Telefoonnet van Bruinisse is thans automatisch JIMMY. EN RINUS DE ROBOT WALCHEREN Nourytien laat uw kritieke dagen ongemerkt voorbijgaan Waar zijn onze schepen? VIERING 1-MEI-FEEST IN VUSSINGEN EN MIDDELBURG WOENSDAG 2 MEI 195b PROVIN Cl ALE ZEEUWSE COURANT b VOORLOPIG ALLEEN PLAATSELIJK KERKNIEUWS Geref. synode voor diepgaande discussie. Met Ned. Herv. Kerk. De generale synode der Gerefor meerde Kerken heeft in haar te Leeuwarden gehouden slotzitting die frotendeels een besloten karakter roeg, nog enkele besluiten genomen. Naar aanleiding van een schrijven van deputaten voor contactoverleg met ae Nederlandse Hervormde Kerk, waarin zij de synode verzoe ken, of zij him opdracht zo mogen opvatten, dat een diepgaande dis cussie kan worden geopend, terwijl voor genoemde deputaten de vrijheid bestaat, om leden van de Gerefor meerde Kerken tot deelneming aan zulk een bespreking met de Neder lands Hervormde Kerk uit te nodi gen, sprak de synode uit, dat tegen Het vervullen van de aan deputaten verstrekte opdracht in die zin geen bezwaren bestaan. De synode benoemde verschillende deputaatschappen en besloot dat zij voor de zaak van de uitbreiding van de gereformeerde gezangenbundels op woensdag 23 mei nog een dag te Leeuwarden zal samenkomen, welke zitting zo nodig op 24 mei zal wor den voortgezet. NED. HERV. KERK Beroepen te Meeteren en Est: A. J. Mulder, kand. te Dordrecht; te Hen gelo: B. J. Lietaert Peerbolt em. pred. te Leeuwarden. Bedankt voor Putten op de Velu- we toez.)J. Zwijnenburg te Kinder dijk: voor Vlaardingen (vac. P. v. d Vloed)H. S. Kalf. Beroepbaarstelling: ds. J. A. van der Meijden, pred. te Paramaribo stelt zich met ingang van 21 juni a.s. be roepbaar. GEREF. KERKEN De classis Groningen heeft prépa ratoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer C. J. Smelik te Groningen kand. aan de theol. hoge school te Kampen. Aan de V.U. zijn geslaagd voor Kand. examen theolo gie de heren R. van der Berg te Rys- oord en C. van* Rijn te 's-Gravenhage GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Bedankt voor Smithville (Ontario, Canada)K. Bröling te Rijnsburg. OUD GEREF. GEMEENTE Aangenomen naar St. Philipsland: L. Gebraad te Kapelle aan de IJsel. Ds. C. B. Koolhaas overleden. In de ouderdom van ruim 81 jaar is te Maarn overleden ds. C. B. Kool haas, emeritus-predikant der Ned. Her,, kerk. Ds. Koolhaas, die op 13 april 1902 te Genderen in het predik ambt werd bevestigd, werd in 1911 predikant in Zuidland en in 1913 te Nijkerveen. Hij deed in November 1919 zijn in trede in Utrecht, waar hij werkzaam is geweest tot aan zijn emeritaat op 1 juni 1939. wel eens wat gemopperd, wanneer het wat lang duurde, maar nu ik denk hoe U achter deze vreemdsoortige piano h.bt moeten werken, betuig ik U onze grote tevredenheid", zo zeide burge meester Michaëlis, die de dames een Iedereen draaide om één uur iedereen.... Brulnnisse had dinsdagmiddag een primeur: als eerste dorp op Schou- wen-Duiveland kreeg het een automatisch telefoonnet, zij het dan dat voor lopig alleen plaatselijk automatisch kan worden getelefoneerd. Burgemeester H. K. Machaëlls was de eerste, die van het automatische net gebruik maakte door in de nieuwe telefooncentrale het nummer van zyn eigen telefoontoestel te draaien en z(jn echtgenote het allerbeste te wensen. Hoe afhankelijk de mensen echter ook nog in het technische tijdperk blij ven, werd bewezen door het uitvallen van de verlichting ln de raamloze centrale, juist enkele minuten vóór de overschakeling. Een vlieger van de Bruinisser jeugd in een P.Z.E.BL-draad was de veroorzaker van dit onge mak, waardoor overigens het programma niet stagneerde. Temidden van ontelbare draden, in gewikkelde apparaten, zoemers en voor de leek onbegrijpbare klop- en belsignalen verzocht ir. R. Diks, di recteur van het telefoondistrict Bre da, precies om één uur aan burgemees ter Michaëlis het plaatje, dat zijn ei gen nummer zou automatiseren, weg te nemen. Nadat deze zich van zijn taak gekweten had, werd nummer 240 gedraaid en verkreeg mevrouw Mi chaëlis de eerste automatische tele foonverbinding in Bruinisse. Ook zij zelf bleek plezier in deze automatise ring te hebben, want onmiddellijk werd teruggebeld uit de burgmees terswoning. Het leek wel of alle telefoonbe- zitters om één uur aan hun toestel waren, want boven de hartelijke felicitaties in de centrale klonk afwisselend gegrom en gefluit in de geheimzinnige apparatuur, blijkbaar afkomstig van Bruinis- sers, die eikaars nummer pro- probeerden te draaien. Slechts een drietal abonnees prefereerde de raiddagpot boven de telefoon en liet de draaiscbijf met rust... De genodigden gingen daarop naar de oude barak, waarin de telefooncentra le tot dusver gehuisvest was. Met ir. K. Diks waren ondermeer meegeko men ir. E. H; M. Terheggen, adjunct- directeur van het telefoondistrict, de heer B. J. M. Ober, chef van de tech nische buitendienst, de lieer W. Kwant, directeur van' het PTT-kantoor in Zie- rikzee, dienstkringleider L. van Sluis uit Zierikzee, de chef binnendienst van het telefoondistrict Breda, de heer J. J. N. van Laar en de gemeente-se cretaris, de heer C. H. van der Linde. In het oude telefoonhuis, dat spoe dig verdwijnen zal óm plaats te ma ken voor de muziektent, waren de bei de telefonistes aanwezig bij de sinds één uur zwijgende apparatuur. Bur gemeester Michaëlis richtte zich tot de beide dames, mejuffrouw N. J. M. Leenhouts en J. L. Capelle, alsmede de nachttelefonisten van wie er slechts één aanwezig kon zijn. DANKWOORDEN. De heer Michaëlis sprak namens de „Bruse" abonnees, zijn dank betuigend voor wat het telefoonpersoneel heeft gepresteerd. „Natuurlijk hebben wij boekwerk aanbood met een speciale opdracht. Vooi de nachttelefonisten, de heren T t en Fluyt had de burge meester ook nog een verrassing. Ir. Diks getuigde namens het telefoondistrict v-n de grote dank baarheid voor J"ze primeur op Schouwen-Duiveland, maar zei eveneens erkentelijk te zijn voor het werk van het personeel in een slecht verwarmde barak. Namens het Bredasche telefoondistrict ont vingen de dames een versnapering en de heren een rokertje, als dank voor hun werk. De heer Kwant sloot zich bij dit dankwoord aan en hoopte, dat de da mes in hun nieuwe P.T.T.-werkkring slagen zullen en sprak de wens uit, dat Mnnen afzienbare tijd het gehele eiland zal zijn geautomatiseerd. Voor Bruinisse hoopte spreker, dat deze verandering zal mogen bijdragen tot bloei van de gemeente. In hotel „Storm" werd een verver sing aangeboden, waarbij nog geat tendeerd werd op het stijgende aantal telefoonabonnees op Schouwen-Duive land en het aantal gesprekken, dat belangrijk toeneemt. Wat Zierikzee betreft werd de ver wachting uitgesproken, dat de abon nees daar volgend jaar zonder tussen komst van de telefoniste elkaar zullen kunnen belli Middelburg Programma Herdenkingsdag. Het bestuur van de „Stichting 1940-1945" heeft zich op verzoek van B. en W. van Middelburg belast met de samenstelling van het program ma voor de herdenkingsavond in de Zeeuwse hoofdstad, vrydag 4 mei a. s. Ook dit jaar zal weer een „stille omgang" worden gehouden. De deel nemers aan deze stoet zullen om 19.15 opstellen bij de loods naast de Hoge Krug, waarna om 19.30 uur vertrokken wordt. Dan wordt ge wandeld naar de algemene begraaf plaats, waar een eenvoudige hulde wordt gebracht. De deelnemers wor den verzocht zo mogelijk losse bloe men mee te brengen. Er zullen geen toespraken worden gehouden; de weg naar de begraafplaats wordt te voet en in volledig stilzwijgen afge- %dan 19.45 tot 30 seconden voor 20 uur worden de klokken van de Nieu we en van de r.-k. kerk geluid. Om 20 uur precies zal op de algemene begraafplaats 2 minuten stikte in acfit worden genomen, hetgeen door een hoornsignaal wordt aangekon digd. Met begeleiding van het mu ziekkorps „ONDA" wordt vervol gens het 6e couplet van het Wilhel mus gezongen. De klokken zullen ook voor ae overige delen van de stad 2 minuten stilte aankondigen. De deelnemers aan de „stille om gang" trekken na afloop van de plechtigheid op de algemene be graafplaats in gesloten formatie naar de Dam. waar in aansluiting hierop om 20.30 uur een herdenkings dienst wordt gehouden. Oorzaak brand Vlasmarkt nog niet bekend geworden. Er is nog geen oorzaak bekend van de brand, die in de nacht van maan dag op dinsdag in het pand Vlas markt 46 te Middelburg heeft ge woed, waarin de mandenmakerij en handel in rieten meubelen van de heer Chr. Versluijs zijn gevestigd. Vermoed wordt, dat het vuur ont staan is door broei in rietmateriaal, dat op de eerste verdieping was op geslagen. Deze verdieping en de zol der daarboven zijn totaal uitgebrand. Het dak is voor de helft weggebrand. Op de begane grond liep de winkel aan de voorzijde zware waterschade op. De daarachter gelegen woning van de familie Versluys, werd slechts vrij licht door het water beschadigd en kon met enkele voorzieningen weer bewoonbaar worden gemaakt. Naar schatting is voor een bedrag van ongeveer 15.000 schade aan- fericht. Het pand is echter voor een ogere som verzekerd. Gapinge N.C.V.B. vergaderde Dezer dagen hield de afdeling Ga pinge van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond haar maandelijkse vergadering onder leiding van de pre sidente, mevrouw Spoelstra. Als pre ker trad tijdens deze bijeenkomst op ds. J. Spoelstra, die het onderwerp „Gezinsvorming" behandelde. Ds. Spoelstra ga. hierover een duidelijke uiteenzetting, die met grote aandacht werd gevolgd. Het was dan ook een geslaagde avond. Koninginnefeest GRUPSKERKE Koninginnedag is ook in Grijpsker- ke niet onopgemerkt voorbijgegaan. De schoolkinderen begaven zich in optocht naar het gemeentehuis, waar de burgemeester en de wethouders gereed stonden om de zanghulde in ontvangst te nemen. Onder leiding van de heer F. Dronkers werd een achttal vaderlandse liederen gezon gen. Na afloop dankte burgemeester H. U. Bouwman voor deze spontane hulde en hief een driewerf hoera aan voor de koningin. Teruggekeerd in de school werden de kinderen door de chr. Oranjevereniging getrakteerd. Voldaan keerden zij huiswaarts. De kinderen van de kleuterschool ont vingen een gelijke traktatie. NIEUW- EN SINT JOOSLAND Op koninginnedag bracht de mu ziekvereniging „O.N.D.A." te Nieuw en Sint-Joosland onder leiding van haar directeur, de heer J. Meliefste, na een rondgang door het dorp en on der het spelen van vaderlandse liede ren een serenade aan burgemeester mr. F. S. K. graaf van Randwijck. Na het spelen van het Wilhelmus werd de burgemeester namens de burgerij toegesproken door de voor zitter van de buurtvereniging, de heer A. C. Polderdijk, die hem feli citeerde met de 47e verjaardag van de koningin. De burgemeester hield daarna een toespraak. Hij bracht hulde aan de koningin en prees zich gelukkig, dat kroonprinses Beatrix thans de 18- jarige leeftijd heeft bereikt en we thans weer een troonopvolgster heb ben, die de band tussen koningin en volk heeft versterkt. Hij hoopte, dat koningin Juliana met de prins en ge zin nog lange tijd gespaard mag blij ven en dat het haar gegeven mag zijn om nog zeer lange tijd over ons volk te regeren. Na een driewerf „Lang leve de koningin" werden be stuur en muzikanten ten huize van de burgemeester uitgenodigd voor het nuttigen van een heildronk. Na het nuttigen van verversingen werden tót afscheid nog enkele va derlandse liedjes gespeeld en nadat de directeur van de muziekvereniging de burgemeester voor de ontvangst had bedankt werd de rondgang door het dorp vervolgd, waarbij de jeugd van Nieuwland zich niet onbetuigd liet door het maken van rondedans jes. VROUWENPOLDER De Oranjevereniging in Vrouwen polder hield op Koninginnedag haar ledenvergadering onder leiding van de heer M. v. d. Broeke, die allen har- Als er iets is, dat helpt tegen dat ge regeld terugkerende gevoel van on- wel zijn, dan is het NOURYTIEN. NOURYTIEN - het moderne sympto matisch werkende geneesmiddel - 5 vermaarde componenten in één ta blet. NOURYTIEN werkt veilig. Het veroorzaakt geen maagklachten. Ga ook over op NOURYTIEN. Dan zegt U mèt duizenden vrouwen: „kritieke dagen - het zou wat! NOURYTIEN knapt mij op in een ommezien!" Bij alle apothekers en drogisten. Per buisje van 20 stuks 85 ct. Zilveren bankjubileum. Het was dinsdag 25 jaar geleden, dat de heer D. C. ae Vlieger in dienst trad bij de Twentsche Bank n.v. te Middelburg. Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum werd op het bu reau van de bank aan de Rouaanse Kaai 's morgens een bijeenkomst ge houden, waarin de heer De Vlieger werd gehuldigd. De jubilaris werd allereerst hartelijk toegesproken dooi de directeur, mr. J. A. Dumon Tak, die in het kort de loopbaan van de heer De Vlieger schetste. Deze kwam in 1931 van een bankfirma, die door de Twentsche Bank werd overgeno men. als procuratiehouder in zijn huidige werkkring. Tot slot van zijn toespraak bood de heer Dumon Tak de jubilaris namens de hoofddirectie een envelop met inhoud aan. Verder voerde het woord de procu ratiehouder, de heer J. Verstelle, die gelukwensen uitsprak namens het personeel. Uit naam van directie en personeel overhandigde deze spreker de heer De Vlieger een fraaie scho tel van Delfts blauw. De jubilaris genoot de rest van deze dag vryaf om het feest in huiselijke kring te vieren. Argos 30 p. Ouessant n. Oran. Annenkerk 1 Nacala. Aagtedljk 29 Chittayong. Aardenburgh 29 v. R'dam n. Stockholm. Abbekerk 30 Hongkong. Adonis 30 Brighton. Akkrumdijk 29 650 m. n.w. v. Azoren. Albireo 27 Port Elizabeth. Alphard 27 v. Rosario te B. Aires. Alwaki 2 Bombay verw. Alamak 27 Marseille. Alchiba 29 v. R'dam n. Hampton Roads. Alphacca 29 60 m. w. v. Dominica. Almdijk 29 90 m. z.w. v. Ouessant. Alnati 29 210 m. n.o. v. Rlo Grande. Amsteldijk 29 760 m. w. v. Scllly's. Amerskerk 20 Port Swettenham. Aldemarln 1 Rotterdam. Andijk 29 Bremen, Appingedijlc 26 Santos. Arendskerk 27 Sydney. Arnoudspolder 29 p. Beachy Head. Averdijk 28 Antwerpen. Axeldljk 28 450 m. z.o. v. Paramaribo. Almkerk 29 Bremen. Blitar 29 290 m. z.o. v. Guardeful. Baud 29 TJ. Prlok. Ball 27 v. Napels. Banka 30 140 m. w. v. Minlcol. Blijdendijk 30 600 m. n.w. v. FayaL Brltsum 30 340 m. w. v. Ouessant. Beninkust 30 p. Las Palmas n. A'dam. Boissevaln 29 680 m. z.w. v. Sabang. Cleodora 29 60 m. z.o. v. Daedalus. Cistula 29 50 m. w. v. Mangalore. Crania 29 770 m. z.w. v. Madeira. Camitia 3 0760 m. w. v. St.-Helena. Delfshaven 30 p. Hoek v. Holland n. Em- den. Eljo *>9 p. Milfordhaven. Enggano 30 Port Said. Eibergen 29 v. Fleetwood te Pt. Talbot. Esso - Amsterdam 29 160 m. z.o. v. Port Sudan. Ena 30 Liverpool. Esso - Nederland 30 p. zpnt. v. Kreta. Gaasterkerk 30 v. Genua n. Port Said. Grootekerk 30 v. Aden n. Mombasa. Grote Beer 29 p. Scllly's n. Quebec. Haulerwijk 29 240 m. z.o. v. New York. Heemskerk 29 170 m. n.o. v. Diego Garcia. Helena 29 v. Trinidad n. Morresvllle. Heelsum 30 New Orleans. Jason 1 Maracaibo. Japara (K.P.M.) 30 v. Surabaja n. Tj. Priok Indrapoera 30 v. Tj. Priok n. Cherlbon. Kryptos 27 225 m. o. v. Malta. Kota Agoeng 29 60 m. n. v. Bahamas. Kalydon 27 Moltenau. Korovina 29 250 m. n.w. v. Flnisterre. Kota Baroe 29 p. Kaap de Gata. Morgenwandeling en feestvergaderingen. Het hoogtepunt van de 1 mei-vie ring in Middelburg was 's avonds de ineivergadering in de grote zaal van het Schuttershof, die door de heer J. Goossen, voorzitter van de Middel burgse Bestuurders Bond, met een kort woord werd geopend. Tijdens de ze bijeenkomst sprak de heer R. Laan Sr.. secretaris van de N.B.V., de mei- rede uit. Spr. ging in de geschiedenis van de arbeidersbeweging terug tot 1890 en besprak verschillende facet ten van de ontwikkeling sedert die tjjd. Met name behandelde hij uitvoe rig de crisis van de dertiger jaren. De heer Laan wees speciaal op de po gingen, die van socialistische zjjde werden ondernomen om het bankge heim opgeheven te krygen. Ook liet spreker diverse zaken uit de wereldpolitiek de revue passeren, o.a. de kwestie-Israël. Tot slot van zyn betoog wees de heer Laan op de naderende verkiezingen. „Wy zijn trots op de doorbraak", zo betoogde hij o.a. in dit verband, „de toekomst hangt nu af van de resultaten bij de telijk welkom heette. De jaarversla gen werden uitgebracht, waaruit on der meer bleek, dat de kas leeg was, vandaar een voorstel om de contribu tie die tijdelijk op f 1.gesteld was, te handhaven, hetgeen werd aange nomen. De voorzitter alsmede de be stuursleden, de heren G. Melse en J. Geertse werden by acclamatie herko zen. In de pauze werd er een verloting gehouden. Hierna volgde een filmpro gramma met o.a. 't koninklijk bezoek aan Middelburg in 1954. In de middag was er een filmprogramma voor de kinderen gedraaid. 3 mei Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeidinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.-fN.A.P. U.—N.A.P. 7.29 7.53 8.22 8.42 8.59 1.50 1.68 1.85 1.17 1.37 19.52 20.17 20.41 21.02 21.24 1.20 1.38 1.58 0.88 1.07 1.10 1.62 1.35 1.75 2.07. 1.92 2.21 1.60 2.06 1.81 13,33 13.57 14.51 14.38 6. Jackie droeg Rinus de Robot de huiskamer binnen en zette hem voorzichtig in een grote leunstoel. Daarna schoof hij deze aan de tafel en legde de twee armen van de robot op het tafelblad. Hij zat daar nu héél op zijn gemak en Jimmy schoot in een lach, toen hij zag hoe gemoedelijk Rinus voor zich uit zat te staren. „Ik geloof dat Miebet zich een hoedje schrikt, als ze ziet, wie je hebt meegebracht. Jack", zei hij. „Maar ik houd me er buiten. Ik wil geen ruzie met haar hebben". Jack haalde zijn schouders op. „Een gemakkelijkere gast kan zij zich niet wensen", antwoordde hij. „Hij eet niet, hij maakt niets vuil, hij heeft niet eens een bed nodig". Jimmy maakte eensklaps een beweging„Stil", zei hij fluisterend. „Daar komt ze aan". Maar Miebet liep de kamerdeur voorbij zonder naar binnen te kijken. Ze ging blijkbaai ic„> ook de gang in en sum: bet!", riep hij. „Kom zit in de kamer op i« maken". Miebet kee'.v Brown", antwoordde zi.i even een andere iurk kammen". Jimmy ging iüci nalenJimmy liep samerdeur achter zich. „Mie- even binnen. Jackie's vriend •vachten om met je kennis te verschrikt op. „Ja meneer Ik kom voort, maar ik moet m doen en m'n haar wat op- naar de huiskamer terug bemerkte daar dat Jackie twee deurtjes in de borst en de rug van Rinus de Robot had opengemaakt en dat hij druk bezig was aan allerlei knopjes en wieltjes te draaien. Jimmy gluurde op zijn beurt ook eens naar binnen. Lieve help, wat een ingewikkeld mechanisme zat daar binnen in die metalen popi stemming". Hij deed een beroep op zijn hoorders zich door de 1 mei „Door maatschappelijke ordening naar sociale gerechtigheid en culture le ontplooiing" te laten inspireren. Spr. besloot zijn met aandacht be luisterde rede met het gedicht „Toen zwaaide ik mijn vlag". Hierop volgde een uitvoering van het declamatorium „Glorieus Herden ken" van Jan H. de Groot en Jan Beeken. Daaraan werkten mee leden van de jongerenorganisaties en de Arbeiderszangvereniging „De Volks stem" onder leiding van Ab. Lichten- dahl. Het vrij talrijke publiek beloon de deze verdienstelijke opvoering met luid applaus. Na een pauze werd de avond besloten met het optreden van een cabaretgroep, gevormd door jon geren onder de titel „De Rode Vage bonden". Ook dit programma kreeg veel bijval. Een aantrekkelijk onderdeel van dit meifeest was 's middags het kinder feest in de Bogardzaal. Daar trad voor een kinderschare van 300 het jeugdcircus „Knieschijf" op, waarvan leden van de A.J.C. en .Jonge Strijd" de medewerkenden waren. Midden in de zaal was een piste gemaakt, ter wijl het toneel als orkestbak diende voor „De Ukkeldamse blazers". Net als bij een „echt" circus waren nummers en clowns, paarden, honden en een goochelaar. Een en ander viel bijzonder in de smaak, zodat het de buut van „Knieschijf", dat zal blijven bestaan en in de toekomst nauw sa menwerken wil met „Pro Juventute' alleszins geslaagd mag heten. In dé morgenuren maakte de A.J.C. een rondmars door de stad, waarna op de speelwei van „Toorenvliedt" diverse spelen werden uitgevoerd. VLISSINGEN De mei-viering werd te Vlissingen ingezet met de traditionele morgen wandeling naar „Westduin". Bij de Vlissingse r.h.b.s. werd een stoet ge vormd, die getooid met vlaggen en begunstigd door het mooie weer afmarcheerde. In het open veld sprak de voorzitter van het 1 mei-co mité uit de Party van de Arbeid en de Vlissingse Bestuurdersbond, de heer BI. J. van Poelje, de feestgan gers toe. Hij vroeg zich af, of het nog wel gewenst was de 1 mei-viering te hou den met een demonstratief karakter in de vorm zoals dit reeds jaren wordt gedaan. Gezien de deelname ieder jaar. is het een behoefte ge worden om de betekenis van de eer ste meidag uit te dragen, ofschoon de ze niet meer zozeer tot de jeugd spreekt. Spr. was van mening, dat aan die behoefte moet worden vol daan. Met het zingen van de socialis tenmars werd deze morgenbijeen komst gesloten, waarna men weer fezamenlyk naar de stad terugkeer- e. De A.J.C. en Jonge Stryd namen ditmaal niet deel aan de wandel tocht, omdat zij medewerking ver leenden aan de morgenbijeenkomst te Bresken s. 's Middags werd in het Concertge bouw een kindervoorstelling gege ven, waaraan de A.J.C. en Jonge Strijd medewerkten. Na afloop ont vingen de bezoekende kinderen een verrassing. In het met- vlaggen en bloemen versierde Concertgebouw werd een feestavond gehouden, die zo druk be zocht was. dat velen met een staan plaats genoegen moesten nemen. Na dat de heer Van Poelje een openings woord had gesproken, was veraer voor 'n belangrijk deel van de avond het woord aan net gezelschap Adrie van Oorschot, dat een origineel 1 mei-feestprogramma over het voet licht bracht. Feestredenaar was de heer W. van D/elen uit Eindhoven, die onder meer sprak over de aan staande Tweede Kamerverkiezingen. De zangvereniging „De Volksstem" onder leiding van Ab Lichtendahl gaf deze avond een waardig slot door de uitvoering van enkele liederen. Katelysla 27 400 m. z.w. v. Kreta. Kelzerswaard 28 200 m. n.w. v. Ras al Hadd Kellia 29 290 m. n.o. Fayal n. Maracalbo. Kleldrecht 29 v. chalna n. Madras. Krebsla 29 260 m. z.w. v. Azoren. Laurenskerk 28 Le Havre. Lulterkerk 26 Kopenhagen. Leopoldskerk 27 155 m. z.w. n. Ouessant Lekhaven 1 Rlo de Janeiro. Liberty Bell 29 op Lawarerlvler. Lievevrouwekeric 29 160 m. n.w. v. Port Said. Limburg SO 200 m. o. v. Ceylon. Langkoeas 29 v. DJeddah n. Singapore. Maas 30 Pireaus. Maaskerk 30 Hamburg. Marisa 29 370 m. w. v. Land's End. Marlekerk 27 320 m. n.w. v. Djeddah. Markab N 27 p. Kaap VUlano. Mataram 27 Genua. Macoma 28 n. La Spezla. Meerkerk 30 v. Genua n. Duinkerken. Mellskerk 30 140 m. z. v. Ouessant. Mijdrecht 30 480 m. z. v. Mogadisco. Moordrecht 29 p. Beachy Head. Noordam 29 dws v. Llzardhead. Oostkerk 30 p. Flnisterre n. Marseille. Oldenbamevelt, J. v. 30 260 m. n.o. v. Diego Garcia. Ondlria 29 70 m. n. v. Madeira. Oranje 30 p. Aden n. Colombo. Oranjefontein 29 380 m. z. v. Kaap Palmas. Polydorus 30 New York. Peperkust 1 Takodarl. Pr. Alexander 29 690 o. v. Kaap Race. Pendrecht 29 p. Flnisterre. RIJnkerk 27 Port Said. Ridderkerk 29 Tanga. Rijndam 29 580 m. o. v. Kaap Race. Samarinda 30 v. Napels n. New York. Schle 29 Ceuta. Slbajak 29 v. Sydney n. Surabaja. Schouten 29 Osaka. Schledijk 28 v. New York te R'dam. Sliedrecht 30 Philadelphia. Sunetta 28 z.o. v. Socotra. Slnabang 30 Bangkok. Str. Makassar 30 Buenos Aires. Stad Rotterdam 30 Emden. Tjlluwah 1 Surabaja. Tetresias 28 Singapore. Tiba 28 Antwerpen. Tjisadane 30 v. Rio de Janeiro. Tegelberg 27 430 m. w. v. Kaapstad. Tomori 30 Belawan. Triton 29 370 m. n.o. v. Flores Azoren. Tlbla 29 180 m. n.w. v. Noordwestkaap. Tjipondok 29 Tj. Priok. Talisse 29 New York. Utrecht 30 Port Sudan. Vasum 29 60 m. n.o. v. Ouessant Van Cloon 30 v. Melbourne n. Sydney. W. Alton Jones 30 p. Algiers n. Phila delphia. Wonosari 1 Calcutta. Willem Ruys 30 p. Kaap St-Vincent. Westland 27 525 m. z.w. v. Finisterre. Weltevreden 28 v. Londen te R'dam. Weerwijck, van 26 275 m. z.o. v. Ceylon. Willemstad 30 p. Lizard Head n. Dover Zuiderkruis 30 Kaapstad. Zeeland 30 Cuxhaven. Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. 1 mei. Aanvoer ln totaal 5054. Week- totaal 6957. Vette koeien en ossen 600; g®- bruiksvee 1469 (alles tb.c.-vrij); vette kal veren 55; graskalveren 277 (alles t.b.c.- vrij); nuchtere kalveren 1964; varkens 62; biggen 255; paarden 110; veulens 2; scha pen of lammeren 140; weide/zuiglamme- ren 81; bokken of geiten 39. Vette koeien per kg. In ct. le kw. 320— 340, 2e kW. 290—320. 3e kw. 280—290: vette kalveren le kw. 290—300, 2e kw. 260280, 3e kW. 220—250. Pr. p. k. In ct. Pr. p. st. ln gld. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 500 400 300 Nuchtere kalveren 64 54 50 Biggen 58 50 «5 SI.paarden 260 246 226 Schapen 150 120 100 Weide/zulglammeren 70 60 40 Kalfkoeien 1200 980 750 Melkkoeien 1200 980 750 Vare koeien 900 775 650 Vaarzen 875 775 600 Pinken 600 450 375 Vette koeien aanvoer als v. week, han del kalm, prijzen als gisteren, enkele bo ven notering; vette kalveren aanvoer ma tig, handel goed, vooral niet hoger ln prijs; graskalveren aanvoer iets kleiner, handel goed, vast in prijs; nuchtere kal veren aanvoer iets minder, handel willig, zware iets hoger in prijs, verder onver anderd; biggen -aanvoer groter, handel kalm, prijzen als vor. week; slachtpaar- den aanvoer even kleiner, handel flauw, met staande prijs; schapen aanvoer als v. week, handel kalm, prijzen onveranderd; weide'zuiglammer en aanvoer redelijk, handel willig, prijzen als v. week; kalf koeien en melkkoeien aanvoer iets min der, handel redelijk, prijzen constant; vaarzen en pinken aanvoer flink, handel kalm. prijzen onveranderd. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 1 mei. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts, eigenheimers 19—21, bintjes 23—24, beve landers 19—20, fur* re 23—24. Zandaardap- pelen 35 mm opwaarts, noorderling 12, 11- bertas 12. Voeraardappelen 2.50—3, prijzen bere kend per 100 kg en op de nandelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. (Nagekomen advertentie) Tot onze diepe smart overleed aan een kort stondige ziekte, in de hoop des eeuwigen le vens, onze geliefde vrouw en zorgzame moeder, behuwa- en grootmoeder, mevrouw CORNELIA ELIZABETH DE JONGE— ADRIAAN SE op de leeftyd van 58 jaar. Middelburg: F. A. DE JONGE JAN J. DE JONGE— DE LOOFF J. DE LOOFF en KEESJE RINIE KEES CORRIE Arnhem: NEL Middelburg, 1 mei 1956 Kinderdijk 72 De begrafenis zal plaats hebben vrijdag 4 mei a.s. te twee uur vanaf Kinderdijk 72.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3