BOLS KA P AMSTLEVEN levensverzekering JUBILEUMCOMMISSIE VAN V.C. „VLISSINGEN" KRIJGT SUBSIDIE WALCHEREN tocfi uit de ETHER en de BOEVENKAPITEIN DINSDAG 1 MEI 1956 PROVINCIALE ZEhUWsE COURANT GEMEENTERAAD VLISSINGEN Voor bouw nieuwe openbare kleuterschool werd f 159.000.gevoteerd. Een subsidie van ten hoogste 2100 voteerde- de VlissSngse gemeente raad vrijdagmiddag voor de jubileumcommissie van de v.c. „Vlissingen", ter gelegenhied van door haar georganiseerde jubileumwedstrijden in ver band met hét 40-jarfg bestaan van deze voetbalclub. Deze subsidie zal dan gelyk zijn aan de door de commissie verschuldigde vermakelijkheidsbelas ting en terreinhuur. De heer H-. van Rooüen (c.h.) had in principe geen be zwaar tegèn de subsidieverlening, maar hij vonddit toch wel een eigen aardige vorm. De wethouder van financiën, de heer W. Poppe, zei, dat de subsidieaanvraag op de gebruikelijke wjjze tot stand gekomen is na voeling tussen ue wethouder én de jubilïeumcommissie. Een zelfde soort subsidie zou volgens hem verleend zijn bü de destyds in Vlissingen gehouden motorwedstrijden. Voorts krijgt de Vlissjngse zvvem- club met ingang van 1 januari 1955 een jaarlijkse subsidie van maximaal 3200 in het exploitatietekort. De Bond van Buurtverenigingen krijgt een maximale subsidie van 1250 voor feestelijkheden op 30 april en 5 mei en de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenver keer krijgt een financiële steun van 1200 voor het doen van me- Naar aanleiding van het financieel verslag over 1955 van de stichting Ziekenvervoer Vlissingen, merkte de heer J. Marijs (a.r.) op, dat het tijd werd. dat er een nieuwe ziekenauto komt. Wethouder J. Post zei, dat de huidige auto, die van een nieuwe motor voorzien is, nog verschillende jaren mee kan. Men zal overigens eerst een schuld van 3500 moeten aflossen voor men naar 't aanschaf fen van 'n nieuwe auto, die 15.000- 18.000 zal kosten, kan uitzien. De heer Marijs was het daarmee niet he lemaal eens en vond, dat het dan nog wel jaren kon duren. De raad besloot toe te treden tot het bestuur van de stichting „Ver pleeg- en Rusthuizen Walcheren.' Voor de vertegenwoordiging in het bestuur werd de volgende aanbeve ling opgemaakt: 1. de heer J. Post en 2. de heer W. Poppe. Bjj hamerslag passeerde het voorstel van B. en W. om hun college een krediet te verlenen van 159.000 voor de bouw en inrichting van een nieuwe open bare kleuterschool aan de Scnuit- vaartstraat. Voorts gingen onder de hamer dooi de voorstellen om aan het gemeente- personeel een gratificatie uit te ke ren, gelijk aan de vakantieuitkering over 1956 aan het rijkspersoneel, om het gemeentepersoneel een uitkering van 3 procent over 1955 te verlenen, tot het vaststellen van een verorde ning, die de verplichte vakantieslui ting voor het kruideniersbedrijf re gelt, tot het verlenen van een krediet voor de bouw van een magazijn bjj de sportvelden en om het college 'in krediet te verlenen van 1850 voor Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. 30 april. Aanvoer ln totaal 1903 stuks. Vette koeien en ossen 1200: varkens 703. Vette koeien per kg. in ct. le kw. 320— 340, 2e kw. 290—320, 3e kw. 280—290: var kens (lev. gew.) per kg. In ct. le lew. 1G7, 2e kw. 165, 3e kw. 163. Vette koeien aanvoer iets groter, handel levendig, ruim prijsh., enkele prima's bo ven notering: varkens (lev. gew.) aan voer korter, handel redelijk met staande prijzén, prijzen zware moeilijk te plaat sen, zouters iets boven notering. VEILING MIDDELBURG. 30 april. Groenten: kropsla A 12—21, ld. B 8—17, idem C 7—U, bloemkool B 89, id. C 42,. radijs 21—26, spinazie 28—59, andij vie 76—90, rabarber 40—46, postelein 70— 84, stoofsla 28—31, prei 21—54, rodekool 15, witlof 35—58. VISMIJN VEERE. 30 april. Export garnalen, aanvoer 8766 kg, 89139. Handels garnalen, aanvoer 1507 kg, 51—55. Schar, aanvoer 133 kg, 29 —54. Bot, aanvoèr 466 kg, 16—26. Middel tong, aanvoer 11 kg, 180—298. Rog, aanvoer 170 kg 42—77. Óngesorteei'dB vis, aanvoer 2 kg, 109, Aanbestedingen van Ned. Heidemij. De Nederlandse Heidemij. te Arn hem heeft maandagmorgen in het „Hof van Holland" te Sint-Maartens dijk namens de Herverkavelingscom missie Zeeland openbaar aanbesteed bestek Pd. no. 851, omvattende het egaliseren van percelen, het graven van waterleidingen en kavelsloten, het afgraven van dijken en het leg gen van betonduikers, een en ander met bijbehorende werken in blok D, complex 3 van de Slavenissepolder. De inschrijvingen verliepen als volgt: Firma De Oude en De Jonge, Zie- rikzee, 547.000; Amsterdamse Aan nemingsmij. n.v., Den Haag, 552.800; G. van Herk, Nieuwerkerk aan de IJssel, 563.000; W. Roest en Co., Rotterdam 575.000; N.V. Walcherse Aannemingsmij 578.000; C.V. Jas per van 't Verlaat en Zn., Hardings veld, 578.400; Joh. van Vossen en K. J. Moerland, Sint-Annaland, 579.000; Firma J. M. Dekkèr en Zn., Papendrecht, 584.000; Firma Hak kers, Werkendam, 623.000. De ra ming bedroeg 567.600. De gunning werd aangehouden. Een biljet was Voorts werd voor en namenfe dezelf de maatschappijen in Sint-Maartens dijk bestek Pd. no. 881 aanbesteed, omvattende het egaliseren van perce len, het graven en verruimen van ka velsloten, het graven van waterleidin gen en het aanleggen, verbeteren en verharden van wegen, een en ander met bijbehorende werken in de Her verkaveling Zeeland, bureau van uit voering Tholen. Hier werd als volgt ingeschreven Firma Janse, Middelburg, 268.450; Firma De Oude en De Jonge, Zierik- zee, 271.800; C.V. Jasper en 't Ver laat en Zn., Hardingsveld, 290.000; Amsterdamse Aannemingsmij. n.v. Den Haag, 292.700. De raming be droeg hier 274.000 De gunning werd aangehouden, terwijl één inschrijfbil- jet ongëidig was. het doen aanbrengen van een linole- umvloerbedekking in het gymnastiek lokaal aan de Glacisstraat, alsmede voor het bouwen van een toilet met een klein voorportaal bij dit gym nastieklokaal. In de rondvraag antwoordde wet houder M. A. van Popering op een vraag van de heer Marijs, dat niet de alleen door hem genoemde Bloe- menlaan, maar ook enkele andere straten hard voor herbestrating in aanmerking komen. Er zal worden nagegaan, Wanneer er een aanvang gemaakt kan worden. De heer J. va.n Wagtendonk (p.v.d.a.) wilde tenslotte graag weten, hoe het nu stond met de instelling van een verkeerscommissie, waarop door hem reeds enige tijd geleden was aange drongen. De voorzitter, burgemeester B. Kolff, antwoordde daarop, dat dit nog met de Commissaris van politie moet. worden besproken. Contactavond Nationale Reserve. Vorige week hielden de reserve diensten van Steun Wettig Gezag af deling Vlissingen een contactavond. De avond werd verzorgd door het Vlissings N.R,-cabaret, dat een vlot en aardig programma bracht. De districtscommandant Nationale Reserve, majoor Speek, sprak het openingswoord. Hy wees nog eens nadrukkeiyk dé noodzakelijkheid van de bestaande rescrvedlensten en spoorde vrijwilli gers aan om de oefenavondén trouw te bezoeken. Na de openingsrede van de dis trictscommandant startte het caba retgezelschap met een vlotte ope ningsmelodie. gevolgd door het op treden van het N.R.-ensemble, onder leiding van Anton Boer, die er voor zorgden dat de juiste stemming in de zaal kwam. Tot de pauze werd een zeer afwis selend programma van muziek, schetsjes, zang en accordeon-soli ge bracht. Na de pauze werd een klucht op gevoerd, die getiteld was „Jonas". Nadat de luitenant Antheunisse. commandant van het oefenverband Vlissingen, de spelers bedankt had metje en de heren een rokertje aan bood, werd deze avond met het zin gen van het Wilhelmus besloten. Tot ongeveer half twee werd op de vrolijke noten van het N.R.-ensemble nog wat gedanst. Stadhuistoernooi gaat niet door Het traditionele „Stadhuistoer nooi", dat ieder jaar georganiseerd werd door de voetbalvereniging „Middelburg", zal dit jaar niet door gaan in verband met het veertig jarig jubileum van deze vereniging. Middelburg Het hing in de lucht" „Het hing in de lucht" is een vrolijk niemandalletje in 3 bedrijven door Bert Peets, een stuk, waarmee de auteur niets anders bedoelt dan- de toeschouwer wat luchtig amusement toe te delen. De nog wat jeugdige to neelgroep van de personeelsvereni ging der P.Z.C. nam het stuk op zijn repertoire en gaf er zaterdagavond voor bedryfsgenoten in het Midel- burgse Schuttershof een uitvoering van. Het gaat om een man én een vrouw, die er hun studie aan gaven, aan het toneel gingen, in stilte in het huwelijk treden en dan voor grote firoblemen komen te staan als hun ante achtereenvolgens oom - van wie zij financieel afhankelijk zijn een bezoek komen brengen in het Eension, waarin zij hun vacantie door- rengen. Er komt heel wat kijken om deze ongewénste bezoekers te ontvangen, zonder verdenkingen te doen rifzen, dié voor het paar geldelyke gevol gen., zullen hebben! vermommingen, verwisselingen waardoor lastige si tuaties ontstaan, zijn' dan ook aan de orde van de dag en op de duur komt ,,'t complot" natuurlijk toch uit. Voor het zover Wks speelde zich op de planken veel vraolijkheid af en ver vulde de liefde een belangrijke rol De P.Z,C.-tonelisten gaven er blijk van zich met grote ijver aan het in studeren van dit stuk te hebben ge wijd. De opvoering, die onder regie stond van de heer J. E. Witte, ver liep dan ook zonder haperingen, het geen zeer zeker een verdienste is. Als geheel bracht groep „Hét hing in de lucht" aanvaardbaar ten tonele. Bijzondere vermelding verdienen de rollen Niek Groenendaal do.or Jan Bakker, diénstmeisje Mia döor me vrouw L. Bliek-Bimmel, de zeekaph tein Harry Groenendaal van Ko van Eenennaam en diens ,,boots" door Cas Ulteè. Het publiek toonde zijn waardering duidelijk. De heer L. J. Breel, voorziter van de personeels vereniging, sprak een welkomst woord en aan het slot een woord van dank. Viering bevrijdingsdag De Koninklijke Vereniging „Uit het Volk- Voor het Volk" te Middel burg heeft voor de viering van Be vrijdingsdag op zaterdag 5 mei a,s.. een bescheiden programma samenge steld. In de avonduren zijn er twee evenementen, namelijk van 20.30 uur tot 21.30 een lampionoptocht met begeleiding van het Tamboers- en Pijpercorps „Juliana" en de Signaal- afdelihg van „Achilles" en van 21.30 tot 23 uur concert op de Markt door de Muziekvereniging (.Excelsior". 's Middags maakt de gymnastiek vereniging „Achilles" met signaalaf- dellhg' éen wahdeltócht door de stad. Het vertrëk iS óm 6.30 uur vanaf het Molenwater tegenover de Industrie- en Huishoudschool. De route luidt: Molenwater, Koepoortstraat, Singel straat, K. Sihgelstraat, Brakstraat, Dam N.Z., L. Giststraat, St. Pieter straat, Balans, Groenmarkt, Burg, Markt, L. Noordstraat, Stadhuis straat, Penninghoeksingel Kromme Weele, Vlasmarkt, Markt, Langeviele, L, Geere, Varkensmarkt, Vlissingse- straat, Tëerpakhuizenstraat, Blauwe- dijk, Stationsstraat, Londênsekaai, Nieuwstraat, L. Delft, Markt, L. Noordstraat, Hofplein, Bree, Züidsin- gel, Molenwater. Vlissingen Speeltuin heropend. Het beStuüi' vaii de Vlissingsë Speel tuinvereniging heeft maandagmorgen de speeltuin aan de Bloemenlaan her opend. De jeugd toonde direct na de opening al veel belangstelling. Het bestuur heeft er de afgelopen winter voor gezorgd, dat de verschillende at tributen grondig gereinigd en opnieuw in de verf gezet werden, zodat de speeltuin nu in zijn geheel weer een verzorgde indruk maakt. Spoorwegtoneelvereniging bracht „Mannion-mysterie" In eeri oud landhuis aan de kust van het onherbergzame Engelse- graafschap Cornwall woont Jane Mannion, weduwe van de zeventien met haar zoon, dochter en huishoud ster. Zij wordt er door de dorpsbe woners van verdacht haar man te hebben vèrgitigd. maar zijn lijk is nooit gevonden. Als haar zoon David zich verlooft, komt de vader van zijn aanstaande bruid uit Zuid-Afrika over om kennis te maken met de fa milie Mannion. Hij ontdekt het be staan van het Mannion-mysterie en als advocaat rust hij niet tot hij het geval ontrafeld heeft. Dit is zeer in het kort de strekking van het „Mannion-mysterie", een to neelstuk in drie bedrijven, waarmee de Spoorweg Sport- en Ontspannings Vereniging té vlissihgen zaterdag avond in het concertgebouw te Vlis singen het seizoen besloot. Het to neelstuk werd opgevoerd door de Rotterdamse spoorwegtoneelvereni ging SSAVR. Hoewel enkele onwaar- schynlijkheden in het verhaal voor komen, was het geheel toch boeiend dankzij de uitstekende regie van Cör v. d. Velde en het goede actereii van de hoofdrolspelers, vooral Dicky v. d. Ree gaf een goede creatie van de verbitterde Jane Mannion, terwyl Peter Strooband 'een aanvaardbare advocaat voor het voetlicht bracht. Aan het slot van de avond dankte de voorzitter van S.S.O.V.V., de heer G. van Kortenhof, spelers en mede werkers tijdens een langdurig ap- plaüs voor hun uitvoering. De avond Werd met een gezellig bal besloten. f Aduerlentie/ Uil is ccn lekker koel glïis Huls. Wij raden l' sterk aan deze zachte genever eens met aandacht te proeven Het zal U deugd doen! Viering Koninginnedag VEERE. Na een carillonconcert werd op koninginnedag te Veere een kinder aubade voor het stadhuis afgenomen door de burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael. In het Schotse Huis werd voor de kinderen van beide scholen een voorstelling ge geven van het Zeeuwse poppentheater van de heer Popma uit Middelburg, 's Middags was er een vossejacht, waarbij de Veerse burgemeester zelf voor vos speelde. De vos zat verstopt in een tilbury van de grote kerk en de winnaar van deze vossejacht was mejuffrouw C. Harpe. Voorts werd er een voetbalwedstrijd gehouden tussen een openbare lagere- en de chr. lage re school, die door de chr. scholieren Werd gewonnen met 10. De verlie zers kregen elf bananen omdat zij de Collecte De Emmabloemeollecte in Gapinge bracht de som op van 17,62. Vlissingsë veteranen wonnen van V.A.W. (4-2) Zaterdagmiddag is op één der sportvelden aan ae Bosweg te Vlis singen de traditionele wedstrijd tus sen V.A.W. (Van Alles Wat) en de veteranen van „Vlissingen" gespeeld. Evenals vorig jaar, toen de vetera nen met 20 wonnen, ging de beker weer naar de oud-spelers van Vlis singen. Ditmaal werd V.A.W. met 43 verslagen. Voor rust was het een gelijkop- gaande strijd, waarbij linksbuiten Harpe (V.A.W.) de leiding gaf (1— 0). In dezelfde speelhelft bracht midvoor Wlm van dë Kasteele de partijen weer op gelijke voet (11). Na de rust wisten de Vlissingsë ve teranen zich wat meer kansen te scheppen, maar toch nam V.A.W. weer de leiding. Ook hu zoi-gde Van dé Kasteele échter wëër voor de ge lijkmaker. Dezelfde speler liet daar na nogmaals de netten trillen en Bram Smit deponeerde de vierde treffer achter ue V.A.W.-doelman (2—4). HOOG EN LAAG WATER 2 mei Vlissingen Terneuzen Hansweerf Zierikzee Wenieldinge U.+N.A.P. U.+N.A.P. 6.59 7.31 7.52 8.09 1.66 1.84 1.99 1.24 1.46 18.50 19.17 19.44 20;08 20.29 1.36 i;54 1.73 0.96 1.18 0.24 0.52 1.29 1.21 1.70 1.83 1.65 1.88 12.38 13.06 13,38 13.58 13.42 1.42 1.55 1.72 1.43 1.62 „pisang" waren. Daarna werd een wedstrijd gespeeld tussen Veere I en de Ambonezen, waarbij de Veerenaren er met 32 met de wisselbeker van door gingen. De Ambonezen kregen 11 sigaren. De avond werd besloten met een mooie zanguitvoering van „Valerius" in de muziektent op de markt. ST. LAURENS Een enkele ballon, ontglipt aan het koude handje van een kleuter, was de voorbode van een groot aan tal kleurige ballons, dat maandag omstreeks 14 uur op het sportterrein van St. Laurens de' lucht inging, gestaard door de jeugd, oudere lang/stellenden en het bestuur van dë Oranjevereniging, dat het festijn or ganiseerde. De organisatoren keken daarbij op de landkaart en wikten de kansen van de zojuist opgelaten ballonnetjes. Nu wordt de post vol spanning tegemoet gezien, want elke ballon was voorzien van het adres der vereniging met bet verzoek om terugzending van het genummerde kaartje. Aan deze wedstrijd ging een bij eenkomst in het Verenigingslokaal vooraf, waarin de voorzitter der Oranjevereniging, de heer H. S. Pou- wer, de kinderen verwelkomde, waarna burgemeester W. Baas een toespraak hield. Hierop volgde dè vertoning van een aantal filmpjes. In de pauze werden versnaperingen uitgereikt aan de kinderen. Na af loop trokken de kinderen in optocht naar dé school om hun ballon in ont vangst te nemen. ZOUTELANDE. In Zoutelande bood de plaatselijke Oranjevereniging de jeugd ter ge legenheid van Koninginnedag een ge zellige middag aan in de zaal „Mid dendorp". Daar werd een feestelijk pt-ogfémma uitgevoerd door het ge zelschap Rien de Jonge, dat de aan wezige kinderen en uiteraard ook enkele ouderen kostelijk amu seerde. 's Avonds om zeven uur speelden de junioren van de voetbal vereniging „De Meeuwen" een wed strijd tegen de senioren van dezelfde waarbij de jongeren de oude ren met een 41 nederlaag „naar huis stüurden". Tijdens deze wedstrijd werd een serenade gebracht aan de lieer P. Leynse, die de gouden medaille, verbonden aan de orde van Orahje-Nassau had ont vangen. Na de wedstrijd was er nog een muzikale rondwandeling door de gemeente en de feestelijkheden werden besloten met een concert van af de muziektent. (Advertentie) Ada Boshom uit Veere won „Zeeuwse" oranjewimpel! Ada Boshom, een 14-jarige leerlinge van de Middelburgse Industrie- en Huishoudschool, die in Veere woonachtig is, heeft maandagmorgen de „Zeeuwse" wimpel gewonnen van de radiowedstrijd „Met vlag en wimpel". Gedurende het nationale programma over bei- de zenders worden gisteren af en toe uitzendingen gegeven over deze nationale speurtocht in elf plaatsen, die in even zove- le provincies waren gelegen. De radiomensen hadden Veete uit- gekozen als de plaats* waar men voor Zeeland een wimpel zou verstoppen. In huize Boshom aan de Veer- seweg B 1 ln Veere stond de ra- dlo aan tussen 8 en half 6 in de morgenuren toen de uitzending vanuit Veere begon. Ada en haar moeder hoorden onmiddel- lijk, dat de plaats, die reporter Goos Kamphuis beschreef geen andere dan de hunne kon zijn. Ada was on dat moment nog ln pyjama gekleed, maar dat was n vlug veranderd en zodra het „wachtwoord" door de luidspre ker kwam, schoot naar bui ten. Dat deden er op hetzelfde moment meer ln Veere. Maar Ada was iedereen te vlug af. Onderaan de Grote Kerk op nog geen 50 m af stand van Ada s woning stond een onopvallende auto, waar alle zoekende Veerenaren voorbij liepen. Ada echter niet; z\j ontdekte, dat dit de auto van de Nederlandse Radio Unie moest z(jn, rende er heen en riep Kamphuls het wachtwoord „Oranje Boven" toe. Even later kreeg zij de vlag en het vinden van de wimpel ging ook al snel ln zfln werk. Deze trofee was dlehtby de kerk verstopt, in de aloude waterput. 's Middags vertrok Ada ver gezeld van haar vader naar Utrecht, Waar de elf wimpel- winnaars en -winnaressen 's avonds bijeenkwamen om te horèn wie de snelste geweest zou zijn. Vlag en wimpel wap perden de gehele dag trots van de woning der Boshoms Maar ln het Utrechtse „Tivo- 11", waar een talrijk publiek gisteravond tijdens het pro gramma „Nederland jubelt", de bekendmaking van de uitslag door Johan Bodegraven mee maakte, bleek, dat Ada niet in dé prijzen was gevallen. Zij had het wel snel gedaan maar niet zo snel als dé heer Van der Laan Uit Heiligerleè, die met het te levisietoestel naar huis ging! Alle deelneemsters en deelne mers krijgen vandaag echter een taart toegezonden. Het was voof het Veerse meisje een troost, dat zij haar taart reeds mocht medénemen. Bodegraven reikte deze lekkernij speciaal aan Ada uit, daarmee als sym- bool voor alle elf M liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil De adjunct-commiezen titulair S. J. Lindenberg, werkzaam ter inspec tie der belastingen te Middelburg en P. Rottê én H. J. Schouwenaar, werk zaam op het ontvangkantoor der di recte belastingen te Middelburg, zijn ln Dén Haag geslaagd voor het exa men adjunct-commies bij 's-RSjks be lastingen. Eindexamen Handelsdagschool Het eindexamen van de Handelsdag school ln Middelburg zal dit jaar plaats vinden voor wat het schriftelijk gedeel te betreft op 14, 15, 18, 23, 24 en 25 mèi a.s. en mondeling op 21 en 22 juni a.s. 6, De Maat en de Mééster waren al een eindje verder gewandeld toen het eéns- klaps tot hén doordrong, dat Ökki niét was meegekomen. „Ik ben een poetsdot als ik snap waar die jongen zo gauw is gebléven", bromde de Meésteri „Zou hijvroeg de Maat aarzèlend, „zou hij misschien nóg een beetje eh.... staan te praten met die enge kapitein?" De Meester haalde zijn schoudérs óp. „Laten we voor alle ze kerheid maar even gaan kij ken", zei hij. „We kunnen die groene haring daar tén- slotte hièt zomaar achtèrla- ten." „Ja maar", zei de Maat „laten-, we dan vooral héé erg voorzichtig gaan kijken ik bedoelniet brutaal zijn tegèn die kapitein en zo...." Zij stapten het havencafé weer binnen en keken rond Maar nergens zagen zij eeji .spuoj van Okki. „Dat is niet gewoon!" begöö dé Maat te jammé- ren. „Daarnet was hij éi- nóg en nu is hij wegl Ik wil oók weg!" Hij wilde de Meester weer mee naar buiten trek ken, maar daar verscheen opeens kapitein Buil Do- WOENSDAG 2 MEI. HILVERSUM I. 402 m 746 fcc/s. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muè. 7.45 Een woord vóór de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 6.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Water standen. 9.40 Lichte mu2. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Omr.ork. en soliste. 1130 Land- en tulnbouwriieded. 12.38 Meisjeskoor 12.55 Gram. en aet. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.00 Bondsdag Bond Mannenvereniging. 14.45 Gram. 15.35 Ciavecimbelfecita!. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Orgelspel. 18.15 Kamermuz. 18.45 Spectrum van het Chr. Organisatie en Verenigings leven. 19,00 NWS.- en weerber. 19.10 Neder landse volksliederen. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamer- ork. en solist. 21.20 Flitsen van de Bijbel dag te Antwerpen. 21.50 Lichte muz. 28*15 Volkshitiz. met comm. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20— j 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00 AVRO. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Sws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO:- 7.d0 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.0Ó Gym. voor de Vrouw. 8.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. VPRO: 10.00 Schoolradio. AVRO: 10.20 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.35 Orgel en piano. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Kinderkoor en polltiekapel. 16.00 Gr. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitzending. Rijksdelen overzee: Jeugduitz. „De brievenbus gaat open", correspóndèntieclub o.l.v. Reglna Zwart. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Gram. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Koorzang. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gev. programma voor de militairen. 21. De antwoordman. 21.40 Amus. muz. u.iO Radlojoum. 22.30 Sopr. en piano. 22.55 „Ik geloof, datcaus. 23.00 Nws. 23.15 Sportrep. 23.20 Act. of gram. 23.30—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. VPRO: 17.00—17.40 Voor de kinderen. AVRO: 20.00 Fllmvaria. 21.00—22.00 Film programma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7