Polder Walcheren verleende voor ruim één miljoen aan kredieten en ras-Air w n kaan SJorth Stat e 75c» jp cigarettes Zeeuwse Almanak ifvin f in kwaliteit vooraar PRODUKTIVITEIT IN KLEINE EN MIDDELGROTE BEDRIJVEN VEEL BELANGSTELLING VOOR HULSTER REINAERTDAGEN N.V.v.h. GEBR. POLAK VLISSINGEN Agenda a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 12 MEI 1959 VERGADERING NAM BELANGRIJKE BESLUITEN Oppositie tegen leggen van zanddam bij „Oranjezon" De algemene vergadering van de Polder Walcheren, die vrijdagmorgen in het Polderhuis te Middelburg bijeenkwam, heeft het dagelijks bestuur enkele belangrijke kredieten beschikbaar gesteld. Voor het bezinken en be storten van de onderzeese oever van de Zuidwatering werd een krediet van 360.000 verleend en voor het aa nbrengen van een duinvoetverdedi- ging aan de duinen tussen Zwanenburg en de Vijgeter in Koudekerke een krediet van 500.000. Bovendien ging men akkoord met het gevraagde krediet van 125.000 voor het aanleg gen van een zanddam achter Oran jezon. Over dit punt werd tevoren uitvoerig gedebatteerd, daar een min derheid van het dagelijks bestuur, namelijk mr. P. Loeff, zich hiertegen verzette. Met de stemmen van de heren Loeff en J. Bosselaar tegen werd het voorstel aangenomen. Discussie werd ook gevoerd naar aanleiding van de voorgestelde keqr op de stranden, die het dagelijks bestuur heeft ont worpen. Ook dit voorstel werd goedgekeurd. Een ander belangrijk besluit was nog de aankoop van een aantal percelen, erven en huizen in Zoutelan- de voor 32.653 in verband met de verzwaring van de zeewering voor dit dorp. De heer Loeff kwam tijdens deze vergadering met bezwaren tegen de zanddam, omdat hrj meende, dat door dit werk zonder noodzaak een mooi duinterrein verloren zal gaan. Bo vendien worden ter plaatse voor de kust strandhoofden aangelegd, waar door er volgens spr. geen zanddam achter de duinen nodig zal zijn. De heer Loeff raadde de vergadering dan ook aan dit besluit niet te neraèn, te meer, omdat niet bekend is of het rijk in de kosten bijdraagt. De heer S. A. Versluijs vroeg zich vervol gens af of de betekenis van deze dam een dergelijke uitgave wettigt en de heer J. C. Blaupot ten Cate wilde de mening van de ingenieur weten. Niet ongezien ermee de keukenkast in! Met simpelweg vragen om MAÏZENA DURYEA bent U er niet. Soms niet. Want het kan gebeuren dat U dan met iets anders thuis komt, dwars tegen Uw wensen in. En dan liggen teleurstel lingen op de loer. Want 't welslagen van Uw maaltijd valt of staat met 't bind middel dat U voor üw groen, ten, soepen en sausen ge bruikt. Neem daarom nooit 'met minder genoegen. MAÏZENA DURYEA moet het gijn. U moet echter niet alleen DURYEA vragen, maar ook toezien dat U 't krijgt. En.waarom zoudt U met minder tevreden zijn f Mr. W. F. E. Baron van der Feltz zei, dat het werk niet zo noodzakelijk is, gezien de passage in het voorstel, volgens welke de uitvoering pas geschieden zal wanneer het rijk een bijdrage geeft. Daarop vertolkte de voor zitter, mr dr R. W. Graaf van Lyn- den, de mening van de meerder heid in het dagelijks bestuur. Dit college ziet het werk als een nood zakelijkheid, hoewel het betreurt, dat hierdoor duinterrein zal wor den aangetast. De dam moet ge zien worden als de laatste water kering. Ter plaatse zal in ieder geval een voorziening moeten ko men, omdat de duinen hier als „zwakke plaats" zijn aangemerkt. Hoe de rijksbijdrage wordt is nog niet bekend. De ingenieur, ïr. H. Visser, lichtte vervolgens toe, dat het er hier om gaat een redelijke veiligheid te waar borgen tot aan de tijd, dat het Del taplan een feit zal zijn. De heer Loeff repliceerde hierna, dat hij het zeer de vraag achtte of het rijk aan dit werk zal bijdragenspr. zag de nood zaak nog steeds niet in. De heer Versluijs informeerde of de dam bestand zal zijn tegen een wa tervloed als die van februari 1953, waarop de voorzitter antwoordde, dat de dam „de eerste klap" moet kun nen opvangen en slechts laag zal zijn. De heer Bosselaar vroeg zich af of het niet beter zou zjjn de toestand zo te laten als zij nu is. Op een vraag van de heer Van der Feltz antwoord de mr. Van Lynden nog, dat het rijk een bijdrage zal geven, omdat het hier een „zwa,kke plaats" betreft. Keur problemen Bij de behandeling van het voor stel tot het bezinken en bestorten van de onderzeese oever de Zuidwa tering merkte de heer Van der Feltz op, dat de vergadering reeds vele VAN TOT AUF DEM TISCHE. Vanavond wordt In hotel „Egger- mont" te Hulst de return wedstrijd ge houden tussen de Hulstersc kaartclub „Auf dem Tische" en de Antwerpse vereniging „De Vriendenkring". Eni ge weken geleden wonnen de Zeeuws- Vlamingen de uitwedstrijd en de sin- joren zullen dus wel op revanche be lust zijn. EERSTE STEEN. Het was dinsdag een heuglijke dag voor Aardenburg, want op het ter rein aan de Wandeldreef werd in aan wezigheid van burgemeester en wet houders, het r.k.-schoolbestuur, het hoofd van de r.k.-jongensschool en de aannemer Van Hoorikx met zijn per soneel door pastoor Jos. Dierick de eerste steen gelegd voor de r.k.-jon gensschool. Na de bevrijding moest de r.k.-jongensschool van het ene ge bouw naar het andere zwerven. Se dert enkele jaren is zij nu gevestigd in het gebouw van de o.l. school op de 't Kind, dat bij die Middelburgse mevrouw kwam aanbellen om te vra gen of het een poosje met de ander- lialfjarige zoon des huizes mocht spe len, wist nog niet helemaal hoe het in de grote-mensen-weréld toeging. Ze sprak de mevrouw in kwestie dan ook niet aan met mevrouw zus-of-zo, maar heel ingenieus met pieties' moeder". Want de enige naam die ze kende, was die van het zoontje, van Pietje. pietjes' moeder", zo vroeg ze, „mag ik een poosje met Pietje spe- ïen V'. Pietjes' moeder, die het brave kind, een vijfjarig meisje uit de buurt, al leen maar van gezicht kende, vond 't uitstekend. ,Jij speelt maar met Pietje, hoor sprak ze gastvrij. Maar bij nader in zien wilde ze toch wel iets meer we ten over de antecedenten van het meisjeHeb jij geen broertjes of zus jes thuis?", vroeg ze. 'Net kind keek wat onzeker. .Nee", antwoordde ze, maar het klonk een beetje aarzelend. „Helemaal geen broertjes of zusjes drong mevrouw Pietjesmoeder nog aan. ,(Nou ja', sprak liet meisje toen. „We hébben er wél één". Ze zei het op een toon of die ene met meetelde. Daar was. ook een oorzaak voor, want even later voegde ze er 'n beet je schamper aan toe: „Zonder tan den". Pietjesmoeder vraagt zich nog steeds af, of ze bij dat meisje thuis een baby of een tandeloze opa in huis hébben Markt, waardoor deze school weer een klas in een ander gebouw moest on derbrengen. Men hoopt 1 augustus zo ver met de bouw gereed te zijn, dat er met ingang van september a.s. les kan worden gegeven. VOOR HET GROENE KRUIS. In Wemeldinge is dezer dagen voor een goed doel gevoetbald. Twee elftallen, één van de Coöp. Zeeuwse Aan- en Verkoopvereni ging en één van de Auto Mij. Zee land, beide te Wemeldinge, hon den de strijd aan en de opbrengst was voor het Groene Kruis te We meldinge. Na een spannende strijd won de Coöp. Zeeuwse aan- en verkoopverenigüig. HUWELIJKSFEESTEN. Als men de statistici mag geloven, worden er in de meimaand de mees te huwelijken gesloten en dus worden er in deze maand ook de meeste gou den bruiloften gevierd. Zo ook In Zee land. In Wemeldinge vlagde de buurt vereniging op woensdag 9 mei, want daar vierde het echtpaar K. van Da- len-Hoogenboom het vijftigjarig be staan van zijn echtvereniging. Op donderdag 10 mei vierden niet minder dan drie echtparen de gouden brui loft. Het echtpaar A. de VosLamper werd in Wemeldinge in de bloemen ;ezet, terwijl het echtpaar W. Heij- loerDeurloo in Poortvliet feest vierde. In Aardenburg jubileerde het echtpaar J. J. PleijsBruijnooge. B. en W. boden hier gelukwensen aan en 's avonds bracht de muziekvereniging „Koninklijke Aardenburgse Fanfare", waarvan de heer Pleijs bestuurslid is en tevens werkend lid, een serenade, De heer Pleijs is op 6 juni zestig jaar werkend lid van deze muziekvereni- g. Donderdag a.s. zal het echtpaar P. GoedhartLeys in Goes de gouden bruiloft vieren. De heer Goedhart is ongeveer vier jaar voorzitter van de afdeling Goes van de Nederlandse Bond van Ouden van Dagen. Het zal donderdag niet aan belangstelling ontbreken. malen kredieten heeft verleend, ter wijl de rijksbijdrage in de kosten nog niet bekend is. De voorzitter ant woordde, dat de rijksbijdrage in eer ste instantie nooit anders dan een voorschot is. Wanneer men daarop moet wachten gaat er veel tijd heen. Deze aangelegenheid kan niet tot de najaarsvergadering worden uitge steld. Inzake de keur op de stranden, tot vaststelling waarvan de vergadering besloot had het gemeentebestuur van Domburg diverse bezwaren inge bracht, waaronder de mening, aat deze materie reeds krachtens het Rijkszeeweringenreglement wordt ge regeld. Er kwam nogal wat discussie over dit voorstel, dat mr. Th. Portheine zeer ingrijpend vond, wijzende op de verbodsbepalingen, die er in zijn ver vat. Maar bovendien zijn er dispensa- die de schroe ven stellen. Deze spreker stelde en kele redactionele wijzigingen voor. De heer Van Feltz vroeg zich af of er zulk een misbruik wordt gemaakt, dat het dagelijks bestuur met deze, keur komt en merkte op, dat het drukste strand, dat bij Viissingen, wordt vrijgesteld. De heer Versluijs vroeg naar de consequenties van een en ander. Zullen de bepalingen soepel worden toegepast? De strandgenoe- gens moeten niet worden bedorven door deze keur! Uit het antwoord van de voorzit ter bleek, dat er geen feiten zijn ge constateerd, op grond waarvan er een keur moet komen. Er dient echter een zekere regeling te zijn. Het Rijks zeeweringenreglement is inderdaad op dezelde leest geschoeid, maar ver wekt in sommige gevallen twijfel, die men door middel van deze keur wil opheffen. Het gaat om het vei ligstellen van de werken, die de Pol der Walcheren bezit, op het Vlissing- se strand zijn deze niet aanwezig. ,,Of men nu van de hond of van de kat wordt gebeten", aldus de voorzitter, „men kan nog beter door de polder worden gebeten". „Wij moeten dit niet te streng be kijken". De voorstellen van de heer Portheine nam het dagelijks be stuur over, waarna de keur z.h.s. werd goedgekeurd onder aanteke ning, dat de heer Van der Feltz tegen was. Medewerking aan bouw van pension in Zouteiande Polder Walcheren vergaderde Tijdens de vergadering van de Pol der Walcheren, die vrijdag in Middel-, burg is gehouden, werd op voorstel van de voorzitter, mr. dr. R. W. graaf van Lynden, besloten de eignaar van pension „Haga" in Zouteiande facili teiten te verlenen. Dit pension valt thans namelijk onder de beheersgrens van de polder na de uitvoering van het eerste deel der zceweringsplannen in dit dorp. De eigertaar wil nu uit breiding, maar dan door middel van een afzonderlijk gebouw aan de West- kappelseweg op een terrein, waarvan de Polder Walcheren juridisch nog geen eigenaar is. Besloten werd om een verklaring van bereidheid in te dienen, omdat het hier een herbouw- plicht betreft, die voor 1 juni a.s. moet worden behandeld. Bij de aanvang der vergadering deel de de voorzitter mede, dat de heer J. Osté uit Middelburg wegens ziekte ge noodzaakt is als lid te bedanken. De heer Osté had sinds 1935 zitting als commissaris voor het ongebouwde eigendom. Deze vrijgekomen zetel zal worden bezet bij de jaarlijkse verkie zingen voor de periodiek aftredende leden, die op de derde donderdag van juni zal worden gehouden. De verga dering keurde het jaarverslag over 1955, waarover reeds eerder werd ge meld, z.h.s. goed. Voorts stelde mr. Van Lynden voor, om het personeel van de firma Van Oord, dat zich met voorbeeldige ijver wijdt aan de bouw van de strandhoof den op het Oostkappelse strand uit dankbaarheid een blijvend aandenken te geven. Hiertoe is contact opgeno men met de kunstschilder Louis Hey- mans. De vergadering gaf het dage lijks bestuur terzake een blanco vol macht. De vergadering besloot ook tot de aankoop van een partij van 320 ku bieke meter Manbarkl'ak tropisch hardhout, waartoe een krediet van' f 105.600 beschikbaar werd gesteld. Het polderpersoneel zal een uitke ring van 3 procent van de jaarwedde over 1955 krijgen. De vakantie-uitke ring voor dit personeel werd verhoogd, evenals het aantal verlofdagen. De contributie aa.. de Zeeuwse Polder- en Watèrschapsbond werd verhoogd, evi a's de jaarwedde van de voorzit- De griffier kreeg toestemming zich buiten Middelburg te vestigen. Voorts werden nog besluiten genomen inzake verpachtingen van vis- en jachtrecht. Benoeming. Ingevolge koninklijke machtiging is de heer A. L. Thomaes erkend en toegelaten, op voet van Nederlan der, als consulair agent van Frank rijk te Terneuzen. (Advertentie) B Ve L....... rreweg de meest gerookte Amerikaa Steunactie Nederlanders in Indonesië. Het Zeeuwse comité, dat een actie voert voor steunverlening aan Neder landers in Indonesië heeft met gere- patrieerden en belangstellenden een algemene vergadering gehouden te Middelburg onder leiding van de heer Ch. P. Spangenberg uit Goes. Mede gedeeld werd, dat de liefdadigheids avond, die in het Schuttershof te Middelburg werd gehouden een netto bedrag van 465.90 opleverde, waar van bereids 400.werd overge maakt naar het centrale comité in Den Haag. Besloten werd tot reorganisatie van het Zeeuwse comité en tot het stichten van afdellngscomité's in di verse Zeeuwse plaatsen. Vermoedelijk zal op 28 juli een leifdadighcidsvoor- stelling in Viissingen georganiseerd worden. Ook Goes, enige plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen en Bergen op Zoom zullen aan de beurt komen. Men was enthousiast over de ruime medewerking, welke te Middelburg werd ondervonden bij het organiseren van de liefdadigheidsvoorstelling op 7 april i.l. Het comité betuigde dank aan alle medewerksters, medewer kers en ook aan de middenstand, die milde gaven verstrekte. Tenslotte werd het centraal-comité voor Zeeland als volgt samengesteld: voorzitter C. Moens, penningmeester Ch. E. Montenari, secretaresse mevr. H. P. van Leeuwen, commissarissen Ch. P. Spangenberg en mevr. G. Moens-Vos. De samenstelling van plaatselijke comïté's is bereids ter hand genomen. Zeeuwse welpenhorden op Indianen jacht". Zaterdag 12 mei zullen de welpen horden van district Zeeland een in- dianenjacht houden te Wilhelmina- dorp.in het zogenaamde „Rcigerbos". Hieraan zullen ongeveer 200 welpen (jongens van 8 tot 12 jaar) en een 30-tal leiders en leidsters deelnemen. Pijperkorps „Juliana" helpt inzamelen Het Middelburgse pijperkorps „Ju liana", dat gisteravond assisteerde bij, de Collecte,, die door de Vlissingse mu ziekverenigingen voor hei: aanschaffen van nieuwe instrumenten werd gehóu den, zal ook vanavond weer in Viissin gen van de partij zijn. Dan wordt in het oude stadsgedeelte gecollecteerd. „Juliana" vertrekt daartoe om half acht van de r.-k. school in de Bree- straat voor een muzikale" wandeling van ongeveer een uur. Motor reed tegen muur. .Donderdagavond is de Vlissingse motorrijder L. A. van D. op de Mari- nedam te Viissingen tegenv een muur van een garage gereden en licht ge wond. Van L. was niet in het bezit van een rijbewijs; hij nam de bocht ter plaatse met te veel gas en kon daardoor zijn stuur niet houden. De motor werd vernield. N.I.V.E.-BIJEENKOMST TE GOES De heer G. I. van Leeuwen hield inleiding „Wat wordt er in de Ver. Staten voor en door de kleine en middelgro te industriële bedrijven gedaan tot verhoging van de produktiviteit was het onderwerp waarover de heer G. I. van Leeuwen, adjunct-secreta ris van het Ned. Instituut voor Ef ficiency vrijdagmiddag in hotel „de Korenbeurs" le Goes sprak voor de afdeling Zeeland. Met gebruikmaking van een flanel bord gaf de inleider een zeer syste matisch en heidér overzicht van zijn ervaringen, die hij opdeed als lid van een „small business team", dat vorig jaar een reis naar Amerika maakte om daar te bestuderen wat er op dit gebied gebeurt. Deze categorie be drijven met 10-199 werknemers maakt n.l. in ons land 14,3% van het totaal aantal bedrijven uit. Het is echter moeilijk de meest doeltreffen de middelen en methoden tot verho- „Voor de instrumenten Hier is dan de tweede verant woording van ontvangen gelden „Voor de instrumenten" van de Vlissingse muziekverenigingen „Ons Genoegen" en „Sint-Cae- cilia". Tot en met vrijdagavond ontvingen wij f 2018,68. Voorts zijn er nog enkele toezeggingen gedaan, waaronder twee van elk f 100. Mogen wij U er nog even aan herinneren, dat U voor de ge dupeerde muziekkorpsen gelden kunt storten op giro 66287 ten name van de firma F. van de Velde jr. te Viissingen onder vermelding „Voor de instrumen ten", en dat U ook gelden kunt aanbieden aan het kantoor van de' P.Z.C., Walstraat 58-60, Viis singen. De specificatie luidt thans: Reeds verantwoord 108, 9 mei: A. F5,— C. S. via dr. V. (be jaarde in „Bethesda", die^ met genoegen luisterde naar conc.) 1, Anneke S1, 11 mei: K.A.B.-afd. Vliss. 25,— Chr. Besturenbond plaats, centr. C.N.V. 25, H. A. S., Middelb. 2.50 Huis-aan-huis-collecte nieuwe stad 1.851,18 2.018,68 (Slot van pag. 1 Contactdag Voor dinsdag 22 mei staat een con tactdag op het program, die in het bij zonder gericht zal zijn op Frans- Vlaanderen. Prof. Vital Celen uit Ant werpen zal deze dag spreken over „Na- tionaliteitsgevoelens in Frans-Vlaan- deren" en André Demedts, directeur van radio Kortrijlc over „De schoon heid van Frans-Vlaanderen". In de avonduren zal het „Sint-Caecilia"-koor uit Sint-Jansteen, onder leiding van Wim Bartz, concerteren en o.m. in het Nederlands vertaalde Fr.ans-Vlaamse liederen ten gehore brengen. Plechtigheid op Franse begraafplaats te Kapelle Vanochtend (zaterdag) om half twaalf zal op de Franse militaire be graafplaats te Kapelle weer de jaar lijkse herdenking van de in 1940 ge vallenen worden gehouden. Een tach tigtal Fi'ansen, onder wie de ambas sadeur te Den Haag met zijn echtge note, zal de plechtigheid bijwonen. Na de kranslcgging zullen de geno digden door het gemeentebestuur van Kapelle in het gemeentehuis worden ontvangen. (Advertentie) Woensdag 23 mei zal Joost Noydens, acteur van het jeugdtoneel van de Kon. Ned. Schouwburg in Antwerpen, het in modern Nederlands bewerkte Reinaert-epos declameren. Voor don derdag 24 mei staat de vertoning van de Zweedse natuurflim „Het grote avontuur" op het programma, waarin men o.m. de belevenissen van een vossenfamilie lean aanschouwen. ging van de produktiviteit in. deze froep te vinden en hiervoor bij de on- ernemers van deze bedrijven actie ve belangstelling te wekken. Het team bezocht er vele bedrijven, over heidsinstellingen en onderwijsinrich tingen en sprak met talrijke personen Hierbij leerde men, dat er met be trekking tot het bedrijfsleven en de produktiviteit in de V.S. een ander klimaat heerst. Er leeft daar zeer sterk het besef van persoonlijke vrij heid en men heeft een grote afkeer van machtsconcentratie. De arbeids krachten zijn er schaars en duur, zo dat zeer sterk wordt gelet op de mo gelijkheden tot opvoering van de ar- beidsproduktiviteit. Verder is er de rijkdom aan mineralen enz., waardoor de machines en gereedschappen goed koop ziin. De pioniersgeest is er nog altijd aanwezig en door de hoge le vensstandaard is de binnenlandse zuigkracht op de produktie groot. Voorts is het onderwijs zeer sterk op de praktijk ingesteld. Spreker schrééf de hoge produktiviteit van de Ame rikaanse industrie voor een groot deel aan deze factoren toe. Tenslotte kwam hij tot de con clusie, dat ook in de V.S. het klei ne industriële bedrijf een zeer be langrijke plaats inneemt. Niet minder dan plm. 90% van de be drijven behoort tot de groep van de bedrijven met minder dan 500 werknemers. Men is er van me ning, dat het kleine bedrijf zich door de vele speciale functies, wel ke het vervult, zal weten te hand haven. Daar het kleine bedrijf weinig of geen staf- en hoger leidinggevend personeel heeft, moet de ondernemer aan alle facetten van het algemeen bedrijfsbeleid aandacht schenken. Door tijdsgebrek en onvoldoende ken nis schiet men hierin wel eens tekort Het tijdsgebrek kan worden opgehe ven door aantrekken van personen, aan wie bevoegdheden en verant woordelijkheid kunnen wordëh over gedragen, terwijl' onvoldoende kennis op het gebied van algemeen bedrijfs beleid door lezen, het volgen van cur sussen e.d. kan worden aangevuld. De studiegroep had de indruk gekre gen, dat de overheid, het onderwijs en de vrije organisatie in Amerika op ruime schaal hulp en voorlichting aan het bedrijfsleven geven. Naar de mening van spr. is Amerika ons in dit opzicht waarschijnlijk voor. In te genstelling tot in ons land, doet men er echter niet veel moeite althans niet op georganiseerde wijze de kleine ondernemer hiermee ook te bereiken en hiervoor te interesseren. De P.C.C.P.'s en de NTVE-afdelingen vervullen in ons land op dit gebied een zeer nuttige functie. Op deze causerie volgde een ge animeerde gedachtenwisselïng. De leiding van de middag berustte bij de voorzitter van de afdeling Zeeland, de heer G. N. van Ginkel uit Viis singen. T entoonstelling Evenals vorig jaar zal er ook dit maal een tentoonstelling van beelden de kunst worden gehouden, waarop o.m. vier werken van Zadkine te zien zullen zijn. Voorts zal er werk tentoon gesteld worden van o.a. Jef Cantré, Bert en Coole, Saverijs, Jacques Bel- paire uit Vlaanderen en van mevrouw Heybroek-Messer, Raymond Kimpe en H. Metsers uit 2,eeland. De expositie, die vier weken zal duren, zal zondag 27 mei geopend worden door dr. Paul Rogghé uit Gent, waarna verder nog gesproken zal worden door drs. Louis Lockefeer uit Hulst. De Hulster Reinaertdagen hebben vergeleken bij vorig jaar onmisken baar aan allure gewonnen. Het inter nationaal karakter werd versterkt en het programma kon worden uitge breid, terwijl de belangstelling nog sterk is toegenomen. Bevelandse B. en S. vergaderden Dezer dagen vergaderde de vereni ging van burgemeesters en secreta rissen van Zuid- en Noord-Beveland in het verenigingsgebouw te 's Heer Hendrikskinderen. Als bestuurslid werden herkozen de heren S. J. van Dijke, Kapelle, en C. F. A. M. van Horsigh, 's-Heerenhoek. Hierna bracht men onder leiding van burgemeester Vermet een bezoek aan de vier dorpskernen van 's-Heer- Arendskerke, waarbij o.a, het nieuwe complex, bestaande uit school, vereni gingsgebouw annex gymnastiekzaal en badhuis werd bezichtigd. Gerui me tijd bracht men ook door in de vo gelkolonie aan de Kaloot. Tot slot verenigde het gezelschap zich aan een koffiemaaltijd te Leweaorp. (Advertentie) HEJ ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. VANDAAG. Middelburg Electro: „Zo lang je nog een moeder hebt', (18 Jr.); Schouw burg: „Razzia", (18 jr.), 20 uur; Mo lenwater: „Miniatuur Walcheren", 10—23 uur; Prov. Bibliotheek, 10— 12.30, 13.30—17 uur. Viissingen Alhambra: „Blackboard Jungle" (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „De vechtjas", (14 jr.), 19 en 21 uur; Scheldekwartler: Jubileumreceptie E. H.B.O., 14 uur: E.H.B.O.-wedstrljden, 15.30 uur; toneelstuk, 20 uur. Goes Grand: „Gekweld geweten", (18 jr.), 19 en 21 uur; Schuttershof: re ceptie en uitvoering toneelvereniging „Kunst naar Kracht", resp. 15 en 20 uur; Prins van Oranje: uitvoering r. k. gymnastiekvereniging „Kaspor- go", 20 uur. MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg als van daag, 14.30 en 20 uur. Viissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: „IJscotoerlsten", (a.l.), 15 uur, als vandaag 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2