€sso Penningmeester van Kinderzorg gaat heen Zeeuwse Almanak VERMINDERDE BELANGSTELLING UITWISSELING SCARBOROUGH l'MUMIUrJ OUDE JENEVER OUDE GE1VER P. J. ELOUT v. SOETERWOUDE IN DOMBURG TER AARDE BESTELD Agenda PROV1N01A.LB ZEEUWSS OOVRAKT VRIJDAG 25 MEI 1956 NA 32 DRUKKE JAREN [neer om gezondheidsredenen Woensdag a.s. zal de Vereniging Klnderz.org te Middelburg haar 49e jaarvergadering houden en tUdcns de7.e vergadering zal de penning meester, de heer O. C. Manfz, voor het laatst rekening en verantwoor ding afleggen omdat hU om gezond heidsredenen genoodzaakt ls als be> stuurslid te bedanken. Men kan het zich bijna niet inden ken: Kinderzorg zonder de heer Mantz, of ook: de heer Mantz zonder Kinderzorg. Beide namen immers worden meestal als iets vanzelfspre kends in één adem genoemd en dat is geen wonder, want reeds 32 jaar lang behartigt deze scheidende penning meester de belangen van deze vereni ging, die in Zeeland zulk een grote plaats inneemt. Hy is de oudste ln „dienstjaren" van de huidige be stuursleden en toen dit jaar Kinder zorg zyn vyftigjarlg bestaan vierde, was hy de man, die de archieven van de vereniging kon aanvullen met tientallen persoonlijke herinneringen. Hy was 23 jaar lang tweede penning meester en is sinds negen jaar eerste penningmeester juist in een periode die zich kenmerkt door een grote uit breiding van het Kinderzorgwerk, een uitbreiding ook van allerlei admini stratieve arbeid, die nu eenmaal on der de verantwoordelijkheid van de penningmeester valt. Onafgebroken ls de heer Mantz steeds voor Kinderzorg in touw ge weest hy heeft nooit een vergade ring gemist en zjjn verdiensten werden door de Kroon erkend door zyn benoeming tot ridder ln de orde van Oranje-Nassau. Nu is dan toch het moment aangebroken, waarop hy van deze arbeid zal moeten scheiden. Slechts één onderdeel van het om vangrijke werk blyft de heer Mantz behartigen, namelyk de z.g. busjes actie, die elk jaar een aanzienlyk be drag opbrengt, een bedrag dat niet gemist kan worden voor een goede uitoefening van de kinderzorgtaak. Dat biyk£ ook weer uit het laatste verslag, dat de heer Mantz aan de jaarvergadering van volgende week zal overleggen, het financiële jaar verslag over 1955 namelyk. De netto opbrengst van de bussen bedroeg in 1Ö55 niet minder dan 23.433.60. Me de dank zy deze hoge opbrengst kon het exploitatietekort van 30.129,53 Advertentie tank ESSO EXTRA snellere start sneller optrekken meer kilometers per liter Met Esso bent U beter uit deiyk, dat ls voor Kinderzon Het ls dus dui- worden weggewerkt. dit werk i Sinderzorg steun van kerkelijke gemeenten en uiterst belangryk en dat hier di hun leden niet kan worden gemist. Integendeel! Vooral niet ornaat het werk der vereniging verder moet worden uitgebreid. In de jaren van het bestuurslid maatschap van de heer Mantz ls de ze arbeid reeds byzonder toegenomen. Voor de oorlog was het aantal pupil len om en by de honderd, doch thans ligt dit aantal driemaal zo hoog. In 1955 b.v. had men 154 interne en 144 externe pupillen, terwyi het aantal verpleegdagen eveneens hoog was, namelyk 54.518 Intern en 53.958 ex tern. Wanneer nu de volgende week woensdag do Vereniging Kinderzorg afscheid neemt van de heer Mantz, dan gaat met hem een van de ouderen heen, die zich steeds met geestdrift voor dit werk heeft gegeven, een man ook, voor wie voor Kinderzorg geen moeite te veel was. Inderdaad, het is zoals wij in de aanhef van dit artikel schreven: Kinderzorg zonder de heer Mantz kan men zich byna niet inden- Kapels gezin werd uit de woning gezet Onderkomen gevonden bij familie. In Ivappeie trok woensdag in de Biezellngsestraat een niet alledaagse gebeurtenis de publieke aandacht. Het gezin F. B., bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, werd uit zjjn woning gezet, welke eigendom is van de vroegere werkgever van B. De man, een Engelsman van origi ne, die na de bevryding met een meis je uit Kapelle huwde, kwum in 1946 naast het bedryf van zyn toenmalige patroon te wonen. Dit huis werd ech ter dienstwoning en toen daarom B. ongeveer drie jaar geleden in Goes ging werken, wilde de eigenaar deze woning doen betrekken door de op volger van B. Deze had een bekrom pen inwoning te Goes. B. kon echter voorlopig niet aan een huis in Goes worden geholpen en toen hy eens hoopte een andere wo ning in Kapelle le kunnen krijgen, werd deze verkocht. De opvolger ln het Kapelse bedrijf, het wachten moe, dreigde uiteindelyk met ontslag, wanneer hij geen woning in Kapelle kreeg. De eigenaar-pa troon bracht toen de zaak voor de kantonrechter, die een vonnis tot uit zetting wees. Het gemeentebestuur van Kapelle bood B. als een noodop lossing een huisje aan, doch dit wilde hy niet aanvaarden omdat het te oud Het gezin heeft nu een onderko men gevonden bij twee zusters van de vrouw. VAN iMtt TOT ONGEVALLETJES Woensdagmorgen reed de 71-jari- ge bromfietsberyder H. B. te Kam perland zonder voldoende op het ver keer te letten plotseling de provincia le weg op. Hy kwam daarbij ln bot sing met een auto van de firma J. G. uit Goes en viel. Deze aanryding liep nog vry goed af, want de heer B liep slechts enkele lichte verwondingen aan hand en been op. Dokter Van 't Hart verleende de eerste hulp. Op de rhksweg ZaamslagPerk- Solder maakte een wielrydende dame e fout om zonder om te kyken de weg over te steken. Zy werd daarby aangereden door een auto, die be stuurd werd door de heer D. T. De dame in kwestie kwam er met de schrik af: de flets werd zwaar en de auto werd licht beschadigd. GEEN DAG Dg knapen van onze acquisitie afdeling, wakkere jongens en altijd in de weer, hebben het er bij de lezer $»- gehamerd door middel van opvallende advertenties. „De krant kunt U niet missen, géén dag", roepen zij nu al geruime tijd uit en een enkele keer komt het nog uit ook. Gelukkig, want dat. hebben die jongens nodig om het geloof in hun eigen uitspraken niet helemaal te verliezen. Gisteren dan is weer eens bewe zen, dat het uitkwam. Ten kantore van de P.Z.C. in Vlissingen vervoeg de zich een bejaard man, die ont steld mededeelde, dat hij de krant niet in z'n brievenbus had gevonden. Voor het eerst in z'n leven! Omdat ook hij het dagblad geen dag kon mis sen, kwam hij een exemplaar afhalen. Intussen maakte hij van de gelegen heid gebruik om te verklaren, dat hij er prijs op zou stellen niet in de re dactie-kolommen te ivorden vermeld, wanneer binnenkort z'n gouden huwe lijksfeest aan de orde zou komen. Plechtig is hem verzekerd, dat zulks niet zou gebeuren, want dergelijke wensen zijn er om gerespecteerd te worden. Nou staat ie toch in de krant, maar anoniem. En meteen om hem er aan te herinneren, dat hij de gemiste krant in alle opwinding toch nog heeft laten liggen.... SCHEEPSONGEVAL Bij het vastmaken van het sleep- schip de „Bulgaria" te Wemeldinge, raakte de scheepsjongen in een kabel verward. De schipper, die te hulp kwam, onderging hetzelfde lot en verspeelde daarbij ook nog de top van zijn ringvinger. Dokter Eckhardt ver leende eerste hulp en liet beiden naar het ziekenhuis te Goes overbrengen, vanwaar zy later op de dag naar We meldinge konden terugkeren. NOG EEN GRANAAT Niet alleen alle goede dingen, maar ook enkele kwade bestaan blijkbaar uit drie delen. Reeds meldden we in de loop van deze week het vinden van twee projectielen te Brulnisse. Thans werd daar een derde gevonden tydens graafwerkzaamheden voor het leggen van funderingen voor acht woningen in de Prinses Wilhelminalaan. Het wa3 een 10 cm mortiergranaat, die door de politie naar een veiliger plaats werd overgebracht. PRIJS VAN 5000 Ook Vlissingen heeft weer eens een graantje meegepikt van de laatste prijzenregen der Staatslo terij. Op een in deze stad verkocht lot viel een prijs van 5000. HAZEN GEDIJEN GOED Al klaagt het landbouwende deel van de Zeeuwse bevolking dan over de grote droogte in de maanden april en mei dit jaar, de hazen schynen het daardoor wel goed te maken. Zoals bekend werden in 1954 moerhazen uit Frankrijk aangekocht en uitgezet in dc polder by Bruinisse. De hazenfa- milies, die de afgelopen strenge win ter hebben overleefd, ondergaan thans alle aanzieniyke uitbreidingen, zodat de wildstand in de Duivelandse polders zienderogen verbetert. Vaartuig voor Loodswezen te water gelaten Mevrouw Ter Poorten doopte de „Frans Naerebout". Mevrouw M. ter Poorten—Turner, echtgenote van de directeur van het Loodswezen te Vlissingen, heeft don derdagmorgen mot goed gevolg by de n.v. Scheepswerven E. J. Smit Zoon te Westerbroek in Groningen het zeebetonnlngsvaartulg „Frans Naerebout", bestemd voor het Loods wezen te Vlissingen, te water gela ten. Het vaartuig hoeft een lengte van 37 meter tussen de loodiynen en een breedte van 7,19 meter. De hoogte bedraagt 3.70 meter en de maximale diepgang 2.75 meter. Als hoofdmotor zal een 400 pk Bolnes worden opge steld. Voorts worden twee hulpaggre- faten opgesteld van respectievelyk 8 pk met een 30 kilowatt dynamo en één van 36 pk met een 18 kilo watt dynamo. Tot de verdere uitrus ting behoort onder meer: radar, echo lood, radio-tclefonie, een motor hijs en ankerlier, een elektrische sloepen lier en een hydraulische stuurmachi- ne enz. De bouw geschiedt onder toe zicht van Lloyd's Register of Shii inspectie. Tentoonstelling „Paraat" te Goes trok 12.000 bezoekers. De leger- en luchtmachttentoon stelling „Paraat" te Goes heeft woensdagavond haar poorten geslo ten, nadat; in de afgelopen dagen niet minder dan 12000 bezoekers van him belangstelling blijk hadden gegeven, geven. Begrijpeiyk waren de organisatoren dan ook zeer tevreden over deze „start". Ongetwyfeld heeft deze ten toonstelling daarom aan haar doel beantwoord en het contact tussen de Zeeuwse bevolking en de leger, en luchtmacht verder helpen verstevi gen. Eén bezoeker heeft zich reeds als beroepsmilitair voor de lucht macht aangemeld. Zelfs was er belangstelling van buitenlandse zyde, want onder de bezoekers waren er ook talrijke Bel gen, terwyi voorts een aantal Engel se scholieren werd rondgeleid. De B.B.-afdelingen van de Bevelenden hebben in georganiseerd verband een bezoek aan de tentoonstelling ge bracht. Vrydagavond zal de militaire „trein" uit Goes vertrekken, op weg naar de tweede tentoonstellingsplaats Leeuwarden. Rijwieldief op heterdaad betrapt Dinsdagavond zag een politie agent in burger te Goes, dat de 26-jarlge los werkman V. uit Ove- zande voor het café van de heer H. aan de Koepoort, het onbeheerd staande ry'wiel van de dochter van de caféhouder wegnam. De man ging ermee vandoor, doch de politie man slaagde er na een achtervolging in, de man in de Kerkstraat te grij pen en naar het bureau over te brengen. Toen V. eens nader aan de tand werd gevoeld, bleek, dat hij eind van varig jaar ten nadele van B. uit Goes een bromfiets had gestolen, die voor een café aan de Blauwesteen stond. De brommer werd, verstopt onder het hooi, in de woning van V. te Ovezande teruggevonden. Zater dag zal de man aan de justitie worden voorgeleid. Solo-toneel Joost Noydens. Joost Noydens, een der acteurs van het jeugdtoneel van de Koninklijke Ne derlandse Schouwburg te Antwerpen, gaf woensdagavond in het bioscoop gebouw te Hulst een opvoering van het solo-toneelspel „Van den Vos Reinaerde". Mede door zijn uitsteken de mimiek en rolkennis bracht deze acteur een vertolking, die de jammer genoeg niet in groten getale opgeko men toeschouwers, van begin tot eind vermocht te boeien .Ook de grime en de kostuums waren zeer goea. Donder dagavond werd eveneens in de bio scoop 'n vertoning gegeven van film „Het grote avontuur" van Arne Sucksdorf. Deze film, waarvoor meer belangstelling bestond dan voor het toneelstuk, beschrijft het leven van een vossenfamilie rond een boerderij Examen. Voor het eerste deel van het exa men lerares in de naaldvakken Na, slaagden de dames E. D. Blok uit Ellewoutsdijk, F. L. Glerum uit Bie- zelinge, E. J. W. van Muiswinkel uit Goes, H. J. Noback uit Middel burg, C. M. Vermue uit 's-Heeren- hoek, A. Westerterp uit Middelburg, D. A. Wilschut uit Schoondyke en F. Zandyk uit Waarde, allen leerlin gen van de vakschool voor meisjes te Goes. „ZET ER EEN PUNT ACHTER!" Alleen tennissers en zwemmers enthousiast. Er is donderdagavond klare taai ge sproken over de sportuitwlHseilng tussen Vlissingen en de Engelse plaats Scarborough. Dat gebeurde tijdens een vergadering van de „con tactorganisatie voor sportuitivisse- linj»" en afgevaardigden van ver schillende Vlissingse sportverenigin gen in het Maarten Lutherhuis. De sportverenigingen in Scarborough hebben de Vlissingse sportlieden na melyk uitgenodigd in 1957 waar schijnlijk de laatste week van augus tus een bezoek te brengen aan deze Engelse plaats. Het bestuur van de „contactorganisatie" wilde nu peilen of er in de Vlissingse sportverenigingen belangstelling be staat voor het bezoek aan Scarbo rough. Vele aanwezigen waren van me ning, dat de sportuitwisseling met Scarborough verwaterd is en dé heer P. Ventevogel van Zeeland Sport drukte zich het duidelijkst uit, toen hy zei: „Het is beter er een punt achter te zetten". Uiteraard lichtte de heer Ventevogel zijn mening na der toe. Hij wees er op, dat er in de eerste jaren inderdaad van een sportuitwisseling gesproken kon wor den, maar later werd het toerisme hoofdzaak en de sport byzaak. Er werden zodoende sportploegen afge vaardigd de neer Ventevogel noemde met name -voetbal en atletiek die in feite geen afvaardiging meer waren. Als een voetbalelftal echter zo zwak is, dat het met 10, 11 of 12—0 verliest dan is het geen goede representatie meer voor eigen land en stad. Verbaasd over de sterk verminderde belangstelling be hoeft men, aldus de heer Ventevo gel, niet te zijn, want de sportlieden willen hun vakantie ook wel eens ergens anders doorbrengen dan steeds weer in Scarborough. De heren A. W. Levering en P. M. van Baaien van de VC „Vlissingen" waren het volkomen eens met de heer Ventevogel. Ook de heer F. Naerebout kon zich grotendeels ver enigen met de woorden van de heer Ventevogel. Verder liad de heer Naerebout, die de atletiek, en handbalvere niging „Marathon" vertegenwoor digde, 'n zeer aantrekkelijke sug gestie. Hy wees er op, dat er in de Vlissingse sportkringen niet meer zo veel entousiasme bestaat Fokveedag te Axel. De afdeling Axel van de vereniging van Zeeuwse fokkers zal op het keu ringsterrein in Plan-zuid te Axel op 5 juli a.s. een grote fokveedag voor paar den en vee organiseren. Tevens zal op dezelfde dag een veulenkeuring wor den gehouden. Voor deze dag bestaat in landbouwkringen reeds nu grote be langstelling. (Advertentie) .OUDE PROEVER" 1755 OUDE Wf NNEKER" f 7.10 voor Scarborough „omdat men daar uitgekeken is." Men kan de sportuitwisseling echter nieuw leven inblazen, aldus de heer Nae rebout, door nu een contact te zoeken met een plaats in bijvoor beeld Denemarken, Zwitserland of Oostenrijk. De kosten zullen ze ker niet hoger komen te liggen. Bestond er dus geen belangstel ling van de zyde der voetballers, atleten en handballers, wel was er interesse van de kant der tennissers, tafeltennissers en zwemmers. De heer B. de Korte van de tennisvere niging „De Schelde" wees er daarbij Qnder meer op, dat de sportuitwis seling voorop staat en niét de gele verde prestatie. De heer Nieuwpoort van de Boksvereniging DOS zegde zijn medewerking toe, mits men voor goede tegenstanders zorgt. Het bestuur van de contactorgani- satio voor sportuitwisseling zal zich nu verder beraden over de vraag of do uitwisseling met Scarborough voortgezet moet worden. Een onde naam een goede kwa liteit. Het beste paard van (de Schledamie) atal. Werken in haven aanbesteed. Ten kantore vun de Rykswater- staat directie Zeeland in Middelburg werd woensdag aanbesteed het op ruimen van een bestaande cn het maken van een nieuwe houten aan legsteiger met 'meerstoel in de West buitenhaven cn het maken van 3 hou ten meerstoelen in de Oostbuitenha ven, een en ander te Terneuzen. In geschreven werd als volgt: 1. Aann. bedr. W. J. de Bruyn, Terneuzen, f 95.300; 2, Aann. bedr. T. A. Swets Bzn., Hardlnxveld, f 97.670; 3. G. A. v. d. Straten, Terneuzen, f 99.000; 4. J. Parel Gzn., Sliedrecht, f 99.200; 5. fa. A. Verhagen, Breda, f 99.800; 6. L. Schermers, Nleuwendyk, f 100.200; 7. J. en K. T. den Ouden, Biervliet, f 100.790; 8. Th. W. Biylevens, Oos terhout, f 106.300; 9. J. Pyi, Zuid- land, f 111.000; 10. N.V. Van Splun- der's Aann. MH., Ridderkerk, f 112.000. De gunning werd aange houden. ONDER GROTE BELANGSTELLING Zijn grote verdiensten voor de badplaats gememoreerd Onder grote belangstelling werd mene begraafplaats in Domburg het stof felijk overschot ter aarde besteld van de heer P. J. Elout van Soeter- woude, (lie maandag op 83-jarlge leeftijd te Elleeom overleed. De heer Elout is zeer lange tijd in Domburg woonachtig geweest, gedurende wel ke periode hij op velerlei wijzen de belangen van deze gemeente heeft ge diend. Onder andere was hij onge veer 60 jaar achtereen directeur van de n.v. Domburgse Zeebadinrlch- ting, lid van de raad van 1909 tot 1946, wethouder van 1919 tot 1946 en bestuurslid van vele verenigingen. Vele verwanten, vrienden en ken nissen, tal van autoriteiten en een menigte inwoners van Domburg woonden de droeve plechtigheid bij. Aan de groeve sprak eerst de waar nemend burgemeester van Domburg, wethouder A. Passenier. Deze herin nerde aan de bijzonder veelzydige 1-J--e ont- activiteiten, die de overledene plooide om Domburg op een hoger plan te brengen. Voor al hetgeen de heer Elout deed in het belang van Domburg uitte spr. do zeer grote waardering van het gemeentebe stuur. Namens de Domburgse Zee badinrichting sprak jhr. ir H. L. Bogaert. Deze stelde vast, dat de heer Elout in leven alle aanwezi ge middelen om Domburg al badplaats omhoog te brengen op voortreffelijke wijze heeft benut. „Meer dan 50 lange Jaren heeft (Advertentie) Boottocht voor 71 Zeeuwse chronische invaliden Dank zij Rode Kruis een week aan boord van „Kasteel Staveren". Dunk zij de jaarlijkso inzamelings campagne van het Rode Kruis zullen ;eeuwse chronische, bedle; invaliden van 25 tot en met 30 juni een boottocht maken met de „Kas teel Staveren". Aangezien de vrou wenzaal aan boord van dit schip gro ter is dan de afdeling voor de man nen, maken 44 vrouwelijke patiënten de tocht mee en 27 mannelijke zie ken. In Terneuzen zullen 19 patiënten uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen in gescheept worden. Bij Vlake (Scho- re) worden 40 zieken uit Noord, en Zuid-Beveland en uit Walcheren aan boord gebracht. Patiënten uit Noord- Zeeland worden in Zijpe ingescheept. Op 25 juni wordt koers gezet naar Willemstad. De volgende dag brengt het schip een bezoek aan Tiel en op de 27e juni zal de „Kasteel Stave ren" in Doornenburg meren. Op 28 juni vaart het schip naar Schoonho ven en de daaropvolgende dag is Nu- mansdorp de plaats van bestemming. Op 30 juni volgt dan weer de ont- ;ping. In Zype gaan de patiënten van Noord-Zeeland van boord, waar na bij Vlake de zieken uit Walche ren en de Bevelanden en ook uit Zeeuwseh-Vlaanderen de „Kasteel Staveren" verlaten. In verschillende plaatsen worden de Zeeuwse invaliden verwelkomd met muziek, terwijl er in vele plaat sen ook traktaties zullen worden aangeboden, onder meer door scholie ren in het kader van het jeugd-Rode Kruis. Dr. M. Huygens uit Westkapelle, gowesteiyk commandant van het Ro de Kruis, heeft r.an boord de leiding. Mevrouw N. Boelkens-Navis, secre taresse van de invaliden-raad, is aan gesteld als „scheepsmoedcr" voor de vrouweiyke patiënten. Verder zullen een hoofdverpleegster uit Rotterdam, drie Zeeuwse verpleegsters en vele Rode KruiB-helpsters en -helpers de tocht meemaken. Interprovinciaal overleg in Middelburg bijeen. Het I.P.O. (Interprovinciaal over leg), het overleg-orgaan van de pro vinciale besturen, kwam in de Sta tenzaal te Middelburg in vergadering bijeen. De leiding van deze byeenkomst berustte bij de waarnemend Com missaris der Koningin in deze pro vincie, de heer C. Phllipae, die een inleiding hield over de nieuwe wet „Waterstaatswerken in oorlogstyd", waarop discussie volgde. Na afloop verenigden de provin ciale vertegenwoordigers zich aan lunch in delburg. hotel „De Burg" te Mid- hij gewerkt om Domburg een goe de naam te bezorgen. Wy zijn hem daarvoor grote dank ver schuldigd", aldus spr. Uit naam van de Nederlandse ja gersvereniging sprak de heer W. J. L. de Groof uit Vlissingen, die de grote kennis van het jachtleven, waarmee de overledene velen aan zich verplichtte, memoreerde. Met name vele jongeren hielp de heer Elout. Ook releveerde spr. het vele, dat de heer Elout deed op het ge bied van vermaak en ontspanning. „Hij was een goed jager en een prettig mens", besloot de heer De GroofT VERDERE SPREKERS. Mr. J. A. Heyse uit Middelburg voerde het woord namens de Dom burgse Golfclub, waarvan de overle dene tot verleden jaar, toen hij deze gemeente verliet, secretaris was. „Hy was de spil waar alles om draaide", zei de heer Heijse, die memoreerde, dat de overledene één der oprichters van de club was en na de oorlog ijverde voor het her stel van de verwoeste golflinks. Tenslotte voerde het woord de heer W. Brand uit naam van de vele verenigingen, waarvan de heer Elout zyn krachten gaf. Met name belicht te deze spreker het werk van de overledene als secretaris van de V. V. V. Domburg, een functie, die deze zeer lang heeft bekleed en waarin hij vele dingen tot stand bracht en diens bestuurslidmaatschap van de schietvereniging. Namens de familie van wylen de heer Elout sprak de heer F. Elout, zoon van de overledene, een woord van dank aan 't adres van ue spre kers voor hun woorden en tot de aanwezigen voor hun belangstelling. De baar was met een bloemenschat bedekt. Jaarvergadering van Kinderzorg Nadelige exploitatie over het jaar 1955. Tijdens de vergadering van de Ver eniging Kinderzorg, die woensdag a.s. te Middelburg wordt gehouden, zal mr. P. van Empel, kinderrechter te Middelburg spreken over „Onder toe- zichtstelllng en Kinderzorg". Tevoren zullen de huishoudelijke zaken wor den afgedaan. Er is bestuursverkie zing wegens periodieke aftreding van mevrouw G. van Doorninck-Bartling, mevrouw L. Hornstra-Tichelman, de heren ds. L. S. Blom. ds. H. M. Stra- ting, H. Uyl, ds. F. H. A. van der Wind, terwijl voorzien moet worden in de vacatures ontstaan door vertrek van ds. D. J. van Dijk en ds. W. C. F. Metz en door het bedanken om ge zondheidsredenen van de heer C. C. Mantz. Voorts zullen de verslagen worden behandeld van secretaris en penning meester. De exploitatierekening over 19oo sluit met een nadelig slot ad 30.129,53, hetgeen onbevredigend wordt genoemd omdat de vereniging hierdoor werd genoopt de gelden, verkregen uit particuliere inkomsten bronnen, ter dekking van dit tekort aan te wenden. De noodzakelijke uit breiding van het werk der vereniging wordt daardoor belemmerd. 4to<é0' VANDAAG. Middelburg Electro: „Het bed", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Chanta ge", (18 jr.), 20 uur: Molenwater: „Mi niatuur Walcheren", 10—24 uur; Stad huishal: Expositie „Stille glans der Gouden Eeuw", 10—12, 14—17 uur. Domburg CaXé „Wilhelmina": Film voorstelling „Ciske, de rat", 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Het meisje van de rivier", (18 jr.), 19 en 21 uur: Lu xor: „De twee wezen", (a.l.), 20 uur. Goes Grand: „Het meisje van de ri vier", (10 jr.), 20 uur; Prins van Oran je: elndles Fruitteeltvakschool te Wll- helminadorp, 15 uur; Prins van Oran je: A.R.-klesverenlging, 20 uur; Schut tershof: V.D.D.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2