WENNEKER IN JULI A.S. BEGINT AANLEG VAN GRAVELTENNISBANEN WALCHEREN MERRIEKEURINGEN VOOR OPNAME KEURSTAMBOEK DE HEER VAN DONK TE GOES WERD HARTELIJK GEHULDIGD ZEEUWSCH-VLAANDEREN OUDE GEN EVER VRIJDAG 4 MEI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 GEMEENTERAAD SLUIS De gemeenteraad van Sluis kwam woensdag in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester P. F. van Hootegem. Bij de in gekomen stukken bevond zich het verslag van de aanbesteding voor de te herbouwen onderwijzerswoning aan de Hoogstraat. De voorzitter deel de mede, dat B. en W. het werk hebben gegund aan de laagste inschrijf- ster, te weten de firma H. Zwier en Zonen te Ketranchement voor de som van 39.753. Verder werd medegedeeld, dat het in de vorige verga dering genomen besluit tot aanleg van twee graveltennisbanen door Ged. Staten is goedgekeurd; het werk zal echter pas in juli a.s. kunnen be ginnen, maar in ieder geval kan dit jaar nog in Sluis worden getennist. volge de premieregeling woningver betering een premie toegekend voor verbetering van zijn woning. Ook werd besloten de bestaande erf pachtovereenkomst met de Coöpera- eigenaar van de percelen van deze club", op verzoek van de nieuwe tievereniging „Amsterdamse huizen vereniging, de heer I. Beerens te Sluis, voor dertig jaar te verlengen. J eugdwerk Subsidie van 650 voor r.-k. jeugdwerk Het gemeentepersoneel zal de drie procent uitkering over 1955 ontvan gen terwijl ook de vakantieuitke ring over 1956 zal worden verdub beld. Voor de opzichter van de cen trale dienst werden dezelfde maatre gelen genomen. Op voorstel van Ged. Staten werd een nieuwe verordening op de keuring van waren vastge steld. Teneinde de ongestoorde wer king van de kostbare rioolwaterzui veringsinstallaties te bevorderen, werd op advies van de centrale dienst besloten de bedrijfscontrole over deze installatie op te dragen aan het teclinisch bureau van de unie van waterschapsbonden. Aan de heer H. F. Bogaard te Sluis werd ten behoeve van de her bouw van een woning een perceel grond aan het Walplein definitief toegewezen. Een gelijksoortig ver zoek van de stichting christelijk kleuteronderwijs kon niet worden behandeld, daar het advies van het betreffende bureau nog niet was bin nengekomen. Een motie van de ge meenteraad van Terneuzen betref fende de vrije veren en de passa giersaccommodatie op de veerboten f enoot de volledige instemming van e raad. Met algemene stemmen werd besloten de gevraagde adhesie te be tuigen. Dat benzinestations in Sluis nog al tijd floreren, bleek ook thans weer. De N.V. Purfina Nederland had toe stemming verzocht om de bestaande installatie uit te breiden en de benodigde gemeentegrond hiervoor in gebruik te mogen nemen. De raad voelde hier wel voor, maar wilde te vens van de gelegenheid gebruik maken om de vergoeding te verho gen. Men was namelijk van mening, dat de tot nu toe hiervoor ook van andere maatschappijen gevraagde geacht de grootte van het in ge vergunning van 10.per jaar on bruik genomen terrein, veel te laag is. B. en W. zullen voor de volgende vergadering een voorstel tot verho ging, ook voor de reeds bestaande overeenkomsten, van deze vergoe ding indienen. Over de door Ged. Staten voor gestelde nieuwe jaarweddeveror- deningen voor de gemeente-ont vangers en -secretarissen in Zee land was advies gevraagd aan de ambtenarenorganisaties, die ech ter niet erg enthousiast over deze voorstellen waren. De raad kon zich met de gemaakte opmerkin gen verenigen en besloot deze aan Ged. Staten kenbaar te maken. Aan de heer J. Provoo werd inge- Door bijzondere omstandigheden was het r-k. jeugdwerk enigszins in verval geraakt. Men is bezig de zaak opnieuw aan te pakken en te reor ganiseren, waarvoor de financiën echter niet toereikend zijn. Uit de overgelegde begroting bleek, dat al le mogelijke moeite wordt gedaan om de toestand weer gezond te ma ken. De jeugdraad, die hiertoe is ge vormd, heeft kans gezien om 75 pro cent van het benodigde bedrag voor 1956 bij elkaar te brengen. De raad oordeelde een subsidie van 25 pro cent voor dit belangrijke werk ge rechtvaardigd en stond 650 toe. In de rondvraag verzocht de heer S. van Hal (prot.) stappen te onder nemen om in de buurt van het te huis voor ouden van dagen „Roozen- oord" een brievenbus te plaatsen, teneinde de inwoners de voor hen lange weg naar het postkantoor te besparen. De voorzitter zegde toe dit aan de PTT te zullen verzoeken. Zeeuwen in Dordrecht hielden feestavond. De Zeeuwse vereniging „Luctor et Emergo" uit Dordrecht en omstre ken, hield haar feestavond in ge bouw „Americain". De voorzitter, de heer A. 1». Schrier, sprak een kort welkomstwoord tot de vele aanwezi gen, waarna de heer en mevrouw Joosse uit Middelburg de vereniging een door de heer Chr. Joosse vervaar digd geschenk overhandigden. Dit geschenk bestond uit een ge trouwe copie van de „Lange Jan" uit Middelburg, geheel met de hand uit hout vervaardigd en compleet, met elektrisch licht. Nadat mevrouw Joosse in Zeeuwse dracht de Neder landse driekleur, die de toren be dekte, had verwijderd, droeg de heer Chr. Joosse het geschenk, dat circa twee meter hoog was, aan de ver eniging over. Hu merkte hierbij op, dat aan het werkstuk circa 250 uren waren besteed. Hg hoopte, dat de toren zou bijdragen tot de bloei van „Luctor et Emergo". De heer Schrier dankte namens de vereniging voor het fraaie geschenk, en zegde de heer Joosse, als blijk van waardering, een boekwerk met illustraties van Zeeland toe. De plechtigheid werd be sloten met het gezamenlijk zingen van het eerste en vierde couplet van het Zeeuwse Volkslied. Het verdere programma van de avond vermeldde de opvoering van het blijspel in vier bedrijven „Ons enigst kind", naar het Zeeuws be werkt door de heer H. Koets en door eigen leden op de planken gebracht. Een gezellig Dal onder leiding van de heer J. Sonneveld sloot deze echt Zeeuwse avond. Ringvergadering van doopsgezinde gemeenten. Donderdagmiddag hield de Zuid- Hollands-Zeeuwse ring van doopsge zinde gemeenten zijn jaarlijkse ver gadering, die ditmaal sedert elf jaar weer in Aardenburg werd belegd. Na een officiële ontvangst in het ge meentehuis, waarbij het gezelschap toegesproken werd door burgemees ter J. M. A. C. van Dongen, hield de oud-Aardenburgse doopsgezinde predikant, ds. A. Mulder, tijdens de vergadering in 't doopsgezinde kerk gebouw een inleiding over „Doops gezind kerkrecht." Middelburg Oogst van de straat Bij de Middelburgse politie zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgende ge durende het tijdvak van 24 april tot 1 mei J.l. gevonden voorwerpen: zilverkleurige halsketting, bruine portemonnale, een paar zwarte gummilaarzen, haarspeld, rubberspeelgoedbeestje, een zilveren armband, blauwe handschoen, gouden ring, gymnastiekschoenen, hondenpen ning, blauwe alpinomuts, kinder- en da meshandschoenen, sjaal, muntbiljet, he renhandschoenen, kussentje, twee sleu teltjes, wieldop van een auto, kinderscha kelarmband, Frans leerboekje, gouden schakelarmband, wollen wanten, schou derbedekking van militair, lederen riempjes, rijwielsleuteltje, doos bougies, étui met twee sleutels, portemonnaie met Inhoud, geblokt kindertasje, hoedenpen, mondharmonica, broche, koker rattenver gif, regenjas, nikkelen tang, groene step op luchtbanden, donkerblauwe trui, paa- vindersriem, snoer kralen, handveger, si garenaansteker en een bril in étui. Donderdag zijn de merriënkeuringen vooi" opname in het keurstamboek van de koninklijke vereniging „Het Neder landse Trekpaard" met de plaatsen Kort- gene, 's-Heerenhoek, Goes en Middelburg geëindigd. In het keurstamboek werden opgenomen: Middelburg. Ella van Metha, 186839, wed. A. V. d. Bosse, Middelburg; Mirza, 175047, H. A. Vos, Middelburg: Mirza v. d. Pyra- mide, 189201, J. Lorier, Middelburg; Annie van Noëlla, 185052, J. de Nood, Middel burg; Annie, 188796, wed. W. Bommeljé, Koudelcerke; Nelly, 187319. P. Verhage Wzn., Koudekerke; Martha, 187801, Joh. Tevel, Koudekerke; Mirza, 165487, W. Roel- se, Koudekerke; Bora, 190056, J. Francke, Koudekerke; Diana van Driewegen, 185637, P. S. Kodde, Koudekerke; Fanny, 177658, P. S. Kodde, Koudekerke; Gerda van Mo lenhoek, 188833, Abr. Brasser, Koudeker ke; Irma van 't Munnikenhof, 187311, L. J. Bierens, Sint-Laurens; Udine van Dea, 187692, S. A. Abrehamse, Sint-Laurens; Nicolien v. h. Hollandsche Hof, 186394, J. H. Janse, Arnemuiden; Julma v. h. Hol landsche Hof, 188835, J. H. Janse, Arne muiden; Augusta, 182369, W. Louwerse, Gapinge; Flora van Molenzlcht, 185695, L. Vos, Grijpskerke: Hermine, 188901, G. Geertse, Grijpskerke; Mirza v. d. Mei doorn, 188831, L. Louwerse, Grijpskerke; Jennie v. 't Hof Nieuw-Erve, 185317, J. Ba- rentsen, Ritthem; Mia van Melo, 181922, Jac. de Lange, Ritthem: Roza, 190021, W. Cevaal, Ritthem; Mirza van Veere, 186388, P. C. Dïeleman, Ritthem; Ida van Moering, 189416. C. Wisse, Ritthem; Ida van 't Hof Nieuwland. 186379, firma A. Wisse en Co., Nieuw- en Sint-Joosland; Irene van 't Hof Nieuwland, 189196, firma A. Wisse en Co., Nieuw- en Sint-Joosland; Irma, 187249, M. J, de Vlieger, Vrouwen polder; Lizette van Essenhof, 185360, S. de Visser, Vrouwenpolder: Marijke van Vee- re, 186398, W. Louwerse, Veere; Fanny, 186339, C. I. Dieleman, Veere. Blanca van Molenperk, 185361, P. J. Abrahamse, Serooskerke; Janny van Noordhout, 184753, P. Duvekot, Seroosker ke: Jenny, 188281, K. Meijers, Serooskerke; Lady v. d. Krabbeschans, 187251, J. Lou werse, Serooskerke: Fiorina van Dishoek, 187804, J. Meijers Czn. Serooskerke; Blanca van Zeeduin, 185693, Jan Maljaars Jzn., Oostkapelle; Minerva v. d. Llnge, 185358, Iz. de Buck, post Oostkapelle; Anny van Steeg, 184874, Iz. de Buck, post Oostka pelle; Elza, 189208, Iz. de Buck, post Oost kapelle; Mirza van Klaverwijk, 187691, J. de Buck en Zn., Veere; Cecile van Welte vreden, 187316, L. Francke, Oostkapelle; Frida, 182358, J. van Maldegem, Biggeker- ke; Blanca v. d. Karnemelksput, 185049, J. van Maldegem, Biggekerke: Letta, 189150, P. Wisse, Biggekerke; cula van Dishoek, 185357, W. de Visser, P.zn., Me- liskerke; Nelly van Olga, 186325, Wed. G. Geschiere, Meliskerke; Gretha, 183173, Joh. Maljaars, Aagtekerke; Florine van Catharlnahoeve, 188347, A. Blaas, Aagte kerke; Margriet van Domburg, 188371, J. de Visser en Zn., Domburg; Cora, 183152, W. Verhage, Westkapelle; Betsy v. Noord duin, 187800, w. Maljaars en Zn„ Dom burg; Bertha van Groenenburg, 187794, D. A. van Nieuwenhuijzen, Nieuw- en St. Joosland; Unica v. d. Eendracht, 187315, Jac. Mesu, Nieuw- en St. Joosland; Flora van Ruit Nora, J. Francke, Nieuw- en St. Joosland; Ella van Vluchtenburg, A. Ovaa, Souburg; Astrid, W. Willemse, Grijpskerke; Berta, A. Geldof, Oostkapel le: Corrie, J. de Pagter, Serooskerke; Adèle van de Ruygtens, I. de Buck, Oost kapelle; Coviva, J. A. Koster, Vrouwen polder. Hulpboek. Lies, P. Verhage, J.zn., Kou dekerke; Inz. van A. Jasperse, Koudeker ke: Bertha, J. P. Reijnierse, Koudekerke; Inz. van J. Louwerse, St. Laurens; Mirza, Joh. Maljaars, Oostkapelle; Inz. van Abr. de Buck, Biggekerke; Martha, N. de Looff, Arnemuiden; Liesje, Leo Maas, Vrouwenpolder; Evelina, Leo Maas, V rouwenpolder. Veere Monumentenzorg Voor de restauratie van het per ceel Kraanstraat 138 te Veere is aoor de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een subsidie ver leend. Route lampionoptocht De route van de lampionoptocht, die zaterdag- van 20.30 tot 21.30 uur door de straten van Middelburg zal trekken, luidt als volgt: Stadnuis- straat, Lange Noordstraat, Markt, Lange Delft, Korte Delft, Dam, Lan ge Giststraat, St. Pieterstraat, Ha ringplaats, Bleek, Zuidsingel, Luther- sekerklaan, Molenwater, Heren gracht, Kromme Weele, Vlasmarkt, Markt w.z., Nieuwe Burg, Groen markt, Korte Burg, Bogardstraat, Latijnse Schoolstraat, Bachtenstee- ne, Lai de). .ange Noordstraat, Markt (ein- Rookontwikkeling in kelder. Omstreeks 15 uur donderdag werd de Middelburgse brandweer gealar meerd voor rookontwikkeling m de kelder van het perceel Korte Delft Advertentie Een echte sigaar om eens extra mee te geuren Benoeming dijkgraaf Nieuw-Sint-Jooslandpolder B0 K.B. is benoemd tot dijkgraaf van de Nieuw- en Slnt-Jooslandpol- der in Zeeland de heer Chr. P. Rejj- noudt te Nieuw- en Sint-Joosland. KERKNIEUWS NED. HEKV. KERK. Beroepen te Berkenswoudc (Z.-H.) S. Rlemens, pl. pred. te Willemsoord wonen de te Zeist. Benoemd tot voorg. der Vrij zin. Herv. te Bussum S. Rlemens pl. pred. te Wil lemsoord wonende te Zeist. Benoemd tot vic. te Crcll (N.O.P.) J. v. d. Linde, vic. te Zeist. GEREF. KERKEN. Beroepen te Ee (Fr.) R. J. Beukcma te Berkum; te Wetsinge-Sauwerd K. H. Schuring te Erica (Dr.) GEREF. GEM. IN NEDERLAND. Beroepen te Vlissingen Chr. v. d. Woestijne te Barneveld. VRIJE EVANG. GEM. Bedankt voor het beroep van pred. in aig. dienst D. W. Veldkamp te Hilversum. 22-24, waar een wasserijdepót is ge vestigd. Er werd met één spuit uit- ferukt en bij onderzoek bleek, dat e kelder van dit pand, dat bewoond wordt door de heer A. A. de Lange, vol rook stond. Er werd een defect aan de schoorsteen geconstateerd, die uitkomt in de kelder, waar een grote hoeveelheid vuilnis werd aan getroffen. Daardoor moet de vuilnis zijn gaan smeulen. Een vuurhaard was er niet en de brandweerlieden behoefden dus niet handelend op te treden. Vlissingen Jaarverslag Vlissingse Bestuurdersbond. In het jaarverslag van de Vlis singse Bestuurdersbond van de hand van de secretaris, de heer J. Bliek, die in een inleidend woord het wereldgebeuren belicht, wordt o. m. de ledenstand onder de loep genomen. Hierbij wordt opgemerkt dat de „Metaal" tot april langzaam is teruggelopen, in mei plotseling een sprong omhoog maakte om daarna weer langzaam te dalen. De A.N.A.B. daarentegen ging na mei geleidelijk stijgen, wat wordt toegeschreven aan het feit, dat in april in Koudekerke een nieuwe af deling werd opgericht. Ook het le denaantal van de „Eendracht" liep langzaam op. De andere organisa ties geven slechts kleine schomme lingen in het ledental te zien. De ledenstand van de verschillen de organisaties, aangesloten bij de V.B.B. geeft, respectievelijk in ja nuari en december 1955, het vol gende beeld te zien; A.N.M.B. Vlis singen 1427 en 1407; A.N.M.B. Sou burg 263 en 254; A.B.V.A. Vlissin gen 732 en 755; A.N.B. Vlissingen 440 en 455; A.N.B. Souburg 110 en 109; A.N.B. Westkapelle 143 en 144; C.B.T. Vlissingen 264 en 282; C. B.T. Westkapelle 17 en 17; Alg. Bond Mercurius 137 en 143; A.N. A.B. gemengd 35 en 50; A.N.A.B. C.T.W 28 en 23; AN.A.B Westka pelle 12 en 12; AN.A.B. Koudeker ke geen en 9; N.V.V.P. Vlissingen 53 en 53; A.N.G.B. Vlissingen 38 en 40; A.B.V.G. Vlissingen 41 en 37; A.B.C. Vlissingen 42 cn 32; A.N.- B.M.H. Vlissingen 22 en 24; A.B.- T.K. Eendracht 5 enl2, Totaal 3809 en 3858. Voorts worden in het ver slag de wei-kzaamheden der afdelin gen gereleveerd. In het financieel overzicht van 1955 staat voor ontvangsten en uit gaven 5447,82. Het saldo per 1 januari 1955 bedroeg 1734.85 en dat per 31 december 1955 f 2148,78. Op de begroting voor 1956 staat voor ontvangsten en uitgaven f 5438,78. Saldo per 1 januari 2148,78, saldo per 31 december 1956 f 1158,78 en een post onvoor zien 400, De secretaris van de Arbeiders j Kunstkring, de heer J. van Luijk, merkt in zijn jaarverslag o.m. op, dat de toneelavonden een succes waren, maar dat de avonden, waar aan „De Volksstem" medewerk ig verleende wat het aantal bezoe kers betreft hebben teleurgesteld. A.K.K. telt thans 1100 leden. Officiële publikaties VLISSINGEN VERORDENING VERPLICHTE VAKANTIESLUITING VOOR KRUIDENIERSWINKELS B. en W. van Vlissingen brengen openbare kennis, 1. dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 27 april 1956, onder nummer 28, het besluit is genomen tot vaststelling van de Verordening, regelen de een verplichte vakantiesluiting voor winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak kruidenierswaren ten verkoop in voor raad zijn, en strekkende tot aanwijzing door hun college van zes achtereenvol gende werkdagen per jaar, gedurende welke het verboden is voor het publiek geopend te hebben een winkel, waar uit sluitend of in hoofdzaak kruidenierswa ren ten verkoop in voorraad zijn; 2. dat dit besluit voor een ieder gedu rende drie maanden ter lezing is neder- gelegd en tegen betaling der kosten exemplaren verkrijgbaar zijn ter gemeen te-secretarie, afdeling Algemene Zaken (kamer 1). Vlissingen, 2 mei 185«. MEDEWERKING INGEVOLGE ART. 50 KLEUTERONDERWIJSWET B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 27 april j.l. onder no. 4 is besloten aan het bestuur der Vereniging voor Christelijk kleuter onderwijs alhier, de gevraagde medewer king te weigeren voor de stichting van een kleuterschool aan de Berlagestraat. Vlissingen, 1 mei 1956. GEMEENTE VLISSINGEN MEDEWERKING INGEVOLGE ART. 72 L.O.-WET 1920 B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 27 april J.l. onder no. 31 Is besloten medewerking te verlenen aan het bestuur der Vereni ging tot bevordering van Christelijk derwijs alhier, voor liet aanschaffen van leermiddelen voor het verkeersonderwijs ten behoeve van de Prins Willemschool aan de Grote Markt. Vlissingen, 1 mei 1956. Burgerlijke Stand. OOSTKAPELLE. Getrouwd: C. L. Labruijère, 26 j. en H. E. Willeboordse, 25 j. Overleden: S. Louwerse, echtgenoot v. J. Wisse, 71 j.; C. Nieuwdorp, echtgenoot van M. Beenakker, 66 j.; F. de Witte, we duwnaar van J. Koppejan, 82 j.; A. Nijsse, weduwnaar van C. Staal, 84 j.; F. Rie- mens, weduwnaar van C. Wondergem, 90 j.; C. Polderman, weduwnaar van P. Stroosnijder, 73 J. DOMBURG. Bevallen: A. Jobse-Van der Valk, d.; A. Antheunlsse-van Zetten, z.; C. Minder- houd-De Visser, z. Overleden; P. Klopmeijer, 73 J., echtge note van A. Provoost. VEERTIG JAAR BIJ HET ONDERWIJS Hoofd Chr. ulo-school Tijdens een intieme bijeenkomst in „De Korenbeurs" te Goês heeft het bestuur en het personeel van de chr. u.l.o.-school donderdagavond het hoofd van deze school, de heer H. C. van Donk, gehuldigd in verband met het feit dat hjj op 1 mei j.l. 40 jaar bij liet onderwijs werkzaam was. De heer Van Donk heeft hiervan 30 jaren zijn krachten aan het Christelijk onderwijs in Goes gege ven. De voorzitter van het bestuur, de heer C. Post, bood de jubilaris na mens het bestuur en het personeel een cadeau aan. Spreker noemde de jubilaris iemand, die altijd bezield is met werklust, hetgeen bij velen grote bewóndering aïdwong. Mevr. Van Donk overhandigde hij bloemen. De heer Post feliciteerde tevens de heer E. van der Zee, penningmees ter van het schoolbestuur, die dezer dagen met de gouden, medaille, ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau, werd onderscheiden. De heer Van der Zee dankte de voorzitter voor de felicitaties en gaf vervolgens 'n historisch over zicht van de verschillende werk zaamheden, die de jubilaris vanaf de proefles tot heden heeft ver richt. Egalisatiewerkzaamheden op Walcheren aanbesteed Namens de Herverkavelingscom missie Walcheren heeft de Neder landse Heide Maatschappij in ge bouw Ruilverkaveling Middelburg aanbesteed het egaliseren van per celen en het graven van kavelsloten in het herverkavelingsgebied Walche ren, een en ander in drie bestekken. Ingeschreven werd als volgt: L 113: 1. Aann, Mij. Zeeland, Mid delburg, f 491.780; 2. fa. Hillen en Roosen, Amsterdam, f 502.000; 3. G. Volker, Vlissingen. f 510.000: 4. fa. J. D. Janse, Middelburg, f 537.400; 5. Amsterdamse Aann. Mij., f 539.000; 6. fa. De Oude en De Jon ge, Zierikzee, 564.000; 7. W. Uijl, Amsterdam, f 563.000; 8. C. V. Ge- brs. Van 't Verlaat, Hardinxveld, f 567.000; 9. Walcherse Aann. Mij. Middelburg, f 575.000. L 143: G. J. Eland, G. Volker. Vlissingen en gebrs. Geldof, Seroos kerke ?W.) f 306.975; 2. gebrs. Gel dof, f 307-000; 3. fa. J. D. Janse f 314.400; 4. W. Uijl, Amsterdam, f 322.000; 5. fa. v.h. Hillen en Roo sen f 329.800; 6. Aann. Mij. Zeeland, f 335.900; 7. Walcherse 'Aan. Mij., f 343.000; 8. C.V. Gebrs. Van 't Ver laat, Hardinxveld, f 344.444; 9. Am sterdamse Aann. Mij. f 345.000; 10. fa. De Oude en De Jonge, f 360.000. L 137: 1- W. Uijl, f 248.000; 2. fa. J. D. Janse. f 248.400; 3. fa. Hillen en Roosen, 260.000; 4. Amsterdamse Aann. Mij. f 263.000; 5. G. Volker, f 265.000; 6. C.V. Gebrs. Van 't Ver laat, f 295.000; 7. Walch. Aann. Mij. f 299.000; één inschrijving was ongel dig. Alle gunningen werden nog aan gehouden. Schoondijke Uitreiking diploma's aan Rijkslandbouwwinterschool Jonge boeren ontvingen getuigschrift. Veertien jonge en gelukkige l ren, onder wie een Belg, ontvingen donderdagmiddag uit handen van de heer J. Roest, directeur van de Rijks landbouwwinterschool te Schoondü- ke, het einddiploma van de tweejari ge cursus. Hun parate kennis had den zij tijdens een openbare eindles in de tot de laatste plaats bezette zaal van hotel „De Zwaan'' bewezen, door een snelvuur van vragen, afge vuurd door de leraren ir. M. Sanders De voorzitter van de commissie ge, had in een korte toespraak aanwezigen en vooral de vertegen woordigers van andere landbouw scholen en -organisaties en de direc trice van de landbouwhuishoudschool, van harte welkom geheten. Nadat de heer Roest aan de leer lingen van de eerste klas alle 21 werden bevorderd de rapporten had uitgereikt, overhandigde hij aan ieder van de veertien voor het exa men geslaagden persoonlijk het di ploma. Hij deed dit vergezeld gaan van vaak kernachtige raadgevingen. In zijn afscheidstoespraak drukte hij de jongens op het hart niet te den ken, dat zij er nu waren, want zij stonden pas aan het begin. De ou ders gaf hij de raad de jongens te leiden en raad te verschaffen, maar ook een kans te geven. Omdat dit jaar twee leerlingen samen op de eerste plaats van de ranglijst eindigden, beiden met 143 muiten, besloot de commissie van toezicht deze beide jongemannen, Dierings en Le Clerck, de Dr. Hui- zinga-medaille toe te kennen. De heer M. de Bruijne kende de Z.L.M.- toe aan Aimé van den Kerck- de heer J. de Feyter aan Daan Jan sen toegezegd. Vele sprexers, onder wie de bur gemeester van Schoondijke, de heer F. A. van Roosevelt, feliciteerden ge diplomeerden, ouders en leraren met het bereikte resultaat. Namens de leerlingen dankte Machiel Dierings de directeur en de leraren en hij bood hun een geschenk onder couvert aan. De namen van de gediplomeerden zijn: Jozef van Bellegem te Eede, Walter van Belleghem te Eede, Ludwig Bon te te St. Margriete (B.), André Cam- maert te Schoondijke, Jan Cappon te Zuidzande, Joël de Clerck te Biervliet, Machiel Dierings te Groede, Marinus van Iwaarden te Sluis, Daan Jansen te Hoek, Aimé van den Kerchove te Groede, Jan Lako te Aardenburg Iz. Nortier te Oostburg, Abr. Tellier te Aardenburg en Hyp. van de Vijver te Sluis. Niet geslaagd: 1. Van de eerste naar de tweede klas werden bevorderd: Piet van Bellegem te Eede, Henri Buijsse te Biervliet, Johan Buysse te Groede, Herman Calon te Hoofdplaat, Paul Cammaert te Schoondijke, Corn. Dees te Waterlandkerkje, Daan Dek ker te Waterlandkerkje, Hans Fondse te Oostburg, Frans Haak te Biervliet, Theo Heyens te Sluis, Jac. van Hoeve te Groede, Jan Luteyn te Groede, Ant. Poissonnier te Retranchement, Anton de Smet te Sluis, Bennie Thomaes te Hoofdplaat, Hannie Thomaes te Hoofdplaat, Willem Verplanke te Biervliet, André van de Voorde te IJzendijke, Dies Waverijn te Bier vliet, Jac. van de Wege te Biervliet en Jac. van Wijck te Axel. Niet bevorderd: 0. De school is vanaf het ogenblik van zijn komst gaan groeien, aldus spre ker. Hij hoopte, dat de heer Van Donk in de toekomst in een nieuwe school zal mogen verder werken. Mejuffrouw J. A. Cysouw felici teerde de heer Van Dónk namens 't personeel en wenste hem Gods kracht toe voor de komende jaren. De secretaris van het bestuur, de heer Jacq. de Smit, noemde de jubila ris iemand die vele mensen verstan delijk, geestelijk en lichamelijk ver zorgt, resp. als schoolhoofd, als ou derling der Geref. kerk en als reis leider der Ned. Chr. Reisvereniging. Tenslotte sprak dr. C. Stam, geref. predikant, de jubilaris enkele waarde rende woorden toe. Voetbal in Zeeland moet op hoger peil gebracht worden Bezielende leiding en verbetering techniek noodzakelijk. De heer A. P. M. v. d. Ven uit Til burg, bestuurslid van de sectie be taald voetbal K.N.V.B. en lid van de zuidelijke technische commissie heeft donderdagavond in '„De Landbouw" te Goes bestuursleden en vele Zeeuw se voetbalverenigingen enkele mid delen aan de hand gedaan om het voetbalspel in deze provincie op een hoger niveau te brengen. Hjj deed dat oj) uitnodiging van de Zeeuwse technische commissie. De heer Van der Ven begon met een overzicht te geven van 't Zeeuw se voetbal, waarbij hij opmerkte, dat dit voetbal twee hoogtepunten heeft gekend. Eerstens kende het voetbal in deze provincie "n periode van bloei in de jaren 1906-1913, toen clubs uit Middelburg (MWO en Zeelandia) en uit Vlissingen (EMM) regelmatig contact hadden met bekende elftal len uit Brabant. Later beleefde Zee land weer een hoogtepunt in de jaren, waarin Middelburg in de eerste klas se speelde. De heer Van der Ven wees er op, dat een verbetering der techniex weliswaar onmisbaar is voor de voor uitgang van het voetbal, maar dat vooral ook een bezielende leiding in de „voetbalsamenleving" noodzake lijk is. De clubbesturen moeten con tact zoeken met verenigingen buiten dc provincie om extra-wedstrijden voor te bereiden. Verder achtte hij 't aantrekken van goede trainers nood zakelijk, terwijl er zoveel mogelijk wedstrijden gehouden moeten worden van Zeeuwse elftallen tegen tech nisch goede clubs. Sove en de C.B.T.B.-prijs werd"döör I C. v. ch BuïciCaUen^Terneuzem Terneuzen Wedvlucht De duivensociëteit „De Eendracht" Le Terneuzen hield een vlucht op Arras Uitslag: 1. A. Dieleman. 2 en 4. C. de Rijke, 3. G. Luijk. 5. F. Moens, 6. C. Hofman, 7. H. Koch. J. de Kraker, 9. J. Hamelink, 10. Nadat de heer Van der Ven de be langrijkheid van technische en takti- sche training en ook van de menta le training onder de aandacht van de aanwezigen gebracht had, drong hij er op aan, dat de Zeeuwse voetbal leiders bij iedere gelegenheid de gro te trom moeten roeren buiten de Erovincie, ook in Den Haag, bij de -N.V.B.. Spreker wees nog op de noodzaak van reclame voor net voet balspel, waarbij hij een lans brak voor het aantrekken van de jeugd. Bij de discussie werd onder meer naar voren gebracht, dat het voet balspel in Zeeland vooral geremd wordt door een gebrek aan terreinen. De heer A. Imanse, voorzitter van de afdeling Zeeland van de K.N.V. B., drong er op aan, dat de vereni gingen het algemeen belang moeten stelTen boven het clubbelang. De heer Bakker, voorzitter van de Zeeuwse technische commissie, die deze avond georganiseerd had, sloot de bijeen komst. Supporters- en belangen vereniging „Vlissingen" Zoals bekend zijn er sinds enige tijd belangrijke moeilijkheden gerezen tussen de voetbalvereniging „X'lissLn- en de supportersvereniging van ueze voetbalclub. Op donderdag 17 mei zal er nu in zaal „Concordia" 'n oprichtingsvergadering worden ge houden voor een nieuwe „supporters- en belangenvereniging der VC Vlis singen JDaa. zal een voorlopig be stuur worden gekozen. Het ligt in de bedoeling, dat de be kende voetbaldeskundige, ir. Van Emmenes, daarna een lezing zal hou den, waarna een sportforum vragen zal beantwoorden. f „OUDE'PROEVER" 7.55 OUDE WENNËKER" 17.10

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15