Lichte verliezen tot dusver voor Italiaanse communisten Zwitsers bedwingen Mount Everest KLANKBORD GETUIGE BARKEY: „IK WERD DOOR POLITIEMAN GESLAGEN" Zelfs tweemaal achtereen DINSDAG 29 MEI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WINST VOOR CHRISTEN-DEMOCRATEN Nog geen uitslagen van grote steden De volte-face van Ret Kremlin ten opzichte van wijlen Josef Stalin schynt de Italiaanse communisten althans in enkele districten, waarvan de uitslagen vrijwel volledig bekend zijn op lichte verliezen te staan zijn gekomen in de gemeenteraadsverkiezingen en provin ciale verkiezingen welke de afgelopen twee dagen in Italië gehouden zijn. Men kan echter nog weinig peil op deze slechts sporadische uit slagen trekken, temeer daar van de grote steden op het Italiaanse vasteland traditionele bolwerken van de communisten en links socialisten van Pietro Nenni nog geen uitslagen zijn binnenge komen. De stemmen, welke de communisten in plaatsen in het gebied van Trento- Alto Adige en op Sicilië verloren heb ben, schijnen grotendeels naar hun vertrouwde bondgenoten, de links-so cialisten gegaan te zijn. De christen-democratische partij, de regeringspartij van premier Antonio Segni, welke zijn land in de N.A.V.O. gebracht heeft, heeft zowel in het ge bied van Trento als op Sicilië winsten geboekt. De sociaal-democratische partij van vice-premier Giuseppe Saragat, welke bij de laatste algemene verkiezingen in Italië haast weggevaagd werd, blijkt uit de verwarring onder de com munisten winsten geboekt te hebben. In het gebied van Trento hebben zij voor zover de uitslagen bekend zijn hun stemmenaantal verdubbeld, terwijl zij ook in Siciliaanse plaatsen enigszins vooruitgegaan schijnen te zijn. In Palermo verloren de neo-fascisten en monarchisten stemmen aan de christen-democraten. De minister van Binnenlandse Za ken, Ferdinando Tambroni, schatte, dat 85 tot 88 procent van de kiesge rechtigde mannen en vrouwen hun stem in deze verkiezingen hebben uit gebracht. Nederlandse pater in Indonesië vermoord In Melbourne is bericht ontvangen dat inheemsen op het Indonesische eiland Lomblem in april jl. de Neder landse pater Charles Beeker ver moord hebben. Pater Leo Maas, een jarenlange vriend van pater Beeker en hoofd van de Nederlandse katholieke ge meente in Melbourne, onthulde dat hij mededeling over die moord heeft ontvangen in een brief van bisschop Manken, de inheemse bisschop van de eilanden. Volgens bisschop Man ken werd pater Beeker gedood toen hij door inheemsen met messen werd aangevallen. „Onze vloot" vierde het 50-jarig bestaan. De Koninklijke Nederlandse vereni ging „Onze Vloot" heeft zaterdag avond haar 50-jarig bestaan met een feestelijke maaltijd in de Witte So ciëteit m Den Haag gevierd. Bij de aanvang van het banket bracht de voorzitter van „Onze Vloot" en lid van de Tweede Kamer de heer G. Rit meester. een toast uit de H.M. de Ko ningin en op Prins Bernhard en heette hij de vertegenwoordiger van prins Bernhard, luitenant-ter-zee eerste klas se W. van Rossem en de vele leden en genodigden welkom. De directeur-generaal voor de scheepvaart, W. L. de Vries, zeide, dat koopvaardij en marine elkaar eigenlijk pas na de laatste oorlog goed hebben leren kennen. De lotgevallen, die men heeft moeten delen in die donkere da gen, hebben een sterke lotsverbonden heid gesmeed. Hij bracht hulde aan de vereniging „Onze Vloot", die zoals hij verklaarde, zeer veel heeft gedaan om het Nederlandse volk „seaminded" maken. Prijsverhogingen in Engeland De nationale kolenraad in Engeland heeft medegedeeld dat met ingang van 1 juni a.s. de kolenprijzen in En geland met 8 procent'zullen worden verhoogd. Deze nieuwe prijsverhoging doet een verhoging verwachten der prijzen voor elektrische stroom en voor ver voer van passagiers en vracht per spoor. De golf van prijsverhogingen in En geland omvat thans ook de prijzen voor bioscoopplaatsen en bedraagt voor sommige plaatsen tot 50 procent. Nieuwe eisen tot loonsverhoging zullen in het gehele land niet uitblij ven. Ned. Oppositie-Unie vraagt weer radio-zendtijd. De lijstaanvoerders van de „Ne derlandse Oppositie Unie" in de kies kringen Den Haag, Arnhem, Dor drecht en Leiden, mr. C. A. baron Bentinck en A. F. J. de Rozario, hebben de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen schrifte lijk verzocht zijn besluit, deze partij geen radiozendtijd voor verkiezings propaganda te geven, te herzien. Zij hebben als argument aangevoerd, dat zij er geehel onkundig van wa ren, dat aan een der op ae N.O.U.- lijsten voorkomende kandidaten het actieve en passieve kiesrecht voor de duur van10 jaren is ontnomen. Zij voeren aan, dat zij „thans nog niet weten om welke redenen aan bedoelde kandidaat de kiesrechten zijn ontnomen." In het adres wordt o.m. verklaard, dat bedoelde kandidaat thans mede gedeeld heeft, „dat hij bij de laatste drie verkiezingen het actieve kies recht metterdaad heeft uitgeoefend en op grond daarvan in de veron derstelling verkeerde, dat hij de kiesrechten had herkregen." ZAAK-SCHMIDT IN DJAKARTA De vijfde getuige die verklaringen intrekt. Op de 48e zitting in de zaak- Schmidt te Djakarta heeft de Ne derlandse getuige E. Barkey, die sinds januari 1954 in arrest is, gis teren verklaard door de politie te zijn geslagen. Hjj zeide tegenover de politie te hebben verklaard, te hebben deel genomen aan illegale activiteiten uit angst voor mishandeling. Tij dens ondervragingen in Bandoeng was hij door de waarnemende com missaris Endoeh geslagen. Nog geen inenting tegen kinderverlamming. De directeur-generaal van de volksgezondheid, prof. dr. P. Mun tendam, acht nog zovele onzekerhe den aan de vaccinatie tegen kinder verlamming verbonden, dat van overheidswege voorlopig deze inen ting in ons land niet kan worden bevorderd. Dat men in Engeland dit jaar wel er toe is overgegaan, een half miljoen kinderen in te enten met een .in het land zelf bereid vaccin, brengt geen wijziging in liet stand punt van de Nederlandse overheid. Het verdere wetenschappelijk on derzoek naar een doelmatig werkend vaccin en een immuniteitsonderzoek bij de Nederlandse bevolking zal wor den gestimuleerd, evenals het schep pen van doeltreffende mogelijkheden tot behandeling van de patiënten in het acute stadium en bestrijding van de gevolgen der ziekte. Prof. Muntendam komt tot deze conclusies op grond van het advies dat een commissie uit de Gezond heidsraad aan hem over de inenting tegen kinderverlamming heeft uit gebracht. Prof. Muntendam heeft zich met dit advies verenigd. Barkey trok zijn tegenover de politie afgelegde verklaringen in, dat hij personen, die bij deze acti viteiten waren betrokken, op een reis naar de bergen in West-Java zou hebben vergezeld. Hij ver klaarde, nooit in illegale activitei ten te zijn betrokken geweest en de beklaagde Schmidt niet te ken nen. Barkey is de vijfde getuige in de zaak-Schmidt die zijn eerder tegen over de politie afgelegde verklarin gen intrekt. Allen zeiden valse ver klaringen te hebben afgelegd uit vrees voor mishandelingen. Rechter Joehiani besloot, dat com missaris Endoen de volgende week maandag zal worden gehoord. - Op de zitting van gisterer ,verd Alkatri. Zij verklaarde, dat zij beklaagde nooit een auto had zien besturen, zo als door getuigen a charge is gezegd. Ook zeide zij, dat de heer Schmidt nooit 's nachts van huis was, met uit zondering van één keer, toen hij een reis naar Semarang maakte. Voïgens getuigen k charge heeft beklaagde zich regelmatig bij benden in West- Java bevonden. Schmidt deed een beroep op rech ter Joehiani deze getuige, die sinds januari 1954 in gevangenschap ver keert, zo spoedig mogelijk vrij te la ten. In het nieuwbouwplan linker- reduit" te Vlissingen wordt een tweetal bruggetjes gebouwd over de watergang in de Ber- lagestraat. De toekomstige be woners zullen hier te zijner tijd ongetwijfeld een dankbaar ge bruik van maken. (Foto P.Z.C.) Record-vleesproduktie in het jaar 1955. De gezamenlijke vleesproduktie van de voornaamste veeteeltlanden heeft volgens een raming van het Ameri kaanse departement van landbouw het recordpeil van bijna 39.249 mil joen kg. bereikt. Deze produktie was 3 procent hoger dan die van 1954 en 27 procent hoger dan de vooroorlog se. Vrouw doodde haar man en 3 leden van schoonfamilie. Een knappe, jonge vrouw, die nog geen maand getrouwd was, heeft te Hammond (Indiana) bekend dat een familietwist over geld haar er toe ge bracht heeft drie leden van haar schoonfamilie met een geweer dood te schieten en vervolgens haar aan het onderlichaam verlamde ech- genoot, die een oorlogsveteraan was, het zelfde lot te doen ondergaan toen hij probeerde in zijn invalidewagen te vluchten. Mevrouw Opal Juanita Collins, 25 jaar, die gehuwd was met Ben C. Collins, 28 jaar, heeft een verklaring ondertekend waarin zij de moorden toegeeft, zegt de politie. Het drama is vrijdag gebeurd, toen mevrouw Collins in woede ontstak omdat haar man weigerde haar me de-eigenares van het huis van de fa milie te maken. Behalve Collins wer den gedood zijn moeder Julia Collins 49 jaar, en zijn zusters Mary Sue, 11 jaai-, en Martha Ann, 14 jaar. Zijn broertje van zes. Bobby, ontsnapte door het huis uit te rennen toen net schieten begon. De schoonvader van de moordenares, Ben Collins sr. be vond zich op zijn werk. Mevrouw Collins heeft de politie verteld dat zij een geweer greep dat aan haar man toebehoorde en haar schoonmoeder en de twee meisjes in de huiskamer neerschoot, terwijl haar slachtoffer als versteend van angst naar haar keken. Haar man probeer de te vluchten, maar de moordenares achterhaalde hem in een slaapkamer en knalde ook hem neer. Het Wereldgebeuren. Pleidooi voor verhoging iredikantstraktementen. Profl Van Beusekom sprak voor kerkvoogdijen Tijdens de zaterdag in Utrecht ge houden algemene vergadering van de Vereniging V3n Kerkvoogdijen in de Ned. Hcrv. Kerk heeft de voorzitter van deze vereniging, prof. dr. ir. H. G. van Beusekom, gesproken over onvol doende salariëring van de predikan ten en andere kerkelijke bedienaren, Hij noemde de armoede, die in me nige pastorie wordt geleden, des te meer schrijnend tegen de achtergrond van de welvaartsstaat waarin het Ne derlandse volk op dit ogenblik leeft. Hij vroeg in dit verband aandacht voor het besluit van de kerkvoogdij van Utrecht, die zijn predikanten thans een zodanig salaris heeft toegekend, dat zij zonder materiële zorgen hun werk kunnen doen. Hij wekte de kerkvoogdijen op hun predikanten een hoger salaris toe te kennen dan in de salarisnormen is aan gegeven en hij noemde dit niet alleen van belang voor de predikant en zijn gezin, maar ook voor <Te gemeente. De kerkbouw blijft, aldus spreker, in tal van gemeenten de aandacht vra gen. Overal waar nieuwe stadswijken verrijzen of nieuwe uitbreidingen tot stand komen, ligt volgens prof. Beu sekom, een taak voor de kerk, waartoe de overheid met financiële steun een bijdrage kan verlenen. Prof. Van Beusekom zei, dat ook de kerk zelf alles in het werk stelt om aan de gemeenten, die voor een taak op het gebied van de kerkbouw staan, welke zij met hun eigen middelen niet kun nen volbrengen, hulp te verlenen. Tijdens het huishoudelijke gedeelte van de vergadering werden de hoofd bestuursleden C. Philipse te 's-Heer Arendskerke, prof. dr. A. A. van Ruler te Utrecht en A. G. Wijpkema te Assen herkozen. Nederlanders licht gewond bij busongeluk in Duitsland Enkele Nederlanders werden licht gewond toen maandag op de snelver- keersweg tussen München en Stutt gart een kleine autobus uit Hilversum in een twee meter diepe greppel reed en tweemaal over de kop sloeg. In de auto zaten veertien mensen van een reisgezelschap, die op de te rugreis naar Nederland waren. De chauffeur van de bus bleef ongedeerd. Een Zwitserse expeditie heeft op 22 en op 23 mei, dus tweemaal achter elkaar, de Mount Everest, 's werelds hoogste top, bedwongen zo maakt de Zwitserse legatie in de Indiase hoofdstad bekend. HONDENLEVEN. H. A. Bristow, hulpkracht in een café te Fort Worth (V.S.) is gescheiden van zijn vrouw. De rechter kende hem bovendien dui zend dollar uit de gemeenschapsgoe deren toe, nadat Bristow had verteld dat zijn vrouw hem niet meer dan 1.50 dollar van het weekloon gaf voor buskaartjes; de kaartjes in beslag nam en hem er twee per dag over handigde; dat hij gedwongen werd om koffie te kopen met het geld dat hij vond wanneer hij het café aan veegde en dat zij hem met de bezem op de schenen ranselde wanneer hij probeerde, een bezoek te brengen aan de kinderen uit zijn eerste huweljjk. SLIPPERTJE. Paul Williams jr. 20, slipte gisteren in Ii-onton (Ohio) met zijn motorfiets bij een kruispunt, brak daarbij een brandweerkraan open en verhief zich door de kracht van het spuitende water hoog in de lucht. Vier politiewagens, brandweer auto en een aantal loodgieters van de waterleiding haastten zich naar de plaats des onheils waar zij Wil liams vonden: ongedeerd, duizelig en nat. OPVOERING PRODUKTIVITEIT Een Franse jachtopziener heeft zon dag een helikopter- van de luchtmacht met hagel doorzeeft omdat het la waai van de motor een 75-tal fazan ten verhinderde eieren te leggen. De inzittenden van de helikopter wer den niet gewond. Om Oostkapelle's torenspits OP EENENVEERTIG NIETER hoogte boven Oostkapelle is deze man bezig met het afzagen der vermolmde bal ken van de torenspits der hervormde kerk, die volledig vervangen zal wor den. Een week voor Pinksteren is men begonnen deze 29 meter hoge spits te „demonteren". Het geheel is namelijk in een zodanige staat van verval, dat een nieuwe torenbekroning absoluut noodzakelijk werd geacht. Ruim tweehonderd jaar geleden is de spits opgetrokken uit balken van massief eikenhout. In de oorlogstijd is echter het verval begonnen. De bezet ters hadden in deze toren die met zijn bijna 70 meter de hoogste op één na van Walcheren is een uitkijk post gevestigd. Dit veroorzaakte, dat de regen ongehinderd kon binnendrin gen en toen brjonnen de balken te rot ten. Zij nog vermeld, dat men bij dit onder deze weersomstandigheden aan gename karweitje nog een dakleitje vond, dat gebeiteld werd door de be kende voetballer uit vroeger dagen Jan Schot van „Middelburg", die lei dekker was en in dit beroep om het leven kwam. (Foto P.Z.C.) Op vrijdag 18 mei had de Zwit serse expeditie al de hoogste nog onbeklommen piek ter wereld be dwongen, n.l. de Lhotse 1. Deze piek is op vier na de hoogste ter wereld. De expeditie deed een aanval op de Everest-piek vanuit een kamp op 7.800 meter hoogte. Dit punt is ge legen op de z.g. zuidelijke col, een rotsachtige bergketen die de Everest en de Lhotse 1 verbindt. De aanval op de Lhotse en die op de Everest werden vanuit hetzelfde kamp onder nomen. De dubbele overwinning op de Everest wordt door deskundigen van grotere betekenis geacht dan de eer ste overwinning van de Lhotse 1. De ruim 8.700 meter hoge Everest werd in 1953 door de Brit sir Edmund Hillary en de Sjerpa Tensing Norkay voor 't eerst bedwongen. De Zwitsers herhaalden dit staaltje op 22 mei en deden het op 23 mei nog eens. De dubbele overwinning op de Everest betekent het einde van een campagne die een generatie lang heeft geduurd. De Zwitserse berg beklimmers-trots eiste dat Zwitsers de Everest het eerst zouden beklim men, maar het jaar voor sir Edmund slaagde, mislukte een Zwitserse expe. ditie. De Zwitserse legatie geeft de vol gende namen van de Zwitserse over winnaars: Schmied, Z. Marmet, Adolf Reist en H. Rudeej, die allen aan de top zijn geweest. Reist en Rudeej keerden de volgende dag terug voor de eerste dubbele overwinning in de geschiedenis van de Everest. De Lhotse-piek (ruim 8.300 m.) werd ook moeilijk te beklimmen ge acht. Het is aan een kant jammer dat deze schitterende overwinning door de dubbele zege over de Everest wordt overschaduwd. Volgens de Zwitserse legatie werd de Lhotse be dwongen door Adolf Reist en F. Luchsinger. Uit het bericht van de expeditie dat alle leden „trots en gelukkig" zijn, maakt men op dat de overwinnin gen geen slachtoffers hebben geëist. expeditie wordt nog de bergklimmer Fritz Omtrent de vernomen, dat de Luchsinger tijdens de beklimming van de Lhotse 1 een aanval van blinde darmontsteking heeft gehad, Koe riers spoedden zich naar Kathmandu, de hoofdstad van Nepal, vanwaar een boodschap werd gezonden naar Zwit serland. Van Zwitserland werd per vliegtuig medicijn gezonden, dat door een vliegtuig van de Indiase lucht macht naar het Himalaya-gebergte werd vervoerd, waar het door middel van een parachute boven het basis kamp werd afgeworpen. Maar Luchsinger had de medicijn niet nodig: hü werd tijdens de beklim ming van de Lhotse-plek behandeld en vond kracht genoeg om zijn doel te bereiken, samen met een landge noot. De 31-jarige Zwitser weigerde, naar een ziekenhuis te gaan. Zo kon de expeditie slagen en heeft zij zelfs nog plannen voor de overwinning van de Nuptse-plek (7700 m) en de iets lagere Pumorl-top. Indiase meteorologen verklaarden maandag dat de Zwitsers op hun te rugtocht met ernstige moeilijkheden te kampen kunnen krijgen als gevolg van het weer. De meteorologen voorspelden een snelle verslechtering van het weer met zware sneeuwstormen op hoogten boven de 6000 meter. (United Press) Nieuwe baas Op een congres van oud-strijders in Vichy heeft de Franse minister van defensie, Maurice Bourges- Maunoury, forse taal gesproken. De opmerkingen, die hij maakte, kon Egypte's 38-jarige premier Gama! Ab- del Nasser in zijn zak steken. „Op nieuw heeft ons leger tot taak, de ont wikkeling van een totalitaire onderne ming tot staan te brengenzo be toogde de minister, waarbij hij kenne lijk doelde op het verband tussen de opstand in Algerije en Egypte's hoofd stad Cairo. Het streven van de Egyp tische oud-kolonel en dictator is vol gens Bourges-Maunoury erop gericht, om niet alleen het Midden-Oosten en Noord-Afrika, maar ook een zeer groot gedeelte van Afrika ten zuiden van de Sahara onder zijn invloed te brengen. Deze dictator wenst, zo voegde de Franse minister daaraan toe, de ellen de van zijn volk te verbergen door een avontuur, dat op gebiedsuitbrei ding is gericht. Bourges-Maunoury heeft durven zeggen, wat vermoedelijk ook re geerders van andere landen op de lippen lag. en vooral de Engelse. Niet zonder reden is de Britse ambassadeur in Cairo, Humphrey Trevelyan, zater dag bij Nasser op visite geweest om hem te polsen over zijn verdere bedoe lingen. Ongetwijfeld is daarbij het Bagdadpact ter sprake gekomen, waar in Nasser een poging ziet om Egypte te isoleren. Nu is van dat Bagdadpact ook lid de meest geduchte concurrent van Egypte in de strijd om de grootste mond en tegelijk de sterkste arm on der de Arabische landen: Irak. En het moet ook in het licht van die concur rentie worden gezien, dat Egypte zo fel gekant is tegen toetreding van Jor danië tot het Bagdadpact, dat echter in feite op verdediging tegen Rusland is gericht. De onlusten, die in Jordanië uitbraken toen onderhandeld werd over het lidmaatschap van dat land, waren ongetwijfeld naar de zin van Gamal Abdel Nasser. Verscheidene waarnemers waren zelfs de mening toegedaan, dat de Egyptische dictator min of meer de hand had in de rel letjes. Inderdaad moet men de invloed van de opruiende taal. die in Cairo de ether in gaat, niet onderschatten. En nu heeft zich weer een nieuwe ontwikkeling voorgedaan in Jor danië. Toen koning Hoessein in maart de bons gaf aan generaal Glubb (tot dan toe de vermaarde commandant van het Arabische Legioen) verzocht hij aan de zestigjarige brigade-gene raal Radi Eneb, of die zo vriendelijk wilde zijn om tijdelijk de scepter te zwaaien over dit keurkorps. Generaal Eneb, die onder Glubb als waarne mend chef-staf belast was geweest met de leiding van de administratie, had geen bezwaar. En in de afgelopen maanden zijn er onder de leiding van deze oudere officier, die geheel in Glubbs geest was opgeleid, in het Le gioen en op het gebied van Jordanië's buitenlandse politiek, geen opzienba rende incidenten gebeurd. Opzienba rend was eigenlijk alleen het laatste bedrijf van Enebs optreden: dat hij op het eind van de vorige week de mi litaire uniform aan de palmen hing en genoegen nam met een pensioen. Alge meen trok dit de aandacht, omdat zijn opvolger geen onbekende grootheid was, maar Ali Abu Nawar, de 33-jarige luitenant-kolonel, die in maart de 22- jarige koning overhaalde, om Glubb op de Londense keien te zetten. Glubb had indertijd ervoor gezorgd, dat de lastige Nawar voorlopig werd opge ruimd: die werd toen benoemd tot militair attaché in Parijs. Vorig jaar ontmoette de koning de jonge officier in de Franse hoofdstad en er ontstond tussen die twee een hechte vriend schap. Is het oo£ nu nog koek en ei tussen de koning en hem en zo ja, zal dat dan zo blijven? Het is een kwestie, die de gemoederen vooral in Engeland, dat immers door een verdrag met Jor danië is verbonden, nu intensief bezig houdt. De koning is kennelijk niet er voor, om toe te geven aan de tegen woordige stemming in het volk, die pro-Egypte is. In zijn achterhoofd zal hij wel dezelfde gedachten koesteren als de Franse minister Bourges-Mau noury over „de dictator, die de ellende van zijn volk wenst te verhullen door een op gebiedsuitbreiding gericht avontuur". Hij wil in geen geval af hankelijk worden van Egypte. Hoe zal Ali Abu Nawar over dat alles denken? Trekt het vontuur van zijn collega-of ficier Nasser van Egypte hem mis schien meer dan de behoedzaamheid van zijn koning Hoessein? En wist hij zich bij de verwijdering van Glubb en nu, bij zijn benoeming moreel door de Egyptische dictator ge steund? In het toekomstige lot van Jordanië neemt hij als hoofd van het Legioen een sleutelpositie in. De toekomst zal leren, of hij al of niet het voorbeeld van Nasser wil volgen, hetgeen in zijn geval zou betekenen: Nassers dienst knecht worden. Benedict Silbermann ernstig ziek in Duitsland Vanuit Wezel (Did) werd bij de Ne derlandse Radio Unie bericht ontvan gen, dat de radio-dirigent Benedict Silbermann, die onder andere steeds het Promenade Orkest leidt, tijdens een autotocht van Hilversum naar Wenen in de omgeving van Wezel door een maagbloeding is getroffen. De heer Silbermann, die vergezeld was door zijn echtgenote, is in een van de ziekenhuizen van Wezel opge nomen. Zijn toestand is ernstig, maar gezien de omstandigheden niet onbe vredigend. De dirigent was vrijdag uit Hilversum naar Wenen vertrok ken, waar hij enkele gastdirecties voor de radio en enkele gramofoonop- namen zou maken. GENERAAL RADI ENEB ....uniform aan de palmen Gemeentepolitie surveilleert per bromfiets in Laren In Laren (N.H.) maakte de ge meentepolitie gisteren voor 't eerst gebruik van bromfietsen voor het doen van de ronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3