KAPPIE „MARIA ANCILLA"-SCHOOL TE IJZENDIJKE THANS GEOPEND WALCHEREN MARKTBERICHTEN en de BOEVENKAPITEIN uit de ETHER DOXypExiDAÜ ai MEl lü66 PROVINCIALE Z E E U W E COURANT 5 R.K.-H UISHOUDSCHOOL Feestelijke vergadering en een succesvolle „modeshow" De nieuwe r.k.-huishoudschool „Maria Ancilla'' te IJzendijke, die offi cieus reeds enkele maanden in gebruik is het grote gebrek aan loka liteit noopte daartoe is woensdagmorgen oflicieel en feestelijk geo pend door de inspectrice van het nyverheidsonderwsij, mej. E. E. BI. Bergervoet. Deze streekschool van de Noordbrabantse Christelijke Boe renbond is een der mooiste in de reeks van deze bond en werd ontwor pen door de Tilburgse architect Jos. Bedaux. Vóór de opening droeg pastoor G. P. A. de Grauw in de parochiekerk een plechtige H. Mis op en zegende de algemene geestelyke adviseur van de N.C.B., pr. W. M. Bekkers, het schoolgebouw in. enkele cyfers toonde hij het goede be staansrecht van de school in IJzen dijke aan. Het aantal leerlingen be droeg tijdens de cursus 1948/49 56 en tijdens de cursus 1955/56 ruim twee maal zoveel, namelijk 116. Voorts werd nog gesproken door deken A. Lievegocd uit Oostburg, pastoor De Grauw uit IJzendijke, de heer J. Ch. Cornells, hoofd der r.k. lagere school, wethouder C. J. Doens, de heer C. van Belleghem, voorzitter van de West- Zeeuws-Vlaamse ring van de N.C.B., en de directrice, mej. Hiel. Tijdens deze feestelijke vergadering boden ook de leerlingen met een liedje haar gelukwensen aan. Besloten werd met een koffietafel, tijdens welke een „modeshow" ge houden werd van werkkleding voor de keuken en speelkleding voor de kin deren. Vooral dit laatste evenement oogstte veel succes, temeer, daar alle getoonde goederen door de leerlingen zelf waren vervaardigd. De ingebruikneming werd o.m. bij gewoond door gemeentebesturen en geestelijken uit omliggende gemeen ten, bestuursleden van de N.C.B., de architect, de aannemer, de heer R. Verstraeten, leden van de interdioce sane onderwijsraad, vertegenwoordi gers van organisaties en hoofden van scholen. Na de inzegening van het gebouw zongen de aanwezigen enkele cou pletten van het Zeeuwse volkslied, terwijl een aantal meisjes voor het gebouw de vlaggen hees. Vervolgens voerden buiten nog enkele leerlingen een gymnastische hoepeloefening uit en zongen de leerlingen het school lied. De daarop In een der lokalen vol gende feestvergadering werd geleid door de heer Jos Zegers, voorzitter van het N.C.B.-hoofdbestuur. Hij ver welkomde de genodigden en verleen de daarna het woord aan de inspec trice van het nijverheidsondex'wijs, mej. Bergervoet. Mej. Bergervoet wenste de N.C.B. namens de staatssecretaris van O., K. en W. hartelijk geluk met deze nieu we school. Zij herinnerde aan de tijd, die men in noodlokaliteiten heeft moeten doorbrengen, die weinig of in het geheel niet aan redelijk te stellen eisen voldeden. Zij had veel waarde ring voor het werk, dat was verzet en in het bijzonder voor dat van de di rectrice, mej. A. M. M. Hiel en de andere onderwijskrachten. Zy wees er o.m. op, dat een schoolopleiding nimmer volledig kan zijn, hoezeer men daarnaar ook streeft. Daarom moet de sa menwerking tussen het gezin en de school ook goed zijn. Speciaal memoreerde zij het belang van de vormingsklassen, waar de meisjes zowel worden voorbereid voor het beroep als voor het gezin, en die vooral in het vlak der beroepskeu ze van grote waarde zijn. Met de wens, dat de school zich met Gods zegen zal mogen verheu gen in een gestage groei, ver klaarde zij het schoolgebouw voor geopend. Gelukwensen werden ook uitge bracht door o.a. de heer Zegers. Met Westkapelle Vergadering V.V.V. Voor de voorjaarvergadering van de afdeling Westkapelle van de V.V.V. die in café „De Vriendschap" werd gehouden, bestond veel belangstelling. Uit de mededelingen, die de voorzit ter deed, bleek, dat het aantal aan vragen om pension het aanbod over treft. De plaatselijke muziek-, zang-, mondorgel- en sportverenigingen zul len er aan meewerken het de gasten in het komende seizoen naar de zin te maken. Het ligt in de bedoeling van het V.V.V.-bestuur strandfeesten kampvuren en lampionoptochten te houden. De directeur van de provin ciale V.V.V., de heer G. W. Oskamp, maakte het de aanwezigen duidelijk, wat men zijn gasten moet bieden, om Westkapelle aantrekkelijk te houden en nog aantrekkelijker te maken. Waar zijn onze schepen Adonis 29 Amsterdam. Abbekerk 30 Cebu. Akkrumdijk 29 Antw. n. New Orleans. Alphard-29 Las Palmas n. Antw. Alchiba 2R 550 m. n.w. Fayal. Andijk 28 250 m. n. Cp. Race. Arendskerk 20 500 m. z.o. Soootra. Axeldijk 20 200 m. n. Paramaribo. Baud 20 60 m. z.o. Singapore. Bontekoe 29 Bitung. Camltia 28 300 m. z.o. Cayenne. Cistula p. 29 Ras el Had. Delft p. 29 Antigua n. P. Cardon. Dalerdijk 28 Curacao. Duivendijk 29 Londen. Eos 28 140 m. z.w. Ouessant. Eibergen 29 Rotterdam. Esso - Amsterdam 29 Antw. n. Sidon. Esso - Den Haag 29 Pt. Said. Esso - Nederland 29 Fawley. Grootekerk 30 Beira. Gaasterland 29 Recife. Hudson 29 Gibraltar n. "U.S.A zonder sleep Japara 28 Suez n. Belawan. Jason 28 P. of Spain. Krebsia p. 28 Madeira. Kota Agoeng 28 1340 m. n.w. Fayal. Larenberg 29 Tokoradi n. Freetown. Laagkerk 30 Boulogne. Lutterkerk 29 Amsterdam. Leopoldskerk 28 100 m. n.w. Gibraltar. Liberty Bell p. 29 Kreta. Loenerkerk p. 28 Muscat. Maas p. 29 Finisterre. Maasdam 29 Nassau. Mijdrecht 28 380 m. z.o. Yokohama. Murena 28 180 m. z. Shimonoseki. Nias 28 1050 m.'w. Guam. Nw. Amsterdam 29 R'dam n. New York. Oostkerk 30 Fremantle. Ondina 28 Recife. Oranjefontein 29 Amsterdam. Ovula 29 Pt. Darwin. Folydorus 30 Djibouti verw. Rotula 29 Sundsvall. Ridderkerk verm. 31 Marseille. Sliedrecht 28 Tripoli. Statue of Liberty 30 Mena al Ahm. Stad Lelden 28 Las Palmas. Stad Rotterdam 28 300 m. w. Cp. Clear. Sunetta 20 Abadan. Talisse 30 New York. Tomori 30 Suez. Tibia 28 120 m. n.w. Menado. Tiba 30 Santos. Tjlsadane 20 Pt. Louis. Van Neck 1 Honlcong verw. Van Waerwijck 29 Osaka. Willem Ruys 30 Colombo verw. Waterman 30 Wellington n. Chrlstobal. Tweede „Zonneveldrit" gaf opbrengst van ruim 2500 Verwachtingen ver overtroffen! De tweede „Zonnevelddit", die op tweede pinksterdag met groot succes werd gehouden, heeft voor de actie „Sport Steunt Zonneveld" een bedrag van meer dan 2500 opgebracht. Dit werd meegedeeld tijdens een bijeen komst van het comité „Sport Steunt Zonneveld" met de commissie uit de M.A.O. „Scheldegouwen", die ook thans weer voor een voortreffelijke organisatie zorgde. „U hebt niet alleen organisatorisch 'n prachtige prestatie geleverd, maar ook ons werk weer in net brandpunt van de belangstelling geplaatst zo zei de voorzitter van „S.S.Z.", de heer C. L. Westerweel uit Middelburg in zijn dankwoord tot het drieman schap van „Scheldegouwen", de he ren A. M. van Sabben, J. van de Kreeke en P. Tilroe, dat zijn krach ten aan de organisatie gaf. Vorig jaar kon reeds een respectabel bedrag worden overgedragen, namelijk 1722,93. Ditmaal overtrof de op brengst echter de stoutste verwach tingen. Want de secretaris-penning meester van „S.S.Z." kreeg thans ae beschikking over een bedrag van 2500,18. Dit hoge cyfer was niet slechts een gevolg van de verblijdende gro te deelname aan dit evenement 435 voertuigen en 210 passagiers maar ook de medewerking van ve len in allerlei vorm droeg bij tot dit sportief en financieel succes. De heer Van Sabben gaf tijdens dit samen zijn nog da verzekering, dat „Schel degouwen" zeker ook in 1957 weer een „Zonneveldrit" hoopt te organi seren om zodoende opnieuw een steentje bij te dragen tot het mooie doel, dat „Sport Steunt Zonneveld" zich stelt. Men hoopt voor de vol gende keer op een nog grotere deel neming, vooral van de zijde der bromfietsers, aan deze genoeglijke liefdadigheidsrit, Middelburg Data Molenwaterconcerten De Molenwaterconcerten op vrij dagavond in Middelburg 2ijn voor het verdere verloop van het seizoen als volgt vastgesteld: 1 juni, Middelburg Muziekkorps: 8 juni Leger des Heils; 15 juni Chr. Muziekkorps ONDA; 22 juni, Excelsior: 29 juni, Middelburgs Muziekkorps: 6 juli, Middelburgs Mu ziekkorps; 13 juli, Excelsior; 20 juli, Middelburgs Muziekkorps; 10 augus tus, Leges des Heils; 17 augustus, Middelburgs Muziekkorps; 24 augus tus, ONDA; 31 augustus, Middelburgs Muziekkorps; 7 september, Excel sior; 14 Middelburgs Muziekkorps; 21 Middelburgs Muziekkorps. De concer ten ter gelegenheid van de verjaar dag van prins Bernhard op 29 juni en van prins Wilhelmina op 31 augustus worden op de Markt gegeven. Evangelisatie „Walcheren" Dezer dagen werd in Middelburg ten huize var. de voorzitter, de heer L. Leuvens, een bestuurvergadering gehouden van de Evangelisatie „Wal cheren", die de afdelingen Middelburg (Bogardzaal), Souburg (Muzieklo- kaal) en Vlissingen (lokaal Leger des Heils) omvat. Medegedeeld werd, dat in juli a.s. de Belgiscche evangelie predikanten Fred. A. Wagenschiet uit Tongeren en ds. J. J. Gravendeel uit Genk het voornemen hebben een zelfvervaardigd tabernakel op een twintigste van de ware grootte ter bezichtiging naar Walcheren te bren gen en daarbij een toelichting te ge ven. In september a.s. zal door be middeling van het „Zoeklicht" te Driebergen een film over Palestina worden vertoond; Op vlotte wijze werden daarna tal van agendapunten afgewerkt, waarbij aandacht werd geschonken aan de verdere opbouw en uitbreiding van de arbeid. Ds. P. Lugtigheid voor P.v.d.A. De bekende radio-predikant, tevens h_rvormd predikant voor de buiten kerkelijken te Den Haag, ds. P. Lug tigheid, zal donderdag 7 juni a.s. in het Middelburgse Schuttershof te houden openbare vergadering, uit gaande van de plaatselijke afdeling van de Party van de Arbeid spreken over ..Is doorbraak afbraak?". Als tweede spreker zal de Zeeuwse kan didaat voor de Tweede Kamerverkie zing, drs. Th. J. Westerhout uit Mid delburg het woord voeren. Bazaltblok kwam op voet terecht Tijdens het lossen van bazaltblok- ken uit een schip in het Kanaal door Walcheren, dat onder Middelburg langs het jaagpad naar Veere was ge legen, is dinsdagmorgen een ongeval gebeurd. De blokken werden met be hulp van een lier en een stalen net op de wal-overgebracht. Terwijl de arbeiders hiermee bezig waren ging een bazaltblok van 60 kg in het ruim aan het rollen, waarna het terecht kwam op de linkervoet van W. R. Dokter J. Z. S. Pel uit Middelburg, die eerste hulp verleende aan de ge troffene. constateerde, dat de voet was gekneusd. De man is daarop door bemiddeling van de politie naar zijn zijn woning vervoerd. Maandag verkeersexamen Maandag 4 juni a.s. wordt uitgaan de van de Vereniging voor Veilig Verkeer „Middelburg en Omstreken te Middelburg weer net jaarlijks ver keersexamen gehouden. Tal van leer lingen der lagere scholen zullen daaraan weer deelnemen op een route, die door grote delen van de stad leidt. De examencommissie zal weer in de Schouwburg aan het Mo lenwater zitting houden. De tijden, waarop het examen wordt afgenomen zyn van 8.3011.45 en van 1415.45 uur. Oogst van de straat Bij de Middelburgse politie zijn inlich tingen verkrijgbaar over de volgende in het tijdvak van 23 tot en met 29 mei j.l, gevonden voorwerpen: verschillende wan ten en handschoenen, sleutels, portemon- naies met en zonder inhoud, enkele muntbiljetten, grijze wollen shawl, for mulier landbouwtelling, zijden shawl, vei* pleegstersschort, wit riempje, padvinders-, riem, mondharmonika, bruine alpinomuts, witte handdoek, blauwe zwembroek, kop van elektrische lantaarn, witte haarstrik, met klem, groene zijden shawl, lipstick, blauwe parapluiehoes, collier in etui, plas tic knipje, bril met metalen montuur, zaag, halsketting, 2 linker rubberlaarzen, speldje N.V.V., geluiddemper van mo tor, donkerblauwe vulpen, gekleurde zakdoek, zwart etui met vulpen én vul potlood, schroevendraaier. Vlissingen Ledenvergadering N.C.V.B. De afdeling Vlissingen van de N.C. V.B. hield haar maandelijkse leden vergadering onder voorzitterschap van mevrouw N. Warren-Cyvat, De- heer C. Sanderse uit Middelburg sprak over „Bloemen schikken" en verduidelijkte zyn causerie met licht beelden. Voorts gaf de heer Sander se een demonstratie van het opma ken van bakjes en vaasjes. Gapinge N.C.V.B. vergaderde De afdeling Gapinge van de Neder landse Christen Vrouwen Bond hield haar maandeiykse vergadering onder leiding van de presidente, mevrouw Spoelstra. Als spreekster trad tij dens deze bijeenkomst op zuster Y. M. M. Stellweg uit Vlissingen. Zij be handelde hef. onderwerp „Het gebrek kige kind". Het was een uitvoerige en gedegen uiteenzetting, die, door mid del van een film werd geïllustreerd. De avond was zeer geslaagd. Officiële pubiikaties GEMEENTE MIDDELBURG ONTTREKKING GEDEELTE VEERSE PAD AAN DE OPENBARE DIENST B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat het voornemen be staat, een gedeelte van het Veerse pad, ter oppervlakte van ongeveer 12 m2 te onttrekken aan de openbare dienst. Een situatietekening, waarop bedoeld perceel in rode kleur is aangegeven, ligt van 1 t/m 14 Juni 1956 ter inzage ter ge meente-secretarie (kamer 14). Gedurende dit tijdvak kunnen schriftelijke bezwaren bij de gemeenteraad worden ingediend. Middelburg. 29 mei 1956. Middelburgs nieuwe brug op 29 juni officieel open Vrijdag 29 juni zal in Middelburg de nieuwe Langevielebuitenbrug worden geopend, die is gelegd tussen de Lan- geviele en Achter de Huottuinen. Dit zal geschieden tijdens een plechtig heid, die om 16 uur begint en waarbij tal van autoriteiten aanwezig zullen zijn. Het woord zal worden gevoerd door burgemeester rar. dr. N. Bolke- stein én ae voorzitter der winkeliers vereniging „Langeviele-Pottenmarkt", de heer A. P. v. d. Kamer. Na afloop van de officiële opening zullen de ge nodigden in de bovenzaal van café „Groenewegen" worden ontvangen. De nieuwe brug is uiteraard voor de Langeviele en de Pottenmarkt zeer be langrijk, daar zij als de verbinding van Middelburgs centrum naar Vlis singen fungeert. Ter gelegenheid van d-1 openstelling zal de winkeliersver eniging dan ook een actie voeren on der de titel „Kom over de brug". O.a. door middel van een advertentiecam pagne, speciale etalages en aanbiedin- fen zal men de aandacht vestigen op et feit, dat beide straten thans weer „openliggen". Bovendien wordt een Sermanente feestverlichting aange- racht met armaturen aan de gevels. Ook zullen huis-aan-huis vlaggen in de Middelburgse kleuren geel, rood en wit voor de nodige fleur zorgen. Veere Carillonconcerten Ook gedurende dit zomerseizoen zal het carillon van de raadhuistoren te Veere weer worden bespeeld en wel 's-zater- dagsavonds van 8—9 uur. Het eerste con cert wordt a.s. zaterdag gegeven door de stadsbeiaardler van Veere en Vlissingen, Piet Broerse. Het programma luidt als volgt: l Improvisatie. 2 Menuett, Baustetter; 3 Deux gavottes, Fiocco. 4 Diverse oude volksliederen, a) De boer had maar ene schoen, b) Vier weverkens. c) Daar was een sneeuwwit vogeltje, d) Daar was laatst een meisje loos. 5 Lied ohne Worte, Mendelssohn. 6 Komm. holder Lenz, Haydn. 7 O, wie wogt es slch schön auf der Fluth, v. Weber. 8 Diverse populaire me lodieën. a) Song from moulln rouge, b) Londonderry town. c<jO sole mio, 9 Noc turne, Mendelsohn. Grijpskerke D. Kodde sprak voor S.G.P. De afdeling Grijpskerke van de Staatkundig Gereformeerde Partij hield woensdagavond in het dorpshuis een openbare vergadering, waarvoor slechts een geringe belangstelling be stond. Nadat de voorzitter, de heer J. Jacobs, was voorgegaan in gebed sprak de heer D. Kodde, burgemeester van Zoutelande, over de aanstaande verkiezingen. De heer Kodde kon niet begrijpen, dat de anti-revolutionairen in deze regering tot een coalitie had den kunnen komen met de K.V.P. en de P.v.d.A. en dat de heren Romme en Zijlstra hun steun gaven aan het ka- binet-Drees. Spreker merkte verder op, dat de meeste partijen ook bij de ze verkiezingen weer een „program van actie" hebben samengesteld. „De S.G.P. he,eft, dit nog nooit gedaan", al dus' de heer Kodde, „want de S.G.P. is een beginselpartij en zij heeft haar beginselen gegrond op Góds Woord". Uitvoerig stond spreker stil bij de houding, die de verschillende partijen innemen tegenover de overheid, die volgens hem niet voortspruit uit de wil van de mens, maar uit Gods wil en de heer Kodde betoogde, dat de overheid niet voortvloeit uit een sata nisch begrip, doch ingesteld is door God. Met de sociale verzekeringswetge ving kon spreker zich niet verenigen. Ook had hij bezwaren tegen de belas tingheffing en de noodwet ouderdoms voorziening. De heer Kodde stelde de K.V.P. voor als een partij, die gere geerd wordt „van over de bergen". Tot slot bracht hij de grieven naar voren, die de .S.G.P. heeft tegenover de andere rechts-protestantse partijen. De C.H.U. stelt zich teveel op het standpunt dat men in persoonlijke vrijheid zijn beslissingen moet nemen. Tegen de A.R. had hij het bezwaar, dat deze partij niet stelt, dat de over heid geroepen is om Gods wet te hand haven. De heer Kodde besloot met de woorden: „Volgens Gods Woord is de stelling van de S.G.P. juist." Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen op 29 mei: Swal low, Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 29 mei: Swal low, Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen op 29 mei: Diemerdljk, M'Bro: Arkeldijk, Havana, Venus, zee /Gent; Taurus, Londen; Navis, zee; Aurora, Londen; Pr. Willem Johan Friso, Duinkerken; 30 mei: Admiraal Nel son, Rotterdam; Borelly, Rotterdam; Hy dra, Belfast; Flevo, Cadiz; Hink, Londen. Gepasseerd van Antwerpen op 29 mei: Esso Amsterdam, Ras Tanura; Lukas M, Avonmouth; Akkrumdijk, New Orleans; Paris, Rotterdam: IJsel, Londen: Lely stad, Rotterdam: Hoogezand, Bilbao: Ben- nekom, Rotterdam; Capris, Cardiff. VEILING Z.-HOLLAND6E EILANDEN. 29 mei. Andijvie 28—37, bloemkool 1 A 45—73, Idem 2 A 29—67, Idem 1 B 32—52, Idem 2 B 23—35, Idem C 13—44, spinazie 8,5 •18, postelein 17—18, sjalotten 23-37 Idem bos 9.10, sla 3—4.90, Idem kg., 10, aard beien per st. 12, idem per dooBje 42-79,- aardappelen 10.10—19, rabarber 5—12, ra dijs 5.50—10, selderij 5—12, kroten 12—24, bospeen 1 41—66, Idem 2 2243, prei A 73 82, idem B 63—79. snijbonen 2.30. Jonathan St A 1.02—1.06. St B 99. St C 96. Hh 1 84, Hh 2 75—78, K 50. VEILING MIDDELBURG. 30 mei. Late aardappelen: Furore grote 13.40—14; Bevelanders grote 10.10: Bintjes grote 8—15.60; Meerlanders grote 3—8,28; Koopmans blauwe grote 10—13,90. Vroege aardappelen: drielingen 71—85: grote 55—84: kriel 85—75. Fruit: Aardbeien per doos 40—77: To maten 181. Groenten: Asperges 120—197; Andijvie 29—46: Postelein 26—37: Radijs 10—13; Spi nazie 10—35; Kroten 40—46; Rabarber 4— 11; Bospeen 3866; Bloemkool A 55—85; B 32—55: C 17—44: D 11; Sla A 2—4; B 3: Komkommers A 4451; B 3643; C 29— 31; D 24—27. Heden werden door verschillende telers de eerste aardappelen van de koude grond aangevoerd. De eerste tomaten werden aangevoerd door mevrouw P. Ton te Se- rooskerke (W.). VISMIJN VEERE. 30 mei. Aangevoerd: 8612 kg export garnalen 65—73; 529 kg handelsgarnalen 52—55; 312 kg schar 34—44; 117 kg bot 19 —34; 40 kg wijting 18—25; 115 kg tong (mid del) 125—288; 88 kg rog 55—91: 2 kg griet 109; 2 kg tarbot 122; 2 kg haai 55. VEILING GOES. 30 mei. Groenten: Kropsla A I 4—5: A n 3: Bloemkool A 119; A n 57—67; B I 46 —61; afw. 34; Komkommers A I 47—51; B I 40—44; afw. 35; Spinazie H 11; Rabarber I 10; II 4—7; Radijs I 7—8; Bosselderij 10 —11: Postelein 29—33; Bospeen 51—60; Gr. sjalotten 8,50—19; Peultjes 180. Fruit: Aardbeien per stuk I 7; per doos H 78. EIERMIJN BERGEN OP ZOOM. De A.V.M. eiercommissle heeft de con sumptieprijs voor de eieren vanaf vrijdag 1 juni a.s. als volgt vastgesteld: prijs- VEILING TERNEUZEN. 30 mei. Groenten: Sla 3—5,80; Bloem kool A 64; A II 57; B 64—56; B II 34—46; C 23—34; Witte komkommers B 43; C 38; Selderij per bos II 13: Peen 51—58; Sja lotten 11—15; Andijvie 42—46; Asperges 100 —178; Kassnijbonen 191—193: Postelein 29 —31; Kroten 28—30; Savoye kool 34—40; Prei 54-67; Rabarber 14—15; Spinazie H 32; Uien 10; Glasaardbeien per doos 71. Uitslag van het Zeeuws Landjuweel De uitslag van het „Zeeuws Land juweel", dat dit jaar zoals door ons reeds eerder kon worden gemeld gewonnen werd door het „Reizend Zeeuws Volkstoneel" in Hulst, is thans volledig bekend. De Hulster amateurs, die vorig jaar met gering puntenver- schil na „Het Middelburgs Dilettanten toneel" tweede werden, kregen nu an derhalve punt méér toegewezen voor de keuze van het stuk en daarmede verwierven zij de eerste prijs. In to taal behaalde de groep uit Hulst 89 punten, gevolgd door H.M.D.T. met 87,5 en met „De Rederijkers" uit Goes op de derde plaats, met een punten waardering van 80,1. Opmerkelijk is hierbij ook, dat „De Rederijkers" uit Goes nu zoveel suc ces behaalde en dat „Onderling Kunst genot" uit Goes, dat vorig jaar de der de plaats bezette, thans eerst in de tweede klasse als nummer elf ge plaatst kon worden De totale uitslag luidt als volgt: (tussen haakjes het totaal aantal be haalde punten van de honderd, die be reikt konden worden met 10 punten voor de keuze van het stuk naar lite raire en toneelmatige waarde, 10 pun ten voor het stuk, gezien vanuit de ca paciteit van de vereniging, 40 punten voor regie en 40 voor het spel). Ie klasse: 1. R.Z.V.T., Hulst, (89); 2. H.M.D.T., Middelburg. (87,5); 3. De Rederijkers, Goes, (80,1). 2e klasse: 4. Sempre Avanti, Sluis kil, (75); 5. Kortgene (74,6); 6. Nico- leen, Kamperland (74,5); 7. Sint-Pau- lus, Middelburg, (73); 8. Transfigura tie, Hulst, (72,1); 9. Crescendo, Ter- neuzen, (71,6); 10. Excelsior, Sas van Gent, (71,5); 11. Onderling Kunstge not, Goes, (70,5); 12. Oefening—Ver maak, Oostburg, (68); 13. R.v.A.—Bel., Middelburg, (66,5). 3e klasse: 14. De Schelde, Breskens, (64,5); 15. De Jonge Spelers, Vlissin gen, (63); 16. Tot Nut en Genoegen, Kwadendamme, (62,6); 17. SinWan, Sint-Jansteen, (62); 18. Kunstvrien den, Goes, (62); 19. Jongeren toneel, 's-Heerenhoek, (61); 20. Groede (55); 21. S.T.E.C., Souburg, (54). 1 juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.N.A.P. 6.55 1.61 7.18 1.79 7.50 1.95 8.08 1.26 8.25 1.46 19.09 19.35 19.58 20.20 20.42 1.40 1.58 1.78 0.46 1.10 1.41 1.37 1.40 1.96 2.13 U.N.A.P. 12.52 1.42 13.15 1.55 13.47 1.72 14.12 1.27 13.57 1.45 30. Snel steeg de kist uit het ruim. Enige ogenblikken zweefde hij stil en ongewis ergens tussen hemel en aar de. „Hal! Hall Ik hoop maar, dat ze ons goed ln die takel gehangen hebben, jong", zuchtte Kapple benauwd. „Zo'n luchtreisje is ja niks voor een ouwe zeerob." „Ik vind het wel leuk, dat schommelen", zei Okki. „Nu gaan we weer naar beneden. Net een lift!" Maar het ging heel wat wilder dan met een lift! De man. die de lier bediende, scheen de kunst niet volgens alle regels te verstaan. De laatste meters, die de kist nog van de begane grond scheidden, zakte deze on verwacht veel sneller, zo dat hij met een harde bons op de keien van de kade te recht kwam. Door de klap barstte het houtwerk uit elkaar en tot hun grote schrik merkten Kapple en Okki, dat zij vlak voor de voeten van de gevreesde Bull Dozer lagen! klasüe 1 18 cent: prijsklasse 2 17 cent; prljsklaBBQ 8 16 cent: prijsklasse 4 15 cent. ASPERGE VEILING BERGEN OP ZOOM. 30 mei. Aanvoer 16.000 kg. AA extra 225; AA 1 225; A extra 220; A I 195; B extra 185; B I 185; C extra 186; C I 140: D 1 53; E X 90; E II 80: F I 97: Btek 21. VEILING BERGEN OP ZOOM. 30 mei. Groenten; Bloomkoól AA 44— 71; A 33—62; B 24—39: C 28—31; Waspeen 87—72; Bospeen 28—58: Radijs ll; Sla Spinazie 8',i—11: Rabarber 4—13; Savoye kool 30—38; Postelein 35—38. Fruit: Kasaardbeien 270—6411; natuur- aardbelen 180—210. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Aangenomen naar Den Haag: dr. C. P. van Andel te Borne. Beroepen te Loplk: I. Schipper te Ede: te Papcndrecht: J. van Wier te Putten: te Sommelsdljk: J, Smit te Groot-Ammers. Bedankt voor Leusden: J. P. van Roon to Zierikzee. GF.REF. KERKEN Beroepen te Zwolle (vac. H. A. Munnlk): W. van der Linden te Rotterdam-Kralin gen; te Blokzijl: G. H. Harms, kand. te Daarle. Aangenomen naar Utrecht: V/. G. Meynen te Hilversum. Bedankt voor Drie bergen: A. Vos te Westmaas. Bedankt voor Middelburg ds. W. J. Ta- nis te Urk. Ds. H. R. J. Reyenga 25 jaar predikant Vandaag (31 mei) viert ds. H. R. J. Reijenga te Yerseke zijn zilveren ambtsjubileum als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Reijenga werd in 1906 geboren en in 1930 door het provinciaal kerkbe stuur van Utrecht toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Op 31 mei van het daaropvol gend jaar (1931) deed kand. Reijenga zijn intree in zijn eerste gemeente Augustinusga (classis Dokkum). Daar na stond de jubilaris achtereenvolgens nog te Almkerk 19351940; Leersum 19401948 en sinds 10 oktober 1943 te Yerseke. Naar wij tenslotte nog vernemen zal ds. Reijenga. daar hij gebruik wenst te maken van het „ius non iubilandi" geen herdenkingsrede uitspreken. Intrede ds. Honkoop In een zeer druk bezochte dienst heeft ds. F. Honkoop woensdagavond zijn intrede gedaan in de Gereformeer de Gemeente van Yerseke, na des mid dags bevestigd te zijn door zijn zoon, ds. A. F. Honkoop uit Goes, met een predikatie naar aanleiding van Lukas 14 23 laatste gedeelte en dwing ze in te komen, opdat Mijn Huis vol worde". De nieuwe predikant verbond zich aan zijn gemeente met een predi katie over het tekstwoord uit Hande lingen 3 12, laatste gedeelte of wat ziet Gij zo sterk op ons, alsof wij door onze eigene kracht of Godzalig heid deze hadden doen wandelen". Na afloop 'richtte ds. Honkoop zich in een persoonlijk woord tot de ge meente, waarna hij achtereenvolgens nog werd toegesproken door ds. J. B. Bel als consulent en namens de classis, ds. L. Rijksen uit Middelburg namens de synode, burgemeester A. C. Willem- sen namens de burgerlijke gemeente, ds. H. R. J. Reijenga, Néderlands Her vormd predikant, namens de plaatse lijke predikanten en tot slot ouderling J. C. Waverijn, op wiens verzoek de nieuwe predikant psalm 121 2 en 4 werd toegezongen. (Advertentie) Zenuwpijn Spierpijn AKKERTJES flitsen Uw klachten weg VRIJDAG 1 JUNI 1956 HILVERSUM I» 402 m. 746 ke/s. 7.00—24,08 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en Ut. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 0.00 V .d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.30 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 12.00 Ange lus. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuin bouw meded. 12.33 V. d. plattelandsvrou wen. 12.40 Pianoduo. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansmuz. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Brabants ork. 14.55 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Metropole ork. en solist. 16.00 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Pianorecital. 18.05 Lichte muz. 18.30 Vragenbeantw. 18.45 Gram. 18.55 Toe spraak. 19.00 Nws. 19.10 Regeringsuitz.: Rubriek Verklaring en toelichting. De sportvisserij in Nederland. 19.20 Regerings uitz.: Emigratierubriek. Het emigratie- praatje van H. A. van Luyk. 19.30 Verkie zingstoespraak. 19.45 Verz. progr. v. d. mil. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Lich te muz. 21.00 Pol. forum. 21.30 Lichte muz. 21.55 Orgeleonc. 22.15 Gram. 22.30 Concert- gebouwork. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23J5—24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc'S. 7.90 VA RA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 7.55 Wie weet hoe? 8.00 Nws. 8.13 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Thuis, ca us. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. kleuters. 10.40 Gram. 11.30 Piano, viool en ceUo. AVRO: 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Koersen. 14.00 Studentenkoor. 14.25 De onbekende Kipling, caus. 14.45 Gr. 15.10 gev. pr. VARA: 16.00 Gr. 16.30 V. d. Jeugd. 17.00 Muz. caus. 17.40 Ham mondorgelspel. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Amuz. muz. 18.45 De Gouden Ogst, caus. 19.00 V. d. jeugd, 19.10 Het 90=jarig be staan van de Grafische Bond. 19.20 Gram. VPRO: 19,30 Dit is Herodes. hoorsp. 19.55 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Vijf jaar Benelux uitzendingen. VARA: 21.00 Gram. 21.40 Zij Willen U wel helpen, klankb. 22.00 Lichte muz. 22.25 Bultenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Vandaag, caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Kamerork.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3