Half mm AANKOOP VAN 10 PERCELEN IN ZOUTELANDEVOOR DIJKWERKEN maar bijzonder lekker! DOUWE EGBERTS de half zware'; shag WALCHEREN ONDERSCHEIDINGEN WERDEN ZATERDAG UITGEREIKT ETHER MAANDAG 30 APRIL 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 VOORSTELLEN POLDER WALCHEREN Het poldervoorzitterschap komt 1 november vacant Het dagelijks bestuur van de Pol der Walcheren stelt de algemene vergadering opnieuw voor een aan tal percelen in Zoutelande aan te kopen in verband met de verzwa ring van de zeewering ter plaatse. Het zijn er elf, waarvan er 6 eigen dom zijn van de gemeente Zoute lande en 4 van particulieren. Het gaat om een totaalbedrag van 32.658. Onder deze percelen bevin den zich huizen, schuren, erven, de len van openbare wegen en 2 stuk ken vroon. Tevens wordt voorgesteld een par tij z.g. Manbarklakhout aan te schaffen. Deze houtsoort is voor de zee-einden van de paalhoofden aan de Westkapelse zeedijk, waarvan er elk jaar één wordt vernieuwd. De laatste jaren was er vrijwel geen export naar Nederland van dit hout en moest men zich met een andere houtsoort tevreden stellen, die min der zwaar en hard is. Er zal een hoeveelheid van ongeveer 320 m3 nodig zijn voor vernieuwing van 2 hoofden, in elk van de volgende ja ren één. De prijs bedraagt 108.160, vervoerskosten inbegrepen. Verder deelt het dagelijks be stuur de vergadering mee, dat het voorzitterschap van de Pol der Walcheren per 1 november a.s. vacant zal komen. In ver band lüermee rees de vraag of het aanbeveling verdient aan dit ambt tevens genot van kinder toelage te verbinden. In Zeeland is zulks niet gebruikelijk, maar in andere provincies kent men bij verschillende grote waterschap pen deze toelage voor de voorzit ter of dijkgraaf wel. Voor de huidige voorzitter maakt een en ander geen verschil uit, maar als een nieuwe voorzitter moet wor den benoemd kan een toelage voor gegadigden wel belangrijk zijn. De kring van gegadigden zal bij het verstrekken van een Rijksmiddenstands- consulent sprak voor bakkerspatroons Voor de Christelijke Bond van Bak kerspatroons, afdeling Schouwen- Duiveland en Sint-Philipsland, hield de rijksmiddenstandsconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstanje te Goes, een causerie over „De econo mische aspecten van het bakkersbe drijf". Er ontstond een zeer ruime gedachtenwisseling over de voor,- en nadelen van het gezamenlijk bakken, het systeem van de zogenaamde „koude" bakkerij. Door de nood ge dwongen zal nu reeds een onderzoek naar de mogelijkheid hiervan inge steld moeten worden. In de vergade ring kwam naar voren, dat in het noorden van het land met dit systeem grote voordelen, zowel voor de bak ker als voor de consument, zijn be haald. In Apeldoorn is een samen werking tot stand gekomen van veer tig bakkers, die gezamenlijk een broodfabriek hebben opgericht. Vervolgens merkte de heer Kor stanje op, dat een goede kostprijs- methode door niet veel bedrijfsgeno- ten wordt toegepast, waardoor het ene artikel te duur en het andere weer te goedkoop zal worden ge prijsd. De uniforme bedrijfsadmini- strtle telt in Zeeland nog weinig deelnemers, waardoor bedryfsverge- 1 ijking niet mogelijk is. Wil men de ze administratie in de provincie door voeren, dan zal decentralisatie van het bestaande boekhoudbureau der bakkerijstichting of medewerking der bestaande boekhoudbureaus noodza kelijk zijn. De heer Korstanje wees vervolgens op het goede werk, dat het econo misch instituut voor de middenstand voor de individuele bakker kan doen. Dit instituut verricht zijn diensten gratis. Te weinig Zeeuwse midden standers profiteren van deze nuttige instelling. De kredietbeschikking met zijn ve le mogelijkheden voor de midden stand werd eveneens uitvoerig be licht. De voorzitter was de tolk der aanwezigen, toen hij de heer Kor stanje hartelijk dankte. Jubileum oberkellner in „Centraal" Goes Voor de heer L. J. BaL oberkellner van hotel „Centraal" te Goes, was het zaterdag een feestdag. Vijf en twin tig jaar was hij werkzaam in dit ho tel en dit bijzondere feit ging niet on opgemerkt voorbjj. Ces morgens heèft directie en personeel de jubila ris gehuldigd. Namens de bond van hotelhouders werd hem een diploma voor 25 jaren trouwe djenst met de daarbij behorende medaille aangebo den. De heer H. J. Molhoek, eigenaar van het hotel, overhandigde de heer Bal een geschenk onder couvert, ter wijl de chef-kok, de heer H. Bruins,- namens het personeel de jubilaris een cadeau aanbood. Voor mevrouw Bal waren er bloemen. Des middags was er een receptie, waar velen de heer Bal er zijn echt genote kwamen gelukwensen en ca deaus aanboden. De jubilaris mocht o.m. felicitaties van het bestuur van de Rotary, de secretaris van de Bond van hotei-, café- en rertaurantperso- neel voor de afd. Zeeland en de se cretaris van de prov. V.V.V., de heer G. Houtekamer, in ontvangst nemen. De harmonie „Euphonia" kwam een muzikale hulde brengen. Des avonds heeft het personeel met familie dit jubileum in een feestelijke bijeen komst gezellig gevierd. De heer Bal was voordien vijftien laar werkzaam in hotel Yerseput te Middelburg. Wegens plaatsgebrek moest de strip Jimmy en Rinus de Robot blijven over staan. toelage ruimer zijn. Het belang van de polder brengt mee, dat de kring van gegadigden zo ruim mogelijk is, zodat voorgesteld wordt te besluiten, dat een kin dertoelage zal worden verbonden aan het ambt van voorzitter. Voorgesteld wordt de vakantie gratificatie voor het polderperso- neel, die thans 2 van de bezoldi ging bedraagt te verdubbelen en het minimumaantal verlofdagen van 14 op 15 te brengen. Toepassing van deze maatregel zal een bedrag van ongeveer 5800 vergen, waarvan een gedeelte door de Herverkave lingscommissie wordt gerestitueerd. Het dagelijks bestuur stelt ook voor om het polderpersoneel de z.g. 3 uitkering ineens over 1955 te verle nen, hetgeen een bedrag van onge veer 8275 zal eisen. Tenslotte wordt voorgesteld de griffier, jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozen burg .vergunning te verlenen zich in Domburg te vestigen. H Advertentie; Niet voor niets vragen tienduizenden rokers speciaal naar Douwe Egberts DRUM SHAG, de bijzondere combinatie van mild en pittig, van net niet te licht en net niet te zwaar! Commissaris der koningin reikte onderscheidingen uit. Onder grote belangstelling heeft de commissaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, een totaal verbouwereerde bur gemeester van Oost- en West-Sou burg, de heer A. H. S. Stemerding, de versierselen op de borst gespeld, die behoren bjj de onderscheiding rid der in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Stemerding was ver bouwereerd, omdat hij niet wist dat hem deze hoge onderscheiding was verleend en nog minder, dat de com missaris hem zou uitreiken. Na afloop van de raadsvergadering verzocht wethouder J. de Priester de aanwezigen nog even te blnven, aan gezien hij bezoek verwachtte. De ge heimzinnigheid werd nog groter toen op het zonnige grasveld voor het ge meentehuis ae Nederlandse vlag werd .gehesen. Even later arriveerde de commissaris der koningin met een groot gevolg, waarin zich ook me vrouw Stemerding bevond. De toch niet kleine raadzaal was geheel ge vuld, toen ook het personeel van de gemeente binnenstroomde. „Het is mij een eer en genoegen, dat het Hare Majesteit neeft be haagd te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau en ik speld U de daarbij behorende versier selen op", aldus de commissaris. Vele sprekers maakten vervolgens van de gelegenheid gebruik om de heer Stemerding te feliciteren. De heer J. de Priester deed dit namens de gemeenteraad en hij bood de bur gemeester een schilderij aan, waarna hij mevrouw Stemerding met bloe men verraste. Namens de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Walcheren voerde ds. A. H. A. Bakker het woord. De heren J. J. Duvekot, P. Dregmans en F. S. Kloosterman de den dit namens het bestuur van res pectievelijk stichting „Vrederust", Centrale Dienst Bouw- en Woning toezicht en provinciale kerken. De heer J. J. van Ginkel, secretaris van Oost- en West-Souburg, sprak na mens het gemeentepersoneel waar derende woorden tot de burgemees ter. IR. EVERWIJN. Zaterdagmorgen heeft de commis saris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, op het directiekan toor van de P.Z.E.M. in Middelburg aan ir. H. Everwijn, hoofdingenieur van deze onderneming, de versierse len van ridder in de Orde van Oranje- Nassau uitgereikt. Dit geschiedde tij dens een bijeenkomst, waarin onder andere de staf van dit bedrijf en fa milieleden van de onderscheidene aanwezig waren. Middelburg Voorjaarsvergadering „In dienst der Kerk" Ds. De Haan sprak over zijn verblijf in Nigeria De ring Walcheren van de her vormde mannenorganisatie „In dienst der Kerk" hield in de Bogardzaal te Middelburg zijn algemene voorjaars vergadering. De voorzitter van de ring, de heer O. Dronlters uit Vlis- singen, opende de bijeenkomst, die ook door verschillende dames werd bijgewoond, op de gebruikelijke wijze, waarna hij de aanwezigen verwel komde en het woord verleende aan ds. A. de Haan, ned. herv. predikant te Hansweert. Ds. De Haan vertelde over zyn reis naar de Goudkust, waar hjj deelnam aan de oecumenische jeugdconferentie in Nigeria, in op dracht van de Wereld Jeugdgemeen schap. Men was, zo vertelde ds. De Haan, in Nigeria zeer verheugd zoveel bui tenlandse gasten te mogen ontvan gen. Wat hem het meest had getrof fen in Afrika zijn de grote tegen stellingen tussen de moderne en de oeroude zeden en gewoonten, die men in dezelfde plaats vindt; grote weel de en schrijnende armoede, modern verkeer en prachtige gebouwen naast primitieve vervoermiddelen en nede rige hutten. Er heerst in sommige kringen een grote mate van welstand, maar vele rijken behandelen hun per soneel slecht. Spr. beschreef een door hem mee- fémaakte kerkdienst, waar tevens et Heilig Avondmaal werd bediend, waaraan ruim 800 kerkgangers deel namen. Hij leidde er zelf twee kerk diensten, waarbij uiteraard in het En gels werd gepreekt. Behalve de Methodistenkerk zijn er ook nog an dere kerken, vaaruit helaas blijkt, dat de kerkelijke verdeelheid ook wor tel heeft geschoten in de jonge kerk van Afrika. In de Belgische Kongo bijv. zijn 43 zendingsgenootschappen werkzaam. Over het algemeen leeft de bevolking nog in grote armoede, waarvan het communisme gretig ge bruik maakt. Er moet nog ontzaglijk veel gebeuren om de bevolking op ho ger peil te brengen. Voor Europa en vooral voor de chr. kerk ligt luer een verantwoordelijke taak. Het zal er in de naaste toekomst gaan tus sen christendom, mohammedanisme en communisme. Tenslotte vertelde ds. De Haan nog enkele bijzonderheden over de in Nigeria bestaande jeugdorganisaties, die zeer actief zijn en bij de Wereld Jeugdorganisatie zijn aangesloten Na de pauze beantwc" verschillende vragen. Middelburgse padvinders vieren 45-jarig jubileum. Padvindersmarkt werd succes De Middelburgse padvïndsters en verkenners en niet te vergeten de kabouters en de welpeu, hebben zaterdag op de Vismarkt in de Zeeuwse hoofdstad een demonstratie Van hun kunnen gegeven, ter gele genheid van het 45-jarig bestaan van de Berdenjs van Berlekomgroep en het 40-jarig bestaan van de Lutem- groep. Voorafgegaan door de drumband van de Nederlandse Padvindersver eniging marcheerden enkele honder den volgelingen van Lord Baden Po well naar de Vismarkt, waar oubaas J. J. Meyboom, districts-commissa- ris voor Zeeland, in tegenwoordigheid van de districtscomnussaresse, me vrouw M. EverwijnBehage en B. en W. van Middelburg, met een bijl de balk middendoor sloeg, die de toe- fang tot de markt versperde. Spoedig eerste er een gezellige drukte op het pleintje en velen maakten van de ge legenheid gebruik om eens nader mpt het padvinderswerk kennis te maken. Alles wat deze „marktkooplui in de ,dop" hun klanten hadden aan te bie den, hadden ze zelf vervaardigd en er vielen vele attractieve stands te bewonderen. Een vijftiental padvind- sters had een orkest gevormd en met behulp van geïmproviseerdev-muziek- instrumenten gaven zij zo nu en dan een nummertje ten beste. 's Avonds was de gezelligheid zo mogelijk nog groter. In de theeschen- kerij was nu een „echt" orkestje en vrolijke klanken klonken over dit stukje oud-Middelburg. Het enthou siasme waarmee de jongelui zich van hun taak kweten, zal wel niet vreemd geweest zyn aan het succes van deze padvindersmarkt. Het -iet er naar uit. dat de revue, die volgende week in het „Schuttershof" gegeven wordt, even succesvol zal zyn. Van onze adverteerders Kunsthandel „Milo" geopend Vrijdagmiddag heeft mevrouw M. Hennïng-Schipper aan de Markt 15 in Middelburg haar nieuwe kunsthandel „Milo" geopend. Het is het tweede „Milo", want de eerste zaak bevond zich in het naastgelegen pand, maar er kwam een ruiling tot stand. Door middel van een ingrijpende verbou wing werd de benedenverdieping van het pand geschikt gemaakt voor kunsthandel. Gezegd kan worden, dat men er uitstekend in is geslaagd een smaakvol geheel tot stand te bren- fen. De nieuwe zaak is breder en ieper dan de vorige en ook aanzien lijk lichter. Aan de inrichting Is de nodige aan dacht besteed en daarbij werd van de nieuwste ideeën op dit gebied ge bruik gemaakt. Achter de verkoop ruimte, waaraan een intieme sfeer kon worden gegeven, is een fraaie toonzaal. De kunstschilder Reimond Kimpe houdt daar thans een beschei den expositie. Ook de entree van deze zaak maakt een goede indruk, mede doordat een portiek werd gemaakt, zodat nog wat meer etalageruimte kon worden benut. Op de openings dag ondervond de nieuwe zaak, die zeker 'n aanwinst voor het winkel centrum mag worden genoemd, reeds een druk bezoek. Vlissingen Herdenkingsplechtigheid. Het gemeentebestuur van Vlissin gen verzoekt de burgerij om op 4 mei van 6 n.m. de vlaggen halfstok te hij sen. Het opstellen voor de stille tocht naar de Noorderbegraafplaats is in de Brouwenaarstraat. Aan de stille tocht kan iedereen deelnemen; de samen stelling van de stoet geschiedt zon der rang of stand; maar de recht streekse nabestaanden der gevallenen en de vertegenwoordigers der be vriende mogendheden zullen aan het hoofd van de stoet gaan. Om 7.30 uur is de afmars naar de begraafplaats langs de Singel naar de Koopmansweg in volkomen stil zwijgen zonder vlag of vaandel. Van 7.45 uur tot 30 seconden voor 8 uur zullen de klokken worden geluid v?n de Jacobs- en Johanneskerk, de r.-k. kerk, het St. Joceoh-ziekenhuls en de kerk der doopsgezinde gemeente aan de Vrijdomweg. Om 7.55 uur zullen de leden van de r.-k. dameszangveveniging op de begraafplaats een toepasselyk lied zingen, terwyl om 30 seconden voor 8 uur door een hoornsignaal 2 minu ten van volkomen stilte zullen wor den aangekondigd. Na deze stilte zal de nationale vlag worden gehesen en zullen de leden van bovengenoemde zangvereniging 2 coupletten van het Wilhelmus zingen. Na beëindiging van de zang zal aan de burgerij gelegenheid wórden gegeven voor net brengen van een eenvoudige hulde door het leggen of strooien van bloemen op de graven. Toespraken zulllen niet worden ge houden. Veere Raad vergadert. De gemeenteraad.van Veere verga dert dinsdag 1 mei a.s. 's avonds om half acht. De agenda vermeldt onder meer een voorstel van B. en W. tot aankoop van het thans in gebruik zjjnde schoolgebouw van het bestuur der bijzondere lagere school op geref. grondslag. Het zou in dè bedoeling liggen daarin te zijner tijd een ver enigingslokaal te stichten. Verder is er een voorstel om aan een particu lier subsidie te verlenen voor een ge velrestauratie. Nieuw hoofd chr. lagere landbouwschool Oostkapelle De heer Van Strien uit Bredevoort In de vacature van de heer A. Haandrikman, die benoemd werd tot leraar aan de rykslandbouvvwinter- schoöl te Goes, is met ingang van 1 augustus 1956 benoemd tot hoofd van de christelijke lagere landbouwschool te Oostkapelle de heer M. A. van Strien te Bredevoort. De heer Van Strien is 42 jaar oud en werd geboren in Groede. De heer Van Strien heeft vjjf kinderen en be hoort tot de Nederlands Hervormde Kerk. Van 1932 tot 1946 was hii werkzaam aan de hervormde school te Temeuzen. Van 1946 tot 1952 was hij hoofd van de christelijke school te Ritthem. Sedert 1952 werkt hy aan de christelijke lagere landbouw school te Bredevoort. Naast de hoofd akte is de heer Van Strien in het bezit van de land- en tuinbouwakte en de aantekening voor pluimvee teelt. Middelburg In Middelburg heeft de burgemees ter mr. dr. N. Bolkestein zaterdag verschillende onderscheidingen uitge reikt. Allereerst overhandigde 'de burgemeester in zijn kamer aan de gemeentesecretaris, de heer J. Ph. Koene, de versierselen van ridder in de Orïïe van Oranje-Nassau tijdens een bijeenkomst, waarin leden van het college van B. en W. en mevrouw Koene aanwezig waren. Mr. Bolke stein heeft daarna de gouden medail le O.N. uitgereikt aan de heer L. H. H. Parren, secretaris van de r.-k. stichting voor kinderbescherming, te diens huize. De heer C. J. J. Boel, lid van het Middelburgs Muziekkorps, ontving zijn bronzen medaille van Oranje-Nassau eveneens thuis uit handen van de burgemeester. Tydens een bijeenkomst in de be stellerskamer van het P. en T.-ge- bouw in Middelburg, waar vele per soneelsleden aanwezig waren, heeft de heer P. J. Waale. directeur van het postdistrict Zeeland en West Noord-Brabant de bronzen medaille van Oranje-Nassau uitgereikt aan de besteller le klas A. Schoenmakers uit Middelburg. De heer Waale loof de daarbij de ijver en plichtsbetrach ting, die de onderscheidene geduren de meer dan 40 jaar heeft g'etoond. De heer Schoenmakers werd een draagmedaille aangeboden cn zyn vrouw kreeg bloemen. Vlissingen De heer J. Moll, president kerk voogd der Ned. Herv. Kerk te Vlis singen, werd zaterdagmorgen om streeks tien uur door een vrij uitge breid gezelschap verrast in zjjn direc teurskamer van de Dienst Gemeente werken. De heer Moll, die eerst ver onderstelde, dat de heren kwamen voor een bespreking over kerkbouw, was zeer verbaasd, toen burgemeester mr. B. Kolff hem mededeelde, dat het H.M. de Koningin had behaagd hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau en hem het ere-me- taal op de borst speldde. Nadat de eerste burger van Vlis singen de nieuwe ridder had gelukge wenst, werd deze voorts toegespro ken door wethouder M. A. Popenng, ds. F. S. Kloosterman namens de pro vinciale kerkvergadering, de heer W. Sanderse als scriba der kerkvoogdij en ds. W. M. Maas, praeses van de centrale kerkeraad der Hervormde gemeente te Vlissingen. Voorts was aanwezig de heer J. Adriaanse, scri ba van de centrale kerkeraad. De heer Moll, die allen dankte voor hun gelukwensen, vervult voorts o.m. de volgende kerkelijke functies: voor zitter van de provinciale kerkvoogdy- commissie, lid van de bouw- en res tauratiecommissie, het generaal col lege van toezicht en hoofdbestuurder van de Vereniging van Kerkvoogdij en. Hij toonde zich een goed organi sator, want nauwelijks enkele minu ten nadat hem zijn benoeming was bekend geworden, viel de bezoekers een feestelijk onthaal te beurt. Na mens het personeel van de Dienst Ge meentewerken werd dc heer Moll een prachtige bloemenmand aangeboden. Biggekerke De heer J. Moens, wethouder van Biggekerke voor de C.H.U., die onder scheiden was met de gouden medaille van Oranje Nassau heeft zijn onder scheiding zaterdagmorgen ontvangen tijdens een speciale raadsvergadering. Burgemeester J. L. Dregmans speldde de heer Moens het eremetaal op de borst, waarna de heer Moens een dank woord sprak. In deze vergadering wa ren familieleden van de heer Moens aanwezig, vertegenwoordigers van het Burgerlijk Armbestuur, waarvan de wethouder reeds 25 jaar voorzitter is en het gemeentepersoneel. De gemeen te-secretaris, de heer F. de Wolf, wet houder Joh. Kodde en de heer C. Cla- risse, namens de raad, spraken geluk wensen uit. Het gemeentepersoneel bood een bloemstuk aan. Oostkapelle In_ Oostkapelle heeft burgemeester F. G. üprenger zaterdagmorgen twee onderscheidingen uitgereikt, beide bronzen medailles van Oranje Nassau. Zij werden ontvangen door de heer C. den Hollander, die 40 jaar in dienst is bij het landbouwersbedrijf van de familie Van Nieuwenhuijzen op „Rijns burg". Het eremetaal werd uitgereikt ten huize van de fam. Van Nieuwen huijzen in aanwezigheid van 't overige personeel. De heer W. Volmer, die 40 jaar werkzaam is geweest bij het aan nemersbedrijf Francke uit Oostkapelle kreeg te zijnen huize de onderscheiding van burgemeester F. G. Sprenger uit gereikt. Firmanten van het bedrijf en personeelsleden waren daarbij aan wezig. Eerste-klasse-stand Afdeling A: Xerxes—RCH 0—1; DWS—NEC 20; HeerenveenVelocitas 20; PECEnschedese Boys 53; Veen- dam—VSV 2—1; Go Ahead—RBC 1—0. RCH 22 13 6 3 32 41—20 AGOW 22 12 3 7 27 54—31 DWS 22 12 3 7 27 47—25 Xerxes 21 9 7 5 25 25—15 VSV 22 10 5 7 25 35—29 Veendam 23 11 3 9 25 49—54 NEC 23 9 5 9 23 38—40 Go Ahead 21 8 6 7 22 37—34 RBC 22 8 6 8 22 45—34 De Valk 21 8 3 10 19 34—50 PEC 22 8 3 11 19 45—57 Velocitas 22 6 4 12 16 24—37 Heerenveen 21 4 5 12 13 30—46 Ensch. Boys 22 4 3 15 11 3062 Afdeling B: WageningenRheden 00; Blauw WitZwolse Boys 2—0 ;Helmond Haarlem 00; LONGA't Gooi 0 0; Baronie Hermes DVS Haarlem Helmond Wageningen Blauw Wit Leeuwarden Rheden Baronie Longa Be Quick 't Gooi Heracles Zwol se Boys ONA 22 10 7 21 9 7 21 9 7 22 12 1 22 8 8 22 8 7 21 7 7 Quick 02. 21 13 5 3 31 48—21 5 27 34—26 5 25 36—24 5 25 35—30 9 25 43—39 6 24 37—-19 7 23 39—36 7 21 36—42 7 20 34—35 8 2 9 18 32—30 6 5 11 17 2641 6 3 13 15 33—46 3 8 11 14 19—46 6 1 13 13 38—45 Afdeling C: WilhelminaZwartemeer 70; Hilversum—UVS 3—2; TOP—Hel- mondia '55 04; ZeistKFC 01; TubantiaFortuna VI. 11; Olden- zaal—DOSKO 4—2; DHCVolen- dam 03; ZFCOosterparkers 0 24 18 3 25 15 7 24 16 3 25 12 6 25 9 9 26 KFC Volendam Helmondia Tubantia Fortuna VI. DOSKO Wilhelmina Zeist Hilversum ZFC Oldenzaal UVS 25 Oosterparkens 24 DHC 25 Zwartemeer 23 TOP 24 3 37 65—27 5 35 76—32 7 30 50—37 7 27 54—55 8 27 45—54 25 11 4 10 26 46—44 25 10 5 10 25 38—43 25 8 8 9 24 47—64 25 10 3 12 23 38—48 24 9 11 22 44—46 5 9 11 19 48—50 7 4 14 18 35—47 7 4 14 18 44—59 3 G 14 12 38—66 4 4 16 12 31—56 UIT DE DINSDAG 1 MEI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Hoogmis. 0-30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor do vrouw. 11.80 Schoolradio. 11.50 Gram. 12.00 Angelus. 12,03 Metropole ork. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Instr. Octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Cevar. progr. 15.00 Schoolradio. 15.30 Studenten koor. 15.50 Gram. 16.00 Voor de zieken. 18.30 Gram. 17.00 Voor de Jeugd. 17.35 FIDE-kandidaten schaaktoernooi. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuttz.: Nederland en de Wereld: H. Oosterhuis: Emigratie, een Internationaal probleem. 18.00 Voor de Jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: prol. dr. C. A. van Peursen: Wegen der wijsbegeerte. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19J5 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Lof. 20.30 Het zweet van uw aanschijn, hoorspel. 21.15 Omr. ork. en groot koor m.m.v. so liste. 21.50 Gram. 21.55 Act. 22.10 Gitaar spel. 22.30 Een nieuw lied van het werk, declamatorium. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gr. HILVERSUM II. 298 m 1007 kdSr 7.00— 24.00 VARA. VARA: 7.oo 1 mei-toespraak. 7.10 Nws. 7.20 Gym. 7.30 Orgelspel. 8.00 1 mei-toe- spraak. 8.10 Nws. 8.25 Vrol. muz. 8.45 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 9.55 Idem. 10.20 Omr. ork. en koor. 10.40 Toespraken. 11.10 Gr. U.40 Lichte muz. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Gram. 12.45 Toespr. 13.00 Nws. 13,15 Arbeidslie deren. 13.50 Voordr. 14.05 Pianorecital. 14.40 Gram. 15.00 Idem. 16.25 Voor de jeugd. 16.55 Ork. conc. m. solist. 17.10 Gram. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Volksliederen en -dansen. 19.15 l mei-vieringen in het buitenland. 19.30 Instr. trio. 19.50 Docu mentaire over Beerta. 20X0 Nws. 20X5 1 mei-bijeenkomst te Beerta. 21.05 Gevar. programma. 22.00 Int. arbeidersliederen, 22.40 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws. in Esperanto. 23.2024.00 West-Europa viert 1 mei. TELEVISIEPROGRAMMA. VARA: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Meitoespraak. 20.20 De eerste mei in vroe ger dagen. 20.40 Een vleugje lente. 20X5 Inleiding tot het volgende programma. 21.00—22.00 Filmprogramma. f Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3