KAPPIE KLOETINGE ADMINISTRATIEF WEER GEHEEL „BIJ" WALCHEREN MARKTBERICHTEN en de BOEVENKAPITEIN DONDERDAG 26 APRIL 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT 7 RAAD KWAM BIJEEN Stemmen staakten over subsidie „Oranjevereniging" Met het nader voorlopig vaststellen van de gemeenterekening over 1954 is de gemeente Kloetinge thans admini stratief bij, hetgeen voor de burge meester, mr. H. N. Baron Schimmel- penninck van der Oye aanleiding was om hierover in de woensdagavond ge houden raadsvergadering zijn voldoe ning uit te spreken. De vergadering was voornamelijk belegd voor het spoedeisende voorstel tot verkoop van 8 percelen bouwland ten noorden van de Lewestraat, totaal 1400 m2 voor 7.50 per m2, onder in trekking van het vorig raadsbesluit, waarbij een prijs van 6.5Ó peer m2 was aangenomen. De jaarwedde"en de pensioensgrondslag van gemeentese cretaris en -ontvanger werden nader vastgesteld, terwijl akkoord werd ge gaan met een schrijven van G.S, in zake 3 procent uitkering over 1955 aan secretarissen, ontvangers en ambtena ren van de burgerlijke stand. Beslo ten werd ook aan het andere gemeen- tepersoneel een dergelijke subsidie te verstrekken. Een subsidieverzoek van de Ned. Amateur Toneel Unie te Utrecht werd voor kennisgeving aan genomen, doch een voorstel van B. en W. om aan de Kloetingse oranjevereni ging over 1956 een subsidie van 50 toe te kennen, vond bedenking. De heer J. Q. C. Lenshoek (v.v.d.) vond het wel wat aan de karige kant voor 350 kinderen en-had liever 100 willen geven. B. en W. meenden, ge zien de beperktheid van het program ma voor koninginnedag, met een be drag van 50 te moeten volstaan, daar de gemeentefinanciën momenteel geen mogelijkheid bieden méér te ge ven. Wanneer later hiertoe de midde len aanwezig mochten zijn, wilde men zo nodig de oranjevereniging alsnog helpen. De heer D. Koster (c.h.) kwam met een compromisvoorstel om er 75 van te maken. Toen dit echter in stem ming kwam, staakten de stemmen met 33 (voor de heren Lenshoek, Van Liere en Koster. De heer Buitenhuis was niet aanwezig). In een volgende vergadering zal het voorstel opnieuw ïn stemming moeten komen. Aan de Stichting Gezinszorg voor Goes e.o. werd over 1955 een subsidie Waar zijn onze schepen? Alhena 24 Santos. Aalsum 20 Bombay. Aagtëkerk 26 Sydney. Abbekerk 22 Bangkok. Akkrumdijk 23 655 m w. v. Bermuda. Albireo 21 Kaapstad. Alphacca 24 New York. Alphard 23 Rosarlo. Alwakl 23 Karachi. Alamak 24 p. Gibraltar n. Marseille. Alchiba 26 Rotterdam. Arnoudspolder 25 Antwerpen. Amsteldijk 23 45 m o. v. Kaap Hatteras. Amerskerk 23 v. Manilla n. Singapore. Annenkerk 24 Zanzibar. Appingedijk 24 Paranagua. Arendskerk 24 v. Brisbane n. Sydney. Averdijk 25 Le Havre. Axeldijk 24 p. Recife n. Trinidad. Almkerk 25 v. Antw. n. Hamburg. Attis 23' v. New York n. Pt. au Prince. "Baud 24 Buleleng. Bali 24 p. Gavdo. Banka 23 325 m zo. v. Suez. Blijdendijk 22 v. Norfolk n. New York. Beninkust 25 Freetown. Bontekoe 23 Menado. Boissevain 23 v. Mauritius n. Belawan. Camiiia 23 400 m n. v. Belem. Cistula 23 800 m o. v. Dondrahead. Cottïca 24 Amsterdam. Crania 24 p. Kaap da Gata n. Curacao. Delft 24 Rotterdam. Dongèdijk 24 Antwerpen. Enggano 23 110 m w. v. Gibraltar. Elizabeth b. 24 v. Algiers n. Bombay. Esso Nederland 24 190 m nw. v. Socotra, Esso Amsterdam 24 p. Kreta. Gaasterkerk 23 p. Ouessant. Groote Beer 25 Rotterdam. Grootekerk 25 Port Said. Gabonkust 23 230 m zw. v. Lissabon. Harold 23 p. Skagerrak n. Helsinki. Heemskerk 23 v. Aden. Helicon 23 v. Maracaibo te Houston. Jason 22 La Guaira. Langkoeas 23 90 m zw. v. Minicol. Kylix 23 Panamakanaal. Kalydon 23 v. Norrköping te Pernis. Korovina 23 960 m no. v. Guadeloupe. Kota Baroe 24 v. Southampton n. Lissabon. Katelysia 25 Suez. Kota Gede 26 Suez. Kryptos 24 Spezia. Kieldrecht 25 v. Calcutta n. Rangoon. Krebsia 23 v. Panillac n. Maracaibo. Larenberg 23 Lagos. Laurenskerk 23 p. Gibraltar. Lutterkerk 24 n. Kopenhagen. Leopoldskerk 23 p. Gibraltar. Lemsterkerk 22 Bahrein. Liberty Bell 23 420 m zo. v. Fayal. Lissekerk 23 Bahrein. Lievevrouwekerk 21 Marseille. Limburg 24 p. Aden. Maasdam 23 1160 m no. v. Halifax. Maaskerk 24 v. Le Havre n. Antwerpen. Maashaven 24 p. Recife n. Rlo de Janeiro Marisa 23 870 m zw. v. Fayal. Mariekerk 24 Pt. Said. Maetsuyker 22 v. Fremantle n. Singapore. Macoma 23 v. Marseille n. Napels. Meerkerk 24 v. Pt. Said n. Genua. Meliskerk 24 Cadiz. Muiderkerk 25 p. Gibraltar n. Antwerpen. Mijdrecht 23 80 m zo. v. Kaapstad. Noordam 23 Rotterdam. Ouwerkerk 23 v. Shanghai n. Tahudar. Oostkerk 25 Rotterdam. J. v. Oldenbarnevelt 24 v. Aden n. Fremantle. Ondina 22 45 m zo. v. Malta. Oranje 24 p. Malta n. Pt. Said. Oranjefontein 23 v. Kaapstad n. Las Palmas. Pendrecht 24 p. Malta n. Rotterdam. Polydorus 24 p. Key-West. Peperkust 23 p. Kaap Blanc. Prins Alexander 23 p. Kaap Race. Rondo 23 v. Hamburg te Amsterdam. Ridderkerk 23 Dar es Salaam. Rijndam 24 v. R'dam n. New York. Rijnkerk 23 Port Said. Schie 23 Kalamata n. Ceuta. Sarangan 24 p. Finisterre n. Rotterdam. Schouten 24 Yokohama. Schledijk 23 640 m w. v. Engels kanaal. Sibajak 23 p. Thursday-eil. Silindoeng 23 25 m nw. Kaap Amber. Statue of Liberty 24 p. Kreta. Schelpwijk 23 400 m zo. v. Ceylon. Sunetta 24 p. Muscat n. Lor. Marques. Tjisadane 24 v. Buenos Aires n. Santos. van 162.56 toegekend. Als gemeen telijk vertegenwoordiger voor het al gemeen bestuur van de Centrale Werk plaats ,.De Bevelanden" werd de bur gemeester aangewezen. De heer J. Leijs (arb.) had liever gezien, dat wethouder D. Schipper voorzitter van de betreffende dorpscommissie, tot af gevaardigde was benoemd. Bij de stemming kreeg de heer Schipper 2 stemmen, terwijl er 4 op de burge meester werden uitgebracht. Aan de heer E. Th. van Minde werd 380 m2 bouwgrond aan de Prins Bern- hardstraat verkocht voor 5.50 per m2. De voorzitter deelde mede, dat voor' de bouwgronden een gewijzigd ex ploitatieschema in voorbereiding is. Er wordt geen scheiding meer geipaakt tussen gronden ten zuiden en ten hoor den van de Lewestraat. Bij de rondvraag kreeg de heer Leijs op een desbetreffende vraag ten ant woord, dat de leeggekomen barakken van het Kloostermansdorp zullen wor den opgeruimd. Voor één gezin zal nog getracht worden andere woongelegen heid te vinden, doch het is een moeilijk geval, zo verklaarde weth. Reynhoudt. De heer J. van Liere (c.h.) kreeg te horen, dat gezocht wordt naar een op lossing voor de te kleine en bouwval lige muziektent. Deze zal toch moeten verdwijnen, omdat zij op de huidige plaats niet meer past. De heer Van Liere maakte nog attent op een ongewenste toestand met de riolering van de gemeentewoningen aan de Tervatenseweg, terwijl de heer Koster liever had gezien, dat het nieu we winkelpand aan de' Prinses Irene- straat eerder gereed zou zijn geweest. I Politionele slagzinvaar digheid had succes Derde televisietoestel ging naar Kloetinge „Samen en in vereniging" om in de-termen van de processenverbaal te blijven heeft adjudant Boogerd, groepscommandant van de rijkspoli tie te Kloetinge zich met zijn vrouw een splinternieuw televisietoestel toe geëigend. Op volkomen legale wijze overigens en bovendien nog in de keuken. Zoals een goed huisvader vaii tijd tot tijd betaamt, hielp de heer Boogerd zijn vrouw enkele dagen geleden met het vaatwassen, toen hij plotseling uit riep: „Ik heb de slagzin voor de Goe- se zomeractie". Mevrouw Boogerd Berrevoets vond het ook, dat het laat ste geestesprodukt van haar man wel het beste voldeed. Het formulier werd ingezonden op naam van mevrouw Boogerd en dins dagavond om kwart over tien ging aan de Parallelweg 7 te Kloetinge de telefoon. De voorzitter van het comité voor de Goese zomeractie deed mevrouw Boogerd mededeling, dat zij het tele visietoestel had gewonnen. De heer Boogerd wilde het bij zijn thuiskomst eerst niet geloven, doch toen woens dagmorgen enkele heren van het co mité het geschenk kwamen brengen, stond het „wettig en overtuigend be wijs" voor hem, dat het geen grapje van zijn vrouw was. De „ongelovig heid" was toen overgeslagen op me vrouw Boogerd, die onder het koffie- serveren steeds maar opmerkte: „Ik kan het nog niet geloven". Het derde van de zes televisietoestellen van de Goese Zomeractie had zijn eigenaren gevonden. Nu weer maar afwachten, wie er volgende week als gelukkige uit de bus komt! Vlissingse C.M.B. vierde 55-jarig bestaan De heren C. J. Jansen en J. Jobse werden gehuldigd. De afdeling Vlissingen van de Chris telijke Metaalbedrijfsbond vierde woensdagavond onder leiding van de heer W. Kruijt, voorzitter, haar 55- jarig bestaan. Na lezing van psalm 138 en gebed heette de voorzitter allen welkom, in het bijzonder de afgevaar digden van de bij de Chr. Besturen bond aangesloten organisaties. Voorts wees hij op de ontwikkeling van de chr. vakorganisaties en speciaal van de Chr. Metaalbedrijfsbond. Bij de op richting in 1901 was het ledenaantal 102, thans ongeveer 30.000. De feestrede werd uitgesproken door de bondsbestuurder, de heer J. Lod der, die de afdeling gelukwenste met het 55-jarig bestaan en wees op de be langrijke taak van de chr. vakbewe ging in deze tijd en op de grote toeloop, van leden in de laatste maanden. Ook de C.M.B. draagt daartoe het zijne bij.; De samensmelting met dé beambten- bond werpt rijke vruchten afin-korte tijd traden 400 beambten toe. De taak van de chr. vakbeweging is volgens spr. geen gemakkelijke geweest in het verleden. Smaad en hoon bleven haar niet bespaard, maar onversaagd heeft zij het zich gestelde doel voor ogen gehoudengerechtigheid op het ter- j rein van het sociale leven, gebaseerd op het Woord Gods. Samenwerking tussen werkgevers en werknemers was het grote doel, dat het C.N.V. zich van meet af aan heeft gesteld. De ontwik keling van de sociale wetgeving in ons land, de gehele structuur van het ge organiseerde bedrijfsleven enz. tonen, dat deze strijd niet tevergeefs is ge weest. De grote arbeidsvrede die ïn ons land heerst, is zeker niet voor een ge ring deel te danken aan de beginselen van de chr. vakbeweging. Ongetwij feld zal de toekomst niet minder moei lijk zijn dan het verleden, daar er nieuwe problemen zullen komen. Vervolgens werden twee leden, die beiden 40 jaar bij de afdeling zijn aan gesloten. de heren C. J. Jansen en J. Jobse, door de heer Lodder hartelijk toegesproken en dank gebracht voor hun trouw aan de organisatie. Namens de bond bood hij hun een Delfts blauw bord aan. Hun echtgenotes ontvingen bloemen. Na dit officiële gedeelte werd de avond verder verzorgd door Jannie Mulder en Peter Ruijf, voordrachts kunstenaars, en Bert Woelderink, mu sicus. Een collecte voor „Draagt elk anders lasten" bracht 31.25 op. Lezing over „Verenigd Europa" Voor de adeling' Vlissïngen van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid hield de heer J. van Wagten- donk dinsdagavond in de zaal van 't A.N.M.B.-gebouw een lezing over „Een verenigd Europa". Het gespro kene werd toegelicht met de licht beelden van een filmstrook. De avond werd besloten met zang en declama tie. Ned. Chr. Vrouwenbond Voor de afdeling Vlissingen van de Nederlandse Christelijke Vrouwen Bond sprak ds. A. J. Dondorp, gere formeerd predikant te Westkapelle en Domburg over het onderwerp „De wederkomst van Christus". Meifeest P.v.d.A. Te Vlissingen zal het 1 mei-feest van de Party van de Arbeid worden geopend met een gezamenlijke rond wandeling, die om negen uur begint bij de r.h.b.s. 's Middags om half drie is er in het Concertgebouw een kin derfeest. De jeugdafdelingen „Jonge Strijd" en A.J.C. zullen onder meer een poppenkast laten zien en het leke- spel „De Rattenvanger van Hameln" opvoeren. In het Concertgebouw is er 's avonds een feestvergadering, waar in het gezelschap Adri van Oorschot zal optreden. De gemengde arbeiders zangvereniging „De Volksstem" zal aan deze avond medewerking verle nen. De heer W. Deelen uit Eindho ven zal tijdens deze feestavond een propagandistisch woord spreken. Hij zal het onderwerp „Door maatschap pelijke ordenin<* naar sociale gerech tigheid en culturele ontplooiing" be handelen. Gevonden voorwerpen Óp het bureau van politie té Vlissin gen zijn inlichtingente vèrkrijg^p. over de volgende voorwerpen: enige dames- en herenrijwielen, enige auto peds, huissleutels, 1 paar kinderpan toffels, aktetas met fles en broodzak, kinderschoen, paraplu, jongenspet, handschoen, windjack, kinderjasje, handschoen, schaap, speelgoedhondje, zakmes, portemonnaie met inh., vul pen, padv. dolk in schede, 3 zwarte damesblouses, kiriderzonnebril, huis sleutel, muntbiljet, 1 p. kinderschoe nen, babywantje, alpinomuts, arm band. Middelburg Programma Koninginnedag De Koninklijke vereniging „Uit het VolkVoor het Volk" heeft een be scheiden programma opgesteld ter viering van koninginnedap". maandag 30 april a.s., in Middelburg. Er zal een drietal jeugdfilmvoorstellingen worden gegeven in de Electro-bio scoop' op ae Markt, namelijk om 13.30, 14.45 en 16 uur. Verder zal het Middelburgs Muziekkorps van 20 tot 21 uur een concert op de Markt ge ven. Daarna neemt dit korps deel aan een optocht met lampen en fakkels tezamen met het Tamboers- en Pij perskorps „Juliana" en zo mogelijk de gymnastiekverenigingen „Medio- burgum", „Wilhelmina" en '„Achil les", de laatste met haar signaalaf deling. De route, die deze stoet neemt, luidt als volgt Markt, Plein 1940, Gortstraat, Varkensmarkt, Hoogstraat, Nieuwe Haven, Sint-Jan- straat, Zusterstraat, Gravenstraat, Markt W.Z.. Pottenmarkt. Lange- viele, Beddewijkstraat, Viasmarkt, Markt, Lange Delft, Korte Delft, Molstraat, Spanjaardstraat, Balans, Wagenaarstraat, Hofplein, Lange Noordstraat, Markt O.Z., Nieuwe Burg", Koorkerkhof, Koorkerkstraat, Lange Delft, Markt. Getracht zal worden ook in de middaguren nog een concert te houden. Examen. De heer J. v. d. Berg uit Dor drecht, vroeger te Middelburg, be haalde te Den Haag het rijksdiploma C voor hoofdmachinist grote vaart. Werktuigdemonstratie fruitteelt De werktuigendemonstratic op fruitteeltgebied, die jaarlijks door de Nederlandse Fruittelers Organisatie landelijk wordt gehouden, zal dit jaar op 5 juni a.s. worden georganiseerd te Kapelle. In de veihngsgebouwen zal er gedemonstreerd worden met machines op sorteer- en bestrijdings- gebied en op terreinen in het vroon land en Groenewoud zal men demon straties met machines op het gebied van grondbewerking gade kunnen slaan. Voorts ligt het in de bedoeling in de veiling enkele films te verto nen. Meifeest M.B.B.—P.v.d.A. Ook dit jaar hebben de Middel burgse Bestuursders Bond en de afde ling Middelburg van de Party v. d. Arbeid weer een programma opge steld voor de viering van de le mei. Dinsdag a.s. zal er 's avonds in het Schuttershof een meivergadering worden gehouden, waarin de heer R. Laan Sr., secretaris van de N.B.V., de meirede uitspreekt. Voorts zal 'n mei-declamatorium „Glorieus Her denken" van Jan H. de Groot en Jan van Beeken worden uitgevoerd. Na de pauze is er een cabaretprogramma van „De Rode Vagebonden". 's-Mid- dags wordt in de Bogardzaal het tra ditionele kindermeifeest gehouden. Zaterdag padvindersmarkt Zoals gemeld, zal zaterdag a.s. op de Vismarkt een padvindersmarkt worden gehouden als onderdeel van de viering van het 40-jarig bestaan der Middelburgse Padvindersgroepen en het 45-jarig bestaan van de Pad- vindstersgroepen. De organisatie van dit evenement is in handen van alle Middelburgse groepen, uitgezon derd de Paul Krugergroep van de zeeverkenners. De markt wordt geo pend om 14.30 uur en zal duren tot 21 uur. Naast de gebruikelijke stands zal men er een propagandastand van het nationaal hoofdkwartier der Ne derlandse Padvinders aantreffen. Ge durende de gehele middag en avond worden op het terrein demonstraties gehouden op padvind(st)ersgebied. Bovendien wordt tevoren een mars door de stad gemaakt. Veertig jaar bij het onderwijs Woensdag 2 mei is mejuffrouw C. H. LudikhUize te Middelburg veertig jaar in dienst van het christelijk lager onderwijs. In het gemeentelijk vergaderlokaal te Sint-Laurens wordt 's middags van 16.30 tot 18.00 uur een receptie gehouden ter gelegenheid van dit feit. Oogst van de straat Bij de Middelburgse politie zijn inlich tingen 'te verkrijgen over de volgende, in het tijdvak van 18 tot en met 24 april 1956 gevonden voorwerpen: verschillende wan ten en handschoenen, verschillende soor ten sleutels, portemonnaie's met en zon der inhoud, enkele muntbiljetten, 1 rode en 1 gele bal, witte balletschoen, zwarte linnen handbeschermer, rol grijze vloer bedekking, lichtbruine bal, hondenpen ning no. 341,, schqenlepel, irijwielslotsleu- tél, kifidërloópriem, teddybeertje, hon denpenning no. 82, doublé schakelarm band, klein zakmesje, kabelslot van brom fiets, wieldop van volkswagen, ijzeren armband, goudkleurige armband, vulpot lood, huls van motorachterlicht, koperen passer, doosje schroeven,zakmes, bril met bruin montuur, breiwerk met twee pennen, bruin gevlamde vulpen, houten duimstok, passer, donkerblauwe jopper. Oostkapelle Jaarvergadering oranjevereniging De Oranje-vereniging „Oostkapelle" kwam onder voorzitterschap van de heer C. Wondergem in jaarvergade ring bijeen. Na de jaarverslagen wer den de aftredende bestuursleden, de heren P. de Voogd, A. W. Louws en G. Wattel, herkozen. Uit de vergade ring werd gepleit voor een betere sa menwerking tussen het bestuur van de Oranjevereniging en de muziek vereniging „Crescendo". Besloten werd de contributie die nog op voor-oorlogs peil stond te bren gen op 1 per lid. Zo mogelijk zal op 31 aug. a.s. ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Wilhelmi na 'n lampionoptocht worden gehou den, terwijl de vergadering sugges ties deed het sportveld voor sportivi- teiten in te schakelen. De heer A. J. de Broekert vertoon de hierna enkele in Oostkapelle opge nomen filmpjes, onder meer over het ruiterfeest-ringrydery en de ijssport alsmede over het koninklijk bezoek aan Middelburg en Walcheren. De op komst van de leden voor deze jaar vergadering was zeer slecht. Benoeming Tot hoofd van de chr. lagere land bouwschool te Oostkapelle is benoemd de heer M. A. van Strien te Brede- voort, thans leraar aan de chr. lagere landbouwschool aldaar. Collecten De Emmabloemcollecte heeft in Zoute- lande, Biggekerke en Meliskerke tezamen f 85.71 opgebracht. Vorig jaar was de op brengst f 82.59. Te Rïtthem bracht de Emmabloem collecte 23,74 op. -De collecte ten bate van Simavl heeft te Westkapelle f 159.— opgebracht. VEILING Z.-HOLLANDSE EILANDEN. 24 april. Andijvie 76—1.03, spinazie 1 57 —77, idem 2 36—70, witlof 1 A 66—72, idem 2 A 45—70, idem 2 B 36—66, Bloemkool B 50—66, idem C 25—43, rabarber X 56—71, sla l A 13—21, idem 1 B 7—15, idem 1 C 6—14, idem kg 40—54, aardappelen 10—24, kroten 6-10.70, radijs R 12—22, idem W 10—20, raapstelen 11—12. selderij 6—10, peterselie 16, waspeen 2 A 29—49, gr. peen 6—12, prei l A 1.20—1.28, idem 2 A 46—56, idem B 31— 92, uien 36. Fruit: Jonathan ST A 01—93, ST B 82, HH A 80—92, HH B 71—81, HH C 60—66, HH 1 61—71, HH 2 54—53, K 42—62; Goudreinet- ten HH A 56, HH B 59—68, HH C 59, K 41— 63; Lomb. Calville HH A 59—60, HH B 53. HH C 51, HH 2 52, K 34; Winston HH A 85, HH B 75, HH C 61, K 46—62. VEILING TERNEUZEN 25 april. Per 100 stuks in centen: sla All 15.10—16.40, Bil 13.10—14.70. Per bos in centen: Radijs 18—24. Per kg ln centen: andijvie 90. breekpeen II 3—5, prei AH 56—63, Bil 35—42, rabarber 40—45. spi nazie 88. Witlof AH 42-60, Bn 27—52, afw. 20—44. sla per kg 59—67. Proef van vier Brabantse gemeenten Bouw van 5000 woningen in combinatie De grootste vier gemeenten in Noord- Brabant, Eindhoven, Tilburg, Breda en 's-Hertogenbosch zullen in combi natie in een periode van vijf jaar 5000 arbeiderswoningen doen bouwen door een bouwbedrijf te Rotterdam. De aannemingssom beraagt 70 miljoen. Door deze proef willen de vier Bra bantse gemeenten trachten een snelle re opheffing van de woningnood in ons land te bevorderen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Oostburg Stille omgang Vrijdag 4 mei zal in Oostburg een stille omgang worden gehouden, 's Avonds om kwart voor acht vertrekt men te voet van het gemeentehuis. De eigenlijke plechtigheid vindt plaats op de „gewijde plaats", waar de deelnemers bloemen mogen strooi en. Van kwart voor acht tot dertig seconden voor acht wordt de klok ge luid; daarna wordt twee minuten stilte in acht genomen. De burgerij wordt verzocht van zes uur af de vlaggen halfstok te hangen. Collecte De te Cadzand gehouden Emmabloem collecte heeft f 58.34 opgebracht. Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGEN. Sluiting bureaus der gemeente op 30 april 1956. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de koningin op 30 april a.s. de bureaus van alle openbare instellingen der gemeente op deze dag voor het publiek gesloten zullen zijn. Vlissingen, 25 april 1956. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 24 April: Sian van Duinkerken. Neeltje B van Antwer pen. 25 April: Navis van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 24 April: Neel tje B naar Londen. Schokland naar Am sterdam. 25 april: Navis naar M'borough. Gepasseerd naar Antwerpen 24 April: Rode zee (slb.) van zee. Anna van Ran- ders. Hoop op Zegen van zee-Gent. Da Costa van zee-Terneuzen. Hoogezand van Reguyada-Tern. Appingedam van Oporto. Neptunes van zee. Citadel van Rotterdam. Taures van Rotterdam. Wegro 8'van Rot terdam. Gerry S van Velsen. 25 April: Maaskerk van Le Havre. Lindensingel v. Rotterdam. Triton van Londen-Vl. rede. Maymere van Londen. Union van Londen. Henrica van Rotterdam. Spora van Pa- sajes. Spirit van Londen-Gent. Gepasseerd van Antwerpen op 24.April: Frieda naar zee. Lacra naar Zweden. Pygmalion naar Rotterdam. Kitty naar Londen. Prins Frederik Hendrik naar Londen. Arbon naar Boston. Paul Wes ters naar Goole. 25 April: Astra naar Lon den. Wim naar Belfast. Mado H naar Kings Lijnn-Gent. Oostkerk naar Rotter dam. 2. De Maat trilde over al zijn leden. „Eerst een spiegel gebro ken, toen onder een ladder door", stamelde hij. „En nu nog een zwarte kat, die on ze weg kruist! Je zult zien, nu krijgen we allemaal el lende en narigheid! Dat loopt nooit goed af!" „Onzin", bromde de Mees ter. „Jouw voorspellingen zijn technisch nergens ver antwoord. Kom, laten we daar in dat café maar wat stoom gaan afblazen, je wijst een veel te hoge druk aan." Zij stapten een klein ha vencafé binnen en zaten even later achter grote gla zen limonade. Het was niet druk in de gelagkamer. Be halve twee varensgezellen aan een tafeltje naast hen was er geen klant aanwezig. „Het zal mij benieuwen, wanneer de narigheid gaat beginnen", zeurde de Maat, „drie keer een ongunstig voorteken. Dat kan Hij stokte en wees met trillende vingers naar de muur, waar een kalender hing. „Vrijdag!" jammer- de hij naar adem snakkend. „De dertiende!!! Ook DAT nog!" Op dat ogenblik betrad een woest uitziende kerel het établissement. Met fonkelende ogen monsterde hij de aanwezigen en trapte toen met een onheil spellende slag de deur achter zich dicht.... VEILING MIDDELBURG 25 april. Aardappelen: Furore grote 17.10 —17.70. Koopmans BI. grote 16.20—18.20. Bintjes, grote 18. Meerlanders bonken 18.40. BI. Eigenheimers, grote 12.70. Groenten: Kropsla A 12—21, B 7—17, C 511. Komkommers A 62, B 54—56, C 40. Bloemkool C 31—58, D 22. Radijs 17—26. Rabarber 21—46. Spinazie 52—70. Snijsla 35—38. Stoofsla 33—40. Andijvie 82—105. Pos telein 114. Prei 27—53. Witlof 38—61. Kroten per kg 7—8. Uien per kg 53—55. Rode kool 9—21. Wijnpeen 16—19. De eerste postelein werd aangevoerd door de heer C. van de Putte te Middel burg. VEILING BERGEN OP ZOOM 25 april. Andijvie 56—1.16, rode kool 20— 27, kroten 5%6, breekpeen 6—14, prei 23—64, radijs 13—21, sla 5—17, stoofsla 31— 38, spinazie 79—86, witlof 33—64, rabarber 1940, raapstelen 16—19, asperges 35—42, Peren. Saint Remy 51—61. EIERMIJN De AV.M. elercommlssle heeft de con sumptieprijzen voor de eieren van vrij dag 27 april as. af als volgt samengesteld. Prijsklasse I 17% ct, H 16%. H 15%, IV 14% ct. VISMIJN VEERE 25 april. Exportgamalen, aanvoer 3912, prijs per kg 65—80, handelsgarnalen 1542, 51—55, schar 138, 16-28, bot 257, 16—22, Wij ting 2, 25, middel tong 28, 120—251, rog 258, 36—86, ongesorteerde vis 4, 32. VEILING GOES 25 april. Groenten. Kropsla An 11—14, BI 6—10, afw. 7, witlof AH 50—61, BI 47— 50, afw. 33—53, spinazie I 87, H 78-82. ra dijs I 20—23, rabarber 36-47, uien 22, bloemkool 5466, snijsla 14—13. navertentxc Blijf niet doorlopen met die Bhenmatische Pijnen. Roei ze uit met wortel en tak. Neem Kruschen Salts. De zes minerale zouten, die Kruschen bevat, wekken lever, nieren en inge wanden weer tot nieuwe energie. Het bloed wordt weer gezuiverd èn zuiver gehouden en zo is er dan geen oorzaak meer voor stramheid, scheuten, ste ken en pijn Koop vandaag Kruschen bij uw apo theker of drogist en begin morgen ochtend die heilzame kuur. UIT DE ETHER VRIJDAG 27 APRIL. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 70.0 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewij de muz. 1.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Waterst 9.40 Mastklimmen. 10.10 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Cello en clavecimbel. 11.25 Gevar. progr. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Interk. Thuisfront. 13.20 Amus. muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Gram. 15.15 Voordr. 15.35 Vocaal ens. 16.00 Tuinb. praatje 16.15 Gram. 16.30 Ka- mermuz. 17.00 Voordr. 17.20 Lichte muz. 17.40 Koersen. 17.45 Een goed woord voor een goede zaak, caus. 17.50 Gram. 18.00 Stemmen van Overzee. 18.15 Harmonle- ork. 18.35 Interscholalre culturele ontmoe ting. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Rege- ringsuitz.: E. A. Schüttenhelm: De Jeugd en de openluchtrecreatie. 19.20 Emigratie rubriek: Het emigraticpraatje van H. A. van Luyk. NCRV: 19.30 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 «ram. 20.30 De jeugd vliegt uit, hoorspel. 21.00 Metropole ork. 21.30 Jonge bomen dienen te worden geschut, klankb. 22.00 Pianorecital. 22.20 Radio Ph. ork., koren en solist. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid, caus. 23.35 Scha ken. 23.40—24.00 Gram HILVERSUM n. 298 m 1007 fec/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de hulsvr. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwijding. VA RA: ..0.20 Voor de kleuters. 10.40 Gram. 11.10 Het hangt aan de muur en het tikt 11.35 Gram. AVRO: 12.00 Metropole ork. 12.39 Land- en tuinbouwmeded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursher. 14.00 Clavecimbelens. 14.25 Li teraire rubriek. 14.45 Jeugdkoor. 15.00 Go- var. progr. VARA: 16.00 Muzikale caus. 16.30 Voor de Jeugd. 17.00 Muzikale caus. 17.40 Orgelspel. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.45 Tot nieuw bestel ver bonden, lezing. 19.00 Voor de Jeugd. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Dertig Jaar ge leden, caus. 19.45 Rotterdam-Ahoy. 20.00 Nws. 20.05 Boeltbespr. 20.15 Kamerkoor. 20.30 Benelux. 20.45 Rembrandt, caus. VARA: 21.00 Gevar. muz. 21.40 „Zij willen U wel helpen", klankbeeld. 22.10 BultenL weekoverzicht 22.25 Lichte muz. VPRO: 22.40 Vandaag, caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 21.15—22.00 Eurovisie: De Jeugd van Zürich huldigt Mozart. Nagekomen advertentie. A. W. Boerwinkel arts afwezig van vrydag tot en met dinsdag a,s,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15