De Raad van State behandelde schoolkwestie in Poortvliet Om restauratie of nieuwbouw van een gereformeerde school WALCHEREN KEURINGEN VAN STIEREN EN VROUWELIJK FOKVEE MARKTBERICHTEN Waar zijn onze schepen? DOInDEiu.>AG 1? xVlflli ïyjö PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 GEMEENTEBESTUUR GING IN BEROEP (Van een speciale verslaggever) De laatste fase in de stryd over de bouw van een gereformeerde school te Poortvliet zal, naar het zich laat aanzien, spoedig zijn bereikt nu de Raad van State tijdens een woensdag gehouden openbare zitting een beroep van het gemeentebestuur behandelde, waarbij vernietiging werd gevraagd van een besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, welk provinciaal col lege een raadsbesluit om geen medewerking te verlenen voor de bouw van deze school niet had goedgekeurd. Met burgemeester \V. J. van Doorn wa ren de raadsleden M. C. van Ast en D. Uyl naar het historische gebouw aan het Binnenhof in Den Haag gekomen om daar het standpunt van het gemeentebestuur uiteen te zetten. Op een vraag van staatsraad prof. dr. van Poelje vertelde burgemeester „Als voorzitter van de raad moet ik U zeggen niet van het standpunt uit te gaan, dat het bestaande scnool- febouw aan alle eisen voldoet", zo egon burgemeester Van Doorn zijn betoog. Hij herinnerde er aan, dat de gemeenteraad van Poortvliet in '54 met algemene stemmen besloten had gunstig te beschikken op het verzoek van het schoolbestuur om het huidi ge schoolgebouw te restaureren. On juist was volgens de burgemeester de mededeling in de schriftelijke stuk ken, dat het bestaande .schoolgebouw vijftig jaar oud was. Het eerste deel van het gebouw, twee klassen, da teert van 1913 en het aangebouwde gedeelte, het derde lokaal, van 1933. Met nadruk wees burgemeester Van Doorn er op, dat het college van B. en W. de motieven op grond waarvan Gedeputeerde Sta ten van Zeeland geen goedkeuring aan het raadsbesluit hebben gege ven onjuist acht. „Met een andere fractie-genoot ben ik lid van de schoolvereniging, die deze „nieuwe school heeft aange vraagd", zo vertelde de heer Van Ast. „Het gaat dus zeker niet tegen deze schoolvereniging, maar de ge volgde gang van zaken acht ik on juist, aldus spreker, die het uitge brachte schoolrapport over de toe stand van het bestaande gebouw op tal van punten aanvechtbaar achtte. De lichte beschadigingen, die in de loop der jaren aan het schoolgebouw ztfn toegebracht, zijn met betrekkelijk feringe kosten te herstellen, zo was et oordeel van de heer Van Ast. Absoluut onjuist noemde hij de me dedeling, dat het schoolgebouw door bommen beschadigd zou zijn. Er zgn niet eens bommen gevallen Het schoolbestuur- vroeg eerst aan de gemeenteraad medewerking voor een restauratie van het bestaande ge bouw. Toen de raad met algemene stemmen deze medewerking toege zegd had, zwenkte het schoolbestuur om, omdat de schoolvereniging bij restauratie twee proeent van de kos ten zal moeten betalen, terwijl de stichting van een nieuwe school het schoolbestuur niets kost. Het gemeentebestuur van Poort vliet is bereid grote uitgaven te doen, maar dan moeten ze ook verantwoord zjjn, aldus de heer Van Ast, die be sloot met de mededeling, dat de pu blieke opinie in Poortvliet achter het besluit van de gemeenteraad staat. Het raadslid de heer D. Uyl onder streepte nog eens het betoog van zyn collega en was van oordeel, dat het gemeentebestuur alsnog zijn volle medewerking bij een restauratie van de bestaande school zal willen verle nen. Technische kwestie. Verwijzend naar het uitgebrachte rapport van de bouwkundig hoofdin specteur, constateerde mr. K. Matze, die als gemachtigde van het school bestuur optrad, dat het hier een kwestie van technische aard betreft. Het gaat om de vraag of het schoolgebouw in een zodanige toe stand verkeert, dat het met een algehele restauratie nog lange tijd zal voldoen aan de eisen, die men thans aan een schoolgebouw stelt. De bouwkundig hoofdinspec teur is van oordeel, aldus de heer Matze, dat de talrijke gebreken door een algehele restauratie niet opgehe ven zullen kunnen worden en dat een dei-gelijke restauratie technisch en economisch niet verantwoord te noe men is. Ledenvergadering P.v.d.A. afdeling Middelburg Oud-minister ir. H. Vos houdt verkiezingsrede De afdeling Middelburg van de Partij van dc' Arbeid hield woensdag een druk bezochte ledenvergadering in de bovenzaal van de „Gouden Poorte" on der voorzitterschap van de heer A. J. Berenpas. Er werd medegedeeld, dat oud-minister ir. H. Vos, op donderdag 7 juni een verkiezingsrede zal houden. De heer Vos zal om ongeveer drie uur op het sportterrein aan de Nadorst landen met een helikopter, die uit Breskens zal vertrekken. Er werden afgevaardigden gekozen naar het sportcongres op 23 mei, waar prof. Sj. Groenman zal spreken en naar het middenstandscongres op 26 mei, waar mr. J. A. Berger het woord zal voeren. Verder werd toezegging ontvangen van ds. J. J. Buskes, dat hij bereid is op een nader te bepalen da tum een spreekbeurt te vervullen. Voor de verkiezingscampagne zal de projec tiewagen een bezoek aan Middelburg brengen op 7 juni a.s., waarna de ge luidswagen van de P. v. d. A. op 11 juni komt. Mr. J. Huygens bracht verslag uit van het verkiezingscongres, waarna de heer A. P. Stufkens namens het bestuur ver slag uitbracht van de verkiezingsactie in Middelburg. Na de pauze werd de première voor Zeeland vertoond van de filmstrook „Wij bouwen een nieuwe provincie". Deze strook geeft een beschouwing over het werk, dat na de ramp van fe bruari 1953 op het gebied van de her verkaveling, wederopbouw, de voor bereiding van het Deltaplan enz. tot stand gekomen is. Van Doorn, dat een nieuwe school met drie klassen naar schatting on geveer 100.000 tot 125.000 zal kosten. De kosten voor een algehele restauratie erden destijds, dus enige jaren geleden, geschat op 25.000 a 30.000. Deze restauratie zou zeker niet in vier weken voltooid kunnen z\jn. Zou de school kunnen doordraaien wanneer men tot restauratie zal over gaan, wilde staatsraad Van Poelje vervolgens weten. Burgemeester Van Doorn antwoordde hierop ontken nend. Omdat de kosten voor vervan- ginslokalen zo hoog zijn, hebben B. en W. destjjds besloten aan de raad voor te stellen medewerking te verlenen voor de aangevraagde nieuwbouw, zo vertelde burgemeester Van Doorn tenslotte. De raad van State zal later advies aan de koningin uitbrengen. Middelburg Concierge Middelburgse T.S. hartelijk gehuldigd De heer Kok dertig jaar bij Technische School De concierge van de Middelburgse Technische school, de heer H. L. >V. Kok, vierde woensdag zijn dertigjarig jubileum in dienst van deze instelling. Voor hij in functie trad bij de Tech nische School was hij een tiental jaren in overheidsdienst, namelijk als mili tair. Tijdens een receptie in één der loka len van de school werd de jubilaris in tegenwoordigheid van het schoolbe stuur, leraren, oud-leraren en admini stratief personeel hartelijk gehuldigd. De directeur van de school, de heer J. Huisman, dankte de jubilaris voor zijn werk en voor de prettige samenwer king. De heer C. Barentsen, voorzitter van het schoolbestuur, roemde de heer Kok als een harde werker met grote plichtsbetrachting. Voorts verheugde het spreker, dat zovele oud-leraren van hun sympathie blijk gaven. Hij wees er op, dat de heer Kok in 1947 ook tot administrateur van de school wérd benoemd en sprak tenslotte de hoop uit, dat God de jubilaris de vol gende vijf jaren tot zijn pensionering, als ook daarna, eenzelfde werkkracht als thans zou schenken. Namens de Oud-leerlingen van de ma- chinistenschool dankte de heer W. J. Braam, thans adjunct-directeur van de school, de heer-" Kok voor de steun, die steeds van hem werd en wordt on dervonden. Namens het administratief Eersoneel voerde de heer P. Alewijnse et woord. De heer S. Caljouw, se cretaris-penningmeester, herinnerde aan de tijd, dat de jubilaris solliciteer de. Ook hij zwaaide de heer Kok lof toe voor zijn werk. Tot slot dankte de jubilaris voor alle gelukwensen en voor de geschenken waarmee de spre kers hun woorden vergezeld deden gaan. Speciaal dankte hij de heren Caljouw en H. Baljeu. COLLECTE De collecte te Middelburg, gehou den voor de samenwerkende kinder beschermingsorganisaties, bracht 545.op. Vervoerspersoneel „groep havens" vergaderde Verhouding werkgever-werknemer besproken. De afdeling Middelburg van de Ne derlandse Bond van Vervoersperso neel, „bedrijfsgroep havens", hield dinsdagavond in de „Gouden Poorte" een vergadering. Deze bond, die per 1 januari j.l. werd opgericht na een fusie tussen de Nederlandse Vereni ging en de Centrale Bond van Trans portarbeiders, kwam reeds eerder bij een, waarbij een voorlopig bestuur ge kozen werd, bestaande uit de heren J. J. de Witte, voorzitter, L. Min- naard, 2e voorzitter, P. J. den Boeft, secretaris, J. de Lange, penningmees ter, en J. van Broeke en L. Provoost, leden. De leiding van de dinsdag gehouden vergadering berustte by ae heer De Witte, die eveneens een openings- woord sprak. De heer W. Hulsker uit Utrecht, secretaris van de „be drijfsgroep havens", hield een rede over de huidige Loonvorming. Spre ker betoonde zich geen voorstander van de „vrijere loonpolitiek" en wees op de nadelen, die hieruit kunnen voortvloeien voor de blinder winstge vende bedrijfstakken. In verband met besprekingen in Middelburg tussen werkgevers en vakbondbestuurders, die woensdag begonnen zijn, stelde men de aanwezigen in staat om wen sen, grieven en dergelijke naar voren te brengen. Hierbij bleek de ver houding tussen werkgevers en werk nemers niet geheel te zijn zoals wen selijk is. De heer Hulsker brak bjj het beant woorden van vragen eerst een lans voor een betere verhouding tussen werkgevers en werknemers. Dit is van het allergrootste belang, speciaal bij onderhandelingen als deze. Men moet natuurlijk tevens niet vergeten aldus sprfekér, dat men eerst zijn plichten moet nakomen alvorens over rechten te spreken. Toch moet men indien nodig indi vidueel desnoods durven opkomen voor zijn rechten. Getracht zal worden overeenstem ming te bereiken over een 3uitke ring over 1955, het realiseren van in totaal 4% vakantietoeslag en drie snipperdagen en een loonsverhoging van 6%. Ook de instelling van een bedrijfspensioenfonds als aanvulling van de „Wet Suurhoff" zal worden besproken. Uit de vergadering kwam de wens naar voren een vakgroepsbestuur te benoemen, dat het contact tussen de leden en het afdelingsbestuur kan verstevigen. De hiervoor door de ver gadering gestelde kandidaten, de he ren C. Karelse, W. de Koningen C. Buijs, werden bü acclamatie geko zen; voorzitter is de heer De Witte. Een voorstel tot een meer uniforme contributieregeling aanvaardde men met algemene stemmen. VAN ONZE ADVERTEERDERS Kampeer- en trekartikelen op tentoonstelling De laatste jaren is het verlangen naar trekken en kamperen bijzonder toegenomen. Men wil iets van de we reld zien en daardoor is een steeds grotere belangstelling voor kampe ren en voor de daarvoor benodigde zaken ontstaan. Om nu de Zeeuwse kampeerders van dienst te zijn, heeft de fa. Vroom en Dreesman te Mid delburg in de bovenzaal van „De Ver genoeging" woensdag een aantrekke lijke tentoonstelling geopend in kam peer- en trekartikelen. Op overzich telijke wijze is een collectie buiten sportartikelen opgesteld, zoals twee-, drie- en vierpersoonstenten. allen dubbeldaks en blijvend waterafsto tend gevelaniseerd, luchtbedden en slaapzakken, allerlei stoelencombina- ties, vergassers, branders en lampen, en kookmateriaal Onder deze artikelen, beyinden zich enkele nieuwigheidjes als de „pan- grip", een instrument, dat het han teren Van pannen gemakkelijker maakt, en een luchtbed, dat ook ge bruikt kan worden in zoet en zout water. Ook aan het vervoer en de be pakking is speciale aandacht besteed. Zowel de „uitgebreide" kampeerder als de echter trekker kan er zeker iets van zijn gading vinden. Deze tentvnostelling wordt vfmdaag (donderdag), vrijdag en zaterdag voortgezet. Oost- en West-Souburg Examen. De heer J. J. de Rijcke uit Sou burg slaagde voor het examen aspi rant V.E.V.-cursist B. Slotbijeenkomst middenstands ontwikkelingscursus In hotel „Du Commerce" te Mid delburg werd de slotbijeenkomst ge houden van de middenstandsontwik kelingscursus. Aan deze cursus, die in de wintermaanden gehouden werd, namen middenstanders uit Middel burg, Vlissingen, Goes en Heinkens- zand deel. De bijeenkomst stond on der leiding van de heer L. van 't Westende te Middelburg en werd eveneens bijgewoond door de heren De Hosson uit Lelden, bondsvoorzit ter van de middenstandsvereniging „De Hanze" en Van Mansen, direc teur van de onderwyscentrale voor middenstandsontwikkeling. Tijdens deze bijeenkomst hield de kunstschil der Hans Heeren uit Middelburg een leerzame en interessante lezing met lichtbeelden over Rembrandt, waar na de heer M. de Vos een aantal kleurenbeelden vertoonde over Wal cheren. Zoutelande Jaarlijks f 500 voor molen te Zoutelande Dinsdagavond kwam de gemeente raad van Zoutelande in een open bare vergadering bijeen, onder voor zitterschap van burgemeester D. Kodde. Aan het begin van de verga dering werd meegedeeld, dat Gedepu teerde Staten hun beslissing inzake het uitbreidingsplan voor ten hoogste zes maanden hebben verdaagd. De raad trok zijn besluit tot het toeken nen van een bijdrage aan de gebroe ders Adriaanse, molenaars te Zoute lande, in en besloot gedurende 25 jaar eon jaarlijks bedrag van 500 uit te keren, mits de molen met windkracht gebruikt wordt. Aan de heer E. PLeyte werd 450 vierkante meter grond aan de Bos weg verkocht voor f 6.per vier kante meter. Besloten werd om van gemeentewege geen bijdrage te geven in het bedrag, dat door het rijk aan de heer J. Koppejan is gegeven voor het verplaatsen van zijn bedrijf. Af wijzend werd beschikt op het verzoek van de Nederlandse Toneel Unie de plaatselijke toneelvereniging te sub sidiëren. De aanvrage om een bij drage voor de Z.LM.-tentoonstelling te Domburg, werd op voorstel van de heer P. Kleincpier (g.b.) verleend. De heren P. Leijnse (c.h.) en IC. de Wolf (s.g.) stemden tegen. Een deel van de vroongronden werd weer ver huurd aan de heren P. Mesie en J. Melis. De raad keurde het plan met teke ning, waarop de te onteigenen perce len zijn aangegeven, voorlopig goed. Er werd f 9500 beschikbaar gesteld om reeds de riolering aan te leggen in een gedeelte van de Langedam. De raad besloot voor het verkrijgen van een pad over de duinen ten hoogste f 4000 beschikbaar te stellen, onder voorwaarde, dat VW het materiaal, dat uit het bewerkte stuk is vrijge komen, ter beschikking stelt. Tenslot te werd de begrotingswijziging 1956 goedgekeurd. Meisjesvereniging op reis. Vorige week maakte de meisjes vereniging „Martha" te Zoutelande haar jaarlijkse uitstapje naar Valken burg. De rondrit door „Klein Zwit serland" was een echte bloesemtocht. In Valkenburg werd de gemeente grot bezichtigd en een tochtje met de kabelbaan gemaakt. Collecte. De collecte voor de samenwerken de kinderorganisaties heeft te Zoute lande 37,56 opgebracht. Oostkapelle Collecte De Emmabloemcollecte heeft te Oostkapelle 60,90 opgebracht. De provinciale commissie ter bevorde ring van rUkswege van de veefokkerij in Zeeland, heeft voor 1956 de keuringen van stieren en vrouwelijk fokvee voortgezet ln Meliskerke, Nieuw- en St.-Joosland, Grjjpskerke, Gapinge en Kleverskerke. De uitslagen luiden: MELISKERKE. Stieren: Willem Adema, Stierenver. Me liskerke, Flap, ld., beide le prijsklasse. Ie kalfskoeien? la prijs Juffrouw, W. de Visser, medaille kring ZLM, lb Janke 47, Matthijsse, lc Starre, A. Houterman, ld Bontje, W. de Visser, 2a Moortje, A. de Korte, 2b Grietje, J. Koene, 2c Johanna 5, P. Wisse Wzn., 2d Corrie, Js. Boogaard, 3a Truus, A. Melse, 3b Ankje, J. Maljaars. 2e kalfskoeien: la Agatha, J. S. Mat thijsse, lb Rika, A. de Korte, medaille Molenaar, lc Afke 3, J. S. Matthijsse, ld Toos. Js. Boogaard, 2a Willemke, J1 Koe ne, 2b Doetje, A. Melse, 2c Moortje, A. Maljaars, 2d Grietje, W. de Visser, 2e Thea 6, W. S. Matthijsse, 3a Nellie, A. Krijger. 3e kalfskoeien: la Bontje, A. de Korte, lb Trijntje van Bontje, J. S. Matthijsse, medaille melkfabriek Walcheren, lc Katf'ien 8, J. Koene, ld Lena, Js. Boo gaard, 2a Agatha 8, J. S. Matthijssen, 2b Boerlnne, A. Melse, 2c Richtje 4, J .Wisse, 2d Juliana, W. de Visser, 2e Nellie, A. de Korte, 2£ Mous 2, wed. Geschlere. 4e kalfskoeien: la Nelüe, J. Maljaars, lb Emma, ld., lc Frida, A. Houterman, 2a Marijke. W. de Visser, 2b Leida, J. Wis se, 2c Thea 4, J. S. Matthijsse. Oudere koeien: la Aafke 2, J. S. Matthijsse, me daille „Eiland Walcheren", lb Juliana 4. P. Wisse, lc Irene. J. S. Matthijsse, ld Janke 45b, ld. le Jopie, A. Maljaars, lf Leida, ld. lg Willemke, A. Krijger, 2a Antje, H2. J. Maljaars. 2b Jannie, A. Krij ger, 2c Jufrouw, A. Houterman. Vaarzen: la Tiene, W. de Visser, lb Agatha II. J. S. Matthijsse, 2a Irene 2, ld., 3a Catrlen 9. Js. Koene. De beker, beschikbaar gesteld door de fa. Van Eenennaam uit Middelburg voor de beste zelfgefokte koe werd gewonnen door de koe Agatha van J. S. Matthijsse. De medaille, beschikbaar gesteld door de heer Moolenaar voor de beste koe van de veekeuring, werd gewonnen door de koe Nellie van J. Maljaars. Ook de koe van A. de Korte won een medaille van de heer Moolenaar. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND. Stieren: Nomade II, J. Maljaars, Oost- kapeUe, le prijsklasse, Jeltjes Adema, J. Francke. 2e prijsklasse. le klafskoeien: la Ileridons Blondina, H. Minderhout, medaille Kring ZLM, 2a Kora, J. Francke, 2e kalfskoeien: 2a Wil lie, wed. Brakman, 2b Johanna van Bors- sele, P. de Visser, beste produktiekoe in deze rubriek. 3e kalfskoeien: la Nellie, J. K. Crucq, medaille CBTB, beste produk tiekoe in deze rubriek, lb Bets 4. wed. Brakman, prijs „Eiland Walcheren". 4e kalfskoeien; la Greet 2, J. K. Crucq, lb Bontje, id. 2a Wartje, J. Francke, 3 An nie's Rina, id., beste produktiekoe in de ze rubriek. Oudere koeien: la Jetske. P. de Visser, beste produktiekoe in deze ru briek, lb Gerda, J. Francke. 2a Gretha, id., 3 Moortje, id. veiling z.-hollandse eilanden. 15 mei. Andijvie 38—47. bloemkool 1 A 4G—1.05, Idem 2 A 40—66, idem 1 B 31—67, Idem 2 B 34—47. idem C 16—51, spinazie 8,5 —17, selderij 7—11, kroten 13—29, aardappe len 14—24, sla A 6.80—12.90, Idem B 5—7.70. Idem, kg., 18—36, prei A 61—87, Idem B 58 —61, rabar* 5—11, peterselie 22, witlof A 56—76. Idem B 60—67, radijs 4.5—7.60, aard beien 6.10—10, Idem per doosje 69—1.31. Jonathan HH A 68—84, HH B 61—76, hh C 58—69, HH grof 81—91, HH 1 65—87, hh 2 52—75, K 40—62; Goudreinetten hh A 56— 57, HH B 47, K 30—48. VEILING GOES 16 mei. Groenten: Kropsla All 11—15, bloemkool All 102, BI 89—90, spinazie I 13, H 9—10, radijs 6—8. rabarber 7, bos-uiten 5, postelein 5, prei 48—60. eiermijn'bergen op zoom 16 mei. De A.V.M. elercommlssle heeft de consumptie prijs voor de eieren vanaf vrijdag 13 mei a.s. als volgt vastgesteld: prijsklasse I 0.16*è. H 0.15)3 ,m O.liVx, IV 0.13 Vx. veiling bergen op zoom 16 mei. Andijvie 37—57, breekpeen 610, bospeen 48—60, waspeen 33—37, prei 42—85. radijs il'z—IVx, sla 5—17, stoofsla 10—11, spinazie 8%—18, rabarber 4—12, witlof 24— 56, bloemkool 34—107, aardbeiden per ons 25—51, Idem p. stuk 6. Aspergeveiling: 16 mei. Aanvoer 10.000 kg. AA extra 2.10, AAI 2.00, A extra 2.15, AI 1.86, B extra 1.90, BI 1.60, C extra 1.36, Cl 0.70, Dl 0.46, EI 0.70, EII 0.70, FI 1.10, stek 0.28. veiling middelburg 16 mei. Late aardappelen: Koopmans Blauwe 10.60—16.80 p. 100 kg. Meerlanders 12.00—15.10. Vroege aardappelen: Grote 1.38—1.45 per kg, drieling 1.03—1.07, kriel 0.72—0.81. Aardbeien 45—1.17 per doos. Mad. Lefebre 790,92 per doos. Asperge 1.48—2.32 p. bos. Groenten: sla A 5—12, B 5—6, C 5 per stuk, komkommers A 60—112, B 45— 79, c 2651, D 23. bloemkool A 84—99, b 56—82, C 4665, spinazie 11—21, rabarber 48, kro ten A 5.50, B 4.50, postelein 33—54, witlof 52—82, andijvie 48—58, prei 35—57, radijs 6—11 p. bos, bospeen 47—68 p. bos, rame- nas 27 p. bos, selderij 6—20 p. bos, kro ten 40 p. bos. De eerste boskroten werden aangevoerd door de heer D. Kaljouw te Souburg. Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: A. J. Tabak-v. d. Berg, z.; F. M. Klosinski-Lagace, z.\ J. v. Geer- daele-Ronken, z.; A. L. v. d. Molen-West- strate, d.; I. A. F. M. Boswinkel-v. Mid den, d.; L. C. v. Laac Cloet-Lenzini, z.; G. A. Stuphius-Gerrltsen, z.; C. A. W. Ste- vens-v. Amerongen, d.; M. Strenk-Beu- kelman, d.; J. K. Kamerbeek-Janssen, d.: A. M. Theunlssen-Geudies, d.; A. E. Bur- gers-Braat, d.; J. F. Teunissen-Brulnooge, d.; A. M. C. Dolleman-Berg, d. Ondertrouwd: J. H. Goetheer, 23 j. en W. E. v. Raalten, 24 J.; P. A. Reinderts, 23 j. en S. C. Abrahamse, 22 j.; J. A. Langedïjk, 26 j. en E. v. d. Wende, 25 j.; A. W. Heijt, 27 j. en C. K. Jansen, 21 J.; C. D. v. Nop pen. 26 j. en J. P. Kloet. 23 j.: L. F. C. Koster, 24 j. en V. G. Marchand, 25 j.; P. A. de Visser, 25 j. en P. M. Klaassen, 24 j. Getrouwd: J. Nederlof, 25 j. en C. E. Baart, 22 j.; J. H. Poorthuis, 27 j. en E. A. Lubig, 22 j.; J. de Hondt, 25 j. en W. J. Kaalsteker, 20 j.; J. C. P. de Leeuw, 24 j. en J. Stroo, 20 j.; J. A. J. Everaers, 27 j. en M. A. E. Woltering: H. Dik, 26 j. en. N. Nieuwpoort, 25 J.; T. Verheul, 26 j. en A. de Groof, 22 j. Overleden: J. Vinke, 65 j.; J. C. Berlijn, 86 j., wedn. van A. Stroo. Kritiek in raad Burgh op woningbeleid Tijdens een fel debat In de gemeente raadsvergadering van Burgh over de woningpolitiek verlieten de heren L. v, d. Klooster en J. Duson (beiden P. v. d. A.) uit protest de vergadering. Het ging hier om de kwestie van de toewijzing der Oostenrijkse woningen. Het beleid van B. en W. in deze zaak werd door alle raadsleden ernstig be kritiseerd. De heer Van de Klooster sprak zelfs van „vriendjespolitiek" en hij merkte op, dat de stemming in de gemeente door deze woninepolitïek zeer ongunstig wordt beïnvloed. Nadat aan het adres van B. en W. verschillende verwijten waren gericht, verlieten de heren Van de Klooster en Duson de vergadering. De voorzitter, jhr. A. van Citters zei, dat B. en W. in deze zaak niet anders konden han delen en dat mogelijk in de naaste toe komst woningruimte toegewezen zal worden. VEILING TERNEUZEN Per 100 stuks ln centen: sla A 8—1140, AH 5—7.10; B 5.10. Per stuk in centen: bloemkool B 55—70, BI 45—57, C 27—40, C afwijkend 9—31, peen 65—71. radijs 4.5-6. Per kg ln centen: asperges 83—1.75, eigen heimers 14. Per kg in centen: prei 60—61, rabarber 8—14, spinazie 8,5—16. breekpeen II 2—5. Glasaardbcidcn per doosje 76. Appelen: Dekker's Roem verpakt 67—75, keuken 49—62. Aldabl p. 15 Fernando Noronha. Adonis p. 14 Ouessant. Aardijk 15 Panloboro n. New York. Abbekerk 15 Takubar. Alchiba 15 Philadelphia. Arkeldijk 15 New Orleans n. Havanna. Artemis 14 50 m. z.w. Scilly eil. Amerskerk 15 Guardaful n. Aden. Arnedljk 15 Baltimore n. Norfolk. Andijk 15 Rotterdam. Annenkerk 16 Durban. Arendskerk 14 Melbourne n. Aden. Averdijk 14 400 m. n.o. Azoren. Axel dijk 15 Baltimore. Aldabi 16 Recife. Alhena 16 Antwerpen. Alphacca 16 Buenos Aires. Bali 15 Amsterdam n, Hamburg. Blijdendijk .14 125 o. Lizard. Brltsum 15 Casablanca. Boschfontein p. 15 Finisterre n. Southampton. Cistula 16 Calcutta. Crania 14 1100 m. z.w. Fayal. Dongedijk 14 550 m. z.w. Fayal. Duivendijk 14 800 m. z.w. Fayal. Enggano p. 15 Ceylon n. Belawan. Esso - Amsterdam 16 Suez. Esso - Nederland p. 15 Kp. Bon n. Banias. Gouwe 14 100 m. z.w. Kp. Blanco. Grote Beer 18 R'dam verw. Helena 14 600 m. n. Windward. Helicon 14 Guanta n. Pordaz. Kylia 15 Auckland. Kinderdijk 15 Philadelphia. Kieldrecht 14 900 m. o. Guardaful. Keizerswaard 15 Suez. Kalydon 14 r'dam n. Kiel. Koratia p. 14 Minikoi n. Thameshaven. Kota Baroe 14 800 m. n.w. Perin. Kota Agoeng p. 14 Key West. Kellia 15 Curagao. ebsia 14 164 m. z.o. Hatteras. Laagkerk 15 Genua. Leersum 14 75 m. vv. Ouessant. Langkoeas 15 Probolingo. Lekhaven p. 15 Madeira n. Antw. Liberty Bell 14 775 m. z.w. Fayal. Maasdam 15 Southampton. Mataram 14 510 m. n.o. Fayal. Mijdrecht 14 150 m. w. Pt. de Galle. Moordrecht 14 1100 m. v. Ras Tanura. Murena 14 380 m. z. Manilla. Noordam 13 700 m. z.w. Kp. Race. Oldenbarnevelt, J. v. 15 Melbourne n. Sydney. Ovula 13 Pladjoe n. Singapore. Pendrecht 15 Banis n. Corytoa. Folydorus 14 60 m. o. Azoren. Pr. Willem H 12 Montreal n. R'dam. Rondo 18 Marseille verw. Rijndam 15 Madeira n. Casablanca. Stentor 14 Nickerle n. Wageningen. Schie 18 Rotterdam verw. Sarangan 14 Norfolk n. R'dam. Schiedijk 14 700 m. n.o. Fayal. Sunetta 14 1150 m. z.w. Socotra. Statue of Liberty 14 1000 m. w. Gibraltar. Stad Leiden 14 300 m. w. Walvisbaai. St. Dordrecht 16 Ceuta. St. Rotterdam 15 Narvik n. R'dam. Str. Soenda 16 Belawan verw. Talisse 16 Houston. Tomissi 14 500 m. z. Basseln. Tomori 14 1150 m. z.o. Guardaful. Telamon 14 300 m, n.w. Mona Passage. Tlbia 16 Brisbane verw. Tiba p. 14 Madeira. Utrecht 17 Halifax verw. W. Alton Jones 14 215 m. n.w. Puerto Rico Waal 14 Beiroet. Weltevreden 15 Suez. Wonósobo 16 Ras Tanura. Waterman 14 1850 m. n.w. Fremantle. Zuiderkruis 14 Las Palmas n. Southampton Verkeersslachtoffer nog in levensgevaar. Zoals wy reeds meldden, is dinsdag avond om ongeveer half twaalf een matroos van de „Hercules" bjj een verkeersongeval op de Boulevard te Vlissingen levensgevaarlijk gewond. Nader vernemen wij, dat de betrokke ne, de 24-jarige matroos eerste klas M. E. de N-, die in Vlissingen woon achtig is, niet in het bezit was van een rijbewijs. Hij heeft, toen hU uit de richting Coosje Buskenstraat met zijn motor de bocht om de gevangen toren nam, zijn stuur niet kunnen houden en is uit de bocht gereden. De motor raakte eerst de trottoirband aan de rechter zijde van de weg en vervolgens sloeg de bestuurder over de boulevardmuur heen. Woensdag was zijn toestand nog steeds levens gevaarlijk. Commandant parketgroep rijkspol. verlaat dienst De commandant van de parket- groep in het district Middelburg van de Rijkspolitie, de opperwachtmees ter D. Boiler, uit Middelburg, gaat per 1 juni a.s. de dienst verlaten. De neer Bolier zal dan veertig jaar in overheidsdienst zgn. Tijdens een bij eenkomst in het kantongerecht te Middelburg op 1 Juni zal de opper wachtmeester officieel afscheid van de parketgroep nemen. Tot opvolger van de heer Boller is per 1 juni benoemd de adjudant bij de Rijkspolitie in het district Den Haag, de heer G. Been. Rechtbank bevestigde het vonnis „bromfietsduivel" Vrijspraak in auto-ongeluk onder 's-Heer-Arendskerke. De rechtbank te Middelburg heeft woensdagmorgen onder presidium van mr. P. van Empel uitspraak ge daan ln een aantal appèlzaken, die vrjjdag 4 mei j.l. behandeld werden. De officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dusscn, eiste bij de behande ling van de zaak tegen de Goese schilder J. C. C., die de bijnaam van „bromfietsduivel" heeft gekregen, bevestiging van het kantonrechteljjk vonnis te Middelburg, namelijk f 75 subs. 15 dagen hechtenis. De recht bank bevestigde het vonnis van de kantonrechter, behondens ten aan zien van de straf. Deze werd nu een maand voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van twee jaar. Verder werd uitspraak gedaan ln het ongeluk, dat op 1 juli 1955 onder 's-Heer-Arendskerke op de rijksweg gebeurde. H. J. L. uit Vlissingen had zijn wagen plotseling stilgezet, waar door een achter hem rijdende wagen slipte en over de kop sloeg. Bij de be handeling voor de rechtbank werd vrijspraak geëist, wegens gebrek aan bewijs- De rechtbank bevestigde deze eis en vernietigde het vonnis van de Middelburgse kantonrechter van 7 maart. De rechtbank bevestigde tenslotte het vonnis van de Zierikzeese kanton rechter tegen de diamantslijper P. du F. uit Hoboken bij Antwerpen. Du P. was op 27 december van het vorig jaar geverbaliseerd wegens 't schieten van een rotgans en een roodkeeldui- ker, beide beschermde vogels in Ne derland, hetgeen zowel in stryd met de jachtwet als met de vogelwet is. Voornamelijk omdat de Belg zijn in beslag genomen geweer terug wil de hebben had hij hoger beroep aan getekend. Bij de verdediging werd nog be toogd, dat bij de Belg zeker geen kwade trouw aanwezig geacht mocht worden. De bepalingen van de jacht wet moeten eenter extra streng wor den nageleefd, zodat het geweer van de Belg verbeurd verklaard werd, ter wijl hij tevens vier boetes tot een to taal van 85 moet betalen. KERKNIEUWS Particuliere synode der Geref. Kerken in Zeeland. De vergadering van de particulie re synode der Gereformeerde Ker ken in eeland zal gehouden worden op woensdag 6 juni a.s. des mor gens om negen uur ln de gerefor meerde kerk te Goes. NED. HERV. KERK. Beroepen te Bruchem en Kerkwijk J. Zwijnenburg te Kinderdijk; te Zoe- termeer C. Treure te Ederveen: te Piedra Plat en San Nicolas (Ned. Antillen) H. Hoekema, luchtmacht- pred. te Arnhem: te Renswoude L. van der Peut te Eist. Aangenomen naar Akersloot L. J. v. Kam te Arkel-Ledichem die be dankte voor Stolwijk; naar Marrum- Westernïïkerk K. M. de Bruyn te Nes en Wierum, d!e bedankte voor Vol- lenhove; naar Rotterdam Feyenoord A. Terlouw te Bennekom. Bedankt voor Ede en voor Papen- drecht J. Zwijnenburg te Kinderdijk. Vicaris J. M. de Mey te Koudeker- ke-'t Zand heeft het op hem door de Hervormde gemeente van Opperdoes (N.H.) uitgebrachte beroep aangeno. men. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Ee (Fr.) en voor Minnertsga R. J. Beukema te Ber- kum (O.) GEREF. KERKEN art. 31 K.O. Beroepen te Appingedam-Garrels- weer C. J. Smelik, kand. te Gronin- gen; te Bolnes-Slikkerveer-IJssel- monde G. Zomer te Vrouwenpolder. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Broek wider Akker- woude M. Vlietstra 'e Eemdijk. Bedankt voor Arthesia Californië (Old Chr. Reformed Church) M. C. Tanis te Urk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15