Nederlands oudste gasdirecteur in Yerseke - gaat met pensioen PREDIKBEURTEN WALCHEREN WistU... A.Cvan der Rest BOUW GOEDGEKEURD VAN TWEE NIEUWE KLEUTERSCHOLEN ZATERDAG 28 APRIL 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 TWEEËNZESTIG JAAR IN HET GAS B. en W. dankte vergrijsde ambtenaar voor zijn werk DE OUDSTE GASDIRECTEUR VAN NEDERLAND misschien wel van de gehele wereld g: -t per 1 mei a.s. met pensioen. Op de tiende van de volgende maand bereikt de heer W. C. Loggers de respectabele leeftijd van 82 jaar. Maar dat laatste zou men hem nog niet aanzien. Hij is nog in vele opzichten vitaal en hij voelt zich helemaal niet oud. De heer Log gers die in 1911 de gasfabriek kwam bouwen en haar sindsdien heeft ge leid, heeft dit bedrijf ook overleefd, want vorig jaar is ook Yerseke op lan ge afstandsgas van Sluiskil overgeschakeld. De ovens in de eigen fabriek werden gedoofd en de slopers kwamen om het levenswerk van de heer Dog gers achterhaald door de ontwikkeling van de tyd af te breken. Nog enkele maanden was de oude directeur in dienst om bij de liquida tie behulpzaam te zijn, doch per 1 mei a.s. heeft hij thans ontslag aan gevraagd, wat hem vanzelfspre kend op de meest eervolle wijze is verleend. Vrijdagmiddag kwam burgemeester A. C. Willemsen met de beide wet houders en de leden van de gascom- missie, alsmede de technisch ambte naar, van de G.M.Z. de heer P. C. Ambachtsheer, op bezoek bij de fami lie Loggers, om de letterlijk en fi guurlijk in het bedrijf vergrijsde amb tenaar nog eens bij herhaling dank te brengen, voor het vele dat hij deed in het belang van de gasfabriek en voor Yerseke in het algemeen. „De laatste draad moet thans doorgesne den worden", zo merkte de burge meester op. Naast weemoed, mag er echter ook reden tot grote dank baarheid zijn voor de heer Loggers, die het werk dat hem lief was, nog zo lang heeft kunnen voortzetten. Naast tegenslagen, heeft het werk ook veel voldoening gegeven. De bur gemeester hoopte, dat de scheidende ambtenaar, nog tal van jaren met zijn echtgenote van c_n goede levens avond zal mogen genieten. Als ge schenk overhandigde hij de heer Log gers een enveloppe met inhoud. Herinneringen Wethouder P. de Koeijer, die sinds 1919 in de raad zitting heeft en dus vele jaren de arbeid van de heer Log gers heeft gevolgd, haalde nog enke le herinneringen op, waarbij ln het bijzonder een van de hobbies van de gasdirecteur belichtte. Dat Yerseke nameljjk zoveel fraaie bloemperken rjjk is, dankt men voor een zeer Nog geen uitnodiging Tour de France voor Nederland Ook Goddet weet van weinig rooskleurige positie in ons land Naar gebleken is, heeft Konink lijke Nederlandse Wielren Unie nog geen uitnodiging ontvangen voor Ne derlandse deelneming aan de Ronde van Frankrijk van dit jaar. In het al- femeen komen de invitaties voor de our aan het begin van het jaar bin nen. Thans echter is noch bij de K. N.W.U., noch bij de heren Kees Pel- lenaars of Piet van Ierland bericht hierover binnen gekomen. Verschei dene andere landen, zoals België, Zwitserland en Italië, hebben reeds een uitnodiging van de directeur van de ronde, de heer Jaques Goddet in hun bezit. Omtrent het uitblijven van de aan bieding tot deelneming aan Neder land, zei Kees Pellenaars, dat de si tuatie hem ook heeft bevreemd, maar dat hij niet zonder meer gelooft, dat Nederland dit jaar zal worden over geslagen. „Wel ligt het voor de hand aldus Pellenaars, „dat men ook in Frankrijk op de hoogte is van de weinig rooskleurige positie, waar in wij ons hier met de beroepswieler sport bevinden. Ik heb daar trouwens zelf verleden jaar een boekje over open gedaan en zelfs gesproken van een „failliete zaak". Op het ogenblik zitten wij nog steeds moeilijk en Goddet weet dat natuurlijk ook. Ik had het plan, naar de Ronde van Italië te gaan met een aantal jongere renners en naar de Tour in ieder geval met een kern van meer ervaren coureurs. Mocht het zo uit lopen, dat vvij dit jaar in de Tour de France verstek moeten laten gaan en dat zal ik binnen veertien dagen moeten weten dan zal ik een zo sterk mogelijke ploeg voor de Ron de van Italië samenstellen, dus ook met renners, die ik op het oog had voor de „Ronde van Frankrijk zo besloot Pellenaars. Scheepvaartben ch t er? Vlissingen aangekomen op 26 april: El- da, Londen. Vlissingen vertrokken op 26 april Corsi ca, Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen op 26 april: Gre, Londen: Trio I, Glochester: Al'oion, Boston Lines: Libetry, Harlingen: Doris, Hamburg: Baarn, Hamburg; Aarden- burgh, Rotterdam: Att S, Rotterdam: 21 april: Tiba, Bremen: Antarse, Swansea: Finlandia, Rotterdam; Alderamin, Bre men; Veritas, zee/Terneuzen; Rlni, Lon den. Gepasseerd van Antwerpen op 26 april: Celebes, Southampton; Roode Zee (slb.) met sleep, zee: Ootmarsum, New Orleans; Heemskerk, Stockholm; Hoop op Zegen, Kopenhagen; Mars, Gothenburg; Donge- dijk, Rotterdam; Hondsbosch, Kings Lynn; Maaskerk 8, Amsterdam: Neerlandla, Car diff; Citadel, Denmark; Marghareta, Rot terdam: Catharina, San Malo; Glory, zee; Arnoudspolder, Rotterdam; Tara, Rotter dam; Mavmere, Londen; Union, Dublin; Anna. Rotterdam; Saba, Bremen: wegro, Helsingborg; 27 april: Flamingo, Col chester: Neptunus, Esbjerg: Zeevaart, Hull; Kora, Jersey; Spirit, Goole. Officiële publikaties MIDDELBURG. OPHALEN HUISVUIL. Het huisvuil van de wijle van maandag 30 april a.s., zal worden opgehaald op dinsdag 1 mei a.s. De directeur van gemeentewerken. groot deel aan de heer Loggers, om dat deze de stuwende kracht is ge weest. Daar hij na zijn pensionering niet zal gaan stilzitten hoopte de heer De Koeijer, dat de heer Loggers als adviseur voor de plantsoenen zijn diensten aan de gemeenschap van Yerseke zal blijven geven. Wethou der J. Koster sprak nog een woord, waarna de heer Loggers het gemeen tebestuur dankte en daarmee was het officiële gedeelte afgelopen. De bjjna 82-jarige had afscheid genomen van zyn ambtelijke loopbaan. Natuurlijk gingen deze middag de gedachten nog eens terug want vertellen kan de heer Loggers als de beste! om daarbij tot zelfs in het Thuringer- woud in Duitsland terecht te komen, waar ruim vijftig jaar geleden een burgemeester een standbeeld voor de heer Loggers heeft willen oprichten. Althans, in ieder geval heeft hij ge zegd, dat deze jonge Nederlander het verdiende. Dat zat namelijk zo. De heer Loggers bouwde er een gasfabriek, doch deed de sugges tie om voor het daar steeds weg stromende water een leiding naar het tegen de bergen gelegen dorp aan te leggen. De raad vond het prachtig en de heer Loggers voer de zijn waterleidingplannen uit. „Ik verpafte wel driehonderd gul den aan dynamiet in die harde rotsen en er moest zeker tweehon derd mark aan vernielde ruiten worden vergoed. Ieder die maar met een kapotte ruit zat, schreef dit toe aan de explosies". Het werk kostte 280.000 Mark, maar toen alles klaar was, kwam men tot de ontdekking dat aan de Landrat vergeten was om toestemming te vra gen. Men kreeg toen geen subsidie, daagde de burgemeester. Totdat de heer Loggers eens met de Landrat ging praten en het dorp tóch de helft van de kosten vergoed kreeg. Daar mee „verdiende" hij zijn standbeeld, dat er niet kwam Installatie burgemeester van Zierikzee Het ligt in de bedoeling dat de nieuw benoemde burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmeester, vrijdagmid dag, 18 mei geïnstalleerd zal worden. Na de installatie zal er feest zijn in de stad, waarvan de voorbereiding in handen gegeven is van de Zierikzeese oranjevereniging. Briuw van inrichting „Ter Poorte" werd aanbesteed Vrijdag werd op „Der Boede" in Koudekerke aanbesteed het bouwen van het tehuis voor psychisch gestoor de bejaarden van de Stichting Ver pleeg- en Rusthuizen „Walcheren". Deze inrichting, waarover vrijdag uit voerig werd bericht, zal de naam „Ter Poorte" dragen. Ingeschreven werd als volgt: 1 fa. Boersma, Den Haag 1.984.000; 2 fa. Boele Van Eesteren, Den Haag 1.631.000: 3 fa. Korte- weg, Breda 1.537.000; 4 fa. Ebbinge, Enschede 1.663.000; 5 fa. Versluys, Middelburg 1.657.000; 6 fa. Sieme- rinck, Wierden 1.576.000; fa. Chris- tiaansen, Vlissingen 1.497.000. De be groting, die het architectenbureau irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hooft had op gemaakt, bedroeg in totaal 1.557.000, zodat de laagste inschrijver dus 60.000 beneden dit bedrag is geble ven. De gunning is nog aangehouden. Weinig mosselzaad Het bedrijfschap voor visserijproduk- ten heeft de resultaten bekend ge maakt van het onderzoek, dat is in gesteld naar het voorkomen van mos- selzaadbanken op het Friese Wad en het Groninger Wad. De mosselzaadvisserij aldaar zal 2 mei aanvangen en duurt tot 18 mei. De resultaten van het ingestelde on derzoek zijn niet geruststellend. Van nieuw mosselzaad is slechts op een of twee plaatsen sprake. Jonge of half was mosselen zowel als oude mosse len komen op enkele plaatsen in be perkte hoeveelheid voor. Waar het mosselzaad, dat in het najaar van 1955 op verschillende- plaatsen voorkwam, gebleven is, is een raadsel. Men hoopt, dat de mos selkwekers zelf op hun speurtochten over het Wad nog zaadbanken ont dekken. die thans nog niet bekend zijn. Gebeurt dit niet, dan zal de op handen zijnde zaadcampagne voor velen een mislukking blijken te ziin. Middelburg De J.V.'s en M.V.'s zetten „Rumigny" op de planken „Intrigues en complotten" in en om het oude Franse kasteel „Rumig ny" vormden de hoofdschotel in E. S. Willartz' toneelstuk Rumigny", dat donderdag op de ontspannings avond van de Middelburgse meisjes- en jongelingenverenigingen op G.G. in het Middelburgse Schuttershof ten tonele werd gevoerd. De oude kasteelheer graaf Armand Chateauvieux, uitstekend ver tolkt door Bram Dourleyn, die het leven door de ogen zijner voorvade ren beziet, weigert zijn bezittingen, die zwaar belast zijn, van de hana te doen en leeft in sobere omstandighe den met zijn zuster Clothilde An nie van Kamer en zijn oude huis knecht Octave, een goede vertolking van Wim Riemens, in zijn van mo dern comfort verstoken landgoed. Totdat zijn dochter Odile, die in Parijs studeert, goed gebracht door Riet Brouwer, mte een aantal mede studenten een vakantie thuis door komt brengen. Onder deze studenten bevindt zich een rijke Amerikaanse jongeman, Mike Ashley, zeer ver dienstelijk op de planken gebracht door Piet de Vlieger, die bü aandach tige beschouwing van het kasteel er een studiecentrum van wil maken. Ook de overige bezoekers, Odile incluis, zijn vóór dit Amerikaanse plan, maar de burchtheer, zijn neef, de verloofde van Odile, Catulle de Chateauvieux, verdienstelijk ver tolkt door Jan Goedbloed, en zijn zuster zijn er fel tegen gekant. Béi de laatsten kunnen echter voor dit plan gewonnen worden en als de moeder van Odile, de gravin, die reeds jaren geleden de „voorvader lijke" sfeer ontvluchtte, terugkomt is de graaf eindelijk te vermurwen de Amerikaan het kasteel te verkopen. Met zijn familie 'lean hij op het land goed, dat verbouwd en gemoderni seerd wordt, blijven, wonen. Maar voordat het zover is verbreken Odi le en Catulle hun uit berekening aan gegane verloving en verloven zich respectievelijk met de Amerikaan en een studente. Voor deze verdienstelijke opvoe ring bestond een goede belangstel ling. Decor, kostuums en grime wa ren uitsteken I verzorgd. De heer J. Watt.el sprak een openingswoord. Programma Koninginnedag gewijzigd. Het programma voor de viering van Koninginnedag in Middelburg, maan dag 30 april a.s., is nog met enkele evenementen aangevuld. Onder auspi ciën van de Koninklijke Vereniging „Uit het VolkVoor het Volk" zal na melijk de Accordeonvereniging „Con- brio" uit Middelburg onder leiding van de directeur, de heer J. de Schrijver, van 14.30 tot 15.45 uur op de Markt concerteren. In de middaguren zal er nog een concert zijn op de Markt, want van 16 tot 17.30 uur speelt het muziek corps van het Leger des Heils Mid delburg onder leiding van kapelmees ter D. J. de Graaf. Collecte De Emmabloemcollecte heeft in Middel burg een totaalbedrag van 1009.85 opge bracht. Vorig jaar bedroeg de opbrengst 792,52. Lezing voor middelbare en hogere technici. Voor het Nederlands Instituut van Middelbare en Hogere Technici, kring Zeeland, werd donderdagavond in de koffiekamer van het P-Z.E.M.-kan- toorgebouw aan de Poelendaelesingel te Middelburg door de heer G. Gaik- hoi'st te Vlissingen een'lezing gehou den over „Telecommunicatie-mrich- tingen in dienst van elektrisiteitsbe- drijven." N.C.V.B. 't Zond bijeen Onder leiding van de presidente, me juffrouw C. J. Augustijn, kwam de afdeling 't Zand in Middelburg van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond bijeen. In haar openingswoord gewaagde de presidente met dank baarheid van de bloei der vereniging. In 5 jaar steeg het ledental van 27 tot 76. Tjjdens deze bijeenkomst werd een aantrekkelijk programma uitge voerd, dat werd afgewisseld met zang van een koortje. Jaarvergadering N.C.G.B. De afdeling MiddelburgVlissin gen van dc Nederlandse Christelijke Grafische Bond hield donderdagavond haar jaarvergadering in café-restau rant „Suisse" te Middelburg, onder voorzitterschap van de heer J. Marijs uit Vlissingen. Na het uitbrengen der jaarverslagen van secretaris en penningmeester memoreerde de voor zitter, dat de afdeling Vlissingen in 1915 werd opgericht en de afdeling Middelburg drie jaar later. Na enkele jaren werden beide afdelingen vere nigd, zodat nu het veertigste jaarver slag kon worden uitgebracht. Hieruit bleek, dat het ledental thans 45 be draagt. Spreker heette enige nieuwe leden welkom en feliciteerde vervol gens de heer J. Willeboordse, die eni ge tijd geleden 25 jaar lid van de af deling was en 't gouden insigne van het Christelijk Nationaal Vakverbond ontving voor 25 jaar trouwe dienst. Na afhandeling der huishoudelijke za ken hield de heer Willeboordse een interessante causerie over de arbeids voorwaarden en -verhoudingen in de bekende drukkerij Plantijn te Ant werpen in vorige eeuwen. Nadat de voorzitter had meegedeeld, dat het bestuur van plan is het komende na jaar weer een familie-avond te hou den, sloot de heer C. Suurmond met gebed. Sint Laurens Viering koninginnedag De oranjevereniging te Sint Lau rens onthaald de kinderen van Sint Laurens op koninginnedag op een filmvoorstelling om 10 uur in het vergaderlokaal. Om half 12 is er een ballonwedstrijd op het sportterrein. Advertentie dat vele ernstige beenklachtcn niet zouden voorkomen, wan neer ttJdig en regelmatig de juiste elastieken kousen gedra gen werden In de Speciaalzaak A. O. VAN DER REST GOES worden U dié kousen geadviseerd die in uw geval no dig zijn Wacht niet tot het erger wordt maar ga er zo spoedig mogelijk om. Ze worden vak kundig aangemeten. Lange Kerkstraat, Goes Telefoon 2468 (K 1100). Zo nodig ook bezoek aan huis op Walcheren, Zuid-Beveland en Tholen. De Emmabloemcollecte heeft in St. Laurens 99 opgebracht. De Emmabloemcollecte heeft te Koudekerke (W.) 73,53 opgebracht. De collecte, die in Koudekerke ten bate van Simavi werd gehouden, heeft 61,90 opgebracht. wvwww^wwvws/wwv Vlissingen Jaarvergadering „Mercurius" Donderdagavond hield de afdeling Vlissingen van de algemene bond „Mercurius", bedrijfsbond voor de handel, het bank- en verzekeringswe zen en de vrije beroepen, haar jaar vergadering in de bovenzaal van café Muller te Wissingen onder voorzit terschap van de heer C. J. Mom maas. Als afgevaardigden naar het bondscongres van „Mercurius", dat op 28 en 29 mei in Amsterdam wordt gehouden, werden aangewezen de he- C. J. Mommaas, W. J. Bouff en J. de Nooijer. De aftredende bestuurs leden, de heren W. N. Bouwman, A. Wolf en W. J. Bouff werden herko zen. Door overkomst van 21 leden van de C.B.T. was het gewenst het bestuur met twee leden uit te brei den. Hiervoor werden gekozen de heer J. Klaassen en, als oud-C.B.T.- er, de heer W. Cysouw. In de kas- en controlecommissie werden be noemd de heren F. Koster en T. Kwant. Het financieel overzicht over 1955 gaf aan ontvangsten en uitga ven een bedrag van f 1212,84 te zien. Het batig saldo bedroeg f 232,49; het saldo per 1 januari 195o was f 85,09. Op de oegroting voor 1956 staat voor ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 7o0 en een post onvoorzien van f 37,50. Optochten op 30 april De optocht van de Bond van Buurtverenigingen „Oranje en Vlis singen", die op 30 april door de straten van Vlissingen zal trekken, zal om half drie van de Zeilmarkt vertrekken en de volgende route volgen: Wal- straat, Betje Wolffplein, Glacisstraat, v. Dishoeckstraat, Paul Krugerstraat, Irïslaan. Anjelierenlaan, Bloemenlaan, Hoge Weg, Koudekerkseweg. Sotte- gemstraat, Bonedijkestraat, Brouwe- naarstraat, Paul Krugerstraat, Bad huisstraat, Betje Wolfplein, Coosje Buskcnstraat, Spuistraat, Gasthuis straat, Slijkstraat en Grote Markt. De muzikale rondgang, die om half tien 's avonds, na het concert, van het Bellamypark vertrekt, gaat langs de volgende straten: Nieuwendijk, Wal- straat, Betje Wolfplein, Hobeinstraat, Kasteelstraat, v. Dishoeckstraat, Paul Krugerstraat, Bloemenlaan, Hoge Weg, Koudekerkseweg, Badhuisstraat, Coos je Buskenstraat, Spuistraat, Bree- straat. Examen. De heren F. Kwekkeboom en J. J. Ie Bleu slaagden voor tweede stuur man G.H.V.; de heer P. van Anraad behaalde het diploma B I voor seheepswerktuigkunde. De heer W. van den Berg behaalde het diploma C I (met lof) voor seheepswerktuig- kuhde. Alle geslaagden zijn leerlin gen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Zoutelande Koninginnefeest De oranjevereniging te Zoutelan de biedt de kinderen op koninginne dag maandag des middags in „Middendorp" een cabaretvoorstel ling aan, die zal worden verzorgd door het gezelschap Rien de Jonge. Des avonds is er een voetbalwed strijd, die wordt gevolgd door een muzikale rondwandeling door het dorp. Besloten wordt met een con cert vanaf de muziektent. Walcheren ZATERDAG 28 APRIL. Ned. Herv. Kerk. Middelburg (Koorkerk) 88.30 Interk. avond gebed; Vlissingen (Eng. Kerk) 7.30 8 Interk. avondgebed. Zevcndcdags Adventisten. Vlissin gen 9.15 ds. De Raad, 10.15 Bijbel studie. ZONDAG 29 APRIL. Ned. Hcrv. Kerk. Aagtckcrke 10 en 2.30 ds. Theunissen (H. Doop); Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey; Biggekerkc 9.30 en 2 ds. Abbing; Domburg 10 en 7 ds. Van Willens- waard; Gapinge 10 ds. Wisse; Grijpskerke 10 ds. De Boer, 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 2 ds. Van Woerden; Koudekerke 10 ds. Hoff man, 10 jeugdkerk, 2.30 vic. De Meij; Vliss.straat 7 vic. De Meij; 't Zandt 10 vic. De Meij, 10.15 jeugd kerk, 7 ds. Hoffman; Meliskerke 2.30 ds. Hoffman: Middelburg Nw. Kerk 10 ds. v. Woerden, 7 ds. Aalders; Oostkerk 10 ds. v. d. Werf (jeugd dienst); Engelse Kerk 10 (jeugd kerk) ds. v. d. Linde; Koorkerk 10 prof. dr. Beek; Nieuw- en St. Joos- land 10 ds. Van Haarlem, 7 ds. Kwast (jeugdd.); Oost- en West- Souburg 9.30 en 11 ds. Van Duijne, 7 ds. Wagener, (jeugdd.) 9.30 jeugd kerk in Concordia; Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 ds. Johannes (jeugd dienst); Ritthem 10 ds. Van 't Hof, Ritthem Feestavond oranjevereniging De oranjevereniging „Oranje Bo ven" te Ritthem hield in „Ons Dorps leven" haar jaarlijkse feestavond. De voorzitter, de heer Joh. de Visser, heette de vele aanwezigen welkom. In het bijzonder de burgemeester en wethouders en de leden van het to neelgezelschap „Contact" uit Sou burg, die het programma van deze avond verzorgden. Het gezelschap voerde het uit drie delen bestaande toneelstuk „Wespennest" op. Op har telijke wijze dankte de voorzitter de toneelgroep aan het einde van deze geslaagde avond. Als bljjk van waar dering werd een geschenk onder cou vert aangeboden. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden. Op ver zoek van de dirigent van „O.N.D.A." deelde de voorzitter mee, dat op de verjaardag van H.M. de Koningin 's avonds een concert zal worden gege ven. Gapinge Feestavond De hervormde jeugdclub „De Voor trekkers" te Gapinge hield onder lei ding van ds. De Boer een feestavond voor genodigden en begunstigers. De avond, die geheel gevuld was met mu ziek, zang en toneelstukjes, viel zeer in de smaak. Vooral het toneelstuk „Het huishouden van de kolonél", dat op vlotte wijze werd vertolkt, oogstte een dankbaar applaus. Ds. De Boer sprak aan het slot een dankwoord. Ongeval De landbouwersknecht J. H. te Bruinisse viel bij zijn werkzaamhe den op de hofstede van de heer K. te Bruinisse van een boerenwagen.- Met inwendige kneuzingen moest hij naar zijn woning worden vervoerd, waar dokter Quaak eerste hulp ver leende. Examen Voor het diploma schipper op de ruime vaarwateren en kanalen slaag den de heren J. A. Riedqk en W. van Damme te Yerseke, J. Noesker te Hansweert. A.Slingerhand te Wemel- dinge, J. van Koeveringe te Krab- bendijke. Allen zijn leerlingen van de Binnenvaartschool te Yerseke. De heer W. Jumelet te Bruinisse behaalde het vakbekwaamheidsdiplo ma drogist. Collecte Dc huis-aan-huis collecte ten bate van Simavi heeft te Sluis een be drag van f 148,65 opgebracht. De Emmabloemcollecte bracht te Kattendijke f 18,94 en tc Wilhelmi- nadorp f 34,90 op. RAAD OOST- EN WEST-SOUBURG Jeugd heeft geen ruimte om „balletje te trappen" De gemeenteraad van Oost- en West Souburg heeft zich vrijdagmid dag zonder discussie verenigd met een voorstel van B. en W. om de Stichting Beatrix-Kleuterschool me dewerking te verlenen tot de bonw van een bijzondere kleuterschool in West-Souburg. Een voorstel om te komen tot de bouw van een openba re kleuterschool werd eveneens zon der hoofdelijke stemming aangeno men, hoewel de heer W. Huson (ar) zich afvroeg of er wel behoefte aan een dergelijke school bestond. De voorzitter, burgemeester A, H. S. Stemerding, antwoordde hierop, dat de kleuteronderwijswet verplicht om bij de behandeling van een aan vrage tot medewerking aan een bij zondere kleuterschool, tegelijkertijd te beslissen over het stichten van openbaar kleuteronderwijs. Gezien de verhouding van de aantallen leer lingen, die openbaar- en die bijzonder lager onderwijs volgen, heeft B. en W. gemeend, dat er ook voor open baar kleuterschool wel plaats was. Bij het vaststellen van het aantal speel-werklokalen (4) is eveneens van deze verhouding uitgegaan. Vol gens schatting zullen namelijk 111 van de 266 kinderen tussen de 4 en 6 Jaar een openbare kleuterschool be zoeken. Na deze uitleg aanvaardde de raad het voorstel. Aan de Centra le Dienst voor Bouw- en Woningtoe zicht zal opdracht worden verstrekt om een plan voor de bouw op te stel len. Toen het voorstel aan de orde kwam om grond aan de Van Ste- vinckstraat te verkopen aan de Staat, wilde de heer Huson weten wat er met deze grond zou gebeu ren. Er komt, aldus de voorzitter, een groepsbureau van de rijkspo litie met twee erbij behorende woningen. Het zelfde raadslid informeerde toen een voorstel om aan de diaconie van de Nederlandse Hervormde Gemeen te een bijdrage van 500 te verstrek ken voor de verbouwing van het pand Paspoortstraat 6 ter tafel kwam, of er veel aan de zijns inziens aardige gevel zou veranderen, maar de voor zitter stelde hem gerust door te ver klaren, dat B. en W. het bouwplan met argusogen zouden bekijken. Aan het gemeentepersoneel zal over 1955 een uitkering van 3worden toegekend. Bjj de rondvraag informeerde de heer B. Koole (ar) of er een regeling gemaakt kon worden voor het ophok- ken van duiven. De heer Huson wilde weten of er niets gedaan kon worden voor de jeugd, die graag een balletje trapt. Hij dacht hierbij aan het voet balveld voor junioren, waar de niet bij een vereniging aangesloten jon gens onder toezicht zouden kunnen voetballen. De voorzitter antwoord de hierop, dat er zijns inzien te veel kapitaal in het sportveld is geïnves teerd om dat onoordeelkundig te la ten bespelen. „Laten wij hopen dat er voor de jeugd spoedig een stuk frond braak komt te liggen", aldus urgemeester Stemerding 2.30 ds. de Groot: Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. De Boer; St. Laurens 10 en 2.30 ds Kalkman; Vecrc 10 ds Don; Vlissingen St. Ja- cobskcrk 10 ds. Kloosterman, 5 ds. Maas; Engelse Kerk 9.30 kerk voor jongeren; Johanneskerk 10 ds. De Groot (II.Doop), 7 ds. van 't Hof; Havendorp 10 ds. Maas; Vrouwen polder 2 ds. v. d. Wind; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelan de 9.30 ds. Wagener, 7 ds. Van Duy- ne (jeugdd.). Egllsc Wallonne. Middelburg 10.30 (l'Eglisc mennonite) M. Ie Pasteur le Gras. Gcrcf. Kerk. Middelburg (Hof- plclnkerk) 9.30 ds. Van Til, 2 ds. Meister, 5 ds. Meister, (Noorder- kerk) 9.30 ds. Meister, 5 ds. Van Til; Luth. Kerk 7.15 geen dienst; Arne muiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 leesd., 2.30 ds. Dondorp; Gapinge 9.30 en 2 ds. Van Wouwe; Grypskerke 10 leesd., 7 ds. Don- dorp; Koudekerke 9.30 ds. Elshout, 2.30 ds. Van Til; Meliskerke 9.30 en 2.30 dr. Knoppers; Oostkapelle 10 en 2.30 kand. Rinsema;. Serooskerke 10 en 2,30 ds. Spoelstra; Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon, Bed. H. Av. en Dankz.; Veere 10 en 2.30 ds. J. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Van Houten; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. De Boer; Westkapelle 9.30 ds. Dondorp, 2.30 ds. Elshout. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen- Oostkapelle 10 en 2.30 lees- dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 leesd., 2.30 ds. De Vuyst; Vlissingen 9.30 en 5 drs. De Vuijst. Ver. van Vrijz. Hervormden en Remonstr. Kring. Vlissingen (Engel se Kerk) 10.45 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gemeente. Middel burg 9 ds. Johannes; Vlissingen 10.30 ds. Johannes. Doopsgezinde Gemeente. Middel burg geen dienst; Vlissingen 10 ds. De Zeeuw. Herst. Apost. Zendingsgemeente. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen 10 en 5 dhr. v. d. Berg. Wo. 2 mei 7.30 ds. Kruithof. Leger des Hcïls. Middelburg 10 heil. samenk., 4 openl. samenk., 7.30 Verloss. samenk. o.l.v. maj. v. d. Vosse; Vlissingen 10 heil. dienst, 6.45 openl samenk., 7.30 Verloss. samen komt o.l.v. kapt. Eikenaar. Het Kruisleger. Middelburg 10 wijdingsd., 7.30 heilssamenk. o.l.v. Komm. De Koning. G.G.N. Arnemuiden 9.30. 2 en 6 ds. Dorrestein; Middelburg (Veiling) 2 en 6.30 leesd.; 30 april (Bogardzaal) 7.30 ds .Dorrestein. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: H. Ruiter. Langeviele 49, tel. 2637: Vlissingen: H. C. A. Detmar, Badhuisstraat 25, tel. 2233; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: M. Huygens, De Casembrootstraat 26 te Westkapelle, tel. K 1187234Veere, Serooskerke en Oostkapelle: P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. K 1188—276. Apotheken: Vlissingen: apotheek J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22, tel. 2066; Middelburg, apotheek Van der Harst, Korte Delft 12, tel. 2789. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 26 april. Andijvie 71—95. Spinazie I 59— 83, II 50-68. Witlof A 41-64. B 41-52. Frei I A 104—119, H A 43—53. B 38—73. Rabar ber 52—60. W. kool 29. Sla I A 10—16 C 57. Aardappelen u—22. Selderij 812. Pe terselie 14—15, Radijs witp. 9—22, ld rood U—21. Waspeen II A 13—38. Gr. Peen 6 —10. Sjalotten 57—58. Rode kool u—20. Bloemkool B 42—65. Sla B 5—13. p. kg 35-48. Jonathan Hh A 82—88, Hh B 78—84, Hh C 67-76, Hh I 74-83, Hh II 57-58, K 36—72. Goudreinetten Hh A 58, Hh B 56, Hh C 56— 57, K 46—50. Winston Hh n 63-65. VEILING BERGEN OP ZOOM 27 april. Andijvie 47—1.14; rode kool 19 —27. witte kool 29, breekpeen 6—12, prei 49—70. radijs 17—21. sla 5—16. stoofsla 24— 35, spinazie 63—98. witlof 22—72. rabarber 26—37. raapstelen 14. asperges 3.506.20, uien 46. Appelen. Jonathan 3685. Peren. St. Remy 49—62. Pondspeer 56—59 VEILING GOES 27 april. Witlof AH 48—49, BI 11, afw. 29—47. Kropsla AI 13—14. An C-9. BI 7—10, afw. 5—6. Spinazie I 77. II 64—70. Stoof sla 10. Radijs 24—26. Rabarber 29—43. Bos- selderij 15—19. Aardappelen 7—25. Snijsla 10—12. Bloemkool 23—75. VEILING MIDELBURG .7 april. Aardappelen. Koopmans Blau we grote 16.00—18.10. Furore grote 15.00— 15.90. Blauwe Eigenh. grote 14.00. Meer- landers grote 10.40. Bintjes grote 10.00. Groenten. Kropsla A 5—20, B 4—15, C 3—7, bloemkool B 69, C 57—58, D 14—32, komkommers A 61—63, B 46—56, C 18, ra dijs 18—25. spinazie 47—86. andijvie 79— 102. rabarber 3142, postelein 92—103, snij sla 10—33, witlof 32—56. prei 20—54. rode kool 12—21. vvijnpeen 7—19, kroten per kg 5—7. uien per kg 53. De eerste natuurradijs werd aangevoerd door de heer B. Koole uit Souburg. VEILING TERNEUZEN Groenten. Per ioü stuks in centen: sla A 1440—1500. Bil 1010—1260. Per bos ln cen ten: radijs 17—20. Per kg ln eenten: Bint jes I 18. Peen A 46—53, B 27—50. Spinazie 41—68. Witlof All 42—51, B 40, afw. 10—28. Stoofsla 46. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE 27 april. Groenten: radijs 16—20, krop sla 8—12, aardappelen 13, witlof 22—57, ra barber 31—43, uien (stek) 1. KERKNIEUWS NED. HERV. KERKEN. Beroepen te Stolwijk (toez.) L. J. van der Kan te Kelichem. Aangenomen naar Harderwijk (4e pred. pl.) G. Wassenaar, voorganger herv. evangelisatie aldaar Bedankt voor Zoetermeer (toez.) J. P. van Roon te Zierikzee. De vicaris J. G. N. Cupedo van Spek- holzerhelde heeft de toezegging van be roep naar de Ned. Herv. Gemeente te Sluiskil aangenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15