Zeeuws-Vlaamse gemeenten tegen instelling „centrale diensten" één kwaliteit: fantastisch goed! één prijs: f orth State Tl 75 ct &Xn)i Zeeuwse Almanak VOETBALLEN OP MIDDELBURGS MARKT KOST VIER GULDEN „KERKDAG WALCHEREN FEESTELIJKE BIJEENKOMST TIMS1M Agenda s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 17 MEI 1956 OM GEMEENTELIJKE ZELFSTANDIGHEID Axel, Hoek en Zaamslag willen eigen bouw- en woningtoezicht (Van een speciale verslaggever) Een principieel gèschil over de beantwoording van de vraag hoe de juiste verhouding zal zijn tussen do zelfstandige gemeente en liet hoge gezag, werd gisteren tijdens een openbare vergadering van de Raad van State besproken, waarbij Zeeuwsch-VIaanderen in het algemeen, maar de ge meenten Axel, Hoek en Zaamslag in het bijzonder in het middelpunt van de belangstelling stonden. Aanleiding tot dit geschil is het besluit van het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij de gemeenten Axel, Hoek en Zaamslag gedwongen worden zich aitn te sluiten by de gemeen schappelijke regeling voor het bouw- en woningtoezicht en gemeentewer ken, waarby verschillende gemeenten uit Zeeuwsch-VIaanderen zijn aange sloten. Tegen deze gedwongen aansluiting waren de besturen van de genoemde gemeenten by de Kroon in verzet ge komen. Tijdens de behandeling van het beroepsschrift trad mr. K. Groen uit Den Haag, directeur van de dr. Abraham Kuy per-stichting, als ge machtigde van de gemeentebesturen op. Mr. Groen stelde met nadruk vast dat hier geen sprake is van een ge wijzigde gemeenschappelijke regeling maar van een geheel nieuwe rege ling. In een rapport van prof. dr. ïr. Van Beusekom wordt deze zienswy- ze gedeeld, terwijl in de thans door Gedeputeerde Staten opgelegde rege ling ae bewoordingen (deze regeling komt in plaats van de oude regeling) in dit opzicht een duidelijke taal spreken. Onjuist noemde mr. Groen het standpunt, dat de gemeenten Axel, Hoek en Zagmslag en trouwens ook de andere gemeenten, vrijwillig tot deze nieuwe regeling zouden zijn toegetreden. Voor de drie genoemde gemeenten geldt deze vrijwilligheid zeker niet. In 1945 hebben de colleges van B. en W. van de betrokken gemeenten een gemeenschappelijke regeling (vrjjwiilig) aanvaard, waarby deze colleges de taak van de gemeentera den waarnamen. Nu er thans op wet telijk voorgeschreven wijze gemeen teraden zijn gekozen, die het hoogste gezag van een gemeente vormen, mag men deze niet binden aan een regeling van 1945, welke wel onder heel byzondere omstandigheden tot stand kwam. Zich nogmaals beroe pend op het rapport van prof. dr. ir. Van Beusekom, wees mr. Groen er op dat prof. Van Beusekom zelfs spreekt van een algehele omvorming van de regeling, waarbij praktisch al leen de materie der samenwerking dezelfde bleef. Overigens is de zoge naamde gewijzigde regeling geheel nieuw. Na deze instemming met het rap port van prof. Van Beusekom moest mr. Groen ook enige tegenwerpingen maken. Onjuist vond hij de opvatting van prof. Van Beusekom met betrek king tot de door hem voorgestelde op te leggen regeling, welke prof. Van Beusekom kennelijk met name van belang acht ten aanzien van Hoek en Zaamslag, welke hij in on derscheid met Axel te klein vindt voor eigen diensten van bouw- en woningtoezicht en van gemeentewer ken. Te snel. Volgens mr. Groen heeft prof. Van Beusekom hier zijn conclusies te snel getrokken. Nadat de gemeenten in 't gelijk gesteld zullen zijn zal eerst af gewacht moeten worden, wat de drie gemeenten zelf willen gaan doen. lijkt dat zij van hun gemeentelijke zelfstandigheid, een groot goed in ons VAN in ZEEUWEN IN FORUM Zoals gemeld, wordt vandaag op het congres van de Ver. van Ned, Gemeenten in Breda het deltaplan besproken, waarvoor pre-adviezen werden uitgebracht, die wy reeds pu bliceerden. Deze pre-adviezen zullen vandaag worden Jw.oroken door een El... raadsbestel, ten ene male een onver antwoord gebruik zouden maken, eerst dan zal er plaats zijn voor een door het hoger gezag opgelegde re geling. Vervolgens wees mr. Groen er op, dat volgens hem het college van Ge deputeerde Staten zijn oorspronkelijk standpunt nog heeft verzwakt door een circulaire van 31 januari 1956 naar aanleiding van het uitgebrachte rapport In doze circulaire delen Ge deputeerde Staten mede, dat zij nu wel centrale diensten voor bouw- en woningtoezicht willen maar geen ge combineerde diensten voor gemeente werken. Voor gemeentewerken af zonderlijk worden geen richtlijnen gegeven. Hierdoor blijken dus geen centrale diensten nodig te zijn. Volgens mr. Groen komt het col lege van Gedeputeerde Staten geheel in het schuitje van de bezwaarde ge meenten. Gedeputeerde Staten willen een afzonderlijke dan wel een in klein verband van enkele genabuurde ge meenten werkende dienst van ge meentewerken, alleen voor normaal voorkomende en alleen voor eigen ge meentelijke werkzaamheden. Voor bijzondere projecten wil men advi seurs van buitenaf. De gemeentebe sturen achten het juist een groot be zwaar, dat men bij een gemeenschap pelijke dienst voor gemeentewerken de functionarissen niet b|j de hand heeft. Gemeenschappelijk Verder kon mr. Groen meedelen, dat de colleges van B. en W. van de gemeenten Axel, Hoek en Zaamslag hem hadden gemachtigd om voor de raad Van State te vertellen, dat in dien de Kroon de gemeenten In het onderhavige geding in het gelijk stelt, zij in principe bereid zijn sa men een gemeenschappelijke oplos sing te zoeken, waarbij uiteraard de uiteindelijke beslissing door de be trokken gemeenteraden genomen zal moeten worden. De gedachten van de colleges van B. en W. gaan in de richting van een gemeenschappelijke regeling voor bouw en woningtoe zicht voor de drie gemeenten Axel, Zaamslag. Verder een ge- """"9 dienst van gemeen- Hoek meenschappelijke tewerken voor Hoek en Zaamslag en een eigen dienst voor gemeentewer ken voor Axel. Onmiddellijk na het bekend worden van een voor de gemeenten gunstige uitspraak zullen deze plannen ver der worden uitgewerkt en aan de be trokken gemeenteraden worden voor gelegd, waarna aan Gedeputeerde Staten van Zeeland goedkeuring zal worden gevraagd. Na deze mededeling van mr. Groen deelde de vice-president van de raad van State, staatsraad dr. A. A. L. Rutgers mede, dat te zijner tijd ad vies aan de koningin zal worden uit gebracht. „ZET ME MAAR IN 'T KOT" „Bruine monster'Miefhebber voor de kantonrechter. De leerlingen van de Middelburgse machinlstenschool zullen in het ver volg wel goed uitkijken voor zij weer gaan voetballen op de openbare weg.' Een van hen, de 20-jarige aanstaande machinist J. J. de H. uit Vlisslngen kreeg namelyk woensdagmorgen van de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, een boete van vier gulden of twee dagen hechtenis voor een trap tegen het „bruine monster". Op 5 maart j.l. was De H. met enige schoolvrienden een partijtje aan het voetballen op de Markt te Middelburg en juist, toen hy een trap tegen de bal gaf, reed er een politieagent voorbij, die deze handeling met een bonnetje „beloonde". zonder zijn hand uit te steken. „Wanneer je achter elkaar rijdt, dan moet iedereen richting aan geven", zo zei de kantonrechter. Verdachte was het hier niet hele maal mee eens en het kostte mr. Moolenburgh heel wat moeite om De K. van zijn schuld te overtui gen. Mr. Schenkenberg van Mierop eiste 5 subs. 1 dag en op de vraag van de kantonrechter, wat De K. doen wilde, antwoordde deze liever de gevange- .Waarom deed je het eigenlijk, als je toch weet, dat het niet mag", zo vroeg de kantonrechter. „Als ik een bal zie, geef ik er nu eenmaal een trap tegen", was het antwoori „Dan moet je die lust bij het zien van een bal op de openbare weg maar eens bedwingen en zeg dat ook maar tegen je vrienden", waarschuwde mr. Moolenburgh. „Jullie zullen wel eens voor hetere vuren komen te staan, dan voor zo'n stomme bal". De amb tenaar van het O.M., mr. Ph. Schen kenberg van Mierop, eiste 4 of 1 dag voor de trap. De kantonrechter maakte er 4 subs. 2 dagen van. Samen met zijn huishoudster was J. de K. uit 's-Heer Arends- kerke een eindje gaan fietsen. Toen beiden de hoek om moesten slaan, gaf de huishoudster rich ting aan. maar De K., die op dit moment achter haar reed, volgde TOT 't. Stoncl in de krant van gisteren. Een verhaaltje over een nieuwe Ita liaanse veerboot, die de Straat van Messina gaat bevaren met een snel heid van maar liefst 100 km per uur. Onze reductie-buitenland zette er leepjes boven: „Iets voor de Wester- sclielde?" en zoiets zet een mens aan het denken. Welk een moeilijk proces dit dan ook zijn mag. Honderd kilometer per uur! Dat zou, als wy het goed hebben uitgere kend, neerkomen op ongeveer urie minuten Drie minuten om de Wes- terschcldc van Vlissingen tot Bres- kens over te .steken! Momenteel kost da.t. nog a'tijd twintig minuten. Een duizelingwekkende gedachte. Zulk een veerboot schuift tunnels en hangbruggen in één klap naar een verre achtergrond. Want waarom zou je moeizaam een lange tunnel gebruiken, wanneer een boot je i" drie minuten naar de overkant brengt? Om over hangbrug gen maar helemaal te zwijgen. We zien die boten al heen en weer flitsen. „Zo zie Je me, zo zie je me niet." Voor de scheepvaart zou het natuurlijk wel opletten worden, maar dat is van later zorg. Kwestie van een paar weken, dan weet iedere ge zagvoerder en iedere loods dat het btj VlissingenBreskens even uitkijken ia. Zeeuwsch-VIaanderen (alweer) uit z'n isolement. Zonder tunnels, hang bruggen of helikopters. Doodgewoon met 'veerboten. Het ei van Columbus. Wie schrijft het eerste ingezonden stükt forum, waarin o.a. zitting hebben de burgemeester van Middelburg, Steen bergen, Middelharnis, Vlissingen, Hulst, Bruinisse, Kortgene en V er- seke, de directeur van 't Econ. Tech. nologisch Instituut voor Zeeland, drs. M. C. Verburg, en de directeur van de Prov. Planologische Dienst van Zeeland, Ir. M. de Vink. De forumdis cussie zal geleid worden door mr. B. Kolff, burgemeester van Vlissingen. HUWELIJKSJUBILEA Begin dezer week werd in de ge meentelijke gehoorzaal te Hoek het diamanten bruiloftsfeest ge vierd van het echtpaar C de Wit te en T. de Witte-Vercauteren. Het echtpaar ontving talrijke blij ken van belangstelling. O.m. ver schenen ter festiviteit, de burge meester en zijn echtgenote, de wethouders, de gemeentesecreta ris en een damescomité van de Bond van Ouden van Dagen. De oudjes, genieten nog een prima gezondheid. Vrijdag aanstaande is het vijfti? jaar geleden, dat de heer en me vrouw J. de Voogd-Petiet, die aan de Pennlnghoek nummer 19 te Middelburg wonen, in de echt wer den verbonden. OOFT- EN TUINBOUW Getracht zal worden om op de aan staande tentoonstelling van ooft- en tuinbouw te Sluis ook een stand te krijgen van potplanten, die bijeenge bracht zullen worden door de leerlin- fen van de scholen in West eeuwsch-Vlaanderen. Evenals vori ge jaren worden ook hiervoor prij zen beschikbaar gesteld. Tevens zijn er prijzen voor tekeningen, die be trekking hebben op bloemen, planten, fruit en groenten. gevang< nis in te gaan dan te betalen, ,,'k He nog nooit in 't kot gezeten" merkte verdachte op. Aan het eind van het liedje betaalde hij toch maar de 5, die de kantonrechter hem oplegde, en Het de twee dagen hechtenis voor wat ze waren. ,,'t Is toch niets bijzonders, dat men bij het ingaan van de bocht rechts houdt en afremt", zo vroeg mr. Moo lenburgh verbaasd aan de 54-jarige opzichter bij de P.T.T. in het rayon Brabant en Zeeland, T. de Z. uit Den Haag. De Z. moest zich verantwoor den. omdat hij op 26 pnril de bocht in de Nieuw'andseweg bij Arnemuiden „uit oogpunt van veiligheid" links doorgedaan was. „Het Is een over zichtelijke bocht daar ter plaatse en van het afremmen slijt de wagen zo" verweerde De Z. zich. De ambtenaar van het O.M. eiste f 20 of 4 dagen hechtenis, waarvan de kantonrechter, de omstandigheden in aanmerking genomen, 10 of 5 dagen maakte. „Maar beschaamt U mijn vertrouwen niet. Neem voortaan elke bocht in Nederland rechts", zo voegde mr. Moolenburgh er nog aan toe. De 22-jarige werktuigkundige C. G. uit Middelburg had op 29 april in de Paul Krugerstraat te Vlissingen een motor bereden zonder In het bezit te zyn van een rijbewijs. „Ik was van plan een niotor te kopen, en daarom was ik aan het oefenen", beantwoord de G. de vraag van de kantonrechter, waarom h|j zonder bew|js reed. „Maar wie probeert dat nu op de openbare weg, dat moet U toch op een oefen terrein doen", wees mr. Moolenburgh hem terecht. „In Italië heb ik ook veel gereden", verweerde verdachte zich nog. Maar aangezien Italië Vlis singen niet is, eiste mr. Schenken berg van Mierop 20 of 4 dagen, De kantonrechter vonniste met 15 of 6 dagen. Het is nog altijd zo, dat bromfiet sen in de avonduren voorzien moeten zijn van een voor- en een achterver lichting. Dat wist de magazijnbedien de H. E. O. V. uit Vlissingen ook wel, maar aangezien de fiets van zijn naast hem rijdende echtgenote nog al van een felle lamp was voorzien, had hy zijn vergrijp niet geconstateerd. Bo vendien had hij de brommer des mid dags pas gekocht en toen brandde het licht nog. Maar er bleken naderhand enige veertjes losgegaan te zijn. De ambtenaar O.M. eiste hiervoor 10 of 2 dagen, de kantonrechter volstond met f 5 subs. 3 dagen. li CIGARETTES Verrewegde meesf gerookte Amerikaan! Vlissingse recherche hield inbreker aan Onder valse naam in hoteiregister ingeschreven. Woensdagmorgen heeft de Vlissing se gemeentepolitie bij de controle van de hotelregisters een 25-jarige jonge man aangehouden, die zich onder een valse naam had laten inschryven. De man werd in drie plaatsen van ons land gezocht wegens inbraak. In Vlissingen trachtte hij vorige week in te breken bij de winkelier G. op het Eiland. Hij meende tijdens zijn „werkzaamheden" echter onraad te bemerken en ging op de vlucht. Voorts had hij in de Kanaalstraat, eveneens te Vlissingen, een bromfiets ontvreemd, die later onder Bergen op Zoom aan de weg werd terugge vonden. Tenslotte bleek, dat hij de dader was van een diefstal bij de win kelier K. in de Paul Krugerstraat, waarbij een bedrag van rond S0 werd weggenomen. Bij vergelijking van de vingerafdrukken, die bij deze laatste diefstal door de recherche wa ren gevonden, met die van de aange houdene, bleek, dat deze gelijk waren. De jongeman bekende daarna de dief stallen gepleegd te hebben. Slechts een klein deel van het ontvreemde werd op hem teruggevonden. Hij zal aan de officier van justitie worden voorgeleid. Voor de Vlissingse recher che betekent deze aanhouding een mooi succes. Neam dadelijk Kruschen bq de eerste aanwijzing van Rheumatische Fijn. Waarom eerst een lange lijdensweg - 'n lydensweg bergaf? Roep die slui pende pijnen vandaag nog een „Halt" toe. Neem Kruschen. Kruschen is een volkomen natuurlijk middel; de zes minerale zouten die het bevat, sporen de bloedzuiverende organen aan tot krachtiger werking. Die voeren dan \yéer de onzuiverheden af, die nu het bloed verontreinigen en oorzaak ziin van uw lijden en pijn. Daarom - wacht niet langer: begin er vandaag mee. „LEVEN MET DE ANDER" Afwisselend programma voor jeugdige deelnemers In zestien plaatsen in Nederland, waaronder ook Middelburg, worden thans de laatste voorbereidingen getroffen voor de kerkdag van de Ne derlands Hervormde Kerk. Maandag 21 mei, tweede pinksterdag, zullen honderden hervormde gezinnen naar Middelburg trekken om cr de „Kerk dag Walcheren 1956" niee te maken, met die in Zeeuwsch-VIaanderen de eerste gebeurtenis van dien aard, die in Zeeland gehouden wordt. Het is geen massademonstratie tegen andere stromingen van deze tijd, geen evan- gellsatorisch naar buiten optreden, maar veeleer een feestelijke samen komst van meelevende gemeenteleden onder het motto „Leven met de an der". Het gehele programma is er op berekend, dat het weer goed is, zodat gebruik kan worden gemaakt van het stadspark „Toorenvliedt". By even tueel slecht weer zal de kerkdag gehouden worden in en om de kerken en enkele andere verenigingsgebouwen. Dit werd meegedeeld tijdens en pers conferentie, die de voorbereidingscommissie in het kerkcentrum hield. Zoals reeds eerder meegedeeld, be gint deze dag om half tien met een zangdienst in dc Nieuwe Kerk, het Verzamelccntrum, van waaruit alles geleid wordt. Hier wordt tevens aan het begin van de dienst bekend ge maakt, of de kerkdug buiten of bin nen gehouden worclt. De zangdienst zal geleid worden door ds. E. Snel ler, de praeses van de classicalê ver gadering Walcheren. Twee koren uit Westkapelle en één uit Souburg, on der leiding van de heer J. Hekhuis, verlenen medewerking. Na aankomst op „Toorenvliedt" (on geveer 11.15 uur) wordt eerst de lunch gebruikt. Koffie en andere dranken zijn verkrijgbaar aan een consumptietent. Om half één houdt prof. dr. G. C. van Niftrik uit Am sterdam zijn halfuur-toespraak over „Leven met de ander". Hierna be gint de groepsgewijze discussie ge volgd door het forum. DISCUSSIE GROEPEN. De lijsten met discussiegroepen worden bij aankomst zodanig uit- gereikt, dat drie groepen gevormd worden; men zal echter een soe pele regeling toepassen, zodat men niet gedwongen wordt bij een be paalde groep te blijven. De eerste groep behandelt „De kerk als ge- Openbare les M'burgse huishoudschool s Rina de Nooyer toonde zich een volleerd mannequin! (Foto: P.Z.C.) llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllO (Van onze redactrice) De Industrie- en Huishoudschool aan het Molenwater te Middelburg heeft gistermiddag en gisteravond tij dens een openbare les vele bezoek sters en bezoekers een kijkje achter de schermen van het huishoudonder- wijs gegund.' Een openbare les, welke, zoals gewoonlijk, veel belangstelling trok en dan natuurlijk in de eerste plaats van moeders ên vadersdie hun spruiten wel eens in de praktijk werkzaam willen zien. Ook voor ou ders, wier dochter binnenkort de school gaat bezoeken, kan een bezoek aan een dergelijke les heel nuttig zijn. )e Middelburgse Huishoudschool is op deze openbare les keurig voor de dag gekomen. Men heeft er naar Advertentie) Friese beschuit om een zo fleurig mogelijk jeekl te geven van hetgeen in de di verse opleid,innen gepresteerd wordt zodat de toeschouwer de indruk kreeg langs een kleurige expositie te wan delen in plaats van een openbare les bij te wonen. Als bijzondere attractie werd in de hall van het schoolgebouw een kleine modeshow gehouden, verzorgd door een aantal leerlingen die hier soms was nerveus! haar vuurdoop als mannequin kregen. Er werd frisse eenvoudige voorjaars- en zomerkle ding getoond, en opnieuw bleek de magische invloed, welke het woord „modeshow" op de hedendaagse vrouw uitoefent. De bezoeksters sroomden tenminste uit alle afdelin gen toe, zodra de schoolbel hei begin van de show aankondigde Een andere attractie was de korte filmvoorstelling, wélke in een der lo- kalen gegeven werd en de dagelijkse gang van zaken in de school op aan schouwelijke wijze in beeld bracht. En tenslotte waren in de diverse afdelin gen de tastbare resultaten te zien van het ondemoijs, in de vorm van een voudige en uitgebreide maaltijden, ge reinigde, en gepoetste huishoudelijke voorwerpen, fraaie handwerken, kle ding, tekeningen, enzovoorts. Direc trice, leerkrachten en leerlingen mo gen tevreden zyn over de totaal-in- druk, wélke deze openbare les die vanmiddag herhaald wordt bij de véle belangstellenden achterlietI meenschap" (de vernieuwing der gemeente), onder leiding van dr. H. van der Linde uit Middelburg en andere gemeenteleden. De tweede groep het „Apostolaat" onder leiding van ds. J. F. Wage- ner uit Zoutelande, terwijl de der de groep „De kerk in dc maat schappij" behandelen zal onder leiding van ds. W. M. Maas uit Vlissingen en ds. E. Sneller. Tijdens de theepauze krijgt het fo rum de gelegenheid om de vragen te overdenken en te verdelen. Dit forum bestaat uit ds. W. M, Maas, voorzit ter, mevr. A. J. P. C. de Vliegerde Vlieger uit Middelburg, ir. W. L. Harmsen uit Middelburg, de heren A. Lijnse uit Ritthem, A. A. Schouten, Middelburg en prof. Van Niftrik. Tot slot zal dan de Goese lekespelgroep onder leiding van wika H. J, Hiensch het lekespel „Des Heilands Tuin" op voeren. Dit spel, waarvoor de groep tijdens het Zeeuws Landjuweel van vorig jaar in de afdeling lekenspelen een eerste prijs verkreeg, brengt tot uitdrukking, dat de uitstorting van de Heilige Geest de leerlingen van Jezus Christus tot apostelen maakt. Bij slecht weer zal het lekespel opgevoerd worden in de Oostkerk, waar een provisorisch podium op gesteld kan worden. De discussie groepen zullen zich over de ver schillende kerken verdelen. Even eens kunnen enkele andere ge bouwen als de Bogardzaal en het kerkcentrum ingeschakeld wor den. Vervoer. Voor de technische organisatie heeft vooral de groep uit 't Zand zich verdienstelijk gemaakt. Voor het ver voer der deelnemers zal contact op genomen worden met de Stoomtram Walcheren". Voor bejaarden bestaat de gelegenheid om met auto's, die an dere gemeenteleden bereidwillig ter beschikking gesteld hebben, van de kerk naar Toorenvliedt vervoerd te worden. Ook de jeugdige bezoekers van de kerkdag wordt een afwisselend pro gramma geboden. De twee- tot zes jarigen zullen onder de hoede van zuster H. H. Dop in „Vijvervreugd" ondergebracht worden. Zij worden afgehaald door de diverse jeugdlei- sters en leiders. De kinderen van ze ven tot twaalf jaar zullen tot en met de lunch het programma meemaken. Daarna gaan zij onder leiding van wika M. A. Teunissen en haar mede werkers gezellig spelen en een film zien in de chr; h.l.o.-school op 't Zand. Voor de kinderen van twaalf tot zes tien is het programma ongeveer ge lijk. De 16-jarigen en ouder tenslotte volgen de dag tot en met de rede van prof. Van Niftrik, die zij daarna in eigen verband bespreken. Er is voor de laatsten een forum samengesteld van figuren uit de C.J.M.V., C.J.V.F. en Jonge Kerk. Om uiterlijk zeven uur kan ieder weer thuis zijn. WONDEROLIE Weer met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaarmiddel, NOXACORN. neorat de pijn weg in 60 seconden. Eeltplelcken en eksterogen verschrompelen met wortel cn al. Bevat gezuiverde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van f. 1.35 bespaart U •nnoemelijk veel ellende. (602) VANDAAG. Middelburg Electro: „Koning der Me lodieën, (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Mo lenwater: „Miniatuur ■Walcheren", 10 —23 uur; Prov. Bibliotheek: Expositie over Zeeuwse spoorlijn, 1012.30 en 13.3017 uur; 4 Stadhuishal: Tentoon stelling stillevens en voorwerpen uit de 17e eeuw, 10—12, 14—17 en 19—22 uur: Schuttershof: Politieke jeugd- avond ARJOS, 20 uur: Schouwburg: Feestavond CJVF, 20 uur. Vlissingen Britannia: ARJOS-studie- club, 20 uur. Alhambra en Luxor ge sloten. Goes Prins van Oranje: Algemene ver gadering van de Coöp. Vereniging „Centraal Stierenstation Zeeland G.A." 9 uur. Grand gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2