Éen ras-Amerikaan orth State Sterkste Nederlandse voorhoede is nog steeds niet gevonden Vragen over de export van vlas JIMMY EN RINUS DE ROBOT in kwaliteit vooraan CONSERVENINDUSTRIE WIL GROENTENAANVOER REGELEN Waar zijn onze schepen? 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 APRIL 1958 VELE WIJZIGINGEN IN AANVALSLINIE Keuze-commissie van de K.N.V.B. staat voor moeilijke problemen (Door ir. A. van Emmenes) WIE ZOU MENEN, dfit het pad van de keuze-commissie van de K.N.V.B. over rozen gaat nu het Nederlands elftal de en® overwinning na de andere boekt, heeft het mis. De overwinningen z(jn op zichzelf natuurlijk uiterma te verheugend, omdat ze meer dan wat ook de vooruitgang van on9 spelpeil, althans aan de top, bewijzen, maar eerlyk dient erkend, dat het overtuigen de nog aan de successen ontbreekt. Het is speciaal de voorhoede die nog zorgen baart en... dat is al eigeniyk meer dan een jaar lang het geval. Ruim een jaar geleden kwam in de eerste wedstrijd van 1955, tegen Dene marken, de volgende voorhoede in het veld: Dillen, Timmermans, Wilkes, Lenstra, De Harder. De sterrenvoorhoede dus! Maar in de praktijk viel het geducht tegen en slechts met pijn en moeite werd een gelijk spel (11) ge boekt tegen de Deense amateurs. Sindsdien is er maar één keer in een of ficiële lanidenwedstrjjd een Nederlandse voorhoede in 't veld geweest, die behoorlijk voldeed, namelijk tegen Zwitserland, toen onze aanvalslinie was samengesteld uit: Timmermans, Wilkes, Van Roesse! (spoedig vervangen met Jt, de onzen blijkbaar goed liggen de grendelsysteem, heeft daartoe door De Brujjckere), Clavan, De Harder. De speelwijze van de Zwitsers k het harr - vermoedelijk het hare wel bijgedragen. Dat de prestaties van onze val Iers veelal te wensen over blijkt het best uit de talrijke veran deringen; die telkens werden aange bracht. Zulks in tegenstelling met onze achterhoede, die vrijwel steeds dezelfde samenstelling had en die nu de verdiende reputatie geniet tot de beste verdedigingen van Europa te behoren. De eerder in dit voorjaar behaalde overwinningen op Duitsland en Bel gië hebben er zeker niet toe bijgedra gen de oplossing van het voorhoede- Ïtrobleem nabij te brengen. Versehil- ende omstandigheden hebben de moeilijkheden vergroot. Het zou al leszins logisch zijn geweest te me nen, dat men in Timmermans en Len stra twee vaste bezetters van de bei de binnenplaatsen zou hebben. Tim mermans is echter door zijn knie-ope ratie uit vorm geraakt en tegen Bel gië gaf men dan ook zij het tot veler verwondering de voorkeur aan De Bruijckere. Abe Lenstra is 'n paar weken door een blessure uitge schakeld geweest, nadat hü althans tegen Duitsland voor de beide doel punten had gezorgd. Afgaande op de opstelling, die Ne derland in de laatste wedstrijd tegen België in het veld bracht, zou men moeten aannemen, dat Appel en Mou- ljjn op de vleugels terug komen en Koopal de middenvoorplaats weer zal worden toevertrouwd. Is dat echter wel zo heel zeker? Kan men Bosse- laar, de kleine, veelbelovende Feijen- oorder wel passeren? Men kan hem, het is bekend, rechtsbuiten plaatsen, maar Appel, met zijn geweldige door zettingsvermogen en zjjn prima men taliteit, wil men ook nog niet graag missen. De onlangs gespeelde wedstrijd tus sen Zuid-Nederland en Luxemburg bewees onomstotelijk de waarde van Bram Appel als middenvoor. Want toen hjj op die plaats kwam te staan en Koopal naar de linker vleugel verhuisde, ging er veel meer kracht van de voorhoede uit, in hoofdzaak, omdat Appel veel gevaar lijker bleek dan Koopal. Deze bleek als linksbuiten heel verdienstelijk en wjj hebben zo'n idee, dat de Venloër op de duur op die plaats terecht zal komen. Maar moet de jeugdige be lofte Mouljjn, die tegen België lang niet slecht debuteerde, dan direct weer het veld ruimen? Olympische Zomerspelen tellen 73 deelnemende landen Bij het organisatiecomité te Mel bourne zijn reeds inschrijvingen ont vangen van 73 landen, het grootste aantal dat ooit aan de olympische zomerspelen deelnam. Van de 89 landen, die door het or ganisatiecomité zijn uitgenodigd, hebben er 11 nog niet geantwoord of zij een ploeg naar Melbourne zullen zenden. Uitvoer ongerepeld vlas Het Tweede-Kamerlid de heer Van Koeverden heeft over het verbod tot uitvoer van onge repeld vlas de volgende vragen gesteld aan de minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening: 1. Is het juist, dat door een be schikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening het verboden is, ongerepeld, door de N.A.K. goedgekeurd, vlas te exporte ren? 2. Indien deze vraag bevesti gend wordt beantwoord, wordt gevraagd a. Acht de minister het juist u.u aan de keuring van een ge was doo.' 'n privaatrechtelijke instelling een dergelijk, voor de daarbij betrokkenen ongewenst gevolg te verbinden? b. Is de minister niet van oor deel, dat door deze maatregel het gevaar dreigt, dat vele ver bouwers hun vlas niet voor de keuring door genoemde instel ling aangeven, en acht hij dit geen ongewenste gang van za ken? c, Acht de minister het niet logisch en redelijk, dat de ver bouwers van een gewas, waar voor geen overheidska rantie •reldt, in de huidige omstandig heden de volle vrijheid dienen te hebben om hun produkt op de voor hen meest rendabele wijze te exploiteren en af te zetten Men ziet het: er is een reeks van problemen op te lossen. Men zou zon der meer kunnen vaststellen, dat de volgende voorhoede zeker van be hoorlijke kracht zou zijn: Bosselaar, Timmermans, Appel, Lenstra, Mou lin, maar dan moet men er wel zeker van zijn dat de twee binnenspelers in goede vorm zjjn. Zullen trouwens de twee jonge Feyenoorders, die wij ons dus op de vleugels hadden gedacht, ge neigd zijn het tempo op te voeren? Beiden hebben de neiging de bal te lang bjj zich te houden en die speelwijze past zeker niet bjj het spel van het geroutineerde binnen- trlo. Een andere moeilijkheid is, nog in volle opkomst is, niei naar de reserves zal verwijzen, Natuurlijk zy'n er nog andere mo gelijkheden, vooral als men er reke ning mee houdt, dat Lenstra en Tim mermans misschien toch niet geko zen zullen worden. Brooijmans, die met het B-elftal tegen België B als linkshalf uitstekend speelde en tegen Luxemburg als linksbinnen verdien stelijk opbouwend werk deed, is stel lig een kandidaat, die men niet mag voorbijzien. Ook met Van Beurden moet weer rekening worden gehou den. Maargrote „klasse" heb ben beide spelers niet en men krijgt dan eigenlijk hetzelfde onbevredigen de geval dat er was toen spelers als De Bruijckere en Brusselers (en eer der toch ook Brooijmans al) de bin nenplaatsen in de voorhoede bezet ten. Zo eenvoudig is het niet. Afgezien daarvan kunnen de twee thuiswed strijden, die onze nationale ploeg dit seizoen nog voor de boeg heeft tegen Ierland en Saarland Neder landse overwinningen worden. Te ho pen is echter, dat die in dat geval niet uitsluitend aan onze verdediging te danken zijn. met andere woor den: dat de K.C. de voorhoedeproble- men bijtijds afdoende oplost. Advertentie I CIGARETTES W Verreweg de meest gerookte Amerikaan! ct NederlandIerland niet voor televisie De Nederlandse televisiestichting heeft dezer dagen alsnog getracht, toestemming te verkrijgen voor uit zending van de interland voetbalwed strijd NederlandIerland, die op 10 mei a.s. in Rotterdam wordt ge speeld. De N.T.S. heeft daartoe via de „Union Europeene de Radiodiffusion" te Genève getracht de Koninklijke Belgische Voetbalbond te doen bewe- ;en het standpunt te herzien. De K. i. V. B. heeft, zo de N.T.S. van de U.E.R. vernam, besloten, niet op de eerder genomen beslissing terug te komen, zodat de kijkers in Neder land deze wedstrijd niet op het tele visiescherm zullen kunnen volgen. Ook de K. N. V. B. heeft tevergeefs een beroep op de Belgische bond ge daan. Steenbergen won eerste etappe ronde van Spanje De Belg Rik van Steenbergen heeft donderdag de eerste etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Hij leg de de 203 kilometer van Bilbao naar Santander af in o uur 47 minuten en 36 seconden. GROOTSCHEEPS EXPERIMENT Tuinbouwteelt op landbouwgrond (Van een medewerker). De Nederlandse conservenlndustrïe heeft besloten, dit jaar op grote schaal proeven te doen met de teelt van tuinbouwprodukten op land bouwgrond. Voor dit doel hebben zes groepen conservenfabrieken contrac ten afgesloten met landbouwers in Zuid- en Noord-Holland, Drente, Gro ningen en Noord-Brabant voor een totale oppervlakte van 30 ha. De conservenindustrie heeft dit experiment opgezet in verband met de wisselvallige grondstoffeiraanvoer op de veilingen. De afhankelijkheid van de veilingprjjzen maakt het de industrie bovendien onmogelijk op lan ge termijn orders af te sluiten. Steeds meer gaat het Franse opper commando luchtmachttroepen inzet ten in de strijd tegen de goed be wapende Algerijnse troepen. De foto toont leden van liet regiment para chutisten van het, Franse Vreemde lingenlegioen op liet vliegveld van Algiers. Zü hebben hun volle bepak king b\j zich. Aagtedljk 26 Rangoon. Aalsdijk 27 Belawan. Aaglekerk 25 Sydney. Abbekerk 26 v. Bangkok n. Hongkong.. Akkrumdijk 25 224 m. n.w. v. Bermuda. Albireo 25 v. Kaapstad n. Pt. Elizabeth. Alphard-'27 Buenos Aires. Alphacca 24 v. New York n. Trinidad. Alwakl 23 Karachi. Alamak 27 MarseiUe. Alchlba 26 Rotterdam. Alhena 26 Rio de Janeiro. Almdijk 26 Antwerpen. Almkerk 26 Hamburg. Amsteldijk 24 350 m. n.w. v. Bermuda. Amerskerk 27 Port Swettenham. Andijk 26 Londen. Annenkerk 25 Dar es Salaam. Arendskerk 26 Sydney. Averdijk 25 Le Havre. Axeldijk 25 50 m. n.o. v. Fortaleza. Artemis 26 Dordrecht. Baud 25 v. Makassar n. Surabaja. Bali 26 Napels. Banka 25 84 m. n. v. Ferim. Blljdendijk 25 150 m. zav. v. Nantucket. Britsum 25 540 m. n.w. v. Flores. Beninkust 27 v. Dakar n. A'dam. Bontekoe 23 Menado. Boissevain 25 600 m. n.o. v. Mauritius. Blitar 25 35 m. z.w. v. Ceylon. Boschfontein 23 v. A'dam te Mombasa. Cistula 25 300 m. o. v. Dondra Head. Crania 24 40 m. z.w. v. Tanger. Cleodora 26 180 m. o. v. Aden. Cameroenkust 24 Duala. Camitia 25 490 m. n. v. Fernando Noronha, Delfshaven 25 10 m. w. v. Lissabon. Delft 27 Amsterdam. Dongedijk 26 Rotterdam. Duyvendijk 25 v. Los Angelos. Elizabeth B 25 p. Galita. Ena 23 Reykjavik. Enggano 25 45 m. n.o. v. Algiers. Esso - Amsterdam 27 v. Suez n. Ras Ta- nura. - - Esso - Nederland 25 30 m. z.o. v. Perim. Gaasterkerk 25 p. Kaap St.-Vincent. Grootekerk 26 v. Suez n. Aden. Guineelcust 26 Le Havre. HaulerwJJk 25 400 m. z.o. v. Kaap Race. Heemskerk 25 350 m. z.o. v. Socotra. Hersilia 25 80 m. n.o. v. Barbados. Helena 23 v. Georgetown n. Cuidad Boli- Japara 27 v. R'dam n. Hamburg. Jason 27 Curasao. Koratia 25 Singapore. Kabylia 26 p. Perim 30 te Suez verw. Kalydon 25 v. R'dam n. Haltenau. Kellia 24 v. Kopenhagen n. Maracaïbo. Korovina 24 475 m. z.w. v. Flores. Kota Baroe 26 p. Finisterre. Katelysia 25 Suez. Keizerswaard 24 100 m. n.w. v. Perim. Kylia 25 Curacao. Kresia 25 320 m. z.w. v. Finisterre. Kryptos 25 v. Spezia n. Mena al Ahmadl. Langkoeas 26 p. Guardefui. Larenberg 24 Lagos. Op de vragen van het Tweede-Ka merlid, de heer Van Koeverden, heeft 1. Met betrekking tot de export van vlas heeft de minister inderdaad een beschikking uitgevaardigd, waar bij is bepaald, dat de export van on gerepeld strovlas is verboden, met uitzondering van vlas, dat door Bel gische vlassers in Nederland op con tract is geteeld, en vlas, dat niet te velde is goedgekeurd. Deze beschik king heeft alleen betrekking op de oogst 1955 en heeft ten doel de over eenkomsten, aangegaan door het per 1 januari j.l. opgeheven bedrijfschap voor vlas en hennep met het alge meen Belgisch Vlasverbond, voor de ze oogst te continueren. Voor de oogst 1956 zijn nog geen nadere re gelen vastgesteld. 2. a. De minister is van mening, dat een verbod tot export van onge repeld, te velde goedgekeurd vlas in de huidige omstandigheden verant woord is. ter voorkomen van de na delen, die anders zouden ontstaan voor onze afzet van goedgekeurd lijnzaad. De minister betreurt, dat het tot dusver niet mogelijk is gebleken in het kader van de Benelux-samenwer- king tot vrije uitwisseling van zaai zaden te besluiten. Gezien het belang van de Neder landse zaaiiijnzaadteelt en -handel, heeft het voormalige bedrijfschap voor vlas en hennep in het verleden dan ook de export van strovlas r>- ">t uitzondering van de contract teelt beperkt gehouden tot het ge repelde produkt. Op aandrang van Belgische zijde is in het najaar van 1955 besloten, dat ook' ongerepeld vi^cs, fr-.-ST- r-'-* t.e velde gekeurd, naar Deze afspraak houdt derhalve een vergemakkelijking in van de uitvoer van het niet te velde gekeurd vlas zonder dat hiermede de Nederlandse positie als exporteur van zaailijnzaad in het gedrang komt. Voor het goed- waarden geen enkele verandering on dergaan. b. De minister is niet van oordeel, dat deze regeling aanleiding voor vele telers zal zijn om het door hen geteelde vlas niet voor de keuring aan te geven. De omvang' van de aan gifte zal, in het algemeen gesteld, afhangen van de extraprijs, die voor het goedgekeurde lijnzaad kan. wor den verkregen. De relatief lage prijs voor het goedgekeurde zaaizaad in het afgelopen jaar zal waarschijnlijk leiden tot enige vermindering van de aangifte voor de keuring, hetgeen, gezien de huidige ontwikkeling op de markt, niet ongewenst kan worden genoemd. c. Ook de minister is van oordeel, dat aan de verbouwers van vlas, bij zondere omstandigheden daargelaten, de vrijheid dient te worden gelaten dit produkt op de meest rendabele wiize af te zetten. In wezen is dit ook het. geval, om dat het de teler vrijstaat al of niet aan de keuring deel te nemen. Met het oog od de belangen van onze zaailijnzaadexport mag echter het gekeurde vlas alleen gerepeld worden uitgevoerd, een voorwaarde, die in de eerste plaats is gesteld ter bevorde ring van de belangen van de produ centen in zaailijnzaad. Zoals hierboven reeds is vermeld, heeft de onderhavige beschikking al leen betrekking op de oogst 1955. In verband met een voor de oogst 1956 te treffen regeling heeft de minister de daartoe geëigende organen ver zocht hem van advies te dienen.. De minister neemt zich voor op korte termyn hierover nader contact op te doen nemen. Dit is ook de reden, waarom de ex port van tuinbouwconserven uit ons iand na de oorlog nagenoeg niet is toegenomen, hoewel de totale pro- duktie van ingeblikte groenten en fruit thans jaarlijks rond 250.000 ton bedraagt, hetgeen ruim 50 meer is dan de gemiddelde jaarlijkse produk- tie voor de oorlog. Het grootste ge deelte van de conserven wordt in eigen land geconsumeerd. De gecen traliseerde inkoop hier te lande leidt evenwel tot steeds lagere prijzen, zo dat de industrie alles op alles wil zetten om tot een regelmatige export te komen. De beslissende voorwaarde hiervoor ligt In de constante aanvoer van verse groenten in vaste kwalitei ten en tegen vaste prijzen, een eis, waaraan het vellsysteem niet voldoet. Contract-teelt Ondanks het verzet van de land bouworganisaties heeft het ministe rie van Landbouw daarom verleden jaar toegestemd in een regeling, die conservenindustrie de mogelrjk- Laurenskerk 26 p. Ouessant n. Le Havre. Lekkerkerk 26 p. Daedalusrlf. Lemsterkerk 23 Bahrein, Leopoldskerk 25 30 m. n. v. Burlings. Lekhaven 26 v. Buenos Aires n. Santos. Liberty Bell 24 490 m. z.w. v. Fayal. Llevevrouwekerk 25 30 m. z.w. v. Rome. Limburg 25 p. Kaap Guardefui. Loenerkerk 26 rede Damman. Lutterkerk 25 Kopenhagen. Maasdam 26 v. Halifax n. New York. Maaskerk 27 Amsterdam. Maas 25 185 m. o. v. Barcelona. Marlsa 25 1530 m. z.w. v. Land's End. Mariekerk 24 Port Said. Markab N 24 50 m. o. v. Alboran. Mataram 26 v. Genua n. R'dam. Macoma 26 v. Napels te Berre. Meerkerk 26 Genua. Meliskerk 25 v. Cadiz n. Casablanca. Muiderkerk 25 p. Gibraltar. Mijdrecht 23 80 m. z.o. v. Kaapstad. Noordzee (sl.) 25 417 m. n.w. v. Perim. Oldekerk 27 v. Sydney n. R'dam. Oostkerk 27 v. R'dam n. Le Havre. Oldenbarnevelt, J. v. 25 260 m. o. v. Aden Ondina 26 p. Kaap Tenez. Oranje 26 v. Port Said n. Suez. Oranjefontein 25 300 m. z.w. v. Kanarische- eilanden. Ouwerkerk 24 Taku Bar. Pendrecht 25 35 m. n. v. Sint-Maarten. Polydorus 26 Charleston. Peperkust 25 v. Dakar n. Freetown. Perna 24 v. Rangoon n. Calcutta. Pr. Alexander 26 p. Kaap Race. Ridderkerk 24 Dar es Salaam. Rijndam 26 p. Scilly's. Rijnkerk 27 Port Said. Schelpwijk 25 95 m. n.w. v. Belawan. Samarinda 26 Port Said n. Napels. Schie 25 70 m. n.w. v. Malta. Sarangan 26 Rotterdam. Schouten 24 Nagoya. Schiedijk 26 Antwerpen. Sibajak 24 dw. v. Thursday-ell. Sinabang 24 v. Jesselton n. Saigon. Statue of Liberty 26 p. Kaap Bon. Soestdijk 24 v. New Orleans n. Port Arthur. Stad Rotterdam 25 v. Narvik n. Emden. Str. Bali 24 v. Penang n. L. Marques. Sunetta 24 20 m. z.o. v. Ras Muscat. Telresias 26 Singapore. Tegelberg 24 260 m. v. Tristan da Cunha. heid verschafte rechtstreeks met tuinbouwers contracten af te sluiten voor levering van groenten buiten de veilingen om. Deze regeling voorzag in de uitbreiding van het bestaande tuinbouwareaal met ongeveer 700 ha. Naar schatting is voor slechts 25 van deze oppervlakte gecontrac teerd. De industrie vreesde dat de tuinbouwers, met wie was gecontrac teerd, alleen dan tot aflevering zou den overgaan wanneer de contract prijzen hoger waren dan de veiling- prijzen. Ook verwachtte men dat niet- contracttelers van de contractprijzen gebruik zouden maken, zodat de in dustrie in kort tijdsbestek onvoorzien grote hoeveelheden verse groenten te verwerken zou krijgen. Ondanks deze bezwaren is de contractteelt ook voor dit jaar gehandhaafd, hoewel men verwacht dat hiervan slechts op beperkte schaal ge bruik zal worden gemaakt. In eigen hand De conservenindustrie wil de teelt van de benodigde groenten geheel in eigen hand houden, zodat zij een vol ledig inzicht krijgt in de kostprijzen. Daarom zijn de lanbouwbedrijven, die bij het experiment worden ingescha keld, zorgvuldig naar grondsoort ge selecteerd. De conservenfabrieken leveren het zaaizaad, de meststoffen, de plantenziektenbestrijdingsmidde- len en zij verstrekken de machines voor de mechanische oogst. Om dat de groenten op grotere per celen zullen worden geteeld dan op de tuinderijen gebruikelijk ls, kan het oogsten nX mechanisch geschieden. Men verwacht hiervan een aanmerkelijke besparing op de arbeidskosten. Gesteefd wordt naar de teelt van uniforme kwaliteiten by een zo hoog mogelijke opbrengst per ha. Men zal ook nagaan in hoeverre het mogelijk is door verschillen in zaaidatum tot grotere oogstspreiding dan gebruike lijk te komen, hetgeen het voordeel biedt, dat de verwerking van het ver se produkt over éen langere periode kan worden uitgestreken. De conservenindustrie verwacht veel van dit experiment, mede ook omdat hierdoor voor tal van kleine boerenbedrijven de mogelijkheid wordt geschapen welkome uitbrei ding van het doorgaans zo beperkte bouwplan. Tomorl 24 Singapore. Triton 25 730 m. v. Flores. Telamon 25 Maracaïbo. Tibla 28 90 m, v. Surabaja. Tukker 25 Delfzijl. TJlsadane 27 Santos. Tiba 26 15 m. o. v. Borkumer Rif. Talisse 26 Halifax. Utrecht 25 600 m. n.o. v. Kaap Guardefui. Van Waerwijck 24 650 m. o. v. Mahe. Vasum 26 p. Kaap Dagata. Wonorato 25 v. Manilla. Willemstad 25 100 m. z.w. v. Flores. W. Alton Jones 26 v. Port Said n. Philadelfia. Willem Ruys 24 v. Port Said. Weltevreden 23 Londen. Wonoglri 25 v. Singapore n. Surabaja. Zuiderkruis 25 575 m. z, v. Tokadori. Zeeland K.R.L. 16 Abadan. 4. Jack liep regelrecht naar de keuken om Miebet te begroeten. „Hmmmmmi Wat ruikt het hier heerlijk!" riep hij, terwijl hij tersluiks het deksel van de braadpan lichtte. „Laat Je dat. Jack", riep Miebet verontwaar digd. „Ik had het als een verrassing voor Jou en Je vriend bedoeld". Jackie begon te lachen. „Zo'n lekker gebraden kippetje zal mij best smaken, Mïebet", zei hij, „maar m'n vriend Rlnus ls maar een heel kleine eter en van kip houdt hij helemaal niet". Miebet gaf geen antwoord. „Wie houdt er nu niet van kip!" dacht ze. „Ik heb die Rinus nog niet eens ge2ien, maar ik heb nu al een hekel aan hem". Jackie liep met zijn vader naar de woonkamer en liet zich in een der gemakkelijke stoelen neervallen. „Hé", zei hij met een zucht, „dat is een héél eind van Amsterdam naar Wllgenwolde en ik heb niet hard kunnen rijden met dat zwabberende aan- hangwagentje achter mij aan". Jimmy keek naar bui ten. „Waarom heb Je dat ding eigenlijk meegenomen?" vroeg hij. „Heb je zoveel bagage bij Je?" Jackie schud de lachend het hoofd. „Helemaal niet veel", antwoord de hij, „maar dit was de enige manier om Rinus mee te nemen". Jimmy keek zijn zoon vragend aan. „De eni ge manier om Rinus mee te nemen?" vroeg hij ver baasd. .Je wilt me toch niet wijs maken, dat je je vriend in die klerenkast op wielen heb gestopt?" Jackie schoot in een lach. „Zeker welt" riep hij uit. „Finus zit netjes opgeborgen in de aanhangwagen. Wacht maar, ik zal hem er even uit gaan halen".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8