Automatisch telefoonverkeer in drie W.-Zeeuws-Vlaamse plaatsen Zeeuwse Almanak SCHOOLHOOFD GER. GEMEENTE IN MIDDELBURG JUBILEERDE tot WM EAU DE COLOGNE TERNEUZENSE SCHIPPER WERD OP DE SCHELDE AANGEVAREN Agenda a PROVIN Cl ALB ZEEUWSE COURANT WOKINSDAG 9 MEI 1956 BRESKENS, SCHOON DUKE EN IJZEN DUKE Telefoonnet in 1959 interlokaal na bouw centrale Oostburg De negen „centralistes" van de telefooncentrale in Breskens hebben dinsdagmiddag afscheid genomen van een stukje „telefoonromantiek" en daarom hadden /-ij in de oude centrale van het postkantoor de vlag half stok gehesen. Dat was een weemoedig gebaar, maar naast weemoed er toch ook veel vreugde, want om precies één uur precies had burge meester J. A, Eekhout van Breskens in de nieuwe telefooncentrale do au tomatisering van het telefoonverkeer in zyn gemeente tot stand gebracht. Deze handeling werd tegelijkertijd verricht in Schoondjjke door burge meester F. A.van Rosevelt en in IJzendijke door de loco-burgemeester, wethouder O. J. Doens. Hiermede deden de drie burgemeesters de eerste stap, gezet tot de vol-automatisering van West Zeeuwsch-Vlaanderen, die In 19o9 met de ingebruikneming van de nieuwe centrale in Oostburg een feit zal zjjn. Bij deze plaatselijke automatiserin gen waren ook aanwezig de heren ir. R. Diks, directeur van het telefoon district Breda, W. J. Rapper, admi nistrateur in het dictrict Breda, P. J. Waale directeur van het postdistrict Middelburg. A. Hendrikse, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeuwsch-Vlaanderen, B. J. M. Ober, chef buitendienst, J. J. N. v. d. Laai', chef binnendienst, J. M. Poissonnier, directeur van het res sort Breskens, raadsleden van de drie gemeenten en technisch personel van het telefoondistrict. DANKWOORD Nadat de aanwezigen de oude tele fooncentrale te Breskens bezichtigd hadden, merkte ir. Diks op, dat ae centralistes inderdaad afscheid moes ten nemen, maar dit gold enkel de oude handcentrale en niet de tele foon, daar zij hun werkzaamheden in Oostburg zullen voortzetten. Hy dankte alle dames voor de werkzaam heden, die zij aan de enigzins verou derde apparatuur verricht hadden. In zijn dankwoord betrok hij tevens de nacnttelefonist, de heer B. Bayens, en diens dochter, die beiden de dienst zullen verlaten, en de oud-telefoniste, mevrouw Blaakman, die kort gele den haar 40-jarig jubileum vierde en vele jaren lang eén krachtige steun voor het bedrijf was. Uit erkentelijk heid overhandigde hij de dames een doos bonbons en de heer Bayens 'n rokertje. „Ik heb altijd gedacht, dat het be dienen van een telefoon een eenvou dige zaak was", zo zei burgemeester Eekhout, „maar nu ik de ingewikkel de apparatuur gezien heb, blijkt het beroep van telefoniste niet zo ge makkelijk te zijn". Verder stipte de heer Eekhout aan, dat de gemeente Breskens zich steeds verder ontwik kelt en in dit verband dankte hij de heer Diks voor deze „primeur". De gemeente-secretaris bood het tele foonpersoneel namens het gemeente bestuur een blijk van waardering aan. Tot slot dankte de heer Poissonnier de dames en de nachttelefonist voor de prettige samenwerking. Namens het postpersoneel bood hij een lepel tje met het wapen van Breskens aan. NA 1 SEPTEMBER: W. Z.-VLAANDEREN LOKAAL. Tijdens een bijeenkomst in hotel „De Zwaan" te Schoondyke vertel de ir. Diks enkele interessante, met deze automatisering verband houden de bijzonderheden. Door moeilijkhe den bij de bouwvoorziening was het niet mogelijk om in Oostburg de cen trale voor interlokaal verkeer te bou wen. Dit is eerst mogelijk in 1959. Verder deelde ir. Diks mede, dat waarschijnlijk per 1 juli de lo kale automatisering van Sluis en Cadzand tot stand zal komen, per 1 augustus die van Aardenburg en Groede, waarna Hoofdplaat op 1 september zal volgen, zodat de sector Oostburg dan geheel lokaal geautomatiseerd zal zjjn. Om streeks 1 juli zal ook Biervliet, dat echter via het district Terneu- zen loopt, geautomatiseerd zjjn. Aan de hand van een aantal voor beelden zette spreker tenslotte nog de groei van het aantal aan sluitingen en van het dagverkeer na de oorlog uiteen. Burgemeester \an Rosevelt van Schoondijke uitte zjjn vreugde over het feit, dat de romantiek van het te- IJllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljH 1 Voor de instrumenten 1 M De door de P.Z.C. georgani- ij H scerde hulpactie ten behoeve van de gedupeerde muziekver- M enigingen „Sint-Caecilia" en m „Ons Genoegen" heeft tot en met dinsdag 108 opgebracht. 1§ De eerste girostortingen kun- j| nen uiteraard eerst vrijdag a.s. verwacht worden. Het giro- nummer, waarop stortingen „voor de instrumenten" gedaan kunnen worden, is 6 6 2 8 7 ij ten name van de Firma Van de Velde jr. te Vlissingen. De specificatie van de ont- if vangen giften luidt p 7 mei Prov. Zeeuwse Crt100 M ee5 8 mei p Anneke de G. (uit eigen spaarpot)... 1 M Kees de G. (uit eigen spaarpot)... 1 Familie H5 1 A. H. v. d. Bƒ11 1 Totaal 108 1 lefoonverkeer verdwijnen gaat. Hij vergeleek de sïtuafte van tegenwoor dig met de chaos van de eerste da gen na de oorlog en met zijn bewon dering bracht de heer Van Rosevelt de felicitaties van zijn gemeente over aan ir. Diks en zijn personeel, voor hetgeen zij tot stand gebracht heb ben. Ook burgemeester Eekhout van Breskens sprak nogmaals zijn dank uit voor het bereiken van deze theo retische mijlpaal, die weer een grote stap vooruit betekent in de ontwik keling van West Zeeuwsch-Vlaande ren. Tot slot voegde loco-bui'gemees- ter Doets van IJzendijke de dank van zijn gemeente bij die van zijn colle ga's. VEERTIG JAAR BIJ HET ONDERWIJS Hartelijke huldiging viel de heer A. Kasse ten deel De heer A. Kasse, hoofd der school van de Gereformeerde Gemeente aan de Verwerijstraat te Middelburg, vier de dinsdag zijn 40-jarig jubileum bij het onderwijs. Van deze 40 jaar is de heer Kasse bijna 30 jaar hoofd van deze school. Na in Middelburg en Vlis singen te hebben gewerkt werd hij namelijk per 1 november 1926 be- VAN Voortaan zal de veerboot „Noord- Beveland" op de lijn Wolfaartsdijk— Kortgene op dinsdag- en donderdag middagen van half één tot half vier assistentie krijgen van de „Zand- kreek". Voor de marktbezoekers van en naar Goes op dinsdagen en in ver band met de beurs op donderdag te Kortgene zal dit een grote verbetering betekenen. SLEEPBOOT „SCHELDE". Om nog even bij de scheepvaart te blijven; binnen niet al te lange tijd zal een sleepboot met de naam „Schel de" de Nieuwe Waterweg bevaren. De VOOR DE LOODSEN De loodsen, „dienst doende op de Wester schelde", zoals de Provinciale Zeeuwse Electriciteits Maatschappij het keurig formuleerde, die loodsen dan, hebben van de P.Z.E.M. onlangs allemaal een blijk van erkentelijkheid ontvangen. Een kleine verrassing, die netjes thuisbezorgd werd en waar in loodsenkringen aanvankelijk enige ongerustheid over heerste. „Want", zo redeneerden de rivierloodsen, „mogen wij dat nu wel aannemen. Valt zulk een surprise niet onder het zo heftig gehekelde fooienstelsel Wel, het is gebleken, dat zulks niet liet geval was De loodsen hebben het doosje sigaretten zonder gemoeds- of gewetensbezwaren in ontvangst kun nen nemen. De P.Z.E.M. liet het ro kertje vergezeld gaan van een uitvoe rig schrijven, waarin de maatschappij zich bijzonder erkentelijk toonde voor het feit, dat de loodsen een jaar lang grote oplettendheid hadden getoond, zodat, er gedurende die periode geen schade werd ondervonden aan de (kostbare) kabels, die zich op de bo dem van de Westerschelde bevinden. „1Vij blijven de Scheldekabels in uw voortdurende attentie aanbevelen en zijn steeds geïnteresseerd in alle op merkingen uwerzijds, die het schade vrij blijven der kabels op enigerlei wijze kunnen bevorderen of verzeke ren". Aldus de P.Z.E.M. tot de lood sen Wij beseffen, dat de aanwezig heid van kabels in de Schelde uw taak verzwaart door de vereiste extra oplettendheid," zo werd in de brief verder nog opgemerkt, en uit dit alles blijkt weldat de loodsen in de P.Z. E.M. een 'instantie hebben gevonden, die hun vaak moeilijke VJerk naar waarde weet te schatten. boot, die gebouwd zal worden vooi rekening van L. Smit en Co's inter nationale sleepdienst, is bestemd voor de stationsdienst Hoek van Holland en zal met zijn 2000 p.k.'krachtig genoeg zijn om de grootste schepen assistentie te verlenen, al zal dit niet betekenen, dat zij onder alle omstandigheden de Nieuwe Waterweg kunnen worden binnengebracht. BRONZEN KRUIS. Tijdens de jaarvergadering van de Bond van Oud-strijders, die onder voorzitterschap van generaal-ma- joor b. d. J. A. A. Sitsen uit Breda in Amsterdam werd gehouden, is het bronzen kruis voor bijzondere verrichtingen uitgereikt aan de heer J. C. van Staal, lid van de af deling Kapelle-Biezelinge. SPROEIVLIEGTUIG. In Axel behoren de helikopters al niet meer tot de dingen, waarover men „naar huis schrijft". Nu is er ech ter een „echt" vliegtuig te bewonde ren, dat wordt gebruikt voor de be sproeiing van de te velde staande ge wassen. Op een weiland ten zuiden van Axel is een startbaan geïmprovi seerd, waar de vliegmachine veel be kijks trekt bij het starten en het lan den. Subcommissie Nationale Plan bracht bezoek aan Walcheren Beveiliging tegen storm besproken Een dezer dagen bezocht op uitno diging van het college van Ged. Sta ten van Zeeland een delegatie van de subcommissie van de vaste commissie van de rijksdienst voor het nationale plan, Walcheren. Het doel van het bezoek was een inzicht te verkrijgen in het probleem, dat tengevolge van de voorgenomen waterstaatkundige werken ter bevei liging van Walcheren tegen hoge stormvloeden, het aanzien van de dui nen belangrijk zou worden gewijzigd en aan het natuurschoon ernstige scha de zou worden toegebracht. Onder leiding van de heer C. Phi- lipse, waarnemend commissaris der koningin, werden enkele plaatsen be zocht en besprekingen gevoerd met de colleges van burgemeester en wethou ders van de gemeenten Domburg, WestV^pelle en Zoutelande. P.: einde van het bezoek sprak de Philipse de hoop uit, dat het moge zal blijken de beveiliging van Walcheren te verzekeren zonder het natuurschoon ernstig te schaden. noemd, de datum, dat de school werd geopend. Ter gelegenheid van dit feit werd de jubilaris tijdens een bijeen komst van personeel en leerlingen in het gymnastieklokaal van de school des morgens hartelijk gehuldigd. De heer A. C. Schipper, één der on derwijzers, voerde in deze bijeen komst het woord namens het perso neel. Hij getuigde van de grote dank baarheid voor het feit, dat de heer Kasse 30 jaren van zijn totale periode als onderwijzer op deze school mocht doorbrengen. Spreker, die reeds bijna 30 jaar met de jubilaris samenwerkt, dankte deze voor de aangename wij ze, waarop dit kon geschieden en wens te het schoolhoofd van harte geluk De heer Schipper bood tenslotte een blijvend aandenken aan. Voor me vrouw Kasse waren er bloemen. Tijdens deze jubileumviering, die Advertentie K0LNISCH WASSER Boerenleenbank „Colijnsplaat" zal 40-jarig bestaan vieren Deze maand bestaat de Coöperatieve Boerenleenbank „Colijnsplaat" veertig jaar. Dit jubileum zal worden gevierd op dinsdag 15 mei a.s. Die dag wordt namelijk in „De Stadswijnkelder" te Kortgene een bijeenkomst gehouden met leden en genodigden, die óm 19 begint. in overeenstemming met de wens van de jubilaris zo sober mogelijk was gehouden, zongen de leerlin gen het hoofd van hun school toe. Eén van hen, Rietje Griep, bood een cadeau aan, waartoe allen hun bijdrage hadden geleverd. Zij deed dit met het voorlezen van een ge dicht. Ook werd een lied gezongen, dat één der onderwijzers speciaal voor deze gelegenheid had ont worpen. Hierna kregen de leerlingen een traktatie en vervolgens hoorden zij uiteraard tot hun grote blijdschap dat zij de rest van deze dag vrijaf kon den genieten. Des middags en des .avonds hielden de heer en mevrouw Kasse in het C.J.M V .-gebouw een re ceptie, waarop vele vrienden, .kennis sen en ouders van leerlingen der school van hun belangstelling blijk ga- vgen. Vandaag, woensdag, zal de jubi laris nog een huldiging ten deel vallen, namelijk tijdens een bijeenkomst van leden van het schoolbestuur en het on derwijzend personeel met hun dames, die een intiem karakter zal dragen. De heer A. Kasse te Middelburg, hoofd van de school der Gereformeer de Gemeente, vierde gisteren het feit, dat hij JfO jaar aan het onderwijs was verbonden. Tijdens een drukbezochte receptie kwam ook een oud-leerlinge (rechts) de jubilaris feliciteren. Links mevrouw Kasse. (Foto P.Z.C.) Zestien officieren legden in Middelburg de eed af In handen brigade-generaal Van Baarsel, inspecteur Mil. Adm. Tydens een plechtigheid op hef ge meentelijk sportterrein ln Middelburg heeft de inspecteur van 't Dienstvak der Militaire Administratie, brigade generaal L. A. van Baarsel dinsdag morgen aan 16 officieren de eed af genomen. Twee van de beëdigden zyn beroepsofficieren, zjj werden van adjudant bevorderd tot eerste luite nant voor speciale diensten. De ove rige 14 zijn reserve-officier. Zy wer den inderdtijd op de School voor Re serve Officieren Militaire Aumiiii- stra (S.R.O.M.A.) in Middelburg op geleid tot vaandrig en z^n thans be vorderd tot reserve 2e luitenant. Voor deze eedsaflegging stonden de militairen der C.O.A.K. onder com mando van overste J. Potte boom, commandant le C.O.A.K., in carré opgesteld op het sportveld. Onmiddel lijk na aankomst van generaal Van Baarsel werd begonnen met de eeds aflegging. Stuk voor stuk legden de 16 bevorderden de eed van trouw af in handen van de inspecteur. Hierna sprak generaal Van Baar sel de zojuist beëdigden toe. Hy wees hen op de betekenis van de eed, die zij hadden gezworen. Vervolgens richtte de inspecteur zich in dit ver band ook met een kort woord tot of ficieren, onderofficieren en verder personeel van de C.O.A.K., waarna hy de beëdigden allen persoonlijk ge lukwenste. De plechtigheid werd be sloten met het spelen van het Wilhel mus door de Geniekapel uit Vught. Na deze beëdiging volgde het tra ditionele défilé van de C.O.A.K.-ers voor generaal Van Baarsel. Deze nam daartoe plaats op een podium voor de R.HJB.S. in de St. Pieterstraat. Ook aan het défilé, dat door een groot deel van de stad trok, verleende de Geniekapel muzikale medewerking. Paradecommandant was overste Pot- teboom. De namen der beëdigden zijn: de eerste luitenants G. P. Meurs en A. F. H. Schrijvers en de tijdelijke reser ve 2e luitenants J. A. v. d. Ven, A. J. v. d. Bosch, J. Barto, G. J. v. d. Bork, J. Bijkerk. P. C. van Dijk, H. H. J. Nordemann, H. W. IJwema, A. J. G. Copier, F. J. C. Klinkenbergh, A. P. Mol, N. Dekker, A. M. Bruyns, en J. W. Meilink. Frans gemeentebestuur bij installatie mr. Dijckmeester Bij de installatieplechbigheden van de nieuw benoemde burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmeester, vrijdagmiddag 18 mei in de raadzaal van het stadhuis, zal het gehele ge meentebestuur van Saint-Hilaere-du- Harcouet deze stad vertegenwoordi gen. Aanwezig zullen zijn burgemees ter dr. Cuche, de wethouders J -i en Tharaux alsmede de geme cretaris Guillaume. Burgei .er Cuche zou aanvankelijk Fr.-'. .jk vertegenwoordigen op het internatio nale medische congres in Napels, maar heeft de installatieplechtigneid doen prevaleren. De C.H.U.-zetel in de Vlissingse gemeenteraad Naar wij vernemen, heeft de heer P Bikker zijn benoeming tot lid in de Viu-singse gemeenteraad voor de C. H.U. in de vacature Ventevogel aangenomen. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART Na onbegrijpelijk te hebben gemanoeuvreerd Dinsdag heeft de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam de aanva ring behandeld, die zich op 8 februari j.l. op de Schelde by Doel (B.) heeft voorgedaan tussen het motorschip „Van Linschoten" en het binnenschip „Johanna" By deze aanvaring zonk de „Johanna" onmiddellijk. De vier opvarenden, de schipper, de heer N B. uit Terneuzen en diens zoon met vrouw en kind, konden worden gered Op de bewuste dag had de „Van Linschoten" Antwerpen verlaten. Op de Schelde haalde het motorschip een Britse tanker in. Tijdens het passeren haalde de Engelsman enigszins naar stuurboord uit, waardoor de „Van Linschoten" werd gedwongen ook uit te wijken. Toen het motorschip de tanker geheel was gepasseerd, liet ue kapitein weer bakboord sturen om zijn oude koers te hervatten. Op dat ogenblik haalde een binnenschip, de „Johanna", dat in de richting van Antwerpen voer, maar aan bakboord de rivier opstoomde, plotseling uit naar stuurboordzijde. Het motorschip kon toen een aanvaring niet meer voorkomen. De schipper van de „Jo hanna", die als betrokkene op de zit ting van de Raad aanwezig was, voerde aan. dat hij door de stuurboord manoeuvre van de „Van Linschoten" de indruk had gekregen dat het schip niet meer naar zijn roer luisterde. Hij had niet het risico willen lopen tussen het motorschip en de wal bekneld te ■aken, en daarom stuurboord ge tuurd. Op een vraag, wat hij aan de bakboordzijde van de rivier deed, ter wijl toch stuurboordzijde voor hem voorgeschreven vaarwater was, ant woordde de schipper, dat de binnen scheepvaart al jaren op deze speciale plaats aan bakboord vaart. De hoofd inspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, vond de manoeuvre van de schipper onbegrijpelijk en gevaar- ijk. De kapitein van de „Van Lin- ;choten", de heer W. A. E. D. uit Saarn had z. i. geheel overeenkom stig de voorschriften gehandeld. Do raad voor de scheepvaart zal op een nader te bepalen datum uitspraak doen. KUNST „De keizer van Amerika" ZO IS DE „Nederlandse Comedie" nu dan ook in Zeeland met Bernhard Shaw's „De keizer van Amerika", die kosteiijKe satire op de democra tie, geschreven in 1929 en.... nog al- lyd fris, boeiend en zelfs actueel. „Waar Shaw zien aan toekomst voorspellingen heeft gewaagd treft hij soms merkwaardig in de roos", vertelde het programma en zo is het inderdaad, zij het dan, dat Shaw in dit stuk eigenlijk voortdurend in de roos schiet. Met elk woord en dat wil- wat zeggen in een stuk als „The Applecart", waarin de woorden in flitsende dialogen vallen als rijpe ap pels van een overladen boom. Een woordenspel, flonkerend van geest en humor, gespeeld door een aantal ver rukkelijke Shaw-figur.cn en tezamen vormend het even nonsensieale als door zijn scherpe visie verbluffende toneelstuk: „De keizer van Ameri ka". Met als middelpunt koning Mag nus van Engeland, de intelligente mo narch de laatste ter wereld temidden van soms wel wat erg ri dicuul getekende ministers en met als voornaamste tegenstander de slu we minister-president Proteus. Een stuk met groteske situaties en met vele van fanaw's geniale geest getui gende trekjes. Nu, na bijna dertig jaar, nog even verfrissend als een milde meiregen. Zó is het in de gisteravond in de Middelburgse Schouwburg onder aus piciën van de Z.V.U. gegeven voor stelling ook gebracht. Met in de hoofdi ol Hans Bentz van den Berg en een betere vertolking van de scherpzinnige monarch dan de zijne is moeilijk denkbaar. Hij was de vor stelijke figuur met het speelse, scher pe intellect, tot in de toppen van zijn vingers; de man, die zijn tegenstan ders bespeelde met een gracieuze, vriendelijke virtuositeit. Met tegen over hern Paul Huf, die van de listi ge minister-president een uiterst sug gestieve vertolking gaf en met verder o.a. Johan Fiolet in n tot tintelend le ven gebrachte creatie van de logge, uit het volk voortgekomen politicus- in-wording. De bijrollen waren stuk voor stuk eveneens voortreffelijk bezet, waar bij dan met name nog genoemd die nen, Andrea Domburg als een begees terde courtisane en Louis van Gaste ren in zijn korte, maar zo tot in de tails rake typering van een Ameri kaanse gezant. De „Nederlandse Comedie", met Henk Rigters als régisseur, bood veel, zeer veel te genieten en mocht tot slot van een dankbaar publiek dan ook een hartelijke ovatie m ontvangst nemen. Vanavond gaat het stuk, mede on der auspiciën van „Het Nut", in „Bri tannia" te Vlissingen. v. B. Plannen bouw geref. kerk en bejaardenhuis Middelburg De Gereformeerde Kerk te Middel burg heeft aan het gemeentebestuur van de Zeeuwse hoofdstad een optie gevraagd voor het terrein, waar thans nog 5e houthandel Alberts is 'geves tigd, maar dat binnen afzienbare tijd leeg zal komen. Zoals bekend, zal deze houthandel geheel naar het groot industrieterrein aan de Kleverskerk- seweg verhuizen. Deze optie is aan gevraagd met- het oog op de bouw van een kerk en een beiaardentehuis. Van deze aanvragen deed burgemeester mr dr. N. Bolkestein mededeling tijdens de dinsdagmiddag gehouden raadsver gadering. De Gereformeerde Kerk van Middel burg heeft reeds geruime tijd de wens om tot de bouw van een nieuwe kerk en een rusthuis voor bejaarden over te gaan. Dit onderwerp is herhaalde lijk in de kerkeraad besproken en ook zijn commissies ingesteld ter bestude ring van de problemen, die hiermee verband houden. Enige tijd geleden is een rapport opgesteld over de even tuele bouw van een rusthuis. Dit tehuis zal waarschijnlijk het tweede worden, omdat het rusthuis aan de Branderijmolengang wel zal blijven bestaan. Gezien de stijgende behoefte wordt echter de noodzaak van een tweede rusthuis aangevoeld. Een kerk op het terrein, waar thans nog de houthandel Alberts staat, zou tegemoet komen aan de wensen van de leden op 't Zand, in welk stadsdeel geen kerk aanwezig is. Er zijn echter verschillende mogelijkheden in over weging en deze optie is er één van. Universitair examen. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde de heer J. M. de Waard uit Vlissingen voor het kandidaats examen voor elektrotechnisch inge nieur. AA\»WVWwWWWVWVW\*A Voor Zeeuwse nieuws zie ook y y de pagina's 7 en 12. V\AAAA<VVVVWWS<Ai\Af'VVS*VV VANDAAG Middelburg Electro: „Het laatste be drijf", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Molen water: „Miniatuur Walcheren", 10— 23 uur; Prov. Bibliotheek: Expositie over Zeeuwse spoorlijn, 10—12.30, 13.30 —17 uur. Vlissingen Alhambra: „Het mysterie der twee vrouwen", (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Onteerde meisjes", (18 jr.), 20 uur; Britannia: Z.V.U., toneel stuk „De keizer van Amerika", 20 Middelburg Electro: „Tarzan in de woestijn", (14 jr.), 15.30, 19 en 21.15 uur; Molenwater: als vandaag 10—23 uur. Vlissingen Alhambra: „De privé-oorlog van majoor Benson", (a.l.), 15, 19 en 21 uur; Luxor: ..Piraten van Tripoli", (14 jr.), 15, 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2