Het lid Ventevogel (ch) nam na felle discussie direct ontslag 3=6 iDDD van <3,win tot zS.ijfc Zeeuwse Almanak WOORDEN VAN VRIENDSCHAP BIJ VERTREK KANTONRECHTER MINIATUUR-WALCHEREN WERD FEESTELIJK GEOPEND TELEVISIE O O DE LICHTBRON miiimiiimi Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 APRIL 1956 VERRASSING IN VLISSINGSE RAAD Verzoek bouw chr. kleuterschool werd (voorlopig) afgewezen De gemeenteraad van. Vlisslngen heeft vrijdagmiddag een kleine verras sing te verwerken gekregen. Na een vrij felle discussie tussen de heer J. P. Ventevogel (c.h.) en de wethouder van onderwijs, do heer W. Poppe, over het voorstel van B. en W., tot afwjjziglng van een verzoek tot mede werking voor de bouw van een nieuwe chr. kleuterschool aan de Berlage- straat, zei de heer Ventevogel geen verantwoording meer te kunnen ne men voor de gang van zaken en diende mondeling zijn ontslag als raadslid in, waarop hij onmiddellijk de raadszaal verliet. Voor vertegenwoordiging van de C.H.U. in de Vlissingse raad naast de heer H. van Roojjen zal nu waarschijnlijk worden voorgedragen de heer P. Bikker. Vóór de heer Bikker staat nog de heer W. J. Berg op de lijst, maar deze zal waarschijn lijk niet voor het raadslidmaatschap in aanmerking komen, omdat hjj voor halve dagen in gemeentedienst is. Bij het begin van de behandeling van dit agendapunt memoreerde de heer Ventevogel uitvoerig de „lange lijdensgeschiedenis", die men met de aanvraag tot medewerking moest gaan. Wethouder Poppe zei het echt niet zo'n lijdensgeschiedenis te kun nen vinden, omdat de totale tijd is te rug te brengen tot 5 weken. De beno digde lijst van leerlingen kwam im mers eerst in B. en W., toen het ver zoek om beschikbaarstelling van grond In dit college werd behandeld. Hy verklaarde, dat het gemeentebe stuur by de behandeling van derge- lyke verzoeken altijd een zeer grote coulance betracht. Men was thans verplicht om tot af wijzing te adviseren, omdat de lijst van leerlingen niet aan de wettelijk gestelde bepalingen voldeed. De ver eniging heeft toch voldoende leerlin gen om op de lijst te zetten en men had dat dan ook moeten doen, zodat er enkele hadden kunnen afvallen. Dit was thans niet mogelijk zonder In moeilijkheden te komen. Er kan binnen enkele weken een nieuw ver zoek in behandeling komen, wanneer een nieuwe lijst is ingediend. „En", zo meende dé wethouder, „wat bete kenen nu een paar weken Voorschriften. De voorzitter, burgemeester mr. B. Kolff, voerde aan, dat er wettelijke 'voorschriften zijn, waaraan de aan vraag moet voldoen. Indien dit niet zo is, móet het verzoek afgewezen worden. Hij kon het echter geen dra matische zaak vinden. Er moet een nieuwe aanvraag worden ingediend, waarmee ten hoogste vier weken ge moeid kan zö'n. De heer Ventevogel uitte het ver wijt, dat men de vereniging wel even had kunnen waarschuwen, toen bleek, dat het 'aantal geldig opgegeven leerlingen niet voldoen de was. De lijst was echter vier weken op de afdeling .onderwijs blijven liggen zonder ingezien te zijn. Het college ging van het standpunt uit, dat men de aanvraag tóch niet kon goedkeuren eer men wist of er grond beschikbaar was. Daarom had men gemeend het verzoek beter te kunnen afwijzen en een nieuw ver zoek af te wachten. De consequentie, zo zette de heer Ventevogel uiteen, lag echter anders. De vereniging heeft omdat men over onvoldoende ruimte beschikt een overtallige leerkracht, die men uit eigen beurs moet betalen. Een noodlokaal is, volgens hem, beschik baar. Men behoeft alleen de toestem- Ontsmet uw huid me* de helder vloeibare D.D.D. De jeuk be daart. de ziektekie men worden gedood en de huid geneest. VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP ming om daarin te trekken. Iedere week uitstel kost de vereniging thans geld. Hp kon zich daarom niet met de gang van zaken verenigen. Nadat de wethouder van onderwys nog had verklaard, dat de afwijzing niet met opzet was gebeurd en als zyn mening had uitgesproken, dat het bestuur van de vereniging ge- waarschuwd was, diende de heer Ven tevogel zijn ontslag als raadslid in en verliet de zaal. De heer J. Koops (pvda) verklaar de zich akkoord met de opvatting van B. en W., nu gebleken was, dat men niet strak de voorschriften had aangehouden, maar de nodige cou lance had betracht. Ledental „Dieren in Nood" steeg in 1955 aanzienlijk Tydens de jaarvergadering van de Zeeuwse Vereniging tot Bescherming van Dieren „Dieren in Nood" deelde dé secretaris-penningmeester, de heer J. P. Bakker, mee, dat het le dental in vergeiyking tot het vorig "yk was g 1 t'eniging aan het einde was het cyfer 824. De- jaar aanzleniy: de verenif1 „estegen. Telde begin f955 771^ leden, ze vergadering, die druk bezocht was, werd onder voorzitterschap van de heer J. P. Goeman donderdagavond in restaurant Wöhler te Middelburg gehouden. De heer Bakker kon voorts meedelen, dat over het verslagjaar een batig saldo van 117,90 was be haald. De functie van penningmees ter zal voortaan apart komen te staan van die van secretaris, zo werd besloten. Tot penningmeesteresse werd nu benoemd mevrouw E. A. Faasse uit Middelburg, die de heer L. J. YVigard deze stelde zich niet herkiesbaar opvolgt in 't bestuur. Medegedeeld werd, dat de netto opbrengst van de filmvoorstellingen met „De zoon van Lassie", die on langs onder auspiciën van de vereni ging in de Middelburgse Electro-bio- scoop zyn gehouden, 175.be draagt. Aan deze voorstellingen is ook een opstelwedstrijd verbonden. Voor de vijf beste geschriften, die door het jeugdig publiek worden in gezonden, zijn boeken beschikbaar gesteld. Besloten werd, dat „Dieren m Nood" op de in juni te Domburg te houden Z.L.M.-tentoonstelling met een stand vertegenwoordigd zal zijn. De huis-aan-huis-collecte van de ver eniging zal in Middelburg op 24 en 25 september worden gehouden. Na afloop van dit officiële gedeelte werd nog een drietal films vertoond, o.a. „Op en om de boerdery", 'n rol prent over het leven der vogels en 'n filmpje, dat een indruk gaf van het Zundertse bloemencorso. Een spon tane collecte, om de onkosten van de filmvertoning te bestrijden, bracht 23.50 op. WONINGBOUW. Het gemeentebestuur van IJzendij- ke heeft het initiatief genomen tot het doen bouwen van tien woningen in de omgeving van de Prinsessestraat. Voor dfeze woningen zal een rijkspremie voorden gevraagd. Er blijkt voor deze woningen veel belangstelling te be staan. Er zijn reeds inleidende be sprekingen gevoerd met aannemers en gegadigden. LESJE In het Terneuzense bedrijf kwam steeds één man te laat, zeer tot ver driet en ergernis van zijn collega's. Daarom wilde men liem een lesje ge ven. Men besloot op het moment, dat de late heer de kantooringang pas seerde, de huistelefoon, die vlak bij de deur was opgesteld, te laten rinke len. Automatisch zou dan de laatko mer de hoorn opnemen en dan zou 'n Jan Oradi-achtige collega de stem van de directeur imiteren om de man in-kwestié'eens-flink de waarheid te zeggen! Aldus geschiedde. De man kwam weer eens te laat aan, een ver dekt opgestelde spion gaf een seintje, het toestel rinkelde, de haak werd opgenomen en ochtend-humeurig klonk: „Ja, hallo De plaatselijke Jan Oradi barstte los: „Hoe ter. we reld durf jij zo laat te komen. Jij bent zeker een beetje getikt, niet waar Maar dat moet nu maar eens voor goed klaar zijn En zo ging het nog even verder. Maar plotseling werd hij onderbroken: de deur werd opengerukt en een briesende direc teur tuimelde het vertrek bmnen. Hij was even eerder binnengekomen en hij had de haak opgenomen OUDSTE INWOONSTER. Ter gelegenheid van het feit, dat de oudste inwoonster van Sint- Jansteen, mevrouw de weduwe E. C. PietersMartens uit de Elle- straat woensdag jongstleden haar 95ste verjaardag vierde, bracht het college van B. en W. haar een bezoek. Naast de gebruikelijke ge lukwensen bood het gemeentébe- stuur haar een geschenk aan. WIJKZUSTER VERTREKT Zuster J, C. Golverdingen, die gedu rende 15 jaar als wijkverpleegster van het Groene Kruis te Kruiningen, Hans- weert en Schore is werkzaam geweest, gaat Kruiningen per 1 mei aanstaande verlaten. Als blijk van waardering voor de -ele diensten, die zij in tal van gezinnen verrichtte, bood burgemees ter A. Schipper haar deze week namens de bevolking een geschenk aan, be staande uit zes antieke bordjes, een antieke tin .-n kan en een antieke goudsteenkom. AUTO GELEEND... In de nacht van donderdag op vrij dag werd de Terneuzense gemeente politie door de heer Van der W. wo nende in de Dholensstraat, gealar meerd, dat een zestal zeelieden .op varenden van het in de haven liggende Engelse zeeschip „Petite Hermine", po gingen in het werk stelden om er in de aan hem toebehorende bestelauto van door te gaan. De politie toog op pad meerd, dat een zestal zeelieden, op- kraag. Ze werden ingesloten en nadat in de loop van vrijdag de aangerichte schade aan het portier, de achterdeur en de spiegel van de auto was vergoed, weer op vrije voeten gesteld. „Protest tegen bureaucratie en ambtenarij" Hef ontslag als raadslid van de heer J. P. Ventevogel De heer J. P. Ventevogel, die voor de Christelijk Historische Unie zit ting had in de Vlissingse gemeente raad, heeft vrijdagmiddag na een vrij felle discussie met de wethou der van onderwijs, de heer W. Pop pe (anti-rev.) zijn ontslag ge nomen als raadslid. Over het ver loop van dezè discussie is hiernaast een uitvoerig verslag opgenomen. Naar aanleiding van deze ontslag neming verklaarde de heer Vente vogel ons in een kort onderhoud, dat men zijn ontslagneming moet zien als een protest tegen de bu reaucratie en de ambtenarij. De heer Ventevogel was tot de conclusie gekomen, dat de overheid te weinig respect aan de dag legt voor hetgeen gepresteerd wordt door particuliere verenigingen en instellingen, welker besturen veelal volkomen belangeloos in het belang van de gemeenschap werken. Het initiatief van deze mensen strandt dikwijls op de langzame gang van zaken in de ambtelijke molen. Het was tenslotte de vertraging in het verlenen van medewerking voor de bouw van een chr. kleuterschool. waardoor het verzoek van de betrokken vereniging werd afge wezen die leidde tot het door de heer Ventevogel genomen besluit. Maar daarvóór, zo zei hij ons, was reeds meermalen zijn ergernis op gewekt. bijvoorbeeld door de traag heid, waarmee de plannen voor de huisvesting van de openbare lees zaal werden behandeld en waarmee de beslissingen bij de woningdienst worden genomen. De heer Ventevogel, die in het verenigingsleven tal van functies verricht, verklaarde dit altijd graag te hebben gedaan en ook in het raadslidmaatschap had hij al tijd veel plezier, maar hij wil zijn tóch reeds zo druk bezette tijd niet meer geven aan belangeloos werk voor de gemeenschap, dat door ambtenarij wordt tegengewerkt. Daarom zal hij de raad ook ver zoeken hem ontslag te verlenen als lid van de commissie woonruimte- wet, penningmeester van de Stich ting Sportbelangen, secretaris-pen ningmeester van de Stichting Me disch Centrum en gecomitteerde voor de eindexamens aan de ge meentelijke Middelbare Handels avondschool. Ook ligt hét in zijn be doeling de volgende functies neer te leggen: voorzitter van de Open bare Leeszaal en Bibliotheek, be stuurslid van de Provinciale Ver eniging van Openbare Leeszalen en Bibliotheken, lid van de Commissie Steun Wettig Gezag en secretaris penningmeester van de plaatselijke commissie der Vereniging voor Al- coholbestrijding bij Snelverkeer. ftt; Thans een ruime comfortabele wagen v.a. f. 6375.- Official D.K.W. Dealer Garage. Heyboer v. d. Vijver, Spuiplcin 43, telefoon 89, Breskens. Garage Carels, Clara's pad B 47, teief. 227 (K 1106), Heinkenszand. imp. Hart Nibbrig Greeve N.V. Parkstraat 91 Den Haag V erkeersd.eskund.igen" Zoals destyds gemeld, heb- ben onder auspiciën van dc Middelburgse buurtvereniging ,,'t Zand" de afgelopen winter een aantal bewoners van deze buurt een verkeerseursus ge- volgd. Het initiatief daartoe was genomen door de wacht- meester le klas E. J. Glerum van de Verkeersgroep der Rijks- politie, voorzitter van de buurt- vereniging. Vrijdag 13 april vj werd he examen afgenomen aan 20 kandidaten en vrydag werd bekend, dat zij allen zijn geslaagd ook de journalist, die een kykje kwam nemen cn „gestrikt" werd om mee te doen! Vermeldenswaard is, dat zowel de oudste kandidaat ee 60 jaar als de jongste 20 n jaar het er keurig hebben af- gebracht. Binnenkort zullen de f| diploma's van „Veilig Verkeer" worden uitgereikt aan dit twin- tigtal „verkeersdeskundigen", dat deze niet gemakkelijke proef doorstond. llllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll B.B. oefening te Goes Zes brandweeteenheden, twee groe pen van de opruimings- en reddings dienst uit Goes, Kloetinge, Heinkens zand en Kattendijke namen vrijdag avond deel aan de grootscheepse oefe ning van de Bescherming Bevolking t.e Goes. pe oefening, die speciaal werd ge houden om de rijtijden van de eenhe den uit de omliggende plaatsen te be palen-, omvatte zes uitslaande branden en diverse andere „onheilen". Verder waren er de nodige „instortingen". De commandopost was volledig be zet, terwijl een mobilofoonwagen de gehele, avond door Goes kruiste. Ook de brandweer van Goes deed aan de oefening mee. Na afloop kwamen alle deelnemers in „De Landbouw" bijeen om de opge dane ervaringen onder de loupe te Ingenieur Prov. Waterstaat te Zierikzee benoemd Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 juni 1956 be noemd tot districts-ingenieur bij de Provinciale Waterstaat in Zeeland, de heer ir. A. M. de Graauw te Gouda. De standplaats van de nieuwbenoemde functionaris zal Zierikzee zijn. BUITENGEWONE ZITTING KANTONGERECHT Mr. Van Meerwijk won in Terneuzen veler oprechte sympathie Tydens het door vele autoriteiten bijgewoonde afscheid van de Terneu zense kantonrechter, mr. P. W. C. C. M. van Meerwijk, in verband met diens benoeming te Hilversum, bleek vrijdagmiddag tijdens een buitenge wone zitting in het kantongerechtsgebouw wel zeer duidelijk de grote sympathie, die dc gezagsdrager zich tijdens zijn dertien-jr rige ambtsperio de in Zceuwsch-Vlaanderen heeft verworven. Warme woorden van waarde ring en vriendschap en ook van weemoed over dit vertrek werden door vele sprekers tot de scheidende kantonrechter gericht. Zelf verklaarde de lieer Van Meerwijk, dat het niet louter vreugde was, die hem bij dit afscheid be zielde. Na de opening van de zitting zei mr. Van Meerwijk in een afscheids woord, dat het wel duidelyk is, dat hij zulk een langdurig verblijf door vele banden met Terneuzen en omge ving verbonden is., Spreker dankte de waarnemers voor het vele werk. Hij sprak als zijn overtuiging uit, dat het kanton Terneuzen het komende interregnum in alle gerustheid tege moet kan zien. Tot de pachtkamer zei mr. Van Meerwijk, dat de beraad slagingen steeds in een sfeer van vriendschap gehouden worden. Hij prees de grote kennis en het begrip van de leden der kamer, die hij ver volgens dankte voor hun werk en de ondervonden vriendschap. Waardering voor O.M Aan het openbaar ministerie, ver tegenwoordigd door mr. Th. .Lebret, had mr. van Meerwijk de prettigste herinneringen. Hy noemde mr. Lebret een hoffelijk debatter. De griffie had spreker aangetroffen onder leiding van zijn vriend, mr. II. van der Belt, thans kantonrechter te Zierikzee, en deze had de griffie opgebouwd op een wijze, die met genoeg geloofd kan worden. De griffie is blijven lopen zo als vroeger het geval was en het per soneel heeft gewerkt op een wijze, die van naarstige plichtsbetrachting getuigt. Ook de deurwaarder, de heer M. M. J. de Graaf dankte spreker voor diens yver. en weimenen, waar na hij wees op de goede betrekkingen met de prakticijns en met het nota riaat. Met veel lof en waardering sprak mr. Van Meerwijk vervolgens over het werk van de gemeente, de rijks politie en de Koninklijke Marechaus see. Verder dankte hy het gemeente bestuur voor de steeds ondervonden medewerking. Na zich tenslotte nog te hebben gericht tot de collega* de concierge, de heer Bierens, en de vertegenwoordigers van de pers, ein digde mr. Van Meerwijk zijn toe spraak met de bede, dat God allen zal zegenen in persoon, werk en huis, en dat het Terneuzense kantonge recht nog lang zal mogen staan als een waarborg voor orde, recht en bil lijkheid. De oudste plaatsvervangende kantonrechter, mr. G. Tichelman, getuigde van de weemoed, die hem bij dit vertrek vervulde. Hij noemde mr. Van Meerwijk een nian met een buitengewoon besef voor stijl en decorum, maar spoe dig had men onder alle plechtsta tigheid de warme klop van een menselijk hart kunnen waarne men. De weldra ingeburgerde kantonrechter is dan ook tot een vrederechter geworden, die even als vele anderen vóór hem met droefenis en warme dankbaarheid vertrekt. Mr. Tichelman noemde de vertrek kende kantonrechter de verreweg meest consciëntieuze die hij in zijn Nederlands oudste gasdirecteur, de heer W. C. Loggers,te Yersehedie 10 mei 82 jaar wordt, gaat op 1 mei aanstaande met pensioen. Vrijdag middag ontving hij bezoek van bur gemeester A. C. Willemsen, de beide loethouders, de leden van de gascom- missie en de technische ambtenaar van de G.M.Z. Burgemeester Willem sen overhandigde de heer Loggers bij die gelegenheid een geschenk onder couvert. Foto P.Z.C.) Landelijk congres ziekenhuiswezen De stichting „Het Nederlandse Ziekenhuiswezen" zal op vrydag 11 en zaterdag 12 mei a.s. in „Britan nia" te Vlissingen haar derde lande lijke ziekenhuiscongres houden. Na de opening van het congres door de voorzitter der stichting, mr. J. A. H. J. van der Dussen, staan voor vrijdag o.m. op het programma enkele inlei dingen, een ontvangst door het Vlis singse gemeentebestuur en een uit voering door het Westkappelse da meskoor. Zaterdag is er een inleiding met discussie en een excursie naar het Juliana-ziekenhuis te Terneuzen. (Slot van pag. 1) trein Zeeland binnenrijden: nu klapt de muizenval dicht. Maar zij, die van dit gewest houden, genieten altijd weer als zij de bocht van Woensdrecht gepas seerd zijn". De commissaris had wel eens gehoord, dat in de con cessie voor de Zeeuwse lijn Mid delburg als eindpunt werd ge noemd, „met een zytak naar Vlis slngenMaar om de Vlissin- gers niet te ontstemmen zei spre ker, dat men de rijksweg ook tot Vlissingen kan laten lopen, met een zijtak naar Middelburg In het kort releveerde de commissa ris de geschiedenis van de Zeeuwse lyn, waarby hij aandacht schonk aan oorlog, bevrijding en vooral ook aan de ramp. Hij getuigde daarbij van zijn groot respect voor al datgene, wat aoor de N.S. in Zeeland was gepresteerd. Over de elektrificatie zei de com missaris: „Als voorzitter van de raad van de P.Z.E.M. dank ik U, meneer Vakkundige plaatsing. Gratis demonstratie. MIDDELBURG Tel. 3373 de president-directeur, voor de klan dizie van de stroomlevering". Hij her innerde aan de Britse spoorweg-ex pres „The flying Schotchman" en hoopte, dat er nog eens een Zeeuwse expresse zou komen: „De vliegende Zeeuw". „Wellicht is dan de export van Zeeuws intellect naar andere de len van Nederland en U bent daarvan een voorbeeld, meneer de president-directeur niet langer meer nodig!" Hierna werd een rondgang gemaakt langs de paviljoens van de Neder landse Heide Mij dc president-di recteur van deze instelling, ir. H. J. A. Hendrikx, was eveneens aanwezig van de Spoorwegen en over Minia- tuur-Walcheren, waarna men zich ingericr spoorweg-expositie, waarbij de biblio thecaris, de heer H. Pieters, voor een vakkundige toelichting zorgde. Met dit bezoek waren de openingsplech tigheden teneinde. Ir. Den Hollander maakte de reis naar en van Middel burg met de directie-trein van zyn bedrijf. Spoorweg-expositie De spoorweg-expositie in de provin ciale bibliotheek te Middelburg zal ook maandag (koninginnedag) zijn ge opend. De tentoonstelling is te be zichtigen op dezelfde ur enals op werkdagen. loopbaan had meegemaakt, en die de impopulariteit van de civiele recht spraak in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft opgeheven. Steeds meer had spreker mr. Van Meerwyk leren waarderen en hoogachten om diens menselijk heid, plichtsbetrachting, ijver en de wijze, waarop hij zijn taak vervulde. Tenslotte wenste hij hem Gods zegen toe. Namens de pachtkamer sprak, de heer J. W. Scheele, die dankte voor de wijze, waarop mr. Van Meerwyk zyn ambt vervulde. Hij betrok in zyn waardering de gehele Zeeuws-Vlaam- se boerenstand. De ambtenaar van het O.M., mr. Lebret, gaf een kort overzicht van de verhouding tussen het O.M. en de rechter, waarna hH de kritische zin en de kennis van het motorisch verkeer van mr. Van Meer wyk prees. Na er op gewezen te heb ben, dat deze voor wat betreft de be straffing van verkeersovertreders een primeur heeft gehad, die later elders in Nederland werd overgenomen, wenste hjj mr. Van Meerwijk verder een prettige carrière toe. De heer W. Galle zei, dat het grif- fiepersoneel met gemengde gevoelens de benoeming had vernomen, daar men thans een waardig en kundig magistraat verliest. Steeds zal het personeel dankbaar blijven voor de prettige verstandhouding en hij bood namens dit personeel als blyvendè herinnering een fraaie ingelyste foto aan. Verdere sprekers Hierna spraken nog mr. F. W. Adriaanse, namens de raad van toe zicht van de orde van advocaten in het arrondissement Middelburg en namens de ZVU, notaris A. T. Ver biest, namens de notarissen in het kanton, die daarbij een boekwerk a bood, kapitein D. F. W. de Haas v_.._ de Kon. Marechaussee, wethouder J. den Hamer namens het gemeentebe stuur, en de inspecteur van de regi stratie en successie, de heer J. Ter louw. Hierna was er gelegenheid tot persoonlijk afscheidnemen. Behalve door bovengenoemde spre kers werd deze zitting bygewoond door vertegenwoordigers van de ge- reehtelyke instantie, de korps chef van de Terneuzense ge meentepolitie en de districtscomman dant van de rykspolitie, leden van de pachtkamer en de bali en vertegen woordigers van verscheidene organi saties en instellingen. HAZETFA BRIEKEN TE ZEVENBERGEN VANDAAG. Middelburg Electro: „The bridges at Toko-Ri", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Love me or leave me" (cinemasc.), (14 jr.), 20 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie over herverkaveling, 9—18 uur; Molen water: „Miniatuur Walcheren", 10—23 uur; Graanbeurs Dam: Postzegelruil beurs „Philatelica", 14—17 uur. Vlissingen Alhambra: „Razzia", (18 Jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Besmeurde lief de", (18 jr.), 19 en 21 uur; Concertge bouw: Spoorweg Toneelvereniging „Het Mannion Mysterie", 20 uur. Goes Grand: „Om 50.000 dollar", (14 Jr.), 19 en 21 uur; Prins van Oranje: Jubi leum-uitvoering Ned. Padvindersgilde, 19.30 uur. MORGEN. Middelburg Electro: „Fra Diavolo", (a. 1.). 15.30 uur; als vandaag, 19 en 21.15 uur: Schouwburg: als vandaag, 14.30, en 20 uur; Molenwater: als vandaag, 10 —23 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag. 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: „Het fort der wrake", (14 jr.), 15 uur; als vandaag 19 en 21 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2