KAPPIE VOORGEVEL „DE MEERPAAL" WORDT GERESTAUREERD Blijf meester WALCHEREN Waar zijn onze schepen? KLAIM en de BOE VENKAPITEIN DO.NDIDZi.DALi '6 nihil It)ö5 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 JAARVERGADERING „PRO REGE" Chr. mil. tehuis te Vlissingen. De bazar, die in het begin van deze maand in 't christelijk mili tair tehuis „De Meerpaal" te Vlis singen werd gehouden, heeft ruim vierduizend gulden opgebracht. Dit heuglijke feit deelde de heer J. P. van Keulen, voorzitter van de bazar- commissie woensdagavond mee tij dens de jaarvergadering van de af deling Vlissingen van de koninklijke militaire bond „Pro Rege." Hij over handigde een spaarbankboekje met 4.140,52 erop aan de voorzitter van de afdeling, de heer Joh. P. Ven- tevogel. Het geld is bestemd om de voorgevel van „De Meerpaal" in het Bellamypark te herstellen. In zijn openingstoespraak memo reerde de voorzitter in het kort voor de talloze aanwezigen de ge schiedenis van het tehuis in Vlis singen. Namens het bestuur van de afde ling, maar ook namens het hoofd bestuur zwaaide htf de heer Van Koninginnefeest RITTHEM Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana werden maan dagochtend op het schoolplein te Ritthem kinderspelen gehouden. Des avonds gaf de muziekvereniging „O.N.D.A." een concert in de tent, nadat een serenade was gebracht aan de heer B. J. de Meij, die de ere-me- daille in goud van de Orde van Oran- je-Nassau heeft gekregen. De feest dag werd besloten met een muzikale wandeling door het dorp. KOUDEKERKS In Koudekerke werd de dag be gonnen met een aubade van vele schoolkinderen aan het hoofd der ge meente, burgemeester J. L. Dreg- mans, voor het gemeentehuis. Na de zang werd de jeugdige schare door de biu'gemeester toegesproken, waarop allen een driewerf hoera op de ko ningin uitbrachten. Er volgde een rondgang door de gemeente, met be geleiding van de muziekvereniging „Voorwaarts" onder leiding van de heer J. J. Laroes. Tot slot werden de kinderen op versnaperingen ont haald. Een en ander bracht een ge zellige drukte op het Dorpsplein, dal met vele vlaggen was getooid. 's Avonds begon het programma met een concert door „Voorwaarts" in de muziektent, dat met grote aan dacht werd beluisterd. Het volgen de onderdeel was het optreden van de chr. zangvereniging „Zanglust" on der dirigentschap van de heer Jan Kousemaker uit Goes en met begelei ding van enkele leden van „Voor waarts". Er heerste op en om het dorpsplein een gezellig drukte. Een enigszins „droeve noot" was, dat de volwassenen, die van muziek en zang wilden genieten af en toe zeer wer den g jeugd SOUBURG In Souburg verzamelden zich op de morgen van koninginnedag honder den kinderen voor het gemeentehuis, waar zij gesteund door de muziek vereniging „Vlijt en Volharding" een aubade van vaderlandse liederen aan B. en W. brachten, Burgemeester A. H. S. Stemerding hield een toe spraak tot de verzamelde jeugd. Ver volgens ging men in optocht naar de sportvelden aan de Spoorstraat, waar met sport en spel onder leiding van het onderwijzend personeel enkele gezellige uren werden doorgebracht. Des avonds was het weer „Vlijt en Volharding", dat de stemming er in bracht en gevolgd door de jeugd een rondgang door de gemeente maakte. Tevens werd van deze ge legenheid gebruik gemaakt om de burgemeester een serenade te bren gen in verband met zijn koninklijke onderscheiding. Ook aan de heer J. Roeting, die eveneens ,een onderschei ding ontving, werd een serenade ge bracht. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 1 mei. Spurt van Londen. Op 2 mei. Geen. Vlissingen vertrokken op 1 mei. Ruby n. Plymouth. Hink naar Manchester. Op 2 mei. Geen. Gepasseerd naar Antwerpen op 2 mei. Deo Favente van Alicante. Nigerstrccm van Amsterdam. Meeuse van Koping. Op 2 mei. Leuvehaven van Rotterdam. Rondo van Amsterdam. Gazelle van Rotterdam. Maymere van Londen. Minerva van Nor wich. Gepasseerd van Antwerpen op 2 mei. Congokust naar Dakar. Muiderkerk naar Rotterdam. Op 2 mei. Ria naar Zee van Terneuzen. Astra naar Londen. Koudekerke „Het geheim van dr. Spencer" Twee zaterdagavonden heeft de to neelgroep van de Oranjevereniging te Koudekerke een talrijk publiek in het gemeentelijke verenigingsgebouw aan zich verplicht met het stuk „Het ge heim van dr. Spencer". Het was de tiende keer. dat deze groep in Kou dekerke optrad en de woorden van de voorzitter der Oranjevereniging, de heer L. A. van Splunder, da.t dit en semble zijn bestaansrecht zeker heeft bewezen, werden dan ook met harte lijk applaus onderstreept. De opvoeringen, die van dit stuk werden gegeven, waren beide ver dienstelijk en alleszins aanvaardbaar. Dè wijze, waarop de medespelenden hun rollen vervulden, verdient alle lof. De regie was ook thans weer bij dok ter L. Sloos te Koudekerke in goede- handen. Na afloop sprak de heer Van Splunder woorden van dank, die hij vergezeld deed gaan van een attentie voor elk der speelsters en spelers. De Oranjevereniging kan op twee zeer geslaagde avonden terugzien. (Advertentie) over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Keulen en zijn medewerkers lof toe voor de wijze waarop zij de bazar hadden geleid en hij dankte hen voor hun spontane medewerking. De restauratie van de gevel zal naar ruwe schatting 20.000 kosten, maar aangezien deze gevel op de lnst van monumentenzorg staat, zal slechts 15 van de herstelkosten voor rekening van „Pro Rege" ko men, aldus de heer Ventevogel. De zijgevel behoeft echter ook dringend restauratie. Uit het jaaroverzicht, dat door de heer F. D. G. Prins werd voorge lezen, bleek, dat de afdeling thans 166 leden en 227 donateurs telt. De verlies- en winstrekening sluit met een tekort van 757,42. Bij de be stuursverkiezing werd de heer Prins bij acclamatie herkozen. In de vaca ture, ontstaan door het ontslag van de heer L. D. Joziasse, werd bij ac clamatie gekozen mevrouw T. M. C. Kuijperv. Duijne. Na de pauze, waarin een verlo ting is gehouden, werd deze bijeeen- komst met het vertonen van een aantal sportfilms besloten. Uitvoering kinderkoor „Westelijk Schouwen" Ook in Burgh is de uitvoering van het kinderkoor „Westelijk Schouwen" een groot succes geworden. In zijn openingswoord verwelkomde de voor zitter, de heer M. Evertse, naast de talrijke aanwezigen de burgemeester, jhr. A. van Citters. Hij sprak er zijn voldoening over uit, dat de heer H. Hogenstein na anderhalf jaar het initiatief had genomen om het koor weer op gang te brengen en daarbij goede resultaten heeft weten te be reiken, die een belofte inhouden voor de toekomst. Hierna gaf hij de ver dere leiding van de avond over aan de directeur, de heer Hogenstein, die met het koor een achttal liederen ten gehore bracht, dat over het algemeen op uitstekende wijze gezongen werd. Het laatste nummer was iets bijzonders, omdat dit een geheel nieuw nummer was, n.l. „Ons Kinder koor" waarvan de tekst van de heer Hogenstein was, op de melodie van het bondslied van de Zeeuwse zan- gersbond. Daarna werd de operette in vijf be drijven „De prins van sint" opge voerd, waarbij de jeugdige speelsters en spelers onbevangen acteerden. Een bijzondere vermelding verdienen de kostuums en de decors. Aan het eind dankte burgemeester Van Cit ters voor deze mooie avond, waarbij hij vooral de directeur en de pianiste mej. E. Simons, die deze avond een zware taak hadden, dankte. Middelburg Leraren namen afscheid van Technische school Dezer dagen werd onder grote be langstelling in de Caljouwzaal van het gebouw der Technische School te Middelburg afscheid genomen van de lieren A. F. H. Spijker, leraar van de Machinistenschool en W. M. Klijn, tij delijk leraar Technische school. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. Barentsen, bracht de schei denden dank voor de wijze, waarop zi hun taken hebben vervuld. De direc teur van beide scholen, de heer J. Huisman, wenste de heer Spijker ge luk met diens benoeming tot direc teur van de Techinische school in Terneuzen met ingang van 1 mei. Hij prees de takt en de menselijkheid, die de scheidende eigen zijn bij de om gang met de leerlingen en bood tot slot namens* het personeel een fraaie ets aan. Spr. loofde vervolgens de heer Klijn, voor de wijze, waarop de ze de heer J. v. d. Hulst heeft ver vangen. Voorts werd het woord gevoerd door de oud-directeur der scholen, de heer E. Visscher. Namens de leerlin gen van de Machinistenschool sprak de heer H. J. de Groot, die de heer Spijker dankte voor het genoten on derwijs en hem een fraai geschenk aanbood. Tot slot spraken de heren Spijker en Klijn woorden van dank, waarna de aanwezigen in de gelegen heid werden gesteld persoonlijk af scheid te nemen van beide docenten. Tevoren geschiedde in één der loka len van de Technische School te Mid delburg de overdracht van lessen der motorcursussen, uitgaande van de Stichting Wegenbouw, door de heer Spijker. De directeur, de heer E. Vis scher, sprak een woord van dank aan het adres van de scheidende docent. Voorts sprak hij de nieuwe leraar, de heer W. J. Braam, toe. De ter ge legenheid van dit afscheid aan de cur sisten gestelde vragen gaven een goed beeld van dit onderwijs. Tot slot sprak één der cursisten een afscheidswoord tot de heer Spijker. Motor vloog in brand. Dinsdag, omstreeks kwart over twee, is een motor van de rijkspolitie bij het gebouw van deze dienst op de Dam in Middelburg in brand ge vlogen. Dit gebeurde, toen de berij der zijn machine wilde starten. De betrokken wachtmeester had echter de tegenwoordigheid van geest om de dop van de benzinetank los te draaien, waardoor geen ontploffing ontstond. Nu lïep de benzine over de motor, die geheel in brand kwam te staan en een enorme hitte verspreid de. zodat zelfs het gebouw van de rijkspolitie enigszins in gevaar kwam. Men hield echter de gevel nat en waarschuwde de brandweer. Toen deze aangerukt was en met schuim- blussers en één straal het vuur be streed, was men het vuur spoedig meester. De motor was echter geheel uitgebrand en dient als verloren te worden beschouwd De oorzaak van de brand was een defect in de carbu rator. De fatale datum". Tijdens de feestavond van de per soneelsvereniging der gemeente Middelbui'g, die woensdagavond in de Schouwburg werd gehouden, voerden eigen krachten de thriller in drie be drijven „De fatale datum" van Frank Aylmer op. Een rijke oude zonder ling, die de laatste jaren van zijn leven op een oud kasteel heeft ge sleten, bepaalt in zijn testament, dat zijn neef deze laatste wilsbeschik king moet horen voorlezen in het kasteel, precies een maand na zijn overlijden. Dat is het thema, waar op dit stuk- is opgebouwd. De oom overlgdt en zijn laatste wil wordt volvoerd in het sombere huis, waar aan een legende is verbonden. In de nacht, die volgt, spelen zich aller lei verwikkelingen af. Behalve de erf genaam en diens vrouw bevinden zich namelijk meer gegadigden voor het fortuin van de oom in het kasteel. De voorzitter, de heer J. M. Gel- jon, vermeldde in zijn openingswoord, dat de vereniging ditmaal voor het eerst weer een stuk met eigen men sen deed opvoeren. De wijze, waarop men „De fatale datum" onder regie van de heer C. van Hoek op de planken zette, was niet onverdienstelijk. Er waren hier en daar kleine oneffenheden, maar over het algemeen werd het talrijke publiek alleen reeds door de „plot" een grote dosis spanning ge boden. Te vermelden zgn allereerst de dankbare rollen van de be dienden Zuli Mah en Fu Wang door mevrouw M. LenselinkBlokpoel en H. de Heer en van de onbekende dame door mevrouw A. Bruggeman Zondervan. De heer Th. J. Schuite maker, had de moeilijkste rol als erfgenaam. Hij kweet 'zich naar beho ren van zijn taak. Zijn vrouw, door mej. A. van Dalen, werd verdienste lijk gespeeld. C. de Njjs en H. Moor haalden als politiemannen ruim vol doende en J. v. d. Linde bracht een aanvaardbare notaris-intrigant ten tonele. Aan het eind klonk een dank baar applaus. Vlissingen Vlissingse kapster naar finale landskampioenschap De Vlissingse kapster mej. Grace v. d. Linde, die op 5 maart in het Vlis singse concertgebouw de eerste prijs behaalde in de voorronde voor het landskampioenschap dameskappen, is in de halve finale, die in Helmond werd gehouden, op de derde plaats ge ëindigd. Het puntenverschil met de nummers een en twee was slechts klein. Van de maximaal 600 punten, die behaald konden worden, hadden de drie best geplaatsten er resp. 487, 483 en 462. Mej. v. d. Linde zal nu ook deelnemen aan de finale om het landskampioenschap, die op 22 mei in Amsterdam wordt gehouden. Viering 5 mei De bond van buurtverenigingen „Oranje en Vlissingen" heeft in over leg met het gemeentebestuur voor 5 mei het volgende programma samen gesteld: 11 uur: balionwedstrijd op het badstrand, waaraan door onge veer 1850 kinderen van de derde, vierde en vijfde Masse van alle lagere scholen wordt deelgenomen. 2.30 uur: muzikale wandeling door de koninklijke harmonie „Ons Ge noegen" door het oude stadsgedeelte langs de volgende routeGrote Markt Breestraat, Bellamypark, Beursplein, Nieuwendijk, Zeilmarkt, Emmastraat Gravestraat, Paardenstraat, Paling straat, Hendrikstraat, Stenen Beer, Korte Groenewoud, Walstraat, Betje Wolffplein, Badhuisstraat, Glacis- straat, Hobeinstraat, Clyverstraat, .Scheldestraat, Kasteelstraat, Van Dighoeckstraat, Verkuyl Quakkelaar- straat, Scheldestraat, Paul Kruger- straat, Badhuisstraat, Betje Wolff plein, Coosje Buskenstraat, Spui straat, Paardenmarkt, Slijkstraat, Grote Marlet. WYNAND FOCKINK SUPERIOR (40'to) per liter f 8.7} EXTRA (}7.}%) per liter f 7,60 Commissie van advies overheidsstichtingen Mr. A. J. van der Weel, lid van Ged. Staten van Zeeland, is benoemd tot lid in de commissie van advies inzake overheidsstichtingen. Aan de ze commissie zal worden opgedragen rapport uit te brengen over de vraag of, en zo ja, op welke wh'ze een bij zondere wettelijke regeling moet wor den getroffen ten aanzien van stich tingen, die uitsluitend zijn of mede worden opgericht door de staat, pro vincies. gemeente of een lichaam als bedoeld in de wet gemeenschappelHke regelingen, dan wel die ingevolge wettelijk voorschrift met een taak zijn of worden belast. Kanton gerechten Oostburg en Terneuzen Bg K. B. is mr. J. Moolenburgh, kantonrechter te Middelburg, voor de duur van de vacature van kanton ter te Oostburg waar te nemen, en aan mr. H. van den Belt, kanton rechter te Zierikzee, voor de duur van de vacature van kantonrechter te Terneuzen, opgedragen de werkzaam heden van de kantonrechter te Ter neuzen waar te nemen. Besteding bijdragen oorlogsschade Blijkens een publikatie van het mi nisterie van Financiën moeten aan vragen om financiële faciliteiten, die in verband staan met de besteding van een bijdrage in oorlogsschade aan gebouwd onroerend goed in Zeeland, ingediend zijn voor 1 juni 1956, in dien de bijdrage voor 1 december 1955 is ingeschreven in het groot boek van de wederopbouw of toege kend op grond van artikel 9 der wet op de materiële oorlogsschade. Inge val de bijdrage op of na 1 december is ingeschreven of toegekend, sluit de aanvraagtermijn 6 maanden na de in schrijving of toekenning. Indien te gen een vaststelling beroep of ho ger beroep werd aangetekend dan sluit de termijn 6 maanden nadat de beschikking op het beroepschrift van kracht isgeworden. Marktberichten EIERMIJN De A.V.M.-eiercommissie heeft de con sumptieprijs voor de eieren vanaf vrij dag 4 mei a.s. als volgt vastgesteld: prijs klasse I 16&; prijsklasse II l5Vz; prijsklas se ra 14^; prijsklasse IV 13&. VEILING MIDDELBURG 2 mei. Aardappelen: Furore, grote 16.60- 16.70. Koopmans Blauwe, grote 17—18.50. Vroege aardappelen (kas): Drielingen 151. Groenten: Bloemkool A 80—87, B 61—83, C 38—59, D 28. Kropsla A 11—21, B 6—19, C 5—13. Komkommers A 6566, B 53—54, C 42. Radijs 13—25. Bos-raapstelen 5—18. Snijsla 16—41. Spinazie 19—35Jtabarber 16- 29. Postelein 85—97. Andijvie 79—105. Wit lof 41—63. Prei 35—65. Rode kool 8—21, Wijnpeen 6—12. Kroten per kg 68. De eerste kasaardappelen werden aan gevoerd door de heer L. Suurmond te Souburg en de eerste raapstelen door de heer C. W. Bommeljé te Oostkapelle en de heer A. Cijvat te Koudekerke. VEILING V.V.Z.B. GOES 2 mei. Kropsla A I 6—18. Witlof A I 48, A II 28, Afw. 16. Spinazie II 25—33. Radijs II 19—23. Rabarber I 22. Bloemkool A XI 81, B II 50, C I 35—43. Prei I 48. Aaldljk 27 Belawan. Aagtedijk 29 Chittagong. Adonis 30 Brighton. Abbekerk 30 Hongkong. Akkrumdijk 30 900 m. z.w. v. Lands End. Albireo 29 v. Port Elizabeth. Alnati 1 Montevideo. Alphacca 30 v. Trinidad. Alamak 30 Genua. Almdijk 29 90 m. z.w. v. Ouessant. Amsteldijk 2 Le Havre. Amerskerk 29 Singapore. Alwaki 2 Bombay. Andijk 29 Bremen. Appingedijk 29 Rio de Janeiro. Arendskerk 27 Sydney. Annenkerk 1 Nacala. Arnoudspolder 28 v. R'dam n. Lissabon. Axeldijk 1 van Trinidad n. New York, Boissevaln 2 Belawan. Boschfontein 1 p. Guardeful. Baud 29 Djakarta. Bali 1 Marseille. Banka 1 van R'dam n. A'dam. Blijdendijk 30 660 m. w. v. Fayal. Britsum 30 340 m. w. v. Ouessant. Beninkust 30 Las Palmas. Bütar 30 p. Kaap Guardeful. Camitia 30 740 m. w. v. St.-Helena. Cleodora 30 Suez. Cistula 29 50 m. w. v. Mangalore. Crania 30 740 m. n.w. v. St.-Vincent C. Enggano 30 Port Said. Delfshaven 29 10 m, z. v. Casquets. Duivendijk 30 80 m. o. v. Acapulco. Elizabeth 30 Port Said. Ena 30 Liverpool. Esso - Amsterdam 29 Port Sudan. Esso - Nederland 30 Port Said. Gaasterkerk 27 Santos. Grooteberk 29 Aden. 2.30 uur ook 'n muzikale wandeling door het muziekgezelschap „Sint- Caecilia" door «het nieuwe stadsge deelte langs de volgende route: Ver lengde Hobeinstraat, Singel, Bone- dijkestraat, Hogeweg, J. Vermeer laan, Pres. Rooseveltlaan, Koude- kerkseweg, Vondellaan, Van Woel- derenlaan, P. C. Hooftlaan, Herman Heyermanslaan, Constantrjn Huy- genslaan, Julianalaan, Koudekerkse- weg, Badhuisstraat, Paul Kruger- straat, Nieuwe Markt. 7.30 uur: concert op het Bellamy park door „St. Caecilia". 7.30 uur: concert door „Ons Ge noegen" in Goed-Wonen. 9.30 uur: muzikale wandeling door „St.-Caecilia" langs de volgende rou te: BeUamypark. Boul. de Ruyter, Boul. Banckert, Parklaan, Badhuis straat, Julianalaan, Prins Bernhard- laan, Sottegemstraat, Bonedtike- straat, Brouwenaarstraat, Paul Kru- gerstraat, Scheldestraat. Glacis- straat, Badhuisstraat, Betje Wolff plein, Walstraat, Zeilmarkt, Grave straat, Marinedam, naar landingsmo nument, waar vreugdevuur wordt ontstoken. 10.30 uur: ontsteken van het vreug devuur op het landingshoofd. Het bestuur van „Oranje en Vlis singen" verzoekt de burgerij de vlag gen uit te steken. HOOG EN LAAG WATER 4 mei Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. 9.00 9.28 9.45 10.01 1.39 1.57 1.75 1.10 1.28 21.05 21.30 21.50 22.10 22.32 1.17 1.35 1.53 0.80 0.98 2.13 2.35 3.05 3.18 3.07 1.56 1.68 1.86 1.52 1.72 14.46 15.07 15.36 15.53 15.48 1.28 1.40 1.58 1.24 Vlissingse Nutsspaarbank en bijkantoren in april Bij de Vlissingse Nutsspaarbank werd. zo blijkt uit het verslag over april, in de afgelopen maand f 539.156,24 ingelegd en f 592.160,15 terugbetaald, zodat het tegoed met f 53.003,91 daalde tot f 14.382.935,13. Er werden 154 nieuwe rekeningen ge opend, maar 93 afbetaald, zodat net totale aantal met 61 steeg tot 21.901. Het schoolsparen leverde f 2.360,80 op en uit de spaarbusjes kwam f 4.124,37. De cijfers van de verschillende diensten waren over april als volgt: HOOFDKANTO OR Ingelegd f 305.325,94, terugbetaald f 371.504,46, meer terugbetaald f 66. 178,52. AFHAAL DIEN ST Ingelegd: f 7.927,22, terugbetaald f 5.085,31, verschil f 2.841,91. SOUBURG: Ingelegd f 17.820,17, terugbetaald f 22.144,26, meer terugbetaald f 4.324.09. GOES Ingelegd 147.807,05, terugbetaald 139.862,83, verschil 7944,22. WOLPHAARTSDIJK Ingelegd 5742,04, terugbetaald 8792,57, meer terugbet. 3050,53. TERNEUZEN Ingelegd 42.438,19, terugbetaald 28.919,38, verschil 13.518.81. ZAAMSLAG Ingelegd 1820,terugbetaald 5736,93, meer terugbet. 3916,93. AXEL Ingelegd 7814,93, terugbetaald 7967,82, meer terugbet.' 161,89. KORTGENE Ingelegd 2460,70, terugbetaald 2137, 59, verschil 323,11. Jaarlijkse receptie van Commissaris der Koningin In de Statenzaal te Middelburg hielden gistermiddag de commissaris der koningin en mevrouw De Casem- broot de jaarlijkse receptie ter gele genheid van de jaardag van H. M. de Koningin. Er bestond voor deze gebeurtenis een grote belangstelling, zodat de Statenzaal ook dit jaar een ontmoetingspunt was voor tientallen Zeeuwse gemeentebestuurders, sta tenleden. vertegenwoordigers van rijks- en provinciale instanties, par ticuliere instellingen enz. Daardoor werd deze receotie niet uitsluitend tot een strikt formele gebeurtenis in het provinciale leven, doch tevens tot een gelegenheid voor vele auto riteiten van gedachten te wisselen met collegae, hoofden van dienst enz. Er heerste een geanimeerde stemming in de Statenzaal, waartoe ook de muziek van een klein orkest je bijdroeg, dat plaats had genomen op de publieke tribune. Omstreeks zes uur was deze receptie beëindigd. Jason 29 Punta Cardon. Kryptos 1 v. Suez n. Bahrein. Kalydon 1 Rotterdam. Keizerswaard 30 Abadan. Korovina 30 50 m. z. v. Falmouth. Kota Baroe 2 Marseille. Katelysla 30 p. Algiers. KeUla 30 dw. v. Fayal. Kieldrecht 29 Calcutta. Kabylla SO Suez. Koratla 29 Balikpapan. Laurenskerk 30 Hamburg. Leopoldskerk 29 Vlaardlngen. Lekhaven 29 Santos. Liberty Bell 29 PbUadelphla. Llevevrouwekerk 30 Port Said. Limburg 2 Belawan. Maas 29 Patras. Maashaven 29 Santos. Maasdam 1 v. New York n. Cobn. Marlsa 30 p. Lands End. Markab N 30 n. Calais. Mataram 29 p. Gibraltar. Macoma 30 n. Piraeus. Meerkerk S0 190 m. n.o. v. Barcelona. Meliskerk 29 150 m. z.w. v. Finisterre. Muiderkerk 2 Rotterdam. Mijdrecht 29 360 m. z.o. v. Zanzibar. Merwede 28 v. Hamburg te Londen. Noordam 30 Boni z.o. v. ManzanlUo. Oostkerk 1 p. Kaap St.-Vincent. Oldekerk 1 Aden. Oldenbarnevelt, J. v. 30 p. Chagosarchipel. Ondlna 29 30 m. n.o. v. Madeira. Oranje 1 dw. v. Socotra. Oranjefontein 29 v, Saffi. Pendrecht 30 p. Finisterre. Polydorus 30 New York. Peperkust l Tahoradl. Perna 39 Calcutta n. Abadan. Rondo 1 v. A'dam n. Antwerpen. Ridderkerk 29 Tanga. Rijndam 2 Halifax. Rijnkerk 28 v. Suez. Samarlnda 30 v. Napels. Schie 29 Ceuta. Sarangan 30 p. Scilly. Slbajak 29 v. Sydney te Surabaja. Suetta 30 700 m. n. v. Madagascar. Sliedrecht 29 Selawarerlvler. Statue of Liberty 30 30 m. o. v. Kaap de Gata. Sinabang 30 Bangkok. Stad Leiden 30 Lourenco Marquez. St.Rotterdam 30 Emden. Str. Makassar 30 Rio de Janeiro. Tallsse 29 New York. Tjiluwah l Surabaja. Tiba Rotterdam. Tjisadane 1 Rio de Janeiro. Triton 2 p. Scillys. Telamon 28 Caraeol. Tibia 29 180 m. n.w. v. Noordwestkaap. Tomorl 30 Belawan. Tjiluwah 29 Makassar. Utrecht 1 v. Port Sudan. i Vasum 1 v. R'dam n. Mena al Ahmadi. Willemstad 2 Amsterdam. W. Alton Jones l p. Gibraltar. Willem Ruys 2 Southampton. Westland 30 00 m. z.w. v. Ouessant, Wonosobo 30 Bahrein. Zeeland 30 Abadan. 8. Bull Dozer Het steeds r nieuwe hoeveelheden limonade aanrukken. „Ik kan geen limonade meer zien!" bromde de Meester somber. „En'ik zou wel eens willen weten, waar Okki blijft." .Kastelein!" loeide Buil Dozer. „Breng mijn vrien den hier nog wat limonade. Extra sterke, kastelein!" „Ikik voel me ziek!" piepte de Maat. „Ik heb te veel van die limonade ge.." „Onzin!" riep de kapitein. „Vooruit, mannen, drink eens uit! Zijn Jullie nou echte zeelui? Die scheeps jongen zien jullie heus zo dadelijk tërug. Ik ben een zeekonijn als dat niet zo is! Ha, dank je, kastelein. Alsjeblieft, mannen, LI-MO- NA-DE! Op je gezondheid! Spreek me niet tegen, wat hamer!" Met trillende handen van narigheid brachten de Maat en de Meester de glazen naar hun monden. Met vertrokken gezichten dron ken zij van de zoete, kleverige drank. Maar tegen over die geweldenaar durfden zij het niet te weige- ren. Tenslotte zakten zq uitgeput ln elkaar. „Ziezo", mompelde Bull Dozer opstaande. „Nu even vlug en zakelijk afhandelen." Hij pakte be hoedzaam de hoofden van zijn beide gasten beet en liet ze met een geluid van rijpe kokosnoten tegen elkaar klotsen.... UIT DE ETHER VRIJDAG 4 MEI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 13.45 Nationaal programma (herdenking gevallenen). 15.00 KRO. 19.15 Nationaal programma. 20.30—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Liederen uit de Franse Folklore. 10.20 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Piano en orgeL 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 wij vrouwen van het land. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. Na tionaal programma: 13.45 Rep. onthulling van het Nationaal Monument op de Dam te Amsterdam, door H. M. de Koningin. KRO: plm. 15.00 Schoolradio. 15.30 Franse chansons. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Kinderkoor (Intermezzo: gram.) 17.40 Koersen. 17.45 Hobo en plano. 18.05 Promenade orlc. en soliste. 18.55 Toe spraak door prof. Romme. 19.00 Nws. Na tionaal programma.- 19.15 Herdenklngs- hymme 1940—1945. 19.40 Herhaling van de onthulling van het Nationaal Monument op de Dam te Amsterdam, rep. 20.00 Stilte. 20.02 Wilhelmus. 20.04 Omr. ork. KRO: 20.30 Kamerork.,, Omr.koor en solist. 21.05 Gram. 21.30 Verkeersvlieger, een mooi be roep, caus. 21.40 Gram 21.50 De Brief, hoorspel, 22.45 Avondgebed en Liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 13.45 Nationaal progr. (Herdenking gevallenen). 15.00 AVRO. 10.00 VARA. 19.15 Nationaal progr. 20.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7,10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de hulsvr. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: Morgenwijding. VA RA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Gram. 10.55 Orgelspel. 11.20 Voordr. 11.40 Mezzo- sopr. en plano. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Gram. Nationaal progr. 13.4515.00 Zie Hilversum L AVRO: 15.00 Dameskoor. 15.22 Voordr. 15.45 Strijk- kwart. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Muzikale caus. 17.40 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 OrgelspeL 18.45 Tot nieuw bestel verbonden, caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Gram, Nationaal progr. 19.15—20.30 Zie Hilversum I. VPRO: 20.30 Toespraak en voordr. 20.45 Rem- brandtherdenking. VARA: 21.00 Groot koor en Radio Phllharm. Ork. 21.55 Bul- tenl. weekoverzicht. 22.10 Gram. VPRÖ: 22.40 Vandaag, caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS NATIONAAL PROGRAMMA. 13.5015.00 Onthulling Nationaal Monu ment op tie Dam, 19.40 Filmprogr. 19.55— 20.45 Rep, Dodenherdenking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3