KLEERMAKER DOOR BELGISCHE LOTENHANDEL IN OVERTREDING WALCHEREN BRESKENS WORSTELT WEDEROM MET BRANDEND PROBLEEM ZEEUWSCH-VLAANDEREN NOORD ZEELAND Waar zijn onze schepen? ZUID-BEVELAND DONDERDAG ïi li.56 f leu v l Li U i A L L ii i> i£ U W L U U (J A. '1' 7 KANTONGERECHT MIDDELBURG Poging tot bijverdienste leverde fikse boete op Men mag als Nederlander maar evenmin als buitenlander geen voorraadje loten van de Koloniale Loterij, attractie bij onze zuiderbu ren, opkopen over de grens en die dan aan deze kant van genoemde denk beeldige scheidingslijn verkopen. Dat komt namelijk neer op een overtre ding van het deviezenbesluit. „Ik «1st niet beter of 't mocht", zei des ondanks de 61-jarige 's-Heerenhoek- se kleermaker J. B. tegen de kan tonrechter in Middelburg, die deze zaak te behandelen kreeg. Verdach te, die dat bleek wel boorde vol was van de beste bedoelingen, kon zich echter met deze veront schuldiging niet vrijspreken. Want zijn optreden houdt een soort van deviezen-smokkel in en zulks is te allen tijde strafbaar. Zijn poging tot bijverdienste bezorgde deze kleerma ker dan ook een boete van 75. Via een advertentie in een dagblad kwam de justitie de overtreding en B. op het spoor. „In het gehele land zijn er duizenden, die het doen", zei verdachte nu tot de kantonrechter, mr. A. C. van Epenhuijsen, die vond, dat die duizenden dan óók verkeerd zijn. De Nederlandsche Bank heeft zich ook met de zaak bemoeid en van deze instelling kreeg B. te horen, dat hij een tientje boete moet beta len. Dc ambtenaar van liet O.M., mr. Ph. M. Schenkenberg van Microp, zei, dat verdachte te ver {fégaan is door er een geregelde laudel van te maken. De loten kosten in België ruim f 7, B. kreeg de papiertjes echter voor 9, maar verkocht ze in Zeeland voor 10 door. Mr. Schenken berg 'van Mierop kwam tot een eis van 100 subs. 20 dagen en verbeurdverklaring van de in be slag genomen loten. Met dat laat ste ging de kantonrechter ak koord, maar hij verlaagde de boe te tot 75 of 15 dagen. De 50-jarige inwoner van Koude- kerke, J.' S., beging op 19 maart de overtreding geen richting aan te ge ven, toen hij met zijn bespannen wagen een bocht nam. Verdachte voerde aan, dat er toch niets in de weg had gestaan. „Alleen de verba liserende agent", merkte de kanton rechter op, waarna een boete van 10 subs. 2 dagen „viel." De 35- jarige Middelburger J. S. reed in zijn woonplaats per fiets door het Dom- burgs Schuitvlot zonder een „rood, uitstralend achterlicht", zoals de dag vaarding vermeldde. Dat kostte hem 1 subs. 4 dagen. Ochtendgymnastiek De Oostkapelse landbouwer J. A. L„ 39 jaar oud, kon toen hij verbaliseerd werd, wettelijk gesproken niet ach terom kijken naar aankomend ver keer. De politie bevond namelijk, dat op de tractor van L., die 2 aanhang wagens trok, geen „achteruitkijk- Bouw scholen en woning onderwijzer aanbesteed In het verenigingsgebouw te Kerkwer- ve werd in het openbaar aanbesteed de bouw van een openbare lagere school te Kerkwerve, de- bouw van een christelijke school te Kerkwerve, en de bouw van een woning voor het hoofd van de christelijke school te Kerkwerve. Voor deze aanbe steding bestond grote belangstelling. De uitslag der aanbesteding is als volgt. De tussen haakjes vermelde bedragen zijn de kosten voor vreemde arbeiders: A. Openbare lagere school te Kerkwer ve. l Fa. Schutte en Ooihorst te Ambt Del den, f 54.400.— (5000.—); 2 Fa. J. Rogge band en Zoon te Zierikzee, f 55.500.— (5200.—); 3 Fa. J. Walraven te Slnt-Lau- rens, f 59.300.— (5500.—); 4 C. en A. van Velthoven te Zierikzee, f 59.410.— (5000.—); 5 A. C. de Bruin te Steenbergen, f 61.700.— (6170.—); 6 S. P. Wijsman te Zierikzee, f 63.200.— (6000.—); 7 Jac. de Deugd te Ze venbergen, f 63.600.— (6360.—); 8 M. J. Pad mos te Drelschor, f 64.550.— (5000.—); 9 Gebr. van der Poel te Terneuzen, f 64.600.— (6500.—); 10 M. Slager te Dreischor f 64.900.— (5000.—); 11 P. de Raat te St. Phi- lipsland, f 64.940.— (7800.—); 12 Fa. Deur- loo te Bruinisse, f 65.765.(6500.13 Gebr. Luijten te Zevenbergen, f 67.250. (6500.—); 14 N.V. Vlaanderens Bouwbe- drijs te 's-Hertogenbosch, f 68.570. (6857.—). De gunning werd aangehouden. B. De christelijke school te Kerkwerve: l Fa, Schutte en Ooihorst te Ambt Del den, f 56.000,— (5000.—); 2 Fa. J. Roggeband en Zoon te Zierikzee, f 58.050 (5500.—); 3 C. en A. van Velthoven te Zierikzee, 59.400.— (5000.—); 4 H. Raats te Wouw, f 64.000.— (6000.—); 5 Fa. J. Walraven te Sint-Laurens, f 64.200.— (6000.—); 6 S. P. Wijsman te Zierikzee, f 64.400.— (6000.—); 7 M. Slager te Dreischor, f 64.650.— (5000.—); 8 A. C. de Bruin te Steenbergen, f 64.700.— (6400); 9 Gebr. van der Poel te Terneuzen, f 64.900.— (6600.—); 10 Gebr. Luijten te Zevenbergen, f 65.000.(6350.—); 11 A. C. Neggers te Rucphen, 65.000.— (6000.—); 12 M. J. Padmos te Dreischor, 65.060.— (5000.—); 13 Jac. de Deugd te Ze venbergen, 65.200.— (6520.—); 14 Fa. Deur- loo te Bruinisse, 65.900.— (6500.—); 15 P. de Raat te St.-Phillpsland, i 66.453.— (6500.—); 16 Jac. W. Suijkerbuijk te Breda, f 66.500.— (6650.—): 17 N.V. Vlaanderens Bouwbedrijf te Den Bosch, f 68.125.— (6812.50). De gunning werd aangehouden. C. Bouw van een woning voor het hoofd van de christelijke lagere school te Kerk werve: 1 Fa. Schutte en Ooihorst te Ambt Del den, f 26.850.— (2600.—); 2 C. en A. van Velthoven te Zierikzee. f 28.000.— (2600. 3 M. Slager te Dreischor, f 28.250.— (3000.—) 4 Fa. Deurloo te Bruinisse. f 28.270.— (2600.—); 5 Fa. J. Roggeband cn Zonen te Zierikzee. 28.900.— (2750.—; 6 A. C. de Bruin te Steenbergen f 29.350.— (2950.—); 7 Gebr. Luijten te Zevenbergen, 29.700.— (2970.—): 8 N.V. Vlaando.-ens Bouwbedrijf te Den Bosch, f 29.700. - (2970.—); 9 J. Suij kerbuijk te Breda. I 3i.ooo.— (3100.—); 10 Fa. J. walraven te Sint-Laurens, f 31.300.— (3000.—): 11 S. P. Wijsman te Zierikzee, f 31.400.— (2800.—): 12 II. Raats te Wouw, 31.600.— (2800.—); 13 A C. Neggers te Rucphen, f 32.000.— (3000.—); 14 Jac. de Deugd te Zevenbergen, f 32.150.— (3215.—). De gunning werd aangehouden spiegel" aanwezig was. „Nooit heeft men mij gezegd, dat er een spiegel op moet", zo luidde verdachte's ver weer. L. liet het daar echter niet bij, want hij gaf vervolgens een demon stratie voor de heren achter dfe groene tafel van de wijze, waarop hij toch de achteropkomende voer tuigen kon zien en dat zonder spie gel. Dit tafereel, had wel iets weg van een minuutje „ochtendgymnas tiek" De ambtenaar was er niet door overtuigd en hield uiteraard ook aan de eisen, die de wet stelt, vast. Hij eiste 25 subs. 5 dagen. De kanton rechter zei daarop: „Denkt U er om, dat het verkeer van thans niet meer zo gemoedelijk is als vroeger." „Ik vind het maar veel geld hoor", zei verdachte, die overigens beterschap beloofde en een spiegel op zijn trac tor in het vooruitzicht stelde. Mis schien deed dit veel goed, want de boete werd 15 subs. 3 dagen. Een in het geheel niet humoristi sche zaak was die tegen de Seroos- kerkenaar (W.) C. C., 37 jaar oud. Hy werd namelijk op 2 januari j.l. op de Turfkaai in Middelburg „in kennelijke staat" aangetroffen. Se dert de vorige maal, dat C. een der gelijke overtreding toen ook reeds bij herhaling pleegde, was nog geen jaar verlopèn. Vanwege het Leger des Heils was nu een rapport over verdachte samengesteld, dat niet ongunstig luidde. De eis tegen C. was 100 boete subs. 8 dagen, een week voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd en ondertoezichtstelling van het Leger des Heils. De kan tonrechter vonniste conform. Onderlinge Fruittelers Hagel verzekering Mij. Dezer dagen hield de Onderlinge Fruittelers Hagelverzekerlng My. te Goes haar 7e algemene ledenvergade ring. De voorzitter, de heer L. Th. Voge laar kon met grote voldoening vast stellen, dat de fruittelers steeds meer de noodzaak van een dergelijke in stelling gaan inzien. Uit het jaarver slag bleek n.I. dat in 1955 71 nieuwe leden zijn toegetreden, terwijl zich voor 1956 reeds weer 25 kandidaat leden hebben aangemeld. Bovendien heeft zich de landelijke samenwer king in zeer gunstige zin ontwikkeld, zodat van een ruime risicospreiding gesproken mag worden. In tegenstelling tot 1954 is er in 1955 zeer weinig hagelschade gele den. Op een verzekerd bedrag van ruim f 2.700.000.moest slechts f 1800. schade worden uitgekeerd. Verwacht wordt, dat in 1956 net verzekerde be drag, gezien ook de oogstvooruit- zichten, de f 3.000.000.verre zal overschrijden. Deze verwachting is temeer gerechtvaardigd, omdat door de algemene ledenvergadering een voorstel werd goedgekeurd, in 1956 ook zacht fruit in de verzekering op te nemen. De leden zullen dus nu ook hun aardbeien, frambozen, bramen, zwarte en rode bessen en kruisbes sen tegen hagelschade kunnen verze keren. Bij de verkiezingen werd de heer J. Kakebeeke te Wolfaartsdijk als be stuurslid herkozen en de heer D. Schipper als taxateur. Als leden van de financiële commissie voor het boekjaar 1956-1957 werden benoemd de heren P. van 't Westende te 's H. Arendskerke en Joh. Oele te Kapelle. Verder werd overgegaan tot benoe ming van twee reserve taxateurs en twee taxateurs voor zacht fruit. Tenslotte werden de richtlijnen over de te verzekeren prijzen goedgekeurd en de datum, waarop de aangiftefor mulieren binnen moeten zijn. Veekeuring. De uitslag van de veekeuring die- te Vrouwenpolder werd gehouden, luidt: 1 stier aangevoerd: Jaap van Groede, eig. W. Maas, le pr. Ie kalfskoeien: Emma, elg. wed. Bliek en Zn., le pr. A en med. Kring Walche ren; Fokje, M. J. de Vlieger, le pr. B; Ma rie, wed. A. C. Goedbloed, 2e pr. A; Bet sy 2, A. v. Tatenhove, 2e pr. B; Nella, Abr. Mesu, 3e pr. A. Henna 8, M. J. de Vlieger, 3e pr. B; Lena, wed. A. C. Goedbloed, 3e pr. C. 2e kalfskoeien: Betsy 4, M. J. de Vlieger, le pr. A; Toos, Adr. Maljaars, le pr. B; Duifje 13, A. Mesu Cz„ le pr. C: Alie Ade- ma, A. v. Tatenhoven, le pr. D; Irene 2, Chr. Geuse, 2e pr. A; Klara, wed. Bliek en Zn., 2 pr. B; Heitje 23, A. van Taten hove, 2e "pr. C; Sarlotte 27, Abr. Mesu, 3e pr. A; Sonja, A. Mesu Cz„ 3e pr. B; Wijnke 7, wed. A. C. Goedbloed, 3e pr. C. 3e kalfskoeien: Nella, Adr. Maljaars, le pr. A. Coöp. Melkfabriek; Marijke, wed, A. C. Goedbloed, le pr. B; Moortje, S. de Bruyn, 2e pr. A; Bontje, S. de Bruyn, 2e pr. B. 4e kalfskoeienBetsy 2, M. J. de Vlie ger, le pr. A -r Cotip. Eiland Walcheren; Juliana 18, wed. Bliek en Zn., le pr. B; Corrle 2, Adr. Mesu, 2e pr. A; Keetje, S. de Bruyn, 2e pr. B. Oudere koeien: Mina, wed. Bliek en Zn., le pr. A; Betsy 1, M. J. de Vlieger, le pr. B; Mieke, Adr. Mesu, 2e pr. A; Neeltje, S. de Bruyn, 2e pr. B; Mina, S. de Bruyn, 2e pr. C; De Kliene I, M. J. de Vlieger, 2e pr. D. Vaarzen: Blesje, S. de Bruyn, le pr. A; Dora, S. de Bruyn, le pr. B. GEITENKEURING Met het oog op de landbouwtentoon stelling van de Zeeuwse landbouwmaat- schappij op 27 juni a.s. te Domburg, werd door de vereniging ter verbetering van het geitenras in Zeeland te Wemeldinge een geitenkeuring gehouden. Aanwezig waren 20 dieren, waarvan 12 melkgeiten en 8 lammeren; volbloedlammeren 5 st. Uitslag: le prijs J. van Oosten, 2 W. A. Zuiddijlc, 3 J. van Oosten, 4 Joh. Rüissen (Kattendijke), 5 W. A. Zuiddijk. Niet volbloedlammeren 3 stuks, le prijs Max Moelkes, 2 G. Brouwer (Goes), 3 J. van Oosten. 1-jarige melkgeiten, 4 stuks. le prijs W. Gijssel, 2 Joh. Rulssen, fatten- dij ke (volbloed), 3 G. Brouwer (Goes), 4 W. Gijssel (volbloed). 2-jarige melkgeiten 1 stuks, le prijs J. Snoep. 3-jarlge melkgeiten en ouder, volbloed. M. G. 2 stuks, le prijs W. A. Zuiddijk, 2 Joh. Rulssen 3-jarige geiten en ouder niet volbloed. 3 stuks: le prijs W. A. Zuiddijk, 2 Com. Hamelink, 3 Corn. Hamelink. - Stamboekgeiten, 2 stuks, le prijs Joh. v. d. Clngel, 2 J. Hamelink. Ingeschreven in het stamboek, melkgeit van W. Gijssel, melkgeit van W. A. Zuid dijk. Voor de tentoonstelling te Domburg wer den opgenomen 5 melkgeiten en 4 lamme ren. De afd. Boudewijnskerke van de geiten- fokvereniging hield 15 mei J.l. de jaar lijkse geitenkeuring, onder leiding van de keurmeesters C. den Engelsen en J. M. Cevaal. Aangevoerd 23 dieren. le klas volbloedlammeren 6 stuks, le prijs Mientje van P. J. Kleinepier. 2 Kla- zma van K. Kleinepier. 3 Lïjda van C. van Sluijs Kz. 4 Witje van Js. de Witte Fz. 5 Wilhelmina van P. van Sluijs Wz. 6 Kor- nelia van K. Kleinepier. 2e klas eenjarige volbloeden 3 stuks, ie prijs Jacomina van M. Kleinepier. 2 Coba van C. van Sluijs Kz. 3 Marie van K. Klei nepier. 3e klas, tweejarige niet ingeschreven, 3 stuks, le prijs P. J. Kleinepier. 2 P. J. Kleinepier. 3 Js. de Witte T.z. 4e klas oudere gelten. niet ingeschre ven, 3 stuks, le prijs J. Maljaars. 2 P. J. Kleinepier. 3 Wilhelmina van Abr. Kleine pier. Klasse 5, slamboekgeiten, 8 stuks, le pr. Marijke van P. van Sluijs Kz., kampioen, medaille van de P.V. en de prijs van de Gebr. Adriaansen. 2 Dina II van K. Kleine pier. 3 Marijke van P. J. Kleinepier. 4 Nel lie van K. Kleinepier. 5 Sien van J. Mal jaars. 6 Sientje van Anth. Provoost. 7 Kaatje van A. Maljaars Sn. 8 Nellie van P. van Sluijs Wz. 13 dieren zijn er uitgezocht voor de a.s. tentoonstelling op 22 juni a.s. in Dom burg. Z.L.M. De kwaliteit van de aangevoerde dieren, was, volgens de jury, zeer goed. Twee geiten zijn in het stamboek inge schreven. De afd. stelt vier medailles be schikbaar. Meliskerke Schietwedstrij den Op tweede en derde pinksterdag hield de schietvereniging te Meliskerke haar traditionele wedstrijden op de weide van de heer Johs. Dekker. Dank zij het goede weer bestond er veel be langstelling. Burgemeester A. J. Huijs- man réikte na afloop de wisselbeker van het gemeentebestuur uit aan de heer P. Davidse, die deze daarmee de finitief in zijn bezit kreeg. De wissel beker van de vereniging werd gewon nen door de heer J. Stroo en een derde wisselbeker ging naar de heer Johs. Geschiere. De heer J. Stroo won de door de burgemeester beschikbaar ge stelde extra prijs met een hoogste se rie van 99 punten. De uitslagen lui den: Baan A met prijzen van de vereni ging: 1. P. Davidse (193 punten), 2. J. Stroo (190), 3. J. Geschiere (189), 4. A. Francke (187), 5. J. van Sluijs (186), 6. G. Wijkhuis (185), 7. J. Wisse (183, 8. I. J. Huisman (180), 9. Jac. Geschiere (180), 10. G. Vlieger (179), 11. P. Pro voost (179), 12. R. Krijger (179), 13. W. Boone (177), 14. I. Verhage (176) en 15. W. Davidse (176). Vrije baan B. (max. 60 punten): 1. P. Davidse (60), 2. Chr. Zwemer (59), en 3. H. Spruit (59). Baan C. voor niet-leden: 1. Jannie Riemens (58), 2. L. Wouters (58), en 3. J. Jacobsen (58). Bovendien werd druk gebruik ge maakt van een extra baan, waar siga retten konden worden gewonnen. (Slot van pag. 1) Niet eensgezind.... Wanneer men in Breskens bij auto riteiten, bestuurders van verenigingen en particulieren het oor te luisteren legt, ontkomt men niet aan de indruk, dat het aan eensgezindheid wel enigs zins ontbroken heeft. Een ieder was van goede wil, ongetwijfeld. Maar men zocht elkaar niet op, er was geen co ördinatie en zo kon het gebeuren, dat gemeentebestuur, comité „Havenbe- langen" (lees: middenstand, V.V.V. en waterschap) langs elkaar heen- werkten. Dat een ieder zocht naar een oplossing, die men dan langs vele ver schillende wegen trachtte te bereiken. Het gemeentebestuur, de raad van Breskens, verklaarde zich ten langen leste akkoord met de plannen van de Rijkswaterstaat. Bij nader inzien voel de men ook voor het initiatief van „Havenbelangen" en omgekeerd legde „Havenbelangen" zich uiteindelijk neer bij de opvatting van het gemeen tebestuur. Het waterschap met de rug tegen de muur stemde ook in met de plannen van de Rijkswater staat (om verder uitstel van maatre gelen voor de veiligheid te voorko men) en zo geraakte men allengs in een impasse, waarin de minister van Verkeer en Waterstaat het laatste woord zal hebben. Dat laatste woord zien sommigen met angst en vreze tegemoet, anderen met gelatenheid. De laatsten in een stemming van „het is nu toch verke ken". Gedep. Staten hebben, zo verzeker de men ons van bevoegde zijde, het plan van het gemeentebestuur (of van „Havenbelangen"?) om althans een verbinding met het huidige centrum te verzekeren, gunstig ontvangen. Dit college, zo mag verwacht worden, zal de Rijkswaterstaat dus in deze zin ad viseren. Nieuw badcentrum Mocht de Rijkswaterstaat genegen zijn op die plannen in te gaan en dus vanaf de nieuwe veerhaven tot aan de Westhavendam (nabij de huidige haven) geen kunstmatige duinenrij, maar een „verdedigende boulevard" aanleggen, dén wil men in Breskens trachten een nieuw badcentrum te scheppen. Dan zou men tussen de te- g ïwoordige boulevard en de nieuw aan te leggen „verdedigende dijk", op gelijke hoogte met die dijk, een recrea tiecentrum willen aanleggen. Waar door althans het uitzicht op de Wes- terschelde behouden zou blijven en waardoor men Breskens als (beschei den) badplaats zou kunnen exploite ren. Of dit voldoende zou zijn om Bres kens van „doortrekplaats" te verande ren in pleisterplaats? De zakenmensen langs Scheldekade en in de Dorpsstraat hebben er een zwaar hoofd in. Men beseft terdege, dat het noodzakelijk zal zijn om Bres kens bijzonder attractief te maken, om een intensieve propaganda te voeren en alom. vraagt men zich af, wie dat wel op zich zal gaan nemen en boven al: wie dat zal kunnen doen. De veerhaven komt west. Dat is nu een voldongen feit en nu rest nog slechts de vraag of men op enigerlei wijze compensatie zal kun nen verkrijgen voor de zware slag, die hotelhouders en middenstanders zonder twijfel te incasseren krijgen. Is in deze kolommen al eens eerder aangetoond: langs de Scheldekade vindt men hotels en restaurants, die voornamelijk van het doorgaand ver keer bestaan, in de Dorpsstraat zijn er de garagehouders; en overal in 't dorp de winkeliers, die aan diezelfde ho tels èn aan de komende en gaande leveren. Nóg leveren. Straks zeer waarschijnlijk niet meer. Dat is het probleem, waar Breskens -.u onder gebukt gaat. Een bloeiend Breskens nog. met visserij, bescheiden, maar voor deze gemeente essentiële industrieën en vreemdelingenverkeer. Om die laatste en o zo voorname in komstenbron g3at het nu. Terneuzen Publieke verkoping. In „Du Commerce" te Terneuzen werd ten overstaan van notaris K. J. Hoving en ten verzoeke van de heer A. Holvast in het openbaar verkocht het huis met erf en tuin aan de Bea- trixstraat 48, groot 1,69 are. Koper werd de heer H. Polfliet te Terneuzen voor f 13.000. Plantenziektekundige dienst De heer J. C. Onrust, technisch ambtenaar van de Plantenziektekun dige dienst, is van Terneuzen naar Roosendaal overgeplaatst. Als nieuw kringambtenaar is te Terneuzen be noemd de heer B. van de Bospoort. Axel Onderwijstentoonstelling. In hotel „Het Gulden Vlies" te Axel werd de onderwijstentoonstel ling „Verwarmingstechniek" ge opend. De tentoonstelling, die van 18 tot en met 31 mei in Axel te bezich tigen zal zijn, biedt een overzichte lijk beeld van de ontwikkeling der stookplaatsen in de oude tijd tot de moderne kolen- en gasverwarmings- methode van heden. In aanschouwe lijke tableaus was het geheel voorge steld, terwijl het gieten van een haard en een gasradiator duidelijk werd uiteengezet. Dank zij de medewerking van het onderwijzend personeel is er op 24 en 29 mei ook voor het „grote" publiek gelegenheid deze tentoon stelling te bezoeken. De diverse la gere onderwijsinstellingen uit Axel en omgeving zullen deze leerzame tentoonstelling in klasseverband kun nen bezoeken. Hoek E.H.B.O.-examen. Acht kandidaten hebben in Hoek de examens afgelegd voor het EHBO- diploma. Deze examens werden afge nomen door de doktoren De Jongh en Moggie. Na afloop bleven allen nog enige tijd gezellig bijeen, waarbij bur gemeester M. J. Verbrugge hen ge lukwenste met het behaalde resul taat. Tot slot sprak de heer Muller een dankwoord tot alle medewerken den. De namen der geslaagden zijn: de dames J. Willems. N. Buijze, B. de Nood, J. Lensen, J. Molet, en de heren A. Meesen en L. A. Momout. Cli inge Examen. De dames I. Willaert te Clinge en A. de Koning te Stoppeldijk (Vogel waarde) behaalden re Bergen op Zoom het diploma kleuterleidster. Zuidzande Voetbal voor bejaarden Zondag a.s. zullen op het gemeentelijk sportterrein te Oostburg twee voetbal wedstrijden worden gespeeld ten bate van de „Commissie Rijtoer Ouden van Da gen". De eerste wedstrijd gaat tussen de Commissie Rijtoer Ouden van Dagen en het bestuur van de wielersportvereniging „Luctor et Emergo" en de tweede tussen een veteranenelftal uit Oostburg en Schoondijke. Retranchement Sportfestijn. Zaterdag a.s. zal er in Retranche ment een groot sportfestijn gehou den worden. De atletiekvereniging „Het Zwin", zal voor haar leden, die afkomstig zijn uit de gemeenten Cadzand en Retranchement, onder linge wedstrijden houden ter gelegen, heid van het in gebruik nemen van de nieuwe sintelbanen, de hoog- en de verspringbakken. Wedvluchten. Duiven Mij. „Zondags Vermaak", St.- Jansteen. Vlucht op Loochristi (B.). Uit slag: 1, 2, 6 en 10 F. Piessens: 3 gebr. Sturm; 4 F. Verstraeten; 5, 8 en 9 gebr. Verstraten; 7 E. Stevens (allen St.-Jan steen). „De Zwaluw", St.-Jansteen. Vlucht op Breteuil. Uitslag: 1 P. Rottier; 2 en 6 J. Danckaert; 3 en 4 gebr. Cockhelt: 5 J. de Potter; 7 A. Vonck; 8 Vink; 9 J. Dael- man; 10 A. Strobbe (allen St.-Jansteen). Comb. Boschkapelle-Hengstdijk Vlucht od Breteuil. Uitslag: l P. Dobbelaar: 2 E. Pie- ters: 3, 4 en 5 J. Lauret: 6 J. Wauters; 7 J. de Valck; 8 en 9 J. v. Leuven; 10 J. de Klerck (allen Boschkapelle). Sociëteit „Rapenburg" (Vogelwaarde). Vlucht op Breteuil. Uitslag: 1, 2, 3, 4 e 8 en 9 J. Wentzler: 6 en 7 J. Boogaert; 10 A. Jacobs (allen gemeente Vogelwaarde). T.b.c.-vlucht op Doornijk (B.) van post- duivenver. „Lamswaarde" (Hontenisse). Uitslag: l en 5 J. Eysackers; 2 A. d'Hondt; 3 P. Plat jouw: 4 F. de Schrijver; G H. Cols- sens; 7 J. Compiet; 8 C. de Schrijver; 9 L. Platjouw; 10 L. Seghers (allen gem. Hontenisse). Sociëteit „Lamswaarde" (gem. Hontenis se). Vlucht op Breteuil. Uitslag: 1 L. Plat jouw: 2 J. Eysackers; 3 J. de Booy; 4 C. de Schrijver; 5 en 9 w. de Zwart; 6 en 8 A. Eysackers; 7 D. de Booy; 10 J. Compiet (allen te Lamswaarde). „De Zwaluw", Sint-Jansteen. Vlucht op Quievrain, Uitslag: 1 en 4 F. Blommaert; 2, 5 en 7 L. van Dorsselaer; 3 P. Cockhelt; 6 J. Pluym; 8 P. d' Hanls; 9 P. Audenaerdt; 10 F. Verstraeten (allen te St.-Jansteen). Sint-Philipsland Keuring voor militaire dienst Voor de te Breda gehouden keuring voor de mUitaire dienst waren in Sint- Philipsland 16 ingeschrevenen, waarvan er 13 werden goedgekeurd. Van twee kandi daten werd de beslissing aangehouden, één was reeds als vrijwilliger in dienst. Oud-Vossemeer Wedvlucht. De postduivenvereniging „De Zwaluw" uit Oud-Vossemeer nam deel aan een wed vlucht vanuit St.-Quentin met 147 duiven. De eerste 20 prijswinnaars waren: 1 L. M. de Heer, 2, li, 18 D. Vaders, 3 M. Hoeijen- bos, 4, 7 A. Lindhout, 5, 12, 17 M. Boot, 6, 16, 19 A. van Treijen, 8, 15 C. van Til- beurgh. 9 J. Tholenaar. 10 A. van Driel. 13 D. van Driel. 14 C. Timmermans, 20 J. v. d. Zande. Noordgouwe Collecte De in Noordgouwe gehouden col lecte voor de vereniging „Simavi" heeft een bedrag van f 34,il opge bracht. De in Noordgouwe gehouden col lecte voor de gezamenlijke militaire fondsen bracht f 33,45 op. Sint-Annaland W.H.S.R.K.F.C. 3—4. Op het sportterrein aan de Bierens- straat te Sint-Annajand werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen W, H.S. en R.K.F.C. uit Bergen op Zoom De gasten wisten deze match, waar voor grote belangstelling bestond, met 43 te winnen. Marktb er ichten VISMIJN VEE RE 23 mei. 7115 kg. Exportgarnalcn 85-84. 2363 kg. Handelïgarnalen 50-59. 292 kg. Schar 20—32. 243 kg. Eot 16—19. 95 kg. Wijting 16—17. 108 kg. Middeltong 141— 229. 274 kg. Rog 86—125. 5 kg. Griet 145— 183. VEILING BERGEN OP ZOOM 23 mei. Rode kool 15. Bospccn 44—63. Prei 39-63. Radijs sli—8)i. Sla 5-8'.3. Spinazie 8tj20. Rabarber 10—20. Poste lein 25—35. Bloemkool AA 6897, A 51— B 34—55, C 16—40. Aardbeien per om 26—46. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM Aanvoer 12.000 kg. AA extra 1.93. AA I 1.85. A extra 1.93, A I 1.73, B extra 1.63, B I 1.45, C extra 1.30. C I 0.92. D I 0.50, E I 0.85, E II 0.65, F I 0.38, stek 0.26. EIERMIJN De A.V.M.-elercommlssle heeft de con sumptieprijs voor de eieren vanaf vrij dag 25 mei a.s. als volgt vastgesteld: prijs klasse I O.IS'A. prijsklasse II 0.13'i. prijs klasse m 0.14%, prijsklasse IV 0.13',3. VEILING V.V.Z.B. GOES 23 mei. Groenten: Kropsla A I C. A II ..BI 4—3. Bloemkool A I 72. A II 61. B I 45—58. afw. 27. Spinazie II 8.50-rl5. Radijs II 5—10. Rabarber I 8—11. II 4. Komkom mers A I 43. B 33—51. Aardbeien per dooi I 75—84, II 52. VEILING MIDDELBURG 23 mei. Aardappelen: Late aardappelen: Furore, grote 16. Koopm. Bl„ grote 16.30. Meerlanders, grote 17. Meerlanders, bon ken 1717.50. Vroege aardappelen: Grote t98. Drielingen 8G—87. Kriel 74—81. Fruit: Aardbeien per doos 57—70. Groenten: Kropsla A 4—7. Komkommers A 45—49, B 36—45, C 35—37. Bloemkool A 63—101, B 34—71, C 24—38. Radijs 10—14. Bospeen 43—71. Boskroten 3342. Bos- asperges 148205. Rabarber 8—15. Spinazie 9—37. Postelein 29—47. Andijvie 75-85. Prei 32—55. Witlof 73—34. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN 22 mei 1956. Andijvie 3964, bloemkool IA 50—37, IIA 37-61, IB 39—67, HB 23—55, C 17—55, tomaten IA 2.09—2.11, IC 2.17, ICC 1.25, tomaten binnenland 91—1.77, radijs 5—8.80, rabarber 7—12, kroten 13—21, bos peen I 67—83, II 48, postelein 7—17, sla A 4—10, B 4—5.60, sla kg 16—24, selderij 5—7, spinazie 8,5—24, prei 81—94. Aardappelen 12—18. Aardbeien p. st. 6.40—12, p. d. 42—80, p; kg. 1.80. Jonathan HH I 76—94. VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A* TERNEUZEN Sla 4—8—20. Bloemkool B II 36-^42, C H 25, D II 20, C afw. 10. Peen II 51— 62. Prei A II 57—61, B II 40. Rabarber 1017. Spinazie 8'A34. Postelein 36. Glasaardbeien per doos 62. Radijs A'/z- 8. Sjalotten 16. Asperges 1.001.75. Aardappelen 14.1015.50. Aagtekerk 24 Melbourne verw. Aldabi 22 Santos n. Montevideo. Aalsdijk 21 Surabaja n. Balikpapan. Abbekerk 22 Tsingtao. Albireo 20 Beira. Alamak 20 Ras Tanura. Alchiba 21 320 m. o. Delawarebaai. Almdijk 19 Vera Cruz. Amerskerk 22 Alexandrïë. Andijk 22 Antw. n. Lissabon. Artemis 21 1000 m. n.o. Martinique. Averdijk p. 21 Key West n. Houston. Axeldijk 21 330 m. z.o. Hatteras. Alhena 21 Bremen. Alnati 21 Montevideo. Arkeldïjk 21 330 m. n.o. Bermuda. Blijdendijk 21 1040 m. o. Sandyhook. Britsum 21 265 m. n. Kp. Verde. Bontekoe 22 Kwandang. Boissevaïn 21 Kobe. Cistula p. 22 Ceylon. Cottica 21 P. of Spain n. Paramaribo. Crania 23 Shellhaven. Cleodora p. 21 Martinique. Delfshaven 21 Brak1.. Delft 21 350 m. w. Finisterre. Dongedijk 22 Christobal. Duivendijk 22 Antwerpen. Enggano 22 Singapore. Eibergen 22 Dordrecht. Esso - Amsterdam p. 20 Algiers. Esso - Nederland 19 Banices n. Lands End. Grootekerk 21 Dar es Salaam. Gouwe p. 22 Finisterre naar R'dam. Grote Beer 22 R'aam n. Quebec. Haulerwijk 20 25 m. z.o. Portsmouth. Heemskerk 20 Melbourne n. Sydney. Helena 20 Ciudad Trujillo. Helicon 21 550 m. n.o. Trinidad. Japara p. 22 Kp. St.-Vincent n. P. Said. Krebsla p. 20 Dominica. Kelüa 21 Curagao. Kalydon 21 Gefle n. R'dam. Korovina 21 150 m. n.w. Azoren. Kota Baroe p. 22 Minikoy n. Belawan. Kryptos p. 22 Cocos eil. Koratia 22 Suez. Keizerswaard p. 22 Gibraltar n. Eastham. Kinderdijk 20 Norfolk. Laagkerk 21 Valencia. Leersum 21 950 m. o. Bermuda. Lemsterkerk 21 Khorramshar. Lutterkerk 20 Antwerpen. Duivenver. „De Reisdui£", Breskens. Za terdag 19 mei. Uitslag St.-Quïntin, 174 km. Snelheid eerste duif 1011 meter. 1 en 2 A. J. Versprille: 3 en le overduif L. Basting: 4. 6 en 8 M. de Krijger; 5 A. Verduijn; 7 Jac. Janssen. De postduivenhoudersverenigingen „De Luchtbode" te Zuidzande en „Tot Weer ziens" te Sluis hielden een gezamenlijke vlucht vanuit Dourdan. De uitslag v 1, 2, 3, 5 en 9 P. de Smit, Sluis; 4 C. van der Walle. Sluis; 6 C. Crooijmans, Sluis; 7 O. de Meijer, Sluis; 8 J. Dulninck, Zuid zande: 10 P. Maenhout, Sluis. De algemene bond West Zeeuwsch- Vlaanderen hield een wedvlucht vanuit Dourdan. Hoogste snelheid 13J0.6 meter. De uitslag luidt: 1, 2, 13, 14 en 19 A. de Put ter, Cadzand; 3, 5, 11. 17 en 26 G. de We ver, Schoondijke; 4, 15, 18, 27 en 28 M. de Smet, Eede; 6 en 31 P. Buijze. Breskens: 7 A. Breijaert, Aardenburg; 8, 9, 10. 25 en 38 P. de Smit, Sluis; 12 J. de Meester, Breskens. Uitslag „De Snelvliegers" te Oostburg. Vlucht vanuit Dourdan. Hoogste snelheid 1274 meter, l Risseeuw Jr.; 2 A. Verwulst; 3 en 4 S. Sol: 5 M. Merrelaar; 6 R. Jan sen; 7 A. Willems; 8 en 12 W. van Unen; 9 gebrs. Risseeuw: 10 Risseeuw Sr.; 11 P. van Hee. De uitslagen van de vlucht op St. Ghislain, die de postduivenvereniging -.Waarde hield, luidt als volgt: 1 C. de Leeuw. 3 P. Sonke, 3 C. Schrier, 4 M. Krijnsen, 5 C. Schrier, 6 M. Krijnsen, 7 M. Krijnsen. Eerste duif 9,52, laatste 10,25, gelost 8.30 uur. Lekhaven 20 Antwerpen. Liberty Bell 22 R'dam n. Mena al Ahm. Lievevrouwekerk 21 Bombay. Loosdrecht p. 23 Maslra eil. n. Ummsald. Lindekerk 20 25 m. z.w. Palos. Loenerkerk. 21 Basrah. Maasdam 22 Hallfax n. New York. Maas 21 Rotterdam. Mataram 21 Baltimore. Mijdrecht 19 Singapore n. San Francisco. Murena 21 460 m. n.o. Singapore. Moordrecht p. 22 Sokotra n. Kaapstad. Nias 20 570 m. w. Philippijnen. Ondina 21 415 m. n. Belem. Oranje 21 Belawan n. Colombo. Overïjsel 23 R'dam n. Amsterdam. Ovula 20 Tg Uban n. Balikpapan. Polydorus p. 21 Algiers. Prins WiUem H 23 R'dam verw. Prins Casimir 21 Cleveland n. Montreal. Pendrecht p. 21 Gibraltar. Rondo 21 Genua. Ridderkerk 21 260 m. z.o. Sicilië. Sibajak 22 Pt. Said. Sehelpwijk p. 22 Guardaful. Sarangan 21 350 m. n. Azoren. Statue of Liberty 22 Suez n. Mena al Ahm. soesidijk 21 Rotterdam. Stad Leiden 21 210 m. z.o. Monrovia. Sunetla 21 210 m. z. Sokotra. Tibia 20 Townsville n. Cairns. Tiba 21 680 m. n. Recife. Tjiwangi 21 Singapore. Scheepvaartberichten. Gepasseerd naar Antwerpen op 22 mei: Borculo van Passajes. 23 mei: Rini van Rotterdam. Larien van zee/Gent. Castor van zee/Gent. Wilca van Rotterdam/Hans- weert. Limfjord van Stavanger. Gepasseerd van Antwerpen op 22 mei: Oosterburgh naar R'dam. Meuse naar Rot terdam. Wiema naar Londen. Maymere naar Londen. Finlandia naar Londen. 23 mei: Astra naar Londen. Jell naar Londen. Andijk naar R'dam. Wlm naar Stockholm. Hers ilia naar Amsterdam. An- tares naar New Castle. Megrs N naar Rot terdam. Duivendijk naar Rotterdam. Krabbendijke Vergadering Groene Kruis De afdeling Krabbendijke van het Groene Kruis hield haar jaarverga dering onder voorzitterschap van de heer J. Vader. In het jaarverslag werd de bouw van het nieuwe consul tatiebureau, dat in juni 1955 gereed gekomen is. gememoreerd. Het leden tal steeg van S39 tot 818. Uit de jaar rekening bleek, dat 't badhuis met 'n tekort van f 670 gewerkt heeft. Het boekjaar sloot echter met een batig saldo van 2100. In de vacature D. Waveryn werd de heer J. Nieuwen- huizen gekozen; de heer Vader werd heroenoemd. De heer J. J. Kervink werd herbenoemd als bestuurslid van de vereniging voor wijkverpleging en t.b.c.-bestryding. Tot lid van de financiële controlecommissie werden herbenoemd de heren P. M. Baas en A. Dommisse. Naar aanleiding van 'n voorstel tot instelling van een con sultatiebureau voor kleuters werd be sloten om in september hiermee te be ginnen. D® contributie werd verhoogd res- ?f™VtenPk< f„5 op f 6 en van 1 z,ou tot f In de rondvraag stel de de heer Van Strien voor om de wijkverpleegster de beschikking te geven over een auto, voor slecht weer en wegens de lange afstanden. Het bestuur ziet hier echter financieel kanf. ,voor Na afloop van het huishoudelyk gedeelte van de verga dering werden nog enkele films ver toond over de reuma en de t.b.c.-be- strydmg. De plaatselijke artsen gaven hierbij voorlichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15