BOLS Geldleningen verstrekt voor bouw centrale beschutte werkplaats Zwitsaletten Zeeuwse Almanak MELKFEDERATIE BEVORDERDE GEORDENDE MELKV00RZIENING EERSTE STEEN GELEGD VOOR NIEUWE GEREF. KERK Lelijk dik Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG JUNI 1956 WEINIG DISCUSSIE IN RAAD MIDDELBURG Sloop van huizenrij voor uitbreiding van Berghuijskazerne kan beginnen De Middelburgse raad heeft zich maandagavond in vlot tempo door een tamelijk omvangrijke agenda gewerkt. Het belangrijkste besluit, dat werd genomen was het verstrekken van drie geldleningen tot een totaal van 270.000 aan de Stichting „Werkplaatsen Walcheren". Deze instelling kan daarmee de stichtlngskosten financieren van een centrale beschutte werk plaats op het klein-industrieterrein. Over dit voorstel ontstond nog enige discussie met betrekking tot detailkwesties. Zo wilde de heer B. A. Hesse- link (v.v.d.) voorgelicht worden over de tekorten, die uit een en ander zullen voortvloeien. De heer M. Wattel (a.r.) was het niet eens met de in het voorstel berekende prijzen voor de verkoop van de betrokken industrie- grond aan de stichting. Na toelichting ging men z.h.s. met het voorstel akkoord. De raad Vergaderde ditmaal 's avonds, omdat de leden vandaag dinsdag; een excursie langs verschillende objecten ondernemen. De heer Wattel meende, dat voor een deel van de te verkopen grond de prijs van 2.50 te weinig was. Deze grond is naar zijn mening even veel waard als het overige deel van dit perceel, dat voor 5 per m2 is geprijsd. Wethouder L. J. van 't Westen de (r.-k.) lichtte voor, dat eerstgenoemde grond vroeger be schikbaar is geweest voor omwonen de die hun tuintjes zouden willen uitbreiden. Niemand had echter ani mo voor deze gelegenheid en de grond bleef voor de gemeente, echter met de prijs van 2.50. De heer Wattel handhaafde hierna zijn bezwaren en kwam met een amendement om alle grond voor 5.75 per m2 te verko pen. De financiële aspecten van 't project centrale werkplaats zag de lieer Hes- selinlc niet gunstig in. Wethouder A. J. Berenpas (arb.) merkte echter op dat de werkplaats tot dusver geen slechte uitkomsten heeft in vergelij king tot die in andere gemeenten. Gezien de huidige toestand kunnen de investeringen uit de opbrengsten worden gedekt. Bovendien geeft dit werk een ontlasting van de begroting der Dienst Maatschappelijke Zorg. Niettegenstaande dit optimistische antwoord bleef de heer Hesselink zich zorgen maken over de lasten van het project. Het voorstel werd hierna met het amendement-Wat- tel goedgekeurd. Ter vergadering werd nog een voorstel aan de agenda toege voegd, namelijk om voor 6000 het pand Koorkerkhof 10 over te nemen, dat op een openbare vei ling werd aangekocht. Dit pand zal dan dienen als woning en be drijfsruimte voor een bewoner van één der panden aan de Zuidsingel' tussen de Korte Noordstraat en de Koningstraat. Deze rij huizen zal zoals bekend worden afge broken in verband met de uitbrei ding van de Berghuijskazerne. De raad keurde dit voorstel na enige discussie goed. Hiermee zijn alle betrokken panden ter plaatse in handen der gemeente, zodat met het slopen kan worden begonnen. De raad verleende de heer G. H. Luijendijk op diens verzoek eervol ontslag als bestuurslid van de Stich ting „Concert- en Gehoorzaal". De burgemeester sprak hierbij enkele woorden van hulde aan het adres van de heer Luijendijk, die zijn functie met kennis van zaken en warme be langstelling heeft vervuld. „Het flo reren van dit gebouw is voor een groot deel aan de heer Luijendijk te danken", aldus mr. Bolkestein. Aan de heer A. F. H. Spijker, die tot di recteur van de T. S. in Terneuzen is benoemd, werd met ingang van 1 oktober a.s. eervol ontslag verleend als leraar van de Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonder wijs. Verdere zaken. Ook werd besloten tot het instellen van een verplichte vakantieweekre geling van dé winkeliers in groenten en fruit, zulks met de stem van de heer A. J. Schot (s.g.) tegen. De raad volgde het afwijzend advies van B. en W. inzake de door de vereni ging „Handelsbelang" gevraagde uit breiding van de openstelling van winkels op zondag met betrekking tot de St. Pieterstraat. Er werd een verklaring afgegeven, dat oprichting en instandhouding van een z.g. ser veercursus voor horeca-personeel aan de Industrie- en Huishoudschool noodzakelijk is. Hierbij antwoordde wethouder Kögeler op vragen van de heer P. H. Geers (arb.). dat op deze cursus de subsidieregeling voor het Nijverheidsonderwijs van toepassing is en dat de gemeente dus een klein deel van de kosten moet dragen. Bij de rondvraag wees de heer L. A. Schenk op een z.i. bestaand gebrek aan voorlichting voor de gerepatri- eerden uit Indonesië, die in de z.g. contractpensions huizen. Het is, naar deze spreker zei, voorgekomen, dat na de vraag welke scholen bezocht konden worden één. schoolhoofd zich kwam melden, dat zei „Alle scholen zijn vol, behalve de mijne",Ik heb niets tegen voorlichting", zei de burgemeester, maar zij moet behoor lijk zijn". In dit verband wees mr. Bolkestein op andere gemeenten, die nieuwe ingezetenen een boekje toe sturen met allerlei gegevens over dé gemeente. B. en W. zullen bestude ren of de mogelijkheid hiertoe voor Middelburg aanwezig is. De volgende vergadering zal op de laatste dinsdag van juli de 31e worden gehou den. Examen. Voor het dezer dagen in Utrecht gehouden vakexamen kantoorboek handel slaagde de heer A. P. de Jong van boekhandel ,,'t Zoeklicht" te Middelburg. |lllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Snel oüerheidswerk... 1 H Hoe snel ook een overheids- H M instantie onder dwang der om- |e handigheden kan werken kreeg H maandagavond de Middelburgse raad te horen van burgemeester mr. dr. N. Bolkestein. Gelijk be- send ging op 1 juni ook voor Zeeland de rente- en financie- ringsstop voor herbouwplichten ee in ei. het college van B. en W. H van de Zeeuwse hoofdstad heeft er de afgelopen tijd hard naar gestreefc" om nog zoveel moge- lijk „bevroren bestedingsplich- ee ten" te kopen of te doen verwe- lenlijken. Vorige week donder- H lag 31 mei, de laatste dag voor de „stop" werd het col- §1 ee lege nog zulk een herbouwplicht aangeboden. Inderhaast werden ee H al' f ciliteiten voor overdracht ee e.d. getroffen. Omstreeks kwart s= ee over twee geschiedde de offi- riële overdracht van de betrok- ken particulier aan de gemeen- te. Om vijf voor halï drie ver- ee trok een gemeente-ambtenaar per dienstauto naar de Van Al- kemadelaan in Den Haag om de ee papieren vóór vijf uur bij het ministerie van Wederopbouw te s gaan aanbieden Het betrof een woning met bedrijfsruimte, „die wij wel weer kunnen gebrui- ken" aldus de burgemeester iiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Ir. A. P. Minderhoud directeur „De Wieringermeer" Naar aanleiding van zijn benoe ming tot directeur van het openbaar lichaam „De Wieringermeer" is niet ingang van 1 mei 1956 eervol ont slagen als lid van de centrale com missie voor cultureel werk in arbei derskampen. ir. A. P. Minderhoud, onder dankbetuiging voor de vele door hem in deze hoedanigheid ver leende diensten en is in zijn plaats benoemd mr. O. S. Ebbens, hoofd van de sociaal-economische afdeling van de directie van de Wieringermeer (N.O.P.-werken). KLACHTEN OVER „CONCURRENTIE" Pleidooi voor zorgvuldige behandeling van de melk. De Zeeuwse Melkfederatie, waarin melkveehouders, fabrieken en slijters gezamenlijk streven naar een gezonde melkvoorzicning, kan over het afgelo pen jaar tevreden zijn. Er heeft onder de verschillende groepen onrust ge heerst, en men beeft het grote belang van een geordende melkvoorziening be grepen. De verhoging van de melkprijs voor de consument was redelijk, ge zien (le stijging van de kosten. Intussen blijft melk nog een der goedkoopste vloeistoffen, die men kan drinken, aldus merkte dg voorzitter van de Melk federatie, ir. J. D. Dorst, maandagmiddag in zijn openingswoord voor de algemene ledenvergadering in „de Prins van Oranje" te Goes op. Hoe goed het uitzicht is uit liet nieu we gebouw van .de Provinciale Stoom bootdiensten te Kruiningen, behoeft hier niet meer bij te worden vermeld. Dit plaatje spreelct voor zichzélf. Woensdagmorgen om 11 uur wordt het gebouw, dat een restauratie-afdeling en een kantoor omvat, officieel geopend. (Foto P.Z.C.J VAN TOT DE SMAAK TE PAKKEN. Het bestuur van de stichting „Ons Dorpsleven" te 's-Gravenpolder, dat vorig jaar zoveel succes had met de tentoonstelling van huisvlijtvoorvver- pen, heeft de smaak van het organi seren van tentoonstellingen te pakken gekregen. Het wil nu een bloemenex- positie gaan houden. Deze week zul len de scholieren stekjes van planten ontvangen. Daarop kunnen zy hun bo tanisch kunnen doen blijken. De door de leerlingen gekweekte planten zul len in het najaar worden tentoonge steld en beoordeeld door een deskun dige jury. Niet alleen de scholieren, maar alle inwoners der gemeente kunnen aan deze wedstrijd deelne men. Er zijn mooie prjjzen te winnen. TER OPLUISTERING. Op zondag 10 juni aanstaande wordt te Lokeren in België het 400- jarig bestaan van de wekelijkse markt aldaar feestelijk gevierd. Het man- RAM ,fKom", dacht het schaap Veronica, ,.ik doe de baas maar na", zou men men een variant op Annie M. G. Schmidt kunnen zeggen van de ram die even buiten Middelburg de benen nam, toen baas en vrouw ook een paar dagen uit waren. De ram dwaal de opgewekt door de moestuin, be zocht vervolgens zonder van de schommel gebruik te maken overi gens een speeltuin en wierp zich toen temidden van een kudde schapen in een aangrenzende wei. Het ram maakte er wat-je noemt een dol dagje van. Hij joeg opgewekt achter de verschrikte schapen aan, totdat een buurman én een kennis van 's rams baas meenden te moeten ingrijpenZe openden gezamenlijk de jacht op de ram en dat werd een aantrekkelijk schouwspel voor de buurtbewoners. Want in hun ijver maakten de heren nogal eens.een buiteling en tenslotte moest er assistentie komen, want de ram was de amateur-jagers te vlug af. Zodat er tenslotte een.man of tien achter het dier aanholde en toen bleek dan weer eens, dat eenheid toch altijd macht maaktwant de ram werd ge vangen. Hij had onbewust voor een amusant selend optraden, bleek toch duidelijk, schouwspel gezorgd. 1 dat de kiosk te klein geworden is. nen- en jongenskoor uit Hulst, onder leiding van de heer J. Ivens, ontving de vererende uitnodiging om de festi viteiten mede te komen opluisteren. Op dezelfde dag zal in Lokeren de onlangs gereedgekomen zuiveringsin stallatie in gebruik gesteld worden door Zijne Majesteit Koning Boude- wijn. GROTE ONBEKENDE Zoals we reeds eerder meldden, brachten de bejaarden van Nieuwer- kerk vorige week een bezoek aan de bejaardensociëteit te. Bruinisse. De Bruinisser ouden van dagen werden toen tot een tegenbezoek uitgenodigd. Ter dekking van de daaraan verbon den en ook nog andere onkosten heeft een inwoner van Nieuwerkerk die volkomen onbekend wenst te blijven de oudjes een bedrag van 300 ten geschenke gegeven. Namens de be jaarden hartelijk dank aan de grote onbekende! BEZITSUITBREIDING. In het Axelse gemeentehuis be vindt zich een kamer, die is gere serveerd als „museum"-ruimte en waar men van alles op het gebied van de boerenstand kan bewonde ren. Dat is de „boerenkamer". De ze kamer heeft nu een belangrijke bezitsuitbreiding ondergaan in de laatste ttfd. De nieuwe aanwinsten zyn o.m. een arduinen twee- kraanspomp, gouden en zilveren versierselen, enkele plattegronden uit 1595 en 1730, oude munten en zovoort. Jammer is, dat de belang stelling alhoewel groeiende toch nog steeds te gering is voor dit cultuurhistorisch museum. OOK UITBREIDING. De muziekkiosk op het Marktveld te Heinkenszand begint te klein te worden. Dit is enerzijds een gelukki ge omstandigheid, omdat het er op wijst, dat de muziekvereniging zich uitbreidt, maar anderzijds is men nu in het ongelukkige stadium van de geïmproviseerde vergroting gekomen. Zaterdagavond concerteerden er de muziekverenigingen „Euterpe" uit Heinkenszand en „Excelsior" uit Kloetinge onder leiding van hun ge zamenlijke dirigent, de heer Jac. den Toonder. Hoewel de korpsen afwis- De behandeling van de jaarstukken nam niet veel tijd in beslag. De exploi tatierekening over 1955 werd vastge steld met een voordelig saldo van 1335,51, terwijl de balans per 31 de cember j.l. een eindcijfer van 8901,55 aangaf. De bestuursverkiezing moest worden uitgesteld, daar de statuten niet dui delijk voorschreven hoe de stemming dient te geschieden, terwijl als leden van de kascommissie voor 1956 werden benoemd de heren A. Hage, Zierikzee, L. Scheele, Axel en W. de Buck, Co- lijnsplaat. „VALSE CONCURRENTIE" Bij de rondvraag kwam een kwestie aan de orde over slijters die hun melk aan grootverbruikers leveren'beneden de door de Melkfederatie geadviseer de prijs. Een slijter uit Tholen, die deze kwestie aansneed, noemde het een „valse concurrentie", dat een zijner collega's uit deze gemeente de melk voor 28 ct d.i. 3 cent beneden de ad viesprijs aan het rusthuis voor ou den van dagen levert. Iemand uit Krui ningen deelde mee, dat men daar bij de leverantie aan het Ambonezen kamp met de prijs nog verder zou zijn gegaan, want een aanbieding van 25 cent per liter zou nog te hoog zijn ge weest. Uit het antwoord van de voorzitter bleek, dat het bestuur van de Zeeuwse melkfederatie heeft geadviseerd aan grootverbruikers een zekere korting van 1 tot 2 cent naar gelang van het verbruik te geven. Geadviseerd werd in de betrokken kringen van slij ters hierover onderling overleg te ple gen. Na afhandeling van de huishoudelij ke zaken hield de directeur van de Keuringsdienst van Waren te Goes, drs. J. J. van IJssel een causerie, waar in hij enkele artikelen van het Melk- besluit behandelde, in het bijzonder met betrekking tot de hygiëne bij de melkwinning, de bewaring en het ver voer, Hij liet daarbij uitkomen, hoe met inachtneming van vrij eenvoudige voorzorgen, een produkt van behoor lijke hoedanigheid geleverd kan wor den. In de praktijk blijkt, dat er aan het melken en bewaren vaak nogal eens wat ontbreekt. Bij de slijters laat het uitventmateriaal nogal eens wat te wensen over. Soms is het maten- bakje vuil en de aftapkraan bijna dichtgegroeid. Bovendien is het voor de kwaliteit van de melk niet bevor derlijk om de gehele voorraad een gan se moygen mee te.sjouwen. Ook noem de spreker het eën „ingekankerde ge woonte" om de melk van bovenuit de bus te scheppen. Voor de instrumenten De stand van de inzame- M lingsactie ten bate van de Vlis- singse muziekverenigingen „Sint-Caecilia" en „Óns Ge- noegen" was gisteren f 4725.67. Er is echter nog véél meer geld nodig, want de brand- schade loopt rond de f 20.000. Wie helpen wil, kan gireren op rekening nummer 66287 ten s name van de fa. F. van de Velde jr. te Vlissingen of zijn gave aanbieden aan het bureau p ee van de P.Z.C., Walstraat 58 le Vlissingen. De verantwoording "1 luidt: H Reeds verantwoord f 4451.65; |f mevr. J, v. G., Vlissingen, f 1; H L. V., Vlissingen, f 1; serenade §1 45-jarig huwelijk C. v. d. D., f5; voetbalpool f 4,10; klanten café „Albatros" f 11,84; col- ee lecte voetbalveld f 251,08. To- taal f 4725,67, illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllü PLECHTIGHEID IN BROUWERSHAVEN Korte wijdingsdienst in de openlucht In een miezerige regen en gehin derd door felle windvlagen heeft ds. P. L. Schuddebeurs, gereformeerd predikant te Brouwershaven maan dagmiddag de eerste steen gelegd voor het nieuwe bedehuis voor de Gereformeerde kerk. Op het Boston plein, vlakbij de Groene Dijk en de Poortdijkstraat verrijst een nieuw gebouw waarop een torentje ge plaatst wordt met. een klokje, dat eens als seheepsbel dienst deed. Vele belangstellenden maakten deze korte plechtigheid mee, die werd voorafge gaan door een korte wijdingsdienst in de openlucht. e\tocfi pittig Muziekfestival Halsteren. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de fanfare „St. Cecilia Eensgezindheid" te Halsteren werd daar zaterdag en zondag een groot festival gehouden, waarvoor een gro te deelname van muziekverenigingen uit Brabant en Zeeland bestond. Zaterdags werkten mee, de harmo nie „Volharding" uit Dinteloord, de harmonie „Concordia" uit St.-Philips- land, mandoline en banjo orkest „De Zingende Snaren" uit Dinteloord en de „Oudenbossche Harmonie". Voorafgegaan door de jubilerende vereniging maakten de muziekkorp sen 's avonds een muzikale rondgang door Halsteren waarna in een drietal kiosken concerten werden gegeven. Was de belangstelling en deelname zaterdag al groot, zondags was deze door het prachtige weer nog veel gro ter. Zondagavond volgde in de raads zaal van het gemeentehuis een verlo ting met een aantal geldprijzen. De voorzitter, de heer A. Bertens, bracht dank aan alle deelnemende vereni gingen. Collecte. De collecte voor de Blauwe Week heeft in Middelburg een totaalbedrag van 293 opgeleverd. Suppletiefonds D.E.L. Het suppletiefonds „Draagt elkan ders lasten", tot ondersteuning van geesteszieken en zwakzinnigen uit de middenstand, verpleegd in „Vrede rust" te Bergen op Zoom, hield maan dagmiddag in „De Opril" te Goes haar jaarvergadering. Na schriftle zing en gebed verwelkomde de voor zitter, ds. W. Oosthoek uit Westka- pelle, de aanwezige leden. In de vacature van de heer Philip- se uit 's-H. Arendskerlce werd dhr. A. L. G. van Doorn uit Scherpenisse benoemd tot bestuurslid. De heren H. A. Capon uit Zuidzande en W. van Dijke Mz. uit Nieuwerkerk werden als bestuursleden herkozen. Uit het financieel verslag over '55 bleek, dat een, batig saldo van 502.60 aanwezig is. De secretaris, de heer P. Kesteloo uit Serooskerke deelde mee, dat dank zij het werk van de propagandist, de heer G. Ha- verhoek uit Halsteren, het ledental is gegroeid tot 1793. In mei 1955 ston den 1533 leden ingeboekt. Aan negen leden werd in het afgelopen jaar steun toegezegd, hetgeen in totaal een bedrag van 2253.33 bedroeg. De vergadering werd met dankge bed gesloten door de tweede-voorzit ter, de heer Jac. den Hamer uit Ter- neuzen. Nadat psalm 103:1 gezongen was, las ds. Schuddebeurs een gedeelte van Ësalm 127, het bedevaartslied van •avid uit de Hamaaloth-cyclus en sprak een kort gebed uit. Meer leek het spreker niet nodig te zeggen dan wat psalm 127 schrijft, die wijst op het vergeefs werken, wanneer de Heere het huis niet bouwt. Burge meester J. L. van Leeuwen, die met het voltallige college van b. en w. alsmede de gemeentesecretaris eerste steenlegging bijwoonde toonde zich verheugd voor de uitnodiging wees op de belangrijkheid van d dag. Namens de classis Zierikzee sprak dr. J. H. Becker, gereformeerd predikant te Nieuwerkerk, die de zegen Gods voor de bouw toewenste en er op wees dat de schrift ook spreekt van steenlegging. Achter dit kerkgebouw zien wij net Sion Gods, waarvoor het fundament Jezus Chris tus is, zo zei dr. Becker, die hoopte dat er in Brouwershaven veel leven de stenen door Gods genade zouden worden bijgevoegd. Tenslotte dankte ds. Schudde beurs voor de vele wensen en leg- de de eerste steen, waarna men psalm 33:8 zong „Het is God, aan plaats nog tijd verbonden, wiens toezicht over alles gaat". De plechtigheid werd bijgewoond door de architect ir. Rothuizen, die me de namens ir. 't Hooft zijn geluk wensen aanbood, arbeiders die bij de bouw betrokken zijn, kerke- raadsleden van de Gereformeerde kerk van Brouwershaven, notaris J. J. v. d. Ende uit Zierikzee en een groot aantal leden van de plaatselijke kerk. Ten huize van ds. Schuddebeurs waar de koffie gebruikt werd, bood de praeses van de kerkeraad onder couvert een bedrag aan voor de werklieden. Door velerlei moeilijkhe den en tegenslagen heeft de bouw van de kerk vertraging ondervonden. Door de moeilijke stenenpositie was de aflevering van de beoogde steen soorten niet dusdanig als eerst was toegezegd. De betonnen fundamen ten liggen er thans, de spanten zijn opgesteld en juist na de eerste steen legging arriveerden de benodigde sténen. Er zal een nieuwe bepaling worden ingevoerd, waarbij de inwerking van direct daglicht op de melk zal worden tegengegaan. De melkbussen zullen dan in een afgesloten wagen of iets derge lijks vervoerd moeten worden. Spr. merkte op, dat na de inwerkingtreding van deze bepaling zijn dienst nauw lettend zal gaan toezien. In zijn causerie wees drs. Van IJssel voorts op het euvel van het langs de weg zetten van bussen melk, waar mee de hygiëne niet in de hand ge werkt wordt. Ook besprak hij de ver werking van de melk in de fabriek. Spreker drong in het algemeen aan op een nauwgezet behandelen van het produkt. In het bijzonder vroeg hij nog de aandacht voor de karnemelk, die z.i. vaak nog te veel als „veevoer" wordt gezien en door de slordige be handeling in tal van gevallen aan geen enkele hygiënische eis voldoet. Nadat deze causerie tot een vrij uit voerige gcdachlenwisseling had geleid, deelde de voorzitter aan het slot in antwoord op een desbetreffende vraag mede, dat men tracht te komen tot een hogere beloning voor de melk van be tere kwaliteit. Er is hierover reeds een rapport opgesteld. Er zitten aan dit vraagstuk echter vergaande conse quenties, want deze controle zal ook betaald moeten worden, hetgeen zou leiden tot een hogere melkprijs voor de verbruiker. Advertentie PERIODIEKE PIJNEN? Moderne vrouwen bestrijden ze met: is niet alleen onflntteus, maar ook 01 Wordt jonger, kwieker cu eleganter verantwoorde romige Carrugnn mrlkdicet uil Zweden. Carruganmelk smaakt ook lekker, vermengd met sterke koffie of vruchtensappen. igczond. Poolse oudstrijders kozen nieuw landelijk bestuur. Twee Vlissingers benoemd De afdeling Nederland van de Ver eniging van Poolse Oudstrijders hield in Breda haar landelijke jaarverga dering. De afgevaardigden van dé Kringen Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Lutterade, Vlissingen eri Venlo kwamen bijeen om verslagen uit te brengen, eén nieuw bestuur te kiezen, maar vooral ook om zich te beraadslagen over de manier waarop de Poolse zaak het meest doeltrefr fend kan worden gediend. Want het voornaamste doel van de Vereniging van Poolse Oudstrijders is en blijft de strijd voor de vrijheid van Polen. De Vereniging "an Poolse Oudstrij ders die tien jaar geleden in het le ven werd geroepen, telt ca. 52.000 leden en is de grootste Poolse onaf hankelijkheidsorganisatie in het bui tenland. De landelijke jaarvergade ring werd geleid door de tweede voorzitter van het hoofdbestuur, ma joor S. Lis uit Londen. In het nieuwe landelijke bestuur van de Vereniging van Poolse Oud strijders in Nederland werden herko zen: als voorzitter de heer S. Werner uit Venlo en verder de heren ir. J. Minkiewicz (Vlissingen), K. Szcze- panski (Amsterdam), B. Strenk (Vlissigen) Bocek (Utrecht), A. Gar (Rotterdam) en mevrouw I. Szcze- panska (Amsterdam). Als gedelegeerde voor het wereld congres van de Vereniging van Poolse Oudstrijders, dat in augustus van dit jaar in Londen wordt gehouden, werd fekozen de Poolse journalist B. trenk uit Vlissingen. Zweedse kustvaarder „Kare" wordt geborgeri® De Belgische bergingsmaatschappij Herbosch en Van Loo zijn begonnen met het treffen van voorbereidingen voor het bergen van de onlangs bij Hoedekenskerke gezonken Zweedse kustvaarder „Kare". Men zal trachten om het schip, dat op de zijkant ligt, recht te zetten en met behulp van zware bokken te lichten. Eind deze maand kan het werk beëindigd zijn. Men is thans bezig om de trossen on der het schip door te brengen. Examen. Voor het rijksdiploma ziekenver pleging B werden op „Vrederust" te Bergen op Zoom examens gehouden. Aan dit examen namen deel 14 ver pleegsters en 6 verplegers. Van de verpleegsters slaagden: E. Bakx, W. C. de Berg, A. D. v. d. Berge, L. E. Cevaal, J. M. Clark, P. J. Gaa- keer, C. W. Gunst, J. de Looff, E. Paulus, M. R. Schunselaar, W. J. de Wolf en O. Th. Zwanenbeek. Van de verplegers slaagden: R. Boon, S. W. Dey, A. C. Kunst, H. Rozemuller, K. Tangeman en C. de Wolf. Middelburg Electro: „Het mysterie der twee vrouwen", 19 en 21.15 uur; Mo lenwater: „Miniatuur Walcheren", 10—24 uur. Vlisingen Alhambra: „The Benny Good man story", (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „Ontwakende begeerte", (18 j.), 20 Goes Grand: „Vrouwen op avontuur" (18 j.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2