JUBILEUMVIERING DOMBURGSE BOERENLEENBANK BEGONNEN WALCHEREN Waar zijn onze schepen? MARKTBERICHTEN lit de ETHER DjLiN bDAG S JviEi ly36 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HULDE VOOR MEEJUBILERENDE SECRETARIS Tijdens diner werden vele gelukwensen uitgesproken maandagavond is in Domburg de vie ring van het 40-jarig bestaan der Coöperatieve Boerenleenbank „Dom burg" begonnen met een diner van bestuur en raad van toezicht met hun dames en een aantal genodigden, in hotel „Juliana". Onder de aanwezigen bevonden zich de burgemeester van Domburg, Westkapelle en Aagte- kerke, de gemeenten, waarin het werkgebied van de bank is gelegen. Aan ae keurig verzorgde dis voerden tal van genodigden het woord om fe licitaties uit te brengen aan 't adres van de coöperatie en in het bijzonder aan het aares van de heer J. W. Schuurman, de 73-jarige oud-gemeen tesecretaris die 40 jaar het secreta riaat bekleedt en dus mee jubileert. De avond die m gezellige sfeer ver liep, was een goede inzet van de fees telijkheden, die vanavond, dinsdag, worden voortgezet. De voorzitter van de bank, de heer W. Brand, sprak een welkomstwoord en wees vervolgens op de zegenrijke taak, die de coöperatie in de afgelo- Sen 40 jaar mocht vervullen Spr. uldigde de heer Schuurman, die zeer veel voor de bank heeft gedaan. „Als U niet bij de oprichting was geweest zou er misschien nooit een bank ge komen zijn", aldus de voorzitter. Het bestuur is de heer Schuurman zeer dankbaar voor zijn arbeid en het spijt dit college, dat de secretaris thans van plan is zijn functie neer te leggen. Het woord was daarna aan burge meester mr. W. J. E. Crommelin van Domburg, die namens de gemeente hartelijke gelukwensen aanbood. Spr. noemde het van het grootste belang, dat de gemeente zulk een betrouwba re bank herbergt. Burgemeester mr. M. Tydeman van Westkapelle merkte in zijn felicitatierede op, dat de bank in zijn gemeente een bijzondere plaats inneemt. Door middel van de bank kon namelijk 'n groot deel van West- kapelle's wederopbouw worden gefi nancierd. Burgemeester J. Geuze van Aagtekerke noemde de bank „een bolwerk, dat een stootje kan ve len". Hij wenste de oprichters ge luk met hun initiatief van '16, dat met zulke gevolgen is bekroond. Namens de Centrale Coöperatieve Raiffeisenbank te Utrecht, het overkoepelend orgaan, sprak de heer A. Oudkerlt uit Goes. Hy re leveerde de nauwe samenwerking, die steeds tussen „Utrecht" en „Domburg" heeft bestaan Spr. bood de jubilerende secretaris 'n fraai boekwerk aan en overhan digde de heer O. Louwerse, oud kassier van de bank, 'n oorkonde. Zeelandia won verdiend van Biervliet (35). Zeelandia behaalde bij Biervliet een verdiende, maar enigszins geflatteer de 53 zege. Reeds na 5 minuten namen de Middelburgers de leiding door Van Ieren (01). Biervliet kwam fel opzetten, maar aan de af werking van de aanvallen ontbrak nogal eens iets. Eerst na 25 minuten maakte midvoor C. de Kramer ge lijk. Biervliet kreeg nu een sterke veldmeerderheid, die A. de Meijer 10 minuten later in een doelpunt wist uit te drukken (21)Vijf minuten na de hervatting bracht Van Ieren de partijen weer op gelijke voet en 10 minuten later bezorgde Franssen Zeelandia de leiding (23). Hoewel de gastheren 'n veldmeerderheid had den, was het toch Zeelandia, dat de score door Van Ieren opvoerde (2 4). Toen De Kramer de stand op 3 4 gebracht had, verwachtte ieder de gelijkmaker. Deze kwam echter niet, want door een blunder van de kee- Ser, die een terugspeelbal miste, racht Zeelandia de eindstand op 3-5. Scheepvaartberïchten Vlissingen aangekomen op 5 mei. Slan van Rotterdam. Confiance van Ostende. Op 6 mei. Sandettie van Antwerpen, Taor- mina van Londen. Op 7 mei. Avontuur v. Antwerpen. Vlïssingen vertrokken op 5 mei. Esperance naar Antwerpen. Canada naar Kirkcaldy. Rex naar Quernsey. Spes naar Kalmar. Op 6,mei. Hulst naar Rotter dam. Sandettie naar Stockholm. Taormi- na naar Antwerpen. Op 7 mei. Avontuur naar Newcastele. Gepasseerd naar Ant werpen op 5 mei. Prins Alexander van Le Havre. Mies van Dordrecht. Lelygracht van Amsterdam. Op 6 mei. Tromp van New Port. Heron van Hamburg. Raket v. Goole. Da Capo van Virgo. Astra van Londen. Wim van Port Talbot. Kortenaer van Amsterdam. Sloterdijk van New York. Meerkerk van Duinkerken. Finlan- dia van Ipswich. Deligentia van Isle of Grain. Ysel van Par. Jaba van Nijko Bing Mors. Gepasseerd van Antwerpen op 5 mei. Nigerstroom naar Amsterdam. Ga- bonkust naar Amsterdam. Ellewoutsdijk naar Hull. Eagle naar Rochester van Gent. Rondo naar Amsterdam. Veritas n. Hull van Gent. Spirit naar New Castle van Gent. Nimrod naar Garston van Gent. Aldebaran naar Stockholm. Hydra naar Mullfree. Hado naar Dublin. Amsteldijk naar Rotterdam. Op 6 mei. Akkrumdijk naar Rotterdam. Aaltje naar Fullham. Mado II naar Londen. Maasijmn N Bou logne. Prins Willem V naar Bremen. Kit ty naar Queensborough. Ameland naar Londen. HAST 5 naar Goole. Aurora naar Londonderry. Thames naar Kings Lynn. Issl naar Goole. Paloma naar Londen. Helder naar Rotterdam. Europa naar Lon den. Zijpe naar Londen. De heer S. Simonse uit St. Lau rens bood gelukwensen aan namens het Landbouw Coöperatief Centrum voor Zuidwestelijk Nederland. Hij prees met name het werk van de kas sier. De voorzitter van de raad van toezicht, de heer S. de Visser uit Aag tekerke, richtte zich met zijn geluk wensen speciaal tot de heer Schuur man. De laatste dankte daarop in 'n korte toespraak bestuur en raad van toezicht voor de aangename samen werking, waarna de voorzitter de se cretaris een foto van bestuur en raad van toezicht aanbood. De kassier, de heer C. Minderhoud was de tolk van het gezamenlijke per soneel. Met name feliciteerde deze spreker ook de heer Schuurman, aan wie hij een attentie aanbood. Nadat nog de heer Louwerse, voorganger van de heer Minderhoud van 1916 tot 1946, een dankwoord had gesproken voor de lof, die tot zijn adres was ge richt, sprak de heer Brand een slot woord. Raad Wissekerke benoemde nieuwe gemeentesecretaris De heer N. D. van der Heide met eervol ontslag Tjjdens de vergadering van de ge meenteraad van Wissekerke, ondeg. leiding van burgemeester J. van Halst, is de heer G. van Hekken be noemd tot gemeente-secretaris. In verband met zijn gezondheidstoestand had de tegenwoordige gemeente-se cretaris, de heer N. D. van der Heide, ontslag gevraagd. Tijdens deze raadszitting werd de heer Van der Heide dit ontslag eervol verleend onder dankbetuiging voor de gedurende meer dan 43 jaar aan de gemeente bewezen diensten. Tijdens een nog deze maand te houden bijzon dere vergadering zal afscheid geno men worden van de heer Van der Hei de. B. en W. hadden in alfabetische vol gorde de heren P. Balkenende en G. van Hekken, beiden ambtenaren ter secretarie, op de lijst van aanbeveling geplaatst. Na een korte discussie werd dè vergadeiing geschorst en na heropening werd tot stemming over gegaan. De heer Van Hekken ver kreeg zes en de heer Balkenende vijf stemmen. Middelburg Voorlichtingsavond K.W.F. Arbeider viel van hangar. Doordat een plaat van de dak bedekking van een in aanbouw zijn de hangar te Ovezande brak. viel 'n arbeider van een hoogte van 10 me ter. Hoewel het rich aanvankelijk liet aanzien dat dit ongeval goed zou aflopen, bleek later dat de man inwendige kneuzingen en vermoede lijk een lichte schedelbaslsfractuur had opgelopen. Het slachtoffer werd vervoerd naai het ziekenhuis Oost- wal te Goes. Maandag werd in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis door de Nederlandse vereniging tot steun aan het „Koningin Wilhelminafonds" voor de kankerbestrijding een voorlich tingsavond gehouden in samenwer king met de plaatselijke federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening. Deze avond stond onder voor zitterschap van mr. dr. N. Bolkestein, die in zijn openingswoord in het bij zonder mevrouw S. C. de Casembroot, voorzitster van de provinciale com missie der V.V.H., welkom heette. Dr. J. J. Okker sprak over de kankerbe strijding. Hij was verheugd over de grote opkomst, temeer omdat de men sen in vele gevallen een mysterieus waas rond deze ziekte weven. „Wan neer medische hulp tijdig wordt inge roepen, kan dikwijls met resultaat worden ingegrepen", aldus dr. Okker. „Maar velen zijn bang om de waar heid onder ogen te zien; zij lopen van de ene dokter naar de andere en de ziekte verergert. Dr. Okker merkte verder op, dat het niet alleen aan de artsen ligt, wanneer kankeroperaties niet slagen. De patiënt is daarvan dik wijls zelf de oorzaak. Nadat een film over het. kankervraagstuk was ver toond, sprak de heer Van Wijk uit Amsterdam een propagandistisch woord, waarna vele dames zich als contribuant voor het K.W.F. opga ven. Na de pauze werd een film over de bollenvelden vertoond. Nutsspaarbank Middelburg Het totale tegoed van de spaar ders bij de Nutsspaarbank Middel burg nam gedurende de mnd april af met f 99.188,45 van f 14.295.^88,54 tot f 14.196.810.09. In dit tijdvak werd ingelegd r 436,206,61 en te rugbetaald f 535.395,06. Het aantal rekeningen nam toe van 13.344 tot 13.340. Er kwamen 61 nieuwe reke ningen bij, terwyl er 55 werden af gesloten. Op het kantoor Middelburg daal de -het tegoed van f 11.780.743.26 tot f 11.756.891,20, met een inleg van f 381.419,76 en een terugbeta ling van f 405.271,82. Het bijkan toor Oostburg noteerde een daling van f 2.515.255.28 tot f 2.439.918,89. Hier werd ingelegd f 54.786,85 en te rugbetaald f 130.123,24. Tijdens de zitdag te Oostkapelle werd ingelegd f 5258,21 en terugbetaald f 467. Het schoolsparen had aan het be gin van de maand een tegoed van f 59.178,81 en aan het eind van f 59.978.38. De inleg was f 1793,37, de terugbetaling f 994. met een gunstig verschil van f 799,57, der halve. In april werden te Middel burg 9 en te Oostburg 2 baby boekjes uitgereikt. De spaarbusies- actie leverde in dit tijdvak f 2572,25 op. Van onze adverteerders. Nieuwe „Horlogerie Camper". Zaterdagmiddag opende Horlogerie Camper aan de Lange Delft 51 in Middelburg haar nieuwe zaak. Tot dusver was deze reeds 46 jaar be staande firma gevestigd in de Korte Delft, waar men met ruimtetekort en andere problemen kampte. Door het betrekken van het nieuwe pand kreeg deze zaak dan ook aanmerke lijk meer armslag. Aan deze opening ging 'n ingrijpende verbouwing voor af van de benedenverdieping van 't huis, die voorheen een geheel ander soort zaak herbergde. Door de uit voering van dit werk is men er in geslaagd een omgeving te scheppen, waarin het zowel voor verkoper als klant aangenaam toeven is. Er is een grote verkoopruimte in gericht, die een uiterst moderne in druk maakt en waarvan vooral de fraaie betimmering en verdere aan kleding opvalt. Aan wachtende klan ten is gedacht door de milde gevers van een gezellig zitje. In dit geheel komt de grote sortering artikelen uitstekend tot haar recht. Achter de winkel is een werkplaats, die zeer goed is geoutilleerd; daarachter weer bevindt zich nog een magazgn. Ook de etalages, die door de wijze van in deling attractief zijn, moeten worden genoemd. Al met al mag deze zaak van de fa. Camper dan ook een winst voor het winkelcentrum worden genoemd. Duivenvlucht „De Telegraaf". De postduivenvereniging „De Tele graaf" uit Middelburg hield een twee tal wedvluchten. De eerste was van uit Vilvoorde over een afstand van 85 km (los 12.45 u., n. wind). In concours waren 225 duiven (le duif 14.10. laats te 14.25 uur). De uitslag- 1 J. Huijs- l, 2., 4. en 7. W Wniraven, 3. e Kuijper, 5. P. J 1' i 6 Chr. de Graaf, 8. P. A. Ph;' I Jonk heer. 10. P. J. Bran:) -cede was eveneens vanuil Vi .w over 85 km (los 13.30 uur. w wind). In con cours waren 263 duiven! le duif 14.43 uur, laatste 14.56 uur). De uitslag luidt: I. en 7. W. M. Walraven, J2. C. L. Daane, 3. J. Jonkheer, 4. en 9. M. D. Walraven, 5. W. Daane, 6. en 10. P. A. Philipse, 8. P. J. Pijnen. Meidoornlaan toegangsweg naar nieuwe sportvelden. Ten kantore van gemeentewerken te Middelburg is namens B. en W. aanbesteed het uitvoeren van grond-, straat- en rioleringswerken in de 1 Meidoornlaan. Deze laan zal namelijk worden verbreed en doorgetrokken, daar het de toegangsweg wordt naar het nieuwe sportveldencomplex, dat nog wel dit jaar voor een groot deel in gebruik genomen kan worden. De Meidoornlaan zal dan voeren naar de ingang van dit veldencomplex. Hiertoe wordt o.a. de watergang, die langs een deel van de laan loopt, ge heel gedempt. Op dit werk werd als volgt inge schreven: 1. G. J. Eland, Vlissingen, 71.000; 2. Gebrs. Geldof, Seroosker- ke (W.), 71.990; 3. M. Wandel, Souburg, 72.413; 4. Aann. bedr. Zeeland, Middelburg, 74.505; 5. C. v. d. Klippe, Vlissingen, 77.000; 6. L. J. Dekker, Vlissingen, 81.000. De gunning werd nog aangehouden. Keur op de stranden. Het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren wijst de vergadering op ar tikel 3 van het Bijzonder Reglement op het Bestuur van de Polder Walcheren, dat de polder belast met onder meer het maken en onderhouden van al de werken nodig voor waterkering en oeververdediging. Een niet gering deel van deze werken moet aange legd worden op de stranden en is te vens dienstbaar aan het behoud van die stranden. Het bestuur vindt het daarom nodig, dat de polder het zich mogelijk maakt deze werken te maken en te onderhouden en tevens maatre gelen te nemen om vernieling en be schadiging te voorkomen. Het Regle ment van Politie bevat geen bepalin gen van deze strekking. Om die reden wil het bestuur een en ander bij keur regelen, waartoe een keur werd ont worpen. Voorgesteld wordt nu deze dienst vast te stellen. Vlissingen „De klokkengieter". Het Gezellentoneel uit Bergen op Zoom heeft zondagavond in het Concertgebouw te Vlissingen voor de plaatselijke afdeling van de Ka tholieke Arbeiders Beweging een voortreffelijke opvoering gegeven van Antcon Coolens toneelspel „De Klokkengieter". Het Gezellentoneel koos dit stuk, dat zware eisen stelt aan de acterenden, dit seizoen ter gelegenheid van zijn dertigjarig be staan en deed daarmee een uitste kende keus. Het stuk handelt rond het inner lijk conflict van de klokkengieter meester Andreas de Koninck (de heer R. Tebbens), die door zgn suc ces een te groot zelfvertrouwen heeft gekregen en er niet toe kan besluiten om het gieten van een be langrijke klok aan zijn zoon Paul (de heer C. Aanraad) over te laten. De climax komt, wanneer Paul in 'n poging om toch deze klok te gieten door zg'n vader in de gloeiende Klok spijs wordt gestoten. Hij moet daar door een arm missen. De vader is nu ten prooi aan een zware geeste lijke strijd en besluit tenslotte de zaak aan zijn zoon over te laten en zelf het huis te verlaten. De vijf tonelisten, die dit zware dramatische stuk te vertolken kre gen naast de beide reeds ge noemden de dames Jeanne van Broekhoven (Maria, de pleegdoch ter) en Riek Verhagen (Barbara, de huishoudster) en de heer P. Go- vaart s (Anselmus, de meestergezel) hebben zich zonder een enkele uitzondering uitstekend van hun moeilijke taak gekweten. Bijzonder goed was echter het spel van de heer Tebbens die ook de regie voerde dat culmineerde in de scène tussen de vader en de pleeg dochter tegen het einde van het tweede bedrijf. Deze geslaagde toneelavond, die met bal werd besloten, vormde het feestelijke sluitstuk van de viering van het feest van de arbeid door de K.A.B. Dit werd dinsdagavond inge zet met een avondmis en vrijdag, zaterdag en zondag werd een trim um gehouden onder leiding van pa ter Rudolphus. Dit tridium werd zondagmorgen besloten door een H. Mis met gezamenlijke communie en een gemeenschappelijk ontbijt. Snelle reactie voorkwam ernstig verkeersongeluk In de Badhuisstraat te Vlissingen is maandagmiddag omstreeks kwart voor zes een verkeersongeluk ge beurd, dat door het snelle reactiever mogen van een automobilist betrek kelijk goed is afgelopen. De vierja rige Roelof L. uit de Badhuisstraat stak plotseling en zonder uit te kij ken, voor een geparkeerde auto langs, de straat over. Uit de richting Betje Wolffplein naderde een bestelauto, die bestuurd werd door de 27-jarige B. uit Middelburg. Een botsing leek onvermijdelijk, maar de chauffeur wist met buitengewone handigheid zijn wagen binnen een afstand van vijf meter stil te zetten. De auto stond door deze manoeuvre dwars op de weg. Toch werd het kind even ge raakt, waardoor het, zij het niet ern stig, aan het gezicht werd gewond. Koudekerke Feestavond- De Hervormde Jongens- en Jeugd club te Vrouwenpolder hield vorige week een feestavond. De leiding be rustte bij de heren W. Hekhuis en P. J. de Boer. Er werden schetsjes opgevoerd afgewisseld met zang nummertjes. In de pauze werd een Amerikaanse verloting gehouden. Serooskerke (W.) Gymnastiekvereni ging gaf eerste uitvoering. Zaterdagavond gaf de gymnastiek vereniging Serooskerke (W) in het Verenigingsgebouw haar eerste uit voering onder leiding van haar le raar, de heer J. de Keijzer. In zijn openingswoord kon de voorzitter, de heer J. de Dreu een talrijk publiek begroeten. Hij vroeg zijn gehoor cle mentie te betrachten bij het aan schouwen van de oefeningen, gezien 't feit, dat de vereniging nog slechts een jaar bestaat. Hierna werd op vlotte wijze het programma afgewerkt, dat bestond uit o.m. enkele rytmische nummers, ringen en evenwichtsbalk door de meisjes en de dames paardoefeningen brug, rek en lange mat door de jon gens en de heren. In de daaopvolgen- de pauze werd een verloting gehou den voor aanschaffing van nieuwe toestellen. Al met al was het een ge slaagde avond, zoals oo kde heer J. van Haveren kon constateren in zijn slotwoord, getuige het telkenmale opklinkende applaus. De heer Van Haveren deelde nog mee, dat de vereniging zich voorstelt in één van de zomermaanden een de monstratie in de buitenlucht te hou den. Deze uitvoering zal a.s. zater dagavond worden herhaald. Aagtedijk 7 Calcutta. Alhena p. 6 Kp. Verd. eilanden naar Las Palmas. Adonis 3 v. Barbados n. Antwerpen. Abbekerk 5 Shanghai. Akkrumdijk 6 Rotterdam. Alblreo 4 Durban. Alphard 4 Montevideo. Alphacca 3 320 m. n.o. v. Paramaribo. Alamak 3 v. Genua n. Port Said. Aldabi 3 v. Antwerpen n. Las Palmas. Alchiba 3 600 m. w. v. Ouessant. Alm dijk 3 585 m n. Madeira. Amsteldijk 6 Rotterdam. Amerskerk 7 Penang. Alhena 3 140 m n. St. Pautsrock. Annenkerk 3 Beira. Andijk 4 Hamburg. Appingedijk 3 Vitoria n. New York. Artemis 3 Bremerhaven. Averöijk 7 Bremen n. Rotterdam. Axeldijk 6 New York. Almkerk 5 Amsterdam. Arkeldijk 5 Tampa. Attls 6 v. Santiagodecuba n. Philadelphia. Baud 4 Bel awan. VEILING TERNEUZEN. 7 mei. Groenten: Sla A 16,20—18: A II ,10—12,90; B H 5—7,90; Radijs 7—17; As perges 1,48—2.18; Prei I 51; Rabarber I 27: Spinazie I 21—23; n 9—21. GRAANBEURS ROTTERDAM 7 mei. Binnenlandse granen, olllcleuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Tarwe, rode to: circa 28.50, Witte 28.75— 29. Voedergranen: zomergerst, prijshou dend, naar kwaliteit 29—30. prima 30.50, Haver, kalm, zonder zaken, naar kleur en droogte 27.50—29, Rogge niet getoond Peulvruchten: Groene erwten, met min der attentie, ca. 38, Schokkers 42. Bruine bonen ca. 48. MARKTBERICHT VLAS 7 mei. Waterrootvlas: lage soor.ten van 1.40 tot 1.55, middensoorten tot 1.70, betere soorten tot 1.85. best vlas tot 2.25. Dauwrootvlas: lage soorten van 1.20 tot 1.40, middensoorten tot 1.60. best vlas tot 2.—. Breekvlas: van 0.80 tot 1.40 naar gelang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0.70 tot l.—. Markt niet veranderd, De produktle blijft op hoog peil, doch de vraag ls niet voldoende om het wekelijkse aanbod op te nemen. De prijzen waren over het al gemeen onveranderd op het peil van vo rige week. Het meeste aanbod ls In mid den- en betere soorten. Aanvoer van dauwrootvlas onveranderd, slechts een gedeelte werd verkocht, prijzen als vorige notering. De produktle van breekvlas is Iets groter, prijzen als vorige week, de meeste vraag is voor de beste kwalitei ten. Aanbod van gezwingelde lokken on veranderd, tegen de huidige prijzen wer den enkele partijen verkocht. VEILING GOES. 7 mei. Groenten: Kropsla A II 16—20; B I 8: afw. 12—13; Witlof B I 45; Spinazie I 1921; II 13—17; Bloemkool A IT 82— 90; B 02—70; afw. 88: Radijs 13—14: Ra barber 10—13; Postelein 70—73. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 7 mei. Klelaardappelen 35 mm opwaarts. Eigenheimers 19—21, Bintjes 22—23, Beve landers 19—20, Furore 21—23. Koopmans BI. 19. Zandaardappelen 85 mm opwaarts Noorderling 12. Llbertas 12, IJselster II. Voeraardappelen 2.50—3.—. Prijzen be rekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEILING MIDDELBORG. 7 mei. Aardappelen: Kooomans blauwe grote 15—15.10. Fruit: Aardbeien per stuk 11—12. Groenten: Kropsla A 6—17: B 5—13; Komkommers A 64—70: B 52—53: C 42— 44; Bloemkool A 55—81; B 42—70; C 24— 52: Radijs 5—16; Bospeen 56; Postelein 44—74; Spinazie 10—17; Snijsla 10—15; An dijvie 40—60: Rabarber 5—15: Witlof 30— 66; Prei 31—68: Wijnpeen 4—11: Rode kool 7—20. De eerste bospeen werd aangevoerd door de heer W. Bommeljé te Oostkapelle en de eerste aardbeien door de heren R. Joosse te Nieuw- en Sint-Joosland en C Wllleboordse te Oostkapelle. VEEMARKT ROTTERDAM 7 mei. Aanvoer in totaal 1906. Vette koei en en ossen 1170. Varkens 736. Prijs in cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 3.20—3.40 2.90—3.20 2.80—2.90 Varkens (l.g.) 1.73 1.71 1.68 Vette koeien le kw. prijshoudend, ver der vooral niet hoger in prijs: enkele pri ma's boven notering. Varkens (lev. gew.) hoger: zware varkens moeilijk te plaat- VEIL1NG BERGEN OP ZOOM. 7 mei. Groenten: Andijvie 64—82; Rode kool 14—28: Prei 39—80; Radijs 7—15: Sla 5—16: Stoofsla 10—17; Spinazie 8—19; Ra barber 10—24: Witlof 19—48; Raapstelen 5—10; Bloemkool 39—96. Aardbeien 10—25 per stuk. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 7 mei. Aanvoer 3000 kg. AA extra 3,88: AA I 3,24; A extra 3,80; A I 1,93: B extra 1,60; B I 1,16; C extra 90: C I 72; D I 63; E I 60; E n 83; F I 1,21; stek 52. ZUID-BEVELAND Goes Bevrijdingsavond bij de Instuif. Een hondertal jongeren waren za terdagavond in het „Slot Ostende" te Goes bijeen op een bijzondere instulf- avond van de hervormde jeugdraad. In zijn welkomstwoord betreurde wika Hiensch dat de viering van de bevrgding zo weinig leeft in ons volk. Vooral voor de jonge generatie is 't nodig dat zij weet wat in het verle den is gebeurd, opdat wij in onze tijd van welvaart dankbaar mogen leven. Mej. M. Boogaard droeg vervolgens „Ballade van de ter dood veroordeel den" voor. Liederen uit verschillende landen werden met begeleiding van de pianist, de heer J. Boon, met enthousiasme gezongen. Daarna werd een groot opdrachtspel gehou den, waarin de jongelui werden ge test op hun kennis van de gebeurte nissen rond de bezetting en de be vrijding. Na de pauze werd de film „De wereld wacht" van de U.N.E.S.C.O. vertoond. Deze geeft een beeld van het werk van de organisaties van de Verenigde Naties in de minder ont wikkelde gebieden. In het bijzonder de hulp aan kinderen, die aan fram- boesia lijden, sprak de aanwezigen aan. Mej. wika C. Best vertelde in aansluiting hieroD over het werk van wika Sluyter in Kenya, waar zg on der zeer moeilijke omstandigheden moet werken en dc mensen in de omgeving van de Mau-Mau-beweging tracht te helpen. Voor dit werk werd aan het eind van de avond een col lecte gehouden. Wika Hiensch sloot de bijeenkomst met dankgebed. Medegedeeld werd, dat voor de jongeren zaterdag en zondag a.s. een weekend op het Vormingscen trum „Hedenesse" by Cadzand wordt gehouden. Zaterdag 2 juni wordt als sluiting van het seizoen een gecos- tumeerde avond georganiseerd in de „Prins van Oranjej," Chr. Plaitelandsmeisjes in Goes bijeen. De leden van de C.B.P.B. van Zuid- Beveland kwamen zaterdagmiddag in „De Opril" te Goes bijeen onder lei ding van mej. A. Karelse. Mej. I. Zandee hield een lezing over „Goede manieren", waarop een interessante bespreking volfde. Onder leiding van de dames L. Dekker en N. Imanse werd een wedstryd ln hersengym nastiek gehouden. Ook werd nog ge sproken over de a.s, bondsdag te Utrecht. Onderlinge sportwedstrijden Goese Lyceum. De leerlingen van het Goese Ly ceum hielden op het sportveld ver schillende onderlinge wedstrijden. De uitslagen van ae voetbalwedstrij den zgn: klas III—klas IV 24. Ge combineerde ploeg uit IA en IC—IB 00; UB—gecombineerde ploeg uit IIA en HO 11. De hoofdschotel van het programma vormde de voetbal wedstrijd tussen leraren en examen kandidaten, welk edoor de leerlingen werd gewonnen met 10. De uitslagen van het dames-hand bal luiden: m—IV 1—7, I—H 2—4. Verse ke Schoolsportdag. Op woensdag 20 juni a.s. zal te Yerseke weer de jaarlijkse school sportdag worden gehouden op het gemeentelijk sportterrein aan de Ma- rijkelaan. Het aantal deelnemende scholen is ook dit jaar weer uitge breid en de schoolsportdag is in de loop der jaren uitgegroeid tot een telkens terugkerend evenement voor Yerseke en omgeving. De deelnemen de scholen zijn dit jaar: Openbare school, Yerseke; Herv. school, Yer seke; school Kakeldans, Yerseke; Openbare school, en Herv. school, Krabbendijke; School met de bijbel, Krabbendgke; Openbare school Hansweert; Openbare school en Chr. school Kruiningen; Openbare school Waarde: Openbare school Schore; Openbare school en Chr. school We- meldinge Chr. school. Kapelle. In to taal 14 scholen met ruim 500 deelne mers. De algehele leiding berust weer bij de heer A. den Hoed. Heinkenszand C. Raas aangewezen voor Ned. kampioenschap schieten. De handboogsociëteit „Soranus" te Heinkenszand hield voor haar leden een doelschieting teneinde de kan didaat aan te wijzen voor afvaardi ging naar de Nederlandse kampi oenschappen, die dit jaar voor het eerst worden gehouden. De uitslag luidt als volgt: C. Raas 324 punten; P. Rrjk 314 p.; W. Gerjs 242 p.; C- de Jonge 228 p.; C. Bek 226 p.; A. Capello 222 p.; P. Schreurs 200 p.: J. Koens 156 p C. de Jon ge 154 p. Door „Soranus" zal de heer C. Raas, die het hoogste aantal punten verzamelde, naar de nationale kam pioenschappen worden afgevaar digd. Ball p. C Gibraltar n. Amsterdam. Banka 4 p. Sabang. Blljdendijk 9 Rotterdam verw. Benlnkust 6 Rotterdam. Bontekoe 4 Donggala. Boschfontcln 7 Suez. Crania 6 Curacao. CSstula 7 Cochin. Cotttca 4 p. Dungeness. Cleodora 5 p. Malta. Dulvendljk 6 Christobal n. Antwerpen. Dongedijk 4 Londen. Enggano 5 Perim. Esso - Amsterdam 6 Ras Tonura n. Ant werpen. Esso - Nederland 7 Fawley. Gaasterland 5 Santos n. Porto Alegro. Gabonkust 3 Antwerpen. Helicon 6 Laguaira. Heemskerk 3 isoo m. n.w. v. Kp. Hatteras. Helena 6 Morrlsvllle. Japara (K.P.M.) 3 v. Priok n. Mombasa. Katelysia 3 p. Flnlsterre. Koratla 6 Mirl n. Singapore. Kara p. 7 Thursday eil. n. Auckland. Kabylia 6 Bi.nias n. Harburg. Kalljdon 5 Rotterdam n. Gothenburg. Kleldrecht 4 Colombo. Kinderdijk 8 New York verwacht. Krebsia 3 225 m. z.o. v. Puerto Rico. Kylia 3 180 m. n.o. v. Pltvalris. Kota Gede G Marseille n. Rotterdam. Kelila p. 6 Guadeloupe n. Curacao. Korenla 7 Stockholm. Kelzerswaard 8 Mena al Ahm. n. Gibraltar. Laurenskerk 4 Rotterdam. Lutterkerk 4 v. Aalborg n. Esbjerg. Lekhaven 4 350 m z.o. v. vitoria. Llevevrouwekerk e Aden n. Karachi. Lindekerk 6 Amsterdam. Langkoeas p. 6 Ceylon n. Singapore. Lekkerkerk p. 8 Gibraltar n. Hamburg. Maas 3 v. Volos n. Salonikl. Maasdam 3 270 m. z.w. v. Kaap Race. Marlekerk 5 Colombo. Markab N 3 p. Guernsey. Meerkerk 6 Antwerpen. Mellsker 6 Hamburg. Muiderkerk 4 Hamburg. Mijdrecht p. 5 Ras al Hadd. n. Ummsaid, Moordrecht 7 Port Said. Maashaven 4 Santos n. Montevideo. Murena 6 Ballkpapan. Noordam 7 New York. Nieuw Amsterdam 8 verw. v. Rotterdam n. New York. Oldebarneveldt J. v. 3 1700 m. n.w. van Fremantle. Ondina 3 1690 m. n.o. v. Guadeloupe. Oranje p. 6 Sabang n. Belawan. Groote Beer 3 600 m. n.o. v. Slnt-John. Prins Willem II 5 Milwaukee n. Toronto. Pr. Frederlk Willem 5 Milwaukee. Perna 3 p. Point de Galle. Pendrecht 6 Ouessant n. Banlas. Prins Alexander 4 Havre. Rondo 6 Amsterdam. Rijndam 4 New York. Rijnland 3 v. Philadelphia n. Delfzijl. Stad Schiedam p. 6 Wight n. Melllla. Samarinda p. 6 Azoren n. New York. Schle 5 Rotterdam. Sibajak 3 v, Soerabaja n. Semarang. Schouten 6 Honkong. Sumatra 3 Bahrein. Sliedrecht 7 Pt. Cardon. Statue of Liberty 6 Philadelphia. Soestdijk 3 v. Houston n. Havre. Sunetta 3 320 m. z.w. v. Kaap Aurber. Stad Leiden 4 East-Londen. Sibajak 7 Singapore n. Aden. Schelpwijk 6 Singapore. Stad Rotterdam 7 Narvik. Tegelberg 4 Santos. Tomorl C Penang n. Aden. Tlbia 3 30 m. z.o. v. Albany. Tablnta 8 Prlok verw. Tallsse 4 Boston. TJiluwak 2 v. Soerabaja n. TJ. Prlok. Vasum 4 p. Oporto. Van Waerwtjck 6 Soerabaja n. Ballkpa pan. Wonorato 3 860 m. n.o. van Midway-ell. Willemstad 6 Amsterdam n. Hamburg. Weltevreden p. 6 Ouessant n. Port Said. Waterman 0 Aden n. Fremantle. Zuiderkruis 5 Walvisbaai n. Las Palmas. Zeeland 7 Bombay. WOENSDAG 9 MEI. HILVERSUM I. 402 m 740 kc/s. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 NW8. en SOS-ber. 7J0 Gewij de muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Tulpenrally. 8.25 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte muz. 10.10 Gram. 10.30 Morgendienst. U.00 Gram. 11.10 De tijd staBt niet stil. hoorspel. 12.30 Land en tulnbouwmeded. 12.33 Instr. Septet. 12.53 Tulpenrally. 13.00 Nws. 13J5 Amus. muz. 18.40 Gram. 14211 Vocaal ens., kamerork. cn solist. 15.30 Kamermuz. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Or gelspel. 18.15 Spectrum van het Chr. Or ganisatie- en Verenigingsleven. 18.30 R.V. U.: mevr. dr. E. Perelra—d'OUvelra: Over- onderschattlng var het medisch kun nen". 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Oude muz. 19.30 Buitenl. overe. 19.50 Tulpenral ly. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omr. ork. 21.05 Gram. 2120 „De betekenis van het V.G. L.O. in ons huldig onderwijsstelsel", caus. 21.40 Samenzang. 22.1' Gram. 2220 Lichte muz. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m 1007 kC/S. 7.90 VARA. I0.0P VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 2C.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9 10 Gram. VP RO: 10.00 Schoolradio. VARA 10.20 Voor de vrouw. U.00 Gevar. progr. 12.00 Ha- vailan-muz 12.30 Land- en tulnbouwme ded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Instr. kwint. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellings- agenda. 13.18 Promenade-ork. 13.45 Medi sche kron. 13.55 Gram. 14.30 Voor de Jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16,30 Gram. 17.00 ld. 17.15 Dansmuz. 17,50 Regerlngsultz.: Rijks- dejen overzee: Jeugdultz.: Een vltegtocht over Suriname, door dr. J. I, S. Zonne veld. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Act. 18 40 Hammondtrio. 19.00 Voor de 1 'ïgd. 16.10 Toespraak 19.25 Nells Volle Vaart, toespr. VPRO: 1920 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20 05 Comm. 20.15 Gevar. progr. voor de militairen. 20.55 Verborgen wensen, hoorspel 22.00 Lichte muz. 2225 Wetenschap en politiek, caus. 22.40 Piano recital. 23.00 Nws. 23 15 Soc. nws. In Espe ranto. 23.20—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 10.40—12.00 Rep. van he: huwelijk v. Prinses Elisabeth van Luxemburg met Prins Franz Ferdinand von Hohenberg te Luxemburg (Eurovisie). 14.50-16.45 Rep. interland-voetbal wedstrijd Engeland—Bra zilië te Londen. (Eurovisie). VARA: 17.0017.20 Voor de kinderen. NCRV: 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Don Qulchot op de bruiloft van Kamacho, blij spel. 22.30 Dagsluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15