ar QUALITY SINCE 1873 lil De heer M. J. Taillie beëdigd als gemeente-secretaris van Goes orth State Zeeuwse Almanak voor yg ct Verreweg de méést gerookte Amerikaan VAN in TOT FRUITTELERS DEMONSTREREN MET WERKTUIGEN IN KAPELLE PASTOOR EN ADVOCAAT WAREN GEEN HEER IN HET VERKEER JAARVERGADERING VERENIGING KINDERZORG TE MIDDELBURG Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 31 MEI 1956 GEMEENTERAAD VERGADERDE Nieuwe r.-k. meisjesschool zal niet voor september 1957 gereedkomen Goes heeft officieel weer een gemeentesecretaris. Tijdens de woensdag avond gchonden vergadering van de gemeenteraad heeft de nieuwbenoemde gemeentesecretaris, de heer M. J. Taillie, in handen van de voorzitter, bur gemeester mr. W. C. ten Kate, de zuiverings- en ambtseed afgelegd. Na deze beëdiging heette burgemeester Ten Katende nieuwbenoemde secretaris har telijk welkom in de raad en gemeente. Hoewel de heer Taillie in een bloeien de gemeente met 10.000 inwoners als Den Ham heeft gewerkt, verheugde 't de burgemeester, dat de nieuwe seoretaris zijn benoeming tooli als een pro motie gezien had. „Er zal veel van uw werkkracht gevergd worden en vooral de eerste maanden zullen er vele vragen rijzen, maar het gehele gemeente- personeel staat als één man achter het werk", zo zei mr. Ten Kate. Tot slot hoopte spreker, dat hij met de heer Taillie in even goede harmonie zou - mogen samenwerken als met de heer B. Burger, de vroegere secretaris. Ook de heer J. J. Huissoon dankte hij voor de uitnemende wijze, waarop deze zich van zijn taak als waarnemer gekweten had. Namens de raadsleden sprak het oudste lid, de heer R. Zuidema (a.r.). Hij noemde de taak en de plaats van een gemeentesecretaris een eigenaar dige, maar niettemin belangrijke. De heer Zuidema vergeleek die taak met de plaats van de vrouw in het huis gezin. „Zij dwingt het ganse gezin met de ogen. Ik hoop, dat U uw invloed altijd ten goede zal uitoefenen", zo be sloot de heer Zuidema, nadat ook hij de heer Huissoon gecomplimenteerd had. De heer Taillie betuigde ten eerste zijn erkentelijkheid voor de benoe ming. Met de onmisbare bijstand van God hoopt hij zijn taak naar behoren te kunnen vervullen. Zijnerzijds gaf hij mr. Ten Kate de verzekering, dat hij alles in het werk zou stellen om tot een goede verstandhouding te ko men, hetgeen hij van groot belang achtte. Op het personeel der gemeente Goes deed hij eveneens een beroep om zijn volle medewerking te verle nen. Tot slot bracht hij de heer Huis soon dank voor zijn waarneming. Voor de beëdiging had de raad in snel tempo de agenda afgewerkt. Daar het nog wel tot september zal duren voor de nieuwe r.-k. meisjesschool gebouwd is, werd besloten om niet alleen voor 1956, zoals B. en W. hadden voorgesteld, maar ook voor 1957 het aantal Blijf niet doorlopen met die Bheumatisehe Pijnen. Boei ze ait met wortel en tak. Heem Kruschen Salts. De zes minerale zouten, die Kruschen bevat, wekken lever, nieren en inge wanden weer tot nieuwe energie. Het bloed wordt weer gezuiverd èn zuiver gehouden en zo is er dan geen oorzaak meer voor stramheid, scheuten, ste ken en pijn Koop vandaag Kruschen bij uw apo theker of drogist en begin morgen ochtend die heilzame kuur. uren vakonderwijs aan deze school uit te breiden. De gemeente zal de kosten voor het aanstellen van een leerkracht voor twee uur in de tweede klas voor haar rekening nemen. Onteigeningsprocedure In de raadszitting van 21 maart werd besloten om tot onteigening over te gaan van enkele percelen grond aan de Kloetingseweg en de Poehveg IV, eigendom van mej. C. van Weele te Goes. Tegen dit besluit hadden Ged. Staten enkele bedenkingen, voorname lijk als gevolg van het feit, dat het gedeelte van het uitbreidingsplan, waarin de betreffende percelen zijn gelegen, nog niet is goedgekeurd. Het vroegere besluit werd ingetrokken en aangevuld met de bepaling, dat geen dagvaarding op grond van het be paalde in de onteigeningswet geschie den zal alvorens onherroepelijk is be slist over de goedkeuring van' het uit breidingsplan. Voorts zal de onteige ning vervallen, wanneer en voor zover aan het uitbreidingsplan door Ged. Staten of in beroep door de Kroon goedkeuring mocht worden onthouden. In verband met de inwerkingtreding van de „wet op de lijkbezorging" werd de instructie voor de gemeentegenees heer en de waarnemend gemeentege neesheer, tevens belast met de armen praktijk, gewijzigd. De ontruimings termijn voor dè woning Pieter Jasper sestraat 3 werd met een jaar verlengd in verband met de woningnood. De raad verleende zijn medewerking aan het verzoek van de r.-k. u.l.o.- school voor de aanschaffing van 24 tweepersoonsbanken en acht eenper- soonsbanken voor de eerste klas, 30 eenpersoonsbanken voor de derde klas, drie lessenaars, een kast en 40 zang boekjes. De kosten hiervoor bedragen in lotaai f 4858,33. De in aanbouw zijn de twaalf flatwoningen (derde flat gebouw) aan de Van Dusseldorpstraat zullen binnenkort gereedkomen ter bewoning. Gezien de aard van deze woningen en de ligging werd dit flat gebouw in beheer en exploitatie ge geven aan de woningbouwvereniging „De Middenstandswoning", welke ver eniging ook reeds de eerste flatgebou- WIEL REED ETALAGE IN. Met een kleine variant op een be kend spreekwoord zou men kunnen zeggen; Een rad in het nauw kan rare sprongen maken. Want dit geschiedde in Axel. De groentehandelaar J. te Axel reed met zijn bestelauto in zijn woonplaats, toen plotseling ter hoog te van het kruispunt Stationsstraat Nieuwstraat het linkerachterwiel van de auto afliep. Met grote snelheid reed het vrije wiel over de weg en sprong het door éen grote etalageruit in de winkel van de zuivelhandelaar K. op de hoek van de Stationsstraat en de Prins Hendrikstraat. Van de spiegel ruit bleef al heel weinig heel cn ook in de etalage was de schade verre van gering. Een geluk bij dit ongeluk was, dat zich geen voetgangers of wielrij ders in de baan van het vrijgevochten wiel bevonden. TENTOONSTELLING. Van 1 tot en met 15 juni a.s. zal in de raadzaal van het gemeentehuis te IJzendijke een Unesco-tentoonstelling t.e zien zijn van reprodukties van oude Chinese schilderstukken en wrijfpren- ten. De expositie omvat een zestigtal werken, die dateren van omstreeks 300 af tot het begin der achttiende eeuw. Vooral voor scholen is deze tentoon stelling de moeite van het gaan zien waard. VOGELS Ook in West Zeeuwsch-Vlaanderen hebben velen in de nu al weer bijna vergeten strenge vorstperiode van deze winter geholpen do nood onder de vogels te lenigen. Ook daar wer den „voeder-acties" op touw gezet. Met uitstekende resultaten. Een heleboel vogels zijn in leven gebleven en het is plezierig om se nu kwetterend van levenslust te zien rondvliegen. Maar ook deze medaille heeft een keerzijde. Dat ondervond een verwoed ama teur-tuinder, wiens zorgvuldig aange legde bloembedden even zorgvuldig van het zaad ontdaan werden. Door- de vogels. Misschien wel door dezelf de vogels, die hij de afgelopen winter liefdevol gevoederd hoi Op advies van een buurman dekte hij ae bloembedjes af met takken, 't Hielp. De vogels bleven weg en met en gerust hart ging da"en uit loaeren. Toen hij terugkwam hadden de vo- ?iels ijverig nestjes gebouwd In de akken op de bloembedden VREEMDE VONDST. Of het het voorjaar is, of een toe vallige samenloop van omstandighe den, weten we niet, maar het is op merkelijk, dat vooral de laatste dagen weer heel wat merkwaardige vondsten worden gedaan. Dezer dagen was me vrouw J. JumeletJumelet te Bruinis- se in haar tuin aan het harken en vond een brede gouden ring. Deze was niet van de tegenwoordige bewoners van het huis die er nu reeds ongeveer 16 jaar wonen. Er stond geen inscrip tie in de ring, dus tast men over de herkomst in het duister. Op de plaats, waar de ring werd gevonden, liep vroe ger een sloot. PAARD IN DE SLOOT. De heer P. van Dijke te Sint-An- naland wilde zijn paard naar de wei brengen, maar over de manier om in die wei te komen hield het paard er blijkbaar een andere me ning op na dan zijn eigenaar. Het liep althans de sloot in, vernielde de nieuwe prikkeldraadomraste ring en verwondde zichzelf aan de borst. De heer Van Dijke was tij dig van het paard afgesprongen en bleef dus vrij van narigheid. Met een tractor slaagde men er enkele uren later in het paard weer op het droge te brengen. P.Z.E.M.-EXCURSIE. Dinsdag maakte een aantal technici van de Provinciale Zeeuwse Electri- citeits Maatschappij beter bekend als P.Z.E.M. een excursie naar de Philips-fabrieken te Eindhoven. Onder deskundige leiding bezochten de tech nici enkele afdelingen van het bedrijf, in het bijzonder enkele, die direct met de verlichtingstechniek te maken heb ben. Het was een interessant en leer zaam uitstapje. wen, de vijf woningen aan de Berg weg en de acht woningen aan de Van Dusseldorpstraat in beheer en exploi tatie heeft. Presentiegelden De presentiegelden voor de leden van de stembureaus werden vast gesteld op f 15 voor de leden, die gedurende een af of niet aangeslo ten tijdvak van tenminste acht uur binnen een etmaal zitting heb ben gehad, op f 7,50, wanneer zij gedurende een al of niet aaneen gesloten tijdvak zitting hebben ge had gedurende tenminste vier, maar minder dan acht uur, en op f 2,50, wanneer zij gedurende een al of niet aaneengesloten tijdvak van tenminste één, maar minder dan vier uur zitting hebben gehad. Het, voorstel van B. cn W. om over te gaan tot wijziging van de „Interim- regeling ziektekosten ambteharen 1955" ontmoette geen bezwaren. De regeling voor 1956 zal gelijkluidend zijn aan de oude, met uitzohdering van de bedragen voor de tegemoetkoming. Dertien van de veertien in Goes ge vestigde slagers hadden een verzoek ingediend om voor de Goese slagers winkels een verplichte vakantieslui ting van één week per jaar voor te schrijven. Gezien deze grote meerder heid besloot dc raad tot het vaststel len van de ontwerpverordening. Ook voor de in Goes gevestigde groente handelaren ging een soortgelijk ver zoek onder dc hamer door. Als enig belangrijk punt in de rond vraag kwam het onderhoud van de speeltuin bij het christelijk lyceum aan de orde. Onder meer de heren E. N. C. van Riesen (v.v.d.) en W. J. J. M. Vroome (k.v.p.) wensten hier in lichtingen over. Burgemeester Ten Kate deelde mee, dat door gebrek aan belangstelling van de zijde der om wonenden de speelplaats opgeheven is, „Omdat de kinderen van A niet met die van B mochten spelen", merk te de heer Ph, Haverhoek (p.v.d.a,) op. De voorzitter zag echter geen heil in het onderhouden door de gemeente. De heer Van Riesen wilde deze kin derspeeltuin nog zo maar niet opgeven en verzocht hier notie van te nemen. Benoeming bij belastingen Bij koninklijk besluit van 2 mei '56 is benoemd tot inspecteur van 's Rijksbelastingen de heer P. H. Hoek, voorheen te Middelburg, tot dusver adjunct-Inspecteur in ambu lante dienst en toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der belastingen te Kampen. (Advertentie) g Breskens zoekt een uitweg In verband met dc plannen van het ministerie van Waterstaat om een nieuwe haven buiten het centrum van Breskens aan tc leggen, heeft dc rijks- middenstandsconsulcnt voor Zeeland, de heer A. Korstanje te Goes, een be spreking gevoerd met het actie-comité van de Breskcnse middenstand, waar bij tevens het volledige college van B. en W. aanwezig was. Omstandig zijn dc bezwaren en eco nomische consequenties van het nieu we havenproject door de leden van het actie-comité uiteengezet. De eind 1957 door rijkswaterstaat gerealiseerde plannen worden fnuikend geacht voor zeer veel middenstandsbedrijven. Men is de ramp van 1944 amper te boven of er tekent zich weer een nieu we catastrofe af. Vele zakenmensen zitten nog op hoge finanqiële lasten en zullen na aftapping van de verkeers stroom met alle gevolgen van dien niet aan hun verplichtingen van af lossing enz. kunnen voldoen. De heer Korstanje wees er in de eerste plaats op. dat er geen enkel door de wet geschraagd recht bestaat op compensatie van de te verwachten schade. Bovendien houdt de nieuwe havenaanleg een grote, noodzakelijke verbetering m van het verkeer over de Weslerschelde. Het algemeen be lang dient te prevaleren boven het plaatselijk belang. Een middenstander is ondernemer en deze heeft nu eenmaal kwade kan sen te aanvaarden. Daar staat tegen over, dat er in de onderhavige kwestie ook wel morele aspecten aanwezig zijn en omdie reden achtte hij het initiatief van burgemeester J. A. Eek hout deze zaak samen met de consu lent op hoog niveau in Den Haag te bespreken, zeer belangrijk. Er zal van regeringszijde wel wor den gevraagd, wat gemeente en mid denstand in deze aangelegenheid zich hadden voorgesteld, zodat een plan ter tafel zal moeten komen, waarbij de heer Korstanje wees op de goede diensten, die het E.T.I.'hierbij zou kunnen verlenen. Nieuwe snufjes op gebied van grondbemesting De snelle ontwikkeling: van de fruitteelt maakte 't noodzakelijk, dat- ook het werktuigarsenaal zien aan paste. Door de nieuwe machines ko men zowel de grondbewerking: als het maaien de laatste jaren in een nieuw licht te staan. Iedere fruitteler moet zich echter op de hoogte stellen van dit materiaal. Daarom organiseert de kring Zeeland van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (N.F.O.) op dinsdag 5 juni in Kapelle een grote werktuigend'emonstratie. Er komen vanzelfsprekend werktuigen, die ai enige tyd bekend zijn, maar er zijn verbeteringen aangebracht. Zo zullen zeker de cirkelmaaier in nieuwe con structie en de messenkooimachines in diverse uitvoering de aandacht trekken. Verder zal er gedemonstreerd wor den met de maaibalk met afge- oplossingen gezocht, die voor de ver schillende bedrijven doelmatig zouden zijn. Er kwam een cirkelmaaier (een horizontaal liggende schijf, die snel ronddraait) en een messenkooi, ech ter nog tamelijk duur. De cirkelmaai er, van Engels origine, wordt thans door de heer R. Sinke uit Rilland aangepast voor gebruik door indivi duele telers. Zoals bekend, met cus- ces! Voor het klein fruit en de aardbeien zal gedemonstreerd worden met schoffel- en hakfreesmachines en voorts zal het gebruik van een hy draulische hefinrichting te zien z\jn. Een voordeel van deze demonstratie ls, dat iedere machine over voldoen de ruimte beschikt. Bovendien blijft zelfs bij druk bezoek ruimschoots de gelegenheid om de machines tijdens het werk te beoordelen. Behalve de meer dan 40 verschil lende trekkermerken en typen met daarbij behorende werktuigen komen er hoogstwaarschijnlijk ook enkele werktuigen, die zo juist werden geïmporteerd of ont worpen. Hierbij zijn twee werk tuigen speciaal voor het werk in de bomenrijen. Verder zal de snoeihoutschuif te zien zijn en dc kunstvogel. Zo mogelijk wordt eveneens gedemonstreerd met een hefschroefvliegtuig voor het be strijden van plantenziekten. WYNAND FOCKINK SUPERIOR (40%) pa liltrf 8.7} EXTRA (37.3%) pa lila f 7.60 In en rond de grote veilinghallen te Kapelle is een aantreltkeiijlce ex- positie van allerlei machines, werk tuigen. gereedschappen en materia len, die in het fruitbedrijf gebruikt worden. Hier zijn eveneens nevelspui ten en snelspuiten. Door middel van een geluidswagen verzorgt het Insti tuut voor Tuinbouwtechniek (I.T.T.) de toelichting op het terrein. Voor individuele toelichting is er een stand in de veilinghal. Behalve het I.T.T. werken nog mee de Rijksdienst der Arbeidsinspectie voor het demonstreren van de vei ligheid, de Rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst en de N.F.O,, die een boe kenstand in zal richten. Met bromfiets gevallen Mejuffr. B. uit Bruinisse kwam met haar bromfiets in de nabijheid van Dreischor zodanig te vallen, dat zij per auto naar haar woning moest worden vervoerd en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. KANTONGERECH T MIDDELBURG dat alles volkomen nodeloos. Op de ze plaats is de grootst mogelijke voorzichtigheid geboden. Daarvan moet u doordrongen zijn". „Dat ben ik ook", repliceerde verdachte. Ove rigens gaf pastoor W. de feiten in hoofdzaak wel toe. Alleen zei hij, dat hy de andere wagen niet had kunnen zien. Uit de getuigenverklaring van de verbalisant bleek echter anders. Als getuige décharge werd nog ge hoord de huishoudster van verdachte, die op het bewuste moment ook in de auto- was gezeten. De ambtenaar van het O.M. sprak van „een zeer ernstige ver keersovertreding". Naar zijn me ning klopt de lezing, die verdach te van het geval geeft in het ge heel niet. „Er is Tenslotte geluk kig niets gebeurd, maar iedereen jn dc buurt stond aan gevaar bloot'aldus de ambtenaar, die een eis van f 75 subs. 15 dagen liet lioren. De kantonrechter sprak een conform vonnis uit èn raadde de pastoor nog aan ji0et; zich richten naar de eisen, stelt"° W°' U ver'ieersfi'cbied w:. K-i advocaat en pro- Notabele verdachten liepen thans een fikse boete op In de rü van verdachten, die woens dag ter zitting van de Middelburgse plaatsvervangend kantonrechter, mr. A. C. van Epcnhuijsen verscheen, vielen enkele notabele figuren op. Dat waren namelijk een pastoor en een advocaat, die zich moesten ver antwoorden, omdat z\j op een gege ven moment weinig „heer in het ver keer" waren geweest. Ongelukkige manoeuvres zorgden er voor, dat de ze heren een proces-verbaal opliepen en hoewel er weinig schade was ont staan en geen persoonlijke ongeluk ken, moest het recht ook hier zijn loop hebben. Met fikse boetes kwarn ieder van deze verdachten er af. Pastoor J. L. C. W. uit Helnkens- zand. 61 jaar oud, had met zijn wagen op 10 april j.l. bij de Westwai in Goes vreemde capriolen gemaakt. Hij stak daar de traverse over om te gaan fiarkeren op het moment, dat achter ïem een auto naderde. Even later was hij omgedraaid en reed hij weer terug, zodat de „achterligger" toen „tegenligger" werd. Een en ander bracht afle verkeer ter plaatse op deze drukke dag het was dinsdag, marktdag uiteraard in gevaar. „Een bijzonder vreemde manoeu vre", zei 'de kantonrechter ook, „en Nieuwe C.A.O. voor de land- en tuinbouw De maatschappij tot bevordering van land- en tuinbouw en veeteelt in Zeeland (Z.L.M.), de afdeling Zee land van de C.B.T.B. en de katholie ke land- en tuinbouwbond enerzijds en de Algemene Nederlandse Agrari sche Beorijfsbond, de Nederlandse Christelijke Landarbeidersbond en de Nederlandse Katholieke Landarbei dersbond „St. Deus Dedit" anderzijds hebben de collectieve arbeidsover eenkomst voor de tuinbouw in Zee land voor het contractjaar 1956-1957 vastgesteld. Onder tuinbouwondeme- ming .wordt voor de toepassing, van deze c.a.o. eveneens begrepen een on derneming, waarin het boomkwekers- bedrijf wordt uitgeoefend. In de bij zondere bepalingen betreffende de arbeidstijd wordt allereerst de nor male arbeidstijd behandeld. Melkfederatie komt bijeen De Zeeuwse Melkfederatie zal maan dag 4 juni a.s. in de „Prins van Oran je te Goes haar algemene ledenver gadering houden. Tijdens deze bijeen komst zullen o.a. exploitatierekening, balans en jaarverslag over 1955 wor den vastgesteld. De bestuursleden Chr. Hoek, St. Maartensdijk, M. J. Inghels, Biervliet, D. Janse, Middel burg. W. de Klerk, Kloetinge en G. A. Kloet, Zierikzee zijn aftredend en al len herkiesbaar. Ten slotte zal drs. J. J. van IJssel, directeur van de Keu ringsdienst voor Waren uit Goes, een causerie houden over „Enkele grepen uit het Melkbesluit", (Slot van pag. 1) was 108.476, hetgeen een toename van 2543 in vergelijking met 1954 bete kent. Financiën Ds. G. H. van Willenswaard sprak vervolgens de scheidende heer C. C. Mantz toe. „In de moeilijkste tijden hebben we een penningmeester gehad", aldus de heer Willenswaard, „die de moei lijkheden heeft aangekund". De heer Mantz. die in juli a.s. zal aftreden, dankte voor de hartelijke woorden. Vervolgens gaf de heer Mantz nog een toelichting bij het financieel ver slag. Hij wees er onder meer op, dat de exploitatierekening sluit met een nadelig slot van 30.129,53. Hierdoor was men genoodzaakt de gelden, die uit particuliere inkomstbronnen zijn verkregen, te gebruiken. De exploi- tatiereKening sluit met een totaalbe drag aan inaomsten en uitgaven van 451.887,04. De begroting voor 1956 geeft S 478.420 voor deze bedragen aan. De algemene verlies- en winst rekening sluit op een totaalbedrag van 36.717,54 met een batig saldo van 796.04. De balans per 31 decem ber 1955 laat een totaalbedrag van 417.651,99 zien. By de bestuursverkiezing werd in de vacature van de heer Mantz, pen ningmeester, gekozen de heer A. C. Burger uit Goes. Ds. C. J, P. Lam uit Poortvliet werd gekozen in de va cature van ds. D. J. van Dijk, die uit Zeeland vertrekt. Ook ds. W. Chr. F. Metz vertrekt uit Zeeland. In ziin plaats werd gekozen ds. I. J. vëd Houte uit 2 üddelburg. De periodiek aftredende bestuursleden mevrouw G. van Doorninck-Bartllng, mevrouw L. Hornstra-Tichelman, ds. L. S. Blom, ds, H, M, Strating, de heren H, Uyl vragen. en F. H, A. van der Wind, werden herkozen. Aan het eind van de ochtendver gadering sprak ds. Van Willenswaard nog tot drs. Van Wylen, de leider van het pedagogisch, psychologisch centrum van „Kinderzorg", die bin nenkort naar Amsterdam zal ver trekken. Kinderzorg Nadat de bezoekers gezamenlijk de middagmaaltijd hadden gebruikt, werd omstreeks twee uur de vergade ring heropend. Mr. P. van Empel, kinderrechter te Middelburg, sprak in deze vergadering over het onderwerp „Onder toezichtstelling en kinder zorg". De heer Van Empel begon met een overzicht te geven van de ont wikkeling van de kinderzorg en de kinderbescherming in Nederland, waarbij hij onder meer wees op de belangrijkheid van de in 1905 inge voerde kinderwet, waarby de ouders konden worden ontzet uit de ouderlij ke macht. Ook belichtte spreker de belangrijkheid om de kinderen in het eigen milieu te laten. Zo'n dertig iaar geleden deden de kinderrechters hun intrede, die de bevoegdheden kregen kinderen onder toezicht te stellen. Al spoedig waren er toen ook de gezinsvoogden, die niet alleen zorgden voor het kind, maar ook trachtten het vertrouwen van het ge. zin te winnen. De ontwikkeling van Pro Juventute werd door de heer Van Empel eveneens toegelicht en verder zette deze onder meer de plaatsing van kinderen in tehuizen, zonder dat de ouders uit de ouderlijke macht worden ontzet, uiteen. Na afloop van deze causerie stel den vele aanwezigen mr. Van Empel cureur uit Middelburg, heeft zicli óp 26 januari j.l. vergist bij het inhalen rijksweg onder 's-Heer Arends bij het inhalen r- -iJ'^woK oauer s-Heer Arends- kerke b(j de eerste bocht vanaf de Sloedam. Het was avond en verdach te meende, dat "er slechts één vracht auto voor hem reed, terwijl dit er drie waren. Hij ging passeren, pro beerde nog terug te komen,, maar dit gelukte niet en er ontstond een bot sing met een tegenligger. Mr. K. gaf de feiten volkomen Foe en de amble- naar achtte de overtreding bewezen. De els is f 100 subs. 20 dagen, waarop een gelijkluidend vonnis volgde. Illegaal uitstapje Het uitstapje, dat de 18-jarige leerling van de Middelburgse machi- nistenschool A. D. S. op Hemel vaartsdag maakte, doet hem thans diep in zijn portemonnaie tasten. S. kwam namelijk op verboden grond terecht, in het waterwingebied van Middelburg tussen Oranj'ezon en Oostkapelle. Een politieman kreeg er de lucht van en trad als spoorzoeker op. Zo kon hy S. op zijn tocht volgen tot over het duin. Op het strand ge komen zag de dienaar der wet, dat de overtreder een verfrissende zwem partij in het zilte nat ondernam na zijn illegale tocht „Ik wist niet, dat ik er niet in mocht", zei S. nu. Er is een pad door de duinen en ik heb er wel 30 men sen gezien". De ambtenaar merkte daartegen op, dat het terrein rondom goed is afgezet. „Maar daardoor wordt natuurlijk de drang om er bin nen te gaan groter", zo voegde hij er aan toe. De eis was f 5 subs, één dag, waarop verdachte zei, dat hij niet meer dan f 2 had„Wij maken er geen handeltje van", was'de mening van de kantonrechter, die conform de eis uitspraak deed en nog zei: „De duinen moeten beschermd worden, anders komt de watervoorziening in gevaar". Laat glans uw trots zijn! U kunt trots zyn op uw pronkstukken en op uw gebruiksvoorwerpen als ze de stralende glans hebben van Erdal Weerbestendig Poetsextract. En dan ondervindt u tevens: Erdal Weerbestendig Poetsextract VANDAAG. Middelburg Electro: „Mamma", (a.l.), 19 en 21.15 uur; Molenwater: „Mi niatuur Walcheren", 10—24 uur; Stad huishal: Éxposltie „Stille glans der Gouden Eeuw", 10—12, 14—17 uur. Vllssingen Alhambra: „Muiterij op de Caine". (14 Jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Medelijden voor de zondares?", (14 Jr.), 20 uur. Goes .Grand: „Phffffc", (18 jr.), 20 uur:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2