In 1957 kan met het provinciaal studiefonds worden keg onnen ^Zijpe verstopping Zeeuwse Almanak TWEE UITSTEKENDE DISNEY- PR0DUKTEN IN MIDDELBURG IN HULST WIL MEN JAARLIJKS EEN GOED FEEST ORGANISEREN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 APRIL 1956 VERENIGING VAN NEDERLANDSE GEMEENTEN BIJEEN Prof. R. Hornstra sprak over de gezondheidszorg Waarschijnlijk zal In 1957 begonnen kunnen worden niet een provinciaal studiefonds voor Zeeland, dat beoogt renteloze voorschotten te verstrekken voor studiedoeleinden aan begaafde jonge Zeeuwen, wier ouders niet of slechts gedeeltelijk financieel ln staat zijn, de kosten van een voortgezette studie aan universiteit, conservatorium, academie, kweekscholen, middel bare technische scholen enz. te dragen. In de vrijdag ln het Dorpshuls te Krulningen gehouden vergadering van de afdeling Zeeland van de Ver. van Ned. Gemeenten, hebben de daar aan wezige gemeentebestuurders zich met grote instemming achter dit door deze afdeling genomen initiatief geplaatst. De plannen hiervoor zullen thans nader worden uitgewerkt, waarbij roen zal gaan ln de richting van een particulier fonds. Naast bijdragen van pro vincie en gemeenten wordt ook öp een financiële deelname van particuliere ondernemingen en personen gerekend. De principiële beslissing werd ge nomen, nadat drs. A. A. Verdijk uit Tilburg, secretaris van de Stichting Noord Brabants Studiefonds, op heldere wijze de werkwijze van dit sedert 1952 bestaande fonds had uiteengezet, In de middagbijeenkomst luisterde men naar een Interessante Inleiding van prof. R. Hornstra uit Utrecht over „De veranderende taak van 'de ge meenten by de gezondheidszorg". van de betekenis, de opzet en de fi nanciering van een dergeiyk studie fonds. Het ls de bedoeling om de be gaafden een faire kans te geven zich verder te ontplooien, Indien de ouders hen daartoe financieel niet ln staat kunnen stellen. Het milieu van de be trokkene en het vér verwyderd wo nen van de onderwyslnstelllng mogen geen belemmering vormen om de ge wenste opleiding te genieten. Aan de hand van cijfers toonde spreker aan, dat zij die bijv. dicht bij een universiteit wonen, tweemaal zo veel kansen hebben om een universi taire opleiding te genieten, dan zjj die veraf woonachtig zijn. Bij de aanvang van de vergadering, die voor de eerste maal buiten Vlis- singen, Middelburg en Goes werd ge houden, sprak de voorzitter, mr. dr. A. J. J. M. Mes, een kort openings woord. Later kon hij o.a. de commis saris der koningin, ihr. mr. A. F. C. de Casembroot met het lid van Ged. Staten, de heer M. J. van Poelje en de griffier, mr. J. M. Pilaar, verwel komen. In verband met een rondschrijven van de Zeeuwse muziekschool inzake een gemeenschappelijke regeling, merkte de voorzitter op, dat hieruit voor de centrumgemeente geen voor deel ontstaat. Men moet bedenken dat bij niet aansluiten van een ge meente, de leerlingen uit deze ge meente méér lesgeld moeten betalen. Binnenkort is bij algemene maatre gel van bestuur een vrij ingrijpende wijziging in de bouwverordening te verwachten. Naar aanleiding hiervan is besloten, de bouwverordeningscom missie met enkele leden-burgemees ters uit te breiden. Ook verzocht de voorzitter zich te beraden over vragen die kunnen worden voorgelegd aan een forum, op een in september of oktober te houden bijeenkomst met de Belgi sche collega's in Sint-Niklaas. Verschillende vraagstukken als de culturele activiteit, de gezinszorg e.d. zullen daar in behandeling ko men. Nadat de voorzitter nog had herin nerd aan het overlijden van jhr. mr. Schuurbeque Boeije, burgemeester van Zlerikzee, deed de secretaris, de heer Ph. Koene enkele mededelingen over het I.Z.A., waarbij thans 42 Zeeuwse gemeenten zijn aangesloten. Het instituut dat in januari jj. met zijn werkzaamheden in Zeeland start te, werkt tot dusver naar genoegen. Bij de bestuursverkiezing werd mr. A. J. v. d. Hoeven voor Tholen en St. Philipsland herkozen. In de vacature B. Burger werd voorzien door de be noeming van de heer S. J. van Dijke te Kapclle. Als bestuursleden van het Zeeuwse Instituut Ziektekostenvoor ziening Ambtenaren werden aangewe zen de heren S. W. A. Laurense, Oos- terland, J. v. d. Bos, St. Annaland, A. A. Schuit, Kortgene, A J. Berenpas. Middelburg, en een vertegenwoordi ger van de gemeente Zlerikzee. Naar aanleiding van de rekening 1955, die een batig saldo van 708.16 aangaf, werd akkoord gegaan met een sug gestie van het bestuur, bij de raden met een voorstel te komen de contri butie met ingang van 1957 te bren gen op één cent per inwoner. PROVINCLAAL STUDIEFONDS. Aan de hand van zy» ervaringen met het Brabantse studiefonds, gaf drs. Verdyk zyn toehoorders een idee Hoewel de bijdragen van het Rijk voor beurzen langzamerhand is opge lopen van ƒ4 tot 9 millioen per jaar, is dit voor de 32.000 aanvragen, welke jaarlijks worden gedaan, nog veel te weinig. Bovendien is het voor de rijks beurzen vaak niet mogelijk het so ciale element by de toewijzingen te doen gelden, hetgeen by een provin ciaal fonds wel mogelijk is. Daarnaast wyst de praktijk uit, dat door de aan wezigheid van een provinciaal studie fonds ook de aanvragen om ryksbeur- zen wordt gestimuleerd. Wat betreft de opzet van een dergelijk fonds, pleitte spr. voor een fonds op basis van particulier initiatief, waarby men ook verbin ding krijgt met onderwys- en so ciale organisaties. Tevens is het dan mogelyk financiële bydragen van ondernemingen en organisaties te verkrygen. Spr. waarschuwde tegen de oprichting van een ge meentelijk studiefonds, daar de toewijzing van voorschotten een zekere deskundigheid vergt, waar voor in kleinere gemeenten meest al niet voldoende krachten aanwe zig zyn. Bovendien kunnen door provinciale fondsen vaak meer personen geholpen worden. Noord-Brabant dat met een bijdra ge van de provincie ad 25.000 en een subsidie van 5 ct. per inwoner van de gemeenten, alsmede 25.000 van par ticuliere organisaties enz. werkt, keert praktisch alleen renteloze voor schotten uit. Hoewel elk geval afzon- derlyk wordt beoordeeld, heeft men als grondgedachte aangenomen, dat iemand met een inkomen van 6000 en 1 kind, nog een toewijzing kan krijgen. Voor elk kind méér mag het inkomen 1000 hoger zyn. Aan het slot van zijn betoog zette drs. Verdijk ook de grote wenselijk- i vervolg op pa& 3) Dit is de binnenplaats van de open bare u lo.-school aan de Dwurslcaai in Middelburg. Deze school heeft thans een aanzienlijke uitbreiding on dergaan doordat aan de achterzijde van het bestaande gebouw een nieuw gebouio is opgetrokken, dat hier op de achtergrond zichtbaar is. De uit- breiding omvat op de begane grond twee leslokalen, waaraan dringend behoefte bestaat. Boven is er één zaal, die wanneer zulks nodig is later in twee lokalen kan worden verdeeld. Tot die tijd zal men de bovenverdie ping als aula e.d. gebruiken. Boven dien werd 'n verbindingsgang (links) VAN Min TOT „AXEL" IN TERNEUZEN. Vrijdagmorgen arriveerde in de Ter- neuzense haven de mynenveger Hr. Ms. „Axel", die ligplaats koos aan de oostzyde van de ponton in de mid denhaven. Hr. Ms. „Axel", die onder commando staat van luitenant ter zee tweede klas oudste categorie V.F.T. van de Plas, brengt een officieel be zoek aan de gemeente Axel en zal tot maandag 23 april ln de Temeuzense haven liggen. Vrydagmiddag bracht een gezel schap bestaande uit de burgemeester van Axel, de heer P. D. J. L. van Oever en, de wethouders, verscheide ne raadsleden en verder een aantal genodigden, de meesten vergezeld van hun dames, een bezoek aan de mijnen- STOMERIJ In de bus naar Goes zat een meneer stuurs voor zich uit te kijken, omdat het driejarig, vitale jongetje op de schoot van de dame naast hem als maar probeerde z\jn schoentjes aan zijn lichte regenjas af te vegen. De moeder lette niet op hel jog, want zij was in druk gesprek gewikkeld met een soortgelijke aame aan de andere zijde roti het gangpad. Totdat het de knaap gelukte een mooie zwarte veeg te maken op de jas. ,J3etaalt U de stomerij, mevrouw?" brieste de stuurse heer plotseling los. De dame draaide zich geschrokken om. Maar omdat zij de voorgeschiede nis niet had gevolgd, begreep zij niet goed, waarom het ging. Dat bleek uit haar antwoord: „Gut meneer, het was maar vier gulden en ik heb ze vorige week net betaald veger. Na de ontvangst van het ge zelschap door de commandant werd het schip bezichtigd. Tot besluit van het bezoek aan boord werd een „all- ranks-dinner" gegeven. UNIVERSITAIR EXAMEN. In Leiden slaagde voor het artsex amen mevrouw W. van den Ende Snethlage te Oegstgeest en geboren te Middelburg. Mevr. v. d. Ende was de echtgenote van de in de oorlog ge fusilleerde Middelburgse advocaat en procureur mr. G. F. C. van den Ende. GOUDEN BRUILOFT. Onder grote belangstelling vier de donderdag het echtpaar D. Kaan en A. J. KaanDekker, wo nende in de Grenulaan te Terneu- zen zijn gou en huwelyksfeest. Ten huize van de heer Kaan, die reeds meer dan veertig jaar werkzaam is bij de bootslieden aan de Ter- neuzense zeesluis, werd een druk bezochte receptie gehouden, waar na 's avonds in La Bellevue een feestavond volgde. „YOUTH FOR CHRIST" Onder auspiciën van „Youth for Christ" zal maandag 23 en dinsdag 24 april a.s. in het Jeugdgebouw aan de Kerkhoflaan te Terneuzen een in terkerkelijke samenkomst worden ge houden. Spreker van deze avonden is de heer Bob Evans, vice-president van „Youth for Chrlst"-Europa en direc teur van een bybelschool ln Parijs. Daves Barnes, professor in de muziek en leraar aan een muziekschool In Parijs, verzorgt de vocale en muzikale medewerking aan deze bijeenkomsten. Het geheel wordt geleld door Huib Mojet uit (Emmen. Deze samenkom sten houden verband met de. herden king van 10 jaar „Youth for Christ"- werk in Nederland. gemaakt tussen het hoofdgebouw en de nieuwe vleugel. Zeer binnenkort zal de uitbreiding, die voor de school een belangrijke verbetering betekent, in gebruik worden genomen, hetgeen vermoedelijk zonder officieel vertoon zal geschieden. Men is thans bezig met de laatste werkzaamheden als het bouwen van een nieuwe fietsen bergplaats en het voltooien van de tuinaanleg. (Foto P.Z.C.). Temeuzense vrachtwagen kantelde op Antwerpseweg Donderdagavond werd het verkeer van en naar Zeeland en België enige tyd gestremd, doordat een vrachtau to van de heer P. Leijs uit Terneu zen op de Antwerpseweg bij Nieuw Borgvliet eerst in de berm raakte, daarna kantelde en tenslotte met de wielen omhoog over de rijweg kwam te liggen. De wagen werd bestuurd door A. Leijs, die met een lading groente op weg was naar Temeuzen. Op de plaats waar men bezig is ter zijde van de weg een zandheuvel af te graven moest de chauffeur in de bocht uit 'liken voor een tegenligger. Dè wagen reed gedeeltelijk door het afgegraven gedeelte, waardoor de chauffeur de macht over het stuur kwijtraakte. De bestuurder liep geen lichamelijk letsel op. Daar het verkeer op dit late avonduur niet meer zo druk was, on- dei-vonden slechts weinig automobi listen hinder van deze „versperring", die overigens al spoedig door een kraanwagen uit de weg werd ge ruimd. Advertentie Geef de strijd niet op tegen DIT IS da uianlei om verstopping te overwinnen; Drink 's morgens vroeg en '6 avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het tollet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes 2e week: elke avond één 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer Want Carters Leverpilletjes zorgen voot de galtoevoer die nodig ls om het voed sel beter te verteren en de darmen te ontlastenze maken bovendien dat de Ingewanden daarna op eigen kracht regel matig blijven werken. Zó helpen Carters Leverpilletjes u helemaal van hardlijvig heid af. u is esn ander mens. Sn mocht u taterdoor zorgen, doorte veel eten, overver moeidheid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer Fnaar CARTERS L20 per flacon. Nieuwe regeling voor woningbouw werkt goed Ged. Staten zijn tevreden over tact gemeentebesturen Tijdens de vrijdag gehouden verga dering van de afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten in het dorpshuis te Kruiningen, heeft de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, enkele voor de gemeentebestuurders belang rijke vraagstukken aangestipt. De commissaris vertolkte de tevre denheid van het college van Ged. Sta ten over de wijze, waarop thans de nieuwe regeling voor woningbouw, de hand van de beschikbare bouw capaciteit, werkt. Hij bracht daarbij ook hulde aan de gemeentebesturen voor de tact waarmee deze hun mede werking geven. Er zijn thans onge veer 120 tot 130 plannen volgens de nieuwe regeling, naar Den Haag ge zonden. Iedere week komt de commissie uit Ged. Staten met de provinciaal hoofd ingenieur-directeur van wederopbouw en volkshuisvesting bijeen om de inge diende plannen te bespreken en af te werken. Over de verdeling van de buiten landse geschenkgelden kon de com missaris mededelen, dat men hoopt weldra de eerste toezeggingen te kun nen doen. Met bijna alle betrokken gemeentebesturen is thans overleg ge pleegd. De commissaris gaf echter de verzekering, dat deze zaak vaak vele problemen geeft, daar met talrijke wensen van gevers en ministeries re kening moet worden gehouden. Voorts deed hij mededeling van het feit, dat er tussen Ged. Staten en de dienst voor de uitvoering van drie- eilandenplan en Deltaplan eên goed contact is gelegd. De commissaris had het vertrouwen dat het hierdoor mo gelijk zal zijn om de gemeentebestu ren tijdig te kunnen inlichten, zodat men kan meespelen bij de grote ver anderingen die zich in Zeeland zullen voltrekken. Faillissementen in maart Gedurende de maand maart j.l. werden in-Zeeland in totaal 2 faillis sementen uitgesproken, tegen 1 in maart 1955. Over het gehele land werden in maart 94 faillissementen uitgesproken, tegen 106 in maart '55. Het totaal aantal tot en met maart in Nederland uitgesproken faillisse menten bedraagt thans 276, tegen 316 over de overeenkomstig^ periode van het vorig jaar. FILMS IN ZEELAND „De woestijn leeft" en „20.000 mijlen onder zee" Het witte doek in Zeeland geeft dit weekeinde twee Walt- Disney-produk- ten te zien, die reeds eerder besproken werden en die gelijk goede wijn ook geen krans behoeven. Het zijn „De Woestijn leeft" (ELECTRO. Mid delburg) en „20.000 mijlen onder zee" (SCHOUWBURG, Middelburg). De hoofd- zowel als de bijrollen in de eer ste worden alle vertolkt door dieren, die daartoe generlei repetitie hielden, maar onmiddellijk in de natuur voor de camera kwamen en nu in techni color op het witte doek verschijnen. De tweede naar het gelijknamige boek van Jules Verne met James Mason, Kirk Douglas en Peter Lorre in de hoofdrollen wordt op het brede scherm geprojecteerd. „Onderbroken melodie" (Grand, Goes) is de uitstekende verfilming van het leven der Australische opera zangeres Marjorie Lawrence, die door kinderverlamming een tijdlang van het toneel verdween. Een aangrijpend en groots verhaal, dat onder regie van Curtis Bernhardt sober en daardoor sprekend op de filmband werd vast gelegd. Een speelfilm van het betere gehalte dus, waarin ook de opera liefhebbers aan hun trekken komen. Zondagmiddag draait in Grand, Goes de griezelfilm met de thriller-pretentie „Het kasteel in de schaduw". Regis seur Fritz Lang zorgde voor enkele in teressante griezeleffecten. Stewart Granger speelt de hoofdrol. „Barricade" (Alhambra, Vlissingen), is de film, waarin een jongeman ver dacht wordt van moord op een man nequin en aldus bedreigd met de dood op de elektrische stoel. Hij wordt door de politie opgejaagd en weet slechts te ontkomen door twee vrouwen te -gijzelen. Met die gijzeling heeft hij dan tegelijk nog een goede greep ge daan ook. De ontknoping is natuurlijk een volkomen verrassing en de politie heeft zich weer eens verbazend arge loos getoond. De hoofdrollen worden gespeeld door Richard Conté, Joan Bennett en Wanda Hendrix. De uitbarsting van de Krakatau in 1883 is het onderwerp van de kleuren- SAMENWERKING NODIG Middenstand en gemeente subsidiëren „Wil men in Hulst een jaarlijks feest organiseren, dan is het een eerste ver eiste, dat de gehele bevolking mee werkt", aldus de heer F. de Meurichy tijdens de bijeenkomst die in de bur gerzaal van het stadhuis te Hulst be legd was om te komen tot de oprich ting van een permanent comité voor het organiseren van feesten en derge lijke. Naast een groot aantal inwoners verwelkomde de heer De Meurichv on der meer burgemeester A. L. S. Locke- feer, wethouder J. D. J. Martens en verschillende vertegenwoordigers van verenigingen. Spreker memoreerde vervolgens hetgeen Hulst allemaal aan schoons bezit. Met name noemde hij de stadswallen, de binnen- en bui tenvesten, voor welke laatste hij ge dacht had aan recreatie met bootjes. Verder herinnerde de heer De Meu richy aan de woorden van deken A. Koopmans, die tijdens de onlangs ge houden Charitas-week de bevolking aanspoorde tot eenheid. Hij deed dan ook een beroep op de aanwezigen om hun medewerking te verlenen, daar dergelijke evenementen vroeger toch wel mogelijk waren. Bovendien kan de gemeente moeilijk subsidie verle nen als niet iedereen *ijn schouders onder cut werk zet. Het is de bedoeling van de drie initiatiefnemers, de lieren F. de Meurichy, drs. L. Lockefeer en J. H. Stolte, dat een vereniging zal worden geformeerd door dc buur ten. die echter zelf alles zullen moeten regelen. Het comité zal dan optreden als overkoepelend orgaan, terwijl het tevens van ad vies zal dienen in voorkomende ge- PIv. provinciaal B.B.-commandant benoemd Naar wij vernemen is de heer A. D. o. 'C. Fokker van Craijestein van Ren- gerskerke uit Middelburg met ingang van 1 juni a.s. benoemd tot plaatsver vangend provinciaal commandant van de Bescherming Bevolking in Zeeland. De heer Fokker zal als zodanig deel uitmaken van de personeelsbezetting van het bureau van de provinciale ad viseur der Zeeuwse B.B. Zijn benoe ming betekent een uitbreiding van dit bureau. De nieuwbenoemde werd op 19 juli 1919 in Zierikzee geboren en bekleedt thans de functie van ambte naar ter gemeentesecretarie van Oost en West-Souburg. vallen. De middenstand en het ge meentebestuur hebben reeds een bijdrage toegezegd. Eigen lijntjes „Het werd inderdaad tijd om de vui le was aan de eigen binnenlijntjes te hangen", zo gaf burgemeester Locke feer als zijn mening te kennen .Reeds lange tijd was het gebrek aan samen werking een der grootste factoren, waarom er in Hulst niets tot stand kwam. „En daarom staat het gemeentebestuur met raad en daad achter dit Initiatief", aldus de burgemeester. De voorzitter van de plaatselijke V.V.V., de heer J. Loof, stipte nog even aan, dat het geenszins op het terrein van de V.V.V. ligt om grote feesten te organiseren. De vereniging is opge richt om propaganda te maken voor Hulst en zo is men begonnen met de verspreiding van folders, terwijl te vens contact gezocht is met de V.V.V.'s in Terneuzen en Axel. Deze bijeenkomst is een stap ge weest in de goede richting. Als de ini tiatiefnemers de medewerking verkrij gen van de gehele bevolking het geen zeker hel; geval zal zijn dan kan Hulst hier alleen maar wel bij film „Lavastroom over Java" (Luxor, Vlissingen), die de moeite van het gaan zien dubbel en dwars waard is. Aan spanning ontbreekt het niet en even min trouwens aan het liefdesverhaal, dat zelfs in dit geval onontbeerlijk schijnt te zijn. Het doet echter aan de waarde van de film weinig afbreuk. Gezellige avond voor personeel Heidemij. De Nederlandse Heide Maatschap pij bood haar personeel en relaties uit de ambtsgebieden Goes, Middelburg en Sint-Maartensdijk vrijdag in „de Prins van Oranje" te Goes een gezel lige avond aan. De personeelsvereni ging uit Arnhem verzorgde deze avond op een prettige en vlotte wijze. Na het welkomstwoord van de heer J. Aartsen, inspecteur voor Zeeland, wei'd het programma geopend met het optreden van het orkest onder lei ding van de heer C. Koeleman en met zang van Lia Paulich en Henk Wil- lemsen. Voorts bevatte het afwisselende programma zang van Emmy Ver poorten met enkele gezellige liedjes, terwijl de toneelclub van de perso neelsvereniging een tweetal éénak- ters voor het oetlicht bracht. De algemene leiding en introductie was in goede handen van de heer O. H. Koopmans. De te Driewegen gehouden paas- collecte heeft 169 opgebracht. KUNST Concert „Instrumentale" Dirigent: Henk Stam. Solis ten: Debora en Boukje Land, piano, Cees v. d. Berg, hobo en Henk de Wit, fagot. De „Instrumentale" te Middelburg had sinds enige maanden een zware opdracht te vervullen, namelijk te zorgen voor eigen rehabilitatie! De reputatie van dit orkest had immers even gewankeld na een vorig concert, toen men minder goed voor dc dag was gekomen. Daarom was er gis teravond in de vrij goed bezette Con cert- en Gehoorzaal enige spanning merkbaar: hoe zou ditmaal de uit voering verlopen? Welnu, er dient onmiddellijk te worden gezegd, dat de „Instrumentale" onder leiding van Henk Stam zich voortreffelijk van haar rehabilitatie-opdracht heeft ge kweten. Want er werd gisteravond uitmuntend gemusiceerd en men had een programma samengesteld, dat aantrekkelijk en evenwichtig was. Bovendien had men voor dit concert bekwame solisten gekozen, zodat de „Instrumentale" na dit optreden in derdaad tevreden kan zijn. Om met de solisten te beginnen: Debora en Boukje Land speelden van Bach het concert voor twee piano's en orkest in c klein, en van Mozart eenzelfde concert in Es. Zij bleken uitmuntende pianisten, die zowel in het Bach- als in het Llozart-concert strak en voornaam spél deden horen. Met name in het tweede deel van het Bach-opus musiceerden zij bewonde renswaardig, doordat zij een zeldza me en gelukkige combinatie wisten te treffen van milde lyriek met sobe re distinctie. Het orkest begeleidde eveneens voornaam, al kwam juist by Bach een zwakke kant van dit en semble naar voren. In de beide vlug- ,e delen namelijk waren de snelle iasfiguren te zwaar en niet altijd even duidelijk, want celli en bassen speelden hier niet exact en niet licht genoeg. Trouwens, de celli van dit orkest moeten over het algemeen nog meer tot een eenheid groeien, d.w.z. een eenheid, waarvan de leden allen eenzelfde gelijkwaardige, fraaie toon moeten maken. Mozarts concert was na de ballet muziek „Les petits riens" voor or kest de finale en tevens het hoogte punt van de avond, want hier was sprake van goed ensemble-spel en eenheid van opvatting by solisten, di rigent en orkest. Debora en Boukje Land speelden dit werk fris en krach tig. Zij maakten van Mozart geen wufte salet-jonker, maar een opge wekte componist, die soms zeer man nelijke muziek schreef. Het publiek dankte de beide solisten met lang durig applaus, waarin het ook te recht dirigent en orkest betrok. De avond was begonnen met een symfonie in C van J. Chr. Vogel, waarin Cees van de Berg, hoho, en Henk de Wit, fagot, beiden leden van het Rotterdams Philharmomsch Or kest, de soli vertolkten. Mede dank zij hun werk had dit begin reeds da delijk niveau. Zij speelden in een lich te, pittige musïceertrant en het leek wel alsof hun goede voorbeeld het orkest de gehele avond tot voorbeeld diende. Twee uitmuntende musici! De conclusie tenslotte van dit alles is, dat de „Instrumentale" zich eer vol heeft gerehabiliteerd. Men heeft kennelyk gezocht naar de goede weg en men heeft die gevonden. Hopelylc worden geen zijpaden meer ingesla gen de K. VANDAAG Middelburg Electro: „De woestijn leeft", (a.l.) 19 en 21.15 uur; Schouw burg: „20.000 mijlen onder zee", (cine mascope), (14 jr.). 20 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie over herverkaveling Walcheren, 9—18 uur; Graanbeurs Dam: Postzegelruil beurs „Phllatelica", 14—17 uur. Vlissingen Alhambra: „Barricade" (14 Jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Lavastroom over Java", (14 jr.), 19 en 21 uur; Bri tannia: Uitvoering handelsavondl school, 20 uur; Ned. herv. ver. gebouw: feestvergadering C.O.J.O., 20 uur. Goes Grand: „Onderbroken melodie", (a.l.), 19 en 21 uur; Prins van Oranje: P.T.T.-toneelavond, 20 uur. MORGEN Middelburg Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30, 20 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: als vandaag, 19 en 21 uur; Korenbeurs: Alliance Frangalse, 15 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2