Kapelse middenstand presenteert zich met grote tentoonstelling sanatogeh Zeeuwse Almanak PLAN VOOR CHR. KWEEKSCHOOL NU SPOEDIG GOEDGEKEURD? INRICHTING VOOR PSYCHISCH GESTOORDE BEJAARDEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUW SE COURANT VRIJDAG 27 APRIL 1950 AANTREKKELIJKE „KAMITO III" In veilinghal interessante huisvlijtexpositie Met de derde „Kamito" wil de Kapelse middenstand laten zien wat er in dez,e gemeente te krygen is en dat de winkeliers met liun tijd meegaan, zo zette de voorzitter, de heer Joh. Wabeke, donderdagmiddag in zijn ope ningswoord het doel uiteen van de grote Kapelse middenstandstentoonstel- Ung, welke tot en met zaterdag in de veilinghal wordt gehouden. Iedere bezoeker er worden duizenden verwacht zal het ongetwyfeld volmon dig beamen, dat de organisatoren hierin uitstekend zijn geslaagd. In on geveer 1500 m2 stands, de een nog smaakvoller ingericht dan de andere, geven de middenstanders van dit fruitcentrum een uitstekend beeld van de uitgebreide collectie artikelen op velerlei gebied, waarmee zij hun cliëntele ten dienste staan. Een tegelijkertijd in de hal gehouden huisvlijttentoönstel- ling' met attracties, georganiseerd dqo r de afdeling Kapelle-Biezelinge van de Ned. Bond van Oudstryders, geeft aan deze middenstands manifestatie een aantrekkelijke afwisseling, waarmee tevens een algemeen sympathiek doel wordt gesteund. Voordat de burgemeester van Ka- pelle, de heer H. G. van Suylekom, uit handen van de kleine Jan Wabe ke, zoontje van de voorzitter, de schaar in ontvangst nam, om met het doorknippen van een lint, de „Kami to III" symbolisch te openen, werd eerst in hotel „De Zwaan" een offi ciële openingsbyeenkomst gehouden. De heer Wabeke sprak nier een welkomstwoord tot de verschillende genodigden, o.w. het gemeentebe stuur, generaal-majoor J. A. A. Sit sen uit Breda, namens de Bond van oud-strijders, de heer P. G. van der Weele, hoofdbestuurslid van de Kon. Ned. Middenstandsbond, de heer A. J. Carpentier, directeur van de Ned. Middenstandsbank te Goes, en verte genwoordigsters van vrouwenvereni gingen. Na dank te hebben gebracht aan het veilingbestuur voor het in ge bruik afstaan van de veilinghal, zet te hjj het doel van deze tentoonstel ling uiteen. Burgemeester Van Suyle- kom stak de loftrompet over de acti viteit van de organisatoren. Hij ge loofde, dat de gestelde verwachtingen in vervulling zullen gaan. Alleen reeds de gemaakte propaganda had sterk de aandacht getrokken. In dit verband merkte hij schalks op, na het bezoek van de autokaravaan aan Goes, een telefoontje uit deze stad te (Advertentie) ASTMA en BRONCHIALE HOEST onmiddellijk verlicht Tienduizenden lijders aan astma en bronehiale hoest uit alle delen van de wereld ondervonden de wonder- baai'lijke uitwerking van de Adozo- tabletten. Geen wonder, de Adozo- tabletten zijn zo samengesteld, dat één tablet binnen de 30 seconden een hoestaanval afsnijdt en een rustige ademhaling in een kwartier tïjds her stelt. Eén tablet voor het slapen gaan verzekert een ongestoorde nacht rust. Adozo slaagt, waar vele andere middelen hebben gefaald. Het is uw belang, een proef met de Adozo-ta- bletten te nemen. U zult dankbaar zijn dit uitstekende produkt gevon den te hebben. By apothekers en dro gisten. hebben ontvangen, met de vraag of men in Kapelle ook eens mocht ko men met een reclamestoet. „Ak koord" was het antwoord van de bur gemeester geweest. Een gezonde con currentie kan slechts stimulerend werken. Spreker bracht lof aan de midden stand in zijn gemeente, die met een verzorgingscentrum in de dichte nabijheid, door een taai doorzettingsvermogen zich toch staande heeft weten te houden. Hij hoopte dat de Kamito zal sla gen. Na nog zijn voldoening' te hebben uitgesproken, dat de bond van oud-striidei-s hier een huis- vlijttentoonstelling aan verbond, maakte de burgemeester tenslotte van deze gelegenheid gebruik om alle middenstanders in zijn ge meente op te wekken gezamenlijk en niet verdeeld, op te trekken. OUDSTRIJDERS Generaal-majoor Sitsen sprak woor den van waardering voor het door de plaatselijke afdeling van de Bond van Oudstfijders genomen initiatief tot het organiseren van de huisvlyt- tentoonstelling. Niet in de eerste plaats om de hopenlijk hieruit voort vloeiende baten, doch meer nog om do energie welke hieruit spreekt. Spreker wilde de afdeling Kapelle- Biezelinge als voorbeeld stellen in zyn bond. Vervolgens wees de heer P. G. van der Weele, hoofdbestuurs lid van de Kon. Ned. Middenstands bond, uit Colijnsplaat op het grote belang van een dergelijke tentoon stelling. Het publiek wordt er mee doordrongen, dat de middenstand een dienende taak heeft en deze zo effec- ig j dat huisvlijt de meest oorspronkelij ke vorm van het kleinbedrijf is. Nadat dat nog de heer A. J. Carpen tier, directeur van de middenstands- bank te Goes het woord had gevoerd en de positie van de middenstand in onze samenleving had geschetst, waarbij ook het nut van een gezonde concurrentie tussen de middenstand in de verschillende gemeenten onder streepte, sprak als laatste de heer B. A. Spuy, voorzitter van de afdeling Kapelle-Biezelinge van de bond van ouastrrjders. Met de auto-express het treintje dat tot en met zaterdag van en naar de veilinghal zal rijden gingen be stuur en genodigden daarop naar de tentoonstelling voor de symbolische opening en de bezichtiging. Ongeveer dertig middenstanders hebben kosten noch moeite ge spaard om hun stands aantrekke lijk en vaak ook artistiek zeer ge slaagd in te richten. Het geheel werd een vrolijk spel van lynen eh kleuren, terwijl diverse demon straties met apparaten de expo sitie nog verder verlevendigen. Op de huisvlijttentoonstellihg zyn be halve vele fraaie nuttige handwerken en een keur van buitengewoon ge slaagde amateurfoto's, nog tal van andere werkstukken te bewonderen. Bijzonder trekt bijvoorbeeld de keu rig uitgevoerde boerderij met toebe horen de aandacht. Een doorlopende filmvoorstelling, een rad van avon tuur en andere attracties bieden in deze afdeling gelegenheid op aange name wijze de oud-strijders in hun werk voor de ondersteuning van na gelaten betrekkingen financieel te helpen. Spoorwegdrukte op de Miniatuur Vandaag zal dr. ir. F. Q. den Hol lander, president-directeur der Ne derlandse Spoorwegen, op het Middel burgse Molenwater de „Miniatuur Walcheren" openen, waarmee deze attractie dan haar derde levensjaar ingaat. Er is thans ook een spoorwegten toonstelling opgebouwd, die geheel Sericht is op de „Zeeuwse lijn". De '.S. hebben er veel werk van ge maakt. Tevoren is in Utrecht zoveel mogelijk alles op maat klaargemaakt en vorige week kwam ir. D. Otten, adjunct-directeur van de propagan- da-afdeling met een staf van mede werkers naar de Zeeuwse hoofdstad om het paviljoen „aan te kleden". De bezoeker wordt eerst een indruk gegeven uit de tijd, dat de Zeeuwse lijn werd aangelegd. Men ziet onder VAN in TOT JUBILARISSEN. De heer A. Kasse, hoofd van de school der Gereformeerde gemeente aan de Verwerijstraat te Middelburg, zal dinsdag 8 mei aanstaande zijn 40- jarig onderwijsjubileum vieren. Na als onderwijzer in Middelburg en Vlis- singen te hebben gewerkt, werd hij op 1 november 1926 hoofd van de school aan de Verwerijstraat, die toen werd geopend. De school zal dan ook in no vember aanstaande eveneens jubile ren. Op zijn jubileumdag zal de heer Kasse tijdens een bijeenkomst door het onderwijzend personeel en de leerlin gen worden gehuldigd; de dag daarna zal het schoolbestuur hem huldigen. Een dezer dagen vierde het echtpaar M. Kok en C. Kok-Dronkers te Rilland- Bath onder grote belangstelling zijn 60- jarig huwelijksfeest. Van vele zijden mochten de jubilerenden gelukwensen in ontvangst nemen, die dikwijls ver gezeld gingen van bloemstukken. On der de belangstellenden bevond zich ook burgemeester J. C. W. Jobse. Bei de oudjes genieten nog een goede ge zondheid. HULDE AAN „TANTE POS: Tante Pos heeft ons deze week een verrassing bezorgd. Nee, het was geen briefje met een bedankje of een pakketje met siga retten, dat zij ons afleverde, maar een doodgewone brief. Dat was donderdagmiddag om kwart over vier in Vlissingen: We braken het concert open en la zen een klein avontuur, dat een onzer geachte medewerkers in Zuid- Beveland diezelfde middag om twaalf uur had beleefd, donderdagmiddag om twaalf uur", schreef hij en lazen We dachten aan twee mogelijkhe den: Of de man had de brief een week in de zak gehouden, of het was hem woensdag overkomen en had hij zich in de datum vergist. Daarom béiden wv hem ylings op- Toen bleek, dat er nog een derde mogelijkheid was: dat de Nederlandse posterijen de klanten snél bedienen. Want de brief was inderdaad don derdagmiddag omstreeks één uur ge post. en bereikte ons om kwart ovér vier! Vrijdag 4 mei aanstaande zal het een halve eeuw geleden zijn, dat het huwe lijk voltrokken werd tussen de heer F. Schets en (toen) mejuffrouw M, C. G. van Dierendonck. Het zal de heer en mevrouw Schets-Van Dierendonck, die aan de Spuistraat 22 te Vlissingen wonen, die dag ongetdijfeld niet aan belangstelling ontbreken. Tenslotte jubileert dinsdag 1 mei aanstaande de heer A. Goetheer, die op die dag maar dan 30 jaar geleden in dienst van de posterijen kwam. Sindsdien heeft hij in Borssele de bui tendienst waargenomen. STROBRAND. Donderdagmiddag omstreeks twaalf uur onstond brand in een klamp stro aan de Slagveldstraat te Kruiningen, tussen het pand van de heer A. Kievit en de garage van de A.M.Z. De branweer was spoedig ter plaatse met twee spui ten en kon liet vuur snel bedwin gen. Dank zij de gunstige wind kregen de vlammen geen vat op de belendende percelen. De gehele voorraad stro ging echter verlo ren. De brand was vermoedlijk ontstaan, doordat de eigenaar van het stro, de heer J. J. van N., in de nabijheid afval had verstookt. EERSTE STENEN. In het kader van de wederopbouw der gemeente Oosterland werden deze v-eek weer twee „eerste stenen" ge legd. Deze symbolische handeling ge schiedde dinsdagmiddag bij de bouw van een woon- en winkelhuis voor de heer P. Kesteloo nabij het Marktplein en wel door diens dochter Betsie. Woensdagmiddag legde het jongste zoontje van de heer K. Goudzwaard Jz. de eerste steen voor de bouw van een saneringsboerderij voor zijn va der bij de zogenaamde „Eendenkooi". CAMERAS andere door middel van fotokopieën hoe de Zeeuwse pers daaraan aan dacht besteedde. Vervolgens is er een afdeling, die weergeeft hoe de Zeeuw se lijn in de loop .van zijn bestaan door rampen en ongelukken werd ge troffen. Hier zijn o.a. foto's te zieü van het vermaarde „eb- en vloed"- trajeet bij Kruiningen. Aandacht is verder besteed aan de „ingrediënten" voor de elektri ficatie, waarmee men thans zo als bekend druk aan de gang is. Een aardige bijzonderheid is, dat men een deel van de boven bouw voor de elektrische spoorlijn op ware groote heeft geëxposeerd. Daaruit blijkt o.a., dat een stroom draad niet geheel rond is zoals bij het rijden lijkt maar van boven afgeplat! Een schema geeft dan weer hoe 't elektrificatie-programma van de N. S. verloopt, terwijl foto's een indruk geven van het werk aan de Zeeuwse lijn en van het reizen op die lijn. Leerzaam is ook een maquette van de gehele lijn, waarop de z.g. onder stations voor het omvormen van de elektrische stroom en de scha kelstations in blokvorm zijn aangege ven. Maar het aantrekkelijkste ónder- deel van deze expositie zal men vin den in de laatste afdeling. Hier ko men namelijk twee treinstellèn te rij den, waarmee kan worden „gema noeuvreerd". Er is namelijk een volledige sein- apparatuur aangebracht door middel waarvan de treinenloop geregeld zal worden. Deze apparatuur werkt au tomatisch en op de Ujnen is alleB pre cies als in de werkelijkheid weerge geven. Er zullen dus lampjes aan en uit gaan, treinen stoppen en weer op trekken, seinlichten knipperen enz., al met al een attractief schouwspel! De blikvanger van deze expositie ook voor publiek buiten de omhei ning wordt gevormd door een en kele meters hoge opengewerkte draaibare zuil, waarop tal van foto's over de werkzaamheden der N.S. zijn aangebracht. Ernstig ongeval bij Bergen op Zoom Donderdagmiddag omstreeks drie uur is op de Halsterseweg by Bergen op Zoom een ongeluk gebeurd, waar bij het 16-jarig dochtertje van de fa milie Otto uit het woonwagenkamp „Kortjan" te Bergen op Zoom ernstig werd gewond. Het meisje, dat op de fiets uit de richting Halsteren kwam stak zonder op te letten de ry'weg over om de weg naar het kamp in te slaan. Juist kwam de heer K. uit St. Maartensdijk haar in zijn auto ach terop gereden. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. Het meisje werd gegrepen en tegen de grond ge slingerd", waarbij zijn een schedelba- sisfractuur opliep. De assistent van dokter Van Geer verleende eerste hulp, waarna het slachtoffer in zorg wekkende toestand per ziekenauto naar het algemeen burgergasthuis te Bergen op Zoom werd vervoerd. Zeeuwse kinderen op 4 mei in Amsterdam Bij omhulling van het bevrijdingsmonument Op 4 mei aanstaande zal, zoals el ders in dit blad uitvoeriger wordt ge meld, H.M. de Koningin op de Dam te Amsterdam 't nieuwe bevrijdingsmo- nument onthullen. In de urnengalerij van dit monument zullen de urnen worden bijgezet, die aarde bevatten van fusilladeplaatsen en tot dusver een plaats hadden gevonden in het voorlopige monument. Dit overbren gen van de urnen zal geschieden aoor vier kinderen, uit iedere provin cie. Voor Zeelandzijn dit de meis jes Mia Westdijk uit Goes (16 jaar) en E. van de Velde uit Goes (16 jaar) die beiden gekleed zullen zijn volgens de Zuidbevelandse r.k.-boerendracht, en Rietje van der Heil uit Goes (15 jaar) en de jongeman Cornelis Jon ker uit Middelburg (15 jaar). Zeeuw tot burgemeester van Valkenburg (Z.H.) benoemd De heer M. A. van der Have te Hoedekenskerke Bij Kon. Besluit is de heer M. A. van aer Have, secretaris der gemeen te Hoedekenskerke, met ingang van 16 mei a.s. benoemd tot burgemees ter-secretaris der gemeente Valken burg (Z.H.). „Ik ben erg blij met deze benoe ming", zo verklaarde ons de heer van der Have in een kort telefonisch on derhoud, dat wy mot hem mochten hebben. De gemeente Valkenburg, tussen Den Haag en Leiden, kent hij reeds oppervlakkig, doordat hij er enkele malen doorreisde. Wat inwo nertal betreft is het ongeveer even groot als de gemeente Hoedekensker ke- (1600 zielen), welke hij thans tien jaren als secretaris heeft gediend. Met zün vele tuinderyen heeft dit Zuidhollandse dorp obx een overwe gend agrarische inslag, hoewel er ook industrie is gevestigd. Voorts heeft het bekendhfeid door het daar gele gen marinevliegveld. De heer Van der Have stamt uit een oud Zeeuws geslacht, dat reeds in de veertiende eeuw op Duiveland woonachtig was. De nieuw benoemde burgemeester kwam ook van dit ei land, waar hij 20 april 1920 te Nieu- werkerk werd geboren. Zijn vader is daar gemeente-ontvanger en zal juist zaterdag a.s. afscheid nemen in ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Na de R.H.B.S. te Zierikzee met goed gevolg doorlopen te hebben, kwam de heer Van der Have jr. in 1940 als ambtenaar op de secretarie van Bruinisse. Een jaar later, per 1 october 1941, volgde de benoeming tot eerste ambtenaar op de secretarie van zijn geboorteplaats. Na de bevrij ding van Zeeland werd de heer Van der Have, die toen met de secretaris van Nieuwerlcerk in Baai-land was geëvacueerd, in begin januari 1945 tot waarnemend secretaris van Hoe dekenskerke benoemd. Per 16 april 1946 volgde daarop de definitieve oe- noeming in dit ambt. De heer Van der Have, die behoort tot de Ned. Herv. kerk en aangeslo ten is bij de Chr. Historische Unie, is gehuwd en vader van één zoon. In het plaatselijke verenigingsle ven van Hoedekenskerke heeft de heer Van der Have steeds een actieve rol gespeeld. Zo is hij o.a. voorzitter van de muziekvereniging „Con Amo- re", van de Oranjevereniging, de Stichting Dorpsgemeenschap en de chr.-hist. kiesvereniging. t Advertentie) MEDEDELINGEN TIJDENS JAARVERGADERING Omvangrijk project zal wel meer dan f 800.000 vergen. Tydens tie (lezer dagen in Middel burg- gehouden vergadering van dc vereniging „Chr. Kweekschool voor Zeeland" heeft de voorzitter, de lieer R. Batten, enkele mededelingen ge daan over de nieuwe school, die in Middelburg gebouwd zal worden. Het bestuur heeft de plannen eind decem ber 1955 bij liet departement inge diend, waar zij gunstig werden be oordeeld. Volgende week zullen voor zitter en directeur in Den Haag deze aangelegenheid gaan bespreken. Men verwacht, dat daarna spoedig de goedkeuring zal komen, waarna ech ter nog de rijksgoedkeuring tot bou wen afgewacht moet worden. Zoals bekend, zal de school verrijzen op 't Zand, naar een ontwerp van liet ar chitectenbureau ir. A. Rothuizen en J. P. 't Hooft. Bij het verkrijgen van dit terfein is het gemeentebestuur van Middelburg zeer ter wille geweest. De optie voor deze grond is inmiddels reeds goed gekeurd. Het is een perceel van 1,7 Ka, dat aan twee zijden wordt be grensd door de watergang, die ko mende vanaf de Nieuwe Vlissingse- weg ter plaatse een bocht langs „Toorenvliedt" maakt. Op dit stuk §rond staat thans nog een kleine oerderij. De toegangsweg zal wor den geprojecteerd over de reeds aan wezige brug, die deze watergang overspant in het verlengde van de Dorus Rijkersstraat. Volgens de plannen die echter nog voor enkele wijzigingen vat baar zijn zal de school bestaan uit een hoofdgebouw met een frontbreedte van ongeveer 80 me ter, dat in oost-west richting wordt opgetrokken met de ingang op het zuiden. Aan de noordzijde zullen twee vleugels worden ge bouwd. In één daarvan komt een overblijflokaal, tevens muziek school met toneelaccommodatie. Beneden deze zaal, die als een z.g, rotonde wordt gebouwd, komt een fietsenbergplaats. De andere uit stekende vleugel zal een gymna stieklokaal bevatten. Het hoofdgebouw zal „één lokaal diep" zijn. Hierin komen negen leslo kalen en verder een lerarenkamer, een directeurskamer, toiletten enz. In de bouw wordt ook een woning voor de concierge opgenomen. De school verrijst in twee bouwlagen, krijgt een flauw hellend dak en gevels met veel en grote ramen. Ten zuid westen van het schoolgebouw wordt een sportterrein aangelegd, met de afmetingen 110x70 meter. Ten noor den van het gebouw komt een botani sche tuin. Verder worden voor de school en rondom plantsoenen aange legd. Het gehele project zal naar ra ming ruim 800.000 kosten. Kwestie van ontslag van R.T.M.-beambte Op Schouwen-Duiveland is rumoer ontstaan om het ontslag van de R.T. M.-beambte P. van D., die als kaar tjesverkoper op de. boot Anna Jaco- bapolderZijpe bij ieder bekend was. Reden van dit ontslag, waar ver schillend over gesproken wordt, zal, naar wij vernemen, door de bond waarbij de ontslagen dekknecht is aangesloten, worden bestreden. (Slot van pag. 1) seerd zal zijn. Er zal bijv. een brood- sny- en smeermachme komen met een capaciteit van 400 boterhammen in een half uur! „Ter Poorte" is geheel gelijkvloers en krijgt gevels, waarin veel glas is toegepast. Zusterhuis In het te bouwen zusterhuis, dat twee verdiepingen krygt, komen in totaal 76 kamers, zodat ieder lid van het verplegend personeel een eigen vertrek zal bezitten. Bovendien krij gen dè beide directrices van de inrich tingen in dit gebouw ieder een eigen flat. Aparte kamers zullen er nog ko men voor waarnemende directrices en voor een aantal hoofdzusters. Een bijzonderheid is, dat in elke ka mer een uitsparing in de muur is ge dacht, waarin een televisietoestel kan worden geplaatst Ook het zusterhuis heeft een recre atieruimte en bovendien een speciale leskamer. Na de ingebruikneming van het nieuwe zusterhuis zal ook het oude, de villa „Albertine", die dichtbij „Der Boede" is gelegen, in gebruik blflven, maar dan hoofdzakelijk als In het huidige „Der Boede" zyn thans nog verpleegsters onderge bracht behalve de patiënten. In de toekomst wordt dit gebouw echter ge heel voor bejaarden ingericht. Het krijgt dan een beddencapaciteit van 140 totaal, In het souterrain van „Der Boede" komt nu het romobllisa- tiecentrum, dat het eerste in Zeeland wordt en ook voor de gehele provincie bestemd zal zijn. De stichting doet. reeds thans aan remobilisatie, maar men gevoelt een grote behoefte om dit werk op grote schaal te kunnen ver richten. Daartoe is een team van des kundigen nodig, die hun krachten aan het centrum zullen geven. De.ze aan gelegenheid is reeds in studie door een commissie uit de stichting, die onder leiding staat van de Middelburgse arts J. Z. S. Pel. Zij verder nog vermeld, dat aan de noordzijde van het terrein een mortuarium wordt gebouwd. Dit ge bouwtje wordt door een gordel van groen van de overige onderdelen af gescheidenen krijgt ook een aparte toegangsweg. Meegedeeld werd in deze vergade ring ook, dat de minister de school heeft aangewezen als de enige onder wijsinrichting in Zeeland, waaraan een opleiding voor kleuteronderwijze- ressen krachtens de nieuwe wet mag worden verbonden. De directeur heeft in verband hiermee een plan gemaakt dat ook in Den Haag besproken zal worden. De kans bestaat, dat de school nog iets groter zal moeten worden wanneer deze opleiding ge heel haar beslag krygt. Het bestuur kreeg machtiging van de vergadering om de uitwerking der plannen voort te zetten; over te gaan tot aanbeste ding en tot het aangaan van een geld lening, waarvoor het rijk garant is. Jaarverslagen. De secretaris, de heer S. Caljouw, vermeldde in zijn verslag o.a., dat de cursus met 98 leerlingen is begonnen. Op de spoedcursus gaan 6 leerlingen: 32 leerlingen werden tot de school toegelaten. Uit liet verslag van de penningmeester, de heer J. Ligterin- gen, bleek eën batig saldo van 1 1.104,86. Volgens mededelingen, die de directeur, de heer J. A. van Ben- nekom, in zijn overzicht deed, zal het leerlingentaï in september a.s. waar schijnlijk 117 bedragen. Het leraren- tal zal vermoedelijk uitbreiding moe ten ondergaan. De minister heeft ga rantie gegeven inzake het bestaan van de 'school. Mede gezien de situa tie op dit gebied in Zeeland zal de school blijven bestaan ook wanneer het aantal leerlingen beneden het in de wet gestelde minimum komt. Tijdens deze vergadering werden de aftredende bestuursleden, de heren J. Ligteringen, B. J. v. d. Berg en C. F. Frumau, herkozen. Ook werd nog over een 'wenselijke, uit- ireiding van het schoolbestuur. Het college bleek van mening, dat ook vertegenwoordigers van andere ker kelijke groeperingen dan hervormd en gereformeerd opgenomen dienen te worden. Het bestuur telt thans 6 ge reformeerde en drie hervormde leden. Het ligt nu in de bedoeling drie nieu we hervormde leden te doen aanwij zen en verder vertegenwoordigers van o.a. Chr. Geref. Kerk en de vrijge maakte Geref. Kerken. Het maximum aantal bestuursleden wordt 15, waar toe een wijziging van de statuten werd goedgekeurd, die nog aan een officiële goedkeuring moet worden onderworpen. Voorjaarsmoeheid Zonder kracht om Uw da# met opgewektheid en energie te beginnen - te vermoeid en lusteloos om Uw aandacht op Uw werk te concentreren? Gij hebt Sanatogen nódig om Uw krachten te herstellen,want Sanatogen bouwt nieuwe krachten op en vergroot Uw weerstandsvermogen. Begin nog heden met het ge bruik er van en voorjaars moeheid zal voor U niet bestaan. O VANDAAG. Middelburg Electro: „The bridges at Toko-Rf', (18 jr.), 19 en 21,15 uur; Schouwburg: „Love me or leave me", (cinemasc.), (14 jr.), 20 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie over herverkaveling Walcheren, 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: „Razzia", (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Besmeurde Hel de", (18 jr.), 20 uur: Britannia: Het Vlissingsch Schouwspel-toneelstuk: ..Per luchtpost".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2