KAPPIE VOORSTEL TOT AANLEG DERDE HAVEN EN INDUSTRIETERREIN WALCHEREN RAAD KOUDEKERKE VOTEERDE 20.000 VOOR BOUWGROND MARKTBERICHTEN en de BOEVENKAPITEIN DINSDAG 5 JUNI 1956 PEU V1N V1 ALE ZEE UW B O O U K A A T 7 GEMEENTERA AD BRESKENS. Op plaats van huidige veerhaven In de gemeenteraadsvergadering van Breskens, welke maandagavond onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Eekhout werd gehouden, deed de heer F. G. M. Goethals een geheel nieuw voorstel. Als compensatie voor het verplaatsen van de veerhaven wil de hii namelijk de aanleg van een der de haven met bijbehorend industrie terrein op de plaats van de tegenwoor dige veerhaven. Bit zou de mogelijk heid om pakhuizen te bouwen vergro ten en bovendien nieuwe industrieën aan kunnen trekken. De heer Goethals wilde daarom een commissie gevormd zien, die met het provinciaal bestuur contact op zou ne men om dit plan te bestuderen. Dit voorstel, dat bij de behandeling van de westhaven en de oeververdediging werd besproken, vond bij de heren E. Seus's'(vrije lijst) en C. D. de Feyter (prot. chr.) veel instemming. Laatst genoemde dacht hierbij bovendien aan een aparte jachthaven. De heer W. Cl van der Hooft (p.v.d.a.) was minder enthousiast. Hij wilde eerst de nood zaak van een derde haven door des kundigen laten onderzoeken. In dit verband wees hij op de wenselijkheid om het E.T.I. van geheel Breskens een sociaal-economisch rapport te laten sa- menstellen, opdat men de juiste struc tuur van de samenleving zou kennen en dienovereenkomstig plannen zou kunnen maken. Deze suggestie zal in B. en W. worden behandeld. Voorts pleitte de heer Van der Hooft weer voor vrije veren. Hij oefende scherpe kritiek op de Kamer van Koophandel, die zich voor betaalde veren heeft uit gesproken, maar tevens voor een tun nel bij Saeftinge. Als deze tunnel er komt en in Breskens betaalde veren, dan zal dat voor West Zeeuwsch- Vlaanderen fnuikend zijn, aldus spre ker. In de raad werd besloten B. en W. een commissie te laten samenstellen om het plan-Goethals te bestuderen. Schouwse Westhoek verwacht vele toeristen (Slot van pag. 1) de door hem gewenste en gezochte rust te schenken, blijft natuurlijk ge handhaafd. Dat wil niet zeggen, dat er geen aandacht aan recreatie ge schonken zal worden! De R.T.M.-di- rectie heeft vorige maand het ini tiatief genomen voor culturele avon den. Getracht zal worden in juni nog maals een piano-recital of een ander cultureel evenement te organiseren, zodat ook de vroege bezoekers ont spanning vinden. Voor het komende jaar zal de R.T.M. bij voldoende be langstelling hier mee doorgaan, wat, gezien het feit dat deze vervoers maatschappij zelf hotels exploiteert, voor de reeds eerder genoemde va- kantiespreidingi stimulerend werken kan. Nu deze zomer de gemeente Re- nesse een nieuw en modern dorps huis ter beschikking komt, zal de heer Hack, die een prachtige collec tie kleurenplaatjes heeft van de om geving, hierin'' elke donderdag een lezing houden, die, getuige het succes van de avonden in hotel Bom „Schou- wens schoonheid bleef", zeker in de smaak zal vallen. Natuurlijk zul len de heren v. d. Berg en Boot ook hun beelden van dé Westhoek blijven vertonen. Afgezien dan van het feit dat in voor- en naseizoen gerekend moet worden met meer vraag dan aanbod van de zijde der hotels, zijn de voor uitzichten dit jaar weer gunstig en zal de Westhoek zijn reputatie van de meest ongerepte duinenrij aan de Nederlandse lrast kunnen handha ven. Brits vlootbezoek Het Britse fregat H.M.S. „Teazer" zal van 29 september tot 2 oktober eén bezoek brengen aan Vlissingen. Het schip meet 1710 ton en is een snelvarend onderzeebootbestrijdings- vaartuig. Vlissingse Nutsspaarbank. .Het totale tegoed bij de Vlissingse Nutsspaarbank bedroeg aan het eind van de vorige maand 14.636.128,99. Er werd in mei 836.285,61 ingelegd en 583.091,75 terugbetaald, zodat de inleg de terugbetaling met .253.193,86 overtrof. Het aantal re keningen kam met 68 toe tot 21.969. Het schoolsparen bracht 2624,70 in het laatje en het aantal schoolspaar- rekeningen nam in mei met 10 toe tot 3919. Uit 222 spaarbusjes kwam 4421,18. Er zijn thans 2364 spaar busjes in omloop. De cijfers bij de verschillende dien sten luidden over mei: HOOFDKANTOOR: inleg 521.966,72, terugbetaling 310.379,68, meer ingelegd - 211.587,04. AFHAAL DIENST: inleg 11.937,10, terubetaling 11.183,15, meer ingelegd 753,95. SOUBURG: inleg 27.427,88. te rugbetaling 26.745,56, meer ingelegd GOES: inleg 211.593,26, terugbe taling 171.491,22, meer ingelegd 40.102,04. WOLPHAARTSDIJK inleg 16.616,83, terugbetaling 11.009,81, meer ingelegd 5607,02. KORTGENE: inleg 3775,54, terug betaling 3828,07, meer terugbetaald 52,53. TERNEUZEN: inleg 38.199,40, terugbetaling 40.792,26, meer terug betaald 2592,86. ZAAMSLAG: inleg 1795, terug betaling 2340, meer terugbetaald 545. AXEL: inleg 2973,88, terugbeta ling 5322, meer terugbetaald 2348,12. De heren De Feyter, Cambier, Goet hals en een lid van de P.v.d.A.-fractie zullen hierin namens de raad zitting hebben. De plannen voor de aanleg van een nieuwe veerhaven ten westen van Breskens zijn nog niet geheel bevredigend. Bij het beschouwen van de tekeningen vroeg men zich namelijk in de raad af of de bus halte niet op het veerhaventrrein anders geprojecteerd konden wor den, aangezien in de toekomst de passagiers weer net als tegen woordig de rijweg moeten ovevr- .steken voor zij de boot kunnen be- "treden. Voorts achtte men de Van Zuynstraat nier breed genoeg om het verkeer van Breskens naar de veerhaven v.v. te verwerken. Een van de suggesties was daarom dit verkeer te splitsen over Laageweg en genoemde straat. De voorzitter heeft inmiddels de hoofd ingenieur-directeur van de rijkswater staat in Zeeland verzocht mondelinge toelichting op de tekeningen te geven. In een besloten zitting deelde de voorzitter de raad mede, wat met G.S. aangaande de oeververdediging is be sproken. Verbond „Veilig Verkeer" vormde district Zeeland Als gevolg van een wijziging in de structuur is men thans bezig distric ten te vormen van het Verbond voor Veilig Verkeer. Er komen in totaal 18 van deze districten in het gehele land, merendeels samenvallende met de districten van de Rijkspolitie. Ook in Zeeland is thans een district ge vormd, dat de gehele provincie om vat. Er werd een districtsbestuur sa mengesteld voor Zeeland, dat er als volgt uitziet: de heren E. Visscher, Middelburg, voorzitter; A. Borrie, Goes, secretaris-penningmeester; K. Reinders, Terneuzen, vice-voorzitter; mr. W. F. P. Kurtz, Middelburg en J. Franke, Goes, leden. Door de vor ming van. dit district stelt men zich voor de propaganda meer dan tot dusver als één geheel te voeren. Er zal thans meer coördinerend kunnen worden gewerkt, terwijl bovendien de diverse reeds bestaande verenigin gen van eikaars middelen gebruik kunnen maken. Verenigingen voor Veilig Verkeer be staan thans reeds voor Middelburg en omstreken (geheel Walcheren, benal- ve Vlissingen), Vlissingen, de Beve- landen en Terneuzen (voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen)De laatste vereniging is onlangs opgericht. Ge tracht zal worden om binnenkort nog een vereniging voor Schouwen-Duive- land op te richten in Zierikzee. Middelburg Meer dan 400 scholieren legden verkeersexamen af Ruim 400 leerlingen van zesde klassen van een groot aantal Wal- chei'se scholen hebben maandag te Middelburg het verkeersexamen van het Verbond voor Veilig Verkeer af gelegd. Ook ditmaal was de organi satie weer in handen, van de Vereni ging voor Veilig Verkeer .Middel burg en Omstreken", die daarbij sa menwerkte met de Rijks- en ge meentepolitie en met de dienst van gemeentewerken uit Middelburg. Personeel van laatstgenoemde in stelling had een route in de- binnen stad afgezet, waarlangs\cle jeugdige kandidaten zich het merendeel per fiets dienden voort te bewe gen al lettende op verkeersborden en gevaarlijke hoeken. Geconstateerd kon worden, dat al le leerlingen zonder uitzondering hun uiterste best gedaan hebben om deze proef zo goed mogelijk af te leggen. De beoordeelaars hebben er dan ook weinig moeite mee gehad, 's Mor gens waren het leerlingen van Mid delburgse scholen, die „onder het mes" gingen, in totaal ruim 280. 's Middags kwamen scholieren aan de beurt uit Nieuwland, St. Laurens, Koudekerke, Ritthem, Veere, Dom burg,. tezamen ongeveer 120. Enkele z.g. aprilscholen van de Walcherse dorpen legden het examen reeds eer der af. Na afloop was er een kleine bijeenkomst in het Schouwburgres taurant, waarin de voorzitter van de organiserende vereniging, de heer E. Visscher, alle medewerkenden be dankte voor hun assistentie. Naar van de zijde der organisato ren nog werd meegedeeld, zal a.s. najaar moeite gedaan worden om de laatste nog niet deelnemende school in Middelburg ook tot deelneming aan dit examen te bewegen. Het is de school der Geref. Gemeente aan de Verwerijstraat, die dus hopelijk volgend jaar ook zal meedoen. Voorts heeft men het voornemen ook de be trokken leerlingen van de Prinses Ireneschool voor b.l.o. aan 't Zand in Middelburg in de gelegenheid te stellen het examen af te leggen. Hierover zal met het schoolhoofd contact worden opgenomen. Elders in den lande legden leerlingen van dergelijke scholen met groot succes dit examen af. Programma Molenwaterconcert Het muziekkorps van het Leger des Heils Middelburg zal vrijdag 8 juni a.s. het programma van het Mo lenwaterconcert verzorgen. Het luidt als volgt: 1 Koraal, 'k Heb geloofd en daarom zing ik; 2 Mars, Verenigd houden wij stand; 3 Selectie, Krijgs gezangen I; 4 Selectie, Goddelijke ge meenschap; 5 Selectie, Krijgsgezan gen II; 6 Hymn-tune arr. Maidstone; 7 Mars, Moedige soldaten; 8 Mars, Konings Heirweg; 9 Selectie, De vas te rots; 10 Selectie, Heuvel Golgotha; 11 Selectie, Pelgrimsweg; 12 Mars, Moedige soldaten; 13 Koraal, Ga niet alleen door 't leven. Contactavond D.O.G.V. Zaterdag hield de Drents-Overijssels- Gelderse Vereniging (D.O.G.) in de Gouden Poorte te Middelburg een contactavond. De voorzitter, de heer H. J. Ikkink uit Middelburg, sprak een welkomstwoord, waarna leden 'n vlot en amusant programma ver zorgden, dat uit voordrachten, sketches, spel, zang en muziek be stond. Uiteraard werd het dialect hierbij een ruime plaats toebedeeld. Tot slot volgde een gezellig samen zijn met begeleiding van het clavio- line-ensemble. Kleuterschoolvereniging wijzigde haar statuten De ereniging chr. bewaar- en voor- De Vereniging Chr. Bewaar- en Voorbereidingsschool te Middelburg hield maandagavond onder voorzitter schap van de heer I. Verhelst in het geref. jeugdgebouw haar jaarvergade ring. Tijdens het huishoudelijk gedeel te van deze bijeenkomst werden de gebruikelijke jaarverslagen uitge bracht. Vervolgens kwam het voor naamste voorstel ter tffel,. namelijk een wijziging van de statuten, waar-, mee de vergadering accoord ging. Door deze wijziging wordt btreikt,' dat de vereniging haar werk op een bredere levensbeschouwelijke basis verricht. Hiertoe had het bestuur be sprekingen gevoerd met besturen van hervormde scholen en andere leden van de Hervormde Kerk. Volgens de statuten werd tot dusver het werk ge daan op grondslag van de belijdenis der Geref. Kerken in Nederland. De aangenomen wijziging geeft nu in dit opzicht een verruiiping. Tijdens deze vergadering werd of ficieel meegedeeld officieus was dit reeds bekend dat de vereniging de beschikking zal krijgen over een nieuw, schoolgebouw. Dé gemeente laat deze school optrekken op een terrein gren zend aan het Smidsbolwerk tegenover de Veersebrug. De plannen zijn reeds geheel besteklaar, doch het wachten is nu op de rijksgoedkeuring, waarna met de bouw kan worden begonnen. Brommer contra auto Omstreeks 17.30 uur ontstond maandag te Middelburg' op de Poe- lendaelesingel tegenover het zwem bad een botsing tussen een brom fietser en een auto. De auto, die uit de richting Blauwedijk naderde, werd bestuurd door P. T. uit Bussum. Van af het jaagpad langs het zwembad naderde de bromfietser J. M. uit Vee- re, die vermoedelijk naar de Winter- straat heeft willen oversteken. Toen hp de auto zag komen aarzelde M. en hij moet de macht over zijn stuur ver loren hebben met 't gevolg, dat de wa gen hem raakte. De bromfietser kwam ten val; hij werd aan het ach terhoofd gewond en klaagde over pijn: in zijn rechterzij. Dokter J. Z. S. Pel verleende eerste hulp en deed de man het P.Z.E.M.-gebouw binnenbrengen, vanwaar hij naar het Gasthuis is ver voerd. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Wedvlucht „De Telegraaf". De Middelburgse postduivenhou- dersvereniging „De Telegraaf" hield een wedvlucht op Noijon over een af stand van 218 km; in concours waren 187 duiven. Snelheid eerste duif 1515 m per minuut (91 km per uur). De uitslag luidt: 1 en 6 A. de Bue; 2 R. Vader; 3 en 9 M. D. Walraven; 4 P. J. Pijzen; 5 W. M. Walraven; 7 en 8 J. Sturm; 10 F. Klaaijssen. N.OV.B. vergaderde. Vorige week hield de afdeling Mid delburg van de Nederlandse Christen Vrouwenbond haar huishoudelijke vergadering in de Bogardzaal. Na afwikkeling van de huishoudelijke zaken voerde een drietal Ambonese meisjes enige dansen uit en zongen de léden der propaganda-eommissie een propagandalied. Het overige deel van de avond werd gevuld met het vertonen van een tweetal films over Rhodesia en het Krüger Wildpark in Zuid-Afrika. Examen. Tijdens het dezer dagen gehouden examen voor hoofd (akte B) bij het kleuteronderwijs slaagde mej. P. F. de Kleijn uit Sluiskil. „Chr. Burgerschool" hield haar jaarvergadering Onder voorzitterschap van de heer R. Batten hield maandagavond in de Middelburgse Bogardzaal de vereni ging ,,Chr. Burgerschool" haar jaar vergadering. Tijdens deze bijeen komst bracht de secretaris, de heer N. Verboon, een uitvoerig jaarver slag uit over 1955. Daarin werd o.a. gemeld, dat de vereniging thans een ledental van 110 heeft, hetgeen hoger is dan ooit tevoren. Het vorige jaar was er één van grote activiteiten voor bestuur en bouwcommissie in verband met de bouw van de beide scholen aan de Olmenlaan, die thans goed vordert en waarvoor vele vergunnin gen moesten worden verkregen. De secretaris signaleerde ook de mutaties in het personeel en zei in dit verband, dat net steeds gelukt is goede leerkrachten te krijgen, niet tegenstaande de overal heersende nood op dit gebied. De resultaten:, die zowel bij het g.l.o. als hg het u.l.o. wat de examens betreft in 1955 werden geboekt waren goed. Het aantal leer lingen blijft nog steeds stijgen en na dert thans de 500. Er wordt naar samenwerking gestreefd met andere hei-vormde scholen in Middelburg. Wat het kleuteronderwijs betreft is deze samenwerking er reeds namelijk met de school op geref. grondslag. De penningmeester, de heer J. C. de Pagter, meldde in zijn overzicht een batig, saldo. RAAD SEROOSKERKE. Nog geen wachthuisje in pastorie-tuin De gemeenteraad van Serooskerke (W.) kwam in openbare vergadering bijeen. B. en W. hadden aan de kerk voogdij van de Nederlands Hervormde Gemeente vergunning gevraagd om over te mogen gaan tot de bouw van een wachthuisje voor de bushalte in de tuin van de pastorie. Deze vergun ning werd verleend tot wederopzeg ging met inachtneming van een opzeg gingstermijn van 6 maanden. Met deze voorwaarde kon de raad zich echter niet verenigen. Men zal nu trachten in overleg met de kerkvoogdij tot een oplossing te komen. De restauratie van de ned. hervorm de kerk vormde eveneens een punt van bespreking. De kosten van deze restauratie zullen ruim 56.000 bedra gen. Besloten werd een bijdrage van ÏO procent in de onkosten te leveren tot een maximum van 5620,Op een vraag van de heer J. de Visser (s.g.p.) deelde de voorzitter, burge meester P. Dregmans mee, dat provin ciale staten een subsidie verlenen van 4300,In de school voor gerefor meerd lager onderwijs zal een nieuwe verlichting worden aangebracht. De kosten bedragen 1475.Het gemeen- tepersoneel krijgt 3 procent over 1955. Een voorstel van Ged. Staten om een 3 procent uitkering over 1955 toe te kennen aan secretarissen, ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand werd aangenomen. De verorde ning op de heffing van besmettelijke ziektengelden werd opnieuw vastge steld. De rekening van de Vleeskeu ringsdienst-in de kring Oostkapelle had een nadelig slot van ruim 3000.De raadsleden waren una- luërh'van oordeel, dat dit te veel was. In de. toekomst zou men hief graag verandering in zien. Aan de 'vereniging tot verbetering van het geitenras werd een extra sub sidie voor eenmaal verleend van 5. Een verzoek van de Nederlandse Amateur Toneel Unie om subsidie werd afgewezen. Bij de rondvraag bracht de heer M. Izeboud (a.r.) de slechte toestand, waarin het wegdek van de Vlasstraat zich. he vindt ter sprake. De voorzitter zei, dat bij gebrek aan materiaal een verbetering thans onmogelijk is. De heer G. Christïaanse (a.r.) stelde voor de naam Wilgenhoekseweg te veran deren in Noordweg. De straat van die naam, die momenteel door het dorp loopt, zou dan een andere naam moe ten krijgen'. De heer L. Jongepier (a.r.) informeerde naar het gemeenteblad, dat tegenwoordig zelden meer ver schijnt. In dit verband merkte de voorzitter op, dat het moeilijk is om aan goede kopij te komen. De heer J. Louwerse informeerde tenslotte naar de toestand van het sportterrein. UITBREIDINGSPLAN DUINSTREEK Actieve grondpolitiek is onmisbaar. De gemeenteraad van Koudekerke heeft in zij» maandagmiddag gehou den raadsvergadering onder voorzit terschap van burgemeester J. L. Dregmans besloten 20.000 beschik baar te stellen voor liet realiseren van het (ontwerp-)uitbreidingsplan in de duinstreek. Voor dit bedrag werd bouwgrond aangekocht, die kan worden uitgegeven voor de bouw van landhuizen en pensions. Het betreft hier de kadastrale percelen grond sectie A. nummers 731, 536, 537 en 539 (gedeeltelijk) tussen de Kop- peindjesweg en de Vroonslag, ter grootte van 154,70 ha. In het bedrag van 20.000 is tevens begrepen de op deze percelen staande woning, schuurtje en zomerwoning. Het ge heel is te aanvaarden op 1 januari 1957. Het college van B. en W. heeft zich op het. standpunt gesteld, dat met name m het uitbreidingsplan een ac tieve grondpolitielc niet kan worden gemist. De in vroegere jaren toege paste methode, volgens welke gron den bouwrijp werden gemaakt door particulieren, kan volgens het college aantrekkelijk zijn. Maar de bijkomen de werken in een gebied, dat uit re creatief opzicht meer dan gewone aandacht moet hebben, maken het nodig, dat de gemeente reeds vanaf het begin leiding aan de ontwikke ling geeft. Dit agendapunt werd eerst in een besloten vergadering besproken. Na heropening van de vergadering vie len over deze aankoop van bouw grond nog enkele harde woorden. Met name de heer P. Flipse (g.b.) achtte bij deze kwestie een schaduw zijde aanwezig. Hij meende namelhk, dat de heer J. de Kroo (a.r.) „onder de aniven van de gemeente wilde schieten", door de grond zelf de ko pen. Hij waarschuwde zeer voorzich tig te zijn, zodat de raad niet „in de luren gelegd zou worden". KLUITJE IN 'T RIET In een toelichting vestigde wethou der De Kroo er de aandacht op, dat het in geen geval zijn bedoeling ge weest was om de grond te kopen. Wel was hij met een andere gegadig de naar de eigenaar van de grond toegeweest, maar van kopen was geen sprake. „Ik zal echter zeer op mijn hoede zgn bij volgende gevallen van grondaankoop" wierp de heer Flipse nogmaals in het midden, „want ik wil niet met een kluitje in het riet gestuurd worden". De overige punten werden in vlot tempo afgehandeld. Het bedrag der vergoeding over 1955 voor de vereni ging voor bijzonder onderwijs op G.G. werd vastgesteld op 3283,04 en het bedrag der voor vergoeding in aan merking komende uitgaven op Vlissingen T eraardebestelling G. van de Rafelaar Maandagmiddag is op de Noorder begraafplaats te Vlissingen onder vrij grote belangstelling het stoffelijk overschot van de heer G. van de Ra felaar, in leven arbëider in dienst van de gemeente Vlissingen en lid van verdienste van de voetbalvereniging „Vlissingen", ter aarde besteld. De baar, die met vele bloemstukken was overdekt, werd gedragen door colle ga's en oud-sportmakkers van de overledene. Bij de geopende groeve werd het woord gevoerd namens de gemeente door de wethouder van Openbare Werken, de heer M. A. van Popering, en door de voorzitter van de voetbalvereniging „Vlissingen", de heer A. W. Levering. Een zoon van de overledene dankte voor de grote be langstelling, o.m. van de zijde der ge meente, de sport- en supportersver enigingen en de vakvereniging. 3995.04. Voor de vereniging herv. chr. school werden deze bedragen resp. bepaald op 4323,44 en 4426.73. Ook verklaarde de raad zich akkoord met de drie procent uitkering over 1955 aan het gemeen- tepersoneel. Verder werd besloten tot wyziging van de regelen met betrek king tot de controle, op de met gelde lijk beheer en met boekhouding be laste ambtenaren, alsmede tot het onderzoek naar de deugdelijkheid van deze rekeningen. Voorts werden gewijzigd de veror dening op de heffing van begraaf- rechten het reglement voor het Bur gerlijk Armbestuur, het ambtenaren reglement, het arbeidsovereenkom- stenbesluit en de bezoldigingsveror dening der gemeente Koudekerke. Met de plaatselijke boerenleenbank werd een rekeningcourantovereen- komst aangegaan. B. en W. ontvingen voorts de be voegdheid tot het verkopen van bouwterrein, gelegen aan de West straat met inachtneming van door het college te stellen voorwaarden. De heer Flipse wilde er nog de optie garantie aan verbinden, hetgeen in B. en W. besproken zal worden. Tot slot ondervond ook de vaststelling van de schadevergoedingsverordening geen tegenwerpingen. In de rondvraag informeerde de heer Flipse nog naar de bouw van de woningen voor de Schelde en naar de gezamenlijke regeling van de huis vuilophaaldienst. Wat dit laatste be treft, zullen B. en W. contact opne men met de andere gemeenten. De bouw van de woningen begint thans te vorderen. Oud-strijdersdag te Oosterhout. In het kader van de Mento-fees- ten zal op zondag 17 juni a.s. te Oosterhout een oud-strijdersdag wor den gehouden, die wordt georgani seerd door het district Noord-Bra bantZeeland van de Nederlandse Bond van oud-strijders en dragers van het mobilisatiekruis. Tijdens de middagvergadering zal de bescherm heer van het district, de heer L. van de Kamp uit Eindhoven, geïnsthal- de Kamp uit Eindhoven, geïnstal leerd worden. Majoor-aalmoezenier Van der Vrande houdt voorts een lezing over Korea. De bondsvoorzitter, generaal-ma- joor b.d. J. A. A. Sitsen, zal een toesDraak houden en enkele onder scheidingen uitreiken. Hierna zal men enkele ogenblikken gezellig sa menzijn, hetgeen zal worden opge luisterd door het orkest „De Noten krakers" en het trio Mathijssen uit Schijndel. Om kwart over vier zullen de deelnemers zich met medewerking van een drumband, naar het ge meentehuis begeven, waar men door B. en W. van Oosterhout zal wor den ontvangen. Voorts zal een krans worden gelegd bp het Bevrijdingsmo nument in het Slotpark. Tenslotte zal de Mentotentoonstelling en het vermaakcentrum worden bezocht. VEILING MIDDELBURG Aardappelen: vroege, grote 70—00, drie lingen en kriel 44—62. Late: Furore grote 10.30—15, Köopm. BI. grote 8.80—12.90, BI. Eigenh., grote 7—8.40, Bevelanders, grote 7.90—12.50. Meerl. grote 6.60—10.60. Groenten: bloemkool A 32—54, B 15—27, C 10—16, komkommers A 36—45, B 31—40, C 26—30, kropsla _A 3—4, Bosasperges 128— 224, bospeen 32—44, boskroten 15—47. bos- sjalotten 4—19,- postelein 27—44, rabarber 4—9, spinazie 37—42, spitskool 56—58, an dijvie 2252, waspeen 40-^4, bospeen voor export 65. VISMIJN VEERE 4 juni. Export garnalen, aanvoer 7837, prijs per kg 88—112. Schar 175, 42—61. Bot 77, 37—49. Wijting 77, 18—44. Middel tong 188, 152—214. Rog 68, 41—67.' Griet 13, 71—145. GRAANBEURS ROTTERDAM 4 juni. Binnenlandse granen officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe met iets meer attentie rode op vochteonditie 28.—. Witte 28.75. Voeder- granen goed prijshoudend zomergerst 27.0028.00, prima daarboven. Haver naar kleur en droogte 26.00—27.00. Extra blanke hoger betaald. Peulvruchten: Groene erwten 40.—. Schokkers 42.00. Bruine bo nen zeer flauw 39.00—40.00. VEEMARKT ROTTERDAM 4 juni. Aanvoer in totaal 1813. Vette koeien en ossen 802. Varkens 1011. Vette koeien le kw. 330—370, 2e kw. 290—230, 3e kw. 283—290. Varkens (lev. ge wicht) le kw 172,'2e kw. 170, 3e kw. 167. (prijzen in cents per kg). Vette koeien, aanvoer: korter, handel: kalm met staande prijzen, prijzen: enkele prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer: even kleiner, handel: re delijk, prijzen: onveranderd. 2outers: iets boven notering: zware varkens van 1.62—1.65 per kg., moeilijk te plaatsen. 34. Er ontspon zich een wild twistgesprek tussen Kappie en Bull Dozer waar bij belden de agenten trachtten te overtuigen, dat de ander een boef was. De agenten luisterden verward toe. Tenslotte namen zij een besluit. „Wij arresteren jullie al lemaal", zeiden zij. „Beter een onschuldige in de ge vangenis, dan een loslopen de boef." „Wat is dat ja voor on zin?" begon Kappie, „ik..." Maar hij werd overstemd door de harde bulderstem van Bull Dozer. „Wat hamer, letten jullie eens even op", schreeuwde hij, terwijl hij met een snel le beweging twee dikke pakken bankbiljetten te voorschijn haalde, „zien jullie dit en DIT?" „Zeker, amigo", antwoord den de agenten Ietwat be dremmeld. „Welnu", vervolgde Buil Dozer, „het is toch algemeen bekend, dat een boef niet veel geld heeft. Hier, pak aan jongens, het is voor jullie. Spreek me niet tegen, wat hamer!" „Neen", zei Fernando tenslotte ontroerd, „wie zo veel geld heeft, kan in dit land geen boef zijn. Ga ln vrede, amigo, wij zullen dezé boeven wel odsIuI- ten. En zij grepen Kappie en Okkl stevig in de kraag... Waar zijn onze schepen Aardijk 2 p Bona n. Alexandrië Aldabi 3 v Buenos Aires n. Rosario. Alphacca 4 Montevideo Adonis 2 p. Quessant Alchiba 2 p Scilly's Alhena 3 p Beachy Head Alphond 3 p Quessant Abbekerk 2 Manilla Almdijk 4 New Orleans Amsteldijk verm. 16 Houston n. Havre Annenkerk 1 Algiers Arnoudspolder 140 m. no v. Kaap Villano Andijk 6 Havanna verw. Arendskerk 4 Suez Averdijk 2 v. Houston Axeldijk 1 145m v. Fortalez Anteunis 1 Puerta Cardon. Bali 4 Amsterdam Banka 3 v. Semarang Blijdendijk verm. 6 v. New York n. Antw. Beninkust 3 Dakar Bontekoe 1 Douggala Boschfontein 4 Antw. Camitia 3 80m. n. v. Curacao. Cistula 3 v. Abadan Cleodora 1275m. no. v. St. Maarten Cameroenkust 2 Antw. Delfshaven 3 v. Melilla n. Emden. Eos 1 Oran Ena 2 v. Rotterdam Esso - Amsterdam 1 p. Berienga Esso - Nederland 2 Oporto Gaineekust 4 Abidjan Gaasterkerk 2 v. Colombo n. Rangoon Groote Beer 2 v. Montreal Haneerwijk 4 Uorfolk Helicon 2 R'dam Japara (KRL) 2 p. Guardefui Jason 2 Miragoaue Koratia 4 Schiedam Kota Baroe 3 Singapore Kota Gede 2 v. R'dam Krebsia 4 Piraeus Laurenskerk 3 p. Quessant Leopoldskerk 2 p. Malta Lutterkerk 3 v. R'dam Liberty Bell 2 p. Port Sudan Limburg 2 Semarang Loenerkerk 2 p. Aden Maas 3 R'dam Maasdam 3 New York Maashaven 3 v. B, Aires n. Santos Moelenkerk 3 v. Cochiu Meliskerk l 195 m. n. v. Burllngs Nieuw Amsterdam 6 New York verw. Noordam 4 New York Oostkerk 3 p. Albany n. Adelaide Ouwerkerk 4 p. Ceylon Ondlna 1 Fortaleza Oranjefontein 3 p Quessant Pendrecht 4 Napels Peperkust 6 Anest verw. Rotula l Nörrkoping Ridderkerk 1 p. Cabo de Palos Rijndam 3 Cobh. Rijnkerk 4 Hongkong Schie 4 Pireaus Sarangan 2 v. R'dam n. Tj. Priok Samarinda 3 San Fransisco Schiedijk 31 New York Soestdijk 2 Bremen Stad Rotterdam looom. no. v. Kaap Raco. Stad Leiden 4 Antwerpen Staart Bali 4 B. Aires Schelpwijk 3 Gibraltar Teiresias 4 p.. Gibraltar Van Cloon 2 Hollandia Vasum 3 p. Lissabon n. Londen Willemstad 3 Porto Limon Willem Ruys 4 Belawan Weltevreden l Port Swettenham Zeeland (KRL) 3 Singapore

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3