Eerste Kamer in moeilijk parket bij initiatiefvoorstel-Oud Soenarjo: Nederland mag helpen bij verdediging van arrestanten UITBREIDING STATENGENERAAL KREEG FIAT EERSTE KAMER DONDERDAG 26 APRIL 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 NIEUW WETSONTWERP WORDT „KLAARGESTOOMD" Er zouden twee gelijksoortige artikelen in de grondwet komen (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer stond woensdagmiddag voor een impasse. Zij kreeg een raadsel op te lossen, dat alle leden, de voorzitter incluis, alsmede de staatsrechtgeleerde prof. Oud, lid van de Tweede Kamer, die in de Eerste Kamer zijn initiatiefvoorstel verdedigde, te machtig was. Het ging over het vastleggen in de grondwet van een bepaling, dat de beide Kamers der Staten Generaal niet aftreden wanneer door buitengewone omstandigheden gedacht is aan een vijandelijke inval na beëindiging van de vierjarige zittingsperiode geen verkiezingen gehouden kunnen worden. Men heeft daarmee namelijk na de oorlog onaangename ervaringen opgedaan. Nu toch enige grondwetswijzi gingen aan de orde waren, stelde de Tweede Kamer met aan het hoofd prof. Oud, eigener beweging voor, de bepalingen omtrent het aftreden der Kamerleden aan te vullen. Het werd een initiatiefvoor stel, dat prof. Oud (V.V.D.), keurig door de griffier in de vergader zaal binnengeleid en daarna door de voorzitter mr. Jonkman ver welkomd, in de Eerste Kamer verdedigde. Die verdediging was wel nodig, want de heer Cammelbeeck (p.v.d.a.) en Kropman (k.v.p.) voelden er niets voor. Staatsnoodrecht behoort volgens hen niet in de grondwet, thuis. Steun ontving prof. Oud van de heren Tjal- ma (a.r.), Molenaar (v.v.d.) en Polle- ma (c.h.). Toen ontdekte men het was de heer Algra (a.r.), die prof. Oud daar op attent maakte dat het eerder op de dag aangenomen wetsontwerp be treffende de uitbreiding van het aan tal Eerste Kamerleden tot 75 eenzelf de artikel bevatte als in het wetsont werp van prof. Oud opnieuw was vast gesteld en dat de tekst van dit artikel in de beide wetsontwerpen niet gelijk luidend was. Daar stond prof Oud en daar stond ook de Kamer. Het is na tuurlijk onmogelijk om twee teksten vast te stellen voor één artikel. Twee stadsorganisten benoemd De gemeenteraad van Haarlem heeft wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd eervol ontslag ver leend aan de stadsorganist George Ro bert en besloten tot 't aanstellen van 2 stadsorganisten. Benoemd zijn de heren Piet Kee uit Alkmaar, die het orgel in de Grote Kerk zal bespelen en Albert de Klerk uit Haarlem, die voorname lijk in de wintermaanden op het orgel in het Concertgebouw concerten zal geven. Republiek Zuid-Molukken kritiseert minister Van Thiel Tegen opgaan in het Nederlandse volk Het vertegenwoordigend lichaam van de Republiek der Zuid-Molukken, de B.P.R.M.S., heeft woensdag het feit herdacht, dat zes jaar geleden deze republiek werd afgekondigd. Ter ge legenheid hiervan hielden verschillen de groepen van de B.P.R.M.S. in Den Haag een défilé, waarna des avonds een speciale kerkdienst werd gehou- den. Op een persconferentie, die s-mid- dags werd gehouden, deed de B.P.R.M. S. een dringend beroep op het gehele Nederlandse volk de Nederlandse re gering te bewegen om de zaak der Zuid-Molukken op internationaal ni veau te brengen, om daardoor tot een erkenning van de R.M.S. te komen. Voorts werd kritiek geleverd op het beleid van het ministerie voor maat schappelijk werk, dat zelfverzorging van de Ambonezen in de Nederlandse woonoorden voorstaat. De vertegen woordiging van de R.M.S. merkte hierover op: „Wij kunnen de nieuwe koers van de minister van maatschap pelijk werk niet aanvaarden, maar wij staan machteloos. Wij hebben echter de verdrietige gedachte, dat deze maat regelen worden genomen om ons klaar te maken voor opname in de Neder landse samenleving. Dat betekent dus uiteindelijk volle dige assimilatie in de Nederlandse be volking, iets, dat wij niet willen, iets, wat een zeer belangrijk deel van het Nederlandse volk zeker ook niet wil. BRANDENDE LIEFDE. Giuseppe Carrieri (18) in Taranto heeft tot zijn grote schrik niet alleen figuur lijk van liefde gebrand. Hij was na melijk smoorverliefd op zijn zeven tienjarige nichtje Anna Maria, wat door zijn oom niet werd gedoogd. Hij wierp een blik benzine over zijn neef leeg en stak hem met een lucifer in brand. Giuseppe ligt nu met ernsti ge brandwonden in het ziekenhuis. VISSEN VOOR MANNEN. De grachten van het keizerlijk paleis in Tokio zullen in het vervolg niet meer door mannen maar door vissen worden schoongehouden. De zoge naamde sogyo of onkruidvis blijkt n.l. zo'n liefhebber van planten, dat een tweehonderd vissen in staat zul len zijn het werk te verrichten waarvoor jaarlijks bijna twintigdui zend gulden aan loon werd uitbe taald. KUSSEN VERBODEN. De aca demie van schone kunsten in Ra venna verbood het kussen van het beeld van de knappe Guidarello Gui- darelli, niet alleen omdat het on waardig voor een krijgsheld uit de renaissance is om lipstick op zijn gezicht te hebben, maar ook omdat de lipsticksporen zo moeilijk te ver wijderen zijn- Veranderen mocht prof. Oud zijn wetsontwerp niet meer, omdat een wetsontwerp in de Eerste Kamer nu eenmaal nooit gewijzigd mag worden. De Kamer stond voor een situatie zoals zij wellicht nooit be leefd had. De heer Tjalma bracht al thans een voorlopige oplossing door voor te stellen de behandeling van het ontwerp te schorsen. De Kamer ging daarmede akkoord, Prof. Oud zeide, dat hij proberen zou, met de ondertekenaars van het ont werp onmiddellijk een nienw wets ontwerp samen te stellen van gelijke strekking, doch met vermijding van de gewraakte onvolkomenheid. Dat hij dit onverwijld bij de Tweede Kamer zou indienen en zal trachten het nog deze week behandeld te krijgen zodat de Eerste Kamer zich dan volgende week over het nieuwe wetsontwerp het oude zal worden ingetrokken beraden kan. In spanning wordt nu afgewacht tot welke prestaties de Tweede Kamer in staat is. Komt de volgende week het nienwe ontwerp in de Eerste Kamer dan is het de vraag of het zal worden aangenomen. Deze wisselvalligheden zijn nu een maal eigen aan het parlementaire be drijf. Tweede Kamer delibereerde over IJselmeerpolders Uitgifte van grond uitvoerig besproken De Tweede Kamer heeft gisteren een aanvang gemaakt met de bespreking van de door de ministers van finan ciën van verkeer en waterstaat-en van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning op 21 september 1954 ingedien de nota over het beleid inzake de uit gifte van cultuurgrond in de IJsel meerpolders. De bezwaren van de regering te gen verkoop kon de heer Engelber- unk (kvp) geenszins delen. Het is zijns inziens onjuist te stellen, dat de droogleggingskosten die aan deze gronden zijn besteed, teruggewonnen moeten worden bij verkoop. Hij kon digde aan, dat hq eventueel een uit spraak der Kamer zal uitlokken met betrekking tot de wenselijkheid van verkoop. Ook andere sprekers had den bezwaar tegen pacht en erfpacht. De heer Vondeling (arb.) deelde ech ter de op doelmatigheid berustende bezwaren van de regering tegen ver koop De behandeling van deze aan gelegenheid wordt hedenmiddag voortgezet. Poolse oud-minister gearresteerd De vroegere minister van openbare veiligheid In Polen, Roman Rom- kowski en een vroegere directeur van publieke veiligheid, Anatoli Fej- gin, zijn volgens een bericht van Ra- aio Warschau gearresteerd. De beide mannen zijn beschuldigd van „het beroven van een aantal on schuldige mensen van him vrijheid, zowel als het toelaten van ongeoor loofde dwangmaatregelen by verho ren die door hun ondergeschikten werden afgenomen". Dit was de laat ste ontwikkeling ln Polen van de nieuwe richtlijnen inzake de binnen landse politiek van de communisti sche landen. „Nieuw China" meldt, dat een boerin uit de Chinese provincie Tsjekiang het le ven heeft geschonken aan een manlijke vierling. Van staatswege wordt toegezien op het welzijn van de jonggeborenen. (Van onze parlementaire redacteur) Hoewel het aanvankelijk scheen, dat enkele leden der Eerste Kamer hun stem niet aan sommige voorstellen tot wijziging van de grondwet zouden geven met name waren er bezwaren geopperd tegen de uitbreiding van de Tweede Kamer tot 150 leden en van de Eerste Kamer tot 75 leden verwierven zij alle de goedkeuring en nog wel zonder hoofdelijke stemming. Bij de in rijkswetten vastgelegde veranderingen dat nil zeggen bij de veranderingen, waarbij de Nederlandse Antillen en Suriname recht tot me- despreken hadden, kreeg de uit twee man bestaande communistische Eer ste Kamerfractie aantekening, dat zij tegen was. Dat was bij de schrapping van de artikelen over de uitzending v an Nederlandse militairen naar de West, de aanduiding van de zee-, land- en luchtmacht in de grondwet met het ene woord krijgsmacht, de wijziging van de bepalingen betreffende de buitenlandse betrekkingen en de aanpassing van de grondwet aan de nieu we rechtsorde eveneens het gevaL Bn een tweede reeks wijzigingen hadaen zelfs de communisten geen bezwaren. Zij betroffen de uitbreiding van de Tweede en de Eerste Kamer, de wijziging van enkele bepalingen over de provincies, de regeling van Schuttevaer herkoos bestuursleden De Koninklijke Nederlandse Schip persvereniging „Schuttevaer" begon gisteren in Herv. Centrum Meerder- voort te Zwijndrecht haar 107e jaar vergadering, die heden wordt voortge zet. De aan de beurt van aftreden zijnde leden van het hoofdbestuur, mr. J. C. W. van Dam, J. Joontjes sr en Joh. Speksnijder, werden herkozen. De heer Joontjes werd formeel herkozen, omdat hij zich om gezondheidsredenen niet meer ter beschikking kan stellen. Voor hem zal alsnog een andere kan didaat worden gezocht, die bereid is hét secretariaat waar te nemen. Op deze prachtige wijze beëindigde de Duitse gymnastiekkampioen Hel mut Bantz zijn paardvoltige tijdens de in Hof gehouden Duitse kam pioenschappen. Bantz veroverde het kampioenschap voor de vierde maal in successie. het toezicht op de gemeente in nieuw ingepolderde, nog niet provinciaal ingedeelde gebieden, de wijziging van de bepalingen omtrent schadeloos stelling, kosten en pensioen voor de leden van de Tweede- Kamer en de kostenvergoeding voor de leden van de Eerste Kamer. De minister van binnenlandse zaken, prof. Beel richtte zich scherp tegen de communist, dhr. Geugjes, die de schuld van wat In donesië de laatste tijd tegen Neder land onderneemt, op de schouders van de Nederlandse regering schoof. Maarschalk Boelganin en 1 Charlie Chaplin, koning van de H lach, gefotografeerd tijdens een receptie in het Londense hotel Claridgesdie de Russische am- p bassadeur in Londen Jacob Ma- lik gaf ter ere van het bezoek van de Russische leiders. lllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll Amsterdam blijft arbeiders werven De gemeente Amsterdam blijft bij haar voornemen, het aantal bouwvak arbeiders voor de woningbouw in de hoofdstad te verhogen. Ze zal daarom haar landelijke actie tot het werven van deze arbeiders blijven voortzetten, waarbij ten aanzien van het verlenen van financiële ficiliteiten naar een nieuwe opzet wordt gezocht. Dit deelde de Amsterdamse wethou der voor de volkshuisvesting, mr. R. van den Bergh gistermiddag mee op vragen van raadsleden naar aanlei ding van de voordracht om f 35.000 beschikbaar te stellen in verband met de reeds toegezegde faciliteiten aan de circa 100 bouwvakarbeiders, die de wens te kennen gaven, naar Amster dam te komen. Zoals bekend heeft de regering be zwaar geopperd tegen enkele details van de door Amsterdam gevoerde ac tie. Deze bezwaren betroffen de reis- en verblijfkosten en een vergoeding voor transportkosten. Amsterdam zal nu ten aanzien van deze punten naar een nieuwe opzet uitzien De spoedige toewijzing van een wo ning aan gehuwde arbeiders blijft van kracht. Voor reeds in de hoofdstad werkzame bouwvakarbeiders zal een zelfde regeling gelden, n.l. dat ook hun in dezelfde prioriteit een woning in de nieuwbouw zal worden toegewezen. Van de 1200 sollicitanten zijn circa 120 arbeiders uitverkoren. De raad ging zonder hoofdelijke stemming akkoord met het voorstel, de reeds gedane fi nanciële toezeggingen aan deze 120 ar beiders na te komen en hiervoor 35.000 beschikbaar te stellen. Vrouw bekende moord op haar eenjarig dochtertje De 29-jarige mevrouw M. B. N.S. te Veendam heeft bekend, dat zij vo rig jaar een twaalf maanden oud dochtertje om het leven heeft ge bracht. Reeds het vorig jaar waren in ei gen familiekring vermoedens gere zen dat zij het kind zelf van het le ven zou hebben beroofd. Er kon daar omtrent toen echter geen enkele aan wijzing worden verkregen. Zaterdag heeft de vrouw evenwel bekend, het kind door verstikking om het leven te hebben gebracht door het in een moment van verwar ring een paar zakdoeken een deken en een tafelkleed op het hoofdje te leggen toen dit kind begon te huilen en haar drie andere kinderen met elk aar aan het vechten waren. De vrouw, die na haar bekentenis werd aangehouden, verkeerde in een zodanig overspannen toestand, dat ze in een zenuwinrichting moest worden opgenomen. Dr. W. Berghuis voorzitter Anti-Revolutionaire Partij Sinds 1952 burgemeester van Kampen Tydens de woensdag in Utrecht ge houden deputatenvergaderlng van de Anti-Revolutionaire Party Is dr. W. P. Berghuis, burgemeester van Kam pen, benoemd tot voorzitter van het centraal comité der A.R.P. De nieuwe leider van de A.R.P. in Nederland werd op 25 april 1911 te Oosterend (Fr.) geboren. Na 'n gym nasiale opleiding te Winschoten stu deerde hij vanaf 1929 rechten aan de Vrye Universiteit te Amsterdam. In 1939 werd hy burgemeester van Smilde (Dr.). De nieuw benoemde voorzitter van het centraal comité der A.R.P. maakt reeds deel uit van het college van ad vies van deze party en ls voorts lid van het hoofdbestuur van de Bewe ging van Europese Federalisten en lid van de politieke commissie van de Nederlandse raad van de Europese beweging. Tot tweede voorzitter werden ge kozen mr. A. B. Roosjen en de heer J. Smallenbroek. Zonder enige discussie werd het program van actie vastgesteld, als mede de kandidatenlqsten voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer. De A.R.P. heeft, zoals bekend, voor het gehele land prof. dr. J. Zqlstra, de tegenwoordige minister van Eco nomische Zaken, als lqstaanvoerder aangewezen. Arbeidstijd in landbouw Op Koninginnedag en nationale feestdag De hoofdafdeling Sociale Zaken van het Landbouwschap beveelt zowel al le individuele werkgevers als alle combinaties van werkgevers in de agrarische sector aan op koningin nedag (30 april), voorzover het werk zulks toelaat, aan de in him dienst zijnde arbeiders vrijaf te geven en de ze vrije dag niet in mindering te bren gen op de vakantie van de arbeiders. Mocht het bovenstaande voor arbei ders-veeverzorgers niet geheel doen lijk zijn, dan verwacht de hoofdafde ling, dat in onderling overleg tussen de desbetreffende arbeiders een rege ling wordt getroffen om het noodza kelijke werk te verrichten. Wat de doorbetaling van het loon arbeiders, doch ook aan losse arbei ders, die reeds de vier voorafgaande weken by de betrokken werkgever in dienst waren of van wie kan worden verwacht, dat zij nog vier weken of langer aldaar in dienst zullen blijven, het loon over de koninginnedag door te betalen, zodat deze losse arbeiders geen vakantiebonnen behoeven te verzilveren. Met betrekking tot de nationale feestdag (5 mei) verzoekt de hoofdaf deling Sociale Zaken de werkgevers hun desbetreffende arbeiders desge wenst in de gelegenheid te stellen een snipperdag op te nemen. Het Wereldgebeuren. NIEUWE PROCESSEN NA TWEE JAAR VOORARREST „Ziekte van Jungschlager niet het gevolg van gevangenschap" De zaken van drie Nederlanders en een Indonesiër van Nederlandse afkomst, die thans gevangen zitten op beschuldiging van subversieve acties, zullen spoedig voor de rechter aanhangig worden gemaakt, al dus heeft de officier van justitie te Djakarta, Soenarjo, gisteren me degedeeld. Het zijn A. H. Doornik, F. G. Baden, H. de Braai en Ulmer. De Braai zal terechtstaan in Madjalengka, nabij CherEbon in West-I Java, en de andere drie in Djakarta. De Nederlandse diplomatieke ver tegenwoordiging kan in de verdediging van de drie Nederlanders bij stand verlenen, zo voegde hij eraan toe. Ulmer zal vrij zijn, zijn eigen verdediging te kiezen, maar het openbaar ministerie zal niet toestaan, dat de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging in deze zaak be middeling verleent, daar Ulmer een Indonesisch staatsburger is. Alle genoemden zijn meer dan twee jaar geleden gearresteerd, tegelijk met 37 andere Nederlanders en Indo nesiërs, onder wie Jungschlager. Al le vier worden zij beschuldigd van subversieve acties. Baden en Ulmer worden ook beschuldigd van het ple gen van meineed, toen zij getuigden in het proces-Jungschlager. Baden en Ulmer hebben voor de rechter de verklaringen, die zy voor de politie hadden afgelegd, herroepen. deel den de rechter mee, dat zq deze ver klaringen hadden afgelegd, daar zq bedreigd werden. Soenarjo heeft voorts medegedeeld, dat hq het officiële rapport over de dood van Jungschlager a.s. vrijdag op de zitting van het landgerecht te Djakarta zal overleggen. Professor Slamet Imam Santoso, plaatsvervan- fend deken van de medische faculteit ie Jungschlager heeft behandeld en die het overiydensattest heeft opge maakt, is door de procureur-generaal ondervraagd. Hij heeft de technische termen in net overiydensattest uitge legd, aldus Soenarjo. Na de uitleg van professor Slamer kwam men tot de gevolgtrekking, dat de ziekte van Jungschlager niet het directe resul taat is geweest van het feit, dat hij twee jaar in de gevangenis heeft door gebracht. Hq leed reeds geruime tqd aan verhoogde bloeddruk, aldus Soe narjo. West-Irian. Het Indonesische kabinet heeft gisteren besloten, een provincie West-Irian in te stellen. Met deze beslissing geeft de regering uit voering aan het tweede punt van haar programma. De residentie van West-Irian zal gescheiden worden van de Moluk- ken, waartoe zq tot dusver admi nistratief behoorde. Een desbetreffend wetsontwerp wordt met spoed voorbereid. De secretaris-generaal van het In donesische ministerie van verbindin gen heeft medegedeeld, dat hij een voorstander is van het nationaliseren zonder enige vergoeding van de spoorwegen ln Indonesië, die Neder lands bezit zyn. Dit kon ten uitvoer gebracht worden met het opheffen van de Nederlands-Indonesische overeenkomsten, zei hq. Tussen vuren Iskander Mirza is een echte ketting roker. Nu zijn er meer kettingro kers te vinden, doch er is maar één president van de Islamietische repu bliek Pakistan. En dat is Mirza óók. Het was niet om over het rookgenot te praten, maar over de Pakistaanse politiek, dat een medewerker van de „New-York Herald Tribune" aanbelde bij het presidentiële paleis in Karatsji. Allerlei problemen passeerden de re vue. Mirza nam de gelegenheid te baat om nog eens te verklaren, dat hij groot vertrouwen heeft in de Zuid-Óost- Aziatische Verdrags Organisatie ZOA VO en in het Bagdadpact. „Men moet tegenwoordig sterke machten aan zijn zijde hebben om zich staande te hou den", zo zei hij. Het bleek, dat hij vooral prijs stelde op de machtigste bondgenoot van zijn land: de Verenig de Staten van Noord-Amerika. Maar een goede vriend moet er tegen kun nen wanneer men hem eerlijk bekriti seert. En zo vond Mirza, dat de Ver enigde Staten bij hun economische hulpverlening meer onderscheid moe ten maken tussen hun bondgenoten en degenen, die niet tot deze kring beho ren. Hij doelde kennelijk op het neu- tralistische India, -waarmee Pakistan al steeds gewikkeld is in het conflict over Kasjmir. Hij zou die kwestie- Kasjmir opnieuw aan de Veiligheids raad voorleggen. En hij was klaarblij kelijk de mening toegedaan, dat de Amerikanen het land van Nehroe wat minder in de watten moesten leggen. Het is zeker zaak, dat Pakistan niet wordt vergeten in de plannen voor buitenlandse hulp van de V.S. Maar ook India mag men niet aan zijn lot overlaten. Zou men het zonder hulp, letterlijk in zijn hemd laten staan, dan zou daardoor het gevaar van verdere beïnvloeding van India door de Sowjet-Unie nog maar groter worden. Om daarop de nadruk te leg gen. is de Amerikaanse ambassadeur in New Delhi, John Sherman Cooper, maandag per vliegtuig naar de Ver enigde Staten vertrokken. „Amerika", zo zei hij voor zijn vertrek, „is alléén niet in staat, om het economische bin nendringen van de Sowjets in Azië tegen te gaan. Cooper, die nu met veel meer problemen te kampen heeft, dan vroeger, toen hij voor Kentucky in de Amerikaanse senaat zat, betoogde, dat de Russen door regeringsmaatrege len zoveel hulp aan achtergebleven gebieden kunnen geven, als in hun kraam te pas komt. Dat was anders in de Verenigde Staten, waar immers de economie is gebaseerd op het particu liere initiatief. Ook op het terrein van de internationale hulpverlening lag naar zijn mening voor het particulier initiatief een belangrijke taak, vooral wat betreft de opleiding van technici. India's premier Nehroe heeft kortge leden nog gezegd, dat in zijn land de toekomst behoort aan technische spe cialisten. Maar ook de Amerikaanse regeringssteun aan India moet worden voortgezet. Liefst met toezeggingen op lange termijn, zoals president Eisen hower aan het congres heeft voorge steld. De Verenigde Staten staan tussen twee vuren: het Pakistaanse en het Indiase, En het staat wel vast, dat zij die twee landen allebei ter zijde moeten staan, het een als bond genoot, het andere als concurrentie- object met de Sowjet-Unie. Bovendien moet worden voorkomen, dat die twee elkaar in de haren vliegen. En dit is nog maar één van de vele Aziatische problemen. Deze week is bijvoorbeeld een nieuw defensiepact tot stand gekomen: tussen Egypte, Saoedi-Arabië en Jemen en dat is een vraagstuk apart. Men ziet daarin een samenbundeling van krachten tegen Britse invloeden in die landen. Dat prompt Jemenietische stammen bin nendrongen in een sheikdom, dat on der Britse bescherming staat, is een veeg teken, al beweren sommigen, dat de slimme Nasser voorlopig een rem mende invloed zal uitoefenen. Hij staat bekend om zijn geduld en zou voorlopig nog niet voor gewelddaden in die regionen voelen. Met de Britse posities in die streken staat of valt een deel van de macht van het westen in die olierijke streek, waar ook de Amerikanen op grote schaal naar olie boren. Het is met het oog op deze kwesties van het grootste belang, dat de Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken, Foster Dulles maandag de nadruk legde op de noodzaak, de economische en politieke banden in de Navo ste viger aan te halen. Het is zeker niet overbodig, dat de Atlantische bondge noten zich gezamenlijk ook over de kaart van Azië buigen om de economi sche en politieke toestand onder de loep te nemen. Er is daar menige moei lijkheid, die tot kettingroken aanlei ding geeft, zoals bij Iskander Mirza in Pakistan het geval is. ISKANDER MIRZA ...graag wat onderscheid... Succes voor Bert Haanstra op filmfestival te Cannes -O? het negende internationale filmfestival, dat thans te Cannes wordt gehouden, verwierf de Ne derlandse documentaire film „En de zee was niet meer" grote bijval. 0-Oe film is vervaardigd door de 39-]ange Bert Haanstra. die vijf jaar geleden te Cannes veel lof ver wierf met zijn film „Spiegel van Holland".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3