Endocil AMSTLEVEN levensverzekering Campagnebord voor Zeeuwse Rode Kruis Zeeuwse Almanak Verreweg de meest gerookte Amerikaan Wees Slank „OPPER" D. BOUER ZAL THANS OVERHEIDSDIENST VERLATEN - 49® 3m Sinds tientallen jaren aan de spits! J. Ornée verlaatna 49 jaar belastingen met pensioen. GROTE VERWACHTINGEN VOOR ZEEUWS TOERISTENSEIZOEN ERROL FLYNN ALS DON JUAN IN „GEKRUISTE ZWAARDEN" Agenda 2 PROV I N C I A LB ZBBUW8E C O U R A R T DINSDAG 29 MEI 1956 KRINGVERGADERING IN GOES Kasteel Staverden" is voor boottocht met Zeeuwse chronische invaliden volgeboekt Tijdens een kringvergadering van het Ned. Rode Kruis, die in Goes werd gehouden, is het provinciaal canipagnebord 1955 aan het Zeeuwse Rode Kruis uitgereikt. Verder werd tjjden? deze bijeenkomst uitvoerig gesproken over de boottocht voor Zeeuwse chronische invaliden, die zoals bekend van 25 tot en wiet 30 juni zal worden gehouden. In verband met dit tweetal be langrijke agendapunten was de belangstelling voor deze kringvergadering zeer groot. De voorzitter, kringcommissaris mr. J. A. Heyse uit Middel burg, kon zodoende zjjn welkomstwoord tot veje aanwezigen richten. In het bijzonder wendde hij zich daarbij tot het hoofdbestuurslid, de heer E. M. J. de Vlam uit Eindhoven, en tot de inspecteur voor Zeeland en Gelderland der fondsenwerving van het hoofdbestuur, de heer J. D. de Visser Smits uit Den Haag. De heer De Vlam, die het campagT ne bord zou uitreiken, herinnerde er aan, dat Zeeland niet alleen in 1951, '54 en '55 de beste inzameling heeft gehad, maar dat bovendien Sint Phi- lipsland in de afgelopen twee jaar als hoogste der afdelingen in Nederland werd geclassificeerd, waardoor deze plaats reeds tweemaal in het bezit van de landelijke zjjden erewimpel is gekomen. Spreker feliciteerde de kring Zeeland hartelijk met het be haalde resultaat en overhandigde daarna namens het hoofdbestuur het campagnebord aan de kringcommis saris, mr. Heyse. De heer Heyse richtte zijn dank woord voornamelijk tot de afdelingen, die er voor gezorgd hebben, dat de in zameling in Zeeland uitstekend is verlopen. Boottocht De boottocht voor Zeeuwse chroni sche invaliden, de eerpte, die de kring Zeeland organiseert, was het onder werp van uitgebreide besprekingen. De boot „Kasteel Staverden" is ge heel volgeboekt, zodat 44 vrouwelijke en 27 mannelijke patiënten de tocht zullen meemaken. Dr. M. Huygens uit Westkapel- le, die de leiding van de tocht heeft, deelde nog mee, dat er on geveer 120 aanvragen voor de tocht z\jn binnengekomen. Onge veer vijftig patiënten moesten dus worden teleurgesteld. Gebleken is echter dat van dit aantal de mees ten niet in aanmerking komen voor een dergelijke boottocht, om dat zy niet steeds aan hun bed ge kluisterd zijp. Bij de behandeling van het punt le denwerving, deelde de voorzitter mee, dat in verband met het negentigjarig bestaan van het Nederlandse Rode Kruis in 1957 in het a.s, najaar een grote ledenwerfactie op touw zal worden gezet. Ook in Zeeland zal aan deze actie bijzondere aandacht wor den besteed. Het ligt in de bedoeling om uit en kele Walcherse afdelingen een toneel groep te formeren. Deze groep zal het stuk „Het witte legioen" van Maar- wee» gexondl In Uw houding. Uw gang. Uw (ciul en Uw kleding, in dot alles xiot men bel prachtige resulUat van Cumigan, het on schadelijke en romige Zweedse melkdieet. Carruganmelk smaakt ook lekker, Terniqngd met sterke koffie of vruchtensappen. ten van Vught instuderen en tijdens propaganda-avonden bjj de afdelingen op de planken brengen. Tijdens deze vergadering werd er pok nog op gewezen, dat de aantrek king van jonge krachten voor de Ro- de-Kruiscolonnc noodzakelijk Is, Bij de rondvraag kwam onder meer het jeugd-Rode Kruis ter sprake. Mevrouw M. Elout-Drabbe overledeu Vorige week is te Ellecom overle den mevrouw M. J. S, E. Elout van Socterwoude-Drabbe, do echtgenote van de heer P. J. Elout, die even eens vorige week te Ellecom over leed. Zij was 81 jaar oud. Mevrouw EloutDrabbe, die het grootste deel van haar leven in Dom burg heeft gewoond, verkreeg vooral bekendheid als schilderes. Zij werd op 4 maart 1875 te Utrecht geboren als dochter van Joh. Drabbe, generaal- majoor der genie en later schoolop ziener in het district Middelburg. In 1902 huwde zij met de heer P. J- Elout van Soeterwoude. Als schilderes was zij leerlinge van de schilder W. J. Schütz en van Jan Toorop, studeerde voorts aan de Haagse Academie en werkte in Mid delburg, Den Haag en Domburg. In het begin van deze eeuw was zij nauw betrokken bij liet werlc van de toenmalige Nederlandse avant-garde, die regelmatig in een tentoonstei- lingszaaltje te Domburg exposeerde Onlangs werd hieraan nog eens een tentoonstelling gewijd in het Haag se Gemeentemuseum onder de naam „Nieuwe Beweging". Zij was bevriend met vele vooraanstaande kunstenaar? van Nederland, die haar hoogschatten en grote waardering toedroegen. Ja renlang was zij bestuurslid van de Vereniging Het Kunstmuseum te Middelburg. Het stoffelijk overschot is vorige week slechts enkele dagen na de begrafenis van haar' kort tevoren, overleden echtgenoot in alle stil te te Domburg ter aarde besteld. NA PERIODE VAN 40 JAAR Commandant parketgroep Middelburg met pensioen „OPPER" D. BOLIER, commandant van de parketgroep der rijkspolitie bij de arrondissementsrechtbank jn Middelburg, zal deze week de over heidsdienst ipct pensioen verlaten na een periode van 40 jaar. Tijdens een bijeenkomst in het g-'bc-nv aan het Hofplein zal deze bij velen bekende en geziene politieman donderdagmid dag afscheid nemen, waarbij ongetwij feld vele collega's, superieuren en an dere bekenden hem de hand zullep komen drukken. is! OPF "t T>. BOLIER „Eigenlijk liever buitendienst (Foto P.Z.C.) VAN lh TOT 3 ijf>e BRAND IN SCHUUR. Zaterdagavond omstreeks elf uur loeide de brandweersirene over het reeds grotendeels in rust verkerende Scherpenisse, Er was door tot dus ver onbekende oorzaak brand uitge broken in de schuur van de gebroeders Kot. De brand was ontstaan in een par tij zakken, die in de schuur over een touw hing. De heer H. Rijstenbil, die de brand ontdekte, waarschuwde de bewoners van de bij de schuur beho rende woning en snel ging men over tot het nemen van maatregelen, waar bij enkelen wat brandwonden oplie pen. Toen de branweer arriveerde, was men echter reeds zover met het blus- singswerk gevorderd, dat deze niet MINIATUUR... Het miniatuur staat weer in volle bloei. 'Ja, inderdaad: „Miniatuur Walcheren", dat in de enkele jaren van, z\jn bestaan reeds een begrip is geworden, waarvoor de aandui ding „het miniatuur" al voldoende is. Zondagmiddag voerden wij er een familielid rond en ar waren wij in de gelegenheid om nog eens te consta teren, dat deze attractie het toch wel bijzonder „goed doet." De mensheid Iciat zich makkelijk vertederen door die wereld in het klein. Door al die natuurgetrouw nagebootste gebou wen van steden en dorpen, door hel treintje en vooral ook door het füne gétinlcel van het miniatuur-carillon op de kleine Lange Jan.... Ge stapt er rond als een Gulliver in de dwergenwereld, als een Goliath in de mensenwereld. Met als extra attractie het herkennen. Want dat is ook een belangrijk onderdeel van het miniatuur; de mogelijkheid tot her kenning. Het streelt wellicht 's men sen ydelheid, wanneer hij in staat is om al die bouwwerkjes „thuis te brengen", wanneer hij onmiddellijk kan zeggen: „kijk, dal is ddt en dni staat in werkelijkheid dóór." Miniatuur staat weer in volle bloei Figuurlijk dan. Het bloeit weer volle luister als loot van het „set zoenwerk" in de vreemdelingenrin- dustrie. BAZAR GEOPEND. In de bioscoopzaal „Het Zwin" te Sluis opende de heer Iz. de Roy, voor zitter van het bazar-comité, de bazar die daar gehouden wordt voor de restauratie van de nederlands her vormde kerk te Sint-Anna ter Muiden. De burgemeester van Sluis, de heer P. F. van Hootegem, toonde zich ver heugd over het genomen initiatief en beval een bezoek aan de bazar warm aan. Sint-Anpa ter Muiden zal door de restauratie van kerk en toren dan ook in niet weinige mate worden ver fraaid. IN DE OSSEWEI. Sinds jaar en dag is het in enkele plaatsen de gewoonte, dat de vrij gezel, die de leeftijd van dertig ja ren bereikt, „in de Ossewei" gaat. Hetgeen dan zoveel wil zeggen, als dat het nu eindelijk eens tijd voor hem wordt om naar een levensge zellin uit te zien, Ook in Axel leeft dit folkloristisch gebeuren nog en dezer dagen was daar de heer J. Missegher het middelpunt van het osseweifeest. Een bijkomstigheid is dan, dat de vrijgezel diep in de por- temonnaie moet tasten om het festijn te bekostigen VERENIGINGSGEBOUW. Woensdag 6 juni a.s. 's namiddags om drie uur zal te Brouwershaven het geschonken verenigingsgebouw van de Nederlands Hervormde Kerk worden geopend. Dit gebeuren wordt 's avonds beklemtoond met een feestavond, waaraan de vrouwenvereniging mede werking verleent met zang en V.C.J.C. met de opvoering v„n het lekespe] „Jeanne d'Arc" en tijdens welke ook de film „Het' elfhonderdjarig bestaan van Zierikzee" wordt, vertoond. Ruim 13 jaar nu staat de heer Bolier aan het hóófd van dj >!iticmensen, die '->in diepgten yjt.pefenen ten be hoeve van dé goede gang van zaken in Zeelands rechtspraak- De opperwacht meester heeft er geep spjjt van, hoe wel zijn hart nog altijd uitgaat naai de praktische politiedienst, Hjj had eigenlijk liever, zo vevtelde. hij ons, dienst gedaan in een buitengemeente. Omstandigheden dwongen de heer Bo lier echter indertijd om in Middelburg te blijven. De heer Bolier werd op 26 mei 1896 in Poortvliet op Tholen geboren. Zijn loopbaan in dienst van de overheid begon reeds op 16 mei 1916 toen hij in Middelburg „voor -zijn nummer op kwam" bjj 14 R,I, Nadat het korps po- litiefroepen werd opgericht voegde bij,, zich in deze gelederen. Dat was "de eerste kennismaking met de politie nog -tijdens dó mobilisatie 1914-^1918 en het voornemen kwam bij korpo raal Bolier op om bij de "politie te blijven, Overgang Hij maakte tot 1924 deel uit van dit korps en ging op 1 mei van dat jaar over naar de rifksveldwacht als rijks veldwachter met de Wandplaats Zie-1 rik7RR De heer Bolier behield dezei standplaats 15 jaaF en werd inmiddels tot brigadier-titulair bevorderd na een daartoe afgelegd examen. Vanaf 1939 tot de opheffing van het korps rijks- veldwacht had de thans scheidende Kapellebrug m Oost Zeeuwsch-Viaan- deren als standplaats. De -rijksveldwaoht werd toen in- de marechaussee opgelost en de heer Bo lier werd overgeplaatst In 1943 gaf hij Zich QP voor het nieuw te vormen korps parketwacht en in mei 1943 hij was toen brigadier bij de mare chaussee kvvam zijn benoeming tot hoofdwachtmeester en commandant van de parketwacht in Middelburg Laatstgenoemd korps werd in 1948 op geheven .en bij de rijkspolitie inge deeld, Opperwachtmeester Bolier was de eerste parketgrnepoommandant in Zee land. llfj regelde in die functie de diensten voor zijn 9 man sterke de tachement en was als zodanig direct verantwoordelijk aan de districtscom mandant, Hoewel de scheidende dus liever in de buitendienst gewerkt zou hebben vindt hij het thans toch spijtig, dat hij weg moet gaan. „Jammer, dat ik de voltooiing van de verbouwing van bet gerechtsgebouw niet meer kan meemaken", zegt hij. Cursus horeca-personeelin Middelburg wordt definitief B. en W. yan Middelburg delen de raad mee, dat het in liet voornemen ligt van het bestuur der Industrie- en Huishoudschool te Middelburg met ingang van 1 september a.s. de finitief een cursus in serveren aan zijn school te verbinden. Zoals gemeld, werd in de afgelopen winter voor 't eerst 'n dergelijke op leiding gehouden in deze school met het doel het horeea-personeel beter,, voor zijn taak geschikt te maken. Dé ze cursus, waarvoor uit geheel Zee land een grote belangstelling be stond zowel van werkgevers- als van werknemerszijde, droeg een voorlopig karakter. Het bestuur van de school heeft thans het gemeentebestuur verzocht te besluiten, dat de oprichting en in standhouding van de cursus in serve ren bij hotel-, café- en restaurant- de voorziening van de hoi'eca-bedrjjven van eniger mate geschoold personeel met grote moeilijkheden gepaard gaat. Op ve lerlei manieren is gepoogd daaraan een einde te maken, hetgeen echter niet gelukte. Al het mogelijke moet worden gedaan om het de vreemde lingen ook in dit op-icht aantrek kelijker te maken door een betere be diening, zo vindt het college, dat de raad dan ook voorstelt een dergeliik besluit te nemen, slechts 75 ct Steeds in Middelburg werkzaam. De Iicpf J. J, Ornée, eommies-tjtur lair ten kantore van de ontvanger der directe belastingen le Middelburg, zal deze week wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst verlaten. De scheidende, die op 30 mei 1891 in Middelburg werd gebor ren begon zijn loopbaan in die ge* meerite toen bij op 17 augustus 1907 in dienst trad als klerk bij de ontvanger der .registratie G. A. (gerechtelijke ak(e), zoals djt toen heette. Het kan toor was toen gevestigd in het ver maarde Oostindiscbe Huis, dat in 1940 verbrandde. In 1914 werd de heer Ornée aange steld als rijksklerk 3e klas en in 1918 volgde zijn bevordering tot rjjksklerk 2e klas. Met ingang van 1 januari 1947 werd hij tot commies-titulair, zijn hui dige rang, bevorderd. Al die tijd heeft de heer Ornée gewerkt op het kantoor van de ontvanger. Hij maakte dan pok alle wijzigingen en verhuizingen van het kantoor mee. De vestigingsplaat? veranderde namelijk nogal gens: van het Oostindisch Huis t.rok men naar de Sint-Pieterstraat, vandaar naar de Noordstpaat en toen weer terug naar het Ocstindiséh Huis, na de brand lan ge iaren in de Bogardzaal tot in fe bruari 1954 het nieuwe kantoor aan de Lange Noord-straat werd betrokken. Vanaf het begin is de seheidende werkzaam geweest op het speciale ge bied van registratie-, zegel- en succes- sie-nangelegenheden. Een bijzonder heid van de heer Ornée's carrière is, dat deze geheel in Middelburg is ver- loppn, een andere, dat deze ambtenaar iii die bijna"49 jaar geen dag gemist •heeft wegens ziekte 1 Buiten zijn .ambtelijke werkzaamhe den yervujt de beer Orpéé pok func ties iri het kerkelijk- en verenigings- Je 'en. Zo jg.hjj administrateur var> bet Gereformeerd Rusthuis in Middelburg en djaken. van de Gereformeerde Kerk, beide reeds 25 jaar lang. Onge- eer 40 jaar bekleedt hij voorts het waarnemend voorzitterschap ~vap de christelijke zangvereniging „Soli Deo Gloria", terwij! de heer Ornée meer dan 25 jaar lid is van de landelijke groepsraad belastingen van de Neder landse Christelijke Bond van Over- lieidshersoneel. Vrijdagmiddag zal deze bij velen bekende belastingambtenaar afscheid riemen tijdens een min of meer intie me bijeenkomst jn het gebouw aan de Lange Noordstraat, die om drie uur begint, Daarna om 16,30 upr kan ieder hem daar de hand komen druk ken, een ;gelegenheifl, waarvan onge twijfeld een druk gebruik gal worden gemaikt. Qqsl^riweken op „Hedenesse" Het vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzapd zal in het u,s, seizoen 'n drietal gastenweken organiseren, na melijk van 14 tot 21 juli, 30 juli tot 4 augustus en van 4 tot 11 augustus a.s. Gedurende deze perioden zal men daar desgewenst met het gehele ge zin aanwezig kunnen zijn. terwijl er voor de' kinderen lejdïrig aanwezig is. (Slot van pag. 1) bijzonder verheugend vindt. De direc te resultaten van de pubhkaties yoor én na genoemde wedstrijd zijn op het provinciale V,V-V.-fourèau duidelijk m.erkbaar door do veie aanvragen over de mogelijkheden, die Zeeland sportvissers biedt. En bovendien: Tholen „ligt ppen" voor de toerist! „Ons voornaamste streven is en blijft de toerist rust te. geven", zo zegt de heer Oskamp. Hierbij is een „verkoopsargument" voor Zeeland, dat nog steeds belangrijk wordt door de onmiddellijke nabijheid van België Wie rust zoekt, maar zich ook wel eens aan mondain vermaak wil over geven, is spoedig aan de Belgische zeekust. Vandaar ook de hechte sa menwerking met Knokke. Van betekenis voor Zeeland zijn ook de toeristische uitzendingen van de radioverenigingen- De v.A.R.A. zal daarmee binnenkort weer beginnen Goede fruitoogst verwacht De oogstverwachtingen in Zeeland van het zachte fruit zjjn voor het ko mende seizoen zeker niet slecht, met uitzondering van bramen die grote vorstsehade hebben opgelopen. Talrij ke percelen zijn tot de grond terug gesnoeid, Vooral bramen die geen vorstbedekking hebben gehad zijn bevroren. Ook de aardbeien en vooral dan de oudere percelen heb ben vorstsehade opgelopen, Enkele weken geleden was men algemeen van gedachte, dat de oogst van aard beien zeer tégen zou vallen, maar in een enkele week tjjds is er veel ver anderd. De oogst zal wel niet die omvang hebben van vorig jaar, maar in vergelijking met berichten die uit andere eentra's van het land binnen komen, met name de centra rond Breda en Zundert, waar men slechts de helft van de oogst van vorig jaar verwaoht, is er in onze provincie ze ker geen reden tot ongerustheid. Vooral dit gewas zal een malse re genbui veel goed doen, omdat deze in de tijd van vruchtvormjng veel water kan gebruiken. De kruisbessen ham gen over het geheel zeer goed, even als dit het geval is bij rode en zwar te bessen. Ook de frambozen staan er goed voor, maar bij al deze produkten geldt ook weer hetzelfde als voor aardbeien, namelijk gebrek aan wa ter. De vruchtbomen zijn momenteel praktisch uitgebloeid. Vooral appe len hebben een overmatige rijkdom aan bloesem gegeven. Over de vruchtzetting kan nog weinig ge zegd worden, hoewel er in fruitkwe- kèrskringen beweerd wordt, dat bij pererassen zoals Triumphe de Vienne en Bonne Louisse weinig vruchten te verwachten zijn. FILMS IN ZEELAND Opgewekte comedie in donderdag-cyclus Errol Flynn en Gina, Lollobrigida, samen in eèn film vol romantiek, wat wilt ge meer? In „Gekruiste Zwaar den" (Electro, Middelburg) kunt ge ze aanschouwen. Errol als een Don Juan, een vrouwenveroveraar pur sang en Gina, wel als Gina. Het ver haal? Ach, wel grappig. 'Over een klein hertogdom in Italië, waar een man boven de twintig zijn eigendommen verspeelt, zodat het zaak voor hem is tijdig té huwen. Géén ideaal oord voor de Don Juan uit deze geschiedenis, die er argeloos komt binnen rijden. De degens wor den dan nogal eens gekruist, yam daar de titel. Alhambra (Vlissingen) en Grand ,(Goes) prolongeerden de nog zater^ dag uitvoerig besproken rqlprent „Het meisje van de xrivier". Naast de charmes van hoofdrolvertolkster So phia Loren boeit In deze film de schoonheid van het Italiaanse land-, schap, die op vakkundige wijze in beeld werd gebracht. „Medelijden voor de zondares" wordt gevraagd in Luxór (Vlissingen); een rijkelh'k sentimenteel verhaal, waai de Italianen geen bijster overtuigende film van konden maken, 't Draait allemaal om al dan niet mislukte liefdes en op den duur werkt dat wel een beetje vermoeiend. Antonella Lualdi en Amadeo Nazzani vertolken de hoofdrollen en Maria Costa voerde de regie. DONDERDAG In de serie speciale donderdag avondvoorstellingen brengt Grand (Goes) een opgewekte comedie, onder de geheimzinnige titel „Phfrt" en met in de hoofdrollen Judy Holiday, Jack Lemmon en Kim Novak. Een luchtige historie, sprankelend en met veel esprit gebracht. Amusement van prima gehalte. „Muiterij op de Caine" gaat In re prise in Aliiamhi-a (Vlissingen); een voortreffelijke film, vervaardigd naar de gelijknamige roman en han delend over de situatie, die aan boord van een oorlogsschip ontstaat, wan neer het gezag aan de commandant ontnomen wordt. Gebeurde dit al dan niét gerechtvaardigd?. Ook de film laat in boeiende beelden dit gebeuren zien. Electro (Middelburg) brengt dondem dagavond „Mamma", waarin de be faamde zanger Benjamino Gigli (zin gend) een hoofdrol speelt. Voor Bouw „Ter Poorte" begint. Het bestuur van de Stichting Ver pleeg- en Rusthuizen „Walcheren" heeft dezer dagen de bouw van „Ter Poorte", een tehuis voor psychisch gestoorde bejaarden, met een zuster huis, gegund aan de fa, Christiaan- sen uit Vlissingen voor een bedrag van f 1.557.000. Zoals gemeld, zal de ze inrichting worden opgetrokken op het terrein in Kouaekerke, waar reeds tal van jaren de inrichting ,.Der Boede" voor lichamelijk gehan dicapte beiaarden bestaat. Met de voorbereidingen voor de bouw werd inmiddels een begin gemaakt. Het werk zal wel enkele jaren duren. en ook de K.R.O. heeft plannen. De heer Oskamp noemt verder de toch ten, die de N.S. naar Zeeland orga niseert en die zich in een goede be langstelling verheugen. Voor de Flan- driaboten wordt meer interesse ver wacht pu in België ten dele de vijf daagse werkweek is ingevoerd.. Het voorseizoen wordt, langzamer hand iets beter, zo kon de pro vinciale directeur tot zjjn blijd- scliap meedelen. Het zal echter 'n kwestie van jaren zijn voordat dit seizoen minder mager bezet is, In dit. opzicht, zijn belangrijk de bloe- semherichten, die herhaaldelijk zjjn verstuurd om de toeristen naar 't bloesemgebied rond Goes te trekken. Straks zuilen fruitberieh- ten worden rondgezonden, bijv. over de kersen. Deze gang van za ken heeft één grote bijbedoeling, namelijk liet kweken van belang stelling voor het fruitcorso in Goes op 17 september, met name omdat de associatie „bad- Het naseizoen levert nog meer op, plaats-september'' do toeristen niet prettig in de o*en klinkt..,. Op den duur, zo vindt de heer Oskamp, >zul= len ook deze moeilijkheden overwon nen kunnen worden. Want eigenlijk is het jammer dat de belangstelling dermate centraal is gericht op het hoogseizoen. Propaganda „Alles staat of valt met een ac tieve propaganda". Hoewel de propa- gandavox-men velerlei zijn en teza men een groot geheel vormen' vindt de heer Oskamp, dat ook dit nóg te weinig is! Zeer tevreden is hij over de resultaten met het blad „Zeeland- Vakantieland". „Maar je móet de mensen 99 keer vertellen, dat Zee land hét vakantieland is. De 100e keer zijn zij er,..." Stapels post verwerkt het bureau van de Provinciale V.V.V. aan de Lange Giststraat 23 in Middelburg, meer dan ooit tevoren. Het perso neel is uitgebreid en telt thans 3 le den, de directeur meegerekend. Gok dit aantal is npg te weinig voor deze drukte! Twee gebieden van Zeeland moeten nog worden „opengelegd" volgens de heer Oskamp. Het zjjn de Zak van Zuid-Beveland met zjjn typisch eigen landeljike sfeer en Oost Zeeiuvsch- Vlaancleren, dat toeristisch ook nog te weinig bekendheid geniet, „Vol komen openlegging van Zeeland op toeristisch gebied, maar met behoud yan een aparte sfeer en deze tak van industrie wordt binnen enkele ja ren nog weer vele procenten belang rijker", aldus de provinciale V.V.V.!- directeur.... Ontsluier de schoonheid van uw huid Reeds na drie weken kunt u constateren, hoe uiterst gunstig de huid reageert op de toepassing van hormoonhoudende Kndoci]. Uw huid krijgt weer de veer kracht van de jeugd: glad, gaaf en zacht. hormooncrême van Organon Ptr tube f2.90 VANDAAG, Widdellmru Electro: „Gekruiste zwaar den", (14 Jr.), 10 en 21.15 uur; Molen water: „Miniatuur Waloheren", 10—24 uur; Stadhuishal: Expositie „Stille glans der Gouden Eeuw", 10—12, 14—17 uur. Vlissingen Alhambra: „Het meisje van de rivier", (18 jr.), 19 en 21 uur; Lu xor: „Medelijden voor de zondares?", (14 jr.), 20 uur. Goes Grand: „Het meisje van de ri vier", (18 Jr.), 20 uur: Zaal Krijger: jaarvergadering chr. nationale school, 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2