Raad van Middelburg verstrekte twee kredieten voor saneringen WALCHEREN MARKTBERICHTEN Waar zijn onze schepen? w ou.y MEI iyöö P KU V 1 N V 1 A L Hi Zi HJ h! U W Hi V U U K A A T GEEN TOESTEMMING VOOR BOUW VAN TURNHAL Vlissingsestraat en Schoorsteen- vegerssingel punten van debat De Middelburgse gemeenteraad, die dinsdagmiddag in speciale vergade ring bijeenkwam, heeft twee kredieten verstrekt voor door B. en W. voor gestelde saneringen. Het voorste), dat als vertrouwelijk «,an de raadsle den was toegezonden, vraagt voor de Vlissingsestraat 57.000 en voor de Sehoorsteenvegerssingel 76.000. Hierby komen twee bedryven in het ge ding, namelijk fa. Maljers en Zn. in de Vlissingsestraat en de n.v. M. L. Polak en Zn. Eerstgenoemd bedrijf zal volgens het voorstel verhuizen naar hetterrein aan de Sehoorsteenve gerssingel, waar thans opslaplaat- sen en sorteerloodsen van de n.v. Polak zijn. Met deze laatste onderne ming werd overeenstemming bereikt, dat zij geheel en al naar het groot industrieterrein zal gaan. De fa. Maljers stemt er in toe haar panden die te klein zyn aan de Vlissingsestraat te verlaten. De vestiging van Polak aan de Sehoorsteenvegerssingel zal worden u-gebroken en de fa. Maljers gaat ter plaatse dan tot nieuwbouw over. Een en ander is bedoeld ter verfraaiing van de Sehoorsteenvegerssingel en ter oplossing van de verkeersstagriaties door ladende en loss ide auto's in genoemde straat. De raad nam dit besluit met 13 tegen 4 stemmen en nadat nog een besloten vergadering was gehouden. De eerste die over dit voorstel het woord voerde, was de heer M. A. L. Hubregtse, (arb) Hij vond de kos ten voor de Vlissingsestraat zeer hoog, maar aan beide saneringen zag spr. wel voordelen verbonden. De heer Hubregtse hoopte, dat de fa. -Maljers nu zij aan de singel een groot ter rein krijgt daarbinnen een par keerterrein zal maken, opdat niet een nieuwe stagnatie op de openbare weg ontstaat. De heer I. van Loo (arb.) sloot zich bij de vorige spreker aan. De heer L. A. Schenk (v.v.d.) bleek niet met het voorstel eens. Hij vroeg zich af, of het verkeer in de Vlissing sestraat wel een dergelijke mate van intensiteit heeft, dat daarvoor een uitgave als deze verantwoord is. Al met al vond hij het „een cadeautje aan de fa. Maljars" van 62.500. Dit bedrag is gemoeid met de aan koop van de panden, die' deze on derneming, thans bezit. Dat de minder prettige situatie in de Vlissingsestraat zal verdwijnen vond de heer J. S. Hoek (a.r.) een bijeenkomstigheid. Naar zijn mening zal ter plaatse namelijk een flessen hals voor het verkeer naar Vlissin- gen blijven bestaan, gezien de o.a. ge ringe breedte van de straat en de uit monding van de Winterstraat op de Poelendaelesingel. Dit raadslid noem de het voorgestelde dan ook geen sa nering in de ware zin van het woord De heer M. Wattel (a.r.) zei, dat de gemeente, die niet de grootste schuld heeft aan de ongewenste situatie in de Vlissingsestraat, nu wel 't zwaar ste offer moet brengen. PREDIKBEURTEN HEMELVAARTSDAG, Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen; Domburg 10 ds. van :WillenSwaard; Gapinge 9 ds. de Boer; Grypskerke 10 ds. Wisse; Kle- verskerke 10 ds. van Woerden; Kou- dekerke 10 ds. Hoffman; 't Zandt 10 vic. de Meij; Melislcerke 10 dienst; Middelburg Nieuwe kerk 10 ds. v. d. Linde; Nieuw- en St. Joosland 10 ds. van Haarlem; Oost- en West- Souburg 9.30 ds. Kloosterman; Rit- them 10 ds. van 't Hof; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. Kalkman; Vlissingen St. Ja- cöbskerk 10 ds. Kwast; Johannes- kerk 10 ds. de Groot; Havendorp 10 ds. Maas; Vrouwenpolder 11 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 leesdienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 ds. Poelman; Domburg 9 ds. Dondorp; Grijpskerke 10.15 ds. Meister; Me- liskerke 8.45 ds. van Til; Middel burg 10 ds. van Til; Oost- en West- Souburg 9.30 ds. Brederveld; Oost- kapelle 9 ds. Meister; Serooskerke 10 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 ds. Boon; Vlissingen 9 drs Ver schoor; Vrouwenpolder 10 cand. Jan- se de Jonge; Westkapelle 10.30 ds. Dondorp. Geref. Gem, Westkapelle 9.30 lees dienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 leesd.; Vlissingen 9.30 ds. de Vuyst. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen 7.30 ds. de Reuver. Burperliike Stand. MIDDELBURG. Bevallen: G. Brouwer-De Nooijer, d.; N. Goedbloed-Janse, z.\ L. A. van Alphen- Lindenboom, d.; G. Baveco-Kuzee, d.; M. W. Carol-Ribbens,2 d.; C. J. Aarts- Alofs, d.; A. A. de Boer-Tei-pstra, z.\ G. M. Kortekaas-Van Hijfte, d.; M. Goed- bloed-Van Luijk, d.; L. Guldenaar-Wil- lemse, d.; N. I-I. W. Hulgers-Van Alphen, z.; A. Tempel-Crucq, z.\ S. Tak-Polak, d.; K. Meulmeester-Broerse, d.; M. Marijs- Tilroe, d.; C.. Hoogerheide-Van Liere, z.; G. Meijring-Ballast, z. Ondertrouwd: C. M. van der Werf, 31 j. en G. Bijl 28 j. Getrouwd: G. E. Bras, 30 j. en J. M. J. van Riet, 23 j.; A. Kluijtenaar, 28 j. en F. D. Geuze, 21 j.; R. Kiviet, 26 j. en J. C. Damman, 26 j. Overleden: J. Melis, 81 j., weduwe van T. Walhout; G. Simonse, 61 j.; C. Reij- nierse, 94 j„ wedn. L. Lampert; C. E. Adriaanse, 58 j., geh. met F. A. de Jonge. AAGTEKERKE. Getrouwd: Joh. van de Velde, 35 j. en S. den( HoUander, 33 j. Overleden: C. Moens, 68 j., echtgenote van W. de Visser. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Bevallen: J. J. Dellebelce-De Visser, z.; C. Beekman-Aarnoutse, z. VROUWENPOLDER. Bevallen: M. Sturm-Van den Broeke, z.; L. de VisserJoosse, d. SEROOSKERKE (W.). Bevallen: J. W. Vogel-Wondergem, z.; J. M. Passenier-Mesu, d.; L. Wattel-Boo- ne, z.; C. Louwerse-Schoe, z. Ondertrouwd: J. Slinger, 21 j. en C. C. de Visser, 23 j. Getrouwd: J. Broerse, 24 j. en J, K. Jobse, 23 j. Overleden: P. Cevaal, 88 j., echtgenoot van E. Philipse; P. Willeboor^se, 65 j., echtgenoot van J. Boone; L. Pieterse, 80 j., weduwe van G. Marinissen; P. Dekker, 75 j.; L. Meljers, 77 j., weduwe van r. Jas- perse. VEERE. Getrouwd: C. Slnke, 24 j. en C. A. Ver sluis, 23 j. Hij had bedenkingen tegen het verkopen van de panden der fa. Maljers door deze onderneming zelf en het feit, dat deze de even tuele overwinst dan in eigen zak mag steken. Ook tegen het aan leggen van een dwarsstraat van gemeentewege over 't nieuwe ter rein der fa Maljers verhief de heer Wattel zijn stem. Hij vond dit een zaak, die de fa. zelf moet onder nemen. Om aan deze beide bezwa ren tegèmoet te komen diende spr. een tweetal amendementen in. Wethouder L. J. v. 't Westende (k. v.p.) zei in zyn antwoord, dat men de bewuste panden liever niet zou kopen, maar B. en W., zien zich gedwon gen deze voorwaarde te accepteren. Spr. wilde de vraag, of hier van sane ring dan wel van verbetering sprake is, buiten beschouwing laten. Naar zijn mening biedt de Vlissingsestraat straks goede mogelijkheden als ver keersader naar Vlissingen. Hy vestig de er nog de aandacht op, dat ook de fa Maljers grote offers brengt. Zy moet 2 ton voor nieuwbouw in vesteren. Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein voegde er aan toe, dat btj deze kwestie indirect nog een derde terrein aan de orde is, namelijk dat waar thans nog de houthandel Al berts is gevestigd. In beslotenheid Ook na deze uiteenzetting bleek de heer Schenk niet overtuigd. De heer Hubregtse zei geen behoefte te ge voelen aan de amendementen-Wattel. mr. P. van Empel (c.h.) bleek tegen het voorstel vanwege de hoge kosten De heer Hoek vroeg, of er uitzichten zyn op verdere sanering en of B. en W. een parkeerverbod willen instel len voor het nieuwe terrein van de fa. Maljers. Nadat deze spr. daarom had ge vraagd, werd in besloten zitting over gegaan. Gehoord de toelichting, die in deze vergadering waren verstrekt, trok de heer Wattel hierna zijn amen dementen in. De heer Hoek verklaar de zich tegen. Bij stemming bleken de heren Hoek, Van Empel, ir. H. Steur (a.r.) en Schenk het niet met B. en W. eens te zijn. Tijdens deze vergadering deelde wet houder Van 't Westende in antwoord op een vraag van de heer Hubregtse mee, dat het rijk geen toestemming heeft gegeven voor de bouw van een turnhal. Deze hal, die geprojecteerd was op de hoek van de Bachten Stee- ne en de Burggang, zal er dus niet komen. De raad ging verder nog akkoord met een wijziging van de verorde ning inzake de Winkelsluitingswet op voorstel van B. en W. Daardoor zul len behalve juli, augustus en septem ber ook de maanden mei en juni voor de kruideniers gelden als vakantie maanden. Middelburg „Scheldegouwen" krijgt bezoek De motor- en autoclub „Scheldegou wen" te Middelburg krijgt tijdens de pinksterdagen bezoek van de zuster vereniging „N.A.M.A." uit Rotter dam. De bezoekers komen op eerste pinksterdag in de loop van de mor gen aan, waarna 's middags de ver schillende bezienswaardigheden op Walcheren worden bezocht. 's Avonds houdt „Scheldegouwen" een clubavond in het Nederlands Kof fiehuis. Op tweede pinksterdag zal de „N.A.M.A." met een zeventig tal voertuigen deelnemen aan de door „Schelaegouweh" te „Zonneveldrit". organiseren Molenwaterconcerten beginnen. Vrijdag zal het Middelburgs Muziek korps te Middelburg het eerste Molen waterconcert geven in dit seizoen. On der leiding van onderkapelmeester J. Hariot, zal het volgende programrqa worden uitgevoerd: 1. The liberators, mars, Ch. Ancliffe; 2. Regina ouver ture, G. Rossini, arr. A. Dreissen; 3. Estudiantina, wals, E. Waldteufel: 4. Indische bruidsstoet, karakterstuk, L. Siede, arr. A. Dreissen5. Le joyeux paysan, fantasie, L. Fall, arr. Rogister; 6. IJzer en staal, mars, D. B. Muller, arr. J. M. Schouten; pauze; 7. Jubel- klange, mars, E. Nebel, arr. P. J. Mo lenaar; 8. Ouverture fantastique, A. Govaert; 9. Heinzelmannchens Wacht- parade, karakterstuk. K. Noack10. Telefunken, mars, Joh. Evert, arr. P. J. Molenaar. Vlissingen Examens Aan de „De Ruyterschool" te Vlis singen slaagde voor het diploma eer ste stuurman G. H. V., theoretisch- gedeelte, de heer G. J. F. Montfroij, voor het diploma tweede stuurman G. H. V. de heer J. Nederlof en voor het diploma derde stuurman G. H. V. de heer E. Q. Abbas. RAAD WESTKAPELLE Gemeentepersoneel krijgt 3 pet. uitkering ineens De gemeenteraad van Westkapelle vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester mr. M. Tydeman. Be sloten werd aan het gemeenteperso neel de 3% uitkering ineens te ver strekken. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school werd, met de stem van de heer J. de Visser (s.g.p.) tegen, benoemd de heer J. J. de Haan te Tricht. Aan de heren L. K. Verhulst, W. Verhulst en C. Kaland werden drie percelen op het Noordervroon in pacht uitgegeven. Voorts werden en kele wijzigingen van begrotingen vastgesteld. Officiële publikaties GEMEENTE MIDDELBURG OPHALEN HUISVUIL Het huisvuil van de wijk van donderdag 10 mei a.s. zal worden opgehaald op he den, woensdag 9 mei. De directeur van Gemeentewerken te Middelburg. ARTSENDIENST, HEMELVAARTSDAG Vlissingen: dr. G. J. M. de Greef, Julia- nastraat 30, tel. 12121. Middelburg: dr. W. Feikema, Dam 30, tel. 2637. Ter Veere, Se rooskerke, Oostkapelle, Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande zijn alle art sen te bereiken. Apotheek Vlissingen: mej. D. H. van de Kleinemulder, Singel 9, tel. 2730. Mid delburg: Nonhebei, Lange Delft 133, tel. Oost- en West-Souburg Mr. Roos''.h spreekt voor a.r. kiesvereniging. In verband met de komende Twee de-Kamerverkiezingen spreekt vrij dagavond voor de a.r.-kiesvereniging „Luctor et Ernergo" te Souburg mr. A. B. Roosjen uit Amsterdam, lid van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal en voorzitter van de N.C.R.V. De heer Roosjen zal spreken over het onderwerp „Christelijk Nationaal", Deze vergadering begint om 8 uur en wordt gehouden in „Rehoboth". ZUID-BEVELAND Goes Motorrijder botste tegen stoppende auto Dinsdagmiddag omstreeks half zes reed de automobilist V. uit Krabben- dijke in de Wilhelminastraat te Goes, toen hij plotseling moest stoppen voor een file stilstaande auto's. De hem achterop rijdende motorrijder S. uit Kapelle, botste daardoor tegen de ach terzijde van de auto. Nadat S. dokters hulp was verleend, is hij per auto naar huis vervoerd. Badhuis. In het badhuis van het medisch centrum te Goes, zijn in maart 5005 en in april 4081 douchebaden geno men. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging „De Rode Doffer" te Goes hield een wed vlucht vanuit Vilvoorde. De uitslag luidt: C. Jansen 1 en 3; W. Louisse 2 en 8; M. Tilroe 4 en 7; D. Klooster man 5, 6 en 9. Kruiningen Meifeest P. v. d. A. In het Dorpshuis te Kruiningen vierde de Partij van de Arbeid net meifeest voor oostelijk Zuid-Beveland met als spreker de voorzitter van de partij, de heer Evert Vermeer. Na een welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen van de heer J. van Balle- gooijen verkreeg de heer Vermeer het woord. Spreker betoogde o.m., dat de P.v.d.A. op de ingeslagen weg zal blijven voortgaan, zoals dat sinas de tweede wereldoorlog is gebeurd. Daarom ook zal de P.v.d.A. zich o.m. blijven beijveren voor een geleide loonpolitiek. In dit verband uitte spr. kritiek op een hoofdartikel in de P. Z.C. van 4 mei j.l., waarin het pro bleem der „zwarte lonen" was aan gesneden en waarbij het zichtbaar maken van de zwarte lonen als mo gelijke remedie werd aangegeven. De heer Vermeer achtte het losla ten van de geleide loonpolitiek met name funest voor de landarbeiders. Tot besluit van deze bijeenkomst traden „De Rode Vagebonden" uit Middelburg op met een politiek ca baret, dat veel succes had. De heer A. Westslrate sprak een slotwoord. Hoedekenskerke Bevrijdingsfeest In Hoedekenskerke werd het be vrijdingsfeest gevierd met kinder- en volksspelen op het terrein' van de heer Leendertse en in de Juliana- straat. Met de muziekvereniging „Con Amore'' voorop trokken de schoolkinderen naar het feestterrein, waar onder leiding van de oranjever eniging tal van kinderspelen werden gehouden, afgewisseld met de jaar lijks terugkerende touwtrekwedstrijd tussen de buurtverenigingen. De wis selbeker, die in handen van de „Noordweg" was, vex'huisde naar de ..Kerkstraat." In de avonduren gaf „Con Amore" een concert in de muziektent, terwijl een ringrijdery per fiets gehouden werd. Winnaar van deze wedstrijd was de heer J. Quinten. RAAD WISSEKERKE Waterleidingmij-kwestie wordt op korte termijn opgelost. De gemeenteraad van Wlssekerke kwam bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. van Halst. Het verzoek van Ged. Staten om de nieu we bezoldigingsregeling voor de ge meentesecretarissen en -ontvangers goed te keuren, werd voor kennisge ving aangenomen. De wijzigingen der begroting 1954 van het Burgerlijk Armbestuur en van de rekening over dat jaar werden zonder meer goedge keurd. In het algemeen bestuur voor de gemeenschappelijke regeling voor de beschutte werkplaats te Goes werd burgemeester Van Halst be noemd, terwijl als plaatsvervanger wethouder G. P. Leendertse zal fun geren. De raad ging akkoord met de aan vulling en wijziging van de verorde ning en de heffing op de straatbelas ting. Vervolgens kwam de benoeming van een lid van het Burgerlijk Arm bestuur in de vacature van de heer L. J. Hoveijn aan de orde. Op het dubbeltal hadden B. en W. als num mer één geplaatst de heer C. Meulen- berg en als tweede de heer M. J. Bustraan. Bij stemming kreeg de heer Bustraan zes en de heer Meulen- berg vijf stemmen. De heer Bustraan wilde deze be noeming nog even in beraad houden. In de rondvraag kwamen de reke ningen van de waterleiding ter spra ke. De heer A. M. Westerweele (arb.) vroeg of er reeds een regeling getrof fen was voor diegenen, die op korte termijn in staat zijn deze rekening te voldoen. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. én leden van het water leidingbedrijf op een nader te bepalen datum zitting zullen houden, zodat ieder zijn bezwaren naar voren zal kunnen brengen. Spreker gaf nog de verzekering, dat deze kwestie op korte termijn opgelost zal worden. De heer J. Dingemanse (a.r.) merk te op, dat het betalen van dienstlei dingen niet in de raad bekendge maakt is, waarop wethouder Leen dertse een uiteenzetting gaf. Hieruit bleek, dat de raad in deze niet de be slissing heeft, maar de waterleiding. De heer Westerweele vond het on rechtvaardig, dat de betalingsvoor waarden ongelijk zyn. De voorzitter toonde echter aan, dat de prijs beneden die van andere plaatsen lag. De heer J. M. Filius (a.r.) infor meerde verder naar het uitbrei dingsplan van de plaatselijke V.V.V., waarover de voorzitter zich nog niet uitlaten wilde. De heer C. J. de Smit (c.h.) merkte tenslotte op, dat het dorpsplein dóór het zware vervoer vernield is. Burgemeester Van Halst gaf de verzekering, dat de ergste putten verbeterd zullen worden. Vol gend jaar zal een vernieuwing op de begroting geplaatst worden. 's-Heer Areridskerke Viering vijfde mei. Te 's Heer Arendskerke hield de Oranjevereniging op 5 mei diverse feestelijkheden. In de middaguren waren er wedstrijden voor schoolkin deren en een voetbalwedstrijd tussen een elftal van de Herv. Jeugdraad en een veteranenelftal waarvan de op brengst ten goede kwam aan de bouw van een ned. herv. jeugdhuis. Voor de ze wedstrijd bestond veel belangstel ling. De veteranen hielden dapper stand tegen de jeugdige tegenstan ders, maar moesten met een 41 ne derlaag genoegen nemen. In de avonduren werden wedstryden voor volwassenen gehouden, die eveneens veel publiek op de been brachten. Universitair examen. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer W. J. du Fossé uit Sluis voor het arts-examen. De heer A. Hendrikse te Stoppeldijk (gem. Vogelwaarde) slaagde aan de rijks universiteit te Utrecht voor het doctoraal examen tandheelkunde. Collecte De in de ned. herv. kerk te Brui- nisse gehouden collecte ten bate van de wederopbouw bracht f 273.op. De collecte voor de tuberculosebestrij ding heeft te Retranchement 27.90 op gebracht. VEILING GOES. 8 mei. Export- en Industrieveiling: Jo nathan I 75, 81—84-, I 70, 82—86; I 65, 77— 80; I 60, 70—74; n 58—67; Golden Delicious I 75, 104—119; I 70, 101—120; I 65, 93—99; I 79—84; II 67; Goudreinette I grof 71; I 66—69. Gewone velling: Jonathan keuken 60— 66; fabr. 51—60; stek 13—21; Golden Deli cious keuken 77—85; fabr. 61—63; stek 32 —34; Goudreinette fabr. 52. FILMS IN ZEELAND Luchtig programma met romantiek en avontuur. Voor Hemelvaartsdag is een luch tig filmprogramma samengesteld, waarin romantiek, avontuur en kol der domineren. „Many rivers to cross" (Grand, Goes), in het Neder lands uitgebracht onder de titel .Echtgenoot in nood" is een Wild- Westverhaal. spelend ten tijde van de eerste kolonisten in Noord-Amerika. Maar het werd geen „loodzware" Western, met louter schietpartijen en spannende achtervolgingen. Integendeel: het is een gezellig verhaaltje over een knappe pelsjager (Robert Taylor), die listiglyk aan vele trouwlustige vrouwen weet te ontkomen, totdat een even knappe als kordate jongedame (Eleanor Parker) ook zijn hart in vlam zet. Samen vechten zij tegen Indianen en samen overwinnen zy. „De .privé-oorlog van majoor Ben son" (Alhambra, vlissingen) is de nogal langademige titel van een op gewekte, tamelijk oppervlakkige maar toch wel onderhoudende rol prent, met Charles Heston en Julie Adams in de hoofdrollen. Een vréém de geschiedenis, over een (te) streng beroepsofficier, die een soort straf- overplaatsing krygt naar een semi- militaire school, waarook non nen (lager) onderwijs geven. Een dankbaar uitgangspunt voor een zotte gebeurtenis. Romantiek en avontuur vindt men in ongelimiteerde hoeveelheden in „Piraten van Tripolis" Luxor, Vlis singen); een rolprent, waarin forse mannen stoere daden verrichten en waarin het niet ontbreekt aan schone vrouwen. Ook hier dus luchtige ont spanning, evenals in de reeds aange kondigde rolprent „Tarzan in de woestijn" (Electro, Middelburg), met Johnnie Weismuller als de „klassie ke" oerwoudheld. Rijksmiddenstandsconsulent besprak Yersekse problemen In verband met Deltaplan Op verzoek van de middenstands- vereniging „Handelsbelangen" te ïer- seke hield de rijksmiddenstandscon sulent, de heer A. Korstanje te Goes, een bespreking met het bestuur van deze vereniging. Deze bijeenkomst was gearrangeerd in verband met de omstandigheid, dat nu reeds gezinnen Yerseke zouden verlaten in verband met de aanstaande uitvoering van het deltaplan. Men schat, dat de bevolking van 5000 tot 2500 zielen zal teruglopen en de plaatselijke middenstand zal hiervan de terugslag terdege onder vinden. Daar het hier een honderdtal bedrij ven betreft, achtte de heer Korstanje dit van dermate belang, dat een aantal voorstellen door hem werd gelanceerd. In de eerste plaats zal een uitge breid rapport moeten worden opge steld over de huidige economische toe stand van de bestaande bedrijven, waarin vooral de omzetten moeten worden vastgesteld. Periodiek, b.v. om de drie jaar zal dit dienen te gebeu ren, waaruit dan zal blijken, hoe groot de schade beloopt en op welke wijze de teruggang plaats vindt. De consulent meende, dat men al leen zo gedocumenteerd mogelijk zijn eisen zal kunnen kenbaar maken. Ook is het van belang het Economisch In stituut voor de Middenstand met zijn omzetstatistieken in te schakelen. Vervolgens werd een vergadering met het voltallig college van B. en W van Yerseke gehouden, waarin de heer Korstanje uitvoerig de belangen van de middenstand heeft uiteengezet. Hij wees er daarbij vooral op, dat de schaduwen van het deltaplan zich nu reeds vooruitwerpen. De voorzitter van Handelsbelangen gewaagde van mogelijkheden van recreatie en in dustrieaantrekking. De consulent zal namens de midden stand van Yerseke contact met ver schillende instanties opnemen. Slachtpaarden 260 246 228 Prijs ln guldens per stuk le kw 2e kW 3e kw Graskalveren 525 400 300 Nuchtere kalveren 65 65 50 Biggen 60 50 45 Schapen 150 120 100 Welde/zulglamm. 75 65 60 Kalfkoelen 1225 980 775 Melkkoeien 1225 980 775 Vare koelen 900 775 650 Vaarzen 900 750 600 Pinken 625 500 400 Vette koelen, a als vorige week; Aalsdijk 5 Sungel Gerong. Aagtedijk 7 Calcutta. Akkrumdijk 6 R'dam. Almdijk 6 610 m w. Fayal. Amsteldijk 6 R'dam. Amerskerk 7 Penang n. Aden. Artemis 6 Hamb. n. Antw. Attis 6 Santiago da Cuba n. Philadelphia. Averdijk 7 R'dam. Axeldijk 6 New York. Alphacca 5 400 m n. Fortalex. Arkeldijk 5 Tampa. Arnedijk 5 Boston. Bali p. 6 Gibraltar. Banlca 7 Belawan. Blijdendijk 6 190 m v. Lands End. Beninkust G R'dam. Boschfontein 8 Pt. Said n. Southampton. Blommersdijk 6 500 m n.w. Azoren. Cistula 6 Cochin. Cottica 5 GO m z. Startpoint. Crania 6 Curacao. Delfshaven 6 100 m z.w. Lindeness. Duivendijk 6 Christobal n. Antw. Enggano p. 7 Perim. Ena 8 A'dam. Esso - Amsterdam 6 Ras Tanura n. Antw. Esso - Nederland 7 Rede Fawley. Gaasterland 8 Porto Alegro. Groote Beer 7 Quebec. Guineekust 7 A'dam n. Hamburg. Haulerwijk 6 490 m z.w. Cp. Race. Helena 6 Morrisville. Helicon 6 La Guaira. Jason 5 105 m z.o. Kingston. Krebsia p. 5 Punta Cardon. Kabylia 6 Banias n. Hamburg. Kalydon 7 Gothenburg verw. Korovina 7 R'dam. Katelysia 7 Liverpool n. R'dam. Kota Gede 6 Marseille n. R'dam. Kellia 8 Curacao. Kota Baroe 7 Genua n. Pt. Said. Keizerswaard 6 Mena al Ahmadi n. Gibraltar. Laagkerk p. 7 Brother Island. Lemsterkerk 6 nog Bahrein. Langkoeas p. 6 Ceylon. Loenerkerk 5 Abadan. Lutterkerk 7 R'dam. Lekhaven p. 7 Fernando Noronha n. St. Vincent. Liberty Bell 6 Curacao. Limburg 4 Belawan. Lekkerkerk p. 6 Gibraltar. Murena 7 Balik Papan n. Cebu Maashaven 7 Montevideo. Maas 6 Saloniki n. Kalyvia. Marisa 8 Ardrossan. Moordrecht 7 Pt. Said. Macoma 6 Pireus n. Cyprus. Meerkerk 6 Antw Meliskerk 7 Hamburg. Muiderkerk 8 A'dam. Mijdrecht 7 Ummsaid, Noordam 7 New York. J. v. Oldenbarneveldt 8 Fremantle. Oranje 10 TJ. Prlok verw. Overijsel 5 Oran n. Cadia. Pendrecht p. 7 Kp. Finisterre n. Banias. Prins Alexander 5 Antw. Prins Willem II 5 Milwaukee n. Toronto. Rondo 6 A'dam. Rijndam 7 New York n. Pt. del Gada. Roggeveen 7 Dar es Salaam. Stad Schiedam p. 7 Scillys n. Wabana. Schie 5 R'dam. Sibajak 7 Singapore. Schouten 6 Hongkong. Schledijk 7 Hamburg. Samarinda p. 6 Azoren. Statue of Liberty 6 Philadelphia Stad Rotterdam 7 Narvik. Stad Leiden 8 Pt. Elisabeth. Schelpwijk 8 Singapore n. Miri. Straat Soenda 7 Mauritius n. Belawan. Sunetta 7 Lour. Marquez. Tjiluwah 8 Singapore. Tegelberg 7 Santos n. Montevideo. Tomori 6 Penang n. Aden. Tlbia 6 270 m z.w. Adelaide. Utrecht p. 7 Malta n. Halifax. Van Cloon 8 Melbourne. Van Waerwijck 8 Balik Papan. Weltevreden p. 7 Finisterre n. Pt. Said. Waterman 6 Aden n. Fremantle. Zeeland 7 Bombay. Zuiderkruis 5 Walvisbaai n. Las Palmas. VEILING Z.-HOLLANDSE EILANDEN. 7 meL andijvie 31—60, bloemkool A SO LOS, Idem B 21—72, Idem C 16—53, sla A 6— 16, idem B 5—13. Idem C 6—10, Idem kg. 15 —38. postelein 46—50. aardappelen 14—21, selderij 4—11, radijs 11-21. raapstelen 4— 5, prei 1 A 74—78, Idem 2 A 31-62. Idem B 41—59, rabarber 22—29. aardbeien 99. VEEMARKT ROTTERDAM 8 mei 1938. Aanvoer ln totaal 4933: week- totaal 6839; vette koelen en ossen 620; ge- bruiksvee 1097; vette kalveren 100; gras kalveren 308; nuchtere kalveren 1893; var kens 83, biggen 139, paarden 110, veulens 4: schapen of lammeren 154; welde/zulg- lammeren 414; bokken of geiten 40. Prijs In cents' per kg le kw 2e kw 3e kw 320—340 290—320 280—290 290—310 270—290 240—270 handel kalm; prijzen prljsh. enkele pri ma's boven notering. Vette kalveren A: groter: H: levendig; Iets stijver ln prijs. Graskalveren A lets meer; H vlot; hoger in prijs. Nuchtere kalveren A als vorige week; H goed; ruim prljsh. Biggen A kor ter; H redelijk; Iets stijver ln prijs. Slacht- paarden A als vorige week; H stroef; staande prijzen. Schapen A als vorige week; H tamelijk; onveranderde prijzen. Welde/zulglammeren A ruimer; H leven dig; iets hoger ln prijs. Kalfkoelen A iets minder; H levendig; ruim prijshoudend. Melkkoeien A iets minder; H levendig; ruim prijshoudend. Vare koelen A als vo rige week; H willig, goed prijshoudend. Vaarzen A even kleiner; H goed; wat stij ver in prijs. Pinken A even kleiner; H goed; wat stijver in prijs. VEILING KAPELLE. 8 mei. Verpakt fruit: Jonathan I 70, 82 -83; I 65, 80—81; I 60, 76—79. Los exportabel fruit: Jonathan I 70, 71 —84; I 75, 72—73; I 65, 68—79; I 60, 60—72; n 54—65: keuken 54—67; fabr. 37—52; Gol den Delicious I 80, 122; I 75, 109—124; I 70, 99—123; I 65 86—104; I 60, 71—86; H 60—70; keuken 6984; fabr. 48—63; Winston I grof 75; I 63; n 52; keuken 52—59; fabr. 37—48; Zoete Ermgaard keuken 53; fabr. 18; Zoe te Ruster fabr. 22; Goudreinette fabr. 17; St.-Remy I grof 54—56; H 53; keuken 52; Brederode I grof 60; I 61; Francisca Bor gia I grof 58; I 54; keuken 51: II 48; Aard- beien per doos van 200 gram 131—150. Groenten: Kropsla 5—12: Stoofsla 10; Radijs 7—11; Rabarber 10—12: Spinazie 27 —34; Witlof 27-42; Uien 31; Sjalotten 14; Postelein 52—55: Aardappelen 13—16. VISMIJN VEERE. 8 mei. Aangevoerd: 3400 kg exportgar nalen 65—72; 196 kg handelsgarnalèn 50; 208 kg schar 23—37: 155 kg bot 22—31; 34 kg tong 93—207; 362 kg rog 31—45; 4 kg griet 99—167; 10 kg wijting 24. EIERNOTERING GOES. 8 mei. Bericht van handelaren: kippe- eieren 10 cent; poeljeëieren 8 cent; eende- eleren 8 cent; kalkoeneieren 15 cent; gans eleren 18 cent. Nagekomen advertenties. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde broeder, zwager en oom JACOB VINKE ln de ouderdom van ruim 65 jaar. Vlissingen J. JASPERSE— VINKE. C. JASPERSE. Eindhoven G. VAN LIMBURG— VINKE. H. W. VAN LIMBURG. Amsterdam C. VINKE. T. VINKE— BRONKE. Neven en nichten. Vlissingen, 8 mei 1956. Oranjestraat 15. De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag 12 mei a.s. des namiddags om 1 uur, vanaf Oranjestraat 15. Heden overleed tot onze diepe droefheid na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten onze lieve vader, behuwd- en grootvader BERNHARD GERHARD HEINRICH RABBERS weduwnaar van S. M. BLONDE in de ouderdom van ruim 79 jaar. Goes: M. A. J. WATTEZ RABBERS. J. C. WATTEZ. INGRID. WIM. J. A. M. WATTEZ- RABBERS J. H. C. WATTEZ MARGA. Goes, 8 mei 1956. Huize Westdorj Goes. De plechtige uitvaart dienst zal plaats heb ben op zaterdag 12 mei om 9.30 uur in de paro chiekerk van de H. Ma ria Magdalena, waarna byzetting op het r.-k kerkhof te Goes. Condoleantieadres Tulpstraat 15. Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3