KAPPIE HEEFT V.V.V. STIMULERENDE OF ORGANISERENDE FUNCTIE? WALCHEREN Waar zijn onze schepen? en de BOEVENKAPITEIN VKUDAG CO IVlxjX lüöu PfiUV IN UlALh; Z L h U W S IV V O U hi A N T 5 JAARVERGADERING VAN V.V.V. MIDDELBURG: Bestuur zal zich over nieuwe plannen beraden Tijdens de donderdagavond ge houden jaarvergadering van de Mid delburgse V.V.V. Is uitvoerig van gedachten gewisseld over de plan nen van deze vereniging voor het sei zoen 1956. Met name kwam daarbij de vraag in het geding, of de V.V.V. een stimulerende, dan wel een orga niserende functie heeft. Tijdens de vorige jaarvergadering was dit punt ook ter sprake geko men en toen bleek, dat de meerder heid van de aanwezige leden ook eigen activiteiten op prijs stelde, vanzelfsprekend naast het stimule ren van evenementen, door anderen georganiseerd. Uit de verklaring, die de voorzit ter, mr. J. A. Dumon-Tak, gister avond aflegde, kon evenwel gecon stateerd worden dat het bestuur om allerlei redenen niet voor een derge lijke ontwikkeling voelde. „Wij moe ten wél reclame maken voor Mid delburg, maar het ligt niet op onze weg feestelijkheden te organiseren", aldus de voorzitter, die vervolgens uitvoerig uiteenzette, waarom men niet op de suggesties, geuit tbdens de vorige jaarvergadering, was inge gaan. Onder meer is hier ook de fi nanciële positie van de vereniging in het geding, omdat deze géén grote risico's toelaat. KRITIEK. Naar aanleiding van deze medede lingen oefende de heer A. Imanse scherpe kritiek uit op bestuur, voor namelijk op de voorzitter, daarbij betogend, dat naar zfln mening een volkomen, verkeerde weg was inge slagen. Als vervolg op deze gedach- tenwisseling tussen de voorzitter en de heer Imanse werden uit de verga ring diverse suggesties gedaan. Zo werd gepleit voor fondsvorming ten dienste van verlichting van beken de en bezienswaardige gebouwen, het instellen van een gidsendienst door h.b.s.-ers, lyceïsten enz., coördinatie van diverse plannen, aandacht voor elektrifikatie spoorlijn enz. Ook door enkele bestunrsleden werd er op gewezen, dat inder daad bepaalde voorstellen nader kunnen worden bestudeerd en uit gewerkt, o.a. op het gebied van de folklore. Besloten werd tenslot te, dat het bestuur deze zaken nogmaals zal bestuderen, zij het dan niet voor dit jaar, maar voor 1957. In het najuar ver moedelijk in oktober a.s. zal opnieuw een ledenvergadering bijeen worden geroepen, waar dan eventueel nadere voorstellen be sproken kunnen worden. PLANNEN VOOR 1956. Uit de mededelingen van de voor zitter over de plannen voor dit sei zoen kwam vast te staan, dat de vereniging op ruime schaal gratis 'n kleine, handige plattegrond van Mid delburg zal verspreiden, waarop de voornaamste gebouwen, monumenten enz. zijn aangegeven. Voorts vertel de de heer Dumon-Tak een en ander over de stand van zaken met be- ti-ekking tot de stadhuisverlichting. Uit het verslag van de penningmees ter was reeds komen vast te staan, dat hiervoor thans ruim zeven dui zend gulden beschikbaar is, terwijl de gemeente Middelburg een subsidie van 1000 heeft toegezegd en voorts zal zorgen voor kabels en de aan leg daarvan. Over het plaatsen van de schijn werpers is heiaas nog geen over eenstemming bereikt met de eigena ren van de panden op de Markt aan de kant van de Amsterdamse Bank enz. Nagegaan wordt nu of bevestiging aan de lichtmasten van de straatverlichting mogelijk is. Het wachten is nu op de gemeente. Ove rigens is bet bestuur van plan met de verlichtingsobjecten verder te gaan en daarvoor gelden te blijven reserveren. Men denkt bijvoorbeeld aan gedeelten van de Abdij, de Kui perspoort enz. De vereniging verleent dit jaar medewerking aan de organisatie van de Beneluxronde, welk evenement men meer nieuw leven wil inblazen. De voorzitter legde voorts een sum miere verklaring af over de moeilijk heden, die gerezen zijn tussen de Zeeuwse Ringrijdersvereniging en V. Deze moeilijkheden zijn nog niet geheel opgelost, aldus mr. Dumon- Tak, maar het bestuur blijft hopen, dat tenslotte een akkoord "wordt be reikt. „Wij moeten er echter wel voor waken, dat wij deze ringrijderij niet als sportevenement gaan steunen", zo zei hij, „wij organiseren dit evene ment sinds vele jaren uitsluitend als folkloristisch evenement voor de vreemdelingen". JAARVERSLAGEN De diverse jaarverslagen werden uitgebracht en goedgekeurd. De se cretaris, de heër A. P. van de Ka mer, gaf in zijn verslag uiting aan de grote waardering van het bestuur voor het werk van de Stichting Nieuw Walcheren, met name met be trekking tot Miniatuur Walcheren, Marktberichten VEILING Z.-1IOLLANDSE EILANDEN. 23 mei. Andijvie 39—69, bloemkool l A 52—86, Idem 2 A 37-75. idem 1 B 41—64, ld. 2 B 27—41, idem C 20—39, spinazie 8.5—24. Tomaten 1 A 2.07, idem 1 C 2.15, Idem 1 CC 1.55, Idem. binnenland A 1.81, idem binnen land B 1.81—1.94, idem binnenland C 1.47, idem binnenland CC 97, aardappelen 22— 23, rabarber 9—11, postelein 10. prei A 85— 98, idem B 61—78, bospeen 1 4466, idem 2 17—37, aardbeien p. doosje 50—79, radijs 4,90—8.5. sla A 4—9.90, idem B 4—5.20, idem, kg., 13—22, sjalotten 46, kassnijb. 2.40. VISMIJN VEERE 24 mei. 7428 kg. Exportgarnalen 66—73. 3261 l"g. I-landelsgarnalen 50—51. 364 kg. Schar 36—20. 198 kg. Bot 16—27. 37 kg. Wij ting 16. 74 kg. Middeltong 138—215. 208 kg. Rog 55—58. 3 kg. Griet 107. 1 kg. Tarbot 110. en voorts voor de heer G. W. Os kamp, de provinciaal directeur. Dank zij diverse activiteiten werd het ledental gebracht van 339 op 368, terwijl ook sommige contributies be langrijk werden verhoogd. De penningmeester, de heer F. B. den Boer, had een totaal aan inkom sten en uitgaven van f 10.895,14, met een klein batig saldo van f 546,99. De heer Den Boer wees er in zijn jaarverslag met nadruk op, dat de belangrijkste bron van Inkomsten der vereniging de verkoop Is van spoor kaartjes en reisbiljetten. In dit verband werd zowel door het bestuur' als door verscheidene leden betoogd, dat de contributie- post nog altijd aanzienlijk kan worden verhoogd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. J. C. Castenmiller en J. Vroom herkozen. Medegedeeld werd, dat van dr. Ir. F. Q. den Hollander uit de nalatenschap van diens oom, wglen de heer H. J. G. Hartman, des tijds Griffier der Staten van Zeeland, een zilveren luciferstandaard was ontvangen Dit voorwerp was in 1913 de hoer Hartman aangeboden als dank voor zijn bemoeiingen met een tentoonstelling op de Groenmarkt, 't Heeft thans een plaats gekregen in het bureau in de Lange Delft. Bij de rondvraag kwamen nog enkele ac tuele zaken aan de orde. Hartelijk afscheid van de heer W. van Berkel Rijksadviseur Rampenfonds verlaat Zeeland. Nu de taak van de heer \V. van Berkel, als rijksadviseur van het Na tionaal Rampenfonds, belast met het regelen van de materiële en Immate riële schade van de kerken, ten einde loopt is donderdagmiddag tijdens een receptie hotel „De Korenbeurs" te Goes op hartelijke wijze afscheid van hem genomen. Talrijke afgevaardigden van kerk voogdijen en kerkeraden van de ne- derlands hervormde kerken, gerefor meerde kerken en gereformeerde ge meenten uit de Zeeuwse rampgebie den, dankten de heer W. van Berkel voor het vele werk, dat hij in het be lang van de getroffen kerken heeft verricht. De receptie werd O.m. bijge woond door de echtgenote en de oud ste dochter van de heer Van Berkel en diens secretaresse, mejuffrouw N. Spreij. De heer Van Berkel zei de dank te zulen overbrengen aan het Nationaal Rampenfonds en aan zijn opdrachtge ver, de minister van Maatschappelijk Werk, mr. F. J. F. M. van Thiel. Hij heeft zijn werk verricht ln over leg met mr. G. J. ter Linde, secreta ris van de Bouw- en Restauratiecom missie van de Nederlands Hervormde Kerk. De nog lopende zaken zullen thans worden afgehandeld door ds. W. C. van Burgeier uit Kruiningen, ds. S. J. M. Hulsbergen uit Hoeedkenslcerke en ds. H. M. Strating uit Goes, in sa menwerking met de heer Van Berkel, Middelburg Rode Kruis gaat inzamelen. In verband met de traditionele in zamelingscampagne, die dit jaar lan delijk van 28 mei tot en met 4 juni wordt gehouden, hield de afdeling Middelburg van het Nederlandse Ro de Kruis, woensdagavond in de kof fiekamer van het P.Z.E.M.-gebouw een bijeenkomst. Tijdens deze avond werden aan een zestigtal vrijwilli gers, leden van de afdeling, die zich daartoe beschikbaar hadden gesteld, de lijsten voor de inzameling uitge reikt. Dokter M. Reijerse, arts uit Middelburg, bracht voorts in een cau serie verschillende taken van het Ro de Kruis naar voren. Hij deelde o.a. nog mee, dat uit de Zeeuwse hoofd stad een achttal chronische patiënten de boottocht met de „Kasteel Stave ren" zal meemaken, die vanuit onze provincie zoals gemeld van 25 tot 30 juni wordt gehouden. De P.Z.E. M. bood de N.R.K.-leden op deze avond, die onder leiding stond van de heer C. W. Visser, afdelingssecretaris een verversing aan. Zinker in het kanaal. Nabri de Stationsbi-ug te Middel burg zyn de werkzaamheden aange vangen voor het leggen van een zin ker ln het Kanaal door Walcheren ten- behoeve van waterleidingbuizen en elektriciteitskabels. De zinker komt ten zuiden van de brug. De werk zaamheden zullen ongeveer acht we ken in beslag nemen. Gemeentemiddag Remonstranten De Remonstranten-Kring Midden- Zeeland houdt zondag 27 mei a.s. een gemeente-middag in de koffiekamer van het PZEM-gebouw te Middel burg, waarop ds. J. W. Wery uit Oosterbeek zal spreken over de Re monstrantse gemeente te Friederich- stadt. Benoemd in bestuur. De heren A. A. Vermeulen en H. van de hervormde gemeente van Wiersma, kerkvoogden-ouderlingen Middelburg, zyn tot leden van het bestuur der hervormde school aan het Molenwater benoemd. Vlissingen Vlissingse donors kregen de „Landsteraerpenning" Tijdens een bijeenkomst van de af deling Vlissingen van het Nederland se Rode Kruis, die woensdagavond in het „Scheldekwartïer" werd gehou den, zijn aan donors, die vijf of meer malen bloed hebben afgestaan voor de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis, de Landsteïnerpenniiig uitge reikt. De onderscheiden donors zijn: Mevrouw M. den Boer-Tromp mevrouw N. Dieperinlc-Krol; me vrouw J. de Rooy-Smit; mevrouw D. Simonse-Poerstamper; mejuffrouw Hanssen; mejuffrouw C. Jas- perse; de heren J. F. Agema; J. Altena; M. Balmakers; Z. C. v. d. Berge; J. Blankenburg; H. J. Bloem bergen; J. C. den Broeder: F. K. v. d. Bulck; Z. C. Ie Clerq; J. P. Contant; M. C. Coppens; F. Crucq; D. Daane; A. J. van Dierendonck; K. Faase; A. Fastenau; C. Flipse: J. Gebraad; F. C. Groesbeek; M. j. Gunst; P. H. Hak; P. H. Hamelink; F. A. Hel- mich; J. Henneman; A. M. Hessing; J. Heynsdijk; G. Holtkamp; J. F. Hornstra; B. E. Jansen; C. KaSte- leijn; A. J. Klink; M. L. Koets; P. A. Kuyt; J. C. van Laere; A. van Lam meren; D. W. Nieuwenhuyzen: G. Nieuwenhuyze; A. Pleyte; EJ. de Priester; A. J. Prinse; J. Sanderse; J. Stuut; D. Swint; A. J. Veldhuis; J. T. Visser; J. J. Vos; A. W. de Weyer; W. de Wielt' W. de Wit; J. M. van Zutphen; K. H. Th. de Zwart. Arnemuiden Ringrijderij In Arnemuiden werden onder grote belangstelling ringrijderswedstrijden gehouden. De uitslagen luiden: 1. J. A. Nijsse, 27 ringen. 2. J. Boone, 20 r. 3. W. Duvekot, 19 r. 4. J. Maljers, 19 r. 5. C. Crucq, 17 r. 6. H. Janse, 16 r. 7. I. Boone, 15 r. 8. J. de Smidt, 14 r. 9. J. Goedegebure, 12 r. 10. P. Janse, 12 r. 11. J. d« Jonge, 10 r. 12. W. Schuit, 9 r. 13. A. Duve kot, 7 r. 14. R. Schroevers, 6 r. 15. R. de Nooyer, 4 r. De extraprijzen, beschikbaar ge steld door diverse verenigingen wer den gewonnen door H. Janse, J. Boo ne, I. Boone, C. Crucq en J. A. Nijsse. In verband met het tienjarig bestaan der vereniging, werden aan vier be stuursleden prijzen toegekend, te we ten: J. Goedegebure, A. Kodde, T. .van Dalen en B. de Nooyer. De be kers werden gewonnen door C. Grucq (beker van Eenennaam), J. Nijsse (beker C. Meulenberg), J. de .Smidt (beker burgerij), W. Duvekot (beker Z.H.B.), J. Maljers (beker A. van Dalen), H. Janse (beker J. v. <J. Bos). De prijs, beschikbaar gesteld door burgemeester J. H. van der Hei de, werd gewonnen door J. Boone. De medaille van het gemeentebestuur door J. Goedegebure en de medaille van Vari den Berge door J. Boone. De pollepel werd gewonnen door J. A. Nysse. Bij de prijsuitreiking was aanwezig wethouder J. Siereveld, ter wijl do bekers uitgereikt werden door de gemeenteseertaris, de heer F. M. Geluk, in verband met de afwezig heid van de burgemeester. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen op 23 mei: Ina L, Londen, 24 mei: Rla, Rotterdam; Wllca, Hansweert; Vlissingen vertrokken op 24 mei: Wil- ca, Stockholm. Gepasseerd naar Antwerpen op 23 mei: Hink, Londen: Arbon, Boston; Isis, Lon den: Tarzan, Delfzijl; Hulst, Cardiff; Mar- greit Anja, Harlingen; Marie Christine, Dordrecht; 24 mei: Helvetia, Rotterdam; Noordland, zee/Gent: Henny T, Londen; Leuvekerk, Bremen. Gepasseerd van Antwerpen op 23 mei; Lutterkerk, Le Havre; Farmsum, zee; K. Juliana, Helsingfors; Réma, Bremen; An- golakust, Amsterdam; Eagle, Londen: Es- so Den Haag, Ras Tanura; Rcgulus, naar Helsingborg; 24 mei: Reliable, Amsterdam; Bounty, Fleetwood; Rio, Londen; Olde- kerk, Rotterdam; Eertidijk, Rotterdam. Aanrijding In de Westkolkstraat te Terneu- zen, ter hoogte van de Korte Dyk- straat, ontstond woensdagmorgen een aanrijding tussen een vrachtauto van gemeentewerken, die bestuurd werd door J. W., en een personenauto bestuurd door M. A. E„ beiden uit Terneuzen. De personenauto werd daarby aanzienlijk, de vrachtauto slechts licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Raadsleden verlieten uit protest Krummgse raad Verschil van mening over reorganisatie B. v. A. Tijdens de bespreking van de nota over de reorganisatie van het Bur gerlijk Armbestuur hebben de twee lede» van de Vrije lijst, de heren J. Witte en M. J. van der Maas de ver gadering verlaten, die de gemeente raad van Kruiningen donderdagavond hield, B. en W. hadden onlangs deze nota aan de raad doen toekomen. Nadat de heer J. van Ballegooijen (arh.) als lid van het Burgerlijk Arm bestuur zijn mening over deze nota kenbaar gemaakt had, z.ei de heer Witte over deze kwestie niet meer in herhaling te zullen treden. Wel laakte hij in felle bewoordin gen het beleid van het B. A. en sprak daarbij van /.Russische methoden" en „persoonsverheerlijking". De voorzit ter. burgemeester A. Schipper, re ageerde hiertegen heftig. Het slot was, dat na een korte en heftige dis cussie de heer Witte opstond en de vergadering verliet, daarbij gevolgd door zyn partijgenoot. De heer A. Weststra te (arb.) hield vervolgens een uitvoerige beschou- king. De heer W. J. Pouwcr (c.h.) wilde alleen het woord armenzorg veranderen en de instelling overigens onveranderd laten. Naar de mening van wethouder E. A. E. M. Suij (kath.) waren door het B.A. wel eni ge fouten gemaakt tegenover de heer Witte. Uit de daarna gehouden stemming bleek, dat slechts twee le den vóór reorganisatie (instelling van een sociale dienst) waren, namelijk de heren Suij en Z. J. Jansen (kath.). Wel waren de'meeste leden het er over eens, dat de naam veranderd moest worden. Alleen de heren A. Lo- kerse (s.g.) en C .vanlwaarden (c.h.) waren hiertegen. Minister Witte belichtte strijd tegen woningnood K.V.P.-bijeenkomst in Vlissingen. Op een vergadering van de K.V.P.- afdeling in Vlissingen heeft de minis ter van Wederopbouw en Volkshuis vesting, Ir. H. B. J. Witte gisteravond gesproken over de algemene politieke lijn van <le Katholieke Volkspartij en lil het bijzonder daarbij de bestrijding van de woningnood behandeld. Na hem spsak Pater N. van Kjjn O.P. uit Venlo, die de sociale politiek bezag onder de titel „Het testament van Schaepman". Beide sprekers werden ingeleid door de voorzitter van de afdeling Vlis singen, de heer W. L. M. Groffen. De bijeenkomst werd gehouden ln de St. Paulusschool aan de Adr. Coortelaan en het programma omvatte voorts een filmvertoning. Ir. Witte betoogde, dat het noodza kelijk was vast te houden aan een be ginselvaste partij als de K.V.P. in een tijd, waarin de mensheid zich weder om op een keerpunt bevindt. In prin cipe staat die partij open voor samen werking met ae andere al moet men niet vergeten, dat het er ook om gaat de eigen i ositie in die samenwerking zo sterk mogelijk Te doen zijn. Spre ker huldigde Romme als een groot politiek leider maar legde nogmaals de nadruk op de beginselen van de partij, waarbij er zeker geen plaats is voor persoonsverheerlijking. Over de bestrijding van de woning nood, zeide spreker, dat er in deze vier jaar méér scholen, méér fabrie ken, méér woningen zijn gebouwd als ooit tevoren. Hij wees voorts op de bevordering van het eigen huisbezit, de opruiming van de krotten, de snelle llquidering van de gevolgen van de ramp van 1953. In 1952 was er een grote werkloos heid onder de bouwvakkers; nu moet men een bouwvakarbeider met een ?;ouden lampje gaan zoeken en zwar- e lonen zijn verboden Dat er nog steeds niet genoeg ge bouwd wordt is een gevolg van de onderschatting van de behoefte in vrjjwel iedere sector, mede als gevolg van de achterstand, die ook nog da teert van vóór de oorlog. In de oorlogsjaren werd praktisch niet bebouwd, waarna men in de ja ren van 1945-1950 met een steeds groter wordende achterstand te kam pen had. Een andere factor is dat er tegenwoordig steeds vroeger ge trouwd wordt en wel bijv. in een ver schil van vroeger 70.000 tegen thans 90.000 huwelijken per jaar. Boven dien komen er minder hulzen leeg door sterfgevallen omdat de gemid delde gezondheidstoestand zeer ver beterd is. Ook heeft men de grote aantallen gerepatrieerde» uit Indo nesië en de emigratie loopt terug. Minister Witte ging voorts in op de bekende omstandigheden van de overspanning van de arbeidsmarkt en de maatregelen, die daarna genomen zijn om die te beteugelen. Ook de wijzigingen in het goedkeuringsbe- leld waarbij thans rekening wordt gehouden met de plaatselijke bouw capaciteit en behoefte werden be- spi-oken. Gemeentesecretaris Goes wordt beëdigd. In de woensdag 30 mei a.s., des avonds acht uur, te houden openbare vergadering van de gemeenteraad van Goes, zal de heer M. J. Taillie als gemeente-secretaris worden beëdigd. Adonis 23 Emden n. Bremen. Aardijk 23 260 m. o. New York. Aalsum 30 Juni R'dam verw. Augtekerk 23 Melbourne. Abbekerk 23 Tsjingtao. Alphard 22 215 m. n.o. St.-Paulsrock. Alchlba 22 320 m. z. Hallfax. Arkoldijk 22 420 m. z. Kp. Race. Amsteldijk 22 600 rn. z.w. Bermuda. Amerskcrk 13 Juni R'dam vcrw. Annenkcrk 19 juni A'dam verw. Andljk p. 23 Vlissingen. Applngedljk 22 Baltimore. Arendskerk 21 Juni R'dam verw. Averdijk p. 22 Key West. Axeldijk 22 720 m. n. Curagao. Aldabi 22 Santos n. Montevideo. Alhenn 23 Hamburg. Alnatl 22 Montevideo n. Santos. Baud 22 Rangoon n. Belawan. Blommersdijk 22 200 m. o. Norfolk. Blijdendijk 22 750 m. o. New York. Britsum 22 Dakar n. Durban. Bonlekoo 22 Menado. Cleodora 23 Curagao. Camitia 22 1200 m. z.o. Fernando Noronha. Crania 24 Rotterdam. Cistula 22 200 m. n.w. Dondra Head. Cottica 23 Paramaribo. Dalerdljk 22 420 m. w. Fayal. Delft 23 160 m. z.w. San Miguel. Dongedlji: 23 Christobal n. Los Angelos. Duivendijk 23 Rotterdam. Eos 24 A'dam n. R'dam. Eibergen 23 Dordrecht n. Ummingham. Esso - Amsterdam p. 23 Algiers. Esso - Nederland p. 23 Malta. Gaasterland 23 Santos n. Rlo de Janeiro. Gouwe 22 13 m. w. Finisterre. Groote Beer p. 23 Lands End n. Quebec. Guineekust 23 Bordeaux n. Dakar. Hudson in ballast 22 Messina. Haulorwljk 22 340 m. w. SCillles. Heemskerk 22 Gefle. Helena 23 Guanta. Japara p. 23 Gibraltar. Jason 23 Punta Cardon. Kieldrecht 14 juni R'dam verw. Kinderdijk 22 Newport News n. New York. Kalydon p. 23 Brunsbuttcl. Korovina 22 450 m. z.w. Fayal. Kota Baroe 22 Minlcoi. Kryptos 22 80 m. Z. Cocosell. Keizerswaard 22 25 m. w. Tarifa. Koratia 23 Suez. Krebsia 23 600 m. n.o. Barbados. Langkoeas 23 Donggala n. Sur aba ja. Laagkerk 30 R'dam verw. Laurenskerk 23 Kopenhagen n. Hamb. Lawak 22 260 m. w. La Libertad. Lutterkerk 24 Londen. Liberty Bell p. 23 Dungeness. Loenerkerk 25 juni R'dam verw. Llssekerk 24 Bahrein n. Koeweit. Leersum 22 610 m. o. Bermuda. Lemsterkerk 23 Khorramshar n. Basra. Lindekerk 24 Genua. Maasdam 24 New York. Maas p. 23 Malta. Moordrecht 22 600 m. o. Aden. Murena 22 600 m. z.w. Manilla. Meliskerk 23 Rotterdam. Mijdrecht 22 450 m. z.w. Luzon. NW. Amsterdam 22 525 m. n. Azoren. Oldenkerk 24 R'dam venv. Oldenbarnevelt, J. v. 22 125 m. z.o. Torre- straat. Oranje 23 Colombo n. Suez. Uitslagen muziekconcours in Domburg. Op tweede pinksterdag werd in Domburg het 34e concours van de Bond van Harmonie- en Fanfarever enigingen in Zeeland gehouden. De uitslagen van dit concours zyn: Hoogste ere-afdeling: „O.K.K.", Wemeldinge, 181 punten, eerste prijs; „Ons Genoegen", Kapelle, 171 punten, eerste prijs: „Vlijt en Volhar ding", Souburg, 168 punten, eerste prijs: „Excelsior", Kloetinge, 156 punten, tweede prijs: „Euterpe", Heinkenszand 151 punten, tweede prijs: Apollo Domburg, 137 pun ten, derde prijs. Afdeling uitmuntendheid fanfare: „O.K.K." Westkapelle, 134 punten, derde prijs; „Excelsior" Middelburg, 126 punten, derde pry's. Afdeling uitmuntendheid harmo nie: „Voorwaarts" Koudekerke, 125 punten, vierde prijs. Afdeling harmonie: „E.M.M., Krui ningen, 175 punten, eerste prijs; „E. M.M.", Kortgene, 171 punten, eerste prijs; „Mozart", Yerseke, 159 pun ten, tweede prijs; „Excelsior", Kats, 155 punten, tweede prijs. Eerste afdeling fanfare: „Oefening en Uitspanning" Kattendijke, 153 punten, tweede prijs: „E.M.M., Se- rooskerke, 152 punten, tweede prijs; „Luctor et Emergo", Zoutelande, 135 punten, derde prijs. Tweede afdeling fanfare: „Vooruit" Waarde, 173 punten, eerste prijs; „Excelsior" 's-Heer Arendskerke, 172 punten, eerste prijs; „Ons Genoe gen", Kafperland, 138 punten, derde prijs. Derde afdeling fanfare: „O.N.D.A." Middelburg, 138 punten, derde prijs; „Advendo", Wolfaartsdijk, 131 pun ten, derde prijs. Het hoogste aantal punten behaal de „O.K.K." uit Wemeldinge en won hiermee de wisselbeker. Deze vereni ging kwam tevens in het bezit van de lauwerkrans van de gemeente Domburg. Extra prijzen: „E.M.M., Kruinin gen, lauwerkrans burgemeester Dom burg; „Vooruit", Waarde, muziek nummer V.V.V. Domburg; „Excel sior" 's Heer Arendskerke, „E.M.M." Kortgene en „Ons Genoegen" Kapelle muzieknummer „Apollo", Domburg. Oranjefontein 23 Hamburg n, Antw. Overbad 24 A'dam n. Hamburg. Ovula 22 225 m. w. Kp. Selatan. Pr. Caslmlr 22 Hamilton. Pr. Willem H 23 Rotterdam. Polydorus 24 Port Said. Pendrecht p. 23 Finisterre n. Coryton. Rondo 23 Genua n. P. Said. Rotula 22 R'dam n. Omkoldsvlk. Ridderkerk 23 Genua. Rijndam 23 Lissabon n. Southampton. Schelpwljk 22 660 m. o. Aden. Samarinda 22 Panamakanaal n. Los Angelos. Sarangan 22 550 m. w. Ouessant. Sunetta 22 675 m. z. Seychellen Stad Leiden 22 150 m. z.w. Freetown. Str. Makassar 24 Kaapstad. Tomori 24 Djeddah. Triton 23 Amsterdam. Tlba 22 425 m. n.o. Recife. Tibia 22 250 m. z.o. Cooktown. Tjisadane 22 Durban n. Mauritius. Tjiluwah 22 Hongkong n. Singapore. Tjlsondarl 22 500 m. z.o. Sabong. Vasum 22 750 m. n.o. Aden. Van Cloon 22 Sydney n. Brisbane. Van Waerwijek 23 Yokohama. Waal 23 Akcay n. Gibraltar. Waterman 25 Melbourne vcrw. V*. A'ton Jones 22 860 z.w. Flores. 25. De mannen tilden de kist op en droegen hem weg, geleid door Bull Do zer. Door een spleet in het houtwerk loerde Okki naar buiten. „Ze brengen ons naar het achterschip", fluisterde hij. „Nu zullen we misschien ontdekken, wat die kerels daar uitspoken!" Ze werden een ruimte bin nengedragen, waarjjjedempt machinegedreun tot hen doordrong. „Blïksiekater. dat is Ja een raar spul!" mompelde Kappie. „Nou dacht ik tóch heus wel zo langzamerhand alle geluiden van een schip te kennen. Maar de machi nes, die lk daar aan de gang hoor, heb ik nog nooit aan boord van een schip ge hoord! Wat heeft dat nou to betekenen?" „Zo, smak die kist hier ïaar neer, mannen", klonk e ruwe stem van Buil Do- ter. „We zullen eens zien hoe vol we hem kunnen stoppen!" ..Hossende haaien!" hijgde Kappie. „D helemaal fout! Nu worden we ontdekt!" „Maak open die kist!" commandeerde de kapitein. Kappie en Okki krompen ineen. Ijverige handen grepen naar het deksel. Langzaam week dit onttoog! ZUID-BEVELAND Goes Exploitatie derde flatgebouw. B. en W. van Goes «tellen de raad voor de in aanbouw zijnde 12 flatwo ningen (3e flatgebouw) aan de Van Dusscldorp8traat welke binnenkort voor bewoning gereedkomen, in be heer en exploitatie te geven aan de woningbouwvereniging „De Midden standswoning". Deze vereniging be heert ook de eerste twee flatgebou wen, de vijf woningen aan de Berg weg en de acht woningen aan de Van Dusseldorpstraat. Onbewoonbaar verklaarde woning. In verband met de woningnood, stellen B. en W- van Goes voor de ontruimihgstermyn van de onbe woonbaar verklaarde woning Pieter Jaspersestraat 3 met één jaar te verlengen. Onderwijszaken. B. en W. van Goes stellen aan de raad voor om te besluiten, dat het aanstellen van een extra vakleer kracht nuttige handwerken aan de r.-k.-mei6jesschooi voor 2 uren. niet zonder noodzaak is geschied en dat de gemeente de kosten dezer vak leerkracht zal vergoeden. De hiertoe gedane aanvraag heeft slechts be trekking op het lopende Jaar, daar na het tot stand komen van de nieuwe school, hetwelk naar alle waarschijnlijkheid b* september 1957 het geval zal zijn, zal worden over gegaan tot geleidelijke afschaffing van de separatie. Verdei' is er een voorstel finan ciële medewerking te verlenen voor aanschaf van banken en leermidde len voor de r.-k.-Uloschool, tot een bedrag van 4858,33. Vakantiesluiting slagers- en groentewinkels. B. en W. van Goes stellen aan de raad voor, om voor de slagers- en groentewinkels een verplichte vakan tiesluiting van één week per jaar voor te schrijven. Hiertoe werden verzoeken inge diend door dertien van de veertien in Goes gevestigde slagers en door veertien van de zeventien Goese groentehandelaren. Nu de overgrote meerderheid van de betrokkenen zulks wenst, waren B. en W. van mening, dat deze verzoeken inge willigd dienen te worden. Ook de be trokken werknemersorganisaties en de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwse eilanden, kunnen zich hiermee verenigen. Elk jaar. vóór 15 juni, zullen B. en W. dan de periodes aanwyzen. De vakantie mag echter niet voor alle betrokken winkels geheel of gedeel telijk in dezelfde week vallen. Gerepatrieerden bijeen In het CU.M.V.-gebouw te Goes werd woensdagavond een contactbij eenkomst gehouden voor de gerepa trieerden. Deze avond, die uitging van de Hervormde Kerk te Goes, had hetzelfde doel als een gemeente-wijk- avond. Na het openingswoord en schrift lezing door ds. A. W. M. Odé, gaf de jeugdouderling L. Pieterse een over zicht van de verschillende vormen van het jeugdwerk in de Hervormde Kerk te Goes. Mejuffrouw Th. L. Kuil, maatschap pelijk werkster, deelde een en ander mede over haar werk en de gezins zorg, terwijl diaken A. G. Heijboer een praatje hield over het diaconale werk. Tenslotte vertelde de kerkvoogd ouderling L Ph. F. van de Plassehe enkele interessante belevenissen uit de periode, die hij in Indië had door gebracht. Voorts belichtte hij de zorg voor de gerepatrieerden. Ds. Odé sloot de bijeenkomst met gebed. „Zeemansvrouwen". Tot besluit van het seizoen gaf de Arbeiders Kunstkring te Goes dins dag en woensdag in de „Prins van Oranje" een toneeluitvoering. Het Volkstoneel bracht het bekende to neelstuk van Herman Heijcnnans „Zeemansvrouwen" over het voetlicht dat nog altijd, mede door de goede vertolking, weet te boelen. Aan het slot van de tweede avond heeft de tweede voorzitter van de Arbeiders Kunstkring, de heer Th. A. van der Spiegel, het artistenpaar Aaf en Her man Bouber gehuldigd en een ets van Goes als herinnering aangeboden. Nagekomen advertentie. Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje JENNY. B. G. STEINHAüSER J. STEENHAÜSER COBI WIELEMAKER Vlissingen, 24 mei 1956. Bonedijkestraat 91,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3