ADVIES OVER OUDERDOMSWET VAN GEN. SYNODE AANVAARD WALCHEREN Burgerlijke Stand DE AVOND-VIERDAAGSE VOOR WALCHEREN IS BEGONNEN uit de ETHER DONDERDAG 7 JUNI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 PARTICULIERE SYNODE GEREF. KERKEN Zeeland nog niet rijp voor Prov. Kinderbijslagregeling. Woensdag; kwam de Particuliere Synode der Gereformeerde Kerken in Zeeland in de gereformeerde kerk aan de Westwal te Goes bijeen. Na mens de roepende kerk van Goes opende dr. C. Stam de vergadering. Na liet zingen van gezang 22 vers 4 en gebed sprak dr. Stam een kort woord over 1 Thess. 2:13-16. De Kerk staat in de bewogenheid van de tijd. Alles is niet meer zoals vroe ger. Toch blijft de kracht der Kerk in de gewone voortzetting van de ar beid onder de belofte van de komst van de Here Jezus. Het moderamen werd als volgt gekozen: dr. C. Stam, uit Goes, praeses, ds. Y. J. Tiemersma uit Zïerikzee, assessor, ds. A. G. van der Stoel uit Bergen op Zoom, scriba I en ds VV. J. Meister uit Middelburg scriba H. De praeses sprak vervolgens een kort woord ter nagedachtenis van ds Veldkamp en ds. Van Heiningen, die in het afgelopen synodejaar zijn overleden. Hierna werd begonnen met het af werken van de uitgebreide agenda. Ingekomen verzoeken om aan de Ge reformeerde Kerk van Bergen op Zoom steun te verlenen voor haar evangelisatie-arbeid en voor steun aan de Gcref. Kerk van Oud-Vosse- meer werden aanvaard. Behandeld werd een voorstel van de classis Goes om te komen tot een volstrekt even redige verdeling tussen alle kerken, in het bijeenbrengen van de gelden voor de Zuider-Zending. Het zal wor den toegezonden aan de Particuliere Synodes van Brabant en Limburg. Voorts besloot de vergadering het advies van de Generale Synode in zake de ouderdomswet over te ne men en de kerken te adviseren volgens deze richtlijnen te hande len. Zij adviseert geen kortingen op de emeritaatsuitkeringen en weduwenpensioenen toe te passen op grond van de uitkeringen vol gens de wet op de algemene ou- derdomsverzekering en de tracte- menten van de dienstdoende pre dikanten zodanig te verhogen, dat zij aan hun premieplicht kunnen voldoen. Voorts, om op de uitke ringen aan de emeriti predikanten en hun weduwen, die. de 65-.jarige Feest op Lammerenburg De VCB Lammerenburg hield een feestmiddag op haar terrein aan de Zuldbeekseweg. Voorafgegaan dooi de signaalafdeling van V.T.V. uit Vlissingen trokken ruim honderd kinderen naar het veld om er spel letjes te doen. Vooral van de zijde der ouders bestond hiervoor grote belangstelling. Een dertiental ring- rijders leverde felle strijd om de prijzen en de VCB-wisselbeker, die tot grote hilariteit van de toeschou wers^ besloten werd met een stoe lendans met paard. Voorts werden er volksspelen voor ouderen gehou den, waarbij het hard tegen hard ging. De muziekvereniging „Voor waarts" uit Koudekerke gaf 's avonds een populair concert, dat zeer in de smaak viel. De uitslag der ringrijderij. De beker werd gewonnen door de heer L. de Pagter, de medaille dooi de heer A. de Lange. Aantal beurten 38. De le prijs werd gewonnen door L. de Pagter met 22 ringen; 2e W. Koole 20 r.; 3e J. de Witte 17 r.; 4e M. Vos 16 r.; 5e A. de Lange 16 r.;. 6e J. Jeras 14 r.; 7e Jac. Vos 13 r.; 8e A. Kluijfhout sr. 12 i\; 9e J. de Looff 11 r.; 10e F. Brasser 9 r.; 11e Js. Vos 8 r.; 12e A. Fran ke 8 r.; 13e A. Klujjfhout 7 r. Extra prijzen werden gewonnen door: F. Brasser; J. de Witte; J. de Looff; M. Vos. De pollepel werd gewonnen door de heer J. de Looff. De meeste volg- ringen had L. de Pagter. Stoelendans met paard: 1 A, Kluijf hout; 2 A. de Lange; 3 A. Franke. Officiële publikaties MIDDELBURG. JUNI PAARDENMARKT. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat: I. op donderdag 21 juni 195^6, op het Mo lenwater de jaarlijkse paardenmarkt zal worden gehouden; II. de paarden alleen tussen 8 en 10 uur kunnen worden toegelaten; IIT. de paarden langs de Zuidsingel van de zijde van de Bree en de Korte Noord straat ter markt mogen worden aange voerd en niet anders dan onder geleide en ten getale van hoogstens 2 per geleider; IV. dat geen paarden ter marlet mogen worden gebracht o£ gehouden, dan na voorafgaand veeartsenij kundig onderzoek ter plaatse: V. dat het verboden is reeds gebruikt stro op de markt te brengen of anders dan van gemeentev/ege daarvan weg te voe ren. Middelburg, 6 juni 1956. Arnemuiden IPZEM 31 Op het sportterrein van Arnemui den werd dinsdagavond een voetbal wedstrijd gespeeld tussen het eerste elftal van Arnemuiden en een ploeg van de sportvereniging P.Z.E.M. uit Middelburg. Dit duel werd door de thuisspelers met 31 gewonnen. Examens De heer B. Goedbloed. gemeentese cretaris van Domburg, slaagde voor het in Den Haag gehouden examen gemeente-financiën (tweede deel), waardoor hjj het diploma ontving. Voor het te Utrecht gehouden examen vakbekwaamheid hoek- en kantoorboekhandel slaagde mej. Nina Velleman te Vlissingen. Mejuffrouw L. C. A. Gelok, hoofd van de kleuterschool te Wilhelmina- dorp, slaagde te Dordrecht voor het examen hoofdakte B kleuteronderwij zeres. Mejuffrouw II. Jeremiasse te Wil- helminadorp behaalde te Dordrecht 't diploma A kleuteronderwijzeres. leeftijd nog niet hebben bereikt, vanaf 1 januari 1957 een zodanige tijdelijke toeslag te geven, dat ook zij de verplichte premie daaruit kunnen voldoen. De Particuliere Synode besloot aan de classis te verzoeken aan de bespre king van de concept-kerkordening een speciale classisvergadering te wij den en de bevindingen van deze be sprekingen door té geven aan een speciaal hiervoor in het leven geroe pen commissie. Na het uitbrengen van een ongun stig rapport van de deputaten der Provinciale Kinderbijslagregeling, ontwerp voorstellen kinderbijslag, be sloot de P. S. hiertoe niet over te gaan, daar men in Zeeland hiervoor nog niet rijp is. De gevraagde verhoging van de zendingsgelden werd toegestaan. De volgende Particuliere Synode zal op woensdag 5 juni 1957 té Middelburg worden gehouden, met als roepende kerk Middelburg. Gemeenteraad van Burgh bezocht Oostkapelle De gemeenteraadsleden van Burgh (Schouwen), met aan het hoofd bur gemeester jhr. A. van Citters, brach ten vergezeld van hun echtgenoten, woensdag een bezoek aan Oostkapel le. Na een rondrit per bus over Wal cheren arriveerde net gezelschap in Oostkapelle waar het in het gemeen tehuis werd ontvangen door burge meester F. G. Sprenger en echtgeno te. Ook hier waren alle raadsleden met echtgenoten ter begroeting aan wezig. Burgemeester Sprenger her innerde in zjjn welkomstwoord o.a. aan de vriendschapsbanden na de ramp, die ook Burgh trof, gelegd en hij verheugde zich in dit nadere, pret tige contact tussen beide gemeenten. Burgemeester Van Citters, die hierna sprak, bood namens zijn gemeente een oude gravure aan en zegde nog een geschenk toe, dat echter nog moet verschijnen, namelijk een exemplaar van het „Rampboek Schouwen-Dui- veland". Na de koffiemaaltijd maak te het gehele gezelschap een rondrit door Oostkapelle en een wandeling door de bossen. In het gemeentehuis werd de thee gebruikt en hier dankte de burgemeester van Burgh hartelijk voor de ontvangst en hij nodigde de gastheren voor een tegenbezoek uit. Middelburg Ouderavond u.l.o.-Dwarskaai De oudercommissie van de open bare ulo-school Dwarskaai te Mid delburg hield dinsdag in de tot aula ingerichte bovenzaal van het nieu we deel der school een ouderavond. De voorzitter der commissie, de heer A. P. Leenhouts, sprak een ope ningswoord en gaf na een korte in leiding het woord aan het hoofd der school, mej. C. Siebenga, die een causerie hield over het onderwij's op de ulo-scholen. O.a. besprak zij de eisen, die aan de leerlingen worden gesteld, de diploma's, die men aan deze school kan behalen en wat men daarmee kan bereiken. Na deze in teressante uiteenzetting beantwoord de spreekster nog enkele vragen. In de pauze kreeg men de gele genheid de nieuwe uitbreiding van de school 2 lokalen beneden en boven de aula, die later desgewenst in twee lokalen kan worden gesplitst waarbij geconstateerd werd, dat dit geheel in een behoefte voorziet. Het bijgebouw is verbonden met het hoofdgebouw aan de Dwarskaai. Voorts was er gelegenheid de door de leerlingen vervaardigde hand werken te bezichtigen. Na de pauze werden verschillende persoonlijke vragen beantwoord en konden de ouders de leraren spreken. De com missie kan op een geslaagde avond terugzien, waarvoor veel belangstel ling oestond. Aanwinsten Openbare Leeszaal Vlissingen Openluchtbijeenkomst van P.v.d.A. te Vlissingen. De heren Egas, Kuilenberg en Westerhout spraken- ivei wiiue venvupvu uau vcmiujch,, Leeszaal ep Bibliotheek in Middel burg werd verrijkt met de volgende aanwinsten: Bleeker, De stem van het hart; Van Breda, Ontmoeting in Venetië: Corsari, Wiek's wonder kind; Van Eyk, Intieme revue; Gin- joolen, Werkende handen; Hofstra, De ring van de Reske ;Van Kerkho- ve, De weerlozén; Martin, Het aam beeld; Oosterbroek-Dutschun, Dagë- raad; De Rover, Het gebeurde bij Riccione; Arnold, De gouden stoel; Barrett,De schaduw der beelden; Monica Dickens, Oma's tweede jeugd; Fallada, Kleine man wil vooruit; Harris, De mijn; Heming way, De laatste etappe; Kjellgren, Mensen bouwen een brug; Ramsey Ullman, Rio del Sol: Somerset Maugham, mrs. Craddo'ck; Waugh, Island in the sun; Wouk, The city boy; Adlon, Hotel Adlon; Abspoel, Van Binnen- en Buitenhof; Bouman Economische en sociale geschiedenis in hoofdlijnen; Van Deursen, Jeru zalem is wel gebouwd; Anna Freud, Inleiding tot de psycho-analyse voor paedagogen; Heuff, Hoe leer ik auto geen lassen?; Kromdyk, Tuinbloe- men in kleuren; Marshall, Orders van de chef; J. F. van Oss en C. J. van Oss, Warenkennis en technolo gie deel I; Postma en Kleyn, Vogels in kleuren; Salter, Het concert; Nieuwe schepen; Scheurer, Spreken zonder angst; Smedts, Australië, nieuw vaderland. Oogst van de straat Bij de Middelburgse politie zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgende in het tijdvak van 30 mei tot 5 juni gevon den voorwerpen: kindertrommel, rood le deren boodschaptas, zinken emmer, zil veren kettinkje met hangertje, benzine dop van bromfiets, twee vulpotloden in etui, stalen duimstok, baUpoint, huissleu tel (yale), plastic voetbal, huissleutel, pad vindersdas, meisjesrijwiel, vulpen, bril, grijze regenjas, rood plastic kindertasje met portemonnnaie, groen linnen zakje met geredeschap, kleine portefeuille, haarstrik, blauwe kindermuts, 1 paar z<v. dameshandschoenen, boodschappentas, zw. lederen damestas met inh., bankbiljet van f 10.00, twee 'aluminium spijlen, bruine wollen sjaal, linker dameshandschoen, padvindersportemonnaie zonder inhoud, rood lederen portemonnaie met inh., ko peren onsgewicht, zwarte bouvier, kope ren sleutel (0960), bruine portemonnaie m. inhoud, twee muntbiljetten van f 2.50, grijze ceintuur, dameshandschoen, huis sleutel, wollen want, grijze wollen hand schoen, oorbel, padvindersportemonnaie met inh., rood-bruine kinderportemon- nale zonder inh., jutezak met inh., rij wielsleuteltje, benzinedop van bromfiets, motorbril, beige windjack, contactsleutel van Fordauto, mapje met gebruikte post zegels, bruine portemonnaie met inh., stuk van duimstok, sleuteltje. Zcutelande Concert Zaterdagavond om 8 uur geeft de Zoutelandse muziekvereniging ,,Luc- tor et Emergo" haar eerste zomer avondconcert. Het programma is als volgt samengesteld: Mars Saint Triphon, A. Ney; Les Chênes du Plateau, G. Gadenne; 3 Romeo et Juliette, Beliini; 4. De Garde Mars. C. J. N. Cori; 5. In de Ardennen (fantasie), P. B. Bisselink; 6. Suid-Afrika (Volksliedjes), P. Herthom; 7. Die Alte 'Garde, Th. Fur- ter. Op de Nieuwe Markt te Vlissin gen hield de Partij van de Arbeid dinsdagavond een openluchtbijeen- konist, waarbij als sprekers optra den de heren C. Egas, lid van de Tweede Kamer, H. van Kuilenberg, directeur van de Arbeiderspers en drs. Th. J. Westerhout, kandidaat voor Zeeland voor de a.s. Tweede Kamerverkiezingen. Ondanks de minder gunstige Weersgesteldheid hadden zich toch enkele honderden luisteraars rond het platform, waar op het spreekgestoelte was opge steld, verzameld. De heer Egas besteedde bijzonde re aandacht aan de politiek van de socialistische ministers Drees en Mansholt ten aanzien van de lonen in de landbouw, die werden vervier voudigd na de oorlog. Ook herinner de déze spreker er aan, dat onmid dellijk na de oorlog het progressie ve streven werd gedeeld door de K.V.P., door de heer Beel in het bij zonder, die ijverde voor de samen werking tussen P. v. d. A. en K.V.P. De naam Beel is nu echter van de KVP-lijst verdwenen en Weiter staat er op. Hij zag hierin een te rugkeer tot het conservatieve be leid. Spreker hekelde ook de motie van de a.-r.-heer Biewenga,die de gronden in de IJsselmeerpolders lie ver wilde verkopen dan verhuren. ren en Schouwen-Duiveland van de grond-uitgifte in de Noord-Oostpol- der hebben geprofiteerd, dank zij het pachtsysteem. De lieer Van Kuilenberg keerde zich in het bijzonder tegen de laag- bïj-de-grondse methoden, die in deze verkiezingsstrijd door sommige par tijen worden toegepast. Er worden vele onzakelijke argumenten ge bruikt. Aan de grote belangen, die voor Zeeland op het spel staan bij de a.s. verkiezingen, besteedde de heer Westerhout de nodige aandacht. Hij meende, dat alleen dan alle moge lijkheden, die het komende Delta werk de provincie biedt, kunnen worden uitgebuit, indien in Den Haag een vooruitstrevend bewind wordt gevoerd. Daarom zal een over winning van de P. v. d. A. in de eerste plaats Zeeland ten goede kunnen komen, zo zei hij tenslotte. Katholiek Vlissingen vierde feest Maandag-, dinsdag- en woensdag avond werd in het Concertgebouw te Vlissingen een drietal parochie feestavonden gegeven ter gelegenheid van het zilverén priesterjubileum van pastoor J. N. Kossen. „Wij vieren feest", zo sprak de organisator van deze avonden, kapelaan B. Sam. de inleidende woorden voor deze avon den. En waarlijk: het werd een feest! Een feest dóór en vóór de parochie. Vertegenwoordigers van vele organi saties, jong en oud, brachten 'n bont en afwisselend programma voor het voetlicht. Reeds direct na de opening, waar bij temidden van medewerkenden een fraaie, levensgrote tekening van de jubilaris werd getoond, was de blijde stemming er geheel in. Ernst en luim kregen beide een beurt in een ver scheidenheid van toneel, muziek, de clamatie, zang, „gymnastiek" en dans. Dit alles werd in een vlot tem po gebracht. Het geheel stond op hoog peil en toonde aan, dat door goede samenwerking met eigen krachten veel bereikt kan worden. Na de finale werd de jubilaris nog even op het toneel geroepen om nog maals de hulde van medewerkenden en publiek in ontvangst te nemen. Van die gelegenheid maakte pas toor Kossen gebruik om met een kort woord allen te danken. Een aardige verrassing was dins dagavond de onverwachte komst van kapelaan C. v. d. Engh. die kortge leden Vlissingen, wegens benoeming naar elders, moest verlaten. Katholiek Vlissingen kan in alle opzichten met genoegen op deze feestviering terugzien. Bij de finale van de derde avond in het Concertgebouw, werd kapelaan B. Sam, de organisator en de ziel van de feestelijkheden op grootse wijze ge huldigd. Hij werd „tot ridder gesla- fen" en hem werd een speciale rid- erorde op de borst gespeld. Een da verend applaus was een beloning voor zijn verdienstelijk werk. Tijdrede voor S.G.P. Voor de afdelingen Koudekerke, Souburg en Vlissingen der Staatkun dig Gereformeerde Partij trad woens dagavond in het kerkgebouw der Ge reformeerde Gemeente te Vlissingen als spreker op ds. Middelkoop uit Schiedam. Spreker had als onderwerp van zijn tijdrede genomen Zacharia 1 vers 8, waarin gesproken wordt over de grote afval van koning en volk van hun God. De tijd, waarin Zacha- ria leefde en profeteerde, noemde hij gelijk aan de tijd, waarin wij leven. Ook het Nederlandse volk leeft in grote gerustheid en vervalt al meer van de geboden Gods. Daarom kun nen de oordelen Gods niet uitblijven, evenals in Zacharia's tijd het volk Israels door God getuchtigd werd. Ds. Middelkoop hoopte, dat de le den der S.G.P. hun plicht bij de a.s. verkiezingen zullen beseffen en hij wees er op, dat in de volksvertegen woordiging de a.r.- en c.h.-leden de beginselen van Gods Woord verza ken en zelfs wereldse zaken als sport en spel bevorderen. Er komt steeds meer een algemeen christendom, waarin de Christus wordt gemist en daaraan werken de prot.-chr. partijen mee. Er wordt volgens spreker niet gewaarschuwd tegen het dodelijke gevaar van het loslaten van Gods geboden op allerlei terreinen van het volksleven. Althans, de praktijk der partijen is hiermee in strijd. Tenslot te wees spreker er op, dat de afge vaardigden der S.G.P. een ander ge luid laten horen en op de bres staan voor het behoud van de doorwerking der reformatorische beginselen, die in overeenstemming zijn met de belijde nis en gegrond op het Woord Gods. De bijeenkomst was druk bezocht. Concert „Ons Genoegen" De koninklijke harmonie „Ons Ge noegen" concerteert zaterdag a.s. 's avonds om 8 uur in het Bellamy- park te Vlissingen. Het programma luidt: 1 „Ostende in bloemeiv', mars met drumband, A. Mougué; 2 „Pre- ciosa", ouverture, C. M. von Weber; 3 „l'Etendard fédérale", mars met drumband, E. Fiournival; 4 „Doorn roosjes bruidsvaart" karakterstuk M. Rhode; 5 „Le tambour-maitre", mars met drumband, P. Bisselink; 6 „Tsai- kowsky herinneringen; Pauze, 7 „Fo lies Bergères", mars, P. Lincke; 8 „Valse interrompue", L. Montagne: 9. „In de smidse", P. Eilenberg; 10 „The happy wanderer", Müller-Ja- roe. Veere Carillonbespeling Zaterdag 9 juni a.s. zal de heer Th. C. Ferwerda, stadsbeiaardier van Middelburg, een carillonbespeling verzorgen op de beiaard van het Veerse stadhuis. Het programma van dit concert, dat van 20 tot 21 uur zal duren, luidt: 1 Prelude van Loca- telli; 2. Capriccio van Handel; 3a Menuet van Mozart en 3b. Menuet van Beethoven; 4. zes volksliedjes uit „Kun jc zingen, zing dan mee". 5. Pelgrimskoor uit Tannhauser van Wagner; 6. Sonatine van Beethoven; 7a. Schwabisch volksliedje cn 7b. twee Irische volksliedjes; 8. Slaap liedje van Mozart; 9. Allegretto van Lichner. MIDDELBURG. Bevallen: J. Goedbloed-Willeboordse, z.; M, Burgers-Van Dam, d.; M. J. M. Um- mels-Wevers, z.; M. P. de Groot-Feijtel, S. K. Joobse-Verstraate, z.; M. J. van der Aa-Gerfen, d.; T. M. Leijnse-De Jonge, Z. J. Cevaal-Rooze, d.; G. M. Groene- wold-Smit, d. Ondertrouwd: J. H. Romp, 24 j. en S. Krijger, 21 j.; C. I. J. Gillissen, 22 j. en P. H. van Helleman, 19 j.; J. Moens, 28 j. en J. N. Jonkheer, 32 j. Getrouwd: L. Sinke, 24 j. en G. A. Plulj- lers, 17 j.; L. de Waal, 28 j. en J. S. E. A. Dosogne, 24 J.; J. J. van Hofwegen, 24 j. S. J. w. Dansen, 22 j.; M. Wisse, 28 j. en M. Gilde, 21 j.: H. Langman, 25 j. en A. Bouma, 22 j.; L. G. w. Löhiefink, 25 j. en C. M. de Schipper, 30 j.; D. de Wolf, 24 j. en G. C. Meerman, 20 j. Overleden: K. Jobse, 78 j., geh. met P. Dourlein; W. A. Dekker, 73 j„ geh. met C. Vader: M. Wondergem, 60 j„ wede. J. S. Meijers. VLISSINGEN. Bevallen: M. Nieuwelink-Van der Peijl, z.: F. C. Bloem-Siecker, z.: E. Smedes- Boshuizen. z.; K. Leenheuts-Van der Wiel. z.\ J. Steinhauser-Wielemaker, d.; J. de Kruijter-Van Lare, z.; E. E. Spies-Bra- bers, d. Ondertrouwd: A. Lijk, 24 j. en J. de Vis ser, 25 j.: F. Kas, 27 j. en H. F. Mulder, 24 j.; M. P. L. Mulder, 47 j. en L. Dietz, 43 j., G. A. van Belzen, 26 j. en C. H. van der Meijer; A. E. van Eek, 24 j. en L. A. M. Vandekerckhove, 23 J, Getrouwd: J. F. M. Dellaert, 27 j. en R. L. C. Smith. 23 j.; W. Wortel, «3 j. en B. J. Ruïjg, 45 j.; C. D. van Noppen, 26 j. en J. P. Kloet, 23 j. Overleden: J. H. Tuin, 21 j.; C. M. E. Weijens, 56 J. GRIJPSKERKE. Bevallen: E. Boogaard-Poppe, z.; J. Osté-Langebeeke, d. Overleden: J. Adriaanse, 85 j., echtge noot van J. Geertse. MELISKERKE. Getrouwd: P. Koppejan, 56 j. en E. Mal- jaars, 43 J. Overleden: levenloos geboren kind van G. Wijkhuijs en T. Sinke: E. Aarnoutse 87 j„ wed. van P. Janse: A. Verhage, 87 j., wed. van A. Kodde. AAGTEKERKE. Bevallen: F. Verhage-Houterman, z. Maljaars-Melse, d. Overleden: A. A. van Marle, 73 j„ echt genote van H. C. Ghljsen. WESTKAPELLE. Bevallen: K. Doene-Boogaard. d.; Westerbeke-Van Sighem, z,; A. Flipse-De Pagter, z. SEROOSKEUKE (W.). Bevallen: J. Maas-Meijers, z. Getrouwd: J. Slinger, 21 J. en C. C. de Visser, 23 j. ZOUTELANDE. Bevallen: J. Janse-Sturm, d.; E. Verha- ge-Francke, d. Ondertrouwd: M. van Sluijs, 26 j. en W. Zachariasse, 21 j.; J. Roelse, 27 j. en W. Dingemanse, 28 j. NIEUW- EN ST.JOOSLAND. Bevallen: J. v. Noorloos-v. Maastricht, z.; P. Joosse-Witte, z.; J. Matthijsse-Lous, z. Ondertrouwd: S. Wisse, 28 J. en W. J. Holtkamp, 27 j.; j. den Engelsman, 22 j. en A. J. de Kraker, 22 J. Overleden: J. Polderdijk, weduwe van J. Bliek, 78 J. SINT-LAURENS. Bevallen: N. Marinissen-Janse, z.\ M. E. Abrahamse-De Boks, z. DRUKTE IN SOUBURG Meer dan 400 deelnemers Begunstigd door mooi zomerweer is gisteravond in Souburg de avond vierdaagse voor Walcheren van de Nederlandse Wandelbond van start gegaan. Vier avonden lang trekken ruim 400 wandelsport-enthousiasten door het Walcherese landschap. En al zal het dan, vooral voor de jonge re deelnemers, de eerste dagen onge twijfeld beter vlotten, dan aan het eind van deze vierdaagse, wamteer de kilometers steeds moeizamer on der de schoenen door zullen glijden, velen kunnen zich zaterdagavond weer verheugen in het bezit van het avond-vierdaagsenkruis, met of zon der gesp. Het was gisteravond druk vóór café-restaurant „Lammertsma" in de Souburgse Kanaalstraat, waar de startcommissie van de organiserende vereniging, de gymnastiekvereniging „Astrovv", haar tenten had opgesla gen. Waren er dinsdagavond ruim 300 aanmeldingen binnen van deel nemers aan deze avond-vierdaagse, Koudekerke Concert Op zaterdag 9 juni zal de mando linevereniging „Tovito" uit Vlissin gen een concert geven op de speel weide van de Vereniging Culturele Belangen „Lammerenburg" te Kou dekerke. Een der leden van deze ver eniging zal op zaterdagavond 16 juni een serie lichtbeelden tonen in het verenigingsgebouw. Arnemuiden Wedvlucht „Voorwaarts" De postduivenhoudersverenlging „Voor waarts" te Arnemuiden hield een wed vlucht op Noyon (Fr.), waarvan de uit slag luidt: I W. Schroevers, 2 G. de Rid der, 3 Casp. van Belzen, 4 en 6 gebrs. De Ridder, 5 Jac. de Meulmeester, 7 G. Stit- zinger, 8 M. Schroevers, 9 en 10 A. Cal- jouw. Westkapelle Benoeming Tot organist in de ned. hervormde kerk te Westkapelle is benoemd de heer P. Cijsouw. De heer Cijsouw was reeds enige tijd in deze functie werk zaam. KERKNIEUWS Dr. K. Runia hoogleraar te Gulon (Australië) Dr. K. Runia gereformeerd pre dikant te Dokkum, is benoemd tot hoogleraar aan het „Theological Col lege of the Reformed Church of Aus tralia" te Gulon om onderwijs te ge ven in de dogmatiek, ethiek, symbo liek en apologatiek. Dr. Runia, die verleden jaar als geestelijk verzorger op een der emi grantenschepen reeds een reis naar Australië heeft gemaakt, is op 7 mei 1926 geboren te Oudenschoot, waar zijn vader hoofd der christelijke school was. Hij bezocht het Gerefor meerd Gymnasium te Leeuwarden en studeerde aan de Vrije Universi teit theologie. In 1949 werd hij kan didaat. Hij nam in september 1949 uit 25 beroepen 't beroep aan naar de kerk van Marknesse (N.O.P.) Op 12 oktober 1952 deed dr. Runia zijn in trede te Dokkum. Hij promoveerde op 11 februari 1955 aan de Vrije Univer siteit bij prof. dr. G. C. Berkomver tot doctor in de theologie op een dis sertatie getiteld: „De theologische tijd bij Karl Barth". Ds. P. van Dam overleden In de ouderdom van 86 jaar is te Leiden overleden ds. P. van Dam, emeritus-predikant der Ned. Herv. 1-erk. De overledene, die in 1871 werd ge boren. heef- achtereenvolgens gepre dikt te Buurmalsen. Vierlingsbeek, Boxtel, Assen en tot aan zijn emeri taat op 1 april 1932, te Ouwerkerk. NED. HERV. KERK. Beroapen te Kollum voor bijz. werkzaamheden) H. J. Smalbrugge, legerpred. te Deventer;, te Heiloo (toez.) L. Doorn te Berkhout. Aangenomen naar Giesen-Rijswijk (toez.) P. Post, vic. te Berkhout; naar Utrecht (vac. B. v. Ginkel) G. Spilt te Ermelo. Bedankt voor Koudekerk a.d. Rijn H. J. Ponsteen te Wolfaartsdijk; voor Zoetermeer C. Treure te Eder- veen. Aangezocht voor de ben. tot vloot- pred. T. Kruijne te Leimuiden die dit aanzoek heeft aanvaard. GEREF. KERKEN. Beroepen te Dordrecht (5e pred. pl.) H. Sweepe te Leiderdorp; te Vlaardingen (als evang. pred.) G. Aalbersberg te Nieuwdorp. Aangenomen naar Maarn G. Lug- tigheid te Zwolle. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Hoogeveen (vac. D. Biesma) D. Henstra te Oud-Beijer- land en B. van Smeden te Rotter- dam-Z. Aangenomen naar Alph-n a.d. Rijn M. S. Roos te Zwjjndrecht. BAPT. GEMEENTEN. Beroepen te Amsterdam (als evang. pred. voor West) M. G. Boeschoten te Stavoren. GEREF. KERKEN art. 31 K.O. Tweetal te Vlaardingen G. Rouke- ma te Ede en H. J. Zwarts te Hen gelo (O.), van wie laatstgenoemde is beroepen. op het laatste moment kwamen er nog eens 100 b(j, zodat om 7 uur on geveer 420 wandelaars aan de eer ste étapoe begonnen. De voorzitter van „Astrow". de heer P. Steketee, en de leider van de wandelafdeling, de heer C. G. Landré, waren ver heugd over het grote aantal deelne mers. temeer daar het de eerste keer is, dat „Astrow" deze vierdaagse or ganiseert. De volgende groepen nemen deel: Medioburgum. Achilles, Wilhelmi- na, Buurtvereniging 't Zand, de sportvereniging van de Vitrite (allen uit Middelburg), Astrow en Zuid-Westers uit Souburg, Jacob- Catsschooi en V.G.L.O.-school uit Vlissingen en de openbare lagere school uit Nieuw- en Sint-Joos- land. Daarnaast is er ook een aan tal individuele wandelaars. De oudste deelnemer is de heer H. L. Schijbeler uit Middelburg, die zjjn negende avond-vierdaagse loopt. De heer B. Th. Matzinger uit Vlis singen is met zijn elf vierdaagse de recordhouder. Op de eerste avond doorkruisten de deelnemers het zuidoostelijk de van Walcheren, waarbij de senioren, die de eerste drie avonden 15 km lopen, langs het fort Rammekens kwamen. Zaterdagavond, de laatste avond, moeten zij 20 km afleggen. De af stand bedraagt voor de junioren alle avonden 10 km. Welke route de deel. nemers de volgende dagen krijgen, blijft een verrassing. Zaterdagavond worden de deelne mers op het Oranjeplein te Souburg opgevangen en vandaar worden, met het fanfarekorps „Vlijt en Volhar ding" en de signaalafdeling van „Astrow" voorop, de laatste nonder den meters afgelegd. In café-restau rant „Lammertsma" worden tenslot te de prijzen uitgereikt. Marktberichten VEILING MIDDELBURG 6 Juni. Fruit: aardbeien per doos 44—60, Deutsch Evern per kg 200—203, tomaten A 180—182, B 163—169. Jonathan K 100—102. Aardappelen: Vroege: grote 52—62, drie ling 3947, kriel 29—39. Late Bintjes, grote I2.0O—14.80, Furore, grote 6.00—10.30. Meer- landers. grote 6.00—9.80, Bevelanders, gro te 6.10. Groenten: kropsla A 3—6, bloemkool A 24—55, B 15—29, C 10—24, komkommers A 37—45, B 29—38, C 23—28, radijs 11—20, bos- asperges 115—228, bospeen 2448, boskro- ten 2541, bossjalotten 812. rabarber 4— 8, andijvie 7—10, spinazie 35—41, poste lein 2441, waspeen 2648, "spitskool 43 56. dubb. princessen 253. De eerste dub bele princessen werden aangevoerd door de heer K. Labruyère. Domburg. VISMIJN VEERE 6 Juni. Exportgarnalen. aanvoer 8675, prijs per kg K5—72 Schar 200. 24—65, Bot 3C0. 16—27 Midel tong 76, 157—220. Rog 94. 24—67. Griet 1. 102. VRIJDAG 8 JUNI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/S. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 NWS. en S.O.S.-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de hulsvr. 9.35 Waterst. 9.40 Radiophllharm. ork. en soliste. 10.30 Morgendienst. 11.00 Tenor en piano. 11.20 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.35 Gram. 12.55 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Kamerork. 14.55 Gram. 15.15 Voordr. 15.35 Instr. trio. 16.00 Tulnbouwcaus. 16.15 Gr. 16.30 Blaasens. 17.00 Voordr. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.55 Een goed woord voor een goede zaak. 10.00 Stem men van overzee. 18.15 Harmonle-ork. 18.35 Cabaret. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Regerlngsuitz.: Een taak van het museum: laten zienleren zien. door Petra Cla- rijs, hoofd van de pedagogische afdeling van het bureau van de rijksinspecteur voor Roerende Monumenten. Rubriek ver klaring en toelichting. 19.20 Regerlngs uitz.: Emigratierubriek. Het emigratie- praatje van H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 19.45 Pol. toespr. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20.30 De Jeugd vliegt uit, hoorspel. 21.00 Vom Reiche Gottes. cantate. 22.45 Avondoverdenktng. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.35—24.00 Orgelconcert. HILVERSUM n. 298 m 1907 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.55 Wie weet hoe? 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de hulsvrouw. 9.40 Schoolradio. VPRO: lo.oo Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Orgelspel. 11.10 Gr. 11.35 Fluit en Clavecimbel. AVRO: 12.00 Orgel en piano. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gr. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Amus. muz. 13.55 Beursber. 14.00 Strijk trio. 14.30 De onbekende Kipling, caus. 14.40 Strijktrio. 15.05 Gevar. progr. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de kinderen. 17.00 Muz. caus. 17.40 Lichte mu2. 18.00 Nws. 18.15 Act 18 20 Dansmuz. 18.45 Het Gou den N.V.V. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Gram. VPRO: 19.30 Glamour, een Ameri kaans begrip, caus. 19.45 Nws. v. d. VPRO. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Zang, 20.30 Bespiegelingen aan de East River. 22.40 Ouder en oud worden, caus. VARA: 21.00 Amus. muz. 21.30 Gram. 22.00 Amus. muz. 22..25 Buitenl. overz. VPRO: 22.40 Vandaag caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.0021.00 Eurovisie: Royal Tour nament in Londen 21.00—22.50 Relais v. België: De Banier van de Koning, TV- spel. - juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+NJLP. U.-f-N.A-P. u.—N A.p. 1.01 2.02 1.28 2.17 2.11 2.29 2.35 1.40 2.47 1.65 13.27 2.21 13.59 2.25 14.41 2.46 15.05 1.57 15.19 1.83 7.28 2 UU 7.28 2.UU 8.33 2.3U 8.03 1.70 8.21 1.98 U.N.AJP. 19.52 2.00 19.52 2.00 20.57 2.30 20.28 1.63 20.46 1.91

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15