Luxemburger Gaul is winnaar van de Giro Tevreden Theo van Wijchen triomfeerde in „Patrijzenjacht" te Colijnsplaat PHILIPS U met vakantie - flitslamp aan 't werk! VOPO EN TOG 0 II KWAMEN MET OVERWINNINGEN UIT DE BUS 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 11 JUNI 1956 RONDE VAN ITALIË GEËINDIGD Nederlanders animeerden de strijd Charly Gaul heeft de Ronde van Italië gewonnen, zoals reeds vrywei vaststond na die gedenkwaardige etappe Merano-Trento waarin de Luxem burger alleen, zonder ploegmaat, moest worstelen tegen de Italiaanse coa litie, bestaande uit Deflllppis, Padovan, Monti en Fornara, die in modder, regen en sneeuw om beurten virtueel drager waren van de rose trui. In deze etappe, die voor altijd gegrift zal blijven in het geheugen van wie de heldhaftige strijd van de renners tegen de elementen bijwoonden, heeft Gaul zich de beste van allen getoond. Deze 39e Ronde van Italië is zeer spannend geweest, en pas in de Do lomieten is de beslissing gevallen. Niet veel volgers van de Giro zullen ontkennen, dat de Nederlanders ac tief z\jn geweest en dat zjj er het meest toe hebben bijgedragen de strijd te animeren en te verlevendi gen. De 13e plaats van Wagtmans, de 28e van De Groot en de 36e van Stol- ker vormen de beloning voor presta ties, die alleszins eervol mogen wor den genoemd. Kees Pellenaars toonde zich tevreden over wat de jongeren hebben laten zien. Laatste etappes De voorlaatste etappe, die zater dag werd verreden van Tronto naar San Pellegrino over 191 km., heeft geen historie gemaakt. Dat was wel te begrijpen na de catastrofale rit van de vorige dag, toen ongeveer vijf tig procent van de renners door het uitermate slecht weer werd uitge schakeld. Er was eigenlijk maar één man, die -op papier tenminste de lei derspositie van Gaul in gevaar zou kunnen brengen, en dat was Magni, wiens achterstand 3% min. bedroeg. Deze renner heeft nog 'n poging ge waagd. Voorbij Brescia ging hij er met Fantini, Coletto en Filippi van door, maar de jonge Luxemburger had hem in de gaten gehouden en hij haalde de vluchtelingen spoedig in. Over de laatste etappen valt even eens weinig te zeggen. De beslissing was naar de mening van alle renners al gevallen, en Gaul heeft, ofschoon hij er op bedacht was, geen enkele maal een aanval van de Italianen moeten afslaan. Van San Pellegrino naar Milaan had de karavaan natuurlijk weer veel bekijks, en bij tienduizenden stonden de wielerfans langs het 113 kilometer lange parcours geschaard. Al was het dan niet een Italiaan die deze Giro heeft gewonnen, toch heeft het publiek getoond dat het een grootse, prestatie weet te waarderen. Gaul, de held van de Dolomieten, Is dan ook luide toegejuicht, zoals hij verdiende. UMagen Het resultaat van de 19 e etappe van de Ronde van Italië, welke van Trento naar San Pellegrino leidde over 191 km. luidt: 1. Albani, 4 uur 53 min, 17 sec. 2. Favero, 3. Tagnaccini z.t. 4. Giudici, 4.53.20. 5. Chiarlone, 4.53.24. 6. Cou- vreur (België) 4.55.09. 7. Sorgeloos (België). 8. Bartolozzi z.t. Alle overige renners, met uitzonde ring van De Philippis, kwamen in 4 uur 55 min. 58 sec. aan de finish. De uitslag van de laatste etappe, San Pellegrino-Milaan, luidt: 1. Piazza (It.) 3.13.20. 2. Baroni (It.) 3.13.43. 3. Filippi (It.). 4. Sorge loos (B.). 5. De Santi (It.). 30. éx aequo o.a. Albani, Coletto, De Groot Van outfs - een héél beste Virginia (Ned), Fantini, Stolker (Ned), Wagt mans (Ned), allen in 3 uur 13 min. 43 sec. Het eindklassement luidt: 1. Gaul (Lux.) 101 uur 39 min. 46 sec. (gemiddelde uursnelheid van de Giro 34.677 km.). 2. Magni 101.43.16. 3. Coletto 101.46.39. 4. Maule 101.47.11. 5. Moser 101.47.16. 6. Fan tini 101.48.32. 7. Branltart (België) 101.49.07. 8. Monti 101.50.40. 9. Bar tolozzi 101.58.00. 10, Couvreur (Bel gië) 101.58.27. 13. Wagtmans (Ned.) 102.11.26. 14. Sorgeloos (B) 102.22.08. 28. De Groot (Ned.) 103.30.27. 36. Stolker (Ned.) 103.36.24. Het eindklassement van de vliegen de etappes: 1 Albani 22 pnt. 2. Favero 11 pnt. 3. Stolker (Ned.) 10 pnt. Middelburg V moest in SVD meerdere erkennen (1-3). De promotiecompetitie voor 'n plaatsje Ln de eerste klas van het zaterdagvoet bal is zaterdag besloten met de wed strijd Middelburg VSVD, die van geen belan,' meer was, daar Zaamsiag reeds winnaar was geworden van de ze strijd. De Middelburgers moesten met 13 het onderspit delven, waar door zij op de onderste plaats terecht kwamen. De eindstand werd: Zaamsiag 4 3 1 0 7 116 SVD 4 1 1 2 3 9—11 Middelburg V 4 1 0 3 2 7—10 Middelburg V moest in SVD meer dere erkennen (13). (Advertentie) Vakantie... gezellige momenten bij de vleet. Houd uw camera dus „flitsgereed"! In de tent, op een terrasje, in boot of trein... met Philips „Photoflux"flitslampjes behoeft geen enkel moment verloren te gaan. Zowel overdag als 's avonds kunt u kieken naar hartelust. Neem de zon mee op reis: zorg voor voldoende Philips „Photoflux"Iampjes! Ze geven veel licht» zijn klein en... maar 25 cent. Met Philips „Photo- flux" altijd rake foto's. Alliance kan de vierde plaats nog bereiken. Wanneer Alliance de laatste wed strijd tegen WH '16, die gisteren we gens de regen werd uitgesteld, in winst weet om te zetten met een doel- juntenverschil van vier punten mins- jens, kunnen de Roosendalers beslag leggen op de vierde plaats van de Ie klasse C der amateurs achter Vlissin- gen, Maurits en TSC. Sportclub Em ma en Brabantia besloten hun laatste wedstrijd met een puntenverdeling, namelyk 11, waardoor in beider plaats geen verandering kwam. Vlissingen Maurits TSC Kimbria Brabantia Alliance SC Emma VSV '34 Roermond WH '16 Almania Schijndel 22 11 22 12 22 10 22 11 22 9 21 10 22 11 22 9 22 6 21 7 22 5 22 6 5 28 49—42 2 8 26 38—28 5 7 25 39—27 3 8 25 53—49 6 7 24 41—34 3 8 23 41—32 1 10 23 47—45 4 9 22 34—38 7 9 19 35—35 4 10 18 34—44 5 12 15 28—48 2 14 14 36—53 REGEN SPELBREKER BIJ KORFBALLERS Zuidwesters en Volharding II deelden de punten (6-6). In de Zeeuwse korfbalcompetitie trad deze zaterdag voor het eerst ln het seizoen de regen als spelbreker op. Enkele velden moesten worden af gekeurd, waaruit blijkt, dat deze ter reinen nog wel verbetering nodig hebben. Vooral Swift staat er in dit opzicht slecht voor; in Middelburg moesten namelijk 3 van de 4 te spe len ontmoetingen worden afgelast. Zodoende kon er in de eerste klas in het geheel niet worden gespeeld. In de 2e klas A won Vopo met benauwd verschil (48) van Eendracht, dat maar nier, tot winst kan komen. To go II blijft het uitstekend doen, ge zien de grote overwinning op Tjoba n (50). Deze resultaten brachten geen verandering in de stand. In Souburg (2e klas B) ontbrak 't niet aan spanning, maar uiteindelijk deelden Zuidwesters en Volharding II de punten (6—6), hetgeen voor de gasten een goed resultaat is. B.K.C. kreeg van Top een fikse nederlaag te slikken, waardoor het op de onderste plaats terechtkwam De stand: Luc- tor 610, Elto 68, Top 79, Scam- polo 65, Volharding II 65, Zuid westers 75, De Poel 64, B.K.C. 63, K.V.L. nam in de 3e klas A tegen Stormvogels geen halve maatregelen (73). Vedo kon Animo geen weer stand van formaat bieden en verloor met 24, waardoor Vedo aan kop kwam. De stand bleef dezelfde, In de derde klas B kwam Swift VI met een flinke zege op het Vile uit de bus (111). V.Z.O.D., dat de competitie goed begon, is wat „van slag" ge raakt, gezien althans de grote neder laag bij Ondo (71). Swift VI heeft hier de leiding behouden, maar Top li en Ondo liggen op de loer om bij de geringste misstap de kop over te nem'en. Onverwachte zege In de 3e klas C werd alleen ge speeld Animo IVZuidwesters II, waarin de thuisclub onverwacht de zege behaalde (42). Daarmee werd Swift V in de kaart gespeeld, want het kwam alleen aan kop. In 3 D won Blauw Wit met 15 van De Poel II, waardoor het aan de kop bleef met Olympia II, dat S.V.S. met 61 sloeg. W.K.V. zakte nog verder af door een 1—9 nederlaag tegen het be zoekende Kats. De stand: Blauw Wit 510, Olympia 712. Kats 68, W. K.V. 7—7, Zeelandja 6—4, S.V.S. 7— 3, S.S.S. 4—2. De Poel II 4—0. Luotor II slaagde er in (3e klas D) Elto II de punten te ontnemen (6 2). Dios bleef voor de vierde aehter- KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Tietjerk (toez.) Joh. Dijkstra te Westerhaar; te Rauwerd (toez.) H. E. Vermeulen, vic. te Weesp. Bedankt voor Kokker.gen M. Otten- vahger te Leiden. Examens Aan de V. U. zijn geslaagd voor het kand. examen theologie de he ren P- Joosse te Goes en C. G. Mak te Leeuwarden. eenvolgende keer ongeslagen door met 53 van Scampolo III te win nen. De stand veranderde hier niet. Bn de adspiranten werd in A Tjoba Vopo gespeeld, waarin de thuisclub met 41 won. Swift Snel sloeg Swift Kwiek niet 50 in B. De laatste ploeg won enkele dagen later in Sou burg met 71 van Animo B. In C won Swift Vlot van Animo C; Swift RapAtlas moest hier door de regen worden gestaakt. Volharding A be haalde in D twee overwinningen, ach tereenvolgens op Vios met 140 en op Zeelandla met 71. In E tenslot te klopte Luctor A Elto met 30 en Luctor B Scampolo B met 12. iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Fél is er zaterdag in Colijnsf§ plaat gestreden om de begeer. de „patrysentrm", die de „hoofdprijs" vormde van de j§ tweede patrijzenjacht", die de M Colijnsplaatse middenstand had uitgeschreven. Hier stuift een groepje amateurs door de bocht f§ van een der Colijnplaatse wegen i (Foto P.Z.CJ m SPECTACULAIRE EN BOEIENDE JACHT Indrukwekkende demonstratie van teamgeest door Theo Middelkamp" HET NOORD-BEVELANDSE Colijnsplaat Is het afgelopen weekeinde voor de tweede maal getuige geweest van een spectaculaire en boeiende „jacht op patryzen". Enkele tientallen amateur- en onafhankelijke wiel renners, waaonder enkele kopfiguren uit de Zeeuwse en verdere Neder landse wielerwereld hebben zaterdag een prachtige strijd voorgeschoteld om het bezit van de „patrijzen-trui", een koers over 120 km in 50 ron den. De honderden bezoekers waren tevens getuige van een indrukwekken de demonstratie van teamgeest, die „opgevoerd" werd door de ren- en toerclub „Tho Middelkamp". Niet alle en won deze vereniging het ploegen- klassement, maar het was Theo van Wijchen, die na een sterke vlucht op ongeveer de helft van de wedstrijd met 43 seconden voorsprong op een groep renners, onder wie zich de oud-Nederlandse kampioen op de weg, Cees Paymans bevond, triomfantelijk over de finish sprong. Plet Rent meester verloor z(jn kans op een welverdiende vyfde plaats toen hij in volle eindsprint rijdend, door een aflopende band viel. Lopend klasseerde h\j zich toch nog als 9e, daarmee de ploegoverwinning voor „Theo Mid delkamp" veilig stellend, daar So de Poorter zich op de 6e plaats genes teld had. Ondertussen was deze wieler koers niet het enige evenement, dat de toeschouwers te zien kre gen. Een interessante „muggen- toer" bracht ongeveer 40 jeugdige wielrenners op gewone fietsen op de baan voor een rit over 20 km. Van het uitgelopen duo Piet van der Flier uit Hansweert en J. Huissoon uit Heinkenszand legde eerstgenoemde beslag op de sprintzege. De eerste 35 km werden geken merkt door een moordend tempo, dat rond de 45 km schommelde en waarvan vele renners het slachtof fer werden. De eerste schermutselin gen werden ingeluid door Jaap Huis soon, die na 6 km demarreerde. Gel dermans en Rentmeester probeer den het gezamenlijk ook eens, om later, na ingelopen te zyn, beurte lings alleen weg te sprinten. Ook Van der Steen roerde zich terdege, maar onder het strategisch oog van de Middelkampers kon even wel elke- aanval in de klem gesmoord worden. Nadat de eerste kruitdampen op getrokken waren, bleken reeds vele renners te zijn gesneuveld: De Rui ter, Van der Linden, C. van der Zan- de, Van der Linde uit Sluis en ande ren waren door een lekke tube van het strijdtoneel verdwenen. Jantje Westdorp had door ket tingbreuk van fiets moeten ver wisselen en onder het hoge tem- Ko bleek zijn achtervolging een opeloze taak. zodat ook nij na 30 km met stille trom verdween. Van Ooyen, Dominicus, Siebeling, Van Donk 'en Oudkerk waren naar de achterste gelederen ver huisd, terwijl Van den Broek en Van Loon reeds waren gedubbeld- Beslissende fase De 38e tot 50e km kende betrek kelijke rust. Totdat vier ronden voor halfkoers Sijthof en Oosthoek door een demarrage de beslissende fase inluidden. Na ruim 55 km gingen Sijt hof, Oosthoek en Van der Steen met een kleine voorsprong aan de kop. Toen de slimme Wout Heeren zich bij dit driemanschap dacht aan te sluiten waren het Rentmeester en Van Wijchen die de vluchters terug haalden, terwijl Huissoon de grote groep in bedwang hield. Het tempo was ondertussen weer hoog opgelo pen en veroorzaakte een ware Slach ting onder de zwakkere renners. Op dit moment, op de helft van het parkoers dus, flitste Theo van Wijclien er tussenuit. In 15 km bouw de hij een voorsprong van ruim een halve minuut op, terwijl Huissoon, Rentmeester en De Poorter on mees terlijke! wijze het peloton drukten en elke achtervolging in de klem smoor den. De positie van Van Wijchen geraakte in een critiek stadium toen na 75 km Huissoon door een lekke band moest opgeven. Het verband tussen de verdedigende Middelkam pers De Poorter en Rentmeester ging hierdoor even zoek, zodat ln de vol gende acht hm de voorsprong vnn de Goesenaar tot ongeveer 28 sec, te rugliep. Het wedatrijdverloop kreeg voor de moedige koploper nog een gelukkige wending, toen nij na 80 km de in het voorafgaande wapengekletter geloste Rotterdammer Sythof in de rug zag. De laatste herstelde zich echter prachtig en door prima tendemwerk liep de voorsprong nu snel op tot D.O.S. won promotiewed strijd tegen DRIVE met 8-0 Voor de promotiecompetitie 3de4de klasse Zuid van de K.N.L.B. speelde het Vlissingse DOS tegen DRIVE uit Saa van Gent. Het eerste team van DOS won deze wedstrijd, zoals ver wacht, met de hoogste score. De uit slagen luiden: mevr. Braak—mej. Wauters 6—3, 6—3; mevr. Timmerman mej. Van Waes 6—4, 4—6, 6—3; dhr. V. d. Velde—dhr, J. Govaert 6—0, 6—0; dhr. Laurens—dhr, H. Govaert 6—2, 6—3; mevr. Braak en mevr, Timber- man—mej. Wauters en mej, Van Waes 6—4, 8—6; dhr. Van de Velde en dhr. Laurensdhr, J. Govaert en dhr, Ver- haegen 6—1, 6—3; mevr. Braak en dhr. Van de Veldemej. Wauters en dhr. Verhnegen 6—3, 6—3; mevr. Timmer man en dhr. Laurensmej. Van Waes en dhr. H, Govaert 61, 68, 62. ruim 1 minuut. In de eindfase wisten Braspenninx, Paymans en Van Hou- welinge zich van het peloton te ont doen en konden hun achterstand op Van Wychen tot 43 sec. terugbrengen. Enkele ronden voor het einde moest Sgthof toch het wier van Van Wij chen lossen en werd zelfs nog ge dubbeld door de grote groep, Ontvangst en muziek Tgdens de aan de wedstryd voor afgaande officiële ontvangst in hotel „Hollandia", werd het woord gevoerd door de heren P. G. van der Weele en A. G. Verhulst, resp. voorzitter van de organiserende Colynsplaatse Middenstandsvereniging en de ren en toerolub „Theo Middelkamp". Ver der spraken burgemeester A. A. Schuit van Kortgene namens de ge meente en het comité van aanbeve ling en burgemeester H. J. J. Derckx van Heinkenszand, namens de stich- voerde tenslotte de tweede voorzitter de heer J. J. Wijnman het woord. Het vlagge-ceremonieel werd opge luisterd door leden van de Colijns plaatse gymnastiekvereniging en vier muziekkorpsen, die ook 's avonds concerteerden. De uitslag van de „Patrijzenjacht" luidt: 1 Theo van Wijchen, Goes, 120 km in 3,07,2; 2 C. J. Paymans, Til burg op 43 sec.; 3 A. Braspenninx, Zundert; 4 A. van Houwelinge, Sas- senheim, beide z.t.; 5 B. verhuist, Beverwijk, op 1.57; 6 J. de Poorter, z.t.; 7 A. Geldermans, Beverwijk, z.t.; 8 A. A. Mannaard, Krommenie, z.t.; 9 P. Rentmeester, Yerseke, z.t.; 10 W. Heeren, Roosendaal, z.t.; 17 M. Dominicus, Nieuwdorp. Het ploegenklassement luidt: 1 „Theo Middelkamp", 36 pnt. (met Van Wgchen, De Poorter en Rent meester) 2 Zaanlandse wielerclub „DTS", 16 pnt. (met Mannaard, Zie- belink en Van Ooyen). Muggentoer: 20 km: 1 P. van der Flier, Hansweert; 2 J. Huissoon, Heinkenszand; 3 P. van Est Axel; 4 A. van Overbeeke, Axel; 5 B. van Liere, Goes; 6 De Vrieze, Souburg; 7 Th. de Koster, Yerseke; 8 A. Goed- hardt, Arnemuiden; 9 P. Snoep, Co- lynsplaat; 10 H. Slabbekoorn, 's-Gra- venpolder. Olympische ruiterspelen zijn in Stockholm geopend. Zondag heeft koning Giistaaf VI Adolf vdn Zweden in Stockholm de Olympische ruiterspelen geopend, die behoren bij de Olympische Spelen van dit jaar, doch voor de eerste maal ln de geschiedenis afzonderlijk werden gehouden. De oorzaak daar van Is de strenge quarantainebepa lingen, die Australië er met betrek king tot de invoer van paarden op na houdt. Prins Bernhard was bij de openingsplechtigheid aanwozig. De prins kwam daags tevoren met de regeringsdakota ph-pba op het vlieg veld Bromma aan. De openingsplechtigheid geschied de in het bijzijn van een grote me nigte in het Olympisch Stadion. Na dat koningin Louise, koning Gustaaf en kroonprins Bertil gearriveerd wa ren werd de Olympische vlag bin nengebracht. Daarna volgde ae pa rade, die enig in zijn soort was, want het was de eerste maal, dat de rui ters te paard in het défilé uitkwa men. Do enige Nederlandse deelne mer, de lieer A. Panchoulidzew, maakte hierbij een voortreffelijke in druk. Hierop sprak prins Bertil een kor te rode ln Zweeds, Engels en Frans uit, waarin het het I.O.C. dankte voor het vertrouwen, dat het in het Zweedse olympisch comité had ge steld, Hierop opende de koning deze olympische ruiterspelen. De vlag gleed langzaam omhoog in de mast an fanfares weerklonken. Vervolgens was het de Zweedse ruiter Hans Wlkne, die de olympische fakkel bin nenreed. Het hoogtepunt van de plechtigheid werd gevormd door het afleggen van de olympische oed door de Zweedse olympische drossuur- kampioen majoor Henry St. Cyr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 6