JIMMY en de Crescepresto-korrels HANDELSVERTEGENWOORDIGERS VIERDEN LUSTRUM \MeSm star i WALCHEREN ,BLIKSEM0FFENSIEF" AAN ZEEUWSE AARDAPPELFRONT KLAM uit de ETHER MAANDAG 23 APRIL 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 VELE GELUKWENSEN Afd. Middelburg N.H.R.V. bestond dertig jaar. Met 26 leden werd op 21 april van het jaar 1926 in Middelburg opgericht de afdeling Middelburg van de Neder landse Handelsreizigers Vereniging. Aanvankelijk omvatte deze afdelinr geheel Zeeland, maar later werd ooi. een afdeling Goes opgericht, waarna het „ambtsgebied" beperkt werd tot Walcheren en West-Zeeuwsch-Vlaan deren. Zaterdag bestond de afdeling 30 jaar en vierde men dit lustrum op feestelijke en geslaagde wijze met een receptie en een feestavond in restau rant Wöhler te Middelburg. Het huidige bestuur staat onder voorzitterschap van de heer J. Pol derman en telt in zijn rijen de heer M. Vaane uit St. Laurens als enige mede-oprichter. In de met vele bloem stukken versierde zaal werd het be stuur door velen hartelijk toegespro ken, zowel van officiële zijde als na mens zusterverenigingen en verwante organisaties. Uit naam van het gemeentebe stuur kwam wethouder J. W. Köge- ler feliciteren. Hij zei in zijn toe spraak, dat de taak van een handels vertegenwoordiger veel overeenkomst vertoont met die van een gemeente bestuurder van tegenwoordig. Spre ker noemde de vertegenwoordiger een onmisbare schakel in het verkeer, met een belangrijke functie. Hij sprak tenslotte zijn blijdschap uit over het feit, dat de landelijke vergadering der N.R.H.V. 25 en 26 mei in Middel burg wordt gehouden, mede naar aanleiding van dit jubileum. Ook de algemeen voorzitter, de heer P. H. van der Hoek uit Dor drecht, bood gelukwensen aan. Spreker uitte daarbij de tevreden heid van het hoofdbestuur over het hoofdbestuur over het werk van deze afdeling. Hjj betoogde Nieuwe leden van het Zeeuwse Genootschap. Het Zeeuwsch Genootschap heeft in zyn jongste vergadering de vol gende nieuwe leden benoemd: D. van den Akker, dierenarts, Zie- rikzee; ir. W. G. Beef tink, ingenieur Rijkstuinbouwvoorl. dienst, Goes; dr. ir. C. W. C. van Beekom, rijksland- bouwconsulent, Goes; mej. dr. H. v. d. Berg, lerares Lyceum, Zierikzee; B. V. van den Bergh, architekt, Rot terdam; D. H. G. Bolten, directeur musea Delft, Den Haag; M. B. Bra- ber, genealoog, Rotterdam; P. J. Bruinzeel, arts, Bergen op Zoom; mevr. S. C. de Casembroot-baronesse van der Feltz, Middelburg; ir. H. A. M. C. Dibbits, hoofdingenieur-direc teur R.W.S., Den Haag; ir. R. Froy- en, hoófding'enieur P.Z.E.M., Middel burg; mr. R. Voltman Fruin, advo caat, Amsterdam; mr. E. J. Gelder man .ambtenaar Wederopbouw, Mid delburg; mej. dr. M. K. E. Gott- schalk, lerares M.O., Rotterdam; prof. A. M. Hammacher, directeur museum Kröllcr-Müller, Otterloo; A. J. Herdink, notaris, Sluis; J. van Hinte. landmeter-oudheidkundige, St. Kruis (Aardenburg)ds. I. J. van Houte, predikant, Middelburg;; J. A. Janse de Jonge, notaris, Middelburg; J. Klaassen, dierenarts, Heinkens- zand; M. J. C. Klaassen, Schout-bij nacht b.d., Wassenaar; mr. J. Kos ters, administrateur Prov. Griffie, Middelburg; dr. A. C. van Nieuwen- huizen Kruseman, vrouwenarts, Ter- neuzen; mr. J. A. Lantsheer, assura deur, Rotterdam; A. C. G. van der Mersch, Baarn; G. J. Noome, arts, Krabbendijke; C. ter Poorten, direc teur Loodswezen, Vlissingen; dr. L. P. Roegholt, internist, Middelburg; ir. J. Roest, directeur RLWS, Schoon- dijke; dr. J. C. Röhner, leraar Ly ceum, Zierikzee; H. Ruiter, arts, Mid delburg; ds. E. Sneller, predikant, Middelburg; H. Stam, directeur Mu ziekschool, Middelburg; F. J. E. Ti chelman, lit, docts., leraar Gymna sium, O. en West-Souburg; dr. ir. W. H. U-bbink, oonsulent Grondka mer, Goes; jhr, mr. E. W. F. Utte- waal van Stoetwegen, Generaal-agent Hollandse Sociëteit van Levensver zekeringen, Middelburg; ir. J. Ver steeg, directeur RLWS, Goes; mr. J. J. van der Weel, advocaat, Middel burg; N. M. van Wijk, oud-bestuurs ambtenaar, burgemeester van Noord- gouwe; mr. M. Vlaming, advocaat, YersekeIr. C. A. de Vlieger, inge nieur RWS, Middelburg. Tijdens de dezer dagen gehouden vergadering, waarin deze leden wer den benoemd, kon de secretaris van het genootschap, dr. W. S. Unger uit Middelburg, meedelen, dat het museum in 1955 een bezoekerstal van 3842 noteerde. In het bestuur werd gekozen jhr. mr. G. C. D. Rut gers van Rozenburg in de vacature mr. dr. N. Bolkestein, die zich niet herkiesbaar stelde. C.J.M.V.-voïksdansfeest in Middelburg slaagde Enkele honderden volksdansers wa ren zaterdagavond naar do Middel burgse veilinghal getrokken om daar deel te nemen aan een „Volksdans feest", waarvan dc organisatie in handen was bii dc Volksdansgroep van het C.J.M.V. te Middelburg. De leiding was in handen van de heer Jaap Krug uit Velp, die zich met groot enthousiasme vun zijn taak kweet. Door middel van een micro foon leerde hij de dames en heren op ymnastiekschoenen tal van nieuwe ■ansen en liet hij „oude" die. het best. „doen" nog eens uitvoeren. Na de instructie werd elke dans uit- woerd op muziek door middel v"n gramofoonplaten van de „En- :ish Spuare Dance Band". Ondanks niet al te gunstige temperatuur in 1 grote hal dansten de C.J.M.V.-ers t laat in de avond. Zij waren o.a. af- ^mstig uit Goes, Breskens en Oost- jrg en uiteraard van Middelburg -Vf. Dit „Volksdansfeest" was het veedê in successie, met de organisa- waarvan het C.J.M.V.-Middelburg nieuw veel eer inlegde, want het evenement mocht zeer geslaagd wor den genoemd. voorts, dat ook de vertegenwoor diger niet meer buiten zgn orga nisatie kan. Helaas is nog slechts 25% van alle beroepsgenoten in Nederland georganiseerd. eD heer V. d. Hoek overliandigde als jubi leumgeschenk aan fraaie voor zittershamer. De heer C. van Roon uit Goes, pro vinciaal hoofdbestuurder, sprak even eens een kort woord, waarin hg er op aandrong, dat meer en meer gewerkt zal worden voor het optrekken naar hoger plan van en verbetering van de toenstanden in het vak. Tgaens de ze geanimeerde receptie spraken voorts vertegenwoordigers van de NeNderlandse Chr. Handelsreizigers Vereniging, de heer J. A. van Dix- hoorn uit naam van de Horecaf Af deling Zeeland en de heer H. J. Kreu- len uit Rotterdam, voorzitter van de landelijke propagandacommissie der N.H.R.V. 's Avonds tfeleefde een talrijk pu bliek, bestaande uit leden en hun da mes, een gevarieerd cabaretprogram ma, dat wérd verzorgd door de Alk- maarse Kring van Kleinkunstenaars. Cas Rus toonde zich daarbij een vir tuoos op de clavioline, Leny Cramer kwam met zan»1 en in sketches zeer goed voor de dag en Herman Kareis optredend onder de naam „Cakie" toonde zich een vlot conférencier met magische capaciteiten. Een en ander werd met dankbaar applaus beloond. NaN afloop was er een gezellig sa menzijn. /<r<5 African Vlissingen Vakantiesluiting voor kruideniersbedrijven Naar aanleiding van een verzoek van de Algemene Nederlandse Kn.iï- deniersbond stellen B. en W. van Vlissingen de gemeenteraad voor 'n verordening vast te stellen, die de verplichte vakantiesluiting regelt voor winkels, waar uitsluitend of hoofdzaak kruidenierswaren in voor raad z\jjn. Bg deze verordening zou een sluiting worden voorgeschreven van één week per jaar. B. en W. stellen voorts voor om toe te treden tot het bestuur van de stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Walcheren." Voor de vertegenwoor diging der gemeente in dit bestuur wordt aanbevolen: 1. de heer J. Post, wethouder van sociale zaken, en 2. de heer W. Poppe, wethouder van financiën en onderwijs. Tenslotte zijn er voorstellen om 't gratificatiebesluit voor het rijksper soneel van overeenkomstige toepas sing te verklaren op het personeel in dienst der gemeente Vlissingen, het zelfde besluit te nemen ten aanzien van de regeling tot toekenning van een uitkering van 3 van de bezol diging per 1 Mei 1956 over het jaar 1955 aan het burgerlijk rijksperso neel en het college op te dragen aan G.S. mee te delen, dat de raad zich met het voornemen van dit college om de 3 %-uitkering over 1955 aan de secretaris, de ontvanger en de ambtenaren van de burgerlijke stand toe te kennen, kan verenigen. Vergadering K.V.P. De afdeling Vlissingen van de Ka tholieke Volkspartij hield vrijdag avond in het Ariënsgebouw een ver gadering. waar o.a. het woord werd gevoerd door de heer F. van Vliet, voor deze partij lid van de Tweede Kamer. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer W. L. M. Grof- fen. sprak de heer Van Vliet over 't partijprogramma voor de komende verkiezingen. Uitvoerig schetste hij de bijna onoverbrugbare kloof, die de laatste jaren tussen Partij van de Arbeid en Katholieke Volkspartij is ontstaan en de redenen, die daartoe hebben geleid. „De K.V.P. is principieel voor het particulier initiatef. Wij K.V.P.'ers zijn van mening, dat de staat pas dan mag stimuleren of ingrijpen als het individu tekort schiet of onwillig is" aldus de spreker. In dit verband behandelde hij ook de huidige loonpolitiek. Een mini mumloon moet zijns inziens welis waar vastgesteld worden, maar daar naast moet aan het bedrijfsleven de kans gegeven worden hogere lonen uit te betalen, aldus het Kamerlid. Wat het woningvraagstuk betreft, het is volgens de K.V.P. een onge wenste verhouding, dat men tegen woordig voor zo'n primaire levensbe hoefte aangewezen is op huurwonin gen. Ook hier moet het particulier initiatief in staat gesteld worden om aan gegadigden met een minimaal kapitaal een ruime woning in eigen dom te verschaffen. Aan het slot van zijn betoog riep de heer Van Vliet de aanwezigen op om de propaganda in eigen kring met kracht ter hand te nemen, opdat de eenheid in de partij hersteld kan wor den. „Als dat lukt, en daar zijn wij van overtuigd, dan kunnen wij met veel, zeer veel vertrouwen de ver kiezingen tegemoet zien" aldus de K. V. P.-afgevaardigde. Na een korte pauze maakten de aanwezigen van de gelegenheid ge bruik om vragen te stellen over het woningprobleem, de loonpolitiek en de aanpassing van het bodempen sioen. De heer Groffen sloot de vergade ring met enkele mededelingen. Uitbreiding boekenbezit Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd uitge breid met de volgende werken: Van Dessel-Poot, Het einde wordt het begin; Van Eemlandt, Kogels bij het dessert; Eising, De pioniers; Ha- be, Over de schreef Robbertz, Man te roer; Roe, Spiogel en portret; Ro gers, Dokter achter tralies; Seton, Katherine; Steinbeck, Een blik in Cannery Row; Veldhuyzen-Marchal, Hunkering; Balchin, The fall of the sparrow; Brisville, D'un amour; Beek, Wegen en voetsporen van het Oude Testament; Zandstra, De Voge zen, Lotharingen en de Elzas; Van der Vet, De Zeeuwse havens; Bei-nat- zik, Zuidzee; Verrijn Stuart. Geld, crediet en bankwezen. Dl. 2 Bankpo- litiek; Parkhurst, De wereld van het kind; Pereira d'Oliveira, Hygiëne voor de vrouw; Janssen, Het grote handenarbeid-boek; Boerhave Beek man, Hout in alle tijden. Dl. 6 Toe gepast hout van thans; Van Santen, Beginselen van de fotografische tech niek. Dl. 1 Camera-techniek; Vest dijk, Eén op de zeven. Camera-techniek; Vestdijk, Eén op de zeven. Kredietvoorstellen B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor om aan de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemde lingenverkeer financiële steun te ver lenen voor het doen van mededelin gen over Vlissingen in het door haar uit te geven propagandablad „Zee landVakantieland" en hun college daai-voor een krediet te verlenen van 1200. Het college vraagt voorts een krediet voor de bouw van een maga zijn bij de sportvelden. In de toelich ting op dit voorstel geven B. en W. als huil mening te kennen, dat de ten laste van de gemeente komende kos ten voor dit magazijn gesteld kunnen worden op ongeveer 7000. Een krediet van 1850 vragen B. en W. tenslotte voor het aanbrengen van een linoleumvloerbedekking in het gymnastieklokaal aan de Gla- cisstraat en voor het bouwen van een toilet met klein voorportaal bij dit gymnastieklokaal. Subsidievoorstellen B. en W. van Vlissingen stellen de gemeenteraad voor om aan de Vlis- singse Zwemclub met ingang van 1 januari 1955 tot wederopzegging een jaarlijkse subsidie te verlenen tot het exploitatie-tekort met een maximum van 3200. Aan de jubileum-commis sie van de v.c. „Vlissingen" willen B. en W. ter gelegenheid van de door deze commissie georganiseerde jubi leumwedstrijden in verband met het 40-jarig bestaan van deze voetbalclub een eenmalige subsidie verlenen tot het bedrag van de door deze commis sie ter zake van deze wedstrijden ver schuldigde vermakelijkheidsbelasting en terreinhuur tot een maximum van 2100. Voor de Bond van Buurtver enigingen stelt het college voor ten behoeve van het organiseren van feestelijkheden ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin op 30 April a.s. en de bevrijdingsdag op 5 mei a.s. een subsidie beschik baar te stellen van maximaal 1250. Plannen voor de bouw van kleuterscholen De Souburgse gemeenteraad zal in zijn eerstgenoemde vergadering een verzoek behandelen van de stichting Beatrix-kleuterschool om medewer king te verlenen voor de bóuw van een bijzondere kleuterschool in West- Souburg. Tevens stellen B. en W. de raad voor te besluiten tot de bouw van een openbare kleuterschool. Het bestuur van de Vereniging voor Chr. Kleuteronderwijs te Sinc-Lau- rens heeft eveneens een plan ontwor pen voor de bouw van een nieuwe kleuterschool met 2 lokalen, onder te brengen in een complex, dat voorts zal bestaan uit 'n consultatiebureau voor zuigelingen, een magazijn voor het Groene Kruis en een badgelegen heid. LAATSTE NIEUWS Knaap schiet ouders en broer dood. Een elfjarige jongen uit Mans- field (Connecticut) heeft uit wraak voor een pak slaag, dat h|j een week geleden van zijn ouders had gekregen een zorgvuldig overwogen plan ten uitvoer gebracht door eerst zijn 14- jarige broer en vervolgens zijn beide ouders met een jachtgeweer dood te schieten. „Ik was (lit al een week geleden van plan", zeidc Robert Curgenven aan de politie, „mijn ouders sloe gen me". 104. Twee uur na het gesprek, dat Jackie met de commissaris had gehad stond hij in gezelschap van Jimmy en Muis op straat. Zij waren in vrijheid ge steld met de welgemeende excuses van meneer Bul- kenwaffel, maar erg vrolijk keken zij niet, want de commissaris had hen met een rood hoofd moeten be kennen, dat hijde zak met crescepresto-korrels aan meneer Zalfzouter had teruggegeven. Hy had, na dat Jimmy hem de gehele zaak haarfijn uit de doe ken had gedaan, nu wel begrepen, dat zulks helemaal verkeerd was geweest, maar ja, het was nu eenmaal gebeurd en de heren moesten begrijpen, dat een ver gissing menselijk was. Zo iets kon een ieder, die moei lijk werk deed, overkomen. Met deze schrale troost waren Jimmy, Jackie en de Muls de straat opgestuurd. „We gaan wéér naar het huis van die Zalfzouter", had Jackie uitgeroepen, „en we gaan wéér die zak met snelgroeikorrels halen!" Maar commissaris Buiken waffel had hem verteld dat dit een totaal zinneloos voornemen was, daar meneer Zalfzouter en meneer Harrekidee allebei met de noorderzon waren vertrok ken en in het laboratorium hadden ze alles kort en klein geslagen. „Wij hebben nog getracht die twee kerels te achterhalen, maar het Is vergeefse moeite geweest. Wij hebben alleen zekerheid dat ze allebei zijn uitgeweken naar Noord-Alrika en daar heerst zo'n chaos op het ogenblik, dat het uitgesloten is hen te laten arresteren". Stoereveertigers mei m I witte knieën op stap.... II Vanaf het hoofdkwartier der j§ r| r.-k. padvindersbeweging in n Middelburg aan de Kinderdijk vertrok zaterdagmiddag een M zonderlinge en ietwat „stoer" uitziende stoet. Daarin was een achttal Middelburgers van mid- delbare leeftijd opgenomen met m als schril contrast een stuk of zes jeugdige verkenners §s Het bijzondere van die acht oudere fietsers was, dat zij in korte broek waren gestoken en er voorts nogal „padvinderig" uitzagen. Dit effect werd een- ter Bijna teniet gedaan door de aanwezigheid van witte kniëen, die onder lange jassen uitsta- kenH De gesignaleerde stoere „Het n leven begint bij veertig"-ers waren de vaders van de kna- pen, die met hen reden. Beslo- p ten was namelijk, dat de r.k. padvindersbeweging eens een z. f§ g. vaderkamp zou houden, p Twaalf vaders van verkenners gaven zich enthousiast op om ook eens een weekeinde mee te s doen aan het „grote spel van n verkennen". Nog nooit hadden zij als een padvinder geleefd en zij wilden dat nu wel eens meemaken! |f Toen het puntje bij het paal- m tje kwam, d.w.z. toen het za- terdagmiddag was, verschenen 8 vaders ten tonele. Door ziekte en andere omstandigheden wa- ren er nog 4 afgevallen. Moed bezaten de „veeiTigers" genoeg want zii deelden zich in twee patrouilles in, genaamd „Leeu- wen" en „Tygers". De zes jon- gens die de vaders het vak moesten gaan leren namen genoegen met de naam „Mie- ren"Zo is de stoet vertrok- ken onder leiding van hopman p D. Olde, die plezier had in zijn gemengde troep. Gister- avond kwam men weer terug na een nachtje over te hebben gebivakkeerd. Hopelijk hebben de vaders het goed gedaan, n want anders blijft er van hun ouderlijk gezag niet veel meer over... (lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllH Woning wordt gebouwd voor wijkverpleegster Dezer dagen hield de Vereniging tot Chr. Wijkverpleging Domburg/ Aagtekerke, onder grote belangstel ling haar algemene vergadering on der voorzitterschap van as. G. H. van Willenswaard. Er werd o.m. besloten de contributie vast te stellen op een minimum bedrag van 3. Een belangrijk punt van de agenda was het voorstel van het bestuur om een eigen woning te verkrijgen voor de wijkverpleegster. De vergadering verleende het bestuur volmacht om een voorlopig plan, dat werd voorge legd, definitief uit te werken. Een bestaande schuur aan de Noordstraat zal aangekocht en verbouwd worden tot womng, ten behoeve van de wijk verpleegster. Men verwacht dit jaar ~og de voltooiing van dit werk. Er uilen diverse pogingen gedaan wor den om hiervoor zoveel mogelijk gel den aan te trekken door bijv. vrijwil lige bijdragen van leden, overheids organen e.d. Na het huishoudelijk gedeelte van deze vergadering werd nog een inte ressante film vertoond over de reva lidatie van een invalide mijnwerker. Zr. Vooren uit Middelburg gaf een nadere toelichting op deze film. Het was een zeer geslaagde avond. (Slot van pag. 1) zó'n drukke periode had meege maakt. Maar, evenals zyn collega's, die tot zelfs uit Friesland en Gronin gen te hulp waren gekomen, had hy toch graag ten koste van veel nacht rust, aan dit „offensief" deelgenomen. Het was ook voor hen een soort „sport". Vooral ook omdat deze mannen de aardappel nog wat anders bekijken dan alleen als een produkt, waaraan geld te verdienen is. Want, zoals de heer J. Hertgers, hoofd van de plan- tenziektekundige dienst in Zeeland ons mededeelde, was hg met zijn man nen zeer tevreden over de kwaliteit van de aangevoerde aardappelen. Het aantal partgen dat moest worden af gekeurd, was slechts gering. Trou wens, tot dusver is er uit Engeland en Zweden ook nog geen enkele klacht over slechte aardappelen ontvangen. Een compliment, zowel voor de han del als voor de keurmeesters. Het overgrote deel van de uitge voerde aardappelen waren van net ras Bintje, hoewel er ook veel Furore, Alpha en Meerlander is verladen. Opvallend was dit jaar, dat het el- land Tholen, tot dusver voornamelijk op de binnenlandse markt afgestemd ook zeer sterk bg deze export heeft meegespeeld. Er is weinig voorraad meer bij de handel overgebleven, voor langlopen- Meer gedrang in kopgroep van amateur le klasse C. Vlissingen door verlies bij Maurits naar de vierde plaats Na zondag is het gedrang in de kopgroep van de amateur le klasse C er niet minder op geworden! Vlis singen kon de winst Dij Maurits niet bemachtigen (2-0), terwijl VSV '34 heer en meester bleef over WH '16 (2-0). Het gevolg is, dat er nu niet minder dan vier clubs met 22 punten aan de leiding gaan, waarbij TSG in het voordeel is, want deze club heeft één wedstrijd minder gespeeld. Het slechte doelgemiddelde heeft Vlissin gen van de tweede op de vierde plaats gebracht. Kimbria heeft voortreffelij ke kansen nu de Maastrichtenaren zondag weer wonnen van Almania (3-0). Deze club staat er in theorie zelfs beter voor dan Maurits, VSV en Vlissingen, want de Limburger., heb ben één verliespunt minder. Sport club Emma beveiligde de eigen posi tie door van Roermond te winnen (1-0). De wedstrijd Schijndel-AIIian- ce was zeventien minuten oud, toen de spil en aanvoerder van Alliance P. H. van Meel, bij een duel het onge luk had zjjn rechterbeen te breken. Bij 0-1 stand werd de wedstrijd ge staakt. Vanzelfsprekend werd deze ontmoeting niet stand opgenomen. TSC 18 9 Maurits 19 10 VSV '34 19 9 Vlissingen Kimbria 19 18 8 9 Brabantia 18 7 S C Emma 19 9 Alliance 16 6 Roermond 17 4 WH '16 16 5 Almania 17 4 Schgndel 18 5 In onderstaande 4 5 22 33—23 2 7 22 32—24 4 6 22 32^-29 6 5 22 39—41 3 6 21 45—38 4 7 18 30—31 0 10 18 40—42 3 7 15 32—26 7 6 15 27—27 4 7 14 26—28 5 8 13 24—39 2 11 12 31—43 (Advertentie) 3 versnellingsnaaf met terugtraprem Attentie! Sturmey Archer Gears Holland N.V. is nu gevestigd Nassaukade 387, Amsterdam, zodat een vlotte service voor dit beroemde fabrikaat jn heel Nederland is verzekerd. HOOG EN LAAG WATER 24 april. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. U.—N.A.P. 1.21 2.01 1.51 2.16 2.19 2.25 2.45 1.25 3.03 1.49 13.52 2.21 14.19 2.36 14.57 2.46 15.21 1.48 15.31 1.73 7.51 2.25 8.21 2.37 8.16 1.86 8.44 2.11 20.01 2.07 20.32 2.19 21.05 2.37 20.32 1.62 21.05 1.85 de contracten zal mogelijk in uitzon deringsgevallen nog wel export op beperkte schaal toegestaan worden, in ruime kring is er een aardige cent verdiend, zodat er zeker alle reden tot tevredenheid is. Ondanks de don kere wolk van het exportverbod, wel ke plotseling kwam opdagen, is het door hard aanpakken nog meegeval len. van d heeft heel wat mans te zijn, z gend seizoen ongetwijfeld trachten met nóg betere outillage e.d., deze export verder uit te bouwen. Laat de coasters dan weer maar komen, zeg gen de arbeiders, de keurmeesters, de chauffeurs en al die andere mannen, reeds nu. Maar dan liefst geen plotselinge maatregel van de minister, die er toe dwingt om het werk van twee, drie weken In nauwelijks één week te moe ten verzetten, vertellen ze er tegelyk bg. De Engelse havenarbeiders zullen er wel precies zo over denken, want daar ls door de „vlucht" van geladen coasters uit Nederland, o.a. in het En gelse aardappelcentrum, Boston, zo'n opeenhoping ontstaan, dat de schepen er dagenlang moeten liggen voordat ze gelost kunnen worden. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EIL. 20 april. Andijvie 04—92. spinazie I 67— 85, II 58—77, witlof IIA 41—76, HB 36—70, prei IA 82—101, IIA 46—70. B 43—76, was- peen IIA 13—26, rabarber II 43—79, sla IA 15—25, IC 7—12, aardappelen 11—23. kroten 550—810. knolselderij 2449, selderij 5—10, radijs roodp. 1016, wltp. 1021, peter selie 14, raapstelen 8. gr. peen 7—10, uien 35, sla 1B 11—17, kg 44—08. Jonathan STA 89—93. STB 85—89, STC 74—76. HHA 63—84. HHB 69—74, HHC 63—71, HHI 55—73, HHH 58—63. K 63-67. St.-Remy HHI 47—55. HHH 54, K 50. Gouöreinetten HHA 60—61, HHB 57—61, HHC 50, HHI 61, HHH 54, K 44—47. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK De kerkeraad van Goes heeft in de a.s. vacature-ds. H. M. Straling, toezeg ging van beroep gedaan aan ds. J. W. Coenraad, te Hall (G.). CHR. GEREF .KERK Bedankt voor Vlissingen: ds. C. Noor- dergraaf te 's-Gravendeel. DINSDAG 24 APRIL 1956 HILVERSUM I. 402 m. 746 Uc/s. 7.00—24.00 KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. vrouw. 9.35 Water- st. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 V. d. kind. 10.15 Gram, li.oo V. d. vrouw. 11.30 School radio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole ork. 12.30 Land en tulnb. meded. 12.33 Instr. Octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Amus. muz. 13.50 Gevar. progr. lö.oo Gram. 15.30 Viool en piano. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regerlngsuitz.: Rijksdelen overzee: J. J. van der Laan: Kroniek van overzee. 18.00 Dit ls leven, caus. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: Prof. dr. C. A. van Peursen: Wegen der Wijsbegeerte. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.20 Act. 20.35 Dt gewone man. 20.40 Macbeth, treurspel. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 231 j—24.00 Gram. HILVERSUM II. 238 m. 1007 ke's. 7.00 AV RO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 V. d. huisvrouw. 8.15 Gram. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 R.V.U.: Prof. dr. F. W. S. van Thlenen: Kostuum en Stijl, tweede lezing. 11.30 So- pr. en piano. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Orgel spel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Promenade-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Planorecital. 16.00 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij. caus. 17,30 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Beursber. 18,40 Dansmuz. 18.55 Paris vous parle 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Ama- teurprosr 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.0a Act. 20.15 Gevar. progr. 22.00 Ant woordman 22.15 Orgelconc. 22.40 Schaken. 22.45 Gram. 22.55 Ik geloof, dat... 23.00 Nws. 23.15 Act en gram. 23.30—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.0020.15 Journ. en weeroverz. 21.15 Filmprogr. 21.45 Het Eurovisie Song Festival.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3