Schoonmoeder en oud-gastheer van Pino klagen mr Schokking aan klankbord Openbare geloofsbelijdenis in de Rooms-Katholieke Kerk? Ontslagaanvrage verwacht MANIFEST DER ZEVEN" WERD OVERHANDIGD AAN DR. DREES ZATERDAG 26 MEI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT JOODSE VOLKSGROEP BELEDIGD „Hij redeneerde zichzelf in een subjectieve angstpsychose" Mr. G. Terlaan te Utrecht heeft bij de officier van justitie te Den Haag een tweetal verzoeken om strafvervolging ingediend tegen mr. F. M. A. Schokking, burgemeester van Den Haag. Het betreft hier klachten van de in Brazilië wonende moeder van mevrouw E. Pino Adler, schoonmoeder van Jacob Pino, en van de heer D. Slui te Rot terdam, die in 1942 het gezin Pino in Hazerswoude bij hem onderdak verschafte en daarna tegelijk met het gezin Pino is gearresteerd. Mevrouw Fanny Heinemann, weduwe van Abraham Adler, en moeder van Erna Pino Adler en schoonmoeder van Jacob Pino, schrijft dat zij de afzonderlijke klacht tegen mr. F. M. A. Schok king indient met overneming van de gronden en middelen die mejuf frouw Mietje Pino in haar klacht heeft gesteld, met dien verstande, dat een en ander is geschied in ok tober 1942 en dat Jacob Pino, naar dezer dagen is gebleken, niet door de Duitsers is omgebracht, doch zichzelf in de cel te Scheveningen door ophanging van 't leven heeft beroofd, na ernstig door de Duit sers te zijn mishandeld. Zij hand haaft dat mevrouw Erna Pino Adler en het kind in Oswiecim door de Duitsers zijn vermoord. Zij 13 belanghebbende omdat zij, zoals in de zin der wet is voorge schreven, de rechte lijn vertegen woordigt en zij heeft, waar zij eerst enkele weken geleden de feiten ver nam, ook een civiele actie tegen mr. Schokking ingediend. De klacht geldt niet alleen het overleveren aan de Duitsers van haar familieleden, doch ook de persoonlij ke belediging, haar door mr. Schok king aangedaan en belediging van de Joodse volksgroep, waartoe zij en haar dochter behoren. Deze beledi ging is haars inziens gelegen in de beschuldiging van mr. Schokking aan het adres der omgekomen Pino's dat hij meende, dat hem door hen een valstrik was gelegd en dat zij als pro vocerende elementen moesten worden aangemerkt en uit zijn gemeente ge ëlimineerd. Zy acht het onderdeel der beledi gingen terwille van de nagedachtenis der slachtoffers en de volksgroep der Joden even belangrijk als de uitleve ring aan de S.D. Zij acht de overweging dat sedert 1946 geen nieuwe omstandigheden zyn gebleken onjuist. Er zijn volgens mr. Ter Laan, talloze nieuwe omstan digheden, die in het beklag van me juffrouw Pino, dezer dagen bij de Ho- Se Raad ln te dienen, naar voren zol- •n worden gebracht. Mr. Ter Laan vermeldt onder meer, dat ds. Heuzeveldt hem heeft ver klaard, dat mr. Schokking de op dracht tot arrestatie heeft gegeven in een bespreking tussen hem, ds. Heuzeveldt en Plaizier, die amper een kwartier tijds heeft geduurd en waarbij mr. Schokking na zijn aan vankelijk uitgesproken oordeel dat hier voor hem geen taak lag, zichzelf in een subjectieve angstpsychose heeft geredeneerd zonder enige ob jectieve ondergrond. Gevraagd wordt waarom mr. Schokking, als hij dan niet wilde geloven in een mededeling van ds. Heuzeveldt, dat het hier in derdaad om Joden ging, niet eerst grondig heeft geïnformeerd, of dit wel zo was. De Pino's zouden reeds tijdens het verblijf in de cel te Hazers woude een poging hebben gedaan tot zelfmoord, hetgeen Plaizier aan mr. Schokking heeft doen we ten. Dit zou iedere gedachte aan de valstrik en de provocatie uit sluiten, zodat er in het bijzonder geen enkele reden zou zijn geweest om voor de tweede maal de S.D. op te bellen. In een uitgebreid relaas heeft de heer D. Slui in zijn strafklacht vast gelegd hetgeen hij van het gebeurde in Hazerswoude afweet. Hij is in oktober 1942 als onder- duikgastheer van de drie Pino's tege lijk met hen in handen gesteld van de S.D. te Den Haag. BEGRAFENISPREEK. In de Ameri kaanse staat Pennsylvania hield een dominee zelf de preek bij zijn begra fenis. en liet een opname horen van een rede, die de predikant kort voor zijn dood had uitgesproken voor een magnetofoonband. DE LUCHT IN. De 20-jarige Paul Wil liams jr. slipte met zijn motor op een wegkruising in Ironton (V.S.) en reed een brandkraan omver, waarna hij door de krachtige waterstraal hoog de lucht in werd gespoten. Vier politiewagens, een brandweer wagen en personeel van het water leidingbedrijf spoedden zich naar de plaats van het ongeluk, waar zij een enigszins duizelige en doornatte, maar overigens ongedeerde Williams aan troffen. FEESTDAG. Na zijn vrijlating uit de gevangenis in Miami, waar hij vijftig dagen had gezeten, werd Robert Perry Crawford gearresteerd wegens dron kenschap. Hij legde uit: „Een man heeft volgens mij het recht om dron ken te worden wanneer hij een van de gelukk.gste dagen van zijn leven viert", De heer Slui ls van oordeel, dat: Wanneer de heer Schokking in 1942 (oktober) al op het standpunt had mogen staan, dat hy de onderduikers als Joden moest elimineren, dit geenszins de noodzaak inhield om het kind Pino mede te doen arresteren.en zeker niet hemzelf. Hy stelt lutdrukkelyk, dat de heer Schokking op geen enkele wyze by hem of iemand anders geïnformeerd heeft, hoe de Pino's by hem als on derduikers waren terechtgekomen, noch naar hun of zyn verdere om standigheden, waaruit naar zijn oor deel een nalatigheid spreekt, die ook op zichzelf het beroep op disculpatie zo niet uitsluit, dan toch vernietigt. Bollenpracht verdwenen. Hier en daar staan in de bollen streek nog enkele late tulpen in bloei. Het bollenseizoen loopt ten einde; overal zijn de kwekers bezig met het koppen van de laatste tulpen, zodat het aanstaande weekend van de kleu rige velden niets meer over zal zijn. De Keukenhof zal zondag voor het laatst geopend zijn. Er is, naar'Het Parool gisteren meldde, goede reden om aan te ne men, dat mr. Schokking niet lang nadat de behandeling van de kwes tie in de Tweede Kamer achter de rug is, ontslag zal vragen uit zijn burgemeestersfunctie in Den Haag. Hij zou dït doen met het oog op de aantasting van het gezag, die uit de opspraak om zyn persoon is voortge vloeid. Volgens betrouwbaar te achten in formaties, aldus Het Parool, heeft hij van dat voornemen de minister van Binnenlandse Zaken reeds in kennis gesteld. Aangenomen wordt, dat minister Beel de publikatie van de memorie van antwoord, die tevens een einde zal maken aan de geheim houding van het voorlopig verslag, wil uitstellen tot na de verkiezingen. Wel zal hij de memorie van antwoord vermoedelijk nog zelf indienen in de periode waarin nij als demissionair minister de lopende zaken blijft be hartigen tot zyn opvolger zal zijn be noemd. Prins Bernhard en prinses Beatrix in Italië. Prins Bernhard en Prinses Beatrix zijn gisteren in Riccione aan de Ita liaanse Rivièra aangekomen, waar zij een korte vakantie zullen door brengen. 99 170.000 HANDTEKENINGEN Jungschlager: martelaar voor Rechteir van de Mens De minister-president, dr. W. Drees, heeft gisterochtend 170.000 handtekeningen van meerderjarige Nederlanders, die hun instemming hebben betuigd met het „manifest der zeven" over de processen tegen Nederlanders in Indonesië, in ont vangst genomen. Het manifest en de handtekeningen werden hem aangeboden door professor R. P. Cleveringa, mr. K. van Rijckevor- sel en de heer G. Ch. Aalders, die het manifest hebben ondertekend. Zoals bekend, werd in het mani fest van 5 maart j.l. vastgesteld, dat de berichten over de in Djakar ta aanhangige processen tegen Jungschlager en Schmidt en de ge vangenhouding van andere Neder landers de indruk wekten, dat de fundamentele rechten van de mens zoals deze zijn aanvaard door de Verenigde Naties, daarbij niet naar behoren werden geëerbiedigd. Aan de Nederlandse regering werd met de grootste nadruk de vraag voorgelegd, uf hel, afgezien van wat zij overigens ten deze reeds heeft f edaan, geen plicht is de desbetref- ende kwestie voor een internatio naal forum te brengen en hiertoe on verwijld alle voorbereidingen te tref fen. In het begeleidend schrijven wordt er op gewezen, dat door de afloop van net geding-Jungschlager is be wezen, hoeveel er nog te doen over blijft op het punt van de mensen rechten. Deze afloop dunkt de onder tekenaars een aanmaning ie meer om het uiterste te beproeven en door Door een sprong van 11.000 meter hoogte uit 'n B-17 van de Braziliaan se luchtmacht heeft de Franse man nequin Colette Duval tijdens 'n vlieg- feest bij Rio de Janeiro een nieuw ire- reldrecord vrije vabij parachute springen gevestigd. te zetten, opdat schendingen der met zoveel gloed en ophef verkondigde menselijke rechten de rechtersvoet worden dwarsgezet, niet slechts zo lang er nog iets voor het slachtoffer te redden valt, maar ook wanneer dit helaas niet meer het geval is. Jung- schlagers berechting is door de om standigheden een historie act gewor den. De klank van de naam van de martelaar Jungschlager in de wereld mag niet eerder wegsterven, dan al vorens bereikt is wat bereikt moet worden, noch ook mag in vergetel heid raken wat thans nog met de heer Schmidt en anderen geschiedt. Voor de overhandiging van het ma nifest en de handtekeningen, heeft prof. Cleveringa de' minister-presi dent meegedeeld, dat hoewel be kend is aat de regering alles doet wat in haar vermogen is men zich toch afvraagt, of inzake de Neder landse gevangenen in Indonesië niet nog meer naar buiten gerichte stap- Een kunnen worden gedaan, namelijk et voorleggen van deze kwestie aan het Internationaal Gerechtshof of aan bevoegde organen van de V.N. Dr. Drees antwoordde hierop, dat hetgeen de regering heeft gedaan, moeilijk in de openbaarheid kan wor den gebracht. Hij zeide het manifest te aanvaarden als spontane uiting van het Nederlandse volk, die niet gericht is tegen het regeringsbeleid, maar een extra steun is voor de re gering om verder te gaan, zo dit ge wenst zal zijn. Manschappen en officieren van al de vijf regimenten var. de Engelse Bri gade of Guards hebben op het Horse Guards paradeterrein in Londen een generale repetitie gehouden voor de jaarlijkse parade, die zij zullen hou den op de verjaardag van H.M. Ko ningin Elizabeth op SI mei a.s. De'foto geeft een beeld van deze oe fening voor de „Trooping of the Co lour", onder welke naam de jaarlijkse plechtigheid bekend staat. Aandeel van landbouw in Nederlandse uitvoer 34,1 procent In eerste kwartaal 1956. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg de waarde van de uitvoer van land- en tuinbouwpro- dukten in het le kwartaal van dit jaar 864,4 miljoen gulden tegen 833,8 miljoen gulden ln het overeen komstige kwartaal van '55 (-f- 3.7 Deze toeneming werd veroorzaakt door een hogere uitvoerwaarde van de akkerbouw- en tuinbouwproduk- ten, nl. resp. 341.0 miljoen gulden, tegen 319.4 miljoen gulden (-f 6.8 en 115,0 miljoen gulden. Tegen 103.1 miljoen gulden H-5 in 't eer ste kwartaal van 1955. De veehouderijprodukten daarente gen vertoonden eén daling van 411.3 miljoen, gul den tot 408.4 miljoen gul den (-3 0.7 Het aandeel van de landbouw in de totale Nederlandse uitvoer steeg van 32.6 tot 34.1% ver geleken met het overeenkomstige kwartaal in 1955. Gemeentesecretaris pleegde verduisteringen. Jaar gevangenisstraf geëist Een jaar gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van het recht een overheidsambt te bekleden heeft de officier van justitie bij de rechtbank te 's-Hertogenbosch, mr. J. Houben, geëist tegen de gemeentesecretaris van Heeze, G. C. N. van der H. De officier verbond daaraan het verzoek tot onmiddellijke gevangenneming. Dit verzoek is door de rechtbank na raadkamer afgewezen. Er was verdachte ten laste gelegd dat hij zich verscheidene bedragen, die hij uit hoofde van zijn functie onder zich had, wederrechtelijk had toegeëigend en schulden had ge maakt, in totaal tot een bedrag van ongeveer 9000. De verduisterde gelden betroffen staangelden van kermisexploitanten, gelden van het burgerlijk armbestuur en de ge meentelijke subsidie voor de brand weer over 1955. Deze posten waren hem ten laste gelegd. De man had de verduisteringen gepleegd om zijn grote verteringen te bekostigen en een rijk leven te lijden. Crabb moesl nagaan waarom kruiser loods kon missen Basler Nachrichlen: magneten werden hem noodlottig. Het Zwitserse blad Basler Nach- richten kwam gisteren met een nieuw verhaal over de dood van de Britse kikvorsman Crabb. Sinds enige tijd, aldus dit blad, vroegen experts van de Engelse ma rine zich af hoe het mogelijk was dat de kruiser de meest moeilijke na vigatie en manoeuvres kon uitvoe ren zonder de hulp van een loods en zonder de gewone apparatuur. Tevens was men geïnteresseerd in de bewa pening en beveiliging van het schip sinds verleden jaar bekend werd, dat Russische oorlogsbodems bij proeven zelfs directe voltreffers van torpedo's konden weerstaan. De Britse autoriteiten hebben Crabbs lichaam gevonden, volgens de Basler Nachrichten, die haar be richt ontleent aan „experts uit een Scandinavische hoofdstad". Crabb bleek door verdrinking om het leven gekomen. Het volgende heeft zich afgespeeld: de Russen verwachtten onderwaterspionage en hadden hun maatregelen genomen. Op 19 april registreerde de Russische radar de nadering van Crabb en onmiddellijk begonnen de Russen de draadloze verbinding tussen Crabb en de kust te storen met een zender. Door mid del van een andere installatie ver hinderden de Russen onderwaterfoto grafie. Desondanks kwam Crabb steeds dichterbij om de kiel van 't schip te onderzoeken. Daarop werd door de Russische commandant een magnetische installatie ingeschakeld, die Crabb tegen de scheepshuid aan trok en hem daar vasthield. Na ver loop van een bepaalde tijdsduur werden de magneten uitgeschakeld en werd Crabb door de Britse au toriteiten dood tengevolge van ver drinking aangetroffen. Meer militaire waarnemers der V.N. voor Palestina. De secretaris-generaal van de V.N. heeft bekend gemaakt, dat eenen twintig nieuwe militaire waarnemers van Australische, Canadese, Nieuw- zeelandse, Noorse en Zweedse natio naliteit, het waarnemerskorps in Pa lestina zullen versterken. Het aa tal waarnemers bedraagt thans 61. De nieuwe waarnemers zyn be stemd voor nieuwe observatieposten in de strook van Gaza, waarover nog onderhandelingen gevoerd worden. Vice-admiraal C. W. Slot kreeg eervol ontslag. Met ingang van 15 april 1956 is aan de vice-admiraal C. W. Slot op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag uit de zeedienst verleend ter zake van langdurige dienst, onder dankbetui ging voor de langdurige diensten, door hem aan den lande bewezen. STEMMEN UIT DE KERKEN Pleidooi van een Carmeliter Van de Carmelieter monnik dr. A. v. d. Wey zijn we gewoon dat hij de dingen die hij op zijn hart heeft, nog al openhartig zegt. Hij doet mij enigs zins denken aan die middeleeuwse monniken die, beschermd door de immuniteit van hun klooster, in de pen klommen (een ganze veer was het toen natuurlijk nog) en van hun hart geen moordkuil maakten wanneer iets hen niet goed zïnde of wanneer ze misstanden ontdekten. De vorige maand heeft dr. v. d. Wey aangesneden het probleem van de moeilijkheden en ongewenstheden die samen hangen met het toedienden van het sacra ment van het Vormsel, waarmee samen hangt de eerste communie. Een klein Kind wordt gedoopt. Die doop bedoelt te zijn „door het instor ten van bovennatuurlijk leven het kind ontrukken aan de macht des duivels en het brengen onder de zachte heerschappij van Christus". Aldus Koensders, eveneens een Car melieter monnik, in zijn Handboek der Liturgie, Een dopeling vraagt geloof, wat inhoudt het onderricht worden in de waarheden van het ge loof „dat hem door het H. Doopsel is ingestort". Dal onderricht in de waarheden van het geloof voltrekt zich in de R.K, Kerk nog al vrij snel. Op de leeftijd van een jaar of zeven wor den de kinderen rijp geacht voor het sacrament van het H. Vormsel. „Het Vormsel is het sacrament van de geestelijke volwassenheid, omdat het de doopgenade voltooit en daardoor de gedoopte volwaardig opneemt in de gemeenschap van dé kerk; het geeft hem de volheid van de H. Geest en daarmee de kracht voor de strijd om te getuigen". Dat Vormsel een handeling van handoplegging, zalving en bekruising waarbij de woorden worden gespro ken: „Ik teken U met het teken van het Kruis en vorm U met het Chris ma van de verlossing in de naam van de Vader, de Zoon en de H. Geest", werd in de begintyd der christenheid niet helemaal in deze vorm en niet op zo jonge leeftijd toegediend. Die leeftijd is al lager komen te liggen, zodat nu, naar kerkelijk recht, voor geschreven wordt dat het sacra ment van het Vormsel toebediend moet v-orden „omtrent het zevende jaar". Het onderricht. Dat aan deze wel zèer jeugdige leeftijd bezwaren verbonden zijn en dat men dan de kinderen moeilijk als geestelijk volwassen kan zien, is tel kens weer in r,-k. kringen opge merkt. De bezwaren g-olden vooral dat dit sacrament eigenlijk het einde is van het kerkelijk onderricht. In werkelijkheid is dit natuurlijk niet helemaal zo. Toch gevoelt men hier een gemis. De kinderen zijn „na de lagere school vrijwel steeds ver stoken van geestelijke en godsdien stige gedachten en inzichten zijn vrij wel blijven steken in de infantiele (kinderlijkevoorstellingswereld.,, „In geloofskennis zyn zy niet mee- en uitgegroeid, niet volwassen en meerderjarig geworden". Aldus dr. v. d. Wey. Daarom heeft de R.K. Kerk inge steld de godsdienstcursusscn voor achttienjarigen, opdat enigermate dat gemis zou worden verholpen. Over de deelname daaraan kan hij echter niet al te zeer roemen. Meer bewust. Nu zou dr. v. d. Wey willen, op de leeftijd van 21 jaar de jongemensen „meer bewust en met overtuiging of ficieel hun openbare geloofsbelijdenis laten doen in de kerk". Daarna zou hij ze als volwaardige leden van de kerk willen aanvaarden en als mon dig erkennen. Ze kunnen dan ook „in meer bewustheid.actief meedoen aan het kerkelijk leven". „Ze maken dan openbaar wat er in hun hart gaan groeien na lange bezinning en ge bed". „Ze willen zich dan openlijk met hun hart aan Christus verbinden en getuigen van de liefde van Christus". Als voor beeld haalt hij aan wat er in de ker ken der Reformatie gewoonte is. „Als men in deze geest de plechtig heid der belijdenis viert en voorbe- (Vervolg op pag. 4). Het Wereldgebeuren. Anti-sabasaba Dr. John M. Chang Is anti-sabasa ba. Dat heeft hij in de verkie zingscampagne om het president schap van Zuid-Korea op overtuigen de manier duidelijk gemaakt. Saba- saba heet in Zuid-Korea het misbrui ken van regeringsmacht. Chang, die ziin naam in het Engels schrijft maar die eigenlijk Tsjang Myoen heet, heeft president Syngman Rhee ondanks diens 81 jaren niet gespaard in de campagne. Er moest, zo sprak hij, ook een ein^ komen aan het inflatiegevaar, het bestuur moest op peil worden ge bracht, het moest uit zijn met de grof heid van de politie en ook de uitmer gelende armoede behoorde nu einde lijk eens te worden bestreden. Bij die toespraken kwam zijn gevoel voor humor hem goed van pas en wat niet verwacht werd, gebeurde: na de ver kiezingen bleek, dat meer dan vier miljoen Zuidkoreanen met beïnkte bamboestokjes te kennen hadden ge geven, dat zij Chang de man vonden die het meest geschikt was om vice- president te worden. Dat waren er heel wat meer dan de 3.800.000 die Syngman Rhee's partijgenoot Lee Ki Poong had weten te veroveren. Syngman Rhee keek niet weinig op zijn neus, toen hij de uitslag vernam. Zelf had hij het presidentschap her wonnen niemand had anders ver wacht. Maar dat hij nu een vice-presi dent van d- oppositie naast zich zou krijgen, dat was haast meer dan hij kon verkroppen. Men vroeg zich eerst af. of Syngman Rhee deze stembusuit- sïag wel zou némen en de span ning groeide dan ook in het land, tot hij den volke kond deed: „Ik geloof, dat dr. Chang gekozen isChang mocht weer de vrijheid in; hij was namelijk na de verkiezing in „bescher ming" genomen en voorlopig van de buitenwereld afgesloten. Een nieuwe fase begon in een carrière, die hem onder meer naar Washington had ge bracht waar hij twee jaar ambassa deur is geweest. Hij kan nu de goede schoolopleiding, die hij in zijn jeugd in Amerika ge noot. opnieuw in dienst stellen van zijn vaderland Voordat hij in de poli tiek ging, had hij zichzelf en verschei dene landgenoten al van die kennis laten profiteren als directeur van een handelsschool. Zes van zijn zeven kin deren hebben ook diploma's van Ame rikaanse scholen in hun zak of blok ken nog in de V.S. Hst ir. de vraag, of het goed zal bo teren tussen de president en de nieuwe vice-president. Dezer da gen heeft Chang een persconferentie gehouden, waarop men hem wilde ver leiden om weer een soort verkiezings toespraak te houden en al zijn grieven op elkaar te stapelen. Maar hij paste ervoor. Plotseling was weer de diplo maat in hem ontwaakt en handig ont week hij de diverse vragen. Men infor meerde, wat hij zou doen als hij de president eventueel zou moeten opvol gen gedurende de eerstkomende vier jaren Syngman Rhee is immers al 81 jaar en niemand weet of hij de hele ambtsperiode zo zwierig de „sterke man" zal blijven als op het ogenblik. Dr. Chang is pas 57 jaar. Wel. antwoorde Chang op die suggesties, ik ben goed gezond en de president is dat ook. Ik hoop dat het zo bij ons allebei zal blijven. V>lgens de grondwet zijn de taken van de vice-president: het voor zitterschap van een Hogerhuis, dat Korea niet heeft en allerlei op drachten uit te voeren die de presi dent voor hem uitzoekt. Desgevraagd, zei Chang dat hij zijn taak voornamelijk als een adviseren de zag. Zal dc president die adviezen aanvaarden? zo vroeg een der journa listen. Da' ligt aan hem, zei Chang. Als het een goed advies is, dan denk ik van wel Hij verklaarde: „De president en ik hebben veel met elkaar gemeen en we zullen het wel rooien met elkaar. Hij is sterk anti-communistisch. Dat ben ik ook. Hij i; een Christen (Syngman Rhee is methodist). Dat ben ik ook (Chang is rooms-katholiek). Hij vindt dat Zuid-Korea moet samenwerken met de Verenigde Staten. En ook op dat punt verschil ik met hem niet van mening". Over de punten van verschil, die vooral iet binnenlands beleid betref fen, liet hij zich dus niet uit. Maar men mag aannemen, dat de democratie in Zuid-Korea alleen maar gediend kan zijn met de nieuwe samenwerking, die nu door het volk aan de president is opgelej. SYNGMAN RHEE keek wat sip Taxistaking te Amsterdam Gisteren is een door de „Algeme ne Bedrijfsbond Transport" (E.V.C.) geproclameerde staking van de loon- chauffeurs in het taxibedrijf in Am sterdam begonnen. Circa 580 chauf feurs- zijn bij deze actie betrokken; de helft van het wagenpark ligt stil. De gevolgen daarvan zijn in 't stads beeld niet bespeurbaar. De taxi-centrale „kan de bestel lingen nog aan, zij het met vertra ging", deelde de directeur van de centrale mede. De erkende vakbonden hebben, zo als bekend, de staking ontraden De besprekingen over de drie en de' zes procent aan de hand van het advies der landelijke commissie staan op 't punt te beginnen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3