Bedrijfsvoorlichting „N.-Beveland" ontwikkelde veel activiteit Zeeuwse Almanak Pracht EEEII3 VAN Hl TOT handen LANDJUWEEL GEWONNEN DOOR REIZEND ZWS. VOLKSTONEEL EEN EGYPTENAAR BESTUDEERT OESTERS IN WEMELDINGE l#1 Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWHE COURANT V ïlliJ. 1-tlOÓ TIENJARIG BESTAAN GEVIERD Directeur „Akker- en Weidebouw sprak op jubileumvergadering De Vereniging: voor Bedrijfsvoorlichting „Noord Beveland" vierde don derdag haar tienjarig bestaan. ïn de 's middags gehouden buitengewone al gemene vergadering in „de Stadswynkelder" luisterde men naar een rede van ir. H. T. T. Tjallema, directeur van de afdeling Akker- en Weidebouw van de Directie van de Landbouw, die de plaats en ontwikkeling van de bedrijfsvoorlichting schetste, terwijl men 's avonds met een koffiemaaltijd en een gezellig samenzijn in „de Korenbeurs", tezamen met de dames dit jubileum meer feestelijk heeft gevierd. Natuurlyk ontbrak het daarby niet aan speechjes, waarin vele goede wensen voor de verdere groei van de vereniging werden geuit. Bij de aanvang van de mlddagver- adering sprak de voorzitter, de heer J. Langeraad een welkomstwoord tot de genodigden, onder wie tal van heren van de rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst, waarmee nauw wordt samengewerkt. Aan de rijksland- bouwconsulent voor de Zeeuwse ei landen, dr. ir. C. W. C. van Beekom, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, werd een telegram gezonden waarin hem een spoedig herstel werd toegewenst. Verder dankte de voor zitter de leden voor het vertrouwen (Advertentie) Uw leven lang zult trots zijn op Uw ïiJUphtJOL Het wereldvermaarde Zwitserse klassehorloge beroemd om zijn verfijnde elegance en feilloze, con- roffen - in prijs brnnen Uw bereik I All-risk verzekerd op wereldpoli!. Fa. T. Faberij de Jonge JUWELIER HORLOGER ANNO 1834 LANGE KERKSTRAAT 30 - GOES dat zH in de vereniging hebben ge steld. Na de vele moeilijkheden in de beginjaren, was er thans alle reden dit jubileum te vieren. Nadat met instemming van de ver gadering was besloten de oud-voor zitter, de heer C. J. van de Velde uit Yerseke, tot lid van verdienste te benoemen, gaf de heer Van Lange raad een uitvoerig overzicht van de afgelopen tien jaren. De vereniging kwam voort uit de afdeling bedrijfs voorlichting. die van 1941 tot 1946 aan de coöp. landbouwvereniging N. Beveland was verbonden. De eerste jaren zijn allesbehalve gemakkelijk geweest, mede als gevolg van de veelvuldige wisseling van assistenten'. Sinds 1953 is er thans organisato- risch een stabiele toestand. In de af gelopen tien jaar is er op landbouw gebied een enorme ontwikkeling te bespeuren geweest. Hieraan heeft de vereniging voor bedrijfsvoorlichting „Noord Beveland" bijgedragen. Als activiteiten noemde spreker o.a. het grondonderzoek, het onderzoek naar de verdroging in enkele polders het stimuleren van de nieuwe wijze van aardappelbewaring, de chemische on- kruidbestrijding, bouw van groenvoe- dersiló's, de bestrijding van de ver- gelingsziekte. ploeg- en andere werk tuigdemonstraties, de waarschu wingsdienst voor de ziektebestrijding enz. Het ledental dat bijde oprichting ongeveer 100 bedroeg met een opper vlakte van 3300 bouwland, is gegroeid tot thans 138 leden met 4283 ha. Aan het slot uitte de voorzitter nog de wens, dat er in de toekomst twee assistenten in vaste dienst en een grondmonsternemer ter beschik king van de vereniging zullen kun nen komen, terwijl men voorts hoopt dat het ledental verder zal uitgroeien Gedacht wordt aan een aantal leden met totaal 5000 ha. aan cultuur 7 grond. RedeirH.T. Tjallema Hierna was het woord aan ir. HC T. Tjallema voor het uitspreken van zijn rede over het onderwerp „De ontwikkeling van de bedrijfsvoorlich. ting in Nederland". In de bewegelij ke wereld met snel wijzigende proble men, is ook de exploitatie van het landbouwbedrijf sterk veranderd. Aan de boer worden daarom ook steeds hogere eisen gesteld. Onder wijs, voorlichting en onderzoek zijn daarbij beproefde hulpmiddelen. Uitvoerig schetste spreker de ont- Woensdagmiddag zagen omwonen den rook komen liit kieren van deu ren en vensters in de woning van de heer P. A. de K. in het nooddorp te Brulnisse. De bewoners waren afwezig. Nadat men een deur en een raam had ge forceerd, bleek, dat een petroleum stel had vlam gevat, waardoor kleden en matten en ook behang waren gaan branden. Het brandende stel werd met water en natte zakken afgedekt. De brandweer werd gewaarschuwd, maar behoefde hoewel zij spoedig aanwezig was geen dienst meer te doen. De schade in de woning was vrij groot. VONDSTEN EN VANGST Schooljongens vonden bij hun spel onder een aanlegsteiger in de Tram haven te Zijpe een mortiergranaat. Zij waren zo verstandig om de poli tie te waai'schuwen, die zich over het gevaarlijk goedje ontfermde. FILM...... De film isals hedendaags ver schijnsel nog niet door heel de mens heid zonder meer geaccepteerd. De jeugd, die de strekking van het pren tenboek over het algemeen onmiddel lijk omvat, toont bij een eerste con frontatie met het medium film meest al enige reserve. De kleuters >>ne- men" liet niet zo maar. Het doet se iets. Vaak zelfs véél. Een eerste film is vaak bittere werkelijkheid voor ze. Dat kwam ook weer eens tot uiting bij de vertoning van een filmpje op de huishoudschool in Middelburg, opgenom.en door een der leerkrach ten. „Een dag op de huishoudschool" was de titel. Medespelenden vxcren leerlingen en leerkrachten zelf. De zaal genoot. Het is altijd leuk om jezelf of bekenden op het witte doek te zien. Dat vond Pietje, die met moeder was meegekomen, ook. Plotseling herkende hij z'n zusje Adriaantje! „Kijk es, daar gaat Adriaantje!" riep hij opgetogen. Hij had. gelijk. Adriaantje deed ook mee. Even maar, toen was ze weer verwenen. Waarop Pietje, half hui lend, diep teleurgesteld uitriep: „Waarom komt- ze d'r nou niet af?!" Nee, voor filmrecensent was Piet je nog niet rijp Minder gévaarlyk was de vondst, die de heer J. C. Weststrate te Ril- land-Bath deed. Hij sneed een biet door en ontdekte toen een bronzen Franse munt uit het jaar 1786. Bij graafwerkzaamheden in de Noordstraat te Brouwershaven vond men een eigenaardig gevormd stenen kruikje, dat weliswaar niet van een jaartal was voorzien, maar waar- 'sehijnlijk toch wel erg oud is. Oud heidkundigen zullen nagaan, waar voor het indertijd en in welke tijd heeft gediend. En. nu die vangst. Woensdagmid dag leverde de garnalenvisser J. van de Klooster in de vismijn te Brou wershaven een door hem gevangen steur af, die 171 kg. woog en bijna 3 meter mat. De vis, die veel belang stelling trok, ging de deur uit voor 1.20 per kg. UURWERK HERSTELD Er was de laatste dagen iets mis met hef uurwerk van de Sint- Annalandse toren. De wijzers we zen wel de juiste tyd, maar de klok gaf niet het corresponderen de aantal slagen en was dus wat men noemt „van slag af". Thans behoort ook dit tijd(elyk) euvel, weer tot het verleden. 3NSTUIFWERK 'Beter dan het uurwerk te Sint-An- naland. functioneerde 't instuifwerk te Bruinisse in het afgelopen seizoen. Ér werden zesentwintig wekelijkse bijeenkomsten gehouden en die trok ken in' totaal 2359 jeugdige bezoe kers,. hetgeen dan byna 92 per avond betekent. Men hield zich onder meer bezig met tafeltennis, sjoelen, tafel biljart, behendigheidsspelen en lezen. wikkeling van de bedrijfsvoorlichting- welke begon in Westerwolde in '28. Op 1 januari jl. waren er in ons land thans 188 verenigingen met bijna 37.000 leden en een oppervlakte van ruim 600.000 ha. cultuurgrond. Het percentage aangeslotenen bij deze verenigingen is het laagst in de groep van kleine bedrijven. Juist op de grotere bedrijven en in de landbouwkundig meer ont wikkelde gebieden is de belang stelling voor voorlichting het grootst. Het is daarom het stre- ven, dat de voorlichtingsdienst meer aandacht gaat besteden aan de achtergebleven gebieden en be drijven. Van rijkswege wordt er voor onge veer 400 boeren één assistent be schikbaar gesteld. Wil men de be- :htii Spreker noemde Wieringermeer, dienen te betalen. als voorbeeld de waar de vereniging voor bedrijfs voorlichting eenzelfde aantal assis tenten heeft aangesteld als dcor het rijk voor dit gebied werd toegewezen. Men is daar zodoende tot een verhou ding van 1 assistent voor 100 boeren gekomen. Taak van voorlichting. In het verdere van zijn rede schet ste ir. Tjallema o.m. de taak van de landbouwvoorlichter. Doordat de boef via de vereniging voor bedrijfsvoor lichting bij de voorlichting wordt be7 trokken, neemt het effect hiervan be langrijk toe. Ten aanzien van de ver houding tussen standsorganisatie en vereniging voor bedrijfsvoorlichting-,, wees spreker op de wenselijkheid van een goede samenwerking. De vereni ging doet geen afbreuk aan het werk van de standsorganisatie. In dit ver band merkte hij verder op, dat de agrarische sociale voorlichting, ge zien de levensbeschouwelijke kant van dit vraagstuk, niet van rijkswege wordt verzorgd. Het is een taak voor de standsorganisaties. Hetzelfde geldt voor de vraagstukken rond het landbouwbeleid. Voor de verenigingen voor bedrijfs voorlichting ligt er in de komende jaren nog veel werk. Spreker dacht voor de Noord Bevelandse vereniging aan de vraagstukken in verband met Drie-eilandenplan en Deltaplan. De Een echte sigaar om eens extra mee te geuren Studenten werkten in West Z.-Vlaanderen. In de afgelopen weken heeft een zestal stuaenten van de Utrechtse universiteit een onderzoek ingesteldl naar de sociaal-geografische struc tuur van West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Met name verzamelden zij voor hun scripties gegevens over de func tie van Oostburg als centrumgemeen te, waartoe zij enquêtes hielden in Oostburg, Aardenburg, IJzendijke en Breskens. Ook gingen zij na in hoe verre er in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren een trek naar Walcheren (Mid delburg en Vlissingen) bestaat. Men vroeg onder meer in welke plaatsen bepaalde artikelen worden gekocht, wat in West-Zeeuwsch- Vlaanderen niet verkrijgbaar is en waarvoor de ondervraagden naar Walcheren of België moeten gaan. Aan winkeliers werd onder meer ge vraagd naar de verhouding tussen de aantallen „binnen- en buitenklanten' naar de woonplaatsen van de belang rijkste grossiers en naar de grootte van het rayon. Ook werden centrale instellingen en bedrijven bezocht, 't Onderzoek is thans afgesloten. De studenten verbleven in de „Studen tenkring St. Anna ter Muiden". verenigingen zullen er zich wel over moeten beraden of men liet werk wil intensiveren of niet. In het eerste ge val zal een verhoging van de hydra gen door de boer nodig blijken. Nadat de voorzitter dé spreker dank had gebracht, werd de verga dering beëindigd. Trjdens.de koffiemaaltijd werd het woord gevoerd door de heren P. Luijendyk namens het landbouwcon- sulentsehap, ir. M. Sanders, waarne mend landbouw-consulent te Axel, burgemeester A. A. Schuit van Kort- gene, wethouder J. H. Zuijdweg van Wissekerke, S. J. de Regt, oud-be stuurslid, J. M. Mullié namens de Coöperatieve Landbouwvereniging Noord-Beveland, G. M. F. Bom, kringvoorzitter van de Z.L.M. en K. A. van Langeraad namen,s de koel huizen. De twee laatstgenoemde spre kers zwaaiden ook lof toe aan de landbouwkundige van de vereniging, de heer O. Hoekstra.' Mej. Eva Ver beek van het landbouwconsulentschap bracht nog een jubileumlied. dat door allen werd meegezongen. De aifcmd werd verder gezellig doorgebracht, o.m. met de vertoning van de film „N ederland-Linnenland". u Li ^^Tubc95ci net is de Hamameiis die 't 'm doet Naar wij vernemen is het Zeeuws Landjuweel 1958 gewonnen door het „Reizend Zeeuws Volkstoneel" uit Hulst, dat ^nder regie staat van drs. L. Lockefeer. Aan de ver eniging is medegedeeld, dat zij met de repetities van het „prysstiik" kan beginnen met het oog op de opvoering tijdens de Culturele Dag op 16 juni 1956. Het stuk, waarmee de eerste prijs werd gewonnen is „Maria Boodschap" van Paul Claudel, dat beoordeeld werd zoals trouwens alle voorstellingen die voor het Zeeuws Landjuweel wer- den gespeeld door een jury bestaan de uit de heren Frits Bloemkolk uit Amsterdam t.i Jan Lemaire jr. uit Middelburg, provinciaal toneel-advi seur. Het is de tweede maal, dat het „Rei zend Zeeuws Volkstoneel" aan deze Zeeuwse toneelwedstrijd meedoet. De Kringvergadering Ned. Rode Kruis Zaterdagmiddag 26 mei zal de kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis in hotel „Centraal" te Goes de jaarlijkse vergadering houden met de afdelingsbesturen. Op deze verga dering zal onder meer het provinci aal campagnebord 1955 worden uit gereikt. De kring Zeeland heeft se dert de bevrijding voor de derde maal de eerste keer in 1951, de tweede keer in 1954 het campagne-herin neringsbord voor een kring veroverd. Het afgelopen jaar stond de kring Zeeland met 73,27 van het provin ciaal streefbedrag boven aan de ranglijst van elf kringen. Op deze vergadering zal voorts ter sprake worden gebracht de Zeeuwse boot tocht voor chronische invaliden, wel ke zal varen in de periode van 25 tot. 30 juni. Opening huishoudschool „Maria Ancilla". Woensdag 30 mei a.s. omstreeks elf uur zal te IJzendijke de nieuwe r.-k.-huishoudschool „Maria Ancilla" officieel worden geopgnd door de in- spectrice van het nijverheidsonder wijs, mejuffrouw E. E. M. Berger voet. Tevoren wordt om half tien een plechtige h. mis opgedragen en om kwart over tien is de inzegening. eerste maal vertoonde men „Dé' vreëmde bezoeker" waarmee destijds een vijfde prijs werd gewonnen. Vorig jaar werd van deelneming afgezien, omdat men het verzoek had gekregen mee te werken aan een televisie-wed strijd van de K.R.O. Ook bij deze wed strijd werd een prijs behaald. „Weitzy's Adema" verkocht naar Frankrijk. De K.I.-vereniging West-Zeeuwsch- Vlaanderen heeft zijn 7-jarige stier Weitzy's Adema verkocht aan het grootste K.I.-station van Frankrijk voor 20,000. Dit station tracht de beste Nederlandse stieren aan te kopen. In verband hiermede bracht donderdag 'n Franse regeringscommissie vergezeld van enkele deskundigen een bezoek aan West Zeeuwsch-Vlaanderen om zich er van te overtuigen of deze aan koop verantwoord is. Daarom waren op het Ledelplein te Oostburg een twintigtal afstammelingen van voor noemde stier bijeen gebracht, waar van de beoordeling gunstig uitviel. Het ligt in de bedoeling, dat de stier be gin juli naar Frankrijk wordt overge bracht, Tewaterlating m.s. „Angara". Op zaterdag 19 mei a.s., des mid dags te één uur, zal van de werf der Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen worden te water gelaten het 6500 ton metende m.s. „Angara", dat in aanbouw is voor de Sudoimport te Moskou. Uitvoer aardbeienplanten. Ook aardbeienplanten kunnèn op de lijst van artikelen geplaatst wor den die naar andere landen worden uitgevoerd. Het kweek- en selectiebe- drijf fa. A. van Liere en Zn. te Ka- pelle heeft een opdracht ontvangen. Woensdag werd een kwantum van 26.000 planten van het ras Jueunda verzendklaar gemaakt voor Finland. Laatste collecte voor muziekinstrumenten. Heden (vrijdag) avond zullen de le den van de beide Vlissingse muziek verenigingen „Sint-Caecilia" en „Ons Genoegenvoor de laatste maal ge zamenlijk door de gehele stad collec teren voor het herstel van het ver loren gegane instrumentenpark. Dit is dus de laatste collecte en een ie der, die waardering heeft voor het wetk van de verenigingen, wordt vanavond in de gelegenheid gesteld om het zijne by te dragen. Schoolkorfbaltoernooi. Dinsdag 22 mei worden op het Na- dorstveld te Middelburg weer de jaarlijkse schoolkorf balwedstrijden gehouden, waaraan in totaal twintig twaalftallen deelnemen. De teams zijn ingedeeld in groepen tot en met 13 jaar, tot en met 15 jaar, en ou der. Verder is er de bepaling ge maakt, dat in elk twaalftal niet meer dan in totaal zes meisjes en jongens mogen deelnemen, die lid van een vereniging zijn. In Terneuzen nemen 16 teanis aan deze wedstrijden deel en in Goes heb ben zich zes ploegen aangemeld. Een vriendelijke, donkere man, 1 Na de beëindiging van zijn studie j^en vrienueiijiie, uuniwie V1S_ met een breed voorhoofd en kool zwarte ogen, staat de laatste da gen in het visserijlaboratorium te Wemeldinge over een microscoop gebogen. Dr. Aly Mahmoud Mag- hraby, een 32-jarige Egyptenaar, brengt een bezoek van enkele da gen aan Zeeland om er de oester cultuur, maar vooral ook om het plankton in het Oosterschelde- water te bestuderen. De heer Mag- hraby is namelijk marien-bioloog eii heeft zich gespecialiseerd op het gebied van plankton, de kleine or ganismen in het zeewater, die de vissen tot voedsel dienen. Hij werd in Alexandrie geboren en doorliep er de lagere en middelbare school. Op de universiteit van deze stad, een van de vier grote universi teiten van Egypte, studeerde hij bio logie, maar om te promoveren moest hij colleges volgen aan een buiten landse hogeschool. In zyn land zijn er te weinig professoren. Na enkele jaren in een laboratorium aan de Middellandse Zee te hebben gewerkt kreeg Aly Maghraby een beurs van de regering om zijn studie aan de universiteit van Londen voort te zetten. Bijna vier jaar is hij in Enge land geweest, maar hij is blij, dat het nu achter de rug is. „Weet U, het is hard werken als je een beurs hebt, want zakken voor een examen bete kent, dat de beurs wordt ingetrok ken. Er was dan ook niet veel tijd voor sport of ontspanning. Bovendien is het gemeenschapsleven van de En. gelse studenten erg besloten. „Daar kom je als buitenlander niet in". Het enige was Maghraby van het Engelse leven kent, heeft hij bij zijn ■hospita geleerd Op de vraag of er veel landgenoten, in. Engeland studeerden antwoordde de Egyptenaar, dat er in '1952 onge veer honderdvijftig waren. „Maar nu zijn er niet zo veel meer" voegde hij er bedachtzaam aan toe. De Egyptische bioloog, dr. A. M. Ma ghraby bracht een werkbezoek aan het- visserijlaboratorium in Wemel dinge. Zijn Nederlandse collegae, de heren A. J. Drinkwaard (links) en A. G. Vlasblom toonden hem donderdag middag o.a. de hamen van Yerseke. (Foto P.Z.C.) Provinciaal bestuur van Plattelandsvrouwen bijeen Het provinciaal bestuur van de Bond van Plattelandsvrouwen kwam don derdag in „De Prins van Oranje" te Goes bijeen onder leiding van de pre sidente mevrouw L. N. Huijsman Griep uit Rilland-Bath. De viering van het vijfentwintigjarig jubileum' van de provinciale afdeling op 10 oktober a.s. werd uitvoerig besproken. Ter ge legenheid van dit jubileum zal een revue door de leden worden opge voerd. De secretaresse, mejuffrouw A. van de Leeden, zal een kadercursus te Wageningen gaan volgen over de be handeling van diepvries. Zij zal met de daar opgedane kennis de verschil lende Zeeuwse afdelingen hierover in lichten. Tot vice-presidente werd benoemd mevrouw Van VeenLoghen uit Oost burg. De dames G. DorstVos uit Goes en J. Dekker uit Wemeldinge werden be noemd tot leden van het provinciaal kledingcomité, dat het organiseren van tentoonstellingen op het gebied van kledingen nastreeft. werkte hij nog enige tijd in een vis serijlaboratorium in Plymouth, waar hij het water van de Theemsmonding op plankton onderzocht. Als sluitstuk van zijn opleiding maakt hij nu een tocht door Nederland, Duitsland en Scandinavië. Over de ontvangst in Nederland is dr. Aly Maghraby buitengewoon goed te spreken. „De mensen zijn hier hartelijk en gastvrij, een verademing na de koele terughoudendheid van de Engelsen". In september keert dr. Aly Mah moud Maghraby naar Egypte terug, want dan houdt zijn toelage op. En hij bekent openhartig, dat hij blij is na vier jaar de Londense „smog" en Westeuropese winters te hebben door staan, zich voorgoed te kunnen ves tigen in het zonnige land aan de Nijl, waar hem een positie wacht als lec tor aan de universiteit van Alexan drie, waar hij zelf studeerde. Demonstraties N.C.G.V. te Middelburg Het Nederlands Christelijk Gym- nastiek-Verbond houdt zaterdag 16 juni een propagandamiddag te Mid delburg. De volgende verenigingen zullen aan de demonstraties meewer ken: Oranje Nassau te Vlissingen, Genie te Bergen op Zoom, met drum band, Zuidwesters te Souburg, Zee- landia te Koudekerke, Luctor et Emergo te Hoedekenskerke en O.K. K. te Goes. De bedoeling is op zater dagmiddag 16 juni de provinciale hoofdstad van drie kanten binnen te marcheren; de drie stoeten zullen zich later verenigen. Na een mars van een half uur zal op de speelweide van het park Too- renvlieat van half vier tot half zes worden geturnd. De algehele leiding van de organisatie van deze middag, berust bij de heer P. van Limbergen, directeur van Oranje Nassau. By on gunstig .weer worden de demonstra ties in de veilinghallen gehouden. Begin september wil het Verbond in Middelburg een afdeling ,,'t Zand" oprichten, welke vereniging gebruik zal maken van het nieuwe gymnas tieklokaal. P. de Rooy componeerde „De Casembroot-mars". Zaterdagavond om acht uur geeft de muziekvereniging „O.K.K." te Westkapelle haar eerste zomercon- cert in dit seizoen onder leiding van de heer P. de Rooij. Tijdens dit con cert zal ook voor de eerste maal dè „Jhr. mr. De Casembroöt-mars" worden uitgevoerd. Dit werk werd gecomponeerd door de heer P. de Rooij. Nadat de commissaris der ko- niging in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, van zijn vakantie is teruggekeerd, zal hij in Westkapelle een uitvoering van deze mars gaan beluisteren. Het programma voor het concert van zaterdagavond luidt: 1. Door eendracht sterk, mars, Bis- selinlt; 2. Antigone, ouverture, Ros- seau; 3. Rodrigo suite, 6 delen, Han del; 4. The Mikado, Sullivan; 5. Jhr, mr De Casembroot-mars, De Rooij; Pauze; 6. Territorial, mars, Blan kenburg; 7. Wiener Madel, wals, Ziehrer; 8. Potpourri populaire no. 2, Delbeck; 9. Leve de vrijheid, mars, Bisselink. Vraagt de ober eens te serveren, De „Long-Drink" voor dames en heren. TIP-TONIC is heerlijk Voor leder begeerlijk, Eens geproefd blijft TJ 't altijd waarderen! Middelburg Electro: „The dam bus ters", (14 jr.), 19 en 21.15 uur: Schouw burg: „De verzonken schat" (alle leef tijden), 20 uur, super-scope; Molenwa ter: „Miniatuur Walcheren", 10—23 u.; Prov. Bibliotheek: Expositie over Zeeuwse spoorlijn, 10—12.30, en 13.30— 17 uur; Stadhuishal: Tentoonstelling stillevens en voorwerpen uit de 17e eeuw, 10—12 en 14—17 uur. Vlissingen Alhambra: „De redder van fort Shallan", (14 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „De ondergang van Metaluna" (14 jr.), 20 uur. Goes Grand: „Tralies van bamboe", 20 uur; Zaal Krijger: Opening leger- en luchtmachttentoonstelling „Paraat", 16.30 uur; Grote kerk: Pinksterspel „Des Heilands tuin" door de lekespel- groep van de Jonge Kerk, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2