brylcreem Vlissingen moet winnen van V.S.V. om kans op de titel te houden VAN NELLE Een ereplaatje in de krant voor lV TIP-TONIC SPANNENDE PROMOTIEMATCH LEW. BOYS-'s-H. ARENDSKERKE Uw hoofdhuid fris - Uw haar gezond... heeft „voedingswaarde" voor Uw haar zware shag FC BROMLEY VOOR DE VIERDE MAAL NAAR VLISSINGEN 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 11 MEI 1956 BRESKENS HEEFT WINST IN OOSTBURG NODIG Zierikzee kan tegen Gudok vrijwel aan degradatiegevaar ontkomen Vlissingen speelt zondagmiddag op eigen veld een buitengewoon be langrijke wedstrijd tegen VSV '34, Als de Zeeuwen deze wedstrjjd nameljjk verliezen is het vrijwel zeker, dat Vlissingen uitgeschakeld is voor de titel van de amateur le klasse O. Bjj winst is echter alles nog mogelijk, want TSC heeft nog een zwaar programma voor de boeg. Zondag moet TSC al naar Alliance, de club, die vorige week Maurits ten val bracht. Interessant is ook de wedstrijd Maurits Kimbria. Missingen zou het meest gebaat zijn bü verlies voor Kim- bria of een gelijk speL Wij verwachten, dat Maurits deze match zal winnen. RoermondWH '16 is belangrijk voor de uiteindelijke be zetting van de onderste plaatsen. Een puntenverdeling ligt hier in de lyn der verwachtingen. Brabantia kan winnen van Sportclub Emma. nerveus door degradatiegevaar, is niet volkomen kansloos. In de vierde klasse II zal zondag de beslissing waarschijnlijk oolc nog niet vallen, want Breskens moet kunnen winnen van Öostburg. Daar mee komt Breskens gelijk' met Hans- weertse Boys, zodat dus een beslis singswedstrijd nodig is. De winnaar van YersekeClinge bezet in de eindrangschikking de derde plaats. We houden het op Yerseke. Ria W Luctor is onbelangrii" voor de stand. Ook hier is de thuisclub favoriet. Slechts drie wedstrijden zijn vast gesteld voor de tweede klasse B en daarbij komt slechts één Zeeuwse club in het veld. Hulst zal namelijk in een uitwedstrijd het moeten op nemen tegen RAC. Helemaal kans loos znn de Zeeuws-Vlamingen zeker niet, ai blijven de Brabanders favo riet. Roosendaal achten we sterker dan WVO, terwijl DESK van degra dant Dongen kan winnen. In de derde klasse C kan de beslis sing voor de bovenste en onderste plaats nog steeds niet vallen. Leider WSC zal het tegen Veerse Boys moei lijk krijgen, al rekenen we wel op winst voor WSC. Maar BSC zal bi De strijd om de onderste plaats gaat tussen Zierikzee en DHV, beide clubs hebben acht punten uit achttien wedstrijden. Onge twijfeld heeft Zierikzee zondag een uitstekende kans om teontkomen aan degradatie. De Schouwena- ren hebben namelijk een redeljjke kans op eigen veld te winnen van Gudok, terwijl DHV tegen Virtus kansloos lijkt. Verder Kan Hero winnen van RKC, terwijl VES '34 sterker is dan de Schutters. Hoewel de beide voor de degradatie in aanmerking komende clubs Odio en Nieuw Borgvliet zondag hun laatste wedstrijd spelen, is het nog niet geheel zeker, dat de degra dant al bekend zal worden. Er be staat namelijk een redelijke mogelijk heid, dat Odio bij Zeelandia zal ver liezen terwijl Nieuw Borgvliet op eigen veld ae winst in handen houd tegen Zeeland Sport, al is deze laat ste kans betrekkelijk gering. Bij winst van Nieuw Borgvliet en ver lies van Odio eindigen beide clubs gelijk en is dus een beslissingswed strijd noodzakelijk. Verder kan in deze klasse Corn Boys winnen van Hontenisse, terwijl de uitslag van SteenBiervliet nïc L ver van een ge lijk spel zal liggen. In de vierde klasse G wordt de wedstrijd BurghSteenbergen ge speeld. die niet meer belangrijk is voor de eindstand. Burgh, niet meer Advertentie J. De nieuwste tip voor Uw long drink: 'n TIP VAN BOOTZ Protest DFC toegewezen. De spelregel- en protestcommissie van de K.N.V.B. heeft te Den Haag vergaderd. Behandeld werd het pro test van DFC inzake de op 22 april jl. gespeelde wedstrijd DFC-Emma voor de hoofdklasse B van de K.N.V.B., welk protest werd toegekend. DFC protesteerde tegen het feit, dat bij 't toekennen van een strafschop aan de ze club enkele spelers van de tegen partij niet achter de bal stonden, doch aan weerszijden van het doel. De penalty werd door Advocaat ge mist. Na afloop werd de strafschop overgenomen en nu benutte Advocaat deze wel. De uitslag werd derhalve 2- 2. In de stand van de hoofdklasse B dient achter DFC gelezen te worden: 28 gespeeld, 12 gewonnen, 5 gelijk, 11 verloren, 29 pnt., 53-52 doelpnt. e achter Emma: 28-2-5-21-9 en 23-82. Programma afdelingsvoetbal. Voor de promotiewedstrijd uit de afdeling Zeeland naar de hogere re gionen van de K.N.V.B. zal a.s. weekeinde misschien reeds de be slissing vallen. Dan treden namelijk Lewedorpse Boys en 's-Heer Arends- kerke tegen elkaar in het veld. Bei de ploegen hebben nu van Renesse gewonnen en thans gaat het er dus om. Een prognose is in dit verband wel bijzonder gewaagd, maar de kans bestaat, dat de Boys mede door terreinvoordeel de mannen uit Arendskerke de baas blijven. Maar een gelijkspel is in dit duel dat zonder twijfel spannend zal wor den evenzeer mogelijk. Ook in de afdeling is men druk bezig met het afwerken van de res tanten der competitie. Zo wordt in de le klas B één van de laatste wed strijden gespeeld, namelijk Rapen burgKruiningen, waarin de bezoe kers zich wel de sterkste zullen to nen. Bij de reserves speelt Vlissin gen zijn laatste ontmoeting van 't seizoen, waarin het Oostburg II de winst wel afneemt. Steen II moet zich sterker tonen dan Biervliet H en van Goes II kan hetzelfde gezegd worden voor het duel mét Kruinin gen II. Vlissingen IV moet er in 2 A angst vallig voor zorgen, dat het niet ver liest van Breskens IH, anders is Aardenburg II meteen kampioen. Men behoeft echter geen vrees te koesteren. RCS III zal Zuidzande misschien een deel van de winst af handig kunnen maken. Het vierde team van Middelburg kan dat van Zeeland Sport niet aan. De 2e klas B wordt afgesloten met Hansw.' Boys IIPhilippine, waarin het terrein voordeel beslissend zal zijn. In 3 B tenslotte wint 's-Heer Arendskerke n van Sluiskil III en Clinge Hl van Ranenburg II. Het programma luidt: promotie- competitie: Lewed. Boys's-Heer Arendskerke; le klasse B: Rapen burgKruiningen; - res, le klas: Steen IIBiervliet H; Oostburg n Vlissingen III; 2e klas A: Vlissin gen IVBreskens III; RCS III Zuidzande; Middelburg IVZeeland Sport IV; 2e klas B: Hansw. Boys HPhilinnine; 3e klas B: 's-Héer Arendskerke IISluiskil III; Ra penburg IIClinge III. omdat Brylcreem waardevolle, versterkende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën bevat. OMDAT de oliën in Brylcreem I geëmulgeerd zijn voor smetteloze r haarverzorging. omdat massage met Brylcreem een dubbel voordeel geeft: mooi haar en gezond haar! brylcreem geeft wat Uw haar nodig beeft Beecham (Nederland) N.V. Voor Engrot: Jacq. Mot N.V., Amsterdam S.V.D. is in promoiiestrijd tegen Zaamslag favoriet Restanten in zaterdagvoetbal. Ook in de zaterdagvoetbalcompe titie gaat de promotiewedstrijd voor een plaats in de le klas beginnen. De eerste wedstrijd is tussen SVD, dat vorige week kampioen van 2 C werd en Zaamslag, dat reeds enige tijd geleden de eretitel van 2 E ver overde. Een voorspelling te doen is hier wel uiterst moeilijk, maar. mis schien zal het terreinvoordeel een grote rol spelen. Mede geziendeze omstandigheid kan echtoer SVD wel als favoriet worden aangeduid. Voor het overige is er slechts een klein programma, waarin restanten worden afgewerkt. In de 2e klas A zal Nieuwaorp II Ivapelle H wel aan zijn zegekar binden. VCK H is te stei'k voor Kloetinge H en Rillandia II houdt de punten tegen Wolfaarts- dijk wel in eigen huis. In 2 C ontvangt Mevo Yerseke II. De Zierikzeeënaren kunnen zich nog een behoorlijk eind opwerken en zul len van deze kans zeker nu profite ren. Beren gaat naar Wissekerke en het zal daar niets dan verliespunten oplopen. In 2 D vechten Mevo II het met elkaar uit, hetgeen het tweede wel voordeel zal opleveren. Sinoto, dat kampioen is, stuurt De Boys uit „Bru" wel met een nederlaag terug. Het programma voor zaterdag luidt: promotiecompetitie: SVD Zaamslag; 2e klas A: Nieuwdorp II Kapelle II; VCK II—Kloetinge II; Rillandia HWolf aartsdijk n; 2e klasC: MevoYerseke II; Wisseker keBeren; 2e klas D: Mevo n Mevo III; SinotoBruse Boys. 6 2 3 1 7 6 13 2 5 VOETBALLERS JUBILEREN Nemen Zeeuwen zaterdag 19 mei revanche? De voetbalvereniging „Vlissingen" opent het. jubileumprogramma ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan op zaterdag 19 mei met een wedstrijd tegen Bromley FC. De Engelse gas ten komen reeds op vrijdag 18 mei omstreeks half zeven in Vlissingen aan, waar zij allereerst door burge meester en wethouders in het stad huis ontvangen worden. Vervolgens worden zij verwelkomd in het club lokaal van „Vlissingen", waar een maaltijd wordt aangeboden, 's Zater dagsmorgens maken de bezoekers 'n excursie naar „De Schelde." De wedstrijd begint 's avonds om zeven uur en wordt voorafgegaan door 'n wedstrjjd tussen de B-junioren van Vlissingen en Middelburg, die om kwart voor zes begint. Op eerste pinksterdag wordt een bustocht door Walcheren gemaakt, waarbij een bezoek aan Miniatuur Walcheren wordt gebracht. Op 2de pinksterdag vertrekken de Engelse gasten weer. Het wordt de vierde maal, dat Bromley FC een bezoek aan Vlissin gen brengt. Drie maal waren de lissingers te gast in Engeland, zo dat dit de zevende ontmoeting in totaal wordt. In de zes tot nu toe gespeelde wedstrijden kwam echter steeds een vertegenwoordigend Vlissings elftal tegen Bromley in het veld. De ont moetingen hadden een aparte sfeer en waren alle buitengewoon span nend. Dit blijkt ook wel uit het standenlijstje: 14-12 12-14 Niet minder dan drie maal werd er dus gelijk gespeeld, na melijk in 1946 in Vlissingen (3 3) en in Bromley (11) en in 1948 in Bromley (11). De ge overwinning van Vlissingen werd behaald in 1947 op eigen veld (32). De beide laatste wedstrijden waren echter voor Bromley. In 1954 verloren de Vlis- singers in eigen huis met 12 en vorig jaar kregen zij in Bromley een 5—3 nederlaag te slikken. Bromley speelt in de hoogste amateurklasse van Engeland en is daarin de laatste tien jaren nimmer lager dan op de derde plaats ge ëindigd; de. club werd in deze tien jaar zelfs vier maal kampioen. Op het ogenblik neemt Bromley weer de derde plaats in op de ranglijst. Dit seizoen bereikte de club de fi nales van de „Londen Charity Cup" en van de „South Thames Cup." Het elftal, dat op 19 mei tegen Vlissingen in het veld komt, ziet er als volgt uit: Doel: W. Lloyd; achter: D."Chan try en H. Curr; midden: R. Sheen, L. Wager en D. Lynch; voor: T. Lawson, A. Viney, Denis Studley, B. Kinsey en R. Hiïl. Zeven van deze spelers kwamen ook in 1954 tegen Vlissingen uit, namelijk Lloyd, Chantrey, Sheen, Wa ger, Hill, Studley en Kinsey. Do beste man van de ploeg is on getwijfeld Denis Studley, de mid denvoor van het Engelse nationale amateur-elftal. Spil Wager werd eveneens verschillende malen opge steld in het Engelse amateurelftal, evenals linksbuiten Hill. Linksback Curr en rechtshalf Sheen komen re gelmatig uit in het vertegenwoordi gende elftal van de graafschap Kent. In alle tot nu toe gespeelde wed strijden kwamen de Vilssingers bo ven hun normale vorm uit. Ditmaal zijn zij er bovendien op gebrand om revanche te nemen voor de twee achtereenvolgende nederlagen. Dat zal een zware opgave worden. Hoewel het elftal van Vlissingen nog niet is samengesteld, mag wor den aangenomen, dat de ploeg in de zelfde samenstelling zal uitkomen als in de laatste competitiewedstrij den het geval was. Het Wereldgebeuren. Wijsheid gevraagd Veldmaarschalk Sir John Har ding, gouverneur van Cyprus, maakt op de bezoeker een pret tige indruk. Onlangs kwam een me dewerker van de Frankfurter Allge- meine Zeitung bij hem op visite in het paleis, dat hij bewoont in een villawijk aan de rand van Nicosia, de hoofdstad van het eiland. In Atheen- se bladen had de journalist gelezen, dat Harding wel wordt genoemd „de Mau-Mau-overwinnaar", „de „Gauleiter" de ..bloedige onderdruk ker." Maar toen de maarschalk hem tegemoet trad, zei hij bij zichzelf, dat deze ogen in elk geval niet be hoorden „bij gewone bloedhonden" en dat gewone landvoogden weinig heb ben van Hardings manier van doen. In deze ogen waren moed en men selijke warmte tot een bijzondere vermenging gekomen en niemand kan natuurlijker optreden dan deze innemende gouverneur. Men zegt, dat hij de hele dag voor de slag van El Alamein, toen hij de zevende pantserdivisie aanvoerde, in alle ge moedsrust in zg'n tent zat te lezen. Aan zijn linkerhand mankeren de middelste vingers. Die heeft hij kor te tijd later, vlak voor Tripolis, ver loren, toen zijn tank in de lucht vloog. Deze gouverneur heeft nu deze vveeK besloten, geen gratie te verlenen aan twee Cypiiotën, die tot de dood zijn veroordeeld LEZERS SCHRIJVEN Naar aanleiding van het op 8 mei in de P.Z.C. gepubliceerde commen taar op de voetbaluitslagen van zondag 6 mei, zij het mij vergund een kleine toelichting te geven. In genoemd commentaar, geschreven onder de kop „Kruiningen maakt 's- Heer Arendskerke in (60)", werd namelijk vermeld, dat 's-H. Arends kerke „er kennelijk met de pet naar gegooid heeft". vermoord. Toen Hardings besluit be kend werd gemaakt, werden meteen maatregelen genomen om aan relle tjes het hoofd te bieden. De geheime verzetsorganisatie Eolca, welks lei der, generaal Grivas, nog steeds niet is gevonden, had immers met repres- sailles gedreigd, wanneer de dood vonnissen zouden worden uitgevoerd. Het is waarschijnlijk geen toeval, dat Griekenland juist op dezelfde dag bij de Europese Commissie voor de Rechten van de Mens een klacht in diende tegen Engeland, omdat over tredingen van de Europese conven tie voor de rechten van de mens zijn begaan door de regering van het eiland Cyprus, waarvoor de Britse regering verantwoordelijk wordt ge steld. Nu aartsbisschop Makarios, de geestelijke leider van het eiland, naar Mahë is verbannen, is er geen sprake meer van onderhandelingen met de roerige bevolking over de toe komst van het eiland. Er zu'n 400.000 Griekse Cyprioten tegenover 100.000 Turkse. De Griekse vinden, dat het eiland 't recht moet hebben om over eigen lot te beslissen. En daarbij zyn de Griekse Cyprioten niet tevre den met zelfbestuur: zij willen niet anders dan deel uitmaken van Grie kenland. Engeland en Griekenland behoren beide tot de Noordatlantische verdragsorganisatie, die juist dezer dagen een driemanschap neeft gevormd, dat moet onderzoeken hoe tussen de aangesloten landen nauwe re samenwerking op politiek en zo mogelijk ook op economisch gebied tot stand kan worden gebracht. De ministers van buitènlandse zaken van Canada, Italië en Noorwegen, de heren Lester Pearson, Gaetano Martino en Halvard Lange, zullen voor de uitvoering van die opdracht de hoofdsteden bezoeken van de le den-landen. Wat nu de verhouding tussen de hoofdsteden Londen en Athene betreft, heeft dit drieman schap zeker veel vindingrijkheid no dig. Het enige, wat Griekenland en Engeland op het ogenblik gemeen hebben, is hun vaste voornemen om weerstand te bieden aan elke druk van achter het IJzeren Gordijn. Maar dat is dan ook het enige wat hen ervan weerhoudt, om zich niet langer te beschouwen als eikaars bondgenoten. De nieuwe commissie van de Navo, die al direct als „de drie wijze mannen" is aangeduid, zal hier zeker kunnen bewijzen, of zij in derdaad recht heeft op die naam. En wat gouverneur Harding betreft, die aan het hoofd staat van een eiland dat de Britten nodig hebben als ba sis voor de handhaving van hun po sities in het Midden-Oosten, waar de meerderheid van de bevolking zich op allerlei manieren tegen hen keertook deze Harding, die moed aan menselijkheid paart, heeft in deze dagen meer dan ooit wijsheid nodig. Dat dit onjuist is moge blijken uit de- volgende punten: 1. 's-Heer Arendskerke kwam vrij wel met een volledig elftal in het veld; één speler was verhinderd aan wezig te zijn. Er is geen sprake van geweest, dat dit elftal zich gespaard heeft voor de promotiewedstrijd van a.s. zondag tegen Levedorpse Boys. 2. Door onenigheid met één zijner medespelers enerzijds en door teleur stelling over het toen al duidelijke verlies anderzijds verliet een speler van 's-Heer Arendskerke het veld. Onverschilligheid omtrent de uitslag was er dus zeker niet. 3. In de loop van de wedstrijd en na afloop werd door verschillende spelers van het kampioenselftal ver klaard, dat ze Kruiningen „op geen stukken na aankonden." 4. Bovendien moet men bij enig nadenken wel tot de conclusie komen, dat geen enkel elftal, dat zich res pecteert, zich zal laten „afslachten" uit onverschilligheid, omdat het kampioenschap toch al behaald is. Het elftal zou dan immers zijn pres tige als kampioen en mogelijk als promoverend team verliezen. Tenslotte kan vermeld worden, dat ondanks, de warmte de wedstrijd vlot en snel werd gespeeld, soms wat fors, doch wel sportief. C. W. Saaman, doelman le elftal van „VV Kruiningen." Noot van de redactie. Hoewel het niet onze gewoonte is kritieken op voetbalcommentaren te plaatsen, hebben wij voor het schrijven van de heer C. W. Saaman een uitzonde ring gemaakt, omdat dit meer een toelichting dan een kritiek is. Advertentie onderhoudsprodukten geven DIEPGLANS aan uw auto, motor/ scooter of flets

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 6