„Werkplaatsen Walcheren'wileen nieuw, centraal gebouw stichten Zeeuwse Almanak JAARVERSLAG STOOMVAART MAATSCHAPPIJ „ZEELAND" in VOORPROEFJE VAN TOEKOMST VOOR RIJKSKWEEKSCHOLIEREN VEERTIG JAAR BEWAARDER VAN ZEELANDS BOEKEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT VRIJDAG 1 JUNI 1956 VOORSTEL B. EN W. MIDDELBURG Door drie leningen kunnen totale kosten a 270.000 worden gedekt Het bestuur van de Stichting „Werkplaatsen Walcheren" wil komen tot ide bouw van een nieuwe centrale werkplaats voor minder-valide ar beidskrachten, zo delen B. en W. van Middelburg de raad mee. Dit pro ject zal rond 270.000 vergen volgen s het ontwerp, dat in overleg met ge meentewerken van Middelburg werd opgesteld. Deze centrale werkplaats zal verrijzen op een perceel van het klein industrieterrein bjj het Oud Ax- nemuids Voetpad. De kosten worden als volgt verdeeld: bouwkosten 209.000, grondkosten 15.000, bestratingen 8.000, centrale verwarming 18.000 en inventaris 20.000. B. en W. stellen de raad thans voor de stichting drie leningen te verstrekken tot het totaalbedrag van de kosten, i 270.000. In 1915 werd bij wijze van proef door de gemeente Middelburg begon nen met een beschutte werkplaats. Daartoe werden passende werkzaam heden aangetrokken voor de minder- validen. Hiermee .werden zodanige ervaringen opgedaan, dat deze zaak op groter schaal kon worden aange pakt. Daartoe werd indertijd de Stichting „Werkplaatsen Walcheren" opgericht, waarin de meeste gemeen ten van het eiland samenwerken. De werkzaamheden, die thans wor den verricht zijn: het revideren en ijken van elektriciteitsmeters, het monteren van lasbrillen en kappen, verf spuitwerk, boekbindersarbeid, slopen van elektriciteitskabels, het vervaardigen van poetslappen, vlechtwerk aan rotanmeuoelen en en kele kleine objecten. Aanvankelijk be. schikte men slechts over een pand aan de Wagenaarstraat. maar later werd de beschikbare ruimte daar te klein, zodat uitbreiding nodig was. In de Rogardstraat vond men één lo kaal, in de Herenstraat twee ruimten, terwijl als laatste dépendance een werkruimte in de Lange Gere werd ingericht. Een dergelijke wijze van werken Is oneconomisch, zo betogen B. en W. in hun toelichting aan de raad op dit voorstel. Alle in gebruik zijnde panden voldoen niet aan de te stellen eisen. Een verleende, tij delijke, dispensatie heeft stopzet ting van de werkzaamheden nog kunnen voorkomen. Het is dan ook duidelijk, dat aan deze toestand spoedig een einde moet worden gemaakt, waarnaar het bestuur van de stichting dan ook streeft. Naar aanleiding van het verzoek, dat laatstgenoemd college deed stel- Zeeuws Landjuweel De donderdag door ons gepubli ceerde uitslag van het „Zeeuws Landjuweel" behoeft nog enige toe lichting. Dit jaar behaalde „Het Reizend Zeeuws Volkstoneel" uit Hulst de eerste prijs. „De Hulster amateurs" zoals wij schreven die vorig jaar met gering punten- verschil na „Het Middelburgs Dilet tantentoneel" tweede werd, kreeg nu anderhalve punt meer toege wezen voor de keuze van het stuk en daarmede verwierf het de eer ste prijs. Met „De Hulster amateurs" werd niet „Het Reizend Zeeuws Volks toneel" bedoeld, want dit gezelschap deed dit jaar voor het eerst mee in het Landjuweel. Vorig jaar werd het toen nog bestaande Hulster ge zelschap „St, Joseph-gesellen" twee de. len B. cn W. nu voor de stichting te verstrekken: 1 een geldlening van 232.000 met een looptijd van 40 jaar ten behoeve van bouw- en grondkos ten; 2 een lening van 18.000 met een looptijd van 15 jaar voor de kos ten der centrale verwarming en 3 een lening van 20.000 met een looptijd van 8 jaar voor de aankoop van ae inventaris. Geen garantie Het stellen van een afzonderlijke garantie door de deelnemende ge meenten achten B. en W. niet nodig, gezien de bepalingen in de statuten der stichting met betrekking tot de financiële verantwoordelijkheid dei- deelnemende gemeenten, waarin vol doende waarborg aanwezig is. Uit de periode, gedurende welke de stichting nu werkt is wel gebleken, zo voegde het college er aan toe, dat de ver plichtingen voor de deelnemende ge meenten zich zullen beperken tot de last van 10% van het loon voor elke onder de G.S.W.-regeling tewerkge stelde gehandicapte. In een afzonderlijk voorstel, dat evenals het vorige is toegevoegd aan de agenda voor de vergadering van maandag 4 juni a.s., vragen B. en W. de raad voor de te stichten werk plaats een terrein te verkopen aan de Stichting „Werkplaatsen Walche ren". Dit perceel is ongeveer 2480 m2 groot. De vastgestelde prijs be draagt in totaal 13.606, namelijk ongeveer 2288 m2 voor 5,75 per m2 en ongeveer 180 m2 voor 2,50 per m2. DIV1DENDVOORSTEL: 8 PROCENT Plannen voor vervanging van s.s. „Mecklenburg" De bruto exploitatie-ontvangsten van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" zijn in 1955, hoofdzake lijk als gevolg van de zeer gunstige ontwikkeling van het goederenver voer, gestegen. De exploitatiereke ning geeft een bedrag aan van 4.285.584 3.816.256). Hoewel de exploitatiekosten in verhouding tot de bruto ontvangsten een geringer stijging vertonen, zodat uiteindelijk een netto winst van 1.932.541 be schikbaar is tegen 1.837.266 in 1954, vervult het steeds sneller stij gende kostenpeil de directie met zorg. Een volledige aanpassing door verhoging van de passage- en vrachttarieven zal, gezien de be staande scherpe concurrentie van andere scheepvaartdiensten en van het luchtverkeer, moeilijk zijn door te voeren. Evenals het vorige jaar is aan de reserve voor vlootvernieu- wing 1.000.000 toegevoegd. De zeer hoge prijzen voor nieuwe schepen maken een verdere versterking van deze reserve dringend noodzakelijk. Uit de winst wordt na diverse voorzieningen een dividend van 71/2 op de preferent winstde- lende en 8 procent op de gewone aandelen voorgesteld (beide on veranderd). De algemene verga dering van aandeelhouders wordt 28 juni a-s. gehouden. De naar Groot-Brittannië georga niseerde vakantiereizen ondervonden toenemende belangstelling bij het publiek. De directie verheelt zich echter niet dat vele moeilijkheden zullen moeten worden overwonnen, alvorens van een intensief toeristen- YAN TOT SOUBURG DANKTE GASTEL „De verdrevenen van Oost- en West-Souburg vonden een gastvrij onderdak in Oud- en Nieuw-Gastel, 1942-1946". Een oorkonde met deze tekst werd woensdagmiddag tezamen met enkele andere geschenken door een Souburgse deputatie aan het ge meentebestuur van Oud- en Nieuw- Gastel in Noord-Brabant overhan digd. Want vele Souburgers voor al ouden van dagen vondfen tyT dens de oorlog in Gastel een nieuw tehuis. Enkele van hun hadden het er zo goed naar de zin, dat ze er ook 11a' 1946 bleven. De Souburgse depu tatie bood het gemeentebestuur een schilderstuk van de Middelburgse Markt op donderdag en een dozijn foto's van Souburg vóór en na de MUZIEK... Niet met vliegend vaandel, maar wel met „slaande blikken bus" trek ken in. Vlissingen zo nu en dun enige jeugdige knagen door de straten. Zij spelen ..muziekkorpsje" en geven, op straathoeken, concerten, 't Zou over dreven zijn om te beweren, dat het hier om muzikale hoogtepunten gaat; muziekkenners- en liefhebbers zullen e, vermoedelijk meer dieptepunten in zien. Maar voor een ieder valt er een lichtpunt in deze activiteiten waar te nemen. Want de jongens „werken" voor een goed doel! Aan hun optreden verbin den zij namelijk spontane collectes clandestien uiteraard, maar dat moe ten we nu maar eens even over het hoofd zien. De knapen dragen het in gezamelde geld oprecht af; woens dagavond brachten ze f 4.87 bijeen en donderdagavond f 1.80. Waarvoor Welwaar anders voor dan voor de échte Vlissingse muziekkorpsen, die hun instrumenten door brand bescha digd zagen! Nu nog ketelmuziek door de jeugd, maar straks, ook dank zij die ketel muziek weer échte muziek. Duitse overheersing aan. Deze ge schenken zo zei burgemeester Hof land van Gastel In zyn dankwoord zullen voorlopig in het oude raadhuis worden ondergebracht, maar straks in het nieuwe een ware ereplaats krij gen. „AANTREKKELIJK PAND" Het pand Antwerpsestraatweg 468 te Bergen op Zoom schijnt een be paalde en sterke aantrekkingskracht op zwaardere auto's uit te oefenen. Enkele weken geleden werd de gevel geramd door een Goese bus en er moest toen een stut geplaatst wor den om inzakken te voorkomen. Pre cies tegen deze stut kwam dezer da gen de vrachtauto van de heer J. L. uit Clinge tot stilstand. De auto was geslipt. Er waren geen persoonlijke ongelukken, maar wel politie, die te gen L. proces-verbaal opmaakte. HOND JOEG OP WILD. De politie was ook aanwezig in de omgeving van een perceel bouw grond aan de Korte Blokweg te Zierikzee. Dit zou voor de 17-ja- rige zoon van de heer J. de B. niet bezwaarlijk geweest zijn, wa re het niet, dat de onder zijn toe zicht staande hond op het eerder genoemde perceel achter een haas aanging. De hond ving de haas en zijn begeleider (ont)vmg een pro ces-verbaal. BLIKSEM SLOEG IN. Mét de warme dagen komen de on weersbuien en daarmee zo nu en dan een blikseminslag. Tijdens het onweer dat dezer dagen boven Sluis woedde, sloeg de bliksem in in een woning aan de Sint-Annastraat. De bewoners waren niet thuis. De vernieling be perkte zich tot enige beschadiging aan het dak WONINGINRICHTING. Donderdag 7 juni a.s. zal burge meester mr. dr. N. Bolkesteln van Middelburg 's avonds om half acht in de Concertzaal te Middelburg de ten toonstelling „Uw hulszoals het worden kan" openen. De expositie wordt gehouden onder auspiciën van de Centrale van Boerinnen- en andere Plattelandsvrouwenorganisaties. verkeer kan worden gesproken. Het transitovervoer was bevredigend. Een verdere uitbreiding van het goederenvervoer wordt belemmerd door de moeilijkheden die de British Railways ondervinden bij hun stre ven uitbreiding te geven aan de los- en laadmogelijkheden te Harwich. In verband met de ouderdom van het stoomschip „Mecklenburg" zijn plannen in voorbereiding tot vervan ging van dit schip. Benoeming Bij beschikking van de staatsse cretaris van O., K. en W. zijn be noemd tot gecommitteerden bij de eindexamens in het jaar 1956 aan de ingevolge de nijverheidsonder wijswet gesubsidieerde zeevaart-» scholen en scholen voor scheeps- werktuigkundigen de heren G Bos veld en M. Braak tè Vlissingen, K. Faase te West-Souburg, R. Grippe- ling en G. Harlaar te vlissingen en P. van Ooijen te Middelburg. Doctoraal examen Te Rotterdam slaagde voor het doctoraal examen economie de heer M. de Bruijne uit Middelburg. Oud-Vlissinger verlaat de Londense „Muller"-directie De heer J. Noest verwierf zich groot aanzien Een vooraanstaand figuur in scheep vaartkringen, en een zeer gezien lid van de Nederlandse gemeenschap te Londen, de heer J. Noest, is met in gang van heden met pensioen uit de Londense directie van de firma Wm. H. Muller en Co. getreden. De heer Noest begon zijn carrière in 1904 bij de Maatschappij Zeeland te Vlissin gen, zo meldt het Alg. Handelsblad. Snel klom hij op en werd in de lei ding van de maatschappy. In Enge land opgenomen. Zowel in de eerste als in de tweede wereldoorlog ver richtte hij belangrijke diensten, waar voor hij werd onderscheiden met de orde- van Oranje-Nassau, eerst als ridder, later als officier. De heer Noest, die inmiddels in de directie van Wm. H. Muller en Co. was op genomen, vierde twee jaar geleden zijn gouden jubileum, waarbij letter lijk honderden uit alle kringen heb ben bewezen hoe hoog hij tè Londen en elders in aanzien staat. Op aan dringen van zijn mededirecteuren heeft hij zijn plan toen afscheid te nemen, opgegeven en is nog tot thans aangebleven. Hij keert naar Nederland terug tot leed van talloze vrienden, die hij hier achter laat. Algemene vergadering Nationale Woningraad Te Vlissingen 22 en 23 juni Zoals reeds eerder in het kort ge meld, houdt de Nationale Woning raad op vrijdag 22 en zaterdag 23 juni a.s. zijn algemene ledenverga dering in de schouwburgzaal van „Britannia" te Vlissingen. De deel nemers aan deze vergadering zullen vrijdagmiddag om half vijf door het Vlissingse gemeentebestuur in het gemeentehuis of bij goed weer in de tuin daarvan worden ontvangen. Vrijdagavond voert het Rotterdams Toneel voor de leden van dé woningraad het blijspel „Het Eeuwig Misverstand" op. Zaterdag middag maakt het gezelschap een korte rondrit over Walcheren en brengt men een bezoek aan „Minia tuur Walcheren". Tijdens de eerste zitting van de vergadering op vrij dagmorgen zullen o.m. de volgende punten worden behandeld: Openings rede door de voorzitter; jaarverslag over 1955; begroting 1956; bespre king over de redactie van het maandblad „De Woningbouwvereni ging"; verkiezing bestuursleden; benoeming lid commissie van onder zoek financieel beheer over 1956. Voorts zullen nog enkele voorstellen van hét bestuur en van afdelingen in behandeling worden genomen Vrijdagmiddag houdt de secreta ris van de Nationale Woningraad, de heer W. Scheerens een causerie over' het woningbouwbeleid. „Het gezin en de woning" zal tij dens de bijeenkomst van zaterdag morgen worden ingeleid door me vrouw ir: A. Kuiper-Struyk te Rot-' terdam. Lijk aangespoeld bij Groede Aan het strand te Groede is het stof- fielyk overschot aangespoeld van een man, die gekleed was in zwembroek en dus vermoedelijk bij het baden in zee om het leven is gekomen. De identiteit van het slachtoffer kon nog niet worden vastgesteld. TIEN DAGEN IN SFEER VA'N „OP REIS" Direct contact met klas tijdens projectperiode Vandaag, vrijdag, beëindigen de leerlingen van de 3e klas der Rijks kweekschool te Middelburg een z.g. projecttyd, die een uitvloeisel is van de nieuwe onderwijssystemen. Het is voor hen een tiendaagse werkperiode geweest, tijdens welke zij praktijk op deden in het lesgeven op de beide leerscholen. In totaal gaat het hier om een dertigtal a.s. onderwijzers en onderwijzeressen, die verdeeld werden over de Rijksleerschool en de o.l.s. op 't Zand. Tien dagen lang hadden zij direct contact met een klas. Het is gewoonte, dat de kweek scholieren van de hogere klassen tij dens de cursus een leerschool aange wezen krijgen, waar zij af en toe eens voor de klas staan en In de rest van de tijd luisteren naar het onderricht, dat de betrokken onderwijzer zijn klas geeft. Nu heeft men echter voor het eerst de 3e klassers gedurende een langere periode geheel zelfstan dig laten werken, uiteraard onder „Voor de instrumenten Voor de instrumenten van de door brand gedupeerde Vlissing- s se muziekkorpsen „Ons genoe- gen" en Sint-Caecilia" is tot dusver in .totaal 4451.65 bij- eengebracht. Dit is uiteraard nog veel te weinig, want er zal ongeveer 20.000 nodig zijn voor het herstel van de schade. Daar- om: wilt U de verenigingen uit de brand helpen, gireert dan op nummer 6 628 7 ten name van de firma F. van de Velde jr., of deponeert uw bijdrage aan het M bureau van de P.Z.C., Walstraat 58 te Vlissingen. Hier volgt dan weer de ge- H specificeerde verantwoording: n Vorige verantwoording 4390.73 Verjaardag L. L., Middelburg f 3. W. G., Zaamslag 1.25 g Ketelmuziekclub E: eerste rondgang 4.87 tweede rondgang., 1.80 H C.K., Vlissingen 50,— Totaal 4451,65 1 toezicht van de onderwijzers, die hun collega's-in-spé echter het nodige ver trouwen gaven en hen niet op de vin gers keken. Twee of drie a.s. onderwijzers en onderwijzeressen namen tezamen een klas voor him rekening en ga ven daar ieder om beurten les. Het voordeel was hïerby, dat de be trokken lagere scholieren de toe komstige leerkrachten reeds enige tijd kenden en aan hen waren ge wend. Tijdens de tiendaagse perio de heeft men de lagere scholieren aan het werk gezet op een project, dat de titel kreeg „Op reis". Het groepje Rijkskweekscholieren heeft hiertoe tevoren veel werk ver zet. Zij moesten namelijk zelf alle les sen opstellen en voorbereiden, want deze periode is er op gericht hen vrij wel geheel zelfstandig te laten wer ken. Er zijn vele besprekingen in de avonduren gewijd aan te geven les stof en veel tijd zit ér ook in de op gaven, die met behulp van een cyclos tyle werden vermenigvuldigd. J Belangstellingscentrum" Het bijzondere van dit project is nu, dat alle lessen dus niet alleen Aardrijkskunde, maar ook rekenen en zelfs gymnastiek op het onder werp, het „belangstellingscentrtum" geheten, werden gericht. Tien dagen lang leefden de scholieren in de sfeer "an „Op reis" en zij waren bijzonder enthousiast, zo is wel gebleken. Dit moge blijken uit het feit, dat de klas sen werden „gestoffeerd" met van huis meegebrachte speelgoedvervoer middelen als auto's, bussen en vlieg tuigen Ook werd veel gedaan aan zaken als het maken van groepstekeningen, het gezamenlijk boetseren van een kleitafereel, een station e.d. De resul taten van dit alles werden als het wa re samengevat in de opgaven. Iedere leerling moest zelf een map maken, waarin deze afgewerkte opgaven wer den verzameld. Donderdagavond konden de ouders dit werk komen bezichtigen; een rondgang leerde, dat er allerwegen met bijzondere aandacht is gewerkt. Uiteraard varieert de kwaliteit van klas tot. klas en va.» leerling tot leer ling. Maar het geheel maakte een goede indruk, zodat met name de a-s. onderwijzeressen en onderwijzers met een zekere voldoening op deze tien da gen zullen mogen terugzien. Zowel zij als de „proefkonijnen" l.c. de la gere scholieren hebben er veel van geleerd! Welke naam....? DE PROVINCIALE BI BLIOTHEEK in Middel burg heeft een fraaie en ruime kamer voor de leiding gevende man van deze instel ling: de bibliothecaris. Maar daar is hij doorgaans niet te vinden, tenminste niet tijdens de uren, waarop de bibliotheek voor het publiek is openge steld. Dan zit hij namelijk in het vertrek bij de ingang, dat luistert naar de naam van „uit leen" en dat dient om over een balie-de „klanten" van lectuur te voorzien. Het ontmoetings punt dus van- bibliotheek en publiek Op deze strategische plaats nu vindt men de biblo- thecaris. de heer H. Pieters. die morgen veertig jaar aan de bibliotheek is verbonden. Hij vervult in die „uitleen" een functie waarvoor verschillende namen zijn te bedenken. „Am bassadeur van Zeeland" bij- vöorbeeld. Dat lijkt in dit ver band misschien een wat over dadig woord, maar men be- hoeft maar eens een middagje jnee te maken in de „uitleen" er is bij het raam een bank, warop men rustig en makkelijk zit om totde erkenning te komen, dat de titel toch niec zo gen is. Er komen daar aller lei lieden binnen, met au jen om boeken, maar ooit om m- lichtingen: „Weet U misscnien ook of er over dit of dat on derdeel van de Zeeuwse his torie ook iets is gepuDliceerd Jin dan wacht net antwoord van. d& biblioLaecaxis niet. lang. Hij geeft de uitgebreidste ïn- licntmgen, die de vragensteller maar Kan wensen. Geen moei te is deze bibliothecaris te veel en dank zij zijn hulp is reeas menige stuuie tot een goed ein de georacht. En er zijn er zeer velen, die inlichtingen vragen: scnoiiei-en en stuuenten, - die een scriptie willen maKen over een Zeeuws onderwerp, en andere belangstellenden in be paalde objecten van dit ge west, maar bijna nooit verlaat iemand van nen teleurgesteld de Dioliotheek. Die amoassa- deurs-titel was toch met zo heel erg overdreven. Doch er zijn voor deze jubilaris nog meer namen te bedenken, zo- ais „bibliofiel", minnaar van het schone boek. Vaak komt er een gezelschap vreemdelingen de bioliotheek binnen, aange trokken door het mooie pleintje oy net Koorkerithof. Soms zijn het ménsen met helde voor liet 'boek en wanneer de bibliothe caris dat merkt, dan bezorgt hij zijn onverwachte gasten momenten van verrukking door de prachtigste uitgaven uit zyn .boekenschat te voor- schijn te halén, uitgaven van vroeger en nu, die elke biblio- fiel haast liefkozend door zijn handen laat glijclen. - Maar nog meer en andere namen zrjn mogelijk. Zo zou men kunnen spreken van Pieters, dé bouwer. Géén 1 bouwer in steen en hout, wel te verstaan, maar aan de ge stage uitbreiding van de boe- kenschat dor provincie. Aan 1 dat bouwen ging eerst de we deropbouw na de ramp van veertig vooraf. .'Docli na dat herstel kwam de uitbreiding: een grote collectie moderne werken over techniek, een prachtige verzameling werken bij tot vandaag toe over beeldende kunst en een even voortreffelijke over muziek, voorts werd de letterkundige afdeling uitgebreid, evenals de theologische, waarbij aan alle stromingen is gedacht. Inder daad, men zou de bibliotheca ris met recht een bouwer kun nen noemen. Bij dit alles evenwel wordt nog voorbijgegaan aan een heel ander facét van het bibliothe caris-werk, dat vooral de laat ste jaren sterk naar voren kwam, namelijk het organise ren van tentoonstellingen. Ef~ waren hier exposities van en over Bijbel-uitgaven, muziek, beeldende kunst, over de Zeeuwse Spoorweg, er staat er een over Rembrandt op het programma... En dan is nog niet eens gesproken over de schrijver Pieters, op wiens naam staat het standaardwerk „Zeeland door de eeuwen heen" geschreven door hem en de vroegere bibliothecaris, ds. M. van Ëmpel. Een veelzijdige man dus en een de weet, dat zijn functie een dienende is. Vandaar dat hij vrijwel elke dag die ruime kamer op de bo venverdieping van de biblio theek verlaat om beneden te gaan zitten in liet vertrek, waar boekerij en publiek elk aar ontmoeten. Veertig jaar geleden trad hij vrijwel on middellijk na liet behalen van zijn onderwijzersakte in 1916 - in dienst van deze provinciale instelling, waar toen nog de heer W. O. Swavlng de scep ter voerde. Met grote dank baarheid spreekt de heer Pie ters nu nog over zijn eerste chef, een man van grote erudi tie. Van 1918 tot 1940 was de heer Pieters eerste medewer ker van zijn voorganger, ds. M. van Empel en in 1953 na een periode waarin hij belast was met de waarneming van 't bibliothcaris-ambt werd hij of ficieel als hoofd van de boeke rij benoemd. Met deze benoe ming erkende het provinciaal bestuur zijn grote verdiensten voor de bibliotheek, een erken ning die bekend werd op de openingsdag van de nieuwe be huizing dezer instelling in de Abdij. Sinds de provinciale boekerij hier is gevestigd, is zij met/recht een cultureel cen trum voor Zeeland geworden, dagelijks door velen bezocht. Maar wanneer men de biblio thecaris daarvoor lof toezwaait deze ontwikkeling is' im mers grotendeels te danken aan zijn energieke aanpak wil hij daarvan niets weten. „Dit werk kon slechts gedaan worden omdat het college van Gedeputeerden steeds heeft begrepen wat de bibliotheek voor Zeeland betekent. Daar door alleen was de ontwikke ling van de laatste jaren mo gelijk." Maar ondanks deze be seheiden opvatting zullen zon der twyfei morgen velen naar dé leeszaal in de Abdij trek ken, waar de jubilaris om drie uur recipieert, teneind biblio thecaris Pieters eens hartelijk te danken'en te huldigen voor zijn aandeel in dit belangrijke Zeeuws-culturele werk. Een aandeel, dat bijzonder groot is! Illlllllllllllllllllllllllll^^ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliililliiiliiliiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiilililliiiiiiT Jubileumdienstregeling Stoomtram „Walcheren" De N.V. Stoomtram „Walcheren" heeft haav nieuwe dienstregeling uit- gej&ven, die zondag 3 juni a.s. ingaat. Het boekje ziet er ditmaal zeer aan trekkelijk uit, in verband met het 50- jarig bestaan van deze onderneming. Het is geheel in kunstdrukpapier uit gevoerd en voorin is onder de titel slag van het heden", een bespiege- slag van het heden „een bespiege ling afgedrukt over het reizen van vroeger op Walcheren en dat van thans. Dit verhaal is verlucht met een aantal fraaie foto's. Bovendien is aan deze jubileumdienstregeling 'n prijsvraag verbonden. Overigens is de dienstregeling zelf weinig aan verandering onderhevig geweest. De belangrijkste „nieuwig heid", die zij biedt is de verbinding met Dishoek. Van 18 juni tot en met 25 augustus zal namelijk de dienst KoudekerkeVlissingen v.v. Dis hoek aandoen op een aantal ritten. Een en ander geschiedt op verzoek van het gemeentebestuur van Middel burg en bij wijze van proef voor één seizoen. Deze verandering is be doeld voor degenen, die vanuit Mid delburg per bus naar Dishoek willen. Zij kunnen daartoe in Koudekerke overstappen. Voor het overige zijn er geen belangrijke wijzigingen. VANDAAG Middelburg Electro: „Deep in my heart" (a.l.), 19 en 21.15 uur: Schouw burg: „Pahiek in Gibraltar", (14 jr.), 20 uur; Molenwater: „Miniatuur Wal cheren", 10—24 uur; Stadhuishal: Ex positie „Stille glans der Gouden Eeuw", 10—12, 14—r uur. Vlissingen Alhambra: „The Benny Goodman story", (a.l.), 19 en 21 uur: Luxor: „Tarantula", (18 jr.), 20 uur; Goes Grand: „Razzia", (18 Jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2