OPPERWACHTMEESTER BOLIER NAM IN MIDDELBURG AFSCHEID WALCHEREN MIDDELBURGSE T.S. EN M.S. HEBBEN EEN JUBILEUMJAAR ZUID-BEVELAND OVEREENSTEMMING OVER DE LANDBOUWLONEN IN ZEELAND VRIJDAG» 1 J UNI 1956 f HU V 1 N O I A L hi a E B I) WEE U O (J K A E T 1 BIJEENKOMST IN RECHTBANKGRIFFIE Grote waardering voor commandant van parketgroep Tijdens een bijeenkomst in dc grïf- fiekamer van het rechtbankgebouw te Middelburg is donderdagmiddag op hartelijke wijze afscheid genomen van opperwachtmeester D. Bolïer, die zoals gemeld dc politiedienst in de functie van commandant van de par ketwacht verlaat wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Van vele zijden werd de heer Bolier in waarderende bewoordingen toege sproken en bovendien bleek uit de overhandigde geschenken, dat de scheidende bij superieuren, collega's en ondergeschikten een gezien figuur is. Als eerstfe sprak de officier van jus titie bij de Middelburgse arrondisse mentsrechtbank, mr. G. J. B. van der Dussen. Hij zei, dat „opper" Bolier zeker op een mooie politiecarrière kan terugzien en legde er speciaal de na druk op, dat de heer Bolier steeds Zee land trouw is gebleven en gediend heeft bij alle soorten rijkspolitie, die in de loop van de tijd hebben bestaan. Spreker ging de loopbaan van de scheidende uitvoerig na en dankte deze voor de voortreffelijke en nauw gezette wijze, waarop hij zijn werk heeft gedaan. Mede namens de sub stituut-officier en de waarnemend sub stituut-officier overhandigde mr. Van der Dussen de heer Bolier hierna een boek. De tweede spreker, majoor W. H. van Ballegoijen de Jong, districtscom mandant van de rijkspolitie in Zee land, verheugde zich over de belang stelling, die er voor dit afscheid bleek te bestaan. Hij zag daarin een erken ning voor de tak van dienst, waarbij de heer Bolier is werkzaam geweest. „Teleurstellingen zijn U in uw loop baan niet bespaard gebleven", aldus spreker, „maar U heeft dit bij de uit voering van uw dienst nooit laten merken en daarvoor ben ik dankbaar." Uit naam van de parketgroep en ook namens de afdeling Middel burg van de Nederlandse Christe lijke Bond van Politie-ambtenaren iri Nederland sprak wachtmeester le klas A. den Hollander. Deze wees op de goede sfeer, die in de parketgroep heerst, waartoe het kalme en beheerste optreden van de commandant veel heeft bijge dragen. Hij dankte de scheidende hiervoor en ook voor diens activi teiten op verenigingsgebied en bood tenslotte namens de groep, het parket-, griffie- en deurwaar- derspersoneel een rooktafel aan, vergezeld van een schemerlamp namens dc afdeling. Zeeuwsch-Vlaanderen Vérkeersdiploma's In het Dorpshuis te Sint Kruis vond de diploma-uitreiking plaats door de commissie voor Veilig Ver keer te Aardenburg aan de cursisten van Sint-Kruis en de wijk Het Eiland, die bij het onlangs gehóuden examen waren geslaagd. Op deze bijeenkomst sprak de commandant van de rijks politie, district Zeeuwsch-Vlaanderen, luitenant Bloemers uit Terneuzen van een record, dat hier was be haald, want nog nergens in het ge west had een verhoudingsgewijs zo groot aantal inwoners een verkeers- aiploma behaald als hier, n.l. een op de vijf inwoners. De' voorzitter van de Commissie voor Veilig Verkeer te Aardenburg de heer J. Paridaen bracht dank aan de cursusleiders adjudant L. Meer- tens en opperwachtmeester B. Wisse van' dé groep Aardenburg. Burge meester van Dongen reikte de diplo ma's aan de 100 geslaagden uit. Een speciale vermelding kreeg de heer E. F. Serrarens uit Het. Eiland die zon der een enkele fout liet examen had afgelegd. Na de diploma- uitreiking werden de verkeersfilms „Kjjk uit" en „Ster- rit naar Uddel" vertoond. Breskens Aanbesteding Door het architectenbureau J. C. P. Loonen te Breskens, werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Boule vard te Breskens voor rekening van de heer A. P. Haarsten te Breskens. Het werk is opgedragen aan de fa. C. L. Soulimans te Hoofdplaat en fa. L. Maas Co. tè Breskens. Zilveren jubileum pastoor Van Mecheien Donderdag vierde de pastoor van Breskens, de heer J. van Mecheien, zijn 25-jarig priesterjubileum. Nadat 's morgens de pastoor door bruidjes en misdienaars was ingehaald, werd een plechtige heilige mis opgedragen. Na afloop van de kerkelijke plechtig heden werd de jubilaris door de schoolkinderen een zanghulde ge bracht. 's Avonds werd een druk be zochte receptie gehouden, waarbij door de heer E. van Hootegem, voor zitter van het huldigingscomité, na mens de parochianen een brevier en een offerandeschaal werd aangebo den. Het batig slot werd bestemd voor het orgelfonds. Oostburg C.J.B.T.B. bijeen Dezer dagen kwam de C.J.B.T.B. Oostburg bijeen in vergadering, waarin de heer L. Minderhout een inleiding over „De werkplaats op .de boerderij" verzorgde. In de plaats van de heer J. Cappon werd tot se cretaris gekozen de heer M. de HuHu. De heer A. v. d. Ree maakte na mens de jury de uitslag van een ge houden zaaiwedstrijd bekend. Deze was als volgt: 1 A. Leenhouts, 2 A. de Feijter Jz., 3 P. H. Pladdet, 4 P. S. Dekker, 5 M. Quaak Az., 6 W. Cappon, 7 J. Cappon, 8 J. Haak, 9 A. de Koeïjer, 10 A. de Feijter Cz., 11 I. de Hullu, 12 J. de Koeïjer. De eerste vier prijswinnaars moch ten uit handen van de heer Van dei- Ree een medaille in ontvangst ne men. Adjudant A. Hooglander van de dis- strictsrecherche der rijkspolitie sprak uit naam van alle Walcherse groeps commandanten en dankte voor de prettige samenwerking, die steeds be stond. De heert A. H. Verbeek, bureel chef van de griffie zwaaide de heer Bolier lof toe voor diens werk en voor de aangename verhouding met griffie- en ander personeel. De scheidende sprak een dankwoord. De heer Bolier was reeds des morgens toegesproken door de president van de rechtbank, mr. C. R^F. van Roggen, die verhin derd was de afscheidsbijeenkomst bij te wonen. Marktberichten VEILING Z.-HOLLANDSE-EILANDEN. 30 mei. Andijvie 2039, bloemkool 1 A 48—71, Idem 2 A 28—58, idem l B 32—51, ld. 2 B 2616, Idem C 19—39, sla, kg. 10—12, sja lotten 31, tomaten 1 A 1.61—1.64, idem l C 1.61, sla A 34.80, spinazie 8,520, radijs 4.5—10.50, bospeen 1 42—62, idem 2 22—35, waspeen 2 A 56—61, rabarber 410, aard beien p. doos 48—79, tomaten 1 B 1.42, idem 1 CC 1.21. ASPERGE VEILING BERGEN OP ZOOM. 31 mei. Aanvoer 17.500 kg. AA extra 200; AA I 215; A extra 200; A I 185; B extra 175; B I 170; C extra 160; C I 150; D I 50; E I 115; E H 45; F I 106; stek 23. GRAANMARKT SINT-MAARTENSDIJK. 31 mei. Tarwe 26—28; Haver 26—27; Gerst 27—29; Kleine erwten 37—40; Schokkers 3740; Bruine bonen 40—45: Koolzaad 62; Maanzaad 150; Karwijzaad 105; Lijnzaad 55. Middelburg „Helpt Elkander" hield j aarvergadering De assurantievereniging „Helpt El kander", gevestigd te Serooskerke (W.) hield in Middelburg haar jaar vergadering, onder voorzitterschap van de heer D. Gideonse Jzn. De voorzitter memoreerde het overlijden van de heren L. Cornelisse en W. de Wolf. Det heer L. C. de Visser nam om gezondheidsredenen ontslag als com missaris. Voorts deelde de voorzitter mede, dat in 1955 op de boerderijen van zes leden bliksemafleiders werden ge plaatst De jaarrekening gaf een totaalbe drag aan van f 49.623,43, met een na delig saldo van f 19.76. Uit het jaar verslag bleek, dat de vereniging per 31 december van he vorig jaar 2280 leden telde, met een verzekerd kapi taal van f 39.296,014. Aan brand schade werd 9498.05 uitbetaald. De heer D. Gideonse Jzn. werd als bestuurslid herkozen. In de vacature van de heer Cornelisse werd gekozen de heer Andr. Poppe uit Grijpskerke en als commissarissen werden herko zen de heren A. van Dis, C. de Nood, A. de Lange en H. M. v. d. Putte. In de vacatures De Visser en De Wolf werden resp. gekozen de heren W. Cevaal („Belgzicht") uit Ritthem en P. S. Geschiere („Ravestein"), Grijps kerke. Wedvlucht. De Middelburgse postduivenvere niging „Zeelandia" hield een wed vlucht met oude duiven op St. Denis over een afstand van 300 km. De duiven werden om 6.45 gelost. De eerste duif werd geconstateerd om 11.39 uur en vloog met een snelheid van 1017,78 per minuut. De eerste tien pi-ijzen werden als volgt be haald: 1, 2, 3, 7 en 9 P. van Sabben, 4 M. Jungblut, 5 M. Hooftman, 6 R. Dirven. 8 .T. Poelman. 10 M. Jaspers. P. van Sabben behaalde tevens de eerste prijs van de Concours Combi natie Walcheren in deze vlucht, die ten bate van „Sport Steunt Zonne veld" werd gehouden. „Macoumba", boeiende documentaire Donderdag begon in de Middelburg se Schouwburg weer een serie film voorstellingen van het Aardrijkskun dig Jeugdcentrum, bestemd voor de leerlingen van de diverse scholen voor middelbaar en voortgezet onderwijs. Vertoond werd de documentaire „Ma coumba", waarin op boeiende wijze getoond wordt hoe een expeditie 12.000 kilometer trekt door enkele van de meest onbekende en woeste gebieden van het Zuidamerikaanse continent. Het was<de, Italiaanse graaf Leonardo Bonzi, die met drie tochtgenoten in 2 jeeps, dit waagstukje ondernam. De film laat zien wat deze mensen onder weg ondervonden en geeft tegelijker tijd een navrant beeld van de woeste natuur en de zeden en gewoonten der inheemsen uit de streken, die bezocht werden. Het filmwerk dankt zijn in trigerende naam aan een magische dans, die ook getoond wordt. „Ma coumba" is een werk met kwaliteiten; dat van begin tot eind de aandacht op eist; vooral ook de fraaie kleuren zijn te loven. Bij de aanvang van deze voorstellingen die de laatste zijn van dit seizoen sprak de heer E. Mos een openingswoord. Vlissingen Examen. Voor het diploma ziekenverpleging A slaagden de zusters S. M. Houg, W. Boone, S. J. Brakman, P. Saaman, F. v. d. Burg en W. de Bree, allen aan het chr. zie kenhuis „Bethesda" te Vlissingen. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan zijn bureau in het tijdvak van 23 mei tot 30 mei 1956, als gevonden voorwerpen zijn gedeponeerd: onderjurkje, badhanddoek met zwem broek, ring met sleutels, rijwiel, centi meter, schakelarmbandje, ceintuur, bril, handschoenen en wanten, huissleutels, sjaal, mapje foto's en negatieven, kinder- vest; en dat aan zijn bureau de adressen zijn te bekomen van de navolgende ge vonden voorwerpen: gummi boodschap pentas met inhoud, rokje en onderbroek, voetballen, armband, diverse paren kou sen, jongensslipover. ro.lschaatssleutel, kussensloop, polshorloge, ceintuur, doosje inhoudende vulpen potloden en gummi, portemonnaie, schooletui met inhoud, vulpen, diverse armbandjes, schopje, da meshandschoen, bril, gasmasker en mouw embleem, brillehoes, sigaretteaansteker, vest, sjaal, wit hondje, ballpoint, kanarie, padvindersfluit en kinderschoentje. Examen. In het St. Joseph-zlelcenhuis te Vlis singen slaagden voor het examen Ziekenverpleging A de dames M. M. van Acker, B. J. van Galen, en M. E. R. Verkamp van Rossem. Koudekerke Raad komt bijeen De gemeenteraad van Koudeker ke komt maandagmiddag 4 juni om half vijf in openbare vergadering bijeen. In verband met het ontwerp- uitbreidingsplan voor de duinstreek is het noodzakelijk, dat de gemeente de beschikking krijgt over bouw grond voor uitgifte voor de bouw van landhuizen en pensions. Daar om stellen B. en W. voor van de heer K. Wisse 1.54.70 ha grond over te.nemen voor 20.000. De agenda vermeldt verder nog een aantal voorstellen van B. en W., o.m.: vaststelling van de veror dening tot wijziging van de veror dening op de heffing van begraaf- reehten, wijziging van het regele- ment voor het burgerlijk armbe stuur, vaststelling van de vergoe dingen ten behoeve van het bijzon der on dei-wijs over 1955, uitkering van 3 aan het gemeenteperso- neel, wijziging van de bezoldigings verordening, het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de Boerenleenbank, vaststelling van een schadevergoedingsverordening en wijziging van de gemeentebegro tingen voor 1955 en 1956. Sint Laurens Uitslag verkoping In het vergaderlokaal te St.-Lau rens heeft notaris B. A. van Verre uit Middelburg verkocht een huis met tuin aan de Van Cittersstraat te St.-Laurens, groot 2,9 a. Koper werd de heer L. Bakker uit Aagte- kerke voor 1130. R.C.S.-Vlissingen II Zondagmorgen om half elf speelt RCS een vriendschappelijke wedstrijd tegen Vlissingen II. Middelburg ll-Zeeland Sport II 2-1 De woensdagavond gespeelde wed strijd Middelburg IIZeeland Sport II eindigde in een 21 overwinning voor de thuisclub. Tafeltenniswedstrijd De tafeltennisclub Rapide '54 të Kapelle speelde een vriendschappe lijke tafeltenniswedstrijd tegen T.T. C. „Rilland". Het betrof een ontmoe ting tussen de eerste teams van bei de clubs, welke door Rapide '54 I werd gewonnen met 91. Krabbendijke Collecte In de Herv. Kerk te Krabbendijke bracht de Pinksterzendingscollecte f 316.15 op, terwijl de buscollecte voor Inwendig» Zending over de maand mei f 73.56 opbracht. RAAD KRABBENDIJKE Zeven premies voor woningverbetering De gemeenteraad van Krabbendijke kwam onder voorzitterschap van bur gemeester J. Vader in vergadering bij een. Aan de heren J. van Boven, M. J. Allewijn, G. A. Breker, J. Boone, F. Kaat, H. Schouwenaar en M, Bv- teijn werd een premie voor woning verbetering toegekend. De gemeente woningen aan de Oostweg zullen .wor den hersteld. Voor aansluiting op het elektrisch'net werd aan de heer A. J. Aarnoudse gedurende 15 jaar een ga- rantiebijdrage verleend van f 33. Een voorstel van B. en W. tot in trekking van de bestaande en vast stelling van een nieuwe verordening op de heffing en invordering van een straatbelasting werd aangenomen. De verhoging van de belastingopbrengst wordt geraamd op f 2400. Voor de stichting van schoolgebouwen werd aan B. en W. machtiging verleend over te gaan tot-aankoop van enkele per celen grond. Besprekingen met ver schillende grondeigenaren zijn reeds aan de gang. Het' gemeentepersoneel krijgt de, 3 procent over 1955 en de vakantie-uit kering over 1956. De plaatselijke vrij willige brandweer krijgt een:'subsidie van f855. Voor het aanleggen van eën nieuwe waterleiding," verbetering van het sanitair en de aankoop van twee. nieuwe kachels werd aan de school op gereformeerde grondslag f 1000 be schikbaar gesteld. Op de keuring van waren werd een nieuwe verordening vastgesteld. Tot lid van, de commissie tot wering van het schoolverzuim werd in de va cature van de heer M. Griep gekozen de heer P. M. Baas. Een nieuw ont werp van de politievereordening zal in een aparte vergadering worden ;be- handeld. Collecte. De in de ned. hervormde kerk te Ka pelle gehouden pinkstercollecte voor de zending heeft f 467.95 opgebracht. VERLICHTING ONDERGAAT VERBETERING In schoolgebouw werd veel gemoderniseerd Zoals gemeld, zal op 10 oktober a.s. het 75-jarig jubileum worden gevierd van de technische school in Middel- bnrg en het 35-jarig bestaan van de daaraan verbonden machinistenschool. Een jubileumcommissie zamelt gelden in om dc school een blijk van waarde ring aan te bieden. Velen, die hun ba sis-opleiding aan deze onderwijsinrich ting ontvingen, zonden een financiële Werkzaamheden comité van actie Rode Kruis Het actie-comité van het Rode Kruis te Goes is uitstekend tevre den over het verloop, van haar werk zaamheden. De 5000 loten zijn bijna verkocht. De uitslag van de trekking van de lotèrU zal volgendè week za terdag om negen uur op de bazar in ,,'t Slot Ostende" bekendgemaakt worden. Vrijdag 8 en zaterdag 9 juni krijgt het publick de gelegenheid om de ba zar tc bezoeken. Naast vele interes sante en gezellige attracties wordt men daar tevens in de gelegenheid gesteld om een dansje te maken. De huis-aan-huiscolleete is thans bijna beëindigd. Het kringbestuur van het Rode Kruis heeft een wisselbeker be schikbaar gesteld voor het comité, dat het hoogste resultaat bereikt met haar inzamelingsactie. Aan deze wed strijd wordt deelgenomen door actie- comité's uit Middelburg, Vlissingen Terneuzen en Goes. Goes Simultaanwedstrijd dammen De plaatselijke damclub te Kapelle hield een simultaanwedstrijd voor de jeugdige dammers van de verschil lende lagere scholen. De heer A. v. d. Schraaf moest hiervoor de strijd aanbinden met verschillende adspi- rant-dammers. Hij zag kans alle par tijen te winnen, zodat de jongeren- verslagen naar huis moesten. Dat zé- echter de moed niet opgeven, blijkt uit het feit dat verschillende zich als lid opgaven van de club, zodat deze avond aan het'gestélde do'èlbeant-" woordde. Chr. Belastingambtenaren bijeen De afdeling Goes van de-Nedér- landse Chiisteljjke Bond van Over heidspersoneel, vakgroep belastingen, kwam in „De Opiil" te Goes bijeen. In de vacature van de heer P. van Kleunen uit Goes werd tot voorzitter benoemd, de heer J. P. Vercouteren 'uit Goes. Tot afgevaardigden naar de algemene vergadering ..van bond, welke op 5 juni te UtrecBrf wordt gehouden, werden benoemd de heren L. G. Joosse uit Goes, M. C. Hoogesteger uit Yerseke, A. Ju- melet uit 's-Gravenpolder en Seelen uit Hansweert. Voorts werd de agenda voor de algemene vergadering onder de loep genomen. Afd. Ned. Bond Vervoerspersoneel opgericht Op 1 januari j.l. werd de Neder landse Bond van Vervoerpersoneel opgericht en gevormd uit een deel van de leden der voormalige C.B.T. en de leden der voormalige N.V. Tot dusver hebben de afdelingen van de voormalige N.V. en de voormalige C.B.T. te Goes nog afzonderlijk ge werkt, maar met mgang Van 1 juni a.s. zullen zjj met medewerking van het hoofdbestuur worden samenge voegd tot één nieuwe N.B.V.-afdeling. Om dit te bespreken kwamen ue belanghebbenden woensdagavond in ,,'t Slot Ostende" te Goes bijeen on der leiding van het hoofdbestuurs lid de heer J. de Later uit Utrecht. Tot bestuursleden van de nieuwe afdeling werden benoemd "de heren C. W, Lamper uit Goes, voorzitter; Officiële publikaties GEME&NTE VLISSINGEN. MEDEWERKING ART. 72 L.O. WET 1920. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 25 mei 1956, onder no. 9 is besloten medewerking te weigeren aan bet bestuur der Vereni ging voor christelijk uitgebreid lager on derwijs alhier voor de stichting van een nieuwe school voor uitgebreid lager on derwijs. Vlissingen, 25 mei 1856. Drie pet. loonsverhoging en nieuwe onderverdeling Zoals reeds eerder gemeld hebben de werkgevers en werknemers over eenstemming bereikt over de nieuwe c.a.o. voor de tuinbouw in Zeeland voor het. contractjaar 1 mei 1956 30 april 1957. Het ontwerp van deze provinciale overeenkomst moet dus nog officieel goedgekeurd worden door het college van rijksbemidde laars. Naast de loonsverhoging van drie procent geldt als voornaamste wijziging de bepaling, dat de werk nemers thans onderverdeeld zijn in de categorie vakarbeiders, geoefende arbeiders en ongeschoolden, welke laatste groep voorheen niet opgeno men was. De loonsverhoging voor de- eerste twee groepen bedraagt 0.03% cent per uu: voor de ongeschoolden be draagt dit drie cent per uur. Vakar beiders zijn zij, die alle óp het bedrijf normaal voorkomende tuinbouwwerk- zaamheden volledig kunnen verrich ten en tenminste vier jaar in de tuin bouw werkzaam zijn geweest. Voor de geoefende arbeiders geldt deze tijdsduur twee jaar. Ongeschoolde ar beiders zijn zij, die niet onder deze groepen vallen. Het normaal tijdloon voor de vas te vakarbeiders van 23 jaar én ouder (in het boomkwekersbedrijf moeten zij kunnen snoeien enten, oculeren en/of bijzondere verantwoordelijkheid dragen) bedraagt j 64.01 per week. Voor de periode van 16 november tot en met 14 februari bedraagt het loon 55,79. Voor de geoefende arbeiders van 23 jaar en ouder bedraagt het normaal tijdloon 62,51; voor de win terperiode 54.47. Voor de onge schoolde arbeiders bedraagt dit loon 56.55 (winterperiode ƒ48,96). Voor losse arbeiders van 23 jaar en ouder geldt het volgende uurloon: Vakarbeiders 121 cent per uur, ge oefende arbeiders 118 cent pér uur en voor ongeschoolden 103 cent per uur. De tijdlonen voor de volwaardige jeugdige mannelijke arbeiders zijn als volgt vastgesteld: Vakarbeiders 17 jaar: 36,49 per week, 18 jaar: 41,61; 19 jaar: 48,01; 20 jaar: 53,13; 21 naar: 57.61, 22 jaar: 60,81. Voor de geoefende zijn deze bedragen respectievelijk: 35,63; 40,63; 46,88; 51,88 52,26 en 59,38. Voor de ongescholden: 32,23; 36.76; 42,41; 46,94; 50,90 en 53,72. De bepalingen be treffende toeslagen, nachtarbeid, di ploma's en afstandvergoeding blijven zoals vroeger. 2 juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.-fN.A.P. U.+NAP. u.—NAP. 7.49 8.11 8.43 8.59 1.52 1.70 1.87 1.24 20.08 20.32 20.54 21.13 21.36 1.34 1.52 1.71 0.93 1.12 1.38 1.59 2.28 2.31 2.28 1.75 1.88 2.05 13.52 14.12 14.43 15.06 D. de Vos uit Klcetinge, secretaris; D. Corstanje uit Goes, penningmees ter en M. v. d. Vesse én C. van Wan- wooy, beiden uit Kloetinge, leden. Voorts behandelde de heer J. de Later, de huidige loonsituatie en wer den vele vragen door hem behandeld. Plaftelandsmeisjes De afdeling Goes van de Platte landsmeisjes kwam in „De Land bouw" bijeen onder leiding van T. Janse uit 's-Heer Arendskerke. De heer Joh. Borrie, brigadier van de. gemeentepolitie te Goes,, hield een interessante en leerzame causerie over de verkeersproblemen. Besloten werd in september een kookcursus van tien lessen in de vak school voor meisjes te houden. Voorts zal eind augustus en begin september een fotowedstrijd voor de leden worden georganiseerd, waaraan diverse prijzen zullen worden ver- honden. Filmavond Woensdag werd in „De Landbouw" te Goes een filmavond gehouden voor het personeel van de Landbouwvoor- lichtingsdienst, de Provinciale Voed- selcommissaris en het Landbouw Economisch Instituut. Vertoond wer den films over het Paul Krueerwild- park, de Kaapkolonie en dé film „NederlandLïnnenland." Na de kleuren- en geluidsfilms werd. een tekenfilmpje gedraaid. De avond stond onder leiding van de heer P. Luyendijk. Kruiningen Brand weerwedstr ij den Zoals reeds eerder vermeld, zullen' op zaterdag 2 juni a.s. te Kruiningen districtsbrandwecrwedstrijden worden gehouden. Na de officiële ontvangst ten stad- huize van jury en wedstrijdleiding-zal om 12.30 uur het brandweerkorps van Kruiningen als eerste van: de 18 deel nemende korpsen met de wedstrijd be ginnen. De leiding heeft gezorgd vóór diver se attracties voor de brandweerlieden •en hun echtgenoten, o.a. filmvoorstel ling in het dorpshuis. Om half acht is er optocht van alle brandweren met medewerking van de kon. harm, E.M.M. Tenslotte is er nog een cabaretvoorstelling in het dorps huis. Wolfaartsdijk Aandeelhoudersvergadering gebouw „Tavenu" De aandeelhouders van het gebouw „Tavenu" te Wolfaartsdijk hielden hun jaarlijkse algemene vergadering on der leiding van dë heer A. M. Boot. Uit het jaarverslag vah dé secretaris, de heer M. de Vos, bleek, dat in het afge lopen jaar een druk gebruik van de zalen is gemaakt. De rekening sloot dan ook met een voordelig saldo,'zo dat aan de aandeelhouders 5 procent dividend kan worden uitgekeerd. Als bestuurslid werden herkozen de he ren M. van Liere en A. Koert. Besloten .werd om het toneel in de grote zaal geheel te verbeteren. Tevens zal de verwarming in de grote zaal vóór het aanstaande winterseizoen in orde ge bracht worden. Het gebouw zal aan de buitenzijde van een nieuwe verflaag worden voorzien. Rilland-Bath Benoeming De heer W. C. Rietveld, onderwij zer aan do o.l. school te Rilland- Bath, is met ingang van 1 septem ber a.s. benoemd tot onderwijzer aan de o.l. school te Schelluinen. Examen. Te Dordrecht slaagde voor kleu teronderwijzeres acte A mej. Lenie Krijger uit Rilland-Bath. Kapelle Oogst van de straat Bij de postcoramandant der rijks politie te Kapelle werd aangifte ge daan van de volgende gevonden voorwerpen: 1 stel dubbele rijwiel- tassen; enig pasgeld; 1 vulpen; 1 paar dameshandschoenen; 1 kinder armbandje; 1 kinderwant; 1 motor handschoen; 1 rokspuit; 1 dames badkostuum en handdoek en een muntbiljet bijdrage, zodat reeds een bedrag bij een Is. Verwacht wordt echter, dat er nog meer giften zullen komen. Dit heeft de directeur van beide scholen, de heer J. Huisman, meegedeeld tij dens zijn jaarlijkse persconferentie, die donderdag werd gehouden ter ge legenheid van de openbare lessen. Deze lessen werden thans zeer druk bezocht, hetgeen een gevolg is van het feit, dat zij voor het eerst ook in de avonduren werden gegeven, waardoor meer ouders konden komen dan voor heen het geval was. De talrijke be zoekers hebben een uitstekende in druk gekregen van het werk, dat ra het gebouw wordt verricht. Zij konden echter constateren, dat. vrijwel alle leslokalen één.groot nadeel hebben, namelijk het ont breken van een goede'verlichting.' Aan dit euvel wordt echter tijdens de zomervakantie een' einde ge maakt. .D?n zullen overal T.L.- buizen worden aangebracht, ter wijl de netspanning tegelijkertijd op 220 Volt zal komen: Het is voor een technische school thans meer dan ooit nodig gelijke tred te houden met het bedrijfsleven, al thans wat inrichting betreft. Er moet in deze tijd meer aandacht worden be steed aan de in opleiding zijnde a.s. vaklieden dan óóit, Daarom werd in het afgelopen jaar weer veel gemoder niseerd in het gebouw. De werkplaat sen voor mechanische metaalbewer king werden niet alleen economischer ingedeeld, maar ook voorzien van al lerlei nieuwe werktuigen- Het gehele machinepark van de op-: leiding voor machinaal houtbewerker werd vernieuwd. Dc timmerleerlingen krijgen thans ook dit is een nieu wigheid in kleine groepen hun on derricht a3n de machine. Een bijzon derheid, die men thans achter de school kan bezichtigen is het optrek ken van een nieuw gebouw voor de af deling autotechniek die te klein is Sïworden door de leerlingen zelf! it belooft thans reeds een succes te worden. Het aantal leerlingen is nog steeds stijgend. Dit geldt in het bijzonder voor de afdeling timmeren en metse len, hetgeen verheugend is, gezien de gunstige perspectieven in deze beroe pen. Wat de machinistenschool be treft, kon worden meegedeeld, dat hier de vooruitzichten voor scheeps- werktuigkundigen zeer goed zijn. Het. nieuwe cursusjaar, rlat thans reeds over de helft is, werd begonnen met in totaal 440 leerlingen, 356 op de tech nische school en 84 op de machinisten-: school. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN. Beroepen te Blokzijl: G. H. Harms, kand. te Daarle; te Zwolle: W. van der Linden te RotterdamKralin- gen. Bedankt voor Driebergen-Rijsen- burg: A. V03 te Westmaas; voor Siddeburen: W. Van der Zwaan te Emmercompascuum. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Gouda P. P. J. Monster te Katwijk aan Zee. GEREF. KERKEN art. 31. Beroepen te Twijzel en te Duï- tenkom: C. J. Smefik. kand. te Gro ningen; te - Haarlemmermeer: H. J. van der Kwast te Katwijk—Valken burg. GEREF. GE3IEENTEN. Beroepen te Rotterdam: W. L. Rijksen te Middelburg. Bedankt voor Werkendam: Chr. van Dam te Bameveld. OUD GEREF. GEM. IN NED. Beroepen te Riissen: M. A. Mieras te Krimpen a.d. Use]. Dressuur-programma voor jongeren De Gewestelijke Bond voor Zee land van de Landelijke Rijverènigin- gen organiseert voor zaterdag 2 juni a.s. wedstrijden voor kinderen tot zestien jaar. De plaats van samen komst is op de boerderij van de heer D. A. van Niéuwenhuijzen te Nieuw en Sint Joosland om twee uur. Er zal een eenvoudig dressuur-programma gereden worden. Examens Chr. Kweekschool voor Zeeland Aan de Chr. Kweekschool voor Zee land te Middelburg slaagden voor het onderwijzersexamen (2e leerkring) de dames E. N. de Brüijne, Cadzand; A. W. van der Leek, Kapelle; A. J. A. van Oost. Goes, F. M. A. Streefkerk, Veere en N. Wilschut, Middelburg en de heren C. H. de Bruin, Kamperland; C. P. de Bruijne, Middelburg; p. van Donge, Koudekerke; P. van Donk, Goes; P. Kamermans, Vlissingen; L. J. Koster en A. P. van Luijk, Axel; A. J. A. van Moort, Wemeldinge, P. J. Pieterse. Middelburg en G. van Riet, Koudekerke. Geen der kandida ten van deze groep werd afgewezen. Heden overleed zacht en kalm, na een gedul dig gedragen lijden, on ze geliefde, zorgzame man, vader, behiiwd-, grootvader en schoon zoon GILLES VAN DE RAFELAAR, op de leeftijd van 61 Jaar. Uit aller naam, D. C. T. VAN DE RAFELAAR— PENNE. Vlissingen, 31 mei 1956. Hyacintenlaan 37. De teraardebestelling 'zal plaats vinden op maandag 4 Juni a.s., des namiddags 2 uur vanaf het sterfhuis. C. C. SLUIJTER, arts, Vlissingen HEDENAVOND GEEN SPREEKUUR.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15