JIMMY EN RINUS DE ROBOT Chcfariiie 4 MOCCONA O BRUG OVER DE WESTERSCHELDE Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! WALCHEREN pure koffie 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 3 MEI 1955 LEZERS SCHRIJVEN In uw nummer van 12 maart j.l. mocht ik een en ander schrijven over de verbinding over de Westerschelde en daarbij aan het slot voorstellen een vaste brugverbinding, met daaronder ongehinderde doorgang voor de grote vaart. Waarbij ik als mogelijke plaats voor de brug noemde Kaloot Hoofd plaat, in overeenstemming met de westverbinding van het Deltaplan, zon der overigens te mogen en kunnen treden in de technische constructie en vormgeving. En nu zien we dat, na de tot dood bloeden gedoemde tunnelpropaganda, opnieuw door een niet-technicus een plan wordt gepropageerd, waarmee geen nuchter mens in zee kan gaan Volgens verslag in de Prov. Zeeuwse Courant, wil de directeur van de E.T.I. maar liefst twee reusachtige hang bruggen bouwen over de Westerschel de! Och, waarom niet. Als je West- Zeeuws-Vlaanderen zo'n mooi brug getje geeft, waarom zou je dan ook het oostelijk deel niet een dergelijk dingske mogen toestoppenEn om het verkeerstechnisch wat aannemelijk te maken, noemt hij voor de directe be langensfeer maar eventjes het gebied van Noord-Frankrijk tot Amsterdam! Terwijl toch slechts in hoofdzaak mag worden gerekend op een deel van het toeristisch verkeer West-Nederland West-België, terwijl het niet plaatse lijk zakenverkeer in hoofdzaak zijn weg meer oostwaarts zal zoeken, over Antwerpen en oostelijker. De historische beschouwingen, die hij in verband met deze kwestie ten beste geeft, doen weinig terzake. De ontwerpers van onze grote verbindin gen zien heel zakelijk slechts naar het heden en de met redelijkheid in de toekomst te verwachten verkeersstro- Wanneer men iets voor de Schelde- verbinding wil bereiken, dient men met beide benen op de grond te blijven staan en met een verkeerstechnisch en financieel verantwoord plan voor de dag te komenEn zeker ook niet als leek bepaalde brugtypen willen lan ceren, daar het ontwerpen en uitvoe ren van dergelijke objecten slechts is voorbehouden aan de knapste techni ci in den lande en dan nog wel in het bijzonder aan de specialisten daar onder. H. Vlissingén, 27-4-'56. Woningen voor bouwvakarbeiders In uw blad las ik, dat de gemeente Amsterdam doorgaat met de werving van bouwvakarbeiders, onder hevig protest van gemeentebesturen Vlis singén en Middelburg. Nu kan ik mij goed indenken dat de meeste bouw vakarbeiders hier ter plaatse zich ten achter voelen gezet, aangezien wij als wij ons melden voor een nieuwe wo ning afgewezen worden. Men krijgt ten antwoord„De nieuwbouw is voor de industrie Nu vraag ik mij af, moeten wij dan maar het voetveegsel der maatschappij blijven? Geen won der dat de bouwondernemers geen Burgerlijke Stand. MIDELBURG. Bevallen: M. Th. Th. Castenmillér-v. d. Leeuw, d.; M. Krijger-Boller, d.; M. Gi- deonse-Melse, d.; G. J. van der Linden- Swart, z.; G. C. van Sluijs-De Dreu, z.; D. J. Smits-Van Aggelen, z.; J. Szaraflnskl- Tessers, z.; H. Thomas-Leefers, d. Ondertrouwd: P. T. van Schaardenburg, J. en M. Polderman, 27 j.; P. Bleuzé, 51 j. H. Oosse, 38 j.; D. de Wolff, 24 j. en G. C Meerman, 20 j. Getrouwd: C. F. Baljet, 26 j. en M. V. de Groot, 26 j. A. de Wijze, 25 j. en M. Th. H. Waesberghe, 26 j.; M. J. Meijaard, 22 j. en N. Murre, 19 j.; H. A. Weijand, 25 j. en J. P. Poortvliet, 19 j.; A. Minderhout, 35 j. en A. J. Cummings, 39 j. Overleden: G. van Rooijen, 82 j., wede. C. Geertse. VLISSINGÉN. Bevallen: L. de Jonge-Van de Woestijne, z.; A. C. Wroblewski-Jansen, d.; D. J. Groesbeek-Van den Berg, z.; M. E. Jager- Eibers, z.; D. Koole-Van ICoeveringe, z.; C. R. M. Geljsels-Mercy, d.; E. Suitella- Waisapij, z.\ M. E. Kinkel-Hazevoet, z.; A. Veenhof-Kramer, z.; E. P. Looff-De Brui ne. z.; E. de Ruijter-Lefevre, z.; P. A. van Tilburg-Chapel, d. Ondertrouwd: H. Dik, 26 j. en N. Nieuw- poort, 25 j. Getrouwd: A. Koolwijk, 22 j. en C. L. Stroo, 22 j.; J. M. T. Nlesthoven, 25 J. en J. E. Griep, 17 j.; M. van Popering, 34 j. en L. van Leunen, 26 j.; C. Kooistra, 26 j. en W, .T, Sink.e, 27 j.: W. J. Bos, 60 j. en M. Wielemaker, 50 j. Overleden: P. van der Staal, 76 j., echtge. v. W. A. de Vin; E. Mondeel, 74 J., echtge. v. I. J. de Smit. GRIJPSKERKE. Bevallen: M. Francke-Jobse, d. Ondertrouwd: K. Dingemanse, 21 j. en A. J. Flipse, 20 j. Getrouwd: J. Koole, 24 j. en F. C. Francke, 21 j. BIGGEKERKE. Bevallen: L. de Wolf-Van Keulen, d.; M. Herwegh-Simpelaar, z. Overleden: P. Sanders, weduwe van I. A. Goedbloed, 82 j.; H. Brasser, weduwn. van M. Maljaars, 73 j. ARNEMUIDEN. Bevallen: H. J. van Belzen-Luijmes, z.\ J. Schroevers-Van Belzen, d.; Chr. Marijs- Meerman, z.; A. van Belzen-De Ridder, d.; W. Baaijens-De Visser, z.; M. de Nooijer- Marijs, z. Overleden: A. Buijs, 68 j., echtgenoot van E. Meerman. RITTHEM. Bevallen: S. van den Bosse-Rooze, d. Getrouwd: A. Goedhart, 22 j. en C. Geu- fce. 21 j. MELISKERKE. Bevallen: N. Adelaar-Verhage. d.; L. Boogaard-Wisse. d. Getrouwd: M. Poppe, 29 j. en M. C. de Potter, 28 j. Levenloos kind van W. Boogaard en S. Melse. volk kunnen krijgen want de meeste gaan dan maar liever naar de indus trie over, zjj krjjgen dan wel een nieu we woning. Het was beter, dat de betreffende instantie zeide: ik laat zestig wonin gen bouwen en daarna wordt bjjv. een derde afgestaan voor huisvesting van de bouwvakarbeiders met mede werking der gemeentebesturen. Dan liep men de kans niet, dat wg als bouwvakarbeiders naar elders moeten gaan. Oost-Souburg Een bouwvakarbeider. De woningtelling Uw „noot van de redactie" in uw blad van zaterdag 21 april j.l. geeft mij aanleiding tot het volgende: „Even goed als ik, zult U willen be- grgpen, dat ik het zgn. woningtelling wetje wel heb gezien alvorens mij in uw blad tegenover het publiek, aan een opinie c.q. het uitspreken ener mening te wagen. Hoewel uw „noot" ad rem is ben ik van mening dat het hele geval van de controle woningruimte op los se schroeven staat. Juist is, dat er vooralsnog géén jurisprudentie in het onderhavige geval is. Tenslotte zou een en ander in hoogste instantie moeten worden uitgemaakt door ons hoogste rechtscollege en wel de Ho ge Raad der Nederlanden. Ik ben van mening, dat de Edel- hoogachtbare heren van genoemde Raad, integer als zij immers zgn, in hun steeds wjjze beleid, het woning- Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen I Geleerden hebben ontdekt, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. De vier middelen verenigd in Chefarine„4"- elk afzonderlijk al beroemd - werken tezamen nog beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen recht nooit met voeten zullen treden. Waar zou het nota bene heen moe ten als ieder (ambtenaar), tegen uw wil, maar eens op bv. uw slaapkamer komt kijken, 't Zou nergens naar lij ken en dat moet ieder weldenkend burger met mij eens zgn. We leven toch nog steeds in een democratisch Nederland en dictators kunnen we rustig missen. In geval van vermoe delijke strafbare feiten ligt de zaak begrijpelijkerwgs iets anders!! Middelburg, G. Verburg. Middelburg Zilveren P.Z.E.M.-jubileum Dinsdag vierde de heer P. d'Hondt uit Middelburg, hoofdboekhouder bg de P.Z.E.M., zijn zilveren dienstjubi- leum. Des morgens werd de jubilaris met echtgenote en kinderen ontvan gen op het directiekantoor, waar hg op hartelgke wijze werd toegespro ken door de directeur der P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, die hem dank bracht voor de aan het bedrijf bewezen dien sten en hem de gebruikelijke enve loppe aanbood. Des avonds recipieerde de heer d'Hondt te zijnen huize, waar vele collega's hun gelukwensen aanboden en tijdens welke bijeenkomst namens het personeel een blijvend aandenken werd aangeboden. Ook namens de personeelsvereniging werd een ge schenk aangeboden. Voor mevrouw d'Hondt waren er bloemen. Voorlichtingsavond K.W.F. De Nederlandse Vereniging tot Steun aan het „Koningin Wilhelmi- nafonds" voor de Kankerbestrijding zal te Middelburg in samenwerking met de plaatselijke federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning een voorlichtingsavond houden op maandag 7 mei a.s. om 20 uur in Burgerzaal van het stadhuis. Tij dens deze bijeenkomst, waarvan het voorzitterschap in handen zal zijn van burgemeester mr. dr. N. Bolke- stein, zal dr. J. J. Okker spreken over de kankerbestrijding. Voorts wordt een film van Nederlandse makelij vertoond over het kankervraagstult en een film over de bloemenpracht in Aalsmeer. Vlissingén Vrouwenpolder Examen t Advertentie) Aan de Remec vakschool te Am sterdam slaagde de heer H. v. d. We zel te Vlissingén voor het examen vakbekwaamheid gemotoriseerd rij wiel. Voor het examen hulpmonteur van de Vereniging tot Bevordering van het Elektrotechnisch Vakonderwijs in Nederland slaagde de heer G. Ger ritsen uit Vlissingén. Grijpskerke Benoeming bij Boerenleenbank Tot kassier bij de boerenleenbank te Grijpskerke werd benoemd de heer W. Huisen te Kloetinge. Oost- en West-Souburg Vergadering N.GV.B. De afdeling Souburg van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond ver gaderde onder voorzitterschap van mevrouw Arendse-Huson. Als gast was op deze bijeenkomst aanwezig de burgemeester van Noordgouwe, de heer N. A. van Wijk, die een lezing hield over het onderwerp Ambon en Ambonezen, hun gebruiken en hun godsdienst". Na afloop ontspon zich naar aanleiding van deze lezing een discussie. De heer Van Wijk besloot de bijeenkomst met dankzegging. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Vrouwenpolder van de N.C.V.B. kwam in vergadering bijeen onder leiding van de vice-presidente, mevrouw Maljaars. Zij sprak er haar blijdschap over uit, dat mevrouw E. de Kam-de Feyter de benoeming tot presidente had aanvaard. Na het huishoudelijke gedeelte hield mevrouw Veltman uit Colijns- plaat een lezing over „Het probleem van de ouder wordende vrouw". Na afloop werd over dit onderwerp een levendige discussie gevoerd. Viering Koninginnedag. Op koninginnedag werd er in Vrou wenpolder een voetbalwedstrijd ge speeld tussen de jeugdelftallen van Vrouwenpolder en Grijpskerke. Onder zeer grote belangstelling bevocht de thuisclub een 53 zege op de gasten. J. de Vlieger nam afscheid van visserij-inspectie. Onder zeer grote belangstelling heeft de heer J. de Vlieger, opzichter bij de vissery-inspectie op de Wad denzee in Amsterdam afscheid geno men van deze dienst. Uit alle vissers plaatsen zowel in Zeeland als aan de Waddenzee, waren deputaties bij dit afscheid aanwezig. De heer D. de Koning uit Bruinisse vertolkte de gevoelens van de Zeeuw se mosselkwekers, die door het op treden van de mosselparasiet in 1951 gedwongen waren elders in dit ge val in de Waddenzee hun mosselen te gaan kweken. De heer De Vlieger is deze vissers in vele opzichten be hulpzaam geweest en er groeide tus sen hem en de vissers daardoor een hechte vriendschapsband. Op deze af scheidsbijeenkomst werden hem vele geschenken aangeboden, o.a. door de deputaties uit Yerseke, Bruinisse en Zierikzee. Eremetaal uitgereikt. Tijdens een bijeenkomst van het dagelijks bestuur der stichting „Ver pleeg- en Rusthuizen Walcheren" met bet personeel in het rusthuis „Der Boede" te Koudekerke werd de eremedaille in goud van de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de di rectrice, zuster J. C. Antonissen. De voorzitter van de stichting, burge meester A. H. S. Stemerding van Souburg, stelde zuster Antonissen in kennis van haar onderscheiding, waarna burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke het eremetaal op speldde. De heer Dregmans wenste de onderscheidene daarna hartelijk geluk en ook de heer Stemerding sprak een felicitatie uit. De directri ce sprak tot slot een woord van dank. Engeland grootste afnemer van Nederlandse uien De plantuien zijn geplant en de zaaiuien weer uitgezaaid, maar pas de in mei te houden landbouwinven- tarisatie zal uitwijzen, hoe groot het uienareaal dit jaar is. Het laatste restant Hollandse uien werd in de maand maart kort na de vorst geëxporteerd, tot een totaal van 2.560.000 kg, waarvan 1.817.000 kg naar Engeland ging en 425.000 kg naar Duitsland, België nam met 140.000 kg de derde plaats in en Ier land de vierde met 115.000 kg. De rest ging naar het Engelse le ger in Duitsland 32.000 kg, Zwitser land 12.000 kg, Luxemburg 8000 kg, Frankrijk 5500 kg en Zweden 4000 kg. Kleinere hoeveelheden gingen naar Afrika en West-Indië. Thans is de Nederlandse afnemer renoodzaakt om Egyptische uien te :open om in de Nederlandse behoefte te voorzien. onderhoudsprodukten geven DIEPGLANS aan uw auto, motor, scooter of flets (Advertentie) Het fijnste uit direct klaar in dejgfkop! Met Moccona, de fijne, oplosbare koffie van Douwe Egberts, hebt U in 'n handomdraai een lekker kopje koffie! *kicco>£ oplosbare KOfï® Bijzondere school wordt verenigingsgebouw Dinsdagavond heeft de gemeente raad van Veere onder leiding van burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael een openbare vergadering gehouden. Tijdens deze vergadering werd besloten om van het bestuur van de vereniging voor bijzonder lager onderwijs op gereformeerde grond slag liet thans in gebruik zijnde schoolgebouw aan te kopen om hier van 'n verenigingsgebouw te maken. Het gebouw werd aangekocht voor f 3000. Voor een strook grond bij d* school zal f 2,50 worden betaald. Vanzelfsprekend zal de verbouwing van deze school tot verenigingsge bouw alleen doorgaan als genoemd bestuur de beschikking heeft over een nieuwe school. De raad nam bo vengenoemde besluiten met 4 tegen twee stemmen. De heren W. de Jon ge en J. A. A. Mol (beiden vrije lijst) stemden tegen. Verder werden aangenomen de voorstellen tot subsidieverlening aan de heer L. J. A. Huijbrecht voor res tauratie van de voorgevel van diens huis en voor restauratie van het pand in de Kraanstraat van mevrouw M. S. E. Augustegn. Deze subsidies be dragen twintig procent van de ge maakte kosten. Twee in aanbouw zijnde woning wetwoningen in de Wagenaarstraat werden toegewezen aan de heer Geld hof, vroeger gasfitter in Veere en aan de wachtmeester der rijkspolitie, de heer R. Simons. De heer J. Bakker informeerde bij de rondvraag wanneer de uitvalsweg bg de Warwgkse straat aangelegd zal worden. B. èn W. deelden medé. dat met betrokkenen nog besprekingen gaande zijn over overname van grond en dat niet één gegadigde nog. ver schil van mening is. Verder heeft ook nog de provicie uiteraard in deze ma terie zeggenschap. Er wordt echter aan dit onderwerp gewerkt. Op voorstel van wethouder S. Kod de besloot de raad nu reeds een ar chitect aan te wijzen voor de ver bouwing van de school van het bij zonder lager onderwijs tot vereni gingsgebouw. Een en ander zal uiter aard eerst nog goedgekeurd moeten worden door de Gedeputeerde Staten. De raad besloot het werk, als dit uit gevoerd zal worden, op te dragen aan architect L. Beije. Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGÉN. SLUITING BUREAUS DER GEMEENTE? OP 5 MEI 1956. B. en W. der gemeente Vlissingén bren gen ter openbare kennis: dat op zaterdag 5 mei a.s. de bureaus van alle openbare instellingen der gemeente voor het pu bliek gesloten zullen zijn, zulks met uit zondering van het bureau van de burger lijke stand, welk kantoor op die dag zal zijn geopend des morgens van 9 tot 10 uur< Vlissingén, 27 april 1956. VLISSINGÉN. GEEN OPHALEN HUISVUIL OP 5 MEI De directeur van gemeentewerken te Vlissingén maakt bekend, dat, in ver band met de Nationale herdenking op 3 mei a.s., het huisvuil in die wijken, waar 's-zaterdags wordt opgehaald, die dag niet opgehaald zal worden. 7. Jackie had de deurtjes In de borst en rug van Rinus dc Robot weer toegeklapt en hij was naast zijn vader op de divan gaan zitten in afwachting van de komst van Miebet. „Ik mag maar hopen, dat zij geen blad met kopjes koffie bij zich heeft als zij binnen komt", mom pelde Jimmy, „want dan laat ze dat subiet uit haar handen vallen". Jackie zat aan één stuk door te grijns lachen. Hij was zo benieuwd naar het gezicht, dat Mie bet zou trekken als zij zijn robot zou ontdekken, dat hij bijna niet op haar komst kon wachten. Hij wilde juist opstaan om te roepen: Miebet, waar blijf Je toch? toen zij de brave huishoudster de trap hoorden afdalen. Zij liep nog even naar de keuken en toen kwam zij de ka mer binnen. Op de drempel bleef zij als aan de grond genageld staan. Zij had de vreemde gast met zijn lompe hoofd en de twee enorme metalen armen onmiddellijk ontdekt en zij was zo verbaasd, dat er het eerste mo ment geen woord over haar lippen kwam. „W-w-wat ia dat voor 'n engerd?" vroeg zij eindelijk. „Is dat Jouw vriend Jackie? Ik had gedacht dat jeMaar Miebet was niet bij machte haar zin af te maken, want al pra tende was zij de kamer binnengekomen en zij had dui delijk gezien dat dat griezelige ding niet alleen even genikt had, maar dat het ook zijn kop omdraaide en dat het haar volgde met een starre blik uit de zwarte oog kassen. Miebet gaf een schreeuw en holde meteen weer de kamer uit. Jimmy en Jackie sloegen zich op de dijen van plezier. P0NTH0UD IN OKTOBER dooi MENNO DE MUNCK 32 Ik kon het mij voorstellen. Mis schien had Lydia het niet gemerkt, maar de iongen was ergens bang voor, dat bleek duidelijk, en Britta eveneensHet was mogelijk, dat dit zijn omgeving beïnvloedde. Ik liet Lydia niet zo ontredderd achter, als ik haar had aangetroffen. „Je komt toch eten, morgen?" vroeg zij bij het afscheid. Ik stelde haar gerust natuurlijk zou ik komen. Dat had zij toch ook al van Maarten gehoord? Het geval hield mij het grootste ge deelte van de nacht uit de slaap. Het was mijn bedoeling geweest, die och tend naar school te gaan voor de maandelijkse controle; ik ga dan zes klassen door, vraag naar eventuele klachten en neem steekproeven maar toen ik na het ontbijt in de spreekkamer stond en enkele instru menten inpakte, besloot ik het uit te stellen. Dit kwam niet in de eerste plaats doordat ik mg vermoeid voel de, maar ik wist, dat ik er mijn aan dacht toch niet bij zou kunnen heb ben, ik was geheel vervuld van het probleem, waarvoor Maartens gedrag mij plaatste, en ik was bang dat mij daardoor bij de kinderen te veel zou ontgaan. Ik was die ochtend ongenietbaar, zo zelfs, dat Laura, nadat ik haar de zitkamer had uitgesnauw.d, waar zij bij mij kwam met net stalenboek, ver der angstvallig uit mijn buurt bleef. Ik stond voor een raadsel, en dat kon ik niet verdragen. Het plaagde mg zo danig, dat ik er een ogenblik over dacht, Maarten op te bellen en hem te vragen bij mg te komen, om dan met hem te praten en zo te trachten hem uit zijn tent te lokken, maar ik verwierp dit plan meteen weer. Waarom had ik Lydia op het hart gedrukt hun niets te vragen Had ik daarmee niet duidelijk mg'n vrees ge demonstreerd bij hem nog meer weer stand te wekken, dan hij reeds ver toonde? En dat moest tot elke prgs worden vermeden; zijn gevoeligheid mocht in geen geval worden geschokt omdat dit mij slechts verder van mijn doel zou kunnen brengen. Opnieuw dacht ik aan de pijnreac- tles, die ik op zijn gezicht had ge meend te bespeuren, en ik wist, aat mijn beroepsroutine mg geen parten speelde, wat de sfeer van angst be trof, die rond hem hing. Maar wat was het? Er bleef mij zo weinig tijd en ik zag nog geen oplossing.... Toen om twaalf uur de school uit kwam en de eerste kinderen voorbij mijn venster gingen, stond ik op. Ik wilde liever niet dat Marian mij zag zitten, en hoewel ik het als een laf heid voelde, ging ik naar de tuin. Ik was er nauwelijks, toen ik de tele foon hoorde. Geheel tegen mijn ge woonte keerde ik op mijn schreden terug. Het was alsof ik gedreven werd door dezelfde vreemde macht, die mij de avond tevoren naar de zij ingang van de kerk had doen vluch ten. Ik moest meteen weten wie er opbelde zoals ik mij de vorige avond had moeten verschuilen. Het gesprek was zeer kort geweest. Marxians hospita had opgebeld, met de vraag of dokter kon komen. Juf frouw Veere was die ochtend niet naar school gegaan; zij scheen zich zeer gedeprimeerd te voelen, had vrij wel geen eetlust en zij had die nacht bijna niét geslapen. Laura vertelde mij dit, terwijl zij de aantekening op het lijstje maak te. Ik nam haar het potlood uit de hand en streepte de naam en het adres door. Zij keek mij verbaasd aan. „Ik ga er zelf heen", verklaarde ik, terwijl ik naar de kapstok liep. „Gaat u zelf?" „Maar het is al twaalf uur geweest, dokter! De jonge meneer is er over een half uur!" „Verdwijn", zei ik nijdig. „Bemoei je er niet mee!" Nog geen kwartier later stapte Ik de winkel achter de kerk binnen. De weduwe Punter stond achter de toon bank. Zij hielp juist een klant. „Ik kom voor juffrouw Veere", zei ik. Zij gaapte mij verwonderd en nieuws gierig aan. „Komt u zelf dokter? Dat was toch niet nodig geweest? Zoveel haast is er niet bij!" „Dat zal ik zelf wel uordelen", zei ik. „Is het zij op haar kamer?" „Ja ,dolcter". Zij legde het boek, dat zij iuist stond in te schrijven, neer en maakte aanstalten nader te komen. Ilc wees haar terug. „Blijft u maar aan uw werk", zei ik. „Ik weet de weg". Ik beklom de trap en ging direct naar Marians slaapkamer, in de ver onderstelling dat zij in bed zou liggen Toen ik op mijn kloppen geen ant woord kreeg, ging ik binnen, den kend dat zij sliep, maar het bed was keurig opgemaakt en dus opende ik de verbindingsdeur, die naar de zit kamer voerde. Marian zat in een lage gemakkelij ke stoel bij het raam, een boek op de knieën. Zij rees geschrokken overeind toen ik binnenkwam; zij had mij ken nelijk niet verwacht en ik vermoedde direct, dat ik zonder haar voorken nis was gewaarschuwd. Ik gaf haar een hand en duwde haar terug in haar stoel. „Ik hoor ernstige klachten over je. Marian", zei ik. „Je eet niet, je slaapt niet en je voelt je down. Wat is er aan de hand, kind?" (Wordt vervolgd) Zuid-Beveland Goes Schoenmakerspatroons te Goes bijeen De afdeling Zuid- en Noord-Beve land van de Nederlandse Bond van Schoenmakerspatroons, Maatschoen makers en Schoenwinkeliers kwam dinsdagmiddag ondex* leiding' van de voorzitter, de heer M. Meeuwse uit Wilhelmïnadorp, in „De Opril" te Goes bijeen. Hoofdschotel van de agenda vormde de bespreking van de voorstellen voor het bondscongres, dat op 26 en 27 juni te Apeldoorn zal worden gehouden. Tot afgevaardigden naar dit con gres werden benoemd de heren L. J. Hillebrand sr. uit Goes en J. Clargs uit Kwadendamme. Ook werden en kele aspecten van de loon- en prijzen politiek behandeld, terwgl het jaar lijkse uitstapje uitvoerig werd be sproken. Driewegen Waterschap Ellewoufsdijk De ingelanden van het waterschap Ellewoutsdijk vergaderde in café „De Koekoek" te Driewegen, onder voorzitterschap van de dijkgraaf, de heer D. J. Dees. Er waren 20 stem gerechtigde ingelanden aanwezig. In zijn openingswoord deelde de voorzit ter mede, dat er nog geen definitieve goedkeuring is ontvangen voor het plan dijkverzwaring. De rekening over 1955 werd vast gesteld met een goed slot van 45.528,74. Hiervan zal nog onge veer f 17.000,terugbetaald moeten worden, daar er meer voorschot is ontvangen dan er werk is uitgevoerd, in verband met de herverkaveling. Een aanbeveling van 3 personen moest worden opgemaakt voor een fezworene, wegens periodiek aftre- en van de heer J. de Dreu Pzn. te Ellewoutsdijk. Na verschillende stem mingen was de lijst als volgt: 1 J. de Dreu Pzn. te Ellewoutsdijk, 2 J. Oele te jgr' - P band met de gecombineerde functie van waterbouwkundig ambtenaar met het waterschap Baarland. Er werd besloten een W.A.-verzekering aan te gaan en de peilboot beter te verzekeren. De voorzitter stelde voor de amb tenaren een uitkering toe te kennen van 3 procent over 1955. De 2 pro cent vakantietoeslag krijgen zij als salarisverhoging. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Oele te Ellewoutsdijk hoe ver de plannen nu zijn voor de zeedijk. De voorzitter zegde toe, nogmaals te trachten de zaak te bespoedigen. Ge deputeerde Staten hebben hun goed keuring gegeven op het plan, maar het stagneert geregeld in Den Haag. Verschillende stemmen uit de verga dering spraken hier hun afkeuring over uit. 's-Heer Arendskerke Jubileumviering N.C.L.B. De afdeling 's-Heer Arendskerke van de N.C.L.B. vierde in het vereni gingsgebouw haar 25-jarig jubileum. De burgemeestei van deze gemeente, de heer D. M. Vermet, wenste de af deling in een korte toespraak geluk met dit jubileum evenals de heer Min- naard dit deed namens het districts- bestuur. Als vertegenwoordiger van het hoofdbestuur sprak ir. Den Hol lander, die ook namens het C.N.V. een achttal leden voor hun 25-jarig lidmaatschap het gouden insigne uit reikte. Na de pauze voerden enkele leden het toneelstuk „Waar leed is, is zegen nabij" op. Ds. Plantinge sloot de bijeenkomst met een korte toespraak. Ellewoutsdijk, 3 A. Koenman 1 Driewegen. Het salaris van de heer

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 12