PREDIKBEURTEN BANKETBAKKER MET VAKANTIE VIERDE UITBUNDIG KERMIS WALCHEREN KEURINGEN VOOR STIEREN EN VROUWELIJK F0KVEE RAAD ARNEMUIDEN BENOEMDE LEERKRACHTEN VOOR O.L.S. ZATERDAG 'JJ :.Ui P lii) V 1 *V C 1 A. L±j u i. >j tv S Él V OU LA ii 7 POLITIERECHTER MIDDELBURG Openstaande huisdeur in Groede werd hem noodlottig. De In Heerlen geboren 29-jarige banketbakker B. M. C. B. kreeg met Pasen j.l. van de directeur v-n het heropvoedingsoord „Avereest" verlof om zijn vakantie buiten dit oord door te brengen. B. heeft hiervan uiterma te geprofiteerd en het zelfs zó bont gemaakt, dat hij zich vrijdagmorgen moest verantwoorden voor de Middelburgse politierechter, mr. J. A. E. Rink. Zoals gezegd, de ban.' otbakker ging met vakantie. Al „trekkend" zakte hij naar Zeeuwsch-Vlaanderen af en kwam in het pitoreske dorpje Groede terecht, waar men juist kermis vierde. Temidden van de feestvie rende inwoners van Groede voelde hij zich uitstekend op zijn gemak. Toen hü dan ook de deur van de heer C.'s woning uitnodigend zag openstaan, stapte hy zonder dralen naar binnen. Echter met minder goede bedoe lingen. Alle bewoners van het huis waren in de voorkamer in feestelijke stemming bijeen, zodat B. ongehin derd aan zijn „zwerftocht" kon begin nen. Eenmaal in het achterhuis be land, stapte hij een kamertje binnen, waarop een kastje een geldkistje stond. Zonder zich te bedenken nam verdachte het kistje mee en wandel de weer rustig naar buiten. Hn wierp het kistje in een dro ge sloot en ging vervolgens op zoek naar een schroevendraaier. Met dit instrument werd de kist opengemaakt, waarna B. de geld- inhoud, ter waarde van f 500, in zyn portefeuille stad. De rest, f 30.000 aan effecten, liet hij on beroerd, want daar kon hij toch niets mee doen. Het was hem al leen maar begonnen om het geld, waarmee hij zichzelf en verschil lende feestvierders op een trak tatie vergastte. Ter zitting verklaarde hy zich be reid om al het geld terug te geven. „Dat wil ik graag geloven", zei de officier van -'ustitie, mr. J. L. An- dreae, „maar je maakt het ons altijd bijzonder moeilijk. Hij wil wel, hij is niet kwaad", zo ging mr. Andreae voort, „maar er is iels in hem en als hij enmaal de kans krijgt, gaat het verkeert", De officier eiste twee maanden gevangenisstraf met af trek. Verdachte's raadsman, mr. P. K. Adriaanse, bracht naar voren, dat zijn cliënt altijd een verschop peling is geweest, die deze zaak meer uit verbolgenheid, dan met opzet gedaan heeft. In de inrich ting was B. namelijk beloofd, dat hij zou mogen gaan varen. In die tyd waren er wat diefstalletjes gepleegd, waarvan men B. echter verdacht. Wanneer zijn onschuld aan het licht zou komen, zou hij mogen varen. Zijn onschuld werd bewezen, maar de zee bleef altijd een droom voor hem, want varen mocht hij niet. Mi'. Rink voerde echter aan, dat verdachte zich door dit voorval in het geheel niet tot een dergelijke handel wijze had moeten laten verleiden. Bo vendien was hij nog te laat van ver lof teruggekeerd. De politierechter vonniste conform de eis. Na het uit zitten van zijn straf zal B.-weer naar het opvoedingsoord teruggebracht worden. M. K. Holthausen overleden Te Vlissingen is gisteren op 62-ja- rige leeftijd overleden de heer M. K. Holthausen, exploitant van het café restaurant Unitas aan de Coosje Bus- kenstraat. „U bent een goede arbeidskracht en U hebt ook een blanco strafregister, maar als U eenmaal in de put zit, besteedt U uw geld aan alcohol", zei de officier tegen de loswerkman J. v. d. K. uit 's Heer Arendskerke. En dan raakt natuurlijk je geld op. V. d. K. was in Terneuzen aangehouden, omdat hij zonder middelen, van be staan in deze stad rondzwierf. Aan gezien verdachte wel besefte, dat het Huis van bewaring hem niet ten eeu wige dage van eten kon voorzien, verklaarde hij zich dan ook bereid om mee te werken aan een betere le vensopvatting. Mr. Andreae eiste drie dagen hech tenis, zes maanden voorwaardelijk rijkswerkinrichting met een proeftijd van drie jaar en ondertoezichtstelling van het Leger des Heils. Na het uit zitten van zijn straf zal hij via het Leger des Heils van werk worden voorzien. De politierechter vonniste conform de eis. (Advertentie) DE LINGUAPHONE DEMONSTRATIEWAGEN STAAT IN VLISSINGEN De ideale methode om vreemde talen te leren spreken 'en ver staan duidelijk toegelicht. Iedereen weet dat een verblijf in een vreemd land de snelste en gemakke lijkste methode is om een taal per fect te leren spreken en verstaan. Maar nog lang niet iedereen weet, dat het Linguaphone Instituut het mogelijk maakt zo lang als men wenst te vertoeven in de sfeer van een vreemd land, naar de inwoners te luisteren met hen te spreken en hun taal tot in alle finesses te leren. Dit alles zonder dat men er een stap voor behoeft te verzetten. Want Linguaphone brengt het vreemde land in de huiskamer door middel van pick-up of grammofoon. Rustig thuis zittend in de vertrouwde ge makkelijke stoel wandelt en winkelt men ver over de grenzen. Men gaat op visite, doet inkopen, legt zaken- bezoeken af, gaat naar theaters, kortom men lééft in het vreemde land. Hoe gemakkelijk dit allemaal gaat en met welke betrekkelijk lage kos ten deze droom van velen te verwe zenlijken is wordt duidelijk en zon der enige verplichting uiteengezet in de demonstratiewagen van het Lin guaphone Instituut. U vindt dit rij dende informatiebureau van 22 mei t.m. 26 mei a.s. op .de Nieuwendljk te Vlissingen. Middelburg Geslaagde feestavond meisjesclubs C.J.V.F. Donderdagavond vierden de gemeen schappelijke meisjesclubs van de C.J, V.F.-afdeling Middelburg in de Schouwburg haar jaarfeest. De leid ster van deze avond, mej. M. A. Theu. nissen, sprak een openingswoord, waarin zi] o,m. het doel en het werk van de C.J.V.F.. uiteenzette. Hierna voerden de meisjesclubs: „Nachte gaaltjes", Jong Leven", „Klimop", Zonnestraaltjes", en „Van Knop tot Bloem" een gevarieerd programma ten tonele, waarin vele aspecten van 't clubleven, zoals: volksdans, zang, toneel, handenarbeid, en kampleven verwerkt waren. Vooral de toneel stukjes. „De- kleren van de nieuwe keizer" en „De uitgeknipte adverten tie" werden verdienstelijk voor het voetlicht gebracht. Toneel en kos tuums waren goed verzorgd. De tal rijke aanwezigen toonden hun waar dering met een welverdiend applaus. De meisjesclub „Meibloesem" en dames -an de herv. vrouwenvereni gingen 't Zand en Middelburg, ver sterkt met enige heren,, zetten, vervol gens het lekespel „Dr. Ida" van ir. C. S\vaan-Koopman op de planken. Het spel beschrijft het leven van dr. Ida Scudder, de pionier der. vrouwe lijke zendingsartsen in India. Haar grote levensdoel: het verlichten van het lot der Indiase vrouwen, het brengen van het Evangelie en het op leiden van vrouwelijke artsen, kwam door het verdienstelijke spel uitste- De provinciale commissie ter bevorde ring van rijkswege van de veefokkerij heeft de keuringen voor stieren en vrou welijk fokvee voor 1956 voortgezet in de gemeenten Kleverskerke, Gapinge en Grüpskerke. De uitslagen luiden: KLEVERSKERKE: Stieren: Castor, .T. Polderdijk, le prijs. Ie kalfskoeien: la Lena 9, C. Dekker, medaille kring ZLM, lb Welkom, C. Cor- nelisse, lc Bontje 2, Gez. Kluijfhout, ld Jantje 4. C. Dekker, 2a Moortje, J. Gideon- se, 2b Boukje 5, J. H. Janse, 2e Lies, W. Corre. 2e kalfskoeien: la Dina, C. Dekker, medaille CBTB, lb Augusta, C. Cornelisse, medaille afdeling ZLM, lc Roosje 3, W. Corre, ld Nellie 7, id., 2a Els, C. Dekker, 2b Jetske 4, W. Corre, 2c Lena 8, C. Dek ker, 2d Irene, J. Gideonse. 3e kalfskoeien: Juliana. N. de Looff, medaille melkfabriek Middelburg, lb Ma rijke, id., medaille ZLM-afdeling, lc Star re, C, Cornelisse, ld Eva, J. H. Janse, le Saar 3, Gez. Kluijfhout, 2a Schermer 31, ld., 2b Mina, J. Gideonse, 2c Juliana 2, J. H. Janse, 2d Irene, W. Corre. 4e kalfskoeien: la Ida, W. Corre, 2a Juf frouw, J. H. Janse, 3a Jopie, J. Gideonse, Melis 2, Gez. Kluijfhout. Oudere koeien: la Emma. W. Corre. prijs Eiland Walche ren, lb Jantje 2, C. Dekker, lc Lena 4, id., ld Bontje, Gez. Kluijfhout, 2a Zwartje, id., 2b Jetske 3. W. Corre, 2c Wietske 35, J. H. Janse. 2d Emma, C. Dekker, 2e Jopie, N. de Looff, 2f Anna, Gez. Kluijfhout. Vaarzen: la Melis, lb Anna 2, C. Scher mer 32, 2 Fie 2, allen van Gez. Kluijfhout. GAPINGE: la Betje 3. Jac. Wattel, med. kring ZLM, lb Emma 32, gebr. Traas, lc Rika, C. Lan- gebeke, ld Catrien 3, J. A. Vos, le Sjoerdje Atleet, Jac. Louwerse, lf Aafje, J. Aarnoutse. 2a Ida Ulker 4. A. Wattel. 2b Lina, C. Langebeke, 2c Neliie 3, J. A. Vos, 2d Martje 2, J. Francke, 2e Richtje 8. W. Louwerse, 2f Pietje 6, C. Wattel, 3a Juliana 22, W. Louwerse, 3b Juliana 3, A. Wondergem, 3c Sjieuwke 3, J. Lampert, 3d Juliana 5. B. Arendse, 3f Elza 3, C. Lan gebeke, 3f Miep 5, A. Wondergem, 3g Gra- da 5, A. Wattel. cj kalfskoeien: la Theba's Juliana, M. Coedbloed, medaille melkfabriek Wal cheren; lb Lena 26. C. Langebeke, lc Wietske 48. J. Aarnoutse. Jennie, S. de Visser, le Emma 29, gebr. Traas, if Juliana 21, W. Louwerse, lg Emma 25, gebr. Traas, 2a Sjieuwke 1, J. Lampert, 2b Grietje 84, w. Louwerse, 2c Geurtje 84, M. Goedblóed en Zn., 2d Richtje 5, W. Louwerse, 2e Pietje 5, C. Wattel, 2t Juliana 20. W. Lou werse. 3a Sjoerdje Atleet. J. Louwerse, 3e kalfskoeien: la Aafke 4, J. Aarnoutse, lb Free 4, Jac. Louwerse, lc Jantje, J. Lampert, 2a Bertha, A. Wattel, 2b Gonda. J. Francke, 2c Paula, ld., 4e kalfskoeien: la Wietske, J. Aarnoutse. lb Juliana 17, w. Louwerse. Oudere koeien: la Antje 17, B. Arendse, prijs Eiland Walcheren, lb Jantje 94, J. A. Vos, lc Bontje, M. Goed- bloed en Zn., 2a Irma, B. Arendse, 2b Pietje 2. C. Wattel, 2c Richtje 3, W. Lou werse. 2d Zwartpoot, K. Minderhoud. Kalfvaarzen: la Juliana 6, B. Arendse, lb Bontje 2, J. Francke, 2a Alida 5, J. Looise, 2b Dania 3, W. Louwerse, 2c Fuk- kie 22, J. Louwerse. Jonge vaarzen: la Emma 2. M. Goedbloed en Zn., lb Elza's Koos, id., lc Erna 62, W. Louwerse, Carla, C. Langebeke, 2a Rina 2, id., 2b Juliana 24, W. Louwerse 42, melkgevende koelen van de vorige verenigingsstier Ulker Adema 8 werden getoond voor het afstamme- llngenonderzoek. GRIJPSKERKE. Stieren: Brutus. Stierenvereniging Gr'jpskerke, le prijsklasse. le kalfskoeien: la Sophie, L. J. Bïerens, medaille ZLM-kring Walcheren, lb Anna, L. J. Maljaars, med. Moolenaar, lc Fellie, voorbeeldbedrijf, ld Koos, L. J. Bierens, le Zwartkop van Lena, W. Coppoolse Wzn., If Willemlen, L. J. Bïerens, lg Astrid, K. Poppe, 2a Emma, A. Wülemse, 2b Saar 7, L. Francke. 2c Nora, A. Groe- nenberg, 2d Emma, A. Geertse, 2e Ma- rietje, G. Geertse, 2f Margriet, L .Francke. 2g Mina, A. Maljaars, 3a Klaasje 3, id., 3'o Alle, F. Dingemanse, 3c Doortje, 5, L. J. Maljaars, 3d Margriet, A. Vos, 3e Neliie, G. Geertse, 3f Nellie, F. Dingemanse, 3g Do- ra, A. Willemse. 2e k-lfskoeien: la Tine, K. Poppe, prijs Eiland Walcheren, lb Hannie K. Poppe, med. Moolenaar, lc Willemien 2, L. J. Bie rens, ld Ella, id., le Gerda, F. Dingemanse, If Marie, J. Francke. lg Elsje, A. Vos, 2a Irene, F. Dingemanse, 2b Bontje, G. Geert se. 2c Corrie, K. Poppe, 2d Wietske, L. Francke, 2e Bles, G. Geertse, 3a Ina, id., 3b Elsje, A. Maljaars, 3c Harmke, id. 3» kalfskoeien: la Truus, K. Poppe, lb Rita, voorbeeldbedrijf, le Rika 30, id., ld Sara, L. J. Bierens, le Marijke, A. Vos, lf Willij, A. Groenenberg, 2a Betsie, F. Dingemanse. 2b Trijntje, Jac. Geschiere. 4e kalfskoeien: la Rika, IC. Poppe, lb Saar, L .J. Maljaars, lc Ike, voorbeeldbe drijf, 2a Koba 17, id., 2b Dora, Jac. Ge schiere. Oudere koeien: la Lieneke, 2 L. J. Bierens, med. melkfabriek Walcheren, lb Margriet, K, Poppe, lc Martha, A. Vos, ld Clara 11, L. J. Bierens, le Juliana, A. V-s, 2a Bontje, J. Francke, 2b Lotje, A. Vos, 2c Emma, IC. Poppe. Vaarzen: la Agatha, K. Poppe, lb Wille mien 7, L. J. Bierens, lc Mina voorbeeld bedrijf, ld Rlka 2, id., 2a Sara 3, L. J. Bie rens, 2b Bartha, IC. Poppe. 2c Willemien 8, L. J. Bierens, 3a Bea, K. Poppe, 3b Wit; A. Gorenenberg, 3c Bella, K. Pop- pe. 27 melkgevende koeien van Adema van 27 (vorige stier van. de stierenvereniging Grijpskerke) weiden getoond voor het af- stammelingenonderzoek. kend tot uitdrukking. Grime, deco rum en kostuums waren ook by dit spel goed verzorgd. Met het zingen van t toepasselijke lied „God roept ons broeders tot de daad" werd deze zeer geslaagde feestavond besloten. Geslaagde feestavond N.S.L. De Middelburgse gymnasiastenver eniging „Nihil Sine Labore" hield don derdagavond een bijeenkomst, die ge heel verzorgd werd door de leerlin gen van de eerste drie klassen. Het opmerkelijk hoge peil van alle presta ties die door een betrekkelijk klein aantal personen werden verricht leerde, dat „N.S.L." enige veelbeloven de jeugdige muzikale- en acteertalen-, ten onder zijn leden telt. Dit was mede te danken aan de voortreffelijke regie van de heren F. J. E. Tichelman en F. F. J. Drijkoningen, die respectievelijk de leiding op zich hebben genomen over de toneelstukjes en het muzikale gedeelte. Dit laatste omvatte enige, klassieke werkjes voor viool, fluit eri piano. ■Voorts declameerde -Ankie Colijh--eh-v kele gëdiöhtenJ De hoofdschotel van de avond werd gevormd door het toneel stuk „Pyramus en Thishe", een be werking van Kees Stip naar het' be kende verhaal van Ovidius. In de bei de toneelstukjes excelleerde Rob van Hoek als hoofdrolspeler. Ronald Fuk- ken bracht ditzelfde verhaal in een geparodieerde bewerking. Zij tot slot vermeld, dat de kostuums verzorgd werden door mej. A. L. Hijmans'en dat praeses W. M. van Woerden deze avond opende. Vergadering V.V.V. De vereniging1 tot bevordering van het vreemdelingenverkeer te Middel burg houdt op donderdag 24 mei a.s., des avonds om acht uur haar jaar vergadering in café-restaurant „Wdhler" te Middelburg. Nadat de secretaris en de penningmeester hun jaarverslag zullen hebben uitge bracht, is de bestuursverkiezing; aan de orde, waarbij de heren P. J. C. Castenmiller en J. Vroom periodiek aftredend, maar herkiesbaar zijn. Verder worden de plannen voor 1956 besproken. Vlissingen Van onze adverteerders Renard's Verfhuis gevestigd. Vrijdag werd aan het Groenewoud 68 te Vlissingen een filiaal van Re nard's Verfhuis geopend. Het pand is geheel verbouwd en het maakt nu 'n keurige indruk. De étalages zyn smaakvol ingericht en het interieur van de winkel ziet er verzorgd uit. Een 25-jarige ervaring op net ge bied van allerlei soorten verf en be hang garandeert een eerste klas kwa liteit van deze produkten, die alle in een eigen fabriek te Zevenaar wor den vervaardigd. Verder kan men in deze zaak terecht voor in watten ge ïmpregneerde poetsmiddelen, moderne plastieklak, super-nylonlak en mo derne muurverf, het zogenaamde Plasticol. Al deze artikelen zijn overzichtelijk uitgestald in dixion- stellingen, die zich langs de muren bevinden. De heer Renard, die dc ei genaar van deze zaak is en in Rot terdam nog drie filialen bezit, staat borg voor een uitgebreide voorlich ting, die door prima vakmensen wordt gegeven. Voor het Vlissingse winkelcentrum betekent deze zaak ongetwijfeld een aanwinst. Démonstratie röntgenonderzoek van materialen In het Scheldekwartier gaf de heer A. A. Gabriëlse voor leden van de Lasclub Walcheren een demonstratie oo het gebied van röntgenonderzoek van materialen. Na een kort wel komstwoord van de voorzitter, de heer P. Peters, maakte de heer Ga briëlse röntgenfoto's van enkele, op zettelijke foutief gelaste verbindin gen. De foto's toonden later duidelijk waar de slakken en andere zwakke plekken zaten. Dit soort onderzoek gebeurt met een draagbaar röntgen- apparaat, dat op moderne scheeps werven veel wordt gebruikt om de deugdelijkheid van de werkstukken te controleren. Pinksterzang op Markt Zondagmorgen om elf uur wordt op de Markt te Middelburg een massale interkerkelijke pinksterzangdienst ge houden. In grote getale zullen na de morgenkerkdiensten de leden van de samenwerkende kerken naar de Markt komen om met medewerking van het muziekkorps van het Leger des Heils Sinksterliederen te zingen. Ds. F. Don oudt een korte toespraak. RAAD DOMBURG. Alleen nog kamperen op officiële terreinen Donderdag l-.vam de gemeente raad van Domburg in openabre ver gadering bijeen, wegens afwezig heid van de burgemeester, onder voorzitterschap van de wethouder A. Passenler. De kaïnpeerverordeiiing wordt zodanig gewijzigd, dat kani- peerhuisjes niet meer toegestaan worden en dat op eigen grond, dus buiten de officiële terreinen, niet ge kampeerd mag worden dan door ge- zins- of naaste familieleden van de eigenaar. In de politieverordening werd een bepaling opgenomen om met ingang van I juni een gastenstatistiek in te voeren. B. en W. menen, dat zij hier door beter de belangen van de ge meente als badplaats kunnen verde digen. De vakgroep Horeca heeft reeds volledige medewerking toege zegd. De gemeente Domburg zal voor 500 intekenen in het garantiefonds voor de Z.L.M.-tentoonstelling. De Oranjevereniging krijgt een subsidie van 50 en de muziekvereniging een van 200 voor het te organiseren muziekconcours. Zowel bij de Z.L.M.-tentoonstel ling als bij het concours zullen de genodigden officieel door het ge meentebestuur worden ontvangen. Aan kinderen, die buiten de gemeen te een school bezoeken, zal een tege moetkoming in de vervoerskosten worden verleend. Oost- en West-Souburg Concert en ringrijden Heden (zaterdag)avond concerteert de Souburgse muziekvereniging „Vlijt en Volharding" in de kiosk op het Oranjepleiii te Souburg. Onder meer zal het nummer worden uitge voerd, dat op tweede pinksterdag tij dens het concours gespeeld moét wordep in., de hoogste ere-afdeling. Op derde pinksterdag worden op het Oranjeplein-te Souburg de jaar lijks ringrijderiien gehouden, waar aan ongeveer 20 rijders deelnemen. Officiële Dublikaties MIDDELBURG. KOSTELOZE INENTING EN .HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op dinsdag 5 juni 1956 des voormiddags van 9—10 uur, gele genheid bestaat tot kosteloze inenting en jhei-ïnenUng tggen. pokken .ui het Medisch .Centrum, Eigenhaardstraat 2. Er wordt in het bijzonder do aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inenting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vac cinatiebewijzen van de namen en geboor tedata der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. Middelburg, 17 mei 1956. OM DE TIEN JAAR VISSENTELLING... Bezwaren tegen gang van zaken bij benoeming De gemeenteraad van Arnemuiden heeft vrijdagmiddag tijdens een verga dering onder voorzitterschap van burgemeester W. H. van der Heide na enige discussie en na stemming vier leerkrachten benoemd voor de open bare lagere school in de kom, onder voorwaarde, dat zy zullen slagen voor 't eindexamen. Benoemd werden de dames J. Cysouw te YVestkapelle en D. M. Kuiler te Koudekerke en de heren G. Lammers te Vlissingen en J. W. Minderhout te Souburg. Verschillende raadsleden uitten hun bezwaren te gen de gang van zaken, die B. en W. gevolgd hadden by deze benoeming. Met name de beer J. Allaart (arb.) had liever een aanbeveling van twee tallen gezien, zodat de raad zich niet gebonden achtte aan een reeds vol dongen feit. Op een vraag van de heer C. van Hemert (ch.) waarom er vier jonge krachten benoemd werden, antwoordde de voorzitter, dat dit ge beurd was in overleg met de inspecteur van het lager onderwijs. De heer J.L. Joosse(s.g.) bracht de in 'n vorige raadszitting bekritiseerde kostenverdelingsregeling van de cen trale dienst voor bouw- en woningtoe zicht weer ter sprake. Daar de raads leden de kostenverdeling van de cen trale dienst te duur vonden, werd in een vorige vergadering besloten om een voordeliger regeling te zoeken. B. en W. zouden zich hier mee bezig houden en woonden onlangs een ver gadering bij van de centrale dienst, waarin besloten werd om in begin ju ni een algemene bestuursvergadering te beleggen. Tijdens deze vergadering zal de mogelijkheid van een betere kostenverdeling onderzocht worden, daar ook andere gemeentebesturen hierop hadden aangedrongen. De heer Joosse was het echter niet eens met deze handeling van B. en W. Hij wilde cijfers zien. Het gaat er niet om, dat bouw- en wo ningtoezicht het werk niet goed verricht, maar 't gaat om de verde ling der kosten, aldus de heer Joosse. Ook de heer J. Allaart (arb.) wil de cijfers zien en met de heer Joosse was hij van oordeel, dat het niet zo moeilijk is om een betere regeling te scheppen. Afwachten Dc voorzitter stelde niettemin voor om de nieuwe kostenverdeling af te wachten. „Laten we dan tegelijk met onze cijfers komen" drong de heer Allaart aan". „Maar dat kunnen we toch niet doen voor de cijfers van de centrale dienst bekend zijn" repliceer de de burgemeester, die verder nog aanvoerde, dat men deze dienst nu wel kan afkraken, maar men niet Marktberichten VEILING MIDDELBURG 18 mei. Fruit. Aardbeien per doos 75— 142. Jonathan K 67. St. Remy K 55. Aardappelen. Vroege aardappelen: grote 95—133, kriel 80—94. Groenten. Kropsla A 5—10, B 5—6, kom kommers A 53—66, B 41—59, C 32, bloem kool A 85—129, B 66—106, C 33—54, radijs (i—10, bospeen 33—65, asperges 196—243, spinazie 9=17, rabarber 4—9, postelein 14— 47, boskroten 3446, witlof 7686. prei 12—43, andijvie 17—54. De eerste asperges werden aangevoerd door de heer R. v. d. Wijnckel, Eede, Zeeuwsch-Vlaanderen. VISMIJN VEERE 18 mei. Exportgarnalen, aanvoer 4247, prijs per kg 65—71, Schar 22, 32, Bot 26, 16, Midd 1 tong 15, 152—192, Rog 189, 36—64, Griet 4, 79—101. Walcheren ZATERDAG 19 MEI 1956. Ned. Herv. kerk. Middelburg (Koor kerk: 88.30 interk. avondgebed. Vlissingen (Engelse kerk): 7.308 interk. avondgebed. Zevendedags adventisten. Middel burg: 10 bijbelstudie, 11 ds. Smit. Vlissingen: 9.15 ds. Smit, 10.15 bij belstudie. ZONDAG 20 MEI 1956. Ned. Herv. kerk. Aagtelcerke: 10 en 2.30 ds. Theunissen. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Verweij; 21 mei 10 ds. Verweij. Biggekerke: 9.30 ds. Abbing, 2 ds. Kloosterman. Domburg: 10 en 7 ds. van Willenswaard. Gapinge: 10 ds. de Boer, 2 ds. Aalders. Grijpsker ke: 10 en 2.30 ds. Wisse. Klevers kerke: 10 ds. Otte. Koudekerke: 10 d3. Hoffman, 10 jeugdkerk, 2.30 vlc. de Meij. Vliss. str. 7 vic. de Meij. 't Zandt: 10 vic. de Meij, 10.15 jeugd kerk, 7 ds. Hoffman. Meliskerke: 2.30 ds. Abbing. Middelbui-g: Nw. kerk: 9.30 ds. Aalders, 7 ds. v. d. Linde, Oostkerk 9.30 mej. Theunisse en ds. Sneller (kinderdienst). Koorkerk 10 ds. van Houte. Engelse kerk 10 ds. Don. 21 mei: Nw. kerk 9.30 ds. Snel Ier (zang Kerkedag). Nieuw- en St. Joosland: 10 en 2.30 ds. van Haar lem. Oost- en West Souburg: 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7.30 (Geref. kerk interk, zangdienst, ds. Pontier en ds. Van Duyne.) 9.30 jeugdkerk in „Con cordia". Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Richard. Ritthem: 10 en 2.30 ds. van 't Hof. Serooskerke: 10 en 2.30 ds. v. d. Wind. St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Kalkman. Veere: 10 ds. v. Woerden, 5.30 ds. Otte (zangdienst). Vlissin gen: St. Jacobskerk 10 ds. Kwast, 5 as. Maas, Engelse kerk geen kerk voor jongeren, Johanneskerk: 10 ds. Maas, 7 ds. Kloosterman; Haven dorp: 10 ds. De Groot. Vrouwenpol der: 10 ds. Van Duyne, 2 ds. de Boer. Westkapelle 9.30 (kinderd.) en 2.30 ds. Oosthoek. Zoutelande: 9.30 ds. Wagener, 7 ds. v. Nes en ds. Wage- ner (zangdienst). Eglise Wallonne. Middelburg: 21 mai 10.30 (1* Eglise Mennonite) M. le pasteur Blommaert. Geref. Kerk, Middelburg (Hofplein- kerk) 9, 10.30 en 2 ds. Meister, 5 ds. Van Til; (Noorderkerk) 9.30 ds. Van Til, 5 ds. Streefkerk; (Luth. kerk) 7.15 ds. De Boer; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 dr. Dondorp, 2.30 ds. Dondorp; Gapinge 9.30 ds. Spoelstra, 2 Grijpsskerke 10 en 2.30 kand. v .d. Wal; Koude kerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Me liskerke 9.30 ds. De Boer, 2.30 ds. Van Til; Oostkapelle 10 en 2.30 kand. Janse de Jonge; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe; Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Sint- Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissin gen 9.30 en 5 drs. Verschoor; Vrou wenpolder 10 kand. v. d. Meulen; 2.30 ds. Spoelstra; Westkapelle 9.30 ds. Dondorp, 2.30 dr. Dondorp. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; .Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesdienst; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesdienst; - Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostka pelle 10 en 2.30 leesdienst; Vlissin gen 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst; Zoutelande 10, 2.30 en 7 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 leesdienst; Vlissingen 9.30 en 5 ds. De Vuijst. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen (Engelse kerk) 10.45 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gemeente. Middel burg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 9 ds. Johannes (H. Doop). Doopsgez. Gemeente. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. De Boer. Herst. Apost. Zendingsgemeente. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat) 10 en 5 dhr. Berkhof. Leger de Heils. Middelburg 10 heil.dienst, 4 openl. samenkomst, 7.30 openl. samenkomst onder lei ding van majoor v. d. Vosse; Vlissin gen 10 heil.dienst, 3.30 openl. samen komst (Boul. de Ruyter), 7.30 ver- losó.samenkomst onder leiding van kapt. Eikenaar. G.G.N. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesdienst; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesdienst; (25 mei) (Bogardzaal) 7.30 ds. Aangeenbrug. Evang, Ver. op G.G. Vlissingen 10 en 5 ds. Groenewegen; (23 mei) 7.30 ds. Kruithof. MAANDAG 21 MEI. Geref. Gemeente. Oostkapelle 9.30 ds. Heerschap; Zoutelande 10 lees dienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10.30 ds. Bikker. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat) 10 dhr. Berk hof. G.G.N. Arnemuiden 9.30 leesdienst, 3 ds. Aangeenbrug. vergeten moet, dat zij na de oorlog een groot aandeel heeft gehad in de opbouw van Walcheren. „WU moeten er alles voor doen om de centrale dienst in stand te houden, maar tevens naar een betere verde ling der kosten streven". Tenslotte besloot de raad om de besluiten van de algemene .vergadering van de dienst af te wachten. Vissen-leed In een schrijven had de heer J. Crucq aan de raad meegedeeld, dat er garnalenafval in zijn goudvissen- vyver terechtgekomen was. De ge meentelijke brandweer heeft welis waar de vijver schoongemaakt, maar by deze handeling zouden een aantal vissen naar een andere vijver over gezwommen zijn. Hij eiste daarom een schadevergoeding van de ge meente. Er ontspon zich een humoris tische discussie over dit vraagstuk, waarbij de burgemeester voorstelde om naast de volkstelling dan ook maar elke tien jaar een vissentelling te houden. De raadsleden waren ech ter wel van mening, dat men de scha de moet vergoeden, wanneer er wer kelijk sprake was, dat de gemeente deze veroorzaakt zou hebben. „Ik wilde voorstellen om maar botje bij botje te doen, maar bij nadere infor matie vindt ik 10 voor een visje nogal veel" merkte de heer G. Siere- veld (gb) nog op. De heer Allaart had er tijdens de rondvraag bezwaar tegen, dat het gehele college en de secretaris de vergadering van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten te Breda be zocht hadden. Hoewel hij er van over tuigd was, dat de kosten tot een mi nimum beperkt zouden blijven, stel de hij het toch op prijs, dat een der gelijk bezoek in het vervolg tot twee personen beperkt zou blijven. Spre kend over het saneringsplan, zegde de burgemeester toe, dit plan met het uitbreidingsplan zo spoedig mo gelijk ter tafel te zullen brengen. ZONDAGSDIENST ARTSEN Vlissingen: dr. C. C. Sluijter, Julïana- laan 9, tel. 2225; maandag dr. J. Vader, Badhuisstraat 106, tel. 2472. Middelburg: dr. C. F. Frumau, Groenmarkt 17, tel. 2635, op beide pinksterdagen. Veere, Seroos- k' rke en Oostkapelle: dr. P. J. Bom, Oost kapelle, tel. 01188—276, op beide pinkster dagen. Koudekerke, Westkapelle en Zou- tilande: dr. M. Huygens, Westkapelle, tel. 01187234. op beide pinksterdagen. Apotheken Vlissingen: Van de Sande, Badhuisstraat 22, tel. 2066. Middelburg: Van tier Harst, Korte Delft 12, tel. 2789. KERKNIEUWS Ds. A. Schipper 50 jaar predikant. Zondag 20 mei a.s. viert ds. A. Schip pers te Vaassen zijn gouden ambts jubileum als predikant in de gerefor meerde kerken in Nederland, Ds. Schippers werd op 16 novem- 1879 te Middelburg geboren, bezocht 't stedelijk gymnasium in de Zeeuw se hoofdstad en studeerde vervolgens aan de Vrije Universiteit te Amster dam, waar hij op 22 december 1905 zijn kandidaatsexamen deed. Nadat kand. Schippers in februari 1906 door de classis Middelburg was beroepbaar gesteld in de gereformeerde kerken m Nederland werd hij op 20 mei van datzelfde jaar (1906) door wijlen dr. L. H. Wagenaar van Middelburg te Maasdijk m het ambt bevestigd. Op 8 maart 1914 verwisselde de jubila ris deze kerk met die van Doesburg, vanwaar hij op 2 december 1917 naar Sliedrecht vertrok. Vervolgens dien de hg nog ruim 23 jaar de gerefor meerde kerk van IJsselmonde, waar hem met ingang van 20 mei 1946 na veertig volbrachte dienstjaren emeri taat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde ds. Schippers zich eerst in metterwoon te Olst, waar hij tot juli 1949 hulpprediker is geweest. Daar na was ng nog tot eind 1952 hulp prediker te Vaassen. In de eerste wereldoorlog was de jubilaris „hulpveldprediker". Vanuit Doesburg werd door hem te Zevenaar een militair tehuis gesticht. Zijn ar beid onder de militairen werd beloond met het wit mobilisatiekruis met het z.g. Kruis van Verdienste. In 1937 werd ds. Schippers benoemd tot res. Majoor Veldprediker. In de mobili satie 1939/1940 diende hij bij het re giment Jagers in het Westland. We- fens zijn bijzondere dapperheid reeg de jubilaris het oorlogsherinne- ringskruis en in augustus 1948 werd hem te Deventer voor het front van de troep door Z.K.H. prins Bernhard het bronzen kruis op de borst ge speld. Het was toen de eerste keer, dat een veldprediker deze hoge on derscheiding kreeg. Hij werd ds. Schippers uitgereikt omdat hij in de vijf oorlogsdagen van mei 1940 in de eerste linies bij de jongens had ver toefd en daar onder voortdurend vijandelijk vuur zijn werk had ver richt. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Tiet jerk: L. van de Puit te Eist (Utr.). Beroepen te Kokkenge: M. Otten- vanger te Leiden. Beroepen door de Evang. Broeder gemeente te Paramaribo: O. Ewoldt zendingspredikant te Manokwari (Nieuw-Guinea), die dit beroep ook aannam. Zeeuwsch-Vlaanderen E.H.B.O.-examen Dezer dagen werd in het patronaat te Hoofdplaat het examen E.H.B.O. afgenomen. Alle cursisten, 21 in getal slaagden voor het diploma, wat een mooi resultaat is voor deze door dok ter Rozemeijer gegeven cursus. Het examen werd afgenomen door dokter De Jong uit Oostburg en dokter Ro- zemeger. De geslaagde zijn de dames: A. Baecke, A. Haers. M. Nelissen, S. van Opdorp, M. Simonse, A. Souli ma ns-Maes, T. Sterjaert-Peijcke, L. Sutm-de Bie, P. van Weijnsbergen, T Zeegers en de heren C. Baecke. A Blaakman, A. Mollet. A. de Smit, C. Sutin A Thange, A. Thomaes, A. Verstraeten, L. Verstraete, P Zee gers, A. van Zeele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15