KAPPIE OUD-MINISTER SCHOKKING OVER HERVORMDE ORGELCOMMISSIE WALCHEREN RUNDVEEPREMIEKEURINGEN IN WALCHERSE GEMEENTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN en de BOEVENKAPITEIN PROV. ZEEUWSE V.V.V. HIELD VOORJAARSVERGADERING MAANDAG 14 MEI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HERVORMDE KERKVOOGDEN BIJEEN Dank zij adviezen werden teleurstellingen voorkomen Wanneer er een kerkorgel moet worden aangekocht, betekent dat oen beslissing voor vele jaren. Het Is daarom een zaak, waarbij het ad vies van deskundigen niet kan wor den gemist. De orgelcommissie van de Ned. lierv. kerk verleent deze gaarne en heeft reeds vele kerk voogdijen voor teleurstellingen en onnodig hoge kosten behoed, zo bleek uit de inleiding welke de voorzitter van deze landelijke commissie, oud minister mr. W. F. Schokking uit Amsterdam, zaterdagmiddag in „de Prins van Oranje" te Goes hield voor de afdeling Zeeland van de Vereni ging van kerkvoogdijen in de Ned. herv. kerk. Voordat mr. Schokking het woord verkreeg, werden onder leiding van de voorzitter, de heer M. Krijger uit Bruinisse eerst een aantal huishou delijke zaken afgehandeld. Nadat deze de drukbezochte vergadering had geopend, sprak ds. C. J. P. Lam, ned. herv. predikant te Poortvliet, een wijdingswoord waarin hij zijn gehoor bezon op de taak van kerk voogd. De rekening van de penningmees ter, de heer A. C. Burger uit Goes, sloot met een batig saldo van 554,34. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende he ren M. Krijger, Bruinisse, K. J. Ho ving, Terneuzen, C. Mol, Waarde en J. Moll, Vlissingen herbenoemd. Mr. Schokking die hierop zijn re feraat hield onder de titel: „Het be leid der kerkvoogdijen in Zeeland in verband met de wederopbloei der ambachtelijke orgelmakerskunst in Nederland", gaf een uitvoerige uit eenzetting over het doel en de werk wijze van de orgelcommissie. Spreker schetste, hoe er vóór het ontstaan van de orgelcom missie, dikwijls wantoestanden waren doordat bij de aanschaf fing van kerkorgels ondeskundig of niet objectief werd geadvi seerd. Mr. Schokking was van mening, dat ook in Zeeland vele van de huidige orgels niet zou den zijn geplaatst, wanneer toen de commissie er zou zjjn geweest. De. commissie die alle kerkvoog dijen wil bijstaan, werkt volko men onafhankelijk. Haar werk begint zich thans te consolideren en langzamerhand zijn do leden volgens spr. de beste deskundigen op dit gebied In ons land gewor den. Veel contact is er met architecten bij nieuwbouw of restauratie van kerken, daar deze meestal zeer wei nig verstand hebben van orgelbouw. Ook is er een nauw contact met de goede orgelbouwers. Spr. bestreed de soms geuite opmerking, dat de commissie een monopolie voor enke le bouwers zou willen scheppen, Iedere orgelbouwer die dit wenst, wordt een kans gegeven, doch men beveelt slechts diè bouwers aan het aantal is nog niet groot die werkelijk een goed orgel leveren. Door het werk van de commissie is er langzamerhand een wederopbloei van de oude ambachtelijke orgelma kerskunst te constateren. De klank van door de aanbevolen bouwers ver vaardigde orgels heeft niets meer van dat „zoete, parfumachtige geluid van een bioscooporgel". Wij wijzen het elektronische orgel volkomen af, zo verklaarde mr. Bondsdag Een aantal jongens en meisjes van de Ned. Herv. Jongelingsvereniging en Meisjesvereniging te Sint Anna- land woonden op Hemelvaartsdag te Utrecht de bondsdag van de Ned. Herv. Jeugdverenigingen op gerefor meerde grondslag bij. Marktberichten VEILING Z.-HOLLANDSE EILANDEN. 11 mei. Andijvie 52—67, bloemkool A 37— 1.16, idem B 31—86, idem C 21—63, spinazie l 12—2G, idem 2 8,5—23, sla A 11—18, idem B 6.80—12, idem, kg 2342, prei 1 A 73— 84, idem 2 A 47—68, idem B 32—77, aard beien 1015, idem p. doosje 901.57, toma ten 1 2.31—2.64, idem 2 1.54—1.63, aardap pelen 13—25. radijs 5—9.70, selderij 6—15, kroten 25—28, postelein 3941, sjalotten 40 —43, idem 10—11, bospeen 39, rabarber 9— 20, witlof A 28—62, idem B 23—32, dubb. princ. 4.90, Jonathan HH A 86—93, HH 1 82—89, HH 2 68. K 49—82, Golden Del. K 49—74, Goudreinetten K 43—50. Schokking verder. De commissie is ook een uitgesproken voorstander van de mechanische tractuur, In het verdere van z\jn betoog wees spreker o.a. op het grote belang van een goe. de intonatie van het orgel, waar de commissie ook controle op uitoefent. Aan het slot zette de inleider nog uiteen, wat de orgelcommissie heeft gedaan voor de kerken In de waters- noodgemeenten. Alle orgels in de herv. kerken zijn daar onderzocht, terwijl ook een dertigtal geref. ker ken van de diensten van de commis sie gebruik maakten. Het rampen fonds refereert zich bij de beslissin gen over uitkeringen aan het oordeel van de orgelcommissie. Daar tal van orgels als gevolg van de zilte lucht in de overstroomd geweest zijnde ker ken nog steeds achteruit gaan en restauratie vaak niet meer verant woord is, verstrekt het rampenfonds vérgaande hulp. Op de inleiding van mr. Schokking volgde een uitvoerige gedachtenwis- seling. Nadab bij de rondvraag nog was aangedrongen op het instellen van een coördinerende instantie voor adviezen bij kerkrestauratie, sloot de voorzitter deze middag met dankge bed. (Advertentie) De Linguaphone demonstratiewagen staat in Middelburg. De ideale methode om vreemde talen te leren spreken en verstaan duidelijk toegelicht. Iedereen weet dat een verblijf in een vreemd land de snelste en gemak kelijkste methode is om een taal per fect te leren spreken en verstaan. Maar nog lang niet iedereen weet, dat het Linguaphone Instituut het moge lijk maakt zo lang als men wenst te vertoeven in de sfeer van een vreemd land naar de inwoners te luisteren, met hen te spreken en hun taal tot in alle finesses te leren. Dit alles zonder dat men er een stap voor behoeft te verzetten. Want Linguaphone brengt het vreemde land in de huiskamer door middel van pick-up of grammo foon. Rustig thuis zittend in de ver trouwde gemakkelijke stoel wandelt en winkelt men ver over de grenzen. Men gaat op visite, doet inkopen, legt zakenbezoeken af, gaat naar theaters, kortom men lééft in het vreemde land. Hoe gemakkelijk dit allemaal gaat en met welke betrekkelijk lage kosten deze droom van velen te verwezenlij ken is wordt duidelijk en zonder eni ge verplichting uiteengezet in de de monstratiewagen van het Linguapho ne Instituut. U vindt dit rijdende in formatiebureau t/m 19 mei op het parkeerterrein aan de Dam te Mid delburg. „Stille glans der gouden eeuw" te Middelburg Zaterdagmiddag officieel geopend. Zaterdagmiddag werd in de hal van het Middelburgse Stadhuis een ex positie geopend van stillevens en voorwerpen uit de zeventiende eeuw, die hier wordt georganiseerd onder de naam „De stille glans der gouden eeuw" door de pedagogische afdeling van het bureau van de rijksinspecteur voor roerende monumenten in Den Haag. De burgemeester van Middel burg, mr. dr. N. Bolkestein sprak een welkomstwoord, waarin hij wees op de grote opvoedkundige waarde van een tentoonstelling als deze en waar in hij voorts de inspectie voor roeren de monumenten dank bracht voor de organisatie. Mej. Petra darijs, wetenschappelijk ambtenaar van de inspectie, hield hierna de openingstoespraak, waarin zy het nut van deze expositie nader uiteenzette. Zij bracht daarbij in her innering dat er thans een streven be staat de musea tot levende ele menten in de gemeenschap te maken. De tijd is voorbij dat bijvoorbeeld het Haagse Mauritshuis uitsluitend betre den mocht worden door bezoekers, die „welgekleed waren en geen kin deren bij zich hadden". Thans wordt het contact tussen musea en vooral de jeugd uiterst belangrijk geacht en in dit opzicht hebben deze plaatse lijke tentoonstellingen grote beteke nis. In een radiorubriek voor de jeugd die over muziek ging, werd on langs gezegd, dat dé oude toon kunst. „helemaal niet zo muf was als sommige musea". Welnu, deze „muffige opvatting" moet er he lemaal uit, zo betoogde mej. Cla- rijs. Nu in deze tijd het visuele element ook in het onderwijs steeds meer op de voorgrond treedt, kan men met het organise ren van dergelijke exposities be langrijk werk verrichten. Voorts zette mej. darijs uiteen hoe men tot de keuze van stillevens uit de zeventiende eeuw was gekomen en vertelde zij iets van de inrichting. Tenslotte verklaarde zij de tentoon stelling voor geopend. Onder haar leiding maakten de genodigden een rondgang. Er zijn vier en twintig stillevens geëxposeerd van zeventiende eeuwse meesters, zoals J. Vonck, Steenwijck, Hals, Jan Fyt, Leemans, Kalf enz. In twee vitrines zijn een aantal ge- gebruiksvoorwerpen uitgestald, die men op de doeken kan terugvinden, terwijl voorts op een speciaal bord een overzichtelijke toelichting wordt gegeven. De tentoonstelling is ge opend tot 2 juni a.s, Vlissingen E.H.B.0.-VIissingen vierde twintig-jarig bestaan Receptie in „Scheldekwartier" De afdeling Vlissingen van de Ko- ninklüke Nederlandse Vereniging „E.H.B.O." vierde zaterdag haar 20- jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit jubileum werd ,'s middags in het „Scheldekwartier" een druk bezochte receptie gehouden, waar vele spre kers het. woord voerden. De ere-voor- zitter burgemeester nor. B. Kolff, bracht de gelukwensen van het ge meentebestuur over. „U verricht uw werk in het belang van de Vlissing- se gemeenschap", aldus de heer Kolff, die in het bijzonder wees op hetgeen de E.H.B.O. 's zomers op het strand doet. Namens het hoofdbestuur en het district Zeeland van de E.H.B.O. voerde dokter P. Bom uit Qostkapelle het woord. Hij sprak de hoop uit, dat de afdeling Vlissingen in .de komende jaren tot nog groter bloei zalge raken. De heer A. W. Levering, voor zitter van de voetbalvereniging' „Vlis singen" overhandigde de voorzitter van de jubilerende vereniging een ge schenk onder couvert, evenals de heer Alewijnse van de afdeling Oost- kapelle. De heer H. Rorije sprak na mens de plaatselijke B.B. een woord van dank voor de medewerking, die de B.B. altijd van de E.H.B.O. onder vindt en hij bood 25 driekante doeken aan. De heer C. Vader, voorz. van de afdeling Vlissingen der E.H.B.O. bracht aan het slot dank aan allen, die hun medewerking verlenen aan het werk van de E.ELB.O. Hij deelde mee, dat de giften, die tijdens de re ceptie warenbinnengekomen, besteed zullen worden voor de aankoop van materialen. WEDSTRIJD Na de receptie volgde in de grote zaal van het „Scheldekwartier" een wedstrijd, waaraan door teams van verschillende Zeeuwse afdelingen werd deelgenomen. Allen kregen een gelijkluidende opdracht. De afdeling Middelburg toonde zicli duidelijk de meerdere van de overige afdelingen. De hoofdste delingen gingen dan ook met de overwinning strijken, waarbij 381 punten werden behaald. De afde lingen 's-Gravenpolder met 339 punten en Goes met 274 punten kwamen resp. op de tweede en derde plaats. De Spoorwegtoneelvereniging gaf 's avonds voor de E.H.B.O.-leden een opvoering van Kurts Gordons toneelspel „Voorschrift van de dok ter". Een gezellig samenzijn onder leiding van de heer Steenhaard be sloot de avond. Politieke jeugdavond De Zeeuwse Arjos belegd op don derdag 17 mei een politieke jeugd avond in „Britannia" te Vlissingen. Tijdens deze bijeenkomst, die om acht uur begint, zal het woord gevoerd worden door prof. dr. S. U. Zuidema uit Amstelveen en ds. J. Hindriks uit Rotterdam. Verder wordt medewer king verleend door de chr. mandoli neclub „Con Amore" onder leiding van mej. J. P. Kuijpers en door een zevental jongeren, dat de één-acter ..Per expresse naar de toekomst" op voert. Provinciaal comité A.R. kiesverenigingen Het provinciaal comité van anti revolutionaire kiesverenigingen In Zeeland hield zaterdag zjjn jaarver gadering ln het Schuttershof te Goes onder voorzitterschap van de heer A. Schout. Deze sprak een openings woord, waarin hij de komende ver kiezingsstrijd releveerde. Het gaat om het bestaansrecht van de A.R.- partij en tegen de doorbraak aldus de voorzitter. Spreker wenste de secretaris, de heer J. Hommes geluk met zjjn be noeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De secretaris memo reerde in zjjn jaarverslag een geringe teruggang van het ledental. De pen ningmeester, de heer I. Tange, meldde een batig saldo van f 680.43. Tot afgevaardigde naar het cen traal comité (nieuwe organisatie vorm) werden benoemd de heren A. Schout en J. de Wolf (secundus). Naar het partij-congres werden afge vaardigd de heren A. I. Catsman en J. Hommes en als secundi de heren D. Geuze en P. Boon sr. Tot lid van de raad van beheer van de dr. A. Kuy- perstichting werd benoemd de heer A. I. Catsman en tot zijn plaatsver vanger de heer J. Hommes. Bij de rondvraag werd het algemeen be treurd, dat de Zeeuwse kandidaat niet op een verkiesbare plaats was gezet. Voorts werd gesproken over woningvraagstuk, bouwcapaciteit, vrije veren, tunnel naar Zeeuwsch- Vlaunderen enz. In de midadgverga- dering sprak, na ingeleid te zijn door de heer Schout, prof. dr. A. M. Don- ner te Amsterdam over „In welke koers". Deze behandelde o.m. de an ti-revolutionaire opvattingen over de Staat. Hij betoogde, dat er voor ge waakt moet worden, dat de Staat zich onderwerpt aan de Goddelijke orde. Niet een Staat, die zich onder werpt aan de gemeenschap, maar een die zich laat leiden door Gods Wet, is in overeenstemming met het a.r.-be- ginsel. Er volgde op deze rede nog een uitvoerige gedachtcnwisseling. GROTE AANVOER Door Prov. Commissie ter Bevordering Veefokkerij. De Provinciale Commissie ter bevorde ring van Rijkswege van de Rundveefokke- rij in Zeeland is dezer dagen op Walche ren begonnen met de jaarlijkse premie keuringen voor stieren en vrouwelijk lok vee in deze provincie. De uitslagen van de tot dusver bezochte plaatsen lulden: ZOUTELANDE. Aanvoer 33 stuks. Stieren: Rein, L. Vos, le prijs; Froukje's Dies, P. Dlngemanse, 2e prijs, le kalfskoeien: la Frida, J. v. Sluijs, med Kr. Walch. ZLM; lb Dooltje. H. Geschiere: le Juffrouw, P. de Visser; 2a Griet, J. Maljaars; 2b Janine, C. Klel- nepier; 2c Bontje. C. de Visser; 3a Bontje. J. de Witte. 2e Kalfskoeien: la Emma, A. Maljaars. prijs Molenaar: lb Jenny, J. Ge schiere: ie Betsy, A. Maljaars: ld Gretha, C. Kielnepier; 2a Mooitje, J. de Witte; 2b LAATSTE NIEUWS Oostenrijkse verkiezingen: verlies voor communisten Volgens de officiële uitslagen van de gisteren in Oostenrijk gehouden algemene verkiezingen heeft de con servatieve „volkspartij" 82 zetels in het nieuwe, 165 afgevaardigden tel lende parlement veroverd, tegen de socialisten 75 zetels. De extreem Oostenrijkse vrij heidspartij kreeg uiteindelijk vijf zetels toegewezen en de communis ten brachten het niet verder dan 3 zetels. Collecte De collecte voor de gezamenlijke militaire fondsen heeft te Ovezande 18,65 opgebracht. De collecte voor de gezamenlijke militaire fondsen heeft te Wolfaarts- dijk f 192,81 opgebracht. Terneuzen Tocht ouden van dagen Ten bate van het jaarlijkse reisje van de Terneuzense ouden van dagen, wordt deze week een huis aan huis collecte gehouden, die, naar het co mité dat deze reisjes organiseert hoopt, ook ditmaal weer zal slagen. De tocht gaat dit jaar via Perkpol- der naar de Wouwse plantage waar een warme maaltijd wordt aangeboden. Het strand van St.Anneke bij Antwer pen is het volgende doel van de reis, waarna tenslotte in Waasmunster, een koffiemaaltijd wordt gebruikt. Feestavond „Bundeltouw" De P.T.T.-personeelsvereniging „Bun deltouw" te Terneuzen hield in „La Belle Vue" een druk bezochte jaar lijkse feestavond, die wegens het ver trek van de voorzitter, de heer J. Weijnen, onder leiding stond van de waarnemend voorzitter, de heer G. D. Sprangers. Deze deelde onder meer mede, dat de vereniging op 26 november a.s. haar lü-jarig bestaan hoopt te vieren. Door de toneelvereniging „Oranje kwartier" werd vervolgens met veel succes opgevoerd de klucht „Papa is professor". Tot besluit van de uitstekend ge slaagde avond, tijdens welke een verlo ting werd gehouden en die werd bij gewoond door de directeur van het P. T.T.-kantoor te Terneuzen, de heer B. J. Bierhof f en diens echtgenote, volg de een geanimeerd bal. Nieuwvliet COLLECTE De Emmabloemcollecte heeft te Nieuwvliet ongeveer 25.opge bracht. Wedvluchten De „Hooglandse Grens vliegers" te St- Kruis namen deel aan de prijsvlucht uit Arras met 38 duiven. Grootste snelheid was 1607 meter per minuut. 1 en 5 J. Duininck; 2 H. Hol: 3 Aug. de Vos: 4 R. van Hee; 6 A. de Lijzer; 7 J. den Hollan der; 8 C. van Hee; 9 J. den Hollander: 10 J. Lucieer. „De Bonte Duif" te Aardenburg nam deel aan de prijsvlucht uit Arras met 165 duiven. Snelheid van de eerstaankomende duif 1565.6 meter per minuut. 1 M de Baar- demaker; 2 M. de Smet; 3 en 5 O. Deb- baut: 4 en 7 D. van Kerckhoven; 6 J. de Cocq; 8 E. Cocqult; 9 B. J. Herman; 10 G. de Roover. Burgerlijke Stand. TERNEUZEN. Bevallen: J. V Harte-Hamerlinck, z.; M. Bom-De Zeeuw, z.: J. de Groot-Romeijn, d.; L. M. Pauwels-Frangois, z.; T. E. van der Bent-De Cooker, z.; A. E. Verstrae- ten-Casteels, z.\ C. de Clerck-Riemens, z.: M A. A. Doolaege-Bracke, d. Ondertrouwd: E. Rutters, 24 j. en N. S. Harte, 21 j.; C. F. Hasenjager, 29 j. en L. M. Ornek, 22 j.; A. den Dikken, 26 j. en N. E. Schilperoort, 20 j P. B. A. de Bock, 27 j. en A. V. M. de Clerck, 27 j. Getrouwd: A. Dingemanse, 24 j. en M. A. Dekker, 22 j.; E. J. A. van den Neste, 24 j en J. de Jong, 23 j.; I. de Kraker, 24 j. en W. C. de Kunder, 19 j.; T. de Boeye, 22 j. en T. S. A. Begijn, 23 j. Overleden: N. C. de Putter, 76 j., geh. gew. met H de Regt; F. H. Vermoet, 58 j„ echtgenoot van R. M. Hillaert. Griet, J. Maljaars: 3d Irene II. A. Claris- se. Se Kalfskoeien: la Aatje. J van Stins, pr. Eil. Walch.: lb Marlc. J. Geschiere: lc Nelly, P. Minderhoud. «e Kalfskoeien: la Wilhelmina. J. van Sluijs: lb Nelly. J. Ge schiere. Oudere koelen: la Freule. P. de Visser: lb Anna van Geblna. A. Maljaars; lc Imke, P. de Visser: ld Mooitje. P. de Visser: lc Bontje. P. Minderhoud; ld Bontje, P Minderhoud: 2a Dooitjc, P. Minderhoud: 2b Bontje, C. de Visser. 3 stuks Jongvee. WF.STKAPELLE. Aanvoer 14 stuks, le Kalfskoeien: la Mina, H. van Sluis, med. Kr. Walch. ZL M; lb Corry, wed. Jobse: lc Marie. J. Minderhoud; 2e Kalfskoeien: 2a Astrid, K. Minderhoud: 2b Willy, wed. Jobse: 3e Kalfskoeien: 2a Nelly. W. Verhulst: 2b Ri ka, wed. Jobse; 4e Kalfskoeien: la Janke 33. W Verhulst; lb Lena. K. Minderhoud; 2 Sul, W. Verhulst. Oudere koeien: la Tol, J. Minderhoud: lb Marijke, wed. Jobse. Vaarzen: Betsy's Bontje. P. Minderhoud; Carolina van Rondeputten, wed. Jobse. KOUDEKERKE. Aanvoer 50 stuks. Stieren: Paul. J. Wis se: Albert, L. Verhage: Nelly's Sikkema, P. Verhage Wzn.; Grietje's Sikkema, J. Vos, allen le prijs. Ié Kalfskoeien: la Dooitje. J. D. Kluljfhout, med. Kr. ZLM: lb Aaltje 80. A. Jasperse: lc Beatrix, Jac. Vos; ld Leunt je, J. de Graaf; le Emma, P. Hollebrandse; 11 Bontje, P. Verhage Wzn.; lg Bontje, Jac. Vos; 2a Elza, A. Osté; 2b Nora, S. de Pagter; 2c Betsy, L. Verhage; 2d Reintje, J. Wisse; 3 Lena. J de Graaf. 2e Kalfskoeien: la Sul. J. Verha ge; lb Tonnie, J. Verhageilc Pietje, P. Ver hage Wzn.; ld Margriet, A. W. Karelse. 3e Kalfskoeien: la Dora, P. Verhage Wzn.: lb Boukje 88. Joz. Vos; lc Berta If, A. Jas perse; ld Emma, A. Osté: le Grietje 9. Joz. Vos; If Nora, P Verhage; lg Rika, Jac. Vos; 2a Irma, J. Verhage: 2b Lena, wed. Bommeljé, 2c Bertha, A. Osté: 2d Beatrix, A. W. Karelse: 2e Ellie, I. Verhage: 2f Lotje ni, J. de Graaf; 2g Nora. I. Ver hage; 3e Liza, A. Osté. 4e Kalfskoeien: la Agatha. Joz, Vos, med. Melkfabr.; lb Nel ly, P. Verhage, med. Eil Walch.; lc Bles, I. Verhage: ld Klaasje 27, P. Verhage. Oudere koeien: la Trees, lb Grietje, lc Annette, ld Grietje 7. allen Joz. Vos: le Tetje 4, P. Verhage Wzn.: 2 Lena, L. Ver hage. Vaarzen: Willy, J. Wisse; Dora, A. Jasperse; Grietje III, P. Verhage. BIGGEKERKE. Aanvoer 26 stuks Stieren: Sjoerd, J. Polderman. 2e prijs, le Kalfskoeien: la Ro- za. J: Caljé, med. Kr. ZLM; lb Janny, J. Poppe; lc Dokkumer 48, J. Poppe; 2d Sa ra. P. Lampert Jzn.; 3d Marie, C. Francke, 2e Kalfskoeien: la Nelly, G. de Korte, lb Soertje, P. Lampert Jz. 3e Kalfskoeien: la Dora, P. Lampert Jzn.; lb Nelly H, A. Kodde: lc Amelia 60, J Poppe; 2a Irene, J. Louws; 2b Sul, C. Francke. 4e Kalfs koeien: la Bontje, J. Kodde: lb Amalia 58, J. Poppe; lc Zwartje 15. J. Kodde: ld Co- ba. P. Lampert Jzn.: lc Betje 15, J. Caljé, 2a Cieling, J. Louws: 2b Coby v. Franse 17, P. Polderman. Oudere koelen: la Nelly, J. Poppe, pr. Melkfabr lb Saar, J. Lam pers, pr. Eil. Walch.: lc Nelly, J. Kodde; ld Nelly, P. Lampert Jzn.; Vaarzen: Maatje, J. Louws. DOMBURG. Stieren: Sjaan 4. w. de Buck en Prona- ja's Gert. gebr. Corré, beiden le prijs; Emma Adema en Bertus, J. de Visser en beiden 2e prijs le Kalfskoeien: la Margriet, G. de Pagter. med. Kr. ZLM; lb Frida, gebr. Corré: 2a Gonda, W. de Buck; 2b Tinus, S. de Visser Pzn.; 2e Kalfs koeien: la Hastke 38, J. de Visser; lb Ma rijke, gebrs. Corré: lc Nelly, Jaap de Vis- ld Coba, S. de Visser Czn.; 2a Betje, S. de Visser Pzn. 3e Kalfskoeien: la Mina, ge br. Corré: l Juffrouw, gebr. Corré: 2a Ma rie, S. de Visser Pzn.; 2b Siene, Jaap de Visser: lc Willy, S. de Visser Czn.; 2c Mar griet ,J. de Visser en Zn. 4e Kalfskoeien: la Kaatje 9, J. de Visser en Zn.; lb Marijke H, Jaap de Visser; lc Joke. Jaap de vis ser. Oudere koeien: la Laura II, S. de Vis ser. pr. Melkfabr.: lb Berta, gebr. Corré, pr. Eil Walch.; lc Sul, W. ce Buck: ld Kuna, w. Maljaars en Zn., le Koos, S. de Visser Pzn. Sluiskil Schoolreis Dc leerlingen van de r.-k. lagere school te Sluiskil maakten dezer dagen een schoolreis. Na een be zoek aan de „Efteling" te Ooster hout reed men naar Den Haag en Rotterdam. HOOG EN LAAG WATER 15 mei Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N-AJP. 5.11 5.43 6.27 6.43 6.59 2.25 2.41 2.50 1.63 1.87 17.35 18.08 18.49 19.05 19.27 2.06 2.43 2.34 1.40 11.33 12.08 0.26 12.13 0.12 2.08 2.55 1.42 1.92 16. Voorzichtig begaf Kap- pie zich in de richting van de Meester. Toen de ge wapende Oosterling, die de Meester bewaakte, zich even afwendde om met een collega enkele woorden te wisselen, dook Kappie van achter een machine op. De ogen van de Meester wer den groot van verbazing. „Sst! Niemand weet, dat ik hier aan boord ben!" sis te Kappie hem toe. De Meester maakte alleen maar een gebaar, dat hij nu in ieder geval wel wist en wees vervolgens waarschuwend in de rich ting van de Oosterling. Kappie begreep, dat hij een andere gelegenheid zou moeten zoeken om met hem te kunnen spreken. „In elk geval weet hij nu, dat ik aan boord ben", mompelde hij wegsluipend. „Nu moet ik nog de Maat en Okki vinden. Daarna moeten we eens zien, wat we legen die Bull Dozer kunnen ondernemen. De Maat zal ik waarschijnlijk op de brug vinden, want ze hebben de klont natuurlijk aan het roer gezet". Het lukte hem ongemerkt op de brug te komen. En inderdaad, daar stond de Maat, als een toonbeeld van ellende. De stuurman stond lusteloos aan het roer te draaien, voortdurend droevig in zijn baard mompe lend. En, wat Kappie nogal ontstelde, was het blau we oog, dat het gelaat van de Maat ontsierde. Buil Dozer had hem blijkbaar nogal ruw aangepakt. gaarne de instelling van een advies commissie zou zien op het punt van propaganda en beleid. De vergade ring verklaarde zicli met dit plan akkoord. In de te vormen commissie zullen vertegenwoordigers zitting hebben uit het vervoers- en hotel wezen, Kamers van Koophandel, middenstand en E.T.I. en eventueel uit de Ver. van Ned. Gemeenten. Besloten werd nog de volgende voorjaarsvergadering op Schouwen- Duiveland te houden, waarna de be stuursverkiezing aan de orde was. De leden van het dagelijks bestuur werden allen bij acclamatie herko zen. In vacatures voor Schoondijke en Terneuzen werden gekozen resp. de heren L. J. Jasperse en Van Baal (plaatsvervanger), en J. Ketelaar en P. F. Standaert (plaatsvervanger). De veren In de rondvraag kwam o.m. aan de orde het benedendeks brengen van de tweede klas-accommodatie op de veerdienst Vlissingen-Breskens en de vraag of daar ook via de Prov. Zeeuwse V.V.V. iets aan gedaan zou kunnen worden. (Gedep. Staten heb ben destijds een voorstel gedaan om hierin wederom verandering te bren gen en wel zodanig, dat naast de benedendehs-verblijven, ook boven deks weer tweede klas-accommodatie wordt aangebracht. Dit zou dan gel den voor zowel de nieuw te bouwen boten als voor de reeds verbouwde schepen. Redactie P.Z.C.). Ook werd nog gesproken over de mogelijkheid om busonderemingen in te schakelen voor aantrekkelijke dagtochten e.d. Het bleek, dat eerder opgedane ervaringen financieel niet erg gunstig waren geweest door ge brek aan belangstelling. Na afloop van de vergadering maakten de deelnemers per bus nog een tocht door de omgeving van Aar denburg, waarbij de burgemeester zich als een vaardig „reisleider" ont popte. (Slot van pag. 1 Moeilijke keuze. Hierna kwam de kwestie aan de orde van het al dan niet maken van propaganda voor bedrijven, die niet bij de plaatselijke V.V.V.'s zijn a gesloten. Mr. Moolenburgh betoogde o.m., dat het zaak moet zijn één bepaalde lijn te volgen. Het gaat op het ogen blik nog om één geval, waarin een hotelhouder weigert lid te worden, maar niettemin de naam van zijn hotel gepubliceerd ziet, maar men achtte het denkbaar, dat er meer zouden kunnen komen. Het dagelijks bestuur zag als enige mogelijkheid uitsluiting van propaganda, hoewel het er zich van bewust was, dat de ze oplossing niet ideaal genoemd kan worden. Nadat uit de vergadering diverse suggesties waren gedaan, o.m. om een niet-lid wel te vermel den, maar dan minder uitvoerig, werd het voorstel van het dagelijks bestuur, zoals opgemerkt, met een meerderheid van zes stemmen aan vaard. Vervolgens hield de directeur, de heer G. W. Oskamp, een korte toe spraak over de gevoerde propaganda voor Zeeland. Met nadruk betoogde spr., dat een actieve propaganda no dig blijft, zeker zo lang het seizoen nog loopt van begin mei tot half sep tember. Ook wees hij er op, dat de voor Nederland gunstige valutaverschillen anders komen te liggen. Het bezoek van Belgen neemt iets af, zo ver klaarde de heer Oskamp, die pleitte voor commerciële visie op het toe risme. „Wij moeten een produkt ver kopen en het is nodig om voor dat produkt reclame te maken". Tenslot te gaf hij de wegen aan om tot dat doel te komen. Ad viescommissie. Mr. Moolenburgh deelde vervol gens mede, dat het dagelijks bestuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3