voor Vee en Vlees, spreken over „De vleespositie van Nederland". Vrouwe Justitia werd bestolen.... Vrouwe Justitia is te Middelburg bestolen! tJit het deftige gebouw aan het Hofplein ver- dween namelijk op 23 mei j.l. een schrijfma chine. Niet zo maar 'n gewone schrijfmachine, maar één, die werd ge bruikt door de waarne mer substituut-offi cier van justitie! Deze functionaris merkte echter niets van de diefstal, daar hij juist met verlof was. Deze wel zeer stoutmoedige diefstal werd gepleegd op klaarlichte dag. De dief mankte daarbij ge bruik van de omstan digheid, dat een ieder de rechtbank zo maar in en uit kan lopen, omdat de verbouwing het geheel in een bij zonder soort chaos heeft veranderd Het is de Jj6-jarige L. de D. uit Goes, die dit roemruchte feit op zijn strafregister krijgt. Het beroep van de da der is schrijfmachine monteur, waardoor hij dus bijzonder ver trouwd is met „tikpia- no's". Waarschijnlijk al in het genoemde ',w niet geheel en onbekëndf De D. liep gewoon naar bin nen en haalde de ma chine weg, praktiéch gesproken onder de neus van allen, die bij de rechtbank hun brood verdienen. Dit is dus de tweede geruchtma kende „ontsnapping" binnen enkele jaren tijds, nadat op 27 juli 195/f een Belgische bo- tersmokkelaar zijn be wakers om de tuin leidde en per auto van 't Hofplein verdween... Overigens bleef de schrijfmachine niet lang handen van De D., want deze verkocht het apparaat aan een opkoper in Middelburg, die niets vermoedde, omdat de dief zich dank zij zijn beroep kon legitimeren! Ook bi; de opkoper bleef de 'ma chine niet lang, want er kwam spoedig een koper opdagen, die tot voor kort gelukkig t's geweest met zfjti nieu we bezit..,. De zaak kwam echter aan het rollentoen De D. bij de opkoper terugkwam en de machine van de ze handelaar wilde te rugkopen. De opkoper moest „neen" verko pen, maar kreeg intus sen argivaan en nam contact op met de po litie. De dader moet reeds op liete kolen hebben ge zeten, to. hij de schrijfmachine niet meer 'con terugkopen. Het iverd nog onpret tiger voor hem, want de recherche toog aan het werk en loste het probleem snel o*1 Het gestolene was uiteraard snel gevonden, maar de dader evenzeer. De D. kon niets anders doen dan een bekente nis afleggen en hij zal over enige tijd 't recht vaardig oordeel van de bestolen Vrouwe Justi tia moeten ondergaan! Een bijzonderheid is nog, dat men op de rechtbank intussen nog nietsvermoedend tra s» De aangifte van de diefstal kwam pas gis teren bij de politie bin nen ICane boeiend op het witte doek ge bracht. Een bescheiden liefdeshisto rie completeert dit verhaal. Een onvervalste wildwest-geschie denis kan men aanschouwen in de Schouwburg-bioscoop (Middelburg) waar „Dé laatste der Sioux" vertoond wordt. Een spannende rolprent, met in de hoofdrollen Victor Mature, Su zan Ball en John Lund. De laatste der Sioux, „Wilde Paard", nazaat van „Veroverende Beer", laat niet met zich spotten, hetgeen twee knapen ondervinden, die op goud uit zijn. Dat leidt tot hevige gevechten tussen blanken en Indianen en zo ziet men het hele gamma van de wild-west weer aan het oog ontrollen. DONDERDAG In de serie speciale donderdag avond-voorstellingen brengt Grand (Goes) „Oké mr. Deeds", een geesti ge, met vaart en verve vervaardigde film-komedie, waarin Gary Cooper en Jean Arthur de hoofdrollen vertolken Het draait allemaal om een erfenis, maar ditmaal is dit aloude thema bijzonder fris en onderhoudend aan gevat. „De goede aarde" (Alhambra, Vlis singen) is het „klassieke" filmwerk, naar het boek van Pearl S. Buck, dat reeds in 1937 in Nederland in pré mière ging. En dat nog altijd de kwa lificatie „uitstekend" verdient. Dit in China spelende verhaal, werd boeiend en overtuigend op het witte doek ge bracht. Electro (Middelburg) tenslotte ver toont „Aida"; Verdi's opera, ver filmd en met Sophia Loren in de hoofdrol. Zang en muziek moeten het doen in deze rolprent, die qua ver haal weinig of niets om het lijf heeft. Aantal Walcherse B.B.-ers behoeft niet in dijkleger Beroepschrift gegrond verklaard Êen dertigtal Walcherse leden van de organisatie Bescherming Bevol king, dat door de Polder Walcheren was ingedeeld bij het dijldeger, zal geen „twee heren" behoeven te die- Gedeputeerdo Staten van Zeeland hebben namelijk het besluit genomen deze indeling te vernietigen. Tégen de indeling van deze noodwachters der B.B. Ilad hëfe kringhoofd van de ze organisatie op Walcheren een be roepschrift ingediend, waarvan de motieven nu gegrond zijn bevonden. In dit beroepschrift werd herin- nerd aan het feit, dat in geval van oorlog, watersnood e.d. voor de B.B. de staat van paraatheid kan worden afgekondigd. Dan dienen de nood- wachters gehoor te geven aan hun wettelijke opkomstplicht. De polder Walcheren heeft de betrokkenen door hun indeling bij het dijkleger een t'Weede opkomstplicht opgelegd, die de eerste doorkritist. Het dagelijks bestuur van de polder Walcherèh- heeft thans in overweging gegeveh mensen, die bij de B.B. zijn, van de lijst voor het dijkleger af te voeren. G.S. stemmen met doze overweging in en zijn van oordeel, dat noodwach ters in het openbaar belang plichten te vervullen hebben, die hen verhin deren zich van de diensten te kwij ten. Een beroepschrift van een particu lier tegen indeling bij het dijkleger, die alleen een bedrijf leidt en wegens personeelsgebrek ook 's avonds moet werken en daarom z.i. onmogelijk aan de verplichtingen voor het dijk leger kan voldoen, werd door G.S. verworpen. Het dagelijks bestuur van de polder voerde aan. dat de persoon lijke belangen, die de appellant naar voren brengt ook voor vele anderen het vervullen van de diensten be zwaarlijk zullen maken. G.S. sloten zich hierbij aan. Ook werd ongegrond verklaard 'n beroep A'an een particulier, die als uitvoerder in dienst is bij een aanne mingsmaatschappij voor dijkwerken en als zodanig meende bij 'eventueel dijkherstel te zullen worden ingescha keld, zodat hij aan de oproeping geen gevolg zal kunnen geven. Het dage lijks polderbestuur achtte deze mo gelijkheid onzeker en G.S. verenig den zich daarmee. Gegrond werd ech ter verklaard het beroep van 'n land bouwer-veehouder, die alleen ziin be drijf leidt. Bij de samenstelling van 't dijkleger is namelijk als norm zoveel mogelijk aa.ngehQuden, dat op de landbouwbedrijven één man dient achter te blijven. f Advertentie) Verwaarloos ze niet die Rhenmatlsche Pijnen. Anders kunt straks niet meer op of neer Begin morgen die bloedzuiverende Kruscheil-kuur, om zelf te ondervin den en al spoedig! hoeveel be- ter ge U voelt, naar lichaam en geest; Want ook uw stemming heeft van Reumatische Pijnen zo te lijden. Eigenlijk vergallen die pijnen uw hele leven, belemmeren U in uw doen en laten. En dat terwijl hulp voor 't grij pen ligt. Neem toch Kruschen. De kleine dagelijkse dosis doet wonderen. Op uw hele gestel. VANDAAG: Middelburg Electro: „The Benny Good man story", (alle leeftijden), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Chief crazy Horse", (cinemascope), (14 Jaar), 20 uur; Provinciale Bibliotheek: exposi tie reproduktles van en boekwerken over Rembrandt, 10—12.30 en 13.30—17 uur: Concert- en Gehoorzaal: expo sitie „Uw huis.... zoals het worden kan", 10—22 uur. Vlissingen Alhambra: „Many rivers to cross" (14 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „De zee der verloren schepen", (14 Jaar), 20 uur. Goes Grand: „Thé Benny Goodman sto ry", (alle leertijden), 20 uur; Schut tershof: verkiezingsactie K.V.P., spre ker minister Witte, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2