KAPPIF GEESTIGE THRILLER NAAR EEN BOEK VAN PETER CHEYNEY »S9 if S3 Kilo's slanker BonKorets WALCHEREN MARKTBERICHTEN OEVENKAPITEIN Overtollig vet v. KLAMM uit de ETHER DINSDAG 15 MEI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 FILMS IN ZEELAND Operafilm over Verdi in donderdag-cyclus De liefhebber van de detectivero man kent ongetwijfeld de naam Pe ter Cheyney, de auteur, die de kei harde 'speurder Leminy Caution scliiep. In „Het mysterie der twee vrouwen" (Grand, Goes) kan men de heer Caution (Eddie Constantine) in al z'n glorie aanschouwen als de moderne ridder zonder vrees of blaam, die klaarheid brengt in een valsemunters-affaire. Onder regie van Bernard Borderie werd naar Cheyney's roman „Dames don't care" een gangsterfilm gemaakt, met voortreffelijke thrillerkwaliteiten. Boeiend, geestig en geladen met spanning. „Alle hens aan dek" (Alhambra, Vlissingen) is een opgewekte musi cal, met veel zang, muziek en dans. Het gaat allemaal om drie zeelieden, die tijdens hun verlof in San Fran cisco de boel danig op stelten zetten. Een geschiedenis, die weinig om het lijf heeft maar wel beantwoordt aan het gestelde doel: het brengen van vederlicht amusement. In (Luxor, Vlissingen) draait „Een wilde nacht", maar met die wildheid valt het au fond allemaal nogal mee. Een wat sentimenteel verhaaltje over twee knapen, die avontuur zoe ken in een nachtclub en van wie er dan een geconfronteerd wordt met Waar zijn onze schepen? Alphacca 11 Rio de Janeiro n. Montevideo Aagtedijlc 14 Calcutta. Aldabl p. 11 St. Vincent. Albireo 12 Lorenzo Marques. Alamak p. 14 Aden n. Ras Tanura. Almdijk 11 325 m no. Havanna. Amstcldijk 13 Antwerpen. Averdijk 11 R'dam n. Houston. Artemis 12 A'dam n. West-Indie. Alhena p. 13 Finisterre n. Antwerpen. Arkeldijk 13 New Orleans. Blijdendijk 13 Antw. n. New York. Beninkust 13 Hamburg. Boschfontein p. 13 Gibraltar n. South. Blommersdijk 14 Philadelphia. Cistula 11 75 m. z. Colombo. Cottica 11 490 m. zw. Madeira. Camitia 13 Durban n. Curasao. Cleodora 11 70 m. o. Madeira. Esso - Amsterdam p. 12 Perlm. Enggano p. 13 Minikoi n. Belawan. Gouwe 13 Dakar n. Rotterdam. Guineekust 14 A'dam. Gaasterland 13 Rio Grande. Heemskerk 11 930 m. w. Adelaide. Haulerwljk 11 1080 b zw. Scillles. Japara 11 750 m zo. Seychelles. Keizerswaard p. 12 Ferim. Kota Gede 13 Rotterdam. Kylix 14 Littleton n. Auckland. Kota Baroe 13 Suez n. Belawan. Laagkerk 11 190 m. zo. Kreta. Larenberg 11 660 m. zo. Bermuda. Liberty Bell 11 660 m. zo. Bermuda. Lievevrouwekerk 13 Karachi. Langkoeas 14 Banjuwangi. Leersum p. 13 Beachhead n. Houston. Lekkerkerk 13 Hamburg. Macoma 11 Haifa n. Port Said. Meerkerk 13 Amsterdam. Mijdrecht 12 490 m. zw. Bombay. Moordrecht p. 12 Aden n. Ras Tanura. Noordam 12 New York n. R'dam. J. v. Oldenbamevelt 14 Melbourne. Oranjefontein 13 Amsterdam. Rijndam 13 Pt. del Gada n. Madeira. Rijnkerk 14 Penang. Polydorus 840 m. zw. Fayal. Pendrecht 14 Bahias. Roggeveen 13 Beira. Ronda 13 A'dam n. Indonesië. Sibajak p. 11 Pt. de Galle. Schie 14 Amsterdam. Schelpwijk 11 Miri n. Pernis. Statue of Liberty 11 420 m. z. Cape Race. Sunetta 11 L. Marques n. Abadan. Samarinda 13 New York. Stad Dordrecht p. 13 Finisterre n. Ceuta. Straat Soenda 11 750 m. zw. Colombo. Tjiluwah 11 Hongkong. Tjisadane 13 Kaapstad n. Durban. Tiba 11 330 m. zw Ouessant. Utrecht 11 210 m. no. Madeira. NIEUW BORGVLIET—ZEELAND SPORT 1—4 Het in degradatie-gevaar verkerend Nieuw Borgvliet heeft geen puntje in eigen huis kunnen houden in de wedstrijd tegen Zeeland Sport (1 41. Met uitzondering van enkele kor te perioden hadden de Vlissingse spe lers het beste van het spel. Na een half uur spelen gaf De Bart, Zeeland Sport, een 10 voorsprong. De aan vallen van de Vlissingers bleven daar na p-evaarlijk," maar de Nieuw Borg- vli et-doelman stak in goede vorm. Na de thee kwam Nieuw Borgvliet aan vankelijk sterk opzetten, maar de Zeeland Sport-defensie keerde alle aanvallen. Toen vervolgens de Nieuw Borgvliet-defensle was gepasseerd, kon de doelman van dit team niets anders doen dan de Zeeland Sport- spelers vast te houden. De toegestane penalty werd door Klopmeijer nauw keurig ingeschoten (02). Rechts half Dirkx verraste doelman Florus- se daarna met een ver schot (12). De snelle Zeeland Sport-aanvallen hadden daarna nog tweemaal suc ces. Midvoor De Bart scoorde beide treffers Officiële publikaties MIDDELBURG. SLUITING GEMEENTELIJKE KANTOREN. B. en W. van Middelburg maken be kend, dat op 22 mei 1956 (3e pinksterdag) alle gemeentelijke kantoren gesloten zul len zijn. Het bureau van de Burgerlijke Stand zal op die dag uitsluitend voor de aangifte van geboorten en overlijden geopend zijn van 8.30—9 uur. VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat hij verhinderd is woensdag 16 mei a.s. spreekuur te houden. Advertentie de moeilijkheden van een (veronder stelde) juffrouw van lichte zeden. Ja, ge raadt het; tot slot en besluit trouwt hij met haarGéén ver heffend filmwerk. „Het laatste schot" klinkt nu in (Electro, Middelburg) en het is te vens het laatste argument om een erfeniskwestie te besluiten. In Co lorado, waar het verhaal speelt, worden felle revolvergevechten gele verd, waarin o.a. John Derek, Jim Davia en Ben Cooper zich bedreven ■tonen. Voorts zijn in deze rolprent Joan Evans en Catherine McLeod te zien. Donderdagavond draait in (Elec tro, Middelburg) „Koning der melo dieën", naar leven en werken van de opera-componist Giuseppe Verdi. Een boeiende, met veel vakmanschap vervaardigde film, waarin vanzelf sprekend een grote plaats is inge ruimd voor zang en muziek. De kleu ren in deze Italiaanse film zijn op vallend mooi. Krabben en peuteren Huid- maakt_de kwaal stëeda UltSlag poriêii" door,"zuïvéft,~önt> D.D. dringt diep in de VLOEISTOF BALSEM - ZEEP (Advertentie) Waarom de last van ongezonde (en vaak leilj ke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. BonKorets werken volgens het principe van dehy- dratie - veilig en snel. Opgehoopt vet smelt weg, loomheid en verstopping maken plaats voor een opgewekt en monter gevoel - veroverende charme straalt van u af - u is een ander mens. Be gin een nieuw leven, begin nog vandaag met BonKorets, f. 3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES Geen vrijstelling voor wethouderschap Naar wij vernemen is op de dezer dagen gehouden vergadering van de raad van beheer van de waterleiding maatschappij „Schouwen-Duiveland" een schrijven behandeld van de heer M. C. Verheyen, werkzaam bij ge noemde, maatschappij met het ver zoek hem medewerking te verlenen by een eventueel hem të wachten post als wethouder van de gemeente Zie- rikzee. De raad van beheer heeft op dit verzoek afwijzend beschikt. Het doortrekken van de Breskense boulevard In Middelburg vergaderen vandaag Gedeputeerde Staten met het gemeen tebestuur van Breskens. Er zal ge sproken worden over het plan van deze gemeente om de boulevard door te trekken, de duinen vijftien meter noordwaarts te doen verplaatsen en een fietspad op het duin aan te leggen. De kleine zelfstandigen en de sociale wetgeving V.V.D.-vergadering Vrij grote belangstelling bestond voor de politieke avond, welke de af delingen Vlissingen en Middelburg van de volksparty voor vrijheid en democratie maandagavond gaven in Britannia te Vlissingen. De heer J. L. Verhagen, die het openingswoord sprak, verwelkomde het Tweede Ka merlid, R. Zegering Hadders uit Em- men, die een rede zou houden en hy kon mededelen, dat Alexander Pola met zijn politieke cabaret het tweede deel van de avond zou vullen. De heer Zegering Hadders sprak uitvoerig over de sociale wetgeving. Deze wetgeving verheugt zich in cfe grote interesse van het Nederlandse volk. De eerste sociale wetten beoog den bepaalde groepen van ons volk te beschermen. Zy betroffen uitslui tend hen, die in loondienst waren. Vandaag is de arbeidersgroep ech ter niet meer de zwakste in finan cieel en economisch opzicht. Zij heeft een geweldige invloed op de Neder landse regering en de hogere waarde, ring van de arbeiders is belichaamd in een sterke uitbreiding van de so ciale wetgeving. Spreker wees er op, dat thans on rust heerst in de kringen van de klei ne zelfstandigen, die moeten meewer ken aan de sociale voorziening voor de arbeiders, maar wier eigen socia le voorzieningen ten achter blyven. Het zal zaak zijn in de komende vier jaren veel aandacht te besteden aan de kleine zelfstandigen en de sociale wetgeving. Een aantal sociale wetten zullen geldend gemaakt moeten wor den voor het gehele volk en niet al leen voor de loontrekkenden. Spreker wees er op, dat nog altijd de vraag niet is opgelost hoe ae klei ne zelfscandigên compensatie zullen krygen voor de premiebetaling ten behoeve van het bodempensioen. Voor de loontrekkenden is dat vraag stuk opgelost, want het bedrijfsle ven betaalt, maar de kleine zelf standigen moeten blijkbaar zelf zoe ken! De liberalen zullen alles op alles moeten zetten om de moeilijkheden voor de kleine zelfstandigen op te lossen. Spreker belichtte vervolgens de taak van de V.V.D. als oppositiepartij in de Staten Generaal en wees er op, dat de V.V.D. geen enkele belangen groep vertegenwoordigt. Zij is de verdedigster van de geestelijke vrij heid. Na betoogd te hebben, dat het socialisme uiteindelijk beknotting van de geestelijke vrijheid wil, wekte spreker tenslotte op tot waakzaam heid voor het behoud van die vrijheid. De heer B. A. Hesselink, voorzitter van de afdeling Middelburg richtte een woord van dank tot de heer Ze gering Hadders. Na de pauze volgde een non-stop optreden van het Politiek Cabaret, waaraan Alexander Pola, Dini de Neef en Rob van Reijn meewerkten, met assistentie van de pianist Wou ter Denijs. Het programma was al lergenoeglijkst. De politieke glossen overheersten niet soms ontbraken ze totaal en de lach was niet van de lucht. Anderhalf uur achtereen hielden de artisten het publiek bezig, dat zich na een hartelijk slotapplaus te om streeks twaalf uur naar huis kon spoeden!! C.H.U.-Statenkring hield openbare vergadering Met tweetal sprekers De statenkring Vlissingen van de C.H.U. hield maandagavond in het Maarten Lutherhuis te Vlissingen een openbare vergadering, die onder lei ding stond van de heer F. van Sab- ben. Na schriftlezing, gebed en een kort welkomstwoord gaf deze het woord aan de heer A. J. van Duist, lid van de federatie Christelijk Histori sche Jongeren, die sprak over „De jeugd heeft goede moed". Eerst gaf hij een indruk van zijn reis naar Spanje, drie jaar geleden. In dit land ontbreekt alle invloed van de bevolking op de gang van zaken op staatkundig gebied, hetgeen ook het geval is in Oostduitsland. De jeugd achter het ijzeren gordijn heeft nooit de ware democratie gekend en hierin dreigt gevaar," omdat de jeugd dan in communistische idealen ge looft. Spr. behandelde vervolgens de christelijke jeugdorganisaties in ons land. Naar zijn mening heerst er on der de rijpere jeugd veel onverschil ligheid, waar men echter in stilte en rust en niet „met grote fanfares" te gen dient te strijden. Een grote taak voor de jeugd zag de heer Van Duist in het feit, dat er niet in het verle den, of alleen in het heden, maar in de toekomst geleefd moet worden. Als tweede spreker trad op het Tweede Kamerlid H. Kikkert, die sprak over de plaats van de C.H.U. in de toekomst. Hij wees op het verschil tussen de verkiezingen in 1952 en thans. Nederland is thans welvarend, zo betoogde spr., hetgeen hy met en kele voorbeelden illustreerde. Hij meende, dat de moeilijkheden in de landbouw van tijdelijke aard zijn en gaf de verzekering, dat de C.H.U. er naar streeft de landbouw bescher ming te blijven verlenen. Na nog en kele aspecten van het huidige maat schappelijk leven te hebben belicht, sprak de heer Kikkert over de „door braak", die thans felle aanvallen op de C.H.U. doet. Spr. ging hier uitvoe rig op in en bestreed de verwijten, die tot de C.H.U. gericht worden. „De C.H.U. wil. dat het evangelie van Christus ook in de praktische politiek enigszins gestalte zal krijgen en prin cipieel is in de chr. historische partij een grote individuele vrijheid moge lijk" aldus spr., die met voorbeelden aantoonde, dat ook in de P.v.d.A. gro te verschillen heersen. Dankbaar toonde de heer Kikkert zich voor het feit, dat de C.H.U. ondanks de aanvallen van „doorbraakzijde" nog steeds groeit. Tenslotte antwoordde hij op een gestelde vraag, dat na de nieuwe kabinetsformatie bijzondere aandacht geschonken zal worden aan het woningprobleem. Spr. noemde dit het „vergeten hoofdstuk" van deze parlementaire periode. De heer Kikkert besloot deze bij eenkomst met gebed. Wegens plaatsgebrek moest de strip Jimmy en Rinus de Robot blyven overstaan. Zeeuwse smeden waren in Goes bijeen Bestuursleden, afgevaardigden, geno digden en belangstellende leden van de combinatie Zeeland-West-Brabant van de Bond van Smeden, Construc tie- en Machinebedrijven kwamen in „De Prins van Oranje" te Goes in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer A. J. Schie man uit Axel. verwelkomde In zijn openingswoord speciaal 't hoofdbe stuurslid, de heer S. Hillebrand uit St Laurens. De in het afgelopen jaar overleden leden werden met enkele ogenblikken stilte herdacht. Met algemene stemmen werd be sloten om een bedrag over te maken aan de huldigingscommissie, in ver band met het afscheid van de Rijks- nijverheid-assistent de heer S. Sijts- ma. Zowel de voorzitter als de heer Hillebrand spraken voorts enkele waarderende woorden aan het adres van de heer Sijtsma. De heer G. van Damme uit 's-Gra- venpolder, secretaris, noemde in zyn jaarverslag het oprichten van de sec tie tractoren de belangrijkste gebeur tenis van het afgelopen jaar. De pen ningmeester, de heer D. Luteijn uit Oostburg, maakte in zijn verslag mel ding van een ruim batig saldo. De heer M. Leempoel uit Kamper land van de afdeling Noord-Beveland en de heer D. Luteijn uit Oostburg van de afdeling Oostburg werden als bestuurslid rkozen. In de vacature van de heer L. Meyer uit Veere werd de heer C. J. Somers uit Vlissingen voor de afdeling Mid delburg tot bestuurslid gekozen. Tij dens ae middagvergadering hield de rijksnijverheids-assistent, de heer Groeskamp uit 's-Hertogenbosch, 'n causerie over c" voblemen van de kleine smederijen. Tenslotte werd nog e^-n tweetal voostellen van de af deling Middelburg voor de Algeme ne vergadex-ing in behandeling geno men. Middelburg Glazenwassers raakten slaags Zaterdagmorgen kregen de glazen wassers L. C. en J. G. S. in de Wal gang te Middelburg onenigheid. Het kwam zelfs zover, dat de heren el kaar in de haren vlogen, waarbij S. enkele wonden aan het hoofd opliep. C. moest met een blauwe plek op het gezicht het strijdtoneel verlaten. De politie maakte proces-verbaal op. Veilig Verkeer In ons verslag over de uitreiking van veiligverkeersdiploma's aan een aantal inwoners van 't Zand werd 'n naam in de examen-commissie ver keerd vermeldt. In deze commissie zou zitting gehad hebben mevrouw Mazure-Mantz. Bedoeld werd me vrouw M. R. Mazure-Hagemans. Jubileumbazar „Middelburg" uitstekend geslaagd Dë jubileumbazar van de Middel burgse voetbal, en atletiekvereniging „Middelburg", die van donderdag tot en met zaterdag in „De Vergenoe ging" gehouden is, is een groot suc ces geworden. Ongeveer 1500 perso nen hebben een bezoek gebracht aan dit attractieve evenement. Dit bete kent een winst in vergelijking met de bazar, die enkele maanden gelegen gehouden werd, echter tijdens de ijs- periode. Vooral in de avonduren van van de laatste dag stonden de be zoekers soms mannetje-aan-manne- tje. De hoofdprijs van de verloting, een fiets, is gewonnen door een be zoeker uit Goes. De gelden van deze bazar zijn be stemd voor de feestcommissie, die de viering van het 40-iarig jubileum voorbereidt, en zodoende reeds aardige financiële basis voor dit feest verkregen heeft. Na afloop dankte de voorzitter van de bazarcommissie alle medewerken den voor hun steun, speciaal de junio ren en de standhouders van „Middel burg". Ook de voorzitter van de v.v. Middelburg, de heer S.Simonse, sprak in zijn slotwoord zyn erkente lijkheid uit voor dit prachtige resul taat. Om kwart over één was de zaal weer geheel ontruimd. ,,'t Overschotje" voerde „Welkom binnen" op Wat cr allemaal gebeuren kan, als men bezoek krijgt van een nichtje, was zaterdagavond te zien in het Schuttershof te Middelburg, toen de cabaret- en toneelvereniging „'t Overschotje" daar een uitvoering gaf van het blyspel in drie bedrijven van Chr. Hoogewerf „Welkom binnen". Hoogewerf heeft niet anders op het oog gehad dan de toeschouwers enke le uurtjes aangenaam bezig te hou den. Hij stelt geen intriges, smijt niet Eerste glasaardbeien Op de Temeuzense veiling werden maandag de eerste glasaardbeien aangevoerd door de heer J. de Rijk te Walsoorden. Zij brachten 0.72 per doosje op. VEILING MIDDELBURG 14 mei. Aardappelen: Koopmans Blau we, grote 18.80—18.90, Furore, grote 15.10. Fruit: Aardbeien per doos 95178. Groenten: Kropsla A 5—17, B 5—11, C 58. Komkommers A 62—67. B 51—53, C 31—36. Bloemkool A 61-90, B 43—67, C 25— 46. Radijs 5—10. Bospeen 40—65. Spinazie 9—16. Snijsla 12—13. Rabarber 4—8. Pos telein 58—69. Witlof 63—75. Andijvie 66— 77, Prei 32—57. Wijnpeen 3—6. VISMIJN VEERE 14 mei. Exportgarnalen, aanvoer 9413, prijs per kg 65—76. Handelsgarnalen 456, 56—60. Schar 518. 16—35. Bot 310, 16—22. Wijting 37, 30. Middel tong 70, 59—168. Rog met raadseltjes, maar bepaalt zich alleen tot hetgeen mogelyk is. Het enige, dat dit vrolijke niemendalletje vraagt, is vaart. Die vaart zat er in het spel van ,,'t Overschotje". Hoe wel men slechts een korte tyd van voorbereiding heeft gehad, werd het stuk onder regie van de heer W. Goedhart vlot over het voetlicht ge bracht. In niet geringe mate is die vaart te danken aan het spel van mej. Riek van Loo, die het nichtje Leny uit de stad volkomen aanvaardbaar op de planken zette. De heer J. Breel gaf gedegen spel te zien als het gezins- oofd Willem Terhovc. Uitstekend waren de vertolkingen van de dames A. Goedegebuure-Geldof en Nel van Loo als dë kunstminnende mevrouw Terhove en haar dochter Mia. Voor de heer J. Bakker had men geen be tere rol kunnen vinden dan de huis knecht jozef. De dames Annie Versluys (het ka mermeisje Marie) en Nel Schipper (de gezelschapsdame Claire Verhage) en de heren M. A. Kievit (Charles), W. Hendriks (Robert Deen) en F. Hendriks (kunstschilder Frans Boo gaard) sloten zich bij de anderen goed aan. De heer A. Julianus zorg de voor een goede grime. Tot besluit was er een gezellig sa menzijn onder leiding van de heer W. J. M. Meeuse en met de band van dhr. L. Zietse voor het muzikale gedeelte. Op zaterdag 26 mei wordt een herha» ling van dit stuk gegeven. Uitvoering M.U.V. Zaterdag hield de Middelburgse ulo vereniging in de „Gouden Poorte" te Middelburg een contactavond. De voorzitter van M.U.V. de heer J. Koopman, sprak een openingswoord, waarin hy o.a. de heer J. Jansen, on derwijzer aan de Dwarskaai-ulo, wel kom heette. Hierna vertoonde men een interessante rolprent over het koninklijk bezoek aan West-Indië en vervolgens de bekende speel- en na tuurfilm .„King Salomon's Mines" Tot slot van deze goed bezochte avond bleef men nog enige tjjd ge zellig byeen op de vrolijke tonen van d". „Zealand Jazz Combo", een Vlis- sii.gse dlxylandband. Oost- en West-Souburg R.C.S. hield receptie en feestavond De kampioen van de derde klasse D K.N.V.B., RCS uit Souburg, hield zaterdagmiddag in het clubgebouw een receptie ter gelegenheid van het behalen van dit Kampioenschap. Er was veel belangstelling voor deze re ceptie. Loco-burgemeester J. de Priester, vergezeld van de gemeente secretaris, de heer J. J. van Ginkel, bood namens het gemeentebestuur gelukwensen aan en overhandigde 'n envelop met inhoud. Ook persoonlijk bracht hij zyn gelukwensen over, die hy eveneens vergezeld liet gaan van een geschenk onder enveloppe. De heer J. Bom sprak namens ae afde ling Zeeland van de K.N.V.B. en bood bloemen aan. De VC Vlissingen kwam met een nieuwe bal en Zeelan- dia en Middelburg boden eveneens een envelop met inhoud aan. Vele bloemen en schriftelijke- en telegrafi sche gelukwensen waren binnengeko men. Voorzitter lui ran dankte allen hartelijk voor de belangstelling en de goede wensen. 's Avonds werd in gebouw „De Zwaan" een intiem feest gehouden voor de leden van RCS. De spelers en de trainer, de heer A. de Smit, werden bij de aanvang van de avond gehuldigd. De kampioenen ontvingen een nieuwe uitrusting, terwijl de heer De Smit een fraaie verrekijker in ontvangst mocht nemen. Een gezel lig programma en een „kampioens bal" waren het slot van de feestelijk heden. Zoutelande Raad bijeen Dinsdag (heden) avond zal de ge meenteraad van Zoutelande om half acht in openbare zitting bijeenkomen. HOOG EN LAAG WATER 16 mei. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee U.+N.AJP. U.+N.A.P. Ü.-NA.P U.NA.P. 6.10 2.07 6.42 2.24 7.23 2.35 7.38 1.55 18.33 1.80 19.05 1.98 19.40 2.09 19.59 1.28 0.09 2.16 0.43 2.28 1.16 2.46 0.44 1.64 12.25 1.81 12.59 1.93 13.31 2.11 13.19 1.34 Wemeldinge 7.55 1.81 20.20 1.50 1.04 1.91 13.26 1.58 17. „Allemaal ellende en na righeid!" hoorde Kappie de Maat klagen. „En ik heb nog zó gewaarschuwd! On der een ladder doorlopen, een zwarte kat over de weg en vrijdag de dertiende.... Maar natuurlijk wou nie mand weer naar mij luiste ren I Ach, zat lk maar vei lig en wel in Lutjewier... ..Hé! Pst! Maat!" riep Kappie zachtjes. Blij verrast draaide di Maat zich om. „Kappie!" kreet hij. „Bent U hier ook' Hebben ze U ook gevangen en geslagen?" „Stil, jong!" siste Kappie, „Niemand weet, dat lk aan boord ben!" „Oh, Kappie!" Jammerde de Maat verder. „Het is al lemaal zo vreselijk! We zit ten op een spookschip! Niets Is hier gewoon! Maar het ergst is nog Bull Dozer. Kijk eens naar mijn oogl Hij „Sta daar niet te loeien als een misthoorn, klont!" snauwde Kappie. „Als ze mij ontdekken, is alles ver loren!" Maar de Ma.-t was door de onverwachte ver- schijning van Kappie zo overstuur, dat hij net stuur rad losliet en jammerend naar Kappie toe holde. „Bliksiekater!" mompelde Kappie. „Dit wordt mij ja te Denauwd!" En met een vaartje de Maat lutd roepend a 458, 35—55, VJslever 2. 3.45. Ongesorteerd® vis 27, 18. Tarbot 3. 108. VEEMARKT ROTTERDAM. 14 mei. Aanvoer in totaal 2039. Vett® koelen en ossen 1084. Varkens 975. Prijs ln ets per kg. vette koelen le kw. 330—350, 2e kW. 290—320. 3e kw. 280—200. Varkens (lev. gewicht) le kw. 174, 2c kw. 172. 3e kv/. 170. Vette koeien aanvoer kleiner, handel goed, prijzen eerste kwal. Iets hoger, ver der als vorige week. Varkens (lev. gew.) aanvoer groter, handel willig, goed prijs houdend, zware varkens 166—168 en moei lijk te plaatsen. GRAANBEURS ROTTERDAM. 14 mei. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam: Tarwe, bijna uitsluitend voor veevoeder doeleinden met weinig handel, rode tot circa 28.50. witte tot circa f 29. voeder- granen: zomergerst. goed prijshoudend naar kwaliteit f 29 tot f 30. prima uitge zochte daarboven. Haver met meer atten tie op de verlaagde prijzen, naar kleur en droogte f 27 tot f 28. Extra blanke f 28.50. Rogge niet getoond. Peulvruchten lusteloos: Groene erwten ca t 38, schok kers circa 41, bruine bonen, zeer flauw ca f 44. De volgende week dinsdag wordt geen beurs gehouden. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 14 mei. Kleiaardappelen 35 mm op waarts, Eigenheimers 19—21. Bintjes 20— 21. Bevelanders 17—18. Furore 20—21. Meer- landers 16. Zandaardappelen 35 mm op waarts: Noorderling 12. Llbertas 12. IJsel- ster 11. Export geen noteringen. Voeraardappelen 2.50—3. Prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. (Advertentie) h ongezond en maakt U onaantrekkelijk.: CARRUGAN, het onschadelijke romige: Zweedse melkdieët, vermindert Uw ge-l wicht zonder hongerlijden, en is verkrijg-l baar bij apothekers en drogisten.. KERKNIEUWS CHR. GEREF. KERKEN BëToepen te Huizen (N.H.) H. Cv v. d. Ent, te Werkendam; te Middel burg: M. C. Tanis, te Urk. WOENSDAG 16 MEI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8J5 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Amus. muz. 10.06 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 De mens wikt, hoorspel. 12.10 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Planoduo. 12.53 Stenen voor Den Hoorn, rep. 13.00 Nws. 13.15 Hollandse liedjes. 13.35 Gram. 15.00 Fluit, viool, cello en klavecimbel. 15.30 Gram. 15.40 Meisjeskoor. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Orgelspel. 18.15 Spectrum v. h. Chr. Or ganisatie- en Verenigingsleven. 18.30 R.V. U-: Wat er vast zit aan ziekenhuisopname, door mevr. dr. E. Pereira-d'Ollvelra. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Nederl. volksliede ren. 19.30 Bultenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamerork. en solist. 21.20 Nieuws rondom het nieuws, caus. 21.40 Promenade-ork. en solist. 22.10 Internat, evangelisch comm. 22.20 Gram. 22.30 Vo caal ens. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportultsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram .8.50 Voor de huisvr. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de hulsvrouw. 11.00 R.V.U. prof. dr. F. E. S. van Tienen: Kostuum en stijl. 11.30 Gevar. progr. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Voo rhet platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Tentoon- stelllngsagenda. 13.18 Dansmyz. 13.45 Me dische kron. 13.55 Gram .14.30 Voor de Jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Residen- tleork. 17.00 Orgelspel. 17.25 Gram. 17.50 Regeringsuitz.: Verklaring en toelichting: 1 Is bestrijding van de zilvermeeuw nood zakelijk? 2. Vlaggetjesdag 1956. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.25 Act. 18.35 Lich te muz. 18.55 Voor de Jeugd. 19.05 Gram. 19.25 Nelis Volle Vaart. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, comm. 20.15 Leert uw landge noten kennen, klankb. 20.40 Gram. 21.15 Moany's jongen huilt niet. 21.45 Opera- conc. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws. in Espe ranto. 23.20—24.00 Gram, Nagekomen advertenties. Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van onze dochter PIETERNELLA JACOBA N. HAMELINK. L. HAMELINK— DE PAGTER. Goes, 14 mei 1958, Nieuwstraat 16. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed zacht en kalm onze lieve zus ter, behuwdzuster en tante CORNELIA JOHANNA CONTANT wed. van JOHANNES WILLEM LAROOY in de ouderdom van 81 jaar. Vlissingen, 14 mei 1956. Namens de familie: Fam. BRAAMS. Oostkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3