Jubilerend „O.K.K." zorgde voor geslaagd bondsconcours I 1 r Itvin De sfcènd WEDSTRIJD VAN PADVINDERS OVER HET DELTAPLAN Zeeuwse Almanak BURGEMEESTER PLEITTE VOOR EEN ZIJNER GEMEENTENAREN ZEEUWSE LANDELIJKE RUITERS OP Z.L.M.-DAGEN IN DOMBURG PULLMAN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 11 MEI 1956 MUZIEKFESTIVAL IN SCHOONDIJKE Zilveren ere-medaille O.N. voor de heren A. Luteyn en A. van Male Schoondyke had zich op Hemelvaartsdag In feesttooi gestoken ter gele genheid van het jubileuni-bondsconcours van de Bond van Muziekvereni gingen In Zeeuwsch-Vlaanderen. Honderden muzikanten waren de gast van de plaatselijke harmonie „Oefening Kweekt Kunst", die in verband met haar dertiende lustrum de organisatie van dit concours op zich ge nomen had. Behalve de vereniging vierde ook een aantal leden van „Oefening Kweekt Kunst" een jubileum. Aan twee van hen, de heren A. Lutein en A. van Male, werd de ere-medaille toegekend in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Het was opmerkelijk, dat het concours werd gewonnen door het jubilerende „Oefening Kweekt Kunst", waardoor het zich in bezit stelde van de wisselbeker van het bondsbe- stuur en de door H.M. de Koningin beschikbaar gestelde medaille. Tjjdens een officiële ontvangst van de besturen der deelnemende vereni- fingen door het gemeentebestuur van choondjjke in het jeugdgebouw, dankte burgemeester F. A. van Rose- velt de tienjarige bond en het 65- jarige „Oefening Kweekt Kunst" voor beider succesvol streven om het culturele leven in streek en gemeente op een hoger plan te brengen. Zij heb ben zich tot een onmisbaar element in het gemeenschapsleven gemaakt In zijn welkomstwoord richtte de burgemeester zich in het bijzonder tot de heren P. A. Ocké, de bonds voorzitter, A. Th. 't Gilde, secretaris, J. F. Filius, penningmeester, H. Stam, de directeur van de Zeeuwse Muziekschool, M. Ogier uit Den Bosch en L. Morée uit Olst, beiden juryleden P. Kerkhove, hoofdbestuurslid van de landelijke federatie van harmonie- en fanfaregezelschappen en voorzitter van de provinciale federatie, de be sturen van de muziekverenigingen, de bestuursleden van „Oefening'Kweekt Kunst" en hun dames, en tot de Bel gische vrienden. „Zestien jaar geleden kwam er een tydeljjk einde aan onze vrij heid", zo zei burgemeester Van Rosevelt, „vandaag de dag mo gen we ons gelukkig prijzen, dat \vy dit feest als vry volk mogen vieren". Vervolgens wenste hy de jubilerende vereniging en bond Seluk. De heer Van Rosevelt oopte, dat de bond een even ho ge ouderdom zou mogen berei ken als het 65-jarige „Oefening Kweekt Kunst", dat hjj dankte voor de steeds groter wordende activiteiten. Vijf jubilea Voorts richtte de burgemeester zich tot de leden-jubilarissen. De heer A. Goethals, blaast reeds een halve eeuw in het korps mee en de heer A. J. Versprille is 40 jaar lid, waarvan tien jaar van het bestuur, terwijl de heer J. Poissonnier 40 jaar de eerste klarinet hanteert. Veertig jaar is de heer A. van Male, thans penningmeester, reeds bestuurslid, terwijl het „jongste" jubileum ge CAMERA'S 1 1 FILM vierd werd door de heer A. Lutein, die reeds 25 jaar de bezielende diri gent van het korps is. De burgemees ter speldde de beide laatstgenoemden de by de hun verleende koninklijke onderscheiding behorende versierse len op. De heer Kerkhove bracht de ge lukwensen over van de landelijke en de provinciale federatie en van „Euphonia" uit Goes. Nu ook de landelijke overheid de subsidiebasis uitgebreid heeft, verzocht hij burgemeester Van Rosevelt om aandacht te beste den aan het rondschrijven, waar in ook de gemeenteraden worden verzocht harmonie- en fanfare gezelschappen te subsidiëren. De voorzitter van „Oefening Kweekt Kunst", de heer A. J. de Klerck, wees er op, dat dit concours het laatste zal zijn van de Zeeuws- Vlaamse bond, omdat deze naar de federatie is overgegaan. Tot slot dankte hij voor de gelukwen sen en de medewerking, die het gemeentebestuur in zo grote mate gegeven heeft. De bondsvoorzitter, de heer Ocké, wees er op dat „Oefening Kweekt Kunst" aan elk concours deelneemt en daarbij in de hoogste afdelingen immer met ere-prijzen uit de dus komt, voorts verzekerde hij de heer Kerkhove, dat de bond altijd bij de landelijke organisatie aangesloten zal blijven. Tenslotte drong hij er bij de verenigingsbesturen op aan om deel te nemen aan de voorbereiding voor de muziekexamens, die vooral voor de jeugdige muzikanten van groot belang zijn. Tot slot wgrd nog gesproken door de heren Morée, L. Beckaert, die als voorzitter van de Belgische vereni ging „Eendragt Maekt Magt" uit Watervliet dank zegde voor de uit nodiging, en I. de Hullu uit Bres- kens. Na afloop van deze ontvangst mar cheerden de deelnemende korpsen in optocht naar het gemeentelijk sport terrein, waar het concours gehouden werd. Tot ongeveer zeven uur des avonds zijn de muzikanten in een ede le strijd gewikkeld geweest, waarbij de jury hen beoordeelde op zuiver heid, klankgehalte, nuancering, tech niek, samenspel, opvatting en rit miek. Organisatorisch en muzikaal mag het jubilerende „Oefening Kweekt Kunst" terugzien op een uit nemend geslaagd muziekfestijn. Er werden goede muzikale prestaties ge leverd, getuige de vele eerste prijzen. Nadat de bondsvoorzitter de uit slag bekendgemaakt had, reikte bur gemeester van Rosevelt de prijzen aan de winnaars uit en overhandigde verder aan elke deelnemende vereni ging een diploma. De winnaar van 't concours gaf tot besluit een concert in de muziektent. Uitslagen De uitslagen van het muziekcon cours te Schoondijke luiden: Harmonie 3e afdeling: „Concordia" Axel, 102 punten, 2e pry's. Fanfare 2e afdeling: „Oefening Baart Kunst", Hoofdplaat, 115 pun ten, le prijs; „Koninklijke Aarden- burgse Fanfaren", Aardenburg, 107 punten. 2e prjjs; „Nut en Genoegen", Nieuwvliet, 102 punten, 2e prijs. Fanfare le afdeling: „Uit het Volk Voor het Volk", Breskens, 122 pun ten, le pr. en medaille van „O.K.K.".: Harmonie uitmuntendheid: „Har monie Tcrneuzen", Terneuzen, 132 mnten, le prijs met lof en medaille, teschikbaar gesteld door burgemees ter F. A. van Rosevelt van Schoon dijke; „Eendragt Maekt Magt", Wa tervliet (België), 122 punten, le prijs en medaille, beschikbaar gesteld door de V.V.V. Schoondijke; „De Volhar ding", Zaamslag, 107 punten, 2e prijs. Fanfare ereafdeling: „Harmonie", Oostburg, 134 punten, le prijs met lof en zilveren legpenning, beschik baar gesteld door jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commissaris der konin gin in Zeeland. Harmonie ereafdeling: „Oefening Kweek Kunst", Schoondijke, 137 pun ten, le prijs met lof, beker van het bondsbestuur en medaille, beschik baar gesteld door H.M. de Koningin. (Advertentie) ZIJ DEDEN „WATERSTAATSWERK" „Jacoba van Beierengroep" Goes, won eerste prijs Padvinders uit vrijwel geheel Zee land waren woensdag naar Zuid-Be- veland getogen voor de jaarlijkse wed strijden van het district Zeeland van „De Nederlandse Padvinders". Er werd gekampeerd op een terrein on der Lewedorp. Dit jaar waren de wed strijden voornamelijk gewijd aan het Deltaplan en het Drie-'eilandenplan. Bij het kampvuur, dat woensdag avond werd ontstoken, werd iets van beide plannen verteld, waarbij onder- VAN TOT ELEKTRIFICATIE. Maandagavond is de elektrificatie van de Appelstraat en de Langeweg te Sint-Kruis een feit geworden. Door het omdraaien van een handle zette burgemeester J. M. A. C. van Dongen in tegenwoordigheid van het college van B. en W., ir. Vis van de PZ.E.M. en de heren J. Sanderse, technisch ambtenaar en J. P. de Fey- ter, districtsmonteur, en vele be langstellenden beide straten in een zee van elektrisch licht. Een bijzon derheid is nog. dat het transforma torstation niet in een gebouwtje is ondergebracht, maar beveiligd door een afrastering in de open lucht is geplaatst. Na de „opening" verzamelden de aanwezigen zich in het huis van de heer C. P. Snou- GELUID Er is een zegswijze verouderd. Totaal verouderdDe leuze „Een nieuwe len te, een nieuw geluid gaat niet. meer op. Dat moet veranderd worden in Een nieuwe lente, een hard geluid". De lente is luidruchtig geworden. De lente komt. niet meer op fluwelen voeten, maar met. harde Klanken iiit tientallen radio's in tientallen wonin gen in de straten van ook Zeeuwse steden. Dat is anno 1956 het stedelijk lent cv er schijnsel hij uitstek. Zodra de mensheid met open ramen kan wo nen, barst uit diezelfde ramen het ge luid naar buiten. Het ingeblikte ge luid van een symfonieorkestof van een coleratuur-zangeres, van Johnny Jordaan of van Johan Bodegraven, of van allemaal tegelijk. Uit grote, for se, moderne radiotoestellen, in klank volume gelijk aan een militaire kapel op volle sterkte. Een zonderlinge liefhebberij. De merkwaardigste hobby, die wij ken nen. En bovenal de storendste. Maar het-schijnt, dat het ongenees lijk is. waert, waar o.m. het woord gevoerd werd door de heer J. A. Maas, bur gemeester Van Dongen en Sr. Vis. HUWELIJKSJ UBILEA. Te Koewacht vierde het echtpaar A. de WaeleMattheys zijn vijftigja rige bruiloft. De echtelingen moch ten vele gelukwensen in ontvangst nemen, o.m. van het gemeentebe stuur. Vijfenvijftig jaar getrouwd was woensdag het echtpaar J. van der PylLaviënne. De man is 79 jaar en de vrouw 76 jaar. Het feest wordt zaterdag in Oudelande gevierd. BALDADIGHEID. By de in aanbouw zijnde open bare lagere school in plan West te Axel hebben jeugdige boos doeners kans gezien de afgeslo ten gebouwen binnen te dringen. Er werden muren met verf beklad en verschillende materialen wer den vernield. De rijkspolitie doet haar best de schuldige(n) te vinden. WEGAFSLUITING. Wegens het uitvoeren van werken vernieuwing van het wegdek is de weg tussen Philippine en Drie kwart, een deel van de verbindings weg tussen Oost- en West-Zeeuwsch- Vlaanderen, tijdelijk afgesloten. Het verkeer wordt omgelegd via Hoek BraakmanoolderBiervliet. De werkzaamheden zullen vermoe delijk enkele maanden in beslag ne men. meer werd gewezen op de steeds gro tere mogelijkheden, die de mens ten dienste staan om de Nederlandse erf vijand, de zee, te bestrijden. De erva ring en de bekwaamheden, die in het eeuwenlange gevecht tegen het water werden verkregen, maken het mét het moderne vernuft, de ingenieurs van nu mogelijk grootse objecten als deze beide plannen uit te voeren. Na de inleiding improviseerde elke patrouille een „een-acter" op het thema Deltaplan, waarbij kwam vast te staan, dat er bij deze jongelui grote belangstelling en vooral ook begrip bestaan voor al lerlei zaken rond het Deltaplan. Donderdag ging men naar het Wol- faartsdijkse veer, vanwaar naar Kam perland werd gevaren. Onderweg moesten de jongelui allerlei „water- staatskundig" werk verrichten, zoals peilingen enz. Ook werd aandacht be steed aan de mogelijkheden van de landaanwinning. Te Kamperland be reidden de jongens een primitieve maaltijd, bestaande uit stokbrood èn „kabobs". De tocht ging verder over Noord-Beveland. waarna weer over de Zandkreek werd teruggevaren naar Wolfaartsdijkse veer. Ook tijdens deze tocht werden diverse opdrachten uitge voerd. die betrekking hadden op het Drie-eilandenplan. Om kwart over zeven 's avonds wer den de wedstrijden beëindigd. Winnaar werd de „Jacoba van Beierengroep" uit Goes met 167 punten. Hierop volg den de „M. A. de Ruytergroep" uit Vlissingen met 154% punt en de „Ber denis van Berlekom groep" uit Middel burg met 151% punt. Advertentie echie sigaar Minister Algera vindt hangbruggen interessant... (Van onze parlementaire redacteur) Minister Algera heeft woensdag in 'de Eerste Kamer bij de behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat een aantal opmerkingen van kamerleden beantwoord, die gin gen over Zeeuwse onderwerpen. Hy deelde daarby mede, dat hem nog geen enkel voorstel had bereikt inza ke eventuele wijziging van de situatie op de vrije Westersoheldeveren. De suggesties één of meer hangbruggen over de Wester schelde te bouwen Jn dure geschiedenis beschouwde de minister als niet meer dan een inte ressant plan. Hij deelde voorts mede, dat België de reeds bestaande aarden baan Zeeuwscli-VlaanderenAntwer pen zal verharden. De kosten daarvan voor zover de weg op Belgisch grondgebied ligt zullen door België wortlen gedragen. puistjes verdwijnen v'&uTme. DÉBRBLME Zeeuwse kerkvoogden vergaderen in Goes De afd. Zeeland van de Vereniging van Kerkvoogdijen in de Ned. herv. kerk houdt zaterdag a.s.haar alge mene vergadering in de „Prins van Oranje" te Goes. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken zal de oud-minister nv W. F. Schokking te Amsterdam, voorzitter van de Or gelcommissie, een inleiding houden over „Het beleid der Kerkvoogdijen in Zeeland in verband met de weder opbloei der ambachtelijke orgelma- kerskunst in Nederland." Tragisch ongeval te Souburg Jongeman onwel geworden en verdronken Even ten zuiden van de Souburgse gemeentegrens by de oostelyke ka naaldijk is woensdagnamiddag om streeks kwart over vyf een tragisch ongeval gebeurd, dat. het leven kost te aan de 21-jarige heer H. J. van R- Souburg. Vair R., die aan toevallen leed, werd plotseling onwel en ge raakte in de naast deze dyk lopende sloot. Een omwonende liet ogenblikkelijk de politie waarschuwen en trachtte de drenkeling op het droge te brengen. Dit gelukte hem echter niet. Nadat de groepscommandant van de rijkspo litie was gearriveerd, slaagde deze er in het lichaam van Van R. uit het water te halen. Hij paste kunstmatige ademhaling toe, maar het mocht hem niet gelukken de levensgeesten weer op te wekken. OPROEP GETUIGE De groepscommandant van de rijks politie te Souburg verzoekt de dame die getuige Is geweest van dit onge val, zich met hem in verbinding te stellen voor het verstrekken van in lichtingen; tel. 01182-340 of 386. Opleiding „chemicien" aan T.S. in Terneuzen? In overleg met de directies van de Zeeuwsch-Vlaamse kanaal-ïndns- trieën worden momentcel de mogelijk heden bezien om fiau de Technische School te Terneuzen een opleiding voor „chemieien" to doen plaats vin den. Daar Zeeuwsch-Vlaanderen behoort tot een van de belangrijkste gebieden, waarin de chemische industrieën ge- RTnepeenil liggen zouden de mogelijk heden hier dus groot zijn, wanneer voor een goede opleiding gezorgd wordt. Zowel uit bet oogpunt van de werkgevers, als ilit dat van de leer lingen die aan een dergelijke oplei ding deelnemen zou het belang van de Zeeuwsch-Vlaamse kanaalzone met zulk een opleiding wel zeer ge diend zyn. De chemische industrie in Neder land heeft zich voornamelijk in twee nerioden ontwikkeld. Eerst vooral in de twintiger jaren, waarna de grote stoot is gekomen na de laatste we re1 doorioe. De.chemische industrie in Neder land is zo belangrijk geworden, dat ze als bedrijfstak onmiddellijk komt na de metaalindustrie, de levensmid delenindustrie en de textielindustrie en dat ze van de export van het land een tiende gedeelte voor haar reke ning neemt, met 900 miljoen gulden per jaar. De opleiding voor de functie van „chemieien" wordt in Nederland op het ogenblik nationaal georganiseerd en pionierswerk wordt hier verricht, omdat ons land een van de eerste lan den blijkt te zyn, waar zulks ge schiedt. KANTONRECHTER MIDDELBURG (Advertentie) Vlissinger liet agent wachten. Ter zitting van do Middelburgse kantonrechter trad woensdag de bur gemeester van Ovezande. de heer Th. J. Andriessen, op als „pleitbezorger" zoals de kantonrechter het noem de voor de vrachtrijder F. C. Deze was geverbal: eerd, omdat hij met zijn wagen, geladen met 200 kg. aardappelen, over een weg in de kom der gemeente had gereden, die op dat moment was afgesloten wegens op- dooi. Mede dank zy het getuigenis van de burgervader, die een goed ad vocaat bleek te zijn, werd verdachte schuldig verklaard zonder dat straf oplegging volgde. Deze zaak was ook reeds op 31 maart behandeld, maar aangehouden, omdat de verklaring van de burge meester van groot belang was. C. krijgt ieder jaar een vergunning voor het berijden van deze weg, ook in ge val van opdooi. teneinde zijn woning te kunnen bereiken. Toen C. geverba liseerd werd, lag deze vergunning klaar ter secretarie, zo wist verdach te, die onmiddellijk zijn burgemeester heeft opgebeld. Een uur na de be keuring kreeg C. de ontheffing dan ook. gedateerd op dezelfde dag Nu ging het dus maar om het feit, dat C. de ontheffing op het kritieke moment niet heeft kunnen tonen. „Was deze rit met de niet aanwe zige, maar wel opgemaakte onthef fing toch gedekt?", zo vroeg de kan tonrechter, mr. J. Moolenburgh aan burgemeester A. „Ja", was diens ant woord, waarop getuige de goede trouw van verdachte aanvoerde en vermeldde, dat C. ook altijd in op dracht van de gemeente rijdt. „Was er een voorwaarde, dat de vergunning desgevraagd on middellijk vertoond moest wor den?" vroeg toen de ambtenaar van liet O.M. aan Ovezande's eer ste burger. „Dat staat er niet in" zei deze. De ambtenaar sprak ver volgens van „een formele over treding", waarvoor hij de mini- Bronzen medaille O.N. Het echtpaar K. J. van den Navoij L. M. Goole, dat zaterdag a.s. zijn gouden bruiloftsfeest hoopt te vie ren, ontving donderdag 10 mei het voltallig college van B. en W. van Aardenburg op bezoek. Aanleiding tot dit felicitatiebezoek was het feit, dat aan de heer Van den Navoij bij koninklijk besluit van 26 april 1956 wegens meer dan 40 jaren dienst als landarbeider op de hofstede van de heer Wijffels te Sint Kruis de ere medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in brons was ver leend. Burgemeester J. M. A. C. van Dongen speldde de jubilaris na een toespraak het eremetaal op de borst. De gouden bruiloft zal zaterdag a.s. worden gevierd. De echtgenoten, van wie de man 77 en de vrouw 76 jaar is, genieten nog een vry goede ge zondheid. AANTREKKELIJK PROGRAMMA Kampioenschappen in Heinkenszand De landeljjke ruiters dit jaar niet ontbreken oj tentoonstelling, die 21, zullen ook i de Z.L.M.- 23 juni 2n 23 ji a.s. in Domburg' worden gehouai Zaterdag 23 juni, de laatste van deze drie hoogtijdagen voor de Zeeuwse Landbouw, zullen de bij de gewestelijke bond voor Zeeland 'van landelijke ryverenigingen iiangeslo- ten ruiters namelijk hun medewerking verlenen aan het programma, dat dan hoofdzakelijk gewijd zal zijn aan de sport. Het paardröden is by uitstek een sport voor de plattelandsjeugd, zodat de ruiters op dit festyn niet mogen ontbreken. Op sportieve wijze zullen zy met elkaar naar de hoogste plaats dingen. In de morgenuren zullen de voorwedstryden van achttallen, (Advertentie) weerbestendig zelf-ventilerend - kleurecht is de regenkleding en sportkleding met het GIBELINE waarborgetiket 't Is goed/ Kijk maar... t is GIBELlNS viertallen en individueel in de klassen B.L.M. en Z. worden gehouden. Des middags zullen de verschillende ru brieken elkaar in een non stop-pro gramma opvolgen. Het ligt in de bedoeling met de jeugd te beginnen, door bij vol doende deelname eerst Shetlandse ponny's voor versierde wagentjes en gereden door kinderen, in de ring te laten verschijnefi. Iedere bezitter van een Shetlandse penny kan hier aan deelnemen. Gelet zal worden op de aanspanning en de versiering van de wagentjes. Voorts zal men o.m. kunnen genie ten van paraderyden, individueel springen en équipespringen. Alle paardenliefhebbers, zowel de voorstanders van het koudbloed- als van het warmbloedtype, zullen op 23 juni in Domburg „aan hun trek" komen, want zowel de zware trek paarden als de landbouwtuigpaarden zullen aangespannen op het demon- stratieveld verschijnen. Voor beide rubrieken zullen fraaie ereprijzen beschikbaar worden gesteld. In deze tijd van mechanisatie moet het voor de boerenstand van Wal cheren een eer zijn voor een talrijk publiek met twee stamboekpaarden of warmbloedpaarden, voor 'n oogst wagen gespannen, aan deze dag nog meer luister bjj te zetten. De provinciale kampioenschappen van de landelijke ruiters zullen, in tegenstelling tot vorige jaren, in een ander deel van de provincie, worden gehouden, en wel op zaterdag 28 juli te Heinkenszand. mumboete, die volgens het Wet boek van Strafrecht is toege staan. eiste: 0,50 subs, één dag. „U bent een goede pleitbezor ger", merkte de kantonrechter tot slot op aan het adres van de burgemeester, „welhaast een ad- vokaat." Zoals iedereen langzamerhand wel weet moeten in Vlissingen de honden aan de lijn. Ook de opticien P. T. vist het, maar hij hield zich er niet aan. reden waarom hij een bekeuring kreeg. Het was allemaal wat vreemd gegaan. Een agent za®1 hoe de deur van T.'s winkel openging en een hond naar buiten kwam, die een riem voortsleepte. Even later kwam T. naar buiten, zodat de overtreding voor de agent duidelijk was. Wacht U maar".... Verdachte had het verweer, dat hij 2 dozen droeg en dat de hond in mijn onmiddellijke nabijheid", zei T. Er was echter nog een bijzonder heid aan deze affaire, namelyk de onvriendelijke behandeling, die T. de agent gaf. De opticien was namelijk op weg naar de bank. Hij zei tegen de verbalisant „Wacht u maar tot ik klaar ben." Toen hij uit dit ge bouw kwam zei T.: „Gaat u maar mee naar mijn winkel". Daar geko men vroeg de agent de naam van verdachte, waarop het antwoord was: „U kunt toch wel lezen?" De agent, die nu als getuige op trad, was dan ook niet bijster over verdachte te spreken. De ambtenaar had voor het gedrag van T. evenmin lof over. „Men zou haast zeggen zo hond, zo baas", merkte hij op. „U hebt misplaatste opmerkingen gebe zigd en u moet er voor zorgen, 'dat de hond niet los over de straat loopt". De eis was 10 subs. 2 da gen. „Het beest gaat nooit van zijn leven de deur alleen uit", verweerde T. zich en hij gaf een uitvoerige schildering over de trouw van zijn hond. Er volgde nog enige discussie, die de kantonrechter echter afsneed met zijn vonnis 7,50 subs. 3 dagen. Een Pullman schoen kent geen jaargetijden Italiaans! Heren loafer voor elk jaargetijde. Italiaans model. Elastieken bandslui ting over de wreef. In diverse kleuren en leder. Moderne slanke leest. SCHOENENMAGAZIJN Fa. L B. VAN HOUTE Zn. MIDDELBURG VANDAAG delburg Electro: „Zo lang je nog een moeder hebt", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Razzia", (18 jr.), 20 uur; Molenwater: „Miniatuur Walche ren", 10—23 uur: Prov. Bibliotheek: Expositie over Zeeuwse spoorlijn, 10— 12.30, 13.30—17 uur. vlissingen Alhambra: „Blackboard Jungle", (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „De vechtjas", (14 jr.), 20 uui Paulusschool: K.V.P.-forum, 20 uur. Goes Grand: „Gekweld geweten", (18 jr.), 20 uur; Prins van Oranje: jaarver gadering zwemvereniging ,,'t Goese Sas", 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2