Ook bouw van chr. u.l.o.-school voorlopig afgewezen NV.vb.GEBR POLAK VUSSÏNGEN VAN TOT UITSLAANDE BRAND WOEDDE IN GRIJPSKERKSE TIMMERFABRIEK OVEREENSTEMMING OVER DE LANDB0UWL0NEN IN ZEELAND NACOBROUW-EXPOSITIE IN GOES Agenda PRO V I N U I A L h CO U-RAN T ZATERDAG -o MEI laoö GEMEENTERAAD VLISSINGEN Gehuwde vrouw als ambtenares Twee punten hebben vrijdagmiddag de bijzondere aandacht der leden van de Vlissingso Kcmecnleraad gekregen; liet afwijzen van een verzoek om medewerking voor de bouw van een nieuw gebouw voor chr. uitge breid lager onderwijs en het wijzigen Van de verordening, dio het amb tenaarschap van de gehuwde vrouw regelt. Ook werden do geloofsbrie ven van liet nieuwbenoemdo raadslid, de heer P. Bikker (c.h.), onder zocht en besloten werd tot toelating van de heer Bikker als lid van de raad. Naar aanleiding van do ontslagneming van de heer J. P. Vente- vogel zei de voorzitter, burgemeester mr. B. Kolff, het te betreur n licm a'. raadslid to moeten missen. Bijna tien jaar had hjj zitting in de raad en in diverse comn/ssies en hij was zo zei de lieer Kolff een belangstellend en werkzaam raadslid. De raad wees in overeenstemming met het voorstel van B. en W. een verzoek tot medewerking voor dé bouw van een niéuwe chr. U.l.o.- school af. Naar aanleiding van het voorstel zei de heer H. van Roojjen (c.h), dat zijn fractie zich wat on gerust voelt over deze gang van za ken. Het ging slechts om een ver vanging van ae bestaande school en de heer Van Kooyen vond 't merk waardig, dat deskundigen op onder wijsgebied ten aanzien van de aan vraag 'n standpunt blaken te hebben, dat lijnrecht tegenover dat van 't col lege staat. Indien de aanvraag op deze manier niet juist Was, zo vroeg hij zich af, hoe hel dan wêl moet. Ook miste hij in de toelichting de mededeling, dat overleg gèploogd zou z\jn met de inspecteur voor het lager onderwys. Do bestaande school is weliswaar niet afgekeurd, maar kan deze langer dienen voor goed onderwijs? Spr. wees er op, dat men met een groot ruimtetekort te kampen heeft. Hij deelde tenslotte mee, dat het schoolbestuur over weegt om bij aanneming van het voorstel daartegen in beroep te gaan. Nieuw complex Ook de heer J. 'an Wagtendonk (p.v.d.a.) was ongerust, maar oln 'n andere reden. Hjj vond, dat er soms onaangename dingen gebeuren rond de schoolkwesties en kon in dit ver band nok de wijze van ontslagneming van do lieer Ventevogcl niet waar deren. tJit een brief Van het betrok ken schoolbestuur proefde hij ach- terstelllngsgeVoeiens. Positief "sugge reerde hij om een heel nieuw com plex u.l.o.-scholen te bouwen. De heer H. B. J. Knoop (V.v.d.) zei de bouw van een nieuwe chr. u.l.o.-school te zullen toejuichen, wanneer blijkt, dat de oude school niet meer voldoet. De heer J. Mary's (a.r.) onderschreef de woorden van de heer Van Rooyen en voelde te vens veel voor hét 'plan V&n dè heer Van Wagtendonk. In zijn antwoord zette wethouder W. Poppe uiteen, dat het voorstel van B. en w. niet bedoelde dé bouw van eén nieuwes chool onmogelijk te ma ken. De aanvraag voldeed echter niet aan de eisen det wet en het verlenen van medewerking zou der halve toch door Ged. Staten kunnen worden afgekeurd, waardoor Ver traging zoü ontstaan. De juiste Weg was volgens hem het indienen van een verzoek tot Uitbreiding van de bestaande school. Wanneer deze uit breiding niet mogoHjk is en dit is zeer waarschijnlijk móet er wel eén nieuwe schóól onmogelijk te ma de hij mee, dat over de bouw van een gehöel nieuw complex reeds is gedacht en gesprokén. De mógelijk heid biykt inderdaad aanwezig te zyn, Tenslotte gaf de lieer Van Rooy- en uiting aan zijn waardering voor de uitvoerige toelichting door de wethouder. De ambtenaret De wijziging van het algemeen ambtenarenreglement, waardoor de gehuwde vrouw thans ook in Vlissingcn ambtenares kan blij ven, werd eveneens aangenomen, nadat enkele leden hierover hun mening te kénnen hadden gege ven. Do heor F. van Sabben (c.h,) had geen bezwaren tegen het voorstel, maar hij gaf dui delijk als zijn mening te kennen, dat de plaats van de gehuwde vrouw ln het gezin is. Dé héér Van Rooijcn dacht er ook zo over. Hij liet echter de mogelijk heid open om de gehuwde vrouw, dié geen kinderen heeft, buiten het gezin al is het dan niet direct ais ambtenaresse te laten werken. Mevrouw C. H. L, Spithout Naerebout (p.v.d.a.) dankte het col lege voor het voorstel en Zétte uit één, dat de aolijkstelling van de vrouw met de man een van de bo- glhselpuhtén van haal' partij is. De gelijkstelling ién narer be heer e. g. vader (k.v.p.) stelde zich ook geheel achter het voorstel, om dat hij uitging van de gedachte, dat het al of niet buiten het gezin wer ken van de vrouw een zaak is van de echtgenoten zelf. Namens de a.r.- fractiê verklaarde de heer J. Marys liet met het voorstel ééns te Zyn. Liever had hij gezien, dat hét de vrouw verboden werd welk werk dan pok buiten het gezin te verrichten. Maar zo merkte h\j nuchter op zover zal het wél nooit komen, ook de v.v.d., zo verklaarde de heer J. L. Verhagen, heeft de van man en vrouw als ê'i glnselpunten, dus begroette fractie het voorstel met gl'öte vreugde. Zonder hoofdelijke stem ming werd het Voorstel aanvaard met de aantekening, dat de heer Van Sabben tegen was. Noodwoningen B. en W. stelden de raad voor om aan bewoner» van de Singel te be richten, dat thans het tijdstip nog niet Is aangebroken om tut afbraak van de noodwoningen aan de Singel tussen do Paul Krugerstraat en de Van Dlshoeekstruttt over te gaan. Dit voorstel ontlokte aan do heer G. Geldof (p.v.d.a.) de opmerking om toch liever té berichten, dat er de eerste jaren nog geen kans op is. Hij voorzag, dat Vlissingen ln '57 d meer zal hobben blij zal z|jn de öog_ woningen nog niet te hebben afge- HH ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. HOPELOZE TAAK. De brandweer van Renessê heeft donderdagmorgen voor een hopeloze taak gestaan! In de landbouiVschuur van de heer C. Kostense op het ter rein bij het slot „Moértnohd" brak namelijk om ongeveer half twaalf brand uit en er was niét voldoende water om het vuur te overmeesteren. In plaats van water zoog de motor van de brandspuit slechts modder op en het resultaat was dat het nuttige Instrument verstopt raakte, zodat de brandweer noodgedwongen zelfs eni ge tijd op non-aetief stond. En dus ging de hele landbouwschuur ln vlammen op! Het lukte echter wel enkele stallen door „nat houden" te redden. De brandweer had bij de werkzaamheden veel last van de on- Een groot aantal vrijgestelden van het Nederlands Verbond van Vakver enigingen heeft donderdag een bezoek aan Schouwen-Duiveland gébracht. Bij deze trip was ook de Zeeuwse N W-man, de heer C. Hoek, aanwezig, evènais de heer C. van der Hulle, se cretaris van het NW te Ziërikzee. Onder leiding van de directeur van de centrale dienst „Noord-Zeeland", de heer A. J. Argelo, werd een rondrit over het eiland gemaakt, waarbij WEL HEER... „Geen lieer", schreven w\j donder dag in dit hoekje over de man, die iil de Vlissingse Paul Krugerstraat vol- geus het ons door een ooggetuige ver strekte verhaal, het glas van een licht mast aan diggelen smeet. 't Was wél een heer. Dat is ons nu gebleken. Dè man Wilde twee sténen van dé weg verwijderen, bede ten gerieve vatI de overige weggebruikers. Per onge luk smeet hij een van die stenen tögeit de lichtmast en dat was de oormak van het incident. Maar er is meer. Tien minuten later arriveerde de man in Middelburg en z'n eerste daad was het geven van een telefonische waarschuwing aan de P.Z.E.M. Lof, niets dan lof voor deze weg gebruiker! Dat was verre van een 'kwajongen, zoals wij in onze barre onwetendheid schreven. Dat was daarentegen de voorbeeldigste Heer- in-hot-verkeér, die wij sinds jaren ontmoet hebben! verschillende facetten van het leven óp Schouwen-Duiveland werden be studeerd. De bezoekers werden in het Stadhuis te Brouwershaven óntvan- Een door burgemeester J. L. van eeüWen, die de restauratie van de grote kerk toonde. VOORLICHTING. De Zeeuwse meisjes, die iets wil den weten over de Militaire Vrouwen Afdeling, konden donderdagavond te recht in Goes. Daar gaf namelijk de MÜva ouder leiding van kapitein G. Hélder een voorlichtingsavond voor meisjes, die opgeleid willen worden tot reserve-Milva van de luchtdoelar- tillêïie. De taak van deze afdeling werd nauwkeurig uiteengezet door luitenant W. J. Fondse. De lezing werd geïllustreerd door de film „Het werk van de luchtdoelartillerie'', waarin vooral het „plotten (koers- en snelheidsbepaling) duidelijk tot uit drukking kwam. Goes is één van de centrale punten waar rcserve-Milva's kunnen worden opgeleid. De oplei ding duurt twee jaar. DERTIG JAAR. Dertig jaar geleden trad de heer J. Bossers te Sint PhilipSland in dienst bij de Rotterdamse Tramweg Maat schappij en dus was het voor de heer Bossers deze week feest. Hij deed 25 jaar dienst op de lijn Anna-Jacoba- ËóldêfSteenbergen als conducteur, ie overige vijf jaar deed hy dienst als kaartjesverkoper op de veérpont. Geen wonder dat hy' voor velen een oude bekende is. broken. Gok drong hy er op aan, dat onderhandelingen zullen worden gevoerd met Koudekerke voor het verkrijgen van bouwgrond ln die ge meente. Wethouder J. Post, die de spr. beantwoordde, deelde deze tne- mnfir, B|j de behandeling van de over te leggen stukkon herinnerde de heer Marijs er aan, dat reeds dikwijls is aangedrongen op verbetering van de bestrating, vooral op die plaatsen, waar deze veel te ïydeh heeft van het zware busverkèer. Hij voorzag ook ongelukken in de Blocmeniaan, wanneer de desolate toestand daar nog lang duurt. Ook drong hy aan op Uitbreiding van net stratenma- kerskorps. Wethouder M. A. van Po- pering vond dit laatste niet nodig; wel zullen de stratenonderhoudswer- ken moeten worden uitbesteed. Onder de over te leggen stukken bevond zich een verzoek van het be stuur der vereniging voor chr. kleu teronderwijs om medewerking te ver lenen voor de bouw van een chr. kleuterschool aan de Beriagcstraat. ^WWWWWVWAMVWVAA Voor de instrumenten De geldinzamelingsactie voor de door brand gedupeerde Vlissingse muziekverenigingen 1 „Ons Genoee-en" en „Bint- Caecilia" heeft tot dusver 4365,73 opgebracht. Men kan voor deze actie gelden over* maken op gironummer 06287, t.n.v. fa. F. van de Velde jr. te Vlissingen, of aanbieden aan het kantoor van de P.Z.C, te Vlissingen, Walstraat 58= 60. De verantwoording luidt thans: Vórige verantw. 4325,98 Zangver, „Onder Ons", Middelburg. 8,75 J. dè N., Brouwers haven 2,50 Jeugdleden „Ons Genoegen" verza melden oud pa pier 1,60 W1,— Gerard D. 1,— Acc. Ver. „Crescendo" 25, OORZAAK ONBEKEND, RAMP BLEEF UIT Z.g. mottoren vrijwel geheel verwoest. Omstreeks 10 liUi" vrijdagmorgen hééft in een deel van de timmerfabriek „De Toekomst" van de heer D. Coppoolse aan de Schuitvlotweg 30 in Grijpskerke een uitslaande brand gewoed waardoor dè z.g. „mottoren" grotendeels werd vernield. Deze toren is een hooggelegen aanbouw vafl de fabriek, Waarin het mot, schaafsel, krullen en ander afval, dat van de ma chines komt, Wordt opgeslagen. Kort nadat het vuur ontdekt werd sloegen de vlammen tót een hoogte van 6 a 7 in uit de Westelijke Wand van de on geveer 12 m hoge toren. Snel en deugdelijk optreden van de Grijpskerkse brandweer die van Middelburg assisteerde voorkwam echter veel. Ook de gunstige wind en het feit, dat de fabriek enigszins beschut is gele gen, vöorkwaineii eén ramp. De schade is echter aanzienlijk en bedraagt zeker enkelé duizenden guldens. Over de oorzaak tast uien nog ln het duister. Personeel van de fabriek ontdekte, dat er rook en Vlammen uit de toren kwamên. Mén Spoot de voorraad aan wezige schuimbiussers op de vuur- Voor het con tract jaar 1956—1957. Naar w|) vernemen is vrijdag lil de gewestelijke sociale commissie Van 't Landbouwschap overeenstemming bereikt over de nieuwe C.A.O. voor de landbouw In Zeeland, Voor het contrac-tjaar I0o6-1957. Vóór het tijdvak van i mei tót én met |p november zal voor arbeiders van 23 jaar en ouder, die belast zijn met verzorging van vee, voor bouw en paardeknechts én voor hen, die werken met zware landbouwmachi nes, een weekloon van f 69.00 gelden. Het uurloon voor de vaste vakar beiders «al in die periode 117% eent Zeeuwse kinderen naar het Blo-vakantieoord. Vrijdag vertrok weer een aantal Zeeuwse kinderen haar het Bió-Vèkan- tieoord „Russenduin" te Bergen aan Zee. Het zijn er ditmaal 37 en zij ko- mén uit Middelburg (8), Vlissingen (0), Goes (6), Zierikzee (3), Sas van Gent (2), IJzendijke (2), Westdorpe (2), Axel (2), Sint-Maartensdijk (2) en Yerseké (2). Binnenkort zal de Stichting „Bio-Va- kantieoord" weer collecteren in de bioscopen tèn bèhöèvé van het zwak ke Nederlandse kind. Botersmokkelzaken voor êcöii. politierechter. De economische politierechter te Middelburg zal dinsdag 29 mei a.s. des middags een aantal botersmok kelzaken behandelen. O.a. züllen te rechtstaan vier directeuren van zui velfabrieken uit Zeeuwsch-Vlaande- ren, namelijk uit Kloosterzande, Hon- tenisse, IJzendijke en Aardénburg. Deze bedrijfshoofden moeten zich namelijk verantwoorden, omdat hUö fabrieken grote hoeveelheden boter aart handelaren in Zeèuwsch-Vlaan deren hebben afgeleverd. Daardoor werd medewerking verleend aan overtredingen, want de boter ver dween telkenmale langs illegale wég naar België. De zitting van de eco nomische politierechter begint om 14 uur. bedragen en voor de losse Vakarbei ders 114% cent. De ongeschoolden krijgen 104 cent per uUr. Do tijdlonen der volwaardige jeug dige rfiahneiyke arbeiders zal Voor vaste paai'deknechts en dergelyke bedragen: 17 jaar: f 39,36 per week, 18 jaar: f 44,89, 19 jaar: f 51,80, 20 jaar: f 57.32, 21 jaar: f 62,15, 22 jaar: f 6ö.èi, Voor de overigen geldt als uurloon: vaste vakarbeiders van 17-22 jaar: respectievelyk 67, 76%, 88, 97%, 106 .en 111% cent; voor losse vakarbei ders respectievelyk 65, 74%, 86, 95, 103 en 109 cent en voor Ongeschool den: 59%, 67%,, 78, 86%, 93% en 99 Cént. Voor volwaardige vrouwelijke ar beiders gelden de volgende uiii'l often: 17 jaar: vakarbeiders 56 cent, onge schoolden §0%. 18 jaar: respectieve lijk 67 en 60% cent, 19 jaar en OUder: 78 en 70% Cent. Verder is onder andere overeen stemming verkregen over de belo ningen Van akkoördwerk. Voor het onderhoud van de bieten zijn déze voor: doorslaan f 41-49 per ha per keer, opeenzetten f 35-43.50, le maal wieden f 68-78 en 2è maal wieden f 48.50-56. Bij rijenafstand van 45 cm. êh daarboven, moeten de mini mum- en maximumtariéven met 10 worden verlaagd, Leden van de brandweer in actie om het viiur të bedwingen, dat vrijdag morgen woedde in de zogenaamde „mottoren" van de timmerfabriek ,De Toekomst" te Grijpskerke. Deze toren werd grotendeels verwoest. (FOTO P.Z.C.) Beirfscómmissie Góes. In de vacatures in de Goese beurs- commissie, ontstaan door het overly- den van de hëer T. van Heel en P. Scheele-de Putter, zijn benoemd de heren J. M. Muliié, Kortgene en C. Meijer jr., Kruinlngen. Voorts heb ben nog zitting in deze commissie de heren C. Duvekot Sr., Goes, J. Q. C. Lenshoek, Klöetiftge en J, M. Klom- pe, Wolfaartsdijk, (Advertentie) ON&ÊPÉRRlE GARANttS ha zet fa brieken te zevenbergen (Slot van pag. 1) van Goes beschikbaar gestelde zilve ren Zeeuwse knoöp). De 3de prijs was Vdor de Coöp. Landbouwvere- niging „ïernéuzeft" Vóór 65 ton Ke nia, 55 pt„ 4de prijs Gltr. Söhrieks, 's-Heerenhoek met 33% ton Piroline, 55 pt. Eervolle vermeldingen: gebr. E. en H. Groosman, IJzendijke met 48 ton Balder, 54% pt., P. Klouwérs, Terneuzen met 67 ton Piroline, 54% pt, Dé zilveren wisselbeker vóór de frootste partij brouwgerst van goede waliteit ging ditmaal naar de gebr. Landegent uit Haamstede met 2300 ton. De C.H.V; Sas van Gent, die vorig jaar definitief in het bezit van de wisselbeker was gekomen en thans buitêti mededinging deelnam, (Advertentie) Oft.cial D.K.W. Dealer Garage Heyboer v. d. Vijver, Spuiplein 43, telefoon 89, Breskens. Garage Carels, (,'lUra's pad B 47, telef. 227 (K 1106), Helnkenszand. kreeg een eerste prys voor een aan voer van 4000 ton. De tweede prijs was voor dëC.H.V. Steenbergen met 700 ton en de derde prijs voor de C. L.V. Teriieüzen met 1300 tón. Voorts werden door het Centraal Bureau nog twee prijzen uitgeloofd voor telers van 't ras Carlberg in niet-brouwgerstgebieden. MIDDAGVERGADERING. In de middagvergadering heeft de voorzitter, ir. Van der Meer nog de voornaamste redenen Uiteengezet van de stichting van het Nationaal Instituut voor Brouwgerst, Möut en Bier-T.N.O., waarin Nacobrouw is opgenomen. Het zal thans moge- ïyk worden om het rcséarchwerk, dat tot dusver op twee verschillende plaatsen geschiedde, in één Centraal laboratorium te Delft onder té brengen. Ir. J. A. Emmens dééd en kele mededelingen over de verrich te werkzaamheden van Naco brouw op proefvelden e.d. en over 't Werkprogramma voor 1956-1957. Voorts gaven ir. J. Minderhoud, adj. directeur van dn Maatsch. „De Wilhelminapöldér" en ii'. B. Prum- mel, hoofdinspecteur van de N.O.P. in korte voordrachten hun ervarin gen mei maaidorsers met graantank weer. Met het toenemend gebrek aan arbeidskrachten zagen beide inlei ders ook voor kleinere bedryven hier in mogelijkheden, daar een belangrij ke arbeidsbesparing wordt ventre- haard leeg, waarschuwde inmiddels de brandweren van Grijpskerke en Middelburg en verzocht de waterlei- dingmaatschappy om medewerking met betrekking tot de druk op de leiding, waaraan het bluswater moest worden onttrokken. De plaatselijke brandweer was het eerst ter plaatse, later gevolgd ddör één spuit uit Mid delburg, Aanvankelijk liet de brand zich nogal ernstig aanzien. Hoge vlam men schoten uit de toren op, die ge heel Uit hout is Opgetrokken evenals de overige gebouwen van de fabriek en blakerden de kóp Van de afzuig installatie op het dak van het ge bouw. Het vuur was tót op verre af stand zichtbaar, evenals de rookont wikkeling. De spuitgasten pakten echter krachtig aan en nadat enkele moeilijkheden in verband met de wa tervoorziening waren opgelost in de bebouwde kom van Grijpskerke is geen open water aanwezig kon het vuur krachtig bestreden worden. Het bleek echter niet gemakke lijk de vuurhaard geheel onder de knie té krijgen, daar binnen in do opgeslagen mot, die de toren vry- wel geheel vulde, de vlammen eveneens voedsel vonden. Het Woedende vüür verwoestte echter een groot deel van één der zijwan den, waardoor men de stralen eerst één, later tydelyk twee naar binnen kon richten. Tegen kwart voor elf was het grootste gevaar bezworen en besloot men het smeulende cli hier CU daar nog brandende afval uit de toren te halen. Brandweerlieden en leden van het personeel begonnen het mot in een vrachtauto té laden. Tóén een hoeveelheid afval was ge ruimd werd één straal in de toren gébracht, waarna ook hier het vuur werd overmeesterd. Tegen elf uut werd gêen water mêer gegeven en kónden de opruimingswerkzaamhe den met kracht beginnen. Het afval werd in de nabijheid van de fabriek uitgestort en verspreid, waarmee na- Sméulen Werd tegengegaan. Dè Mid delburgse brandweer had inmiddels geen daadwerkelijke hulp behoeven te verrichten. Wel Verleenden de hoofdstedelingen hun collega's van Grijpskerke enige technische assi stentie. Het ruimen van het mot heeft nog lange tijd geduurd. Telkenmale bleek het weer nodig een straal op dit afval te richten. Toren gestut Brandweerlieden en het personeel v&n „De Toekomst" werkten nog tot ongeveer drie uur in de middag voor dat de toren ieég was en alle gevaar tót het verleden behoorde. Ty'dens de opruimingswerkzaamheden werd het niet verbrande deel van de westelijke wand, dat naar buiten uitboog, ge- Stut, evenals het dak, dat enigszins scheef kwam te hangen door het ont breken Van voldoende steun. Aange nomen wordt, dat de toren vrijwel ge heel opnieuw opgetrokken zal moe ten Worden. De schade beperkte zich verder tót zware waterschade in kan toor en magazijn. De oorzaak is niet bekènd; enkele deskundigen van de Rijkspolitie zjjn direct begonnen een onderzoek in te stellen. Een mogelijke oorzaak is, dat er vuur in de pijp, waardoor het afval üit dè werkplaatsen wordt weggezo gen. is gekomen. Hóe dit echter mogelijk is is hiét duidelijk, vooral wanneer men weet, dat in de fabriek eeft streng rookver bod wordt gehandhaafd. De motor van de aanzuigiiistallatle kan de brand niét hebben veroorzaakt, om dat dit een z.g. kortslultmotor is. Het bedrijf van de heer Coppoolse is ver zekerd tegen brandschade, niet tegen bedrijfsschade. gen. De laatste spieker, die er o„_. op wees dat er straks in het nieuwe Oost Flevoland niet minder dan 120 maaidorsers nodig zullen zijn, vestig de tevens de aandacht op het ge bruik van aluminium silo's, die goed. koop zijn en reeds veelvuldig in En geland worden gebruikt. Nadat nog een interessante ge- dachtenwisseling óp deze voordrach ten was gevolgd, werd tenslotte de film „Str|jd zonder einde" oVer de insectenbéStrijdiflg Vertoond. VANDAAG. Middelburg Electro: „Het bed", (18 Jr.), 19 en 21.15 uur: Schouwburg: „Chan tage", (18 Jr.). 20 uur: Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 10—24 uur; Stadhuishal: Expositie „Stille glans der Gouden Eeuw", 10—12, 14—17 uur: Sóc. „De Vergenoeging": Jaarvergadering Nederl. Handelsreizigers Ver., 9.30 uur, ontvangst deelnemers in Burgerzaal stadhuis, 12.30 uur. Vllssiiigcn Alhambra: „Het meisje van de rivier", (18 Jf.), 19 en 21 uur; Luxor: „De twee wezen", (a.l.), 19 en 21 uur. Westkapelle Verenigingsgebouw: Film voorstelling „Clske de rat", 20 uur. Goes Grand: „Het meisje van dé H- vier", (18 Jr.), 19 en 21 uur: Prins Vön Oranje: Jaarvergadering „Het Zeeuw se Oranje Groene Kruis", 14.30 uur; Centraal: kringvergadering Ned. Rode Kruis, 15 uur: Schuttershof: toneel uitvoering „Kunstvrienden", 20 Uur. MORGEN. Middelburg Electro: „Moeder, wat èen klap", (a.l.), 15.30 uur; als vandaag, 19 en 21.15 uur: Schouwburg: als vandaag, 14.30 en 20 uur; Molenwater: als van daag, 10—24 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag 15, "1 ên 21 uur; Luxor: 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: „De .charge van de lan ders", (14 Jr.), 15 uur; als vandaag 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2