Werk van radio-zendamateurs in rampdagen geëerd BOSCH—1 Ambonezen kondigen staking aan Zeeuwse Almanak HERDENKING GEVALLENEN OP BEGRAAFPLAATS KAPELLE T0ER1STENSEIZ0EN 1955 WAS IN ZEELAND ZEER GESLAAGD Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PLECHTIGHEID TE ZIERIKZEE Mr. dr. Mes onthulde gedenksteen in stadhuis van Zierikzee Uit alle provincies van Nederland waren zaterdagmorgen radio-zend amateurs naar Zierikzee gekomen voor de onthulling van de gedenksteen in de hal van hot stadhuis, die de hulp van de zendamateurs ln de rampdagen uitbeeldt. Deze onthulling werd namens de commissaris der koningin ver richt door gedeputeerde mr. dr. A. J. J. M. Mes. Daarna droeg de voorzit ter van de Veron, de vereniging voor experimenteel radio-onderzoek ln Ne derland, de heer L. J. van der Tholen, de gedenksteen vervaardigd door de heer Dannenburg aan de goede zorgen van het gemeentebestuur van Zierikzee over. Namens het gemeentebestuur nam de heer A. M. den Boer als waarnemend burgemeester tenslotte de verzorging van de steen op zich. Nadat de genodigden in de raads zaal ontvangen waren, begaf men zich naar de hal, waar de heer van der Tholen er een kort overzicht van gar, hoe plannen voor de gedenksteen ontstonden. Op 5 mei 1954 ontving de Veron een schrijven van de vereni ging voor wetenschappelijk radio-on derzoek, houdende mededeling, dat een gift van f 1500.werd beschik baar gesteld, voor die zendamateurs, die zich in de rampdagen verdienste lijk hadden gemaakt. Hoewel de Ve ron blij was met de gift, gaf de ver deling moeilijkheden, zodat het advies van dr. Neher gevraagd werd. Deze stelde voor om een herinneringsplaat ln één der rampcentra aan te bren gen, waardoor zeker de herinnering aan het werk in de rampdagen leven dig zou blijven. De heer van der Tholen verzocht vervolgens de heer Mes de gedenk steen te willen onthullen. In een kor te toespraak bracht deze de dank van J'hr. de Casembroot over, die zeer er- entelyk ls voor het opofferende werk in de februaridagen. „Toen de red ding voor honderden niet meer moge lijk scheen, gingen de zendamateurs met hun hulp anderen vooruit, waar bij Zierikzee een bijzondere plaats in nam, daar vanhier de verbinding met het vaste land tot stand gebracht werd", zo zei dr. Mes, die zich ver heugde dat een Zeeuwse stad voor de Federatie welstandstoezicht vergadertin Middelburg Viering van vijfentwintig-jarig bestaan. De federatie welstandstoezicht, voorheen genaamd federatie van or ganisaties werkzaam in het belang van de schoonheid van stad en land, zal op 30 mei a.s. te Middelburg haar jaarvergadering houden. Tevoren zal in de statenzaal aldaar de huishoude lijke vergadering worden gehouden. Nadat een excursie door Middelburg zal zijn gemaakt en de deelnemers aan de jaarvergadering door het ge meentebestuur in het stadhuis zullen zijn ontvangen, nuttigen de deelne mers des middags in hotel „De Burg" een lunch die door het provinciaal be stuur van Zeeland wordt aangeboden. Om half drie begint in de concert- en gehoorzaal een bijeenkomst waarvoor zijn uitgenodigd het provinciaal be stuur, gemeentebesturen, enz. De bij eenkomst draagt een enigszins feeste lijk karakter omdat de federatie vijf en twintig jaar bestaat. De voorzitter van de federatie wel standstoezicht, jhr. ir. J. de Ranitz uit Rotterdam zal de lustrumrede uitspreken. De secretaris van de fe deratie, de heer A. A. Maaskant uit Zwolle zal een voordracht met licht beelden houden over „de praktijk van het welstandstoezicht". gedenksteen was uitgekozen. De heer Mes besloot: „Ik hoop dat ieder die deze steen ziet aan de medewerking denken zal van de zendamateurs ln moeilijke dagen! Hierna verwijderde dr. Mes het wit te gordijn voor de gedenksteen. Namens het hoofdbestuur van de Wera werd gesproken door mr. A. P. H. de Lange. De heer van der Tholen droeg ver volgens de steen over aan de zorgen van het Zierikzeese gemeentebe stuur. Met enkele woorden herdacht spr. wijlen jhr. Scliuurbeque Boeye, die er een warm voorstander van was dat de steen in Zierikzee zou komen. Ook achtte de heer van der Tholen 't goed twee zendamateurs apart te noemen n.l. de Zierikzeeënaars P. Hossfelt en J. Koopman, die begin februari 1953 ais eersten er in slaag den vanaf Schouwen-Duiveland con tact te leggen met het vasteland. Beide ontmoetten elkaar in de ge deeltelijk onder water staande radio winkel Weltevreden. Geen van beiden had ooit een zender gebouwd, maar men slaagde erin. De spoel van de eindtrap werd op een fles met gedis tilleerd water gewonden. Als modula tor diende een geluidsversterker en als afstcmdictator werd een fiets- lampje gebruikt! Nationale bedevaart in Vrouwenpolder Zaterdag en zondag werd voor de twaalfde maal de Nationale Verken nersbedevaart naar Vrouwenpolder ge houden. De bedevaart, waaraan ver kenners uit geheel Nederland deelna men en die uitgaat van de Nationale verkenners-bedevaartcommissie, is me de dank zij het prachtige weer van zondag uitstekend geslaagd. De bede vaart werd bijgewoond door de hoofd commissaris van de Katholieke Pad vinders, mr. F. Janssens, de hoofd kwartiercommissaris voor training, de heer Jansse en de oprichter van de kath. verkennersbeweging, aalmoeze nier Plasschaart. De geestelijke leiding berustte bij aalmoezenier D. Kempers, terwijl de districts-commissaris ,de heer A. van Heerenwaarde, de dagleiding op zich genomen had. Het kampvuur werd geleid door oubaas H. Wouterlood. Het plechtige sluitingslof werd in de r.k. kerk te Middelburg gehouden en ge celebreerd door pastoor H. Snel met assistentie van de legeraalmoezenier, de majoor De Graaf en van aalmoeze nier Kempers. De wissel totem voor de meest scout- like houding werd dit jaar gewonnen door de Bisonpatrouille van de Sint- Percisiusgroep uit Breda. Verder kwa men de deelnemers uit het gebied van IJmuiden tot Heerlen. Er was zelfs een groep, die 160 km. heen en terug op de fiets had afgelegd om deze be devaart mee te maken. In de hal van het stadhuis te Zierik zee onthulde het lid van Ged. Staten, mr. dr. A. J. J. M. Mes, een gedenk- steen, die de hulp van de zendama- teurs in de rampdagen uitbeeldt. Na de onthulling droeg de voorzitter van de Vereniging voor experimenteel ra dio-onderzoek", de heer L. J. van der Tholen, de steen over aan het ge meentebestuur van Zierikzee. Rechts mr. dr. Mes, links de heer Van der Tholen. (Foto P.Z.C.) VAN in TOT tS.ljpe BLOESEMPRACHT. De bloesempracht op de Bcvelanden heeft de afgelopen dagen al veel be langstelling getrokken. Vooral in de omgeving van Kapelle—Biezclinge en IVemeldinge was het bijzonder druk. De perebomen staan nu in volle bloei en ook de appelboomgaarden zijn getooid met een weelde van witte en rose bloemen. De meeste appelsoorten hebben dit jaar een buitengewoon rij ke bloesem en ook met de pinksterda gen zal men nog kunnen genieten van dit tere natuurschoon. De appelbomen zullen vermoedelijk het mooist zijn. De perebomen zullen dan wel uitge bloeid zijn, zoals nn het geval is met de pruime- en kersebomen. Voor belangstellenden is de volgen de trip aan te bevelen; van Goes via REISLEIDER... Een aantal bestuursleden van plaat selijke verenigingen voor vreemde lingenverkeer in Zeeland, die zater dag te Aardenburg in vergadering bijeen waren, werden door het ge meentebestuur in de gelegenheid ge steld een rondrit per bus in de omge ving van Aardenburg te maken. Dat werd een bijzonder gevoegelij ke rit, vooral dank zij de kwaliteiten van Aardenburg's eerste burgerin zijn tijdelijke functie vanreislei der! Maar het bloed kroop toch ook hier wel eens, waar het niet gaan kon. Aardenburg's eerste burger was toch altijd meer burgemeester dan reisleider en zo kon het gebeuren, dat z'n gasten op een gegeven ogenblik het verzoek kregen om allemaal even naar rechts te kijken. De heren gehoorzaamden prompt, waarop de edelachtbare reisleider op gewekt vei-klaarde: ,Zo. nu heeft U 'die lelijke schuur aan de linkerkant van de weg tenminste niet gezien" de 's-Gravenpoluersestraat naar 's-Gra- venpolder, dan via binnenwegen nair Nisse, Ovezande, Oudelande, Baarland, Hoedekenskerke, door de Korenpolder naar de buurtschap Eversdijk en ver der in de omgeving van KapelleBie- zelinge langs de Postweg richting Yerseke, over binnenwegen naar We- meldinge en via Kapelle terug naar Goes. DIPLOMATIEKE AFTRAP. Voor de voetbalwedstrijd Saint-Hi- laire du HarcouetM.E.V.O., die za terdag a.s. gespeeld zal worden in het sportpark te Zierikzee, zal de aftrap worden verricht, namens de Franse ambassadeur in Nederland, door am bassaderaad B. Charrier. Dat wordt dan een „diplomatieke aftrap", zodat het voor de spelers oppassen geboden zal zijn.... NAAR DEN BOSCH. De schapenhouders in Zeeland kunnen (desgewenst) het aloude lied „Dat gaat naar Den Bosch toe" aanheffen. Op 29 augustus zal daar namelijk de 26ste schapenfokdag van het „Tcxcls schapenstamboek" worden gehouden. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de Bossche veemarkthallen kunnen dit jaar ook de schapenhouders uit Limburg en Zeeland aan de fokdag deelnemen. GOUDEN BRUILOFT. In St.-Annaland vierde het echtpaar J. van LuijkDijkema zijn gouden hu welijksfeest. De heer Van Luijk was in St-Annaland jarenlang veiling meester en ook bekleedde hij enkele functies in het maatschappelijk leven. Hij is thans nog administrateur van de christelijke lagere school. IN BESTUUR. Tijdens de zaterdag in Utrecht ge houden jaarvergadering van de Ned. Ver. van Chr. Handelsreizigers en Agenten is de heer A. de Klerk uit Vlissingen in het bestuur gekozen. Voor de instrumenten M Derde verantwoording van ont- i vangen gelden voor instrumen- i ten van de Vlissingse muziek- H verenigingen „Ons Genoegen" en „St. Caecilia", waarvoor bij- dagen gestort kunnen worden I M op giro (16287 ten name van de firma F. van de Velde jr. te i Vlissingen, onder vermelding =j „Voor de instrumenten". Qok kunnen gelden worden aange- ■s boden aan het kantoor van de P.Z.C. in Vlissingen. s Reeds verantwoord 12 mei: f 2.018,68 i K. v. V,, Breskens f 2, Vlissingse Bestuurders Bond i f 100,— I IV. f 100,— ff Huis-aan-huis collecten Vlissingen f 900,59 Voetbalveld, |e zondagmiddag f 182,36 I m Totaal f 3.303,63 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Reeds meer dan 50 jaar de Bougie voor iedere motor I m p.N;V. Wi l l e rn^'va n R ij n H»ARLEfoMt|iWtG-4?5- .AHSÏERDAM.W,, lil- W2Ï|;(/rli»MEN) Officiële opening graansilo Zierikzee De officiële opening van de graansi lo van de coöperatieve aankoopver eniging SchouwenDuiveland G.A. aan het Sas in Zierikzee is thans defi nitief vastgesteld op vrijdag 1 juni. De ingebruikstelling wordt verricht door de heer H. D. Louwes, voorzitter van het Centraal Bureau. Dubbeltal Geref. kerk te Vlissingen De kerkeraad van de Geref. Kerk te Vlissingen heeft in de vacature van ds. P. van der Schaaf het vólgen de dubbeltal opgesteld: ds. R. Bakker te Doorn en ds. Th. Oostra te Hooge- veen. Op een heden (maandag) avond te houden gemeentevergadering zal op één dezer predikanten een beroep worden uitgebracht. Protest tegen uitkeringsregeling hongerstaking in Souburg? De vooorzitter van de Ambonezen-organisatie, de B.P.R.M.S., de heer Lilipaly, heeft aangekondigd, dat hij met ingang van vandaag in liet woonoord Souburg een hongerstaking zal beginnen uit protest tegen de nieuwe „uitkeringsregeling". Hij wil hiermede ook uitdruk king geven aan de grote ontevredenheid onder de Ambonezen over deze regeling, daarbij gevolgd door de andere leden van de B.P.R.M.S. en de P.N.M.S. Volgens de B.P.R.M.S. zullen ongeveer negentig pro cent van de Ambonezen, die een werkkring buiten de woonoorden heb ben of wel ongeveer 2500 het werk neerleggen. Aanvankelijk werd gemeld, dat ook de C.R.A.M.S. aan deze sta kingsactie zou deelnemen, maar besprekingen tussen het commissa riaat Ambonezenzorg en het hoofdbestuur van de C.R.A.M.S. hebben er toe geleid, dat dit hoofdbestuur de nieuwe regeling met ingang van vandaag wèl aanvaardt. Wel heeft men zich het recht voorbehouden over enkele punten nog nader overleg met minister Van Tliiel te plegen. Naar verluidt zouden de werkwillige Ambonezen bedreigd worden door de stakers, indien /-ij niet deelnemen aan hun actie. In verband daarmede zijn van overheidswege bepaalde maatregelen getroffen om mogelijke onrust in en om de woonoorden te voorkomen. De nieuwe regeling houdt, naar reeds werd gemeld, in dat de Am bonezen wat 't normale levens onderhoud betreft voor zichzelf moeten gaan zorgen. De verstrek king uit de centrale keukens wordt met ingang van vandaag gestaakt. Wèl blijven de Ambonezen in de woonoorden in het genot van vrije huisvesting, licht- en waterverbruik en brandstofvoorziening. De sta kende Ambonezen hopen, dat hun werkgevers begrip zullen tonen voor hun actie en hen na de sta king weer in dienst zullen nemen. In een rondschrijven van minister Van Thiel aan de Ambonezen zegt de bewindsman op de hoogte te zijn van de ontevredenheid, maar geen aanlei- FRANSE GESNEUVELDEN GEËERD. Franse ambassadeur was aanwezig Over dc Franse militaire be graafplaats te Kapelle klonk za terdagmorgen „The Last Post" als een eresaluut aan de gesneuvelden uit de meidagen van 1940, die hier ver van hun vaderland, een laat ste rustplaats vonden. Voor de zesde maal kwamen een aantal Franse autoriteiten en oud-strij ders naar dit Bevelandse dorp, om tezamen met de Nederlandse vrien den deze gevallenen te herdenken. Fier en strak wapperden de Franse en Nederlandse driekleur boven het monument, waarbij manschappen van de Kon. Marechaussee de wacht hadden betrokken. Terwijl de vaan dels van het 271e Franse regiment infanterie en van de Franse oud strijders eerbiedig neigden, liet de Kapelse muzikant J. Brouwer zijn trompetsignalen over de doden akker horen als sluitstuk van deze jaarlijks terugkerende plechtig heid. Even stralend als in de rampza lige dagen van 1940 was weer de na- JAARVERSLAG VERSCHENEN Bezoek nam toe uit binnen- en buitenland In liet twintigste jaarverslag (over 1955) van de Prov. Zeeuwse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer, wordt geconstateerd, dat het toeris me in die twintig jaren beduidend is toegenomen. Vooral na de tweede wereldoorlog was dit het geval en de praktijk heeft aangetoond, dat een aanvankelijk gevreesde teruggang niet bewaarheid is geworden. Dank zij royale steun van de provinciale overheid kon de vereniging het werk na de oorlog energiek aanpakken, zo wordt opgemerkt. In 1955 kreeg men bovendien een extra bedrag van 10.000,waardoor men de gele genheid kreeg het propagandablad „Zeeland-Vakantieland" uit te geven. Het toerist enseizocn 1955 was zeer Zowel uit binnen- als buitenland nam het bezoek toe. Met name kwa men er veel Fransen, maar ook En gelsen, Duitsers en ook weer meer Zweden dan voorheen. In het binnen land nam met name de belangstelling uit Zuid- en Noord-Holland toe. Uit Amsterdam kwam zelfs een groot percentage van de aanvragen binnen. In het jaarverslag wordt verder o.m. het in Zeeland gehouden A.N.- V.V.-congres gememoreerd. Veel aan dacht werd geschonken asui de propa ganda, waarbij het blad „Zeeland- Vakantieland" een succesvol middel was, evenals diverse folders dit wa ren. Samen met de V.V.V.'s in Lim burg en Noord-Brabant is intussen een folder ontworpen, genaamd „Het Zuiden van Nederland", die in een op lage van 100.000 exemplaren uitkomt en met name bedoeld is voor België en Noord-Frankrrjk. In het verslagjaar was er veel con tact met vertegenwoordigers van pers en radio uit binnen- en buiten land, hetgeen de propaganda eveneens len goede kwam. De samenwerking met de plaatse lijke V.V.V.'s was over het algemeen goed, hoewel de contacten in sommige gevallen nog nauwer hadden kunnen zijn. Met de A.N.V.V. bleef de ver slandhouding bijzonder goed. Er wer den in 1955 in Zeeland enkele nieuwe bedrijven geopend, die voor het toe risme van belang zijn. Het contact tussen de Prov. Zeeuw se V.V.V. en de provinciale overheid verloopt op prettige wijze, evenals de samenwerking met de plaatselijke overheden. De samenwerking met de Kamers van oophandel, zo wordt ten slotte nog gezegd, groeit nog tuur, toen het vrij talrijke gezelschap zich rond half twaalf voor het mo nument verzamelde. Burgemeester H. G. van Suylekom, die met de bei de wethouders de gasten ontving, riep hen allen een hartelijk welkom toe. Er waren weer de bestuursleden van „Le Souvenir Frangais" in Ne derland en hier te lande woonach tige Franse oudstrijders. Dit maal kon de burgemeester ook in het bijzonder de nieuwe Franse am bassadeur in Nederland, baron de Beauverger verwelkomen, die voor de eerste maal deze plechtigheid bij woonde. Hij was vergezeld van de Franse militaire attaché, kolonel Bourendon. De commissaris der ko ningin in Zeeland liet zich vertegen woordigen door de griffier der sta ten, mr. J. M. Pilaar. In zijn toespraak wees de burge meester ook o.m. op de goede ver standhouding tussen beide volkeren en herinnerde aan het grote offer dat de gevallenen brachten. Als eerste legde de Franse ambas sadeur een grote krans bij het mo nument, later o.m. gevolgd door mr. Pilaar namens de Provincie Zeeland, vertegenwoordigers van Le Souvenir Frangais, van de oudstrijders orga nisatie, het Nederlandse Oorlogsgra- vencomité en het gemeentebestuur van Kapelle. De heer Henri Brugerolle, afge vaardigde van de organisatie van Fransen in het buitenland, bracht dank aan de gemeente Kapelle voor de zorg aan de graven besteed en getuigde verder van de goede band welke tussen Frankrijk en Nederland bestaat. Ook bepaalde hij zijn land genoten bij de daad van de gevalle nen, die een les is van zelfverlooche ning in moeilijke uren hebben gege ven. Ds. M. Jaspin, Frans predikant en voorzitter van „Le Souvenir Fran gais", comité Nederland, herinnerde er in zijn toespraak aan, dat men thans voor de zesde maal op deze be graafplaats bijeenkwam om de ge vallenen te herdenken. In het bijzon der bepaalde hij zijn gehoor bij de zin van dit herdenken. De mannen zijn gestorven opdat hun kinderen het vreselijke van de oorlog niet meer zouden meemaken. Toch vond in andere delen van de wereld weer reeds hetzelfde plaats. Men zal ech ter geen beroep meerf op de wapens, maar op de geest moeten doen. Ds. Jospin herdacht in zijn toe spraak ook hen die elders zijn ge sneuveld, terwijl hij tenslotte nog enkele woorden wijdde aan de ach tergebleven betrekkingen. Na afloop van de plechtigheid volg de een ontvangst door het gemeente bestuur van Kapelle in de raadszaal op het gemeentehuis. Burgemeester Van Suylekom ver tolkte hier de gevoelens van de be volking, waarna de ambassadeur, ba ron de Beauverger, zijn diepe be wondering uitsprak voor hetgeen hier wordt verricht. Hij was dank baar gestemd, dat de bevolking van deze streek bij het herstel niet alleen aan zichzelf heeft gedacht, doch ook de graven van de helden niet ver geet. Dat het offer van de gevalle nen niet vergeefs is geweest, bewijst wel de band tussen beide landen, die hechter is dan ooit. ding te vinden op zijn beslissing te rug te komen! De maatregelen, die getroffen zijn, zijn zodanig dat niemand zonder geld de nieuwe periode behoeft in te gaan, aldus het schrijven. Wie geen inkomsten heeft kan een formulier invullen, dat verkrygbaar is b\j de beheerder van het woon oord. „Het zal duidelijk zyn", aldus voorts de minister, „dat als een dcr- geiyk formulier niet wordt ingevuld, aangenomen wordt dat inkomsten uil- arbeid of anderzins worden genoten". Via de deurwaarder. De organisaties van de Ambonezen, die zich tegen de nieuwe regeling ver zetten hebben in een telegram aan de voorzitters van dc beide Kamers der Staten-Generaal medegedeeld, dat zij een deurwaardersexploot tegen de Staat der Nederlanden zullen dóen uitbrengen ten einde de rechtspositie van dc ingezetenen van de woonoor den tegenover de staat officieel vast te stellen en op korte termijn een pro ces hierover aanhangig zullen ma ken. De vice-voorzitter van de B.P.R.M.S,. ds. Soepoesepa, heeft nog op een pers conferentie medegedeeld dat de nieuwe regeling gezien wordt als een poging tot bevordering van de assi milatie der Ambonezen in Nederland. De leiding van de Ambonese onafhan kelijkheidsbeweging vreest, dat voor al de jongeren als gevolg van deze re geling de woonoorden zullen verlaten, waardoor de nationale strijd zou wor den geschaad. Er zijn echter ook be zwaren van sociale en financiële aard tegen de nieuwe regeling, die in som mige gevallen een verslechtering in plaats van een verbetering van de ou de regelingen zou betekenen. Zeeuwse welpenhorden hielden „Indianenjacht" In het zogenaamde „Reigerbos" bij Wilhelminadorp liepen zaterdag middag vele gevederde en gevaar lijk uitziende „indianen" rond, gewa pend niet pijl en boog, kokers en schilden. Het waren ruim 230 Zeeuw se welpen, die er met hun leidsters en leiders de jaarlijkse rimboejacht hielden, die thans in indianensfeer opgezet was. De „krijgers" moesten veertien opdrachten uitvoeren. Na een span nende strijd, waarbij de welpen ge tuigden van een flinke dosis enthou siasme, werd de Karei Doormanhor- de uit Heinkenszand eerste met een totaal ven 93 punten. De jacht om de tweede plaats was zo mogelijk nog groter en het was uiteindelijk de tweede horde van de Berdenis van Berlekomgroep uit Middelburg, die onmiddellijk achter Heinkens zand eindigde. De winnaars kwa men voor een jaar in het bezit van het wisselschild, een tafelstandaard met een originele welpenvlag. Nadat eerst de kostuums van de indianen beoordeeld waren, begon het spel. Zo moesten de jonge wel pen hun kennis bewijzen in het sei nen, knopen leggen, schieten met pijl en boog, lassowerpen, kompas, acteren en nog veel meer vaardig- heidseisen. Om de tien minuten riep een tam-tam-krijger de indianen weer naar een volgend punt. Elk winstpunt leverde een kraal op, dat aan het hordesnoer geregen moest worden. Aan het eind kreeg elke horde een herinnering aan deze jacht in de vorm van een totemleer tje. De uitslag van de rimboejacht luidt: 1 Karei Doormanhorde, Heinkens zand, 93 pnt.; 2 Berdenis van Berle- komhordc II, Middelburg, 78 pnt.; 3 Berdenis van Berlekomhorde I, Middelburg, 76 pnt.; 4 Hertog van Beierenhorde, Goes, 75 pnt.; 5 Jacob Valckehorde, Goes, 71 pnt.; 6 Paul Krugerhorde, Middelburg, 70 pnt.; 7 Ridder Boudewijnhorde, Yerseke, 64 pnt.; 8 Evertsenhorde, Vlissingen, 62 pnt.; 9 Watergeuzen, Vlissingen, 57 rat.; 10 Mr. Bakkehorde. Zierikzee, 55 pnt.; 11 M. A. de Ruyterhorde, Vlissingen, 53 pnt.; 12 Vikings, Vlis singen, 51 pnt. v VANDAAG. Middelburg Electro: „Zo lang je nog een moeder hebt", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Razzia". (18 Jr.). 20 uur; Molenwater: „Miniatuur Wal cheren", 10—23 uur; Prov. Bibliotheek: Expositie over Zeeuwse spoorlijn, 10— 12.30, 13.30—17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2