Jacht met vier opvarenden in nood ten noorden van Domburg KAPPIE WALCHEREN NIEUWE B.L.0.-SCH00L OP URGENTIELIJST '56 en de BOEVENKAPITEIN KLMffl uit de ETHER MAAJNDAG 11 JUNI iüöü tttuy i .v ox u 12 V VV U U L> h. AA '1 I VLIEGBOOT NAM AAN REDDINGSWERK DEEL Na veel moeite werd. scheepje door reddingboot in Veere binnengebracht Eén vrouw en drie mannen hebben zaterdag; enkele uren lanc op de Oos- terschelue in nood gezeten toen de „Aruna", het jacht, waarop zij voe ren, was lek gestoten. Het gebeurde op de Noordsteenbank ten noorden van Domburg. Omstreeks half drie maakte de boot water met het ge volg, dat de motorkamer onderliep en Ue motor uitviel. Via radio-Sche- veningen werd om hulp verzocht, waarop de reddingsboot „M. C. Blankenheim" uit Veere uitvoer en er in slaagde het scheepje in de loop van de avond behouden in de haven van Veere binnen te brengen. Ook een loodsboot en een Catalina-vlieg- boot van de Marine luchtvaartdienst namen aan het reddingswerk deel. De „Aruna" was op zijn eerste tocht, nadat de werf ,,De Vlijt" uit Aalsmeer het schip had afgeleverd. De eigenaars zijn het Amerikaanse echtpaar Wilkinson, dat zich ook aan boord bevond. Men was onderweg- naar Italië, waarbij Falmouth in En geland de eerste aanloophaven zou zijn. Behalve de beide Amerikanen bevonden zich aan boord een Neder landse schipper en een Duitse knecht. Dit internationale gezelschap was omstreeks half drie aan dek, tóen plotseling een schok werd gevoeld. Beneden gekomen zag men, dat het water met kracht de motorkamer binnenstroomde, doordat een onder deel van de schroefkoker was lek ge stoten. Men probeerde er aan te doen wat nodig was en onmiddellijk werd de pomp in werking gesteld. Met man en macht werd geploe terd, muur reeds spoedig bleek, dat men met pompen slechts het érgste onheil kon afwenden en dat hulp noodzakelijk was. Per radio werd con tact opgenomen met liadlo-Scheve- ningen, waar men direct de nodige maatregelen nam. Het station Veere van de Koninklijke Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schip breukelingen werd gewaarschuwd, evenals de Marine Luchtvaart Dienst op het vliegveld Valkenburg en de Loodsdlenst. Uit Veere voeren daarop schipper J. A. Minneboo en vier bemanningsle den met de „Maria Carolina Blaii- kenheim" uit, van de kruispost ver trok de loodsboot „Markab" en van 't vliegveld Valkenburg steeg een Ca- talina op om als loods te dienen vool' de schepen. De piloot had het jacht reeds spoedig gesignaleerd en kon de boten naar deze plaats gidsen. REDDINGSWERK. De „Blankenheim", die omstreeks 16 uur uit Veere was vertrokken liep met het tij mee vlot naar de Noord steenbank. Toen de reddingsboot daar verscheen was echter de „Mar kab" reeds ter plaatse. Dit schip had de heer Wilkinson, die ziek was, in middels reeds van de „Aruna" ge haald. De „Blankenheim" nam de zieke jachteigenaar over en zette twee man over op het in nood ver kerende schip. Deze slaagden er in een tros vast te maken. Hun aan- Sch.-Duiveland bedreigd door structurele werkloosheid. (Slot van pag. 1) bevolking hebben in dit verband ook nog wel iets te zeggen. De toeneming van enkele miljoenen in de iaatste halve eeuw, is aan Noord-Zeeland voorbijgegaan. Op 1 januari 1905 tel den Tholen en Sint-Philipsland 16.937 inwoners, een halve eeuw later was dit 17.502. Sterker nog spreekt dit voor Schouwen-Duivelana dat op 1 januari 1910 een totaal van 24.010 bewoners telde, een getal, dat ih 1955 daalde tot 22.678. Natuurlijk speelt de ramp bij dit laatste wel een rol, maar zonder deze was er van geen aanwas sprake geweest. Wat wel groeit boven het landelijk gemiddelde is de bevolking boven de 65. Dit wijst op het wegtrekken van de jongelui. Met het vooruitzicht van deze moeilijkheden ligt het voor de hand, dat de arbeidsbureaus we gen moeten vinden om uit de im passe, die tussen verkaveling en Deltaplan komt, te geraken. Omscholing Allereerst is er dan de omscholing zowel in eigen bedrijf als in de rijks werkplaatsen. Een aparte tegenzin hierbij geeft weer het achteruitgaan in loon. De arbeider op Schouwen- Duiveland zal hier echter bij te be denken hebben, dat de narampse lo nen weer aan de normale worden aan gepast en dat dan het ogenblik geko men is, waarop de vakman zich over de werkloosheid niet ongerust be hoeft te maken. Van even groot belang is het aan trekken van industrie, In de voorma lige gasfabriek van Tholen komt een dependance van de K.V.W.-fabrieken uit Roosendaal en de Leverszeep biedt aan vele op dit eiland weer een werk- mogelijkheid. Ondanks de vele ge ruchten die er op Schouwen de ronde doen over nieuwe filialen van grote fabrieken, is daarover op het arbeids bureau niets bekend. Van meer im portantie is de mogelijkheid van klei ne vooral ook landbouwindustrieën die personeel aantrekken uit de vroe gere landbouw en verkavelingswer- ken. In deze richting worden naar vele zjjden de voelhorens uitgestoken, te meer daar men over een prima water vervoer beschikt. Hoe het in de toe komst zal gaan, is niet bekend, maar wel vreest men in de kringen van de arbeidsvoorziening, dat de komende regering in haar zittingsperiode met een vverklozenprobleem op Schouwen en Duivelaud zal tobben, waarvoor tot dusver nog geen tegenmiddelen ge vonden zijn. wezigheid was voor de zeer vermoei de bemanning een uitkomst. De terugreis, die omstreeks 17.30 uur begon, verliep niet zonder hin dernissen. Want door de hoge zee gang brak de tros enkele malen, het geen steeds weer een lastig kar weitje tengevolge had. Bovendien moest op de „Aruna" nog voortdu rend worden gepompt. Omstreeks 20 uur liep de „Blankenheim" de haven van Veere binnen: de weg terug had meer tijd gevergd doordat het tij tegen was. De „Aruna", die als kits is eetuigd en een 87 pk dieselmotor heeft, werd aan de kade gemeerd. Hoe het lek is ontstaan is niet met zekerheid te zeggen, maar vermoed wordt, dat het schip op de Buiten Banjaard lek is gestoten. Het ligt in de bedoeling van de heer en mevrouw Wilkinson, die hun verblijfplaats in Florence heb ben, het jacht grondig te laten on derzoeken en het dan naar Italië te brengen. Marktberichten VEILING Z.-HOLLANDSE EILANDEN. 8 juni. Andijvie 10—19, bloemkool 1 A 21—58, idem 2 A 1311, idem 1 B 17—39, id. 2 B 10—32. idem C 10—25, spinazie 15—40, sla 2.504.70, komkommers 1 A 3038, id. 1 B 2832, dub. prlnc. 2.10—2.60, tomaten 1 A 1.35—1.45, idem 1 B 1.34, idem 1 C 1.31 —1.41, idem 1 CG 84, aardappelen (oude) 5 15, rabarber 5—10. spitskool 28—32, sjalot ten 8—13, waspeen 43—71, bospeen l 40—62, idem 2 2241, kroten 9—23, sla, kg., 10—11, radijs 12—15 selderij 2—7, peterselie 5—12, postelein 18, nieuwe aardappelen 34—54, aardbeien p. doosje 42—99, Jonathan Hh 1 93—94, idem Hh 2 76. Officiële publikaties BEKENDMAKING. De voorzitter van het hoofdstembureau ter Verkiezing Van de leden van de 2e Kamer der Staten Generaal in kieskring XII Middelburg bréngt ter kennis, dat op vrijdag 15 juni te 10 uur in de burge meesterkamer ten Btadhuize een voor kiezers toegankelijke zitting zal worden gehouden, waarin de uitslag van de op 13 juni 1906 gehouden stemming in die kies kring zal worden vastgesteld. Middelburg, 8 juni 1956. Weinig uitvallers bij avond vierdaagse voor Walcheren. Goede organisatie van het Souburgse „Astrow" De N.W.B. avond-vierdaagse voor Walcheren is geëindigd. Zaterdag avond moesten de senioren 20 km lo pen, de junioren liepen, als alle avon den, 10 km. Er waren zaterdag weinig uitvallers en het was opmerkelijk, dat deze allen op de derde avond opga ven. Drie senioren en vijf junioren ver lieten het strijdtoneel, zodat van de 417 deelnemers er zaterdagavond 409 door de finish gingen. Zeven van hen, vanzelfsprekend wa ren dit senioren, beëindigden hun tiende avond-vierdaagse. Bij hun te rugkeer in Souburg werden de wan delaars van het Oranjeplein af tot aan café-restaurant „Lammertsma" vergezeld door de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" en de signaalaf deling van de organiserende ver eniging, de gymnastiekvereniging „Astrow": Het is tijdens deze vierdaagse ideaal wandelweer geweest. Weliswaar viel er overdag nog al eens regen, 's avonds zijn de wandelaars hierdoor niet lastig gevallen. Wel waren de organisatoren gedwongen een gedeelte van de route om te leggen, omdat enkele onverhar de wegen door de regen in een mod derpoel waren herschapen, hetgeen overigens geen afbreuk deed aan de goede stemming, die er gedurende de ze vierdaagse onder de deelnemers heerste. De leiding was bij de heer C, G. Landré in goede handén èrï gezien het feit, dat het dé eerste keer was, dat „Astrow" deze avond-vierdaagse organiseerde, kan deze zeer zeker als geslaagd worden beschouwd! Koudêkerke Zilveren P.Z.E.M.-jubileum Vrijdag was het 25 jaar geleden, dat de heer P.'J. Sinke te Koudeker- ke, hoofdklerk ten kantore der P.Z. E.M. te Middelburg, bij dat bedrijf ln dienst trad. Des morgens werd de jubilaris, die vergezeld was door zijn echtgenote, op het direetiekantoor 'te Middelburg in hartelijke bewoordin gen toegesproken door de directeur, li*. T. Michielsen, die de heer Sinkc dank bracht voor de aan het bedrijf bewezen diensten en hem nog vele jaren toewenste, zulks onder aanbie ding van de gebruikelijke enveloppe. Des avonds ontving de jubilaris te zijnen huize vele collega's, die hem kwamen gelukwensen, Namens di rectie en personeel werd hem bij monde van de heer P. Hoefkens een blijvend aandenken aangeboden. De heer .P. Maljcrs wenste namens de personeelsvereniging geluk, eveneens onder aanbieding van een geschenk, Voor mevrouw Sinke waren er bloe men. Westkapelle Huis verkocht Door notaris P, Loeff werd vrijdag middag een woning verkocht aan de Rookstraat te Westkapelle, Eigenaar werd de heer C. Cijvat voor f 10.120. BOS Machine 5 Biggekerke Raad komt bijeen De gemeenteraad van Biggekerke komt maandag 18 juni in vergade ring bijeen. De agenda vermeldt een aantal voorstellen van B. en W., o. m.: toekennen van een voorschot voor het kleuteronderwijs voor 1956, beschikbaar stellen van een bedrag aan de christelijke kleuterschool v.oor het opmaken van een plan ten behoe ve van de bouw van een nieuwe school, vaststellen van een verorde ning om voor 1956 tegemoet te ko men in de ziektekosten van het ge- meentepersoneel, aanleg van 45 me ter straat op het erf van de heer W. Wielemaker en vaststelling jaarwed de gemeentewerkster op 504. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Politieke jeugdavond trok veel belangstelling. „Arjos" kwam bl|een In het Concertgebouw te Terneu- zen werd een politieke jeugdavond gehouden, die üïtgmg van do Arjos en waarvoor een buitengewoon gro te belangstelling bestond. Na een kort openingswoord door de voorzit ter van het provinciaal bestuur, de heer D. J. Rouw uit Goes en na het zingen van het volkslied, werd het woord gevoerd door het lid der Tweede Kamer, mr. dr. E. P. Ver kerk, die sprak over „De strijd der A.R.-partij om recht en tegen nood". Mi*. Verkerk deed daarbij uitko men, dat het mensdom en ook de staatkunde in nood Verkeren. Al leen de handhaving van het récht kan hier een oplossing hieden om dat het recht van Goddelijke oor sprong is. En daarvoor wenst dè A. R.-partij te strijden. Deze partij heeft in haar begin periode onder meer voor het chris- tèlijk onderwijs de strijd aangebon den en reeds in het begin van deze eeuw voor sociale verbeteringen ge pleit. De thans Uitgebreide sociale wetten zijn een vrucht van hét on vermoeide Werken van minister Tal- ma, aldus spreker. Thans wordt gestreden voor een loonpolitiek, die 'n vaste grondslag heeft, omdat een loonsverhoging in aansluiting op hogere welvaart tóch verloren gnat in geregelde prijsstij gingen en deze gang van zaken is voor de vergeten groepen funest. De heer Verkerk Wees verder op de wensen van de A.R. ten aanzien van de oplossing van het woningprö- bleem, van de rechten van Ambön en Nieuw-Guinea, de uitbouw van het christelijk onderwils enz. Hier op steunt liet programma van actie. De A.R, is een principiële partij, die de christelijke grondslag van het volksleven wenst te handhaven. Daarin ligt in beginsel en Uitwer king het verschil net de liberale groeperingen en de P.v.d.A., wel ke laatste het doorbraakbeglnsel voorstaat. Dit kan échter niet door de A.R.-partij worden aanvaard, omdat het de christelijke grondslag niet als de enige juiste beschouwt. Mr. Verkerk deed tenslotte een be- De Linguaphone demonstratiewagen staat in OOSTBURG. De ideale methode om vreemde talen te leren spreken en verstaan duidelijk toegelicht. Iedereen weet dat een verblijf in een vreemd land de snelste en gemakke lijkste methode is om een taal perfect te leren spreken en verstaan, Maar nog lang niet iedereen weet, dat het Linguaphone Instituut het mogelijk maakt zo lang als men Wenst te vertoeven in de sfeer van een vreemd land, naar de inwoners te luisteren, met hen te spreken en hun taal tot in alle finesses te leren. Dit alles zonder dat men er een stap voor behoeft te verzetten. Want Lingua phone brengt het vreemde land in de huiskamer door middel van pick up of grammofoon. Rustig thuis zit tend in de vertrouwde gemakkelijke stoel wandelt en winkelt men ver over de grenzen. Men gaat op visite, doet inkopen, legt zakenbezoeken af, gaat naar theaters, kortom men lééft ln het vreemde land. Hoe gemakkelijk dit allemaal gaat en met welke betrekkelijk lage kos ten deze droom van velen te Verwe zenlijken is wordt duidelijk en zonder enige verplichting uiteengezet in de demonstratiewagen van het Lingua phone Instituut. U vindt dit rijdende informatiebureau van 11 tot en met 16 juni a.s. op het Raadhuisplein te Oostburg. roep op zijn toehoorders, de A.R.- partij bij de komende verkiezingen te steunen. Vervolgens sprak mej. H. van Leeuwen uit Delft, secretaresse van do landelijke Arjos organisatie. Aan de hand van voorbeelden uit de praktijk wees deze op de nood waarin de jeugd thans verkeert. Voor de christelijke jeugd ls een zware taak weggelegd, omdat zij niet alleen voor zichzelf, doch ook voor anderen tot steun zal moeten zijn. Daarvoor zal nodig zijn ver dieping van kennis op alle levens terreinen, dus ook op het staatkun dige. Het werk zal met vreugde en dankbaarheid moeten worden ver richt, omdat God hiertoe geroepen heeft. ^ln de jeugd schaart zich daarbij achter het A.R. vaandel, om onder God's zegen deze oartij te steunen en de beginselen uit te dra gen, aldus mej. Van Leeuwen. Tot besluit van de zeer geslaagde jeugdavond volgde mastklimmen on der leiding van Johan Bodegraven. Daaraan werd deelgenomen door groe pen uit Terneuzen, Axel, Zaamslag en Schoondijke. Axel verwierf daarbij de ham met worst, terwijl Zaamslag en Schoondijke een ham veroverden. De jury bestond uit inr. G. Tichelman, ds. H. Pestman, mevrouw Rienks en de heer J, de;Ridder. De sluiting van de bijeenkomst ge schiedde door de heer Rouw. Avondvierdaagse ook dit jaar een groot succes. Schoolwandeltocht fe Oostburg Zaterdagmiddag om half drie start ten de deelnemers van de Avondvier daagse ln West-Zeeuwscli-Vlaanderen vanaf het gemeentelijk sportterrein té OOStburg Vöör de laatste 20 km., na vooraf reeds 3 avonden achtereen elk 15 km. té hebben afgelegd. Alle 84 deelnemers, die vanaf woensdag avond aan deze tochten deelnamen, legden ook deze laatste kilometers zonder uitvallers af. Onder dezen be vonden zich twee wandelaars, die vanaf hef bestaan van de Avondvier daagse in YVest-Zeeuwsch-Vlaande- ren, dit is voor dé liegende achtereen volgende maal, deze tocht met goed gevolg hadden volbracht, te weten mejuffrouw M. van Hal en de heer P. A. Cats man, belden uit Oostburg. De twee oudste deelnemers in jaren, de heer en mevrouw Van den Bos uit Oostburg, die samen 125 jaren tel len, deden Vöör de vierde maal mee. Alle deelnemers Hepen individueel aan de tocht mee, uitgezonderd één groep van de technische school Oost- burg. Voor de op zaterdagmiddag gehou den schoolwandeltocht bestond dit jaar grote belangstelling, Ongeveer 4ÖÖ leerlingen van 12 verschillende scholen zouden om 4 uur évênêèns van het gemeentelijk sportterrein ver trekken voor een tocht van 10 km. Helaas trad hierbij de regen als spel- JAARVERGADERING TE GOES Schetsplan reeds gereed De „Koningin Wilhelmlnaschool", de B.L.O.-schooi voor de Bevelenden, welke thans nog in het afgekeurde gebouw aan de "Voorstad te Goes is gehuisvest, werd voor dit jaar op de urgentielijst geplaatst voor een ge heel nieuw schoolgebouw. Het schijnt zelfs, dat het ideaal: een eigen gym nastieklokaal, ook vervuld zal wor den. Het bestuur wacht wat dit laat ste betreft, nog slechts op de offi ciële bevestiging van een reeds offi cieus ontvangen mededeling. De ar chitect J. A. de Bruyne heeft een schetsontwerp voor de nieuwe school gemaakt, dat nog deze maand door de betreffende instanties in behande ling wordt genomen. Begin juli wordt hierover het advies verwacht. Deze verheugende mededelingen kon de voorzitter van het schoolbe stuur, ds. C. Metselaar, zaterdagmid dag doen op de in het „Schuttershof" te Goes gehouden jaarvergadering'- oudermiddag. „Na enige jaren van inspanning, komt thans de verwer kelijking van het plan in zicht", zo kon de voorzitter met dankbaarheid constateren. Gehoopt wórdt dat het de financiële commissie zal gelukken om op voorspoedige wljzè de „eihd- streep" te bereiken, waartoe ook op de medewerking van de deelnemende gemeenten mag Worden gerekend. Zoals elk jaar, was er ook thans een goede belangstelling voor deze bijeenkomst. Naast dè ouders en de leerlingen, kon de Voorzitter na ope ning met samenzang, gebed en schriftlezing, diverse afgevaardig den van gemeente- en schoolbestu ren welkom heten. O.m. gaven de burgemeestêr van Goes, mr. W. C. ten Kate en de inspecteur van Chr. Volksonderwijs, ds. P. Kloosterman uit Kloetinge door aanwezigheid van hun belangstelling blijk. Ds. Metselaar stelde in zijn ope ningswoord verder vast. dat er weer veel reden tot dankbaarheid is. Het schoolleven kon in het afgelopen jaar vrijwel ongehinderd voortgaan en In de vacature van mej. Van Westen kon mej. Kara als nieuwe leerkracht Worden benoemd. In verband met ziekte van mei. Smallegange, is mej. Van Oost tijdelijk aan de school werkzaam. Het schoolhoofd, de heer G. Vleu gel. kon zijn jaaroverzicht eveneens Sn optimistische toon stellen. Het leerllngental bedraagt 95; er konden meer nieuwe leerlingen dan ooit worden opgenomen. Er wordt in zes groepen gewerkt, t. w. 4 voor moeilijk lerende kinde ren en 2 voor zeer moeilijk Ieren- de kinderen. Verder gewaagde hij van de dagelijks terugkerende zorgen, welke het verblijf in het totaal onvoldoende gebouw met breker op, in verband waarmee de organisatoren besloten de te lopen af stand voor deze scholieren te bekor ten tot 6 km. Aan deze schoolwandel tocht werd deelgenomen door de na volgende scholen: o.l. school Oost burg, chr. nat. school Oostburg. o.l. school IJzendijke, o.l. school Zuidzan- de, r.-k. meisjesschool IJzendyke, o.l. school Waterlandkerkje, landbouw- huishoudschool Schoondijke, o.l. sch. Groede, chr. l.s. Breskens, O.l. school Cndzand, o.l, school Breskens en het lyceum Oostburg. Na afloop maakte de jury, bestaan de uit de heren J. A. Bai uit Middel burg en -F. A. Kolijn en A. Brak man uit Oostburg, de uitslag Van de ze schoolwandeltocht bekend in gara ge Brugge op het Ledelplein, die hiertoe, eveneens in verband met het slechte weer, belangeloos was afge staan. De uitslag was: le prijs (wisselbe ker) o.l. school Cadzand; 2e prijs chr. nat. school Oostburg; 3e prijs land- böuWhuishoüdechool Schoondijke. Wethouder D. Geuze reikte aan de ze prijswinnaars de prijzen utt. Ook bij deze scholieren waren geen Uitval lers. Jammer was het, zowel Voör de wandelaars zelf als voor de belang stellenden, dat in verband met het slechte weer en de daarmee'verband houdende wijziging van dé rOute, de traditionele Intocht met liet plaatse lijke muziekkorps geen doorgang kon vinden. Reis ouden van dagen De ouden van dagen te Ovezande zullen 5 juli per autobus een reis ma ken naar Alphen aan de Rijn. 12 juni Viissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER Ü.+N.A.F. Ü.+N.A.P. U.—N.A.P. 4.15 4.47 5.37 5.53 6.07 2.46 2.61 2.67 1.72 1.98 16.32 17.05 18.10 18.29 2.39 2.55 2.61 10.36 11.11 11.45 11.08 11.35 1.97 2.09 2.27 1.43 i.70 23.13 23.48 2.29 2.41 39. Op het viiegveld aange komen, repte het gezelschap zich naar een luchtvaartuig, dat er nogal oud en verval len uitzag. „Alle kniezebldters nog eens aan toel" stamelde Kapple. „Wat is dat ja voor een uitgeholde koolraap?" „Dat is een zeppelin, ami go," legde Hernando uit. „De roemrijke luchtmacht van dit land is uitsluitend Uit luchtballons en zeppe lins samengesteld. Doelma tiger kan het al niet". De zeppelin werd door eni ge mannen ln startpositie gebracht en een pilootachti- ge figuur stapte ln de mo torgondel, die onder het ge vaarte hing. „En moeten we nou met dit zweverige mandje Buil Dozer te lijf gaan?" vroeg Kapple. ,-,Maar natuurlijk, amigo," sprak Hernando zelfverze kerd. „Er gaat bovendien nog een kanon mee, zodat U kunt zien, dat er op alles gerekend is. Is het kanon a) aan boord, piloot?" „Ja, alles is gereed voor het vertrek", rapporteer de de man. „Dan laten wij nu verder aan de piloot over", verklaarde Hernando. „Onze plichten liggen name lijk uitsluitend op de begane grond, ziet U?" De beide politiemannen salueerden en maakten rechtsomkeerd. Nauwelijks waren Kappie en Okki aan boord of de zeppelin schoot met een vaart de hoogte in. De schroei begon ratelend te draalen eh langzaamaan zette hèt luchtschip koers naar zee. De achtervolging van het valsemuntersschip was begonneh. zich brengt. Nu de speelweide moest worden afgestaan, tracht men voor de grote kinderen enke le uren dc beschikking te krijgen over een gymnastieklokaal. Ook de schooltuin moest komen te ver vallen, hetgeen als een gemis wordt gevoeld. De penningmeester, de heer J. Hommes uit Nieuwdorp, bracht ver slag uit over de financiële positie van de school. De exploitatierekening sloot over 1955 met een nadelig sal do van 5352.85, terwijl de rekening van de vereniging een goed slot van f 3452.78 aangaf. Bij de bestuurs verkiezing werden dc heren L. C. Broer, H. Wolfert en J. IJzerman herkozen; ln de vacature ontstaan door hèt vertrek van dc heer H. J. Memelink werd benoemd de heer A. V. d. Poest Clement, Nlsse, Al deze zakelijke punten werden op aantrekkelijke wijze door de kin deren afgewisseld met een zangspel, enkele volksdansjes door de meisjes en opgewekte zang van trekkerslied jes door de jongens. Na de pauze heeft een der leer krachten, mej. E. W. M. de Nooij, in een korte causerie gewezen op het grote belang van een goed contact tussen school en gezin. Voor de ouders leidt dit tot een goed begrip van het werk van de leerkrachten, terwijl deze laatsten hierdoor het be trokken kind nóg beter leren begrij pen. Na afloop van de geslaagde bijeen komst Was er voor de ouders gele genheid in het schoolgebouw het werk van de kinderen te bezichtigen en contact met de onderwijzers (-es sen) op te nemen. Examens Rijkskweekschool Aan de Rijkskweekschool te Mid delburg slaagden de volgende kan didaten voor het eindexamen: mej. A. P. van Bijlevelt. Middelburg en de heren J. J. Wisse, Koudeker- ke en A. van Aartsên en H. Arend- se, beidon Middelburg. Stroklamp geraakte in brand Zondagmiddag rond half vier wer den de brandweren van Hoedekens- kerke. Kwadendafnme en 's-Gra- venpolder gealarmeerd voor een brand op het bedrijf van de heer C. Bek te Hoedeken skèrke. Vermoe delijk doordat kinderen met luci fers hadden gespeeld, was een op het bedrijf staande stroklamp in brand geraakt. Daar er :n de nabije omgeving geen brandkraan was kon men geen water geven. Geluk kig was de wind niet in de richting van de gebouwen, zodat de schade beperkt bleef tot de stroklamp, die geheel afbrandde. Later kon men voor de nablussing nog water uit een moddersloot betrekken. De bur gemeesters van Hoedekenskerke en 's-Gravenpolder waren op hét ter rein van de brand aanwezig. „Voor de Instrumenten" Voor de instrumenten-actie ten bate van de Vlisslngse mu- m §1 zlekverenigingen kwamen weer enige bijdragen binnen. Vorige verantwoording: 1 f 4725,67. „Het Vrije Volk" M f 100; Chr. munclolinevereni- ging ,,Con Amore", Vllssin- 1 gen f 25; J. W. v. cl. B., Vlis- singen f 5. Totaal f 4855,67. Bijdragen kunnen gestort worden op girorekening 66287 s ten name van de firma F. van de Velde jr. te Viissingen, of worden aangeboden aan het kantoor van de Prov. Zeeuwsè H Courant. Walstraat, Vlissin- p gen. n iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilliii DINSDAG 12 JUNI. HILVERSUM I 402 m 746 kc.'s, 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichtbaken, 10.00 Voor de klêUters. 10.15 Grem .10.30 Bariton en piano. 11.00 Voor de vroUw li.30 School radio. 11.50 Als ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Piano en orgel. 12.30 Land en tulnbouwmeded. 12.38 AmUs. muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Söiistenconc. 14.30 Metro- pole-ork. en solist. 15.00 Gram. 15.30 Idem. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Vool- de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.: Rijksdelen overzèe: NléUW Guinea's rijkdom aan vissen, door dr. L. D. Brongersma. 18.00 Voor de jeugd. lfl.M Sportpraatje. 18.30 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.10 Verkiezingstoespr. 19.25 Gram. 20.20 Act. 20.35 Gram. 20.40 Radio Philharm. ork. en solist. (21.2021.40 Portret van Romme). 22.10 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram, met comm. HILVERSUM TT. 298 lil 1007 kc/s. T.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—21.00 AVRO. AVRO: 7.00 NWS. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor dé vróuw. 0.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Mandollne- ens. 11.30 Bas en piano. 11.50 Gram. 12.00 Tiroler muz. 12.30 Land- en tuinbouwme- dêd. 12.35 Orgel en zang. 13.00 Nwi. 19,1b Meded. en gram. 13.30 DanBmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 18.30 Voor de jeugd. 17.30 Nederl. lichte muz. 18.00 Nws. 18,15 Pianospel. 18.20 Lichte muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Voor de jeugd. 19.20 Sopr. en plano. 19.43 Verklezingstoe- spraak. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.00 Klavier vier, hoorsp. 21.35 Allemans ga ding. 22.30 Pianorecital. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. en New York calling. 23.20 Act. of gram. 23.30—24.00 El Barquillero, zar- zuela (gr.). TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.45— 22.13 Fllmprogr. 22.15—22.35 Eurovisie: Olympische ruiterspelen 1956.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3