Mr. Cals: beperking van vrijheid op hogescholen valt nogal mee - O NIEUWS UIT DE KERKEN MOSSELKWEKERIJ IN ZEELAND NOG ALTIJD BELANGRIJK Witte tanden - frisse adem met COLGATE! ~!WITSAL DIPLOMA-UITREIKING GOESE R.L.W-SCH00L «310 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 20 APRIL 1956 COLLEGES IN STAATSRECHT NODIG Mededeling in Tweede Kamer: Eens een derde technische hogeschool Heel duidelijk heeft de minister van ondenvys, kunsten en weten schappen, mr. Cals, donderdagmiddag in de Tweede Kamer de indruk waggenomen, dat het wetsontwerp tot wijziging van de hoger-onder- wjjswet betreffende het technische hoger onderwijs alleen maar de bepaling inhoudt, dat de studenten op de technische hogeschool in iDclft gedurende de eerste twee studiejaren van verdere deelneming aan examens kunnen worden uitgesloten als zij tweemaal voor één zelfde examen gezakt zijn. Deze indruk was gewekt door de wat over dreven agitatie van de studenten tegen de desbetreffende bepaling. De liberale afgevaardigde, mevrouw Fortanier-De Wit, sprak van een „protestfeest". Ook was deze indruk gewekt door de opvallende aan dacht, die de afgevaardigden aan dit onderwerp besteedden. De talrijke studenten op de pu blieke en op de gereserveerde tri bune en zelfs in de loges van de ambtenaren en de diplomaten, waar zij voor deze bijzondere ge legenheid door de voorzitter, mr. Kortenhorst, waren toegelaten, konden tevreden zijn met de steun, die zij uit de Kamer hadden ont vangen. Alvorens de kritiek, die-op de beperking van de studievrijheid was geleverd in te gaan, deelde mr. Cals mede, dat de oprichting van een derde T.H. in de toekomst binnen de mogelijkheden ligt. Al zou hij er in de eerste twintig jaar zeker nog niet komen. Uitdrukkelijk verzekerde mr. Cals, dat tussen Eindhoven en Delft gelijkwaardigheid zal bestaan. Ge tracht zal worden de studietijd te beperken. Eén Cals De minister dacht er niet aan, het artikel 61 bis (over de eventuele uit sluiting) terug te nemen. De beslis sing liet hij aan de Kamer over. Mocht deze het verwerpen dan, zo de dikste. Bij een onlangs gehouden concours om te weien te komen, wie In ons land nu wel de dikste was, is hij als overwinnaar uit de bus gekomen. Velen hebben elkaar de titel be twist, maar centimeter en weeg schaal hebben alle twijfel weg genomen. Onder de verpakte soepen zijn er ook vele, die elkaar om het predicaat „beste" de titel betwisten, maar er bestaan geen attributen om dit vast te stellen. Hier moet U beslissen, hier zijn- het alleen Uw smaak en Uw gevoel voor kwaliteit, die de doorslag geven. Het heeft geen zin of wij beweren, dat OXO soepen de beste zijn, het is aan U om te bevestigen of wij gelijk hebben. Tracteer Uw huisgenoten morgen eens op een bord verrukkelijke OXO soep (U kunt uit 7 soorten kiezen) en wij zijn overtuigd, dal OXO wat betreft smaak, geur en kwaliteit met het predicaat „beste" uit de bus komt- soep is de beste! „Chicken" kippensoep. Torna, tensoep, Julienncsoep, Cham pignonsoep. Vermicelllsoep. Aspergesoep. Brulnebonensoep maakte mr. Cals de indruk, zal hjj er niettemin geen traan om laten. De studenten hadden geschreven „Slechts één man, één Cafs wil onze vrijheid beperken en dat nemen we niet!". De minister herinnerde daar aan en gaf naar aanleiding ervan aan de studenten een lesje. Zij moe ten nog eens enkele colleges in staatsrecht nemen, zo adviseerde hij. Zij zullen dan ervaren, dat er ook nog een verantwoordelijkheid van het kabinet is. „Dat is afschuiven zo hoorden we enkele studenten in on ze nabijheid mompelen. De regering zou het uitermate be treuren zo zeide mr. Cals, als de le den van de Kamer de mening zouden hebben, dat zij de vrijheid van het onderwijs niet als een hoog goed ziet. De veranderingen op maatschappe lijk gebied hebben ook hun invloed gehad op het hoger onderwijs. Het algemeen belang en ook de industrie eisen een zo efficiënt mogelijke op leiding. Men komt dan tot een aan tal consequenties, die onaangenaam kunnen zijn, echter meer voor de hoogleraren dan voor de studenten. Waarborgen De minister gaf een uiteenzetting van de juiste betekenis van het gewraakte artikel 61 bis en legde er de nadruk op, dat de maatre gel van het niet meer toelaten tot de examens met veel waarborgen voor de studenten is omkleed. Hij had een volledig vertrouwen dat de senaat bij toepassing van het artikel niet in strijd zal komen met de vrijheid van onderwijs voor de student. Het zou hem spijten als de Kamer dit vertrouwen in de senaat niet kan opbrengen. Tenslotte vestigde hij er de aan dacht op, dat in het buitenland soort gelijke bepalingen bestaan als ni worden voorgesteld en zelfs nog veel verder gaan. Een beslissing werd niet genomen, die valt pas vanmiddag als de Kamer gerepliceerd heeft. Prov. E.H.B.O.-wedstrijd 24 april in Middelburg. De provinciale wedstrijd van Koninklijke Vereniging voor E.H.B.O. zal dinsdag 24 april a.s. te Middel burg worden gehouden. Aan dit eve nement nemen uit de drie districten van midden-Zeeland de beide ploegen deel, die bij de voorwedstrijden als nummer een en twee uit de bus kwa men. Voor Walcheren zijn dit Middel burg I en Middelburg III, voor Zuid- Beveland Goes en 's-Gravenpolder en voor Noord-Beveland Wissekerke en Kortgene. De wedstrijden worden ge houden in de Bogardzaal en beginnen om 19.30 uur. MOEILIJKHEDEN ROND DE WADDENZEE De cijfers wijzen het uit Hier en daar hoort men de mening verkondigen, als zou in Zeeland de mosselkwekerij van weinig betekenis meer zijn, omdat dit bedrijf verplaatst is naar de Waddenzee. De produktie» cijfers van het seizoen 19551956 lo genstraffen echter dit feit: de meeste mosselen in dit seizoen kwamen uit Zeeland, al ontliepen de cijfers elkaar niet veel. Van de 480.000 tonnen, die werden opgevist en afgeleverd, kwa men van de Zeeuwse percelen onge veer 250.000 tonnen en van de Wadden zee 230.000 tonnen. Toen het seizoen begon rekende men op een produktie van 400.000 tonnen, zodat dankzij de hogere opbrengst uit de Zeeuwse stromen de oogst plm. 80.000 tonnen meer bedroeg dan was geraamd. Vorig jaar werden door de kwekers 626.000 tonnen afgeleverd, zodat 19551956 een belangrijke terug gang te zien gaf. Toch werd gemiddeld ongeveer 90 procent van de standaard- capaciteitscijfers gehaald. Vorig jaar was de oogst uit Zeeland maar 182.000 tonnen en kwamen uit de Waddenzee 445.000 tonnen. Frankrijk was onze grootste afne mer (plm. 230.000 tonnen) gevolgd door België met 190.000. De inlegge- rijen vergden plm. 40.000 tonnen. Der tien kwekers bleven zo ver met de le vering ten achter dat een gedeelte van hun standaardcapaciteitscijfer zal wor den afgeschreven. Nu steeds meer mosselkwekers een onderzoek op hun percelen in de Wad- Grondpolitiek van Goes aan de orde (Slot van pag U CENTRALE WERKPLAATS. Bij het voorstel tot huur van een barak ten behoeve van de Centrale Werkplaats de Bevelanden kwamen ook verschillende meningen naar vo ren. De heer Haverhoek vond evenals enkele andere raadsleden, de huur van f 1400 voor het eerste jaar, wel wat aan de hoge kant. Wethouder Bouwman zette echter uiteen, dat de barak hiervoor ge bruiksklaar wordt opgeleverd. Hope lijk is zij ook maar voor een paar jaar nodig. De heren Vroome (k.v.p.), Visscher (p.v.d.a.) en Polderman (c.h.) hadden meer bezwaren tegen het feit. dat er zo kort na de stichting van de werk plaats weer al een loods bijgehuurd moet worden en zagen liefst maar zo gauw mogelijk de nieuwbouwplannen verwezenlijkt en dan op een gunstiger plaats. Wethouder Bouwman erkende dat inderdaad alles nogal vlug is ge gaan, doch men moest eerst ervaring opdoen. Het was niet te voorzien, dat het werk zo snel zou groeien. Boven dien was de werkplaats aanvankelijk alleen voor Goes bedoeld. Wat betreft de nieuwbouwplannen kon hij nog mededelen, dat als terrein voor de nieuwe werkplaats gedacht is aan een stuk grond ten zuiden van de Zuid- vlietstraat, tegenover de te bouwen nieuwe fabriek van de firma Wattez. Intussen is de barak wel dringend no dig, ook voor bergruimte, daar er nu reeds materiaal door onvoldoende op slag verregend Is. Naar aanleiding van een vraag van de heer Ph. Haverhoek over de uit betaling van de bekende 3 procent aan het gemeentepcrsoneel, werd nog een voorstel om hiertoe over te gaan, aan de agenda toegevoegd en zonder meer aanvaard. Men wil een en ander per 1 mei a.s. uitbetalen. denzee hebben ingesteld, blijken de resultaten bij de meesten teleurstel lend. Het schijnt niet alleen de ijsgang te zijn, die schade heeft aangericht, ook andere oorzaken worden genoemd. Zeeland kan als m'ossèlproducerend gewest nog niet worden gemist. De Waddenzee is voor de mosselcultuur weliswaar belangrijk, maar zo gauw er tegenvallers komen, kan de Wad denzee nooit aan de vraag naar mos selen voldoen. Dit laatste blijkt ook uit de intensiteit, waarmee gezocht wordt naar voor de mosselcultuur ge schikte percelen in het Waddengebied. Waar zijn onze schepen? Artemis 17 800 m z.w. Azoren. Adonis 18 Curasao. Aalsum 10 Karachi n. Bombay. Abbekerk 18 Singapore, Akkrumdijlc 18 New Orleans. Albireo 17 580 m n.w. Walvisbaai. Alwakl 19 v. Aden n. Karachi. Alchiba 24 R'dam verw. Amerskerk 18 Hongkong n. Manilla. Andijk 19 Antwerpen. Arendskerk 19 Brisbane. Averdijk 17 230 m 20 Bermuda. Arkeldijk 18 Antw. n. New Orleans. Alphacca 18 Philadelphia. Amstelbrug p. 17 Sclllles. Bali p. 18 Perlm. Banka 17 Boné n. Port Said. Britsum 17 170 m n. Miami. Benlnkust 19 Takoradi. Blommersdijk 1 7250 mijl z.o. St.-Johns. Boissevain 17 Durban n. Mauritius. Camitia 18 Curacao n. Durban. Cottica 17 185 m z.w. Terceira. Delfshaven p. 18 Kp. St.-Vincent n. Melilla ueiït 18 Amsterdam. Drente 18 Balikpapan, Enggano 17 Hamburg n. Port Said. Esso - Amsterdam p. 18 Ouessant. Esso - Nederland 18 Mena al Ahmadi. Groote Beer 16 New York naar Southamp ton. Grootekerk 17 Marseille. Guineekust 18 Dakar n. Le Havre. Humber 17 320 m w. Kp. Guardafui. Hudson In ballast 17 Bombay. Heemskerk 18 P. Said n. P. Soedan. Helena 18 Paramaribo n. Georgetown. Helicon 17 Maracaibo. Krebsla 17 500 m z.w. Finisterre. Japara 18 Bilboa n. R'dam. Jason 17 1200 m n.o. La Guarla. Koratia 17 100 m z.o. Rass el Hadd. Kertosono 18 New York n. Newport News. Katelysla 17 100 m n.w. Muscat. Kota Agoeng 19 Boston. Kebylia p. 17 Sabang. Laagkerk 17 v. Cochin. Lemsterkerk 18 rede Ummsaid. Larenberg 17 150 m z.o. Monrovia. Lutterkerk 18 Antwerpen Leopoldskerk p. 17 Kreta. Lievevrouwekerk p. 17 Gibraltar. Lekkerkerk p. 19 Eil. Maslra n. Suez. Leuvekerk p. 18 Str. Messina. Loenerkerk verw. 30 Damman n. Abadan. Keizerswaard 17 Tunis n. Mena al Ahmadi Meerkerk 19 v. Djibouti n. P. Said. Meliskerk 19 Genua. Muiderkerk 18 Genua. Mijdrecht 17 560 m n.w. Tristan. Maasdam 18 v. R'dam n. New York. Maas 18 Lissabon. Maashaven 16 Las Palmas n. Rio d- Janeiro. Noordam 18 380 m z.o. Kp. Race. Ovula 17 Pladju n. Soerabaja. Ondina 18 P. Said n. Curasao. Oranjefontein 18 P. Elisabeth n. Kaapstad Pendrecht 17 Napels n. Sidon. Polydorus 18 Houston verw. Prins Philip Willem 17 90 mijl n.w. Kaap Race. Schelpwljk 17 670 m z.o. Fao. Raki 18 Suez n. Djeddah. Rijnkerk p. 18 Gibraltar n. Genua. Str. Makassar 17 700 m z. St,-Helena. Stentor 18 A'dam. Sibajak 19 v. Sydney n. Surabaja. Schie 17 Volos n. Kiuluk. Sarangan 17 110 m z.o. Kreta. (Advertentie) Nieuwe heerlijke smaak! tDe verrukkelijke peper muntsmaak vinden ook de kinderen erg lekker. Nieuw actief schuim! Het zuivere, werkzame schuim houdt Uw mond Sc/ fris én gezond. Nieuwe lage prijs Nu kan iedereen zich Colgate veroorloven. COLGATE DE MEEST VERKOCHTE TANDPASTA TER WERELD Van Est derde in Antwerpse driedaagse Het eindklassement van de drie daagse van Antwerpen ziet er als volgt uit: 1. Rik van Looy (B.) 15 uur 37 min., 03 sec.; 2. Impanis (B.) 15.40.41; 3. Wim van Est (Nederland) 15.41.29; 4. Schotte (B.) 15.42.58; 5. Van Steenbergen (B.) 15.43.04; 6. De Bruyne (B.) 15.43.20; 7. ex aequo Vannitsen (B.) en Moser (lt.) 15.44.08; 9. Gauthier (Fr.) 15.45.17; 10. Planckaert (B.) 15.47.43; 11. De- rijeke (B.) 15.47.54; 12. Vanderelst (B.) 15.48.03; 13. Vlayen (B.) 15.48.11; 14. Anquetil (Fr.) 15.49.12; 15. Truye (B.) 15.49.48; 16. Marien (B.) 15.49.49; 17. Zagers (B.) 15.50: 18. Ockers (B.) 15.51.23; 19. Elliot (Ierland) 15.51.27' 20. Adrienssens (B.) 15.51.47. Rijkse werd damkampioen van Zeeland Jan Sinke met 51 verslagen Door woensdag ook zijn derde par tij van Sinke te winnen heeft de Yer- sekenaar Rijkse de oud-kampioen van Zeeland, Jan Sinke, met niet minder dan 51 verslagen. Een uitstekende prestatie, die Rijkse met één slag tot een voortreffelijk kampioen stempel de. Rijkse heeft thans het recht a.s. najaar deel te nemen aan de voorwed strijden om het nationaal kampioen schap. „Theo Middelkamp" koninklijk erkend Bij besluit /an 11 april 1956 Is de Zeeuwse ren- en toerclub „Theo Mid delkamp" thans koninklijk erkend. V ogelwaarnemingen. STEPPENHOKN. De he.er J. F. Oosterkamp bericht ons, dat hij kortgeleden in de omge ving van Wilhelminadorp een step- penhoen heeft waargenomen. Deze waarneming is door prof. Voons te Amsterdam gecontroleerd en juist bevonden. Gaarne zou deze hoog leraar bevestiging van de waarne ming ontvangen door ev. waarne mers, met opgave van plaats en da tum. BLAUWE REIGER. De directie van het staatsbosbe heer stelt een onderzoek in naar het aantal reigerkolonies in ons land. Het verzoekt opgave van het aantal nesten in de kolonie, de juiste ligging er van (in boom of riet), en dit alles liefst tussen 15 en 20 april. Wie in Zeeland hieraan wil meewerken, kan de gegevens oDzenden aan het bufeau van ons blad, met vermelding van de naam en woonplaats van ae afzen der. DE KOEKOEK. Vanuit Aardenburg ontvangen wij bericht, dat aldaar op 14 april de eerste (op vrij normale tijd verschij nende) koekoeksroep is gehoord, waarbjj de vogel zelf ook werd waar genomen (wn. C. M. v. d. Broecke), )eze waarneming wordt ongewild be vestigd door een andere melding uit Biggekerke waar de eerste koekoeks roep op dezelfde dag werd waarge nomen. Wij blijven graag op de hoog te van de hierop volgende in diverse plaatsen gehoorde roepen. MERELNEST MET VIJF EIEREN. Tegelijk met bovenstaand bericht ontvingen wij melding van de aan wezigheid van vijf licht bebroede eieren in een merelnest op 7 april (wn. G. de Ru, Middelburg). ZWALUWEN. Eerste zwaluwen werden gezien op 11 april te 's-Gravenpolder (1) en op 12 april te Hoedekenskerke (1) en Terneuzen. Dit stemt goed overeen met de reeds opgegeven data (wn. C. Bom. Goes). ZWERFMANS. Huidjes als satijn ZESENTWINTIG GESLAAGDEN De heer J. Eversdijk per 1 mei met pensioen Aan het slot van de traditionele eindles der Rjjkslandbouwwinter- school te Goes, die donderdagmiddag in het schoolgebouw \verd gehouden, mochten weer zesentwintig leerlin gen uit handen van de voorzitter van de Commissie van Toezicht, de heer D. W. Lindenbergh, het getuigschrift ontvangen. Tevens werd Ir. deze bij eenkomst afscheid genomen van de heer J. Eversdijk als leraar, die per 1 mei a.s. met pensioen gaat. Na een openingswoord van de heer Lindenbergh, hebben eerst de leraren, de heren J. Eversdijk en C. den En gelsen, de geslaagden nog eens op hun kennis getoetst. De heer Lindenbergh heette daarop de verschillende genodigden welkom en moest o.a. mededelen, dat de in specteur van het landbouwonderwijs, alsmede B. en W. van Goes verhin derd waren tegenwoordig te zijn. Niettemin greep spreker deze gele genheid toch aan om de wens uit te spreken, dat het gemeentebestuur van Goes de geuite verlangens om het schoolgebouw te doen schilderen, waaraan reeds gedeeltelijk werd vol daan, verder zal willen inwilligen. Vervolgens reikte de heer Linden bergh de getuigschriften uit en wens te de geslaagden geluk met het be haalde succes. Hij wekte hen op de school niet te vergeten en goede pro pagandisten te zijn. Ook de directeur van de school, ir. J. Versteeg riep de jongelui op, zich waardige oud-leerlingen te tonen van deze school, die een goede naam heeft in landbouwend Zeeland. Tevens waarschuwde hij hen, dat het thans afgelegde examen geen eindpaal mag zijn. De opgedane kennis moet een grondslag zijn om zjjn kennis ver der te verbreden. Namens de Z.L.M. reikte daarop de heer Lindenbergh aan de drie beste leerlingen, de heren P. Bom, Nieu- werkerk, C. Klap, Wissekerke en W. J. Minnaard, 's Heer Abtskerke een boekwerk uit. De heer J. de Jager uit Ds. A. G. van Willenswaard 80 jaar. Zondag 22 april a.s. hoopt ds. A. G. van Willenswaard te Apeldoorn, eme ritus-predikant van de Nederlands Hervormde Kerk, de leeftijd van de zeer sterken te bereiken. Ds. Van Willenswaard werd op 22 april 1876 te Schoonhoven geboren, be zocht het gymnasium te Kampen en studeerde vervolgens aan de rijksuni versiteit. te Utrecht. Nadat kandidaat Van Willenswaard op 30 oktober 1902 door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland was toegelaten tot de evange liebediening in de Nederlands Her vormde Kerk werd hij op 3 mei van het daaropvolgend jaar door zijn broer wijlen ds. P. van Willenswaard van Krimpen aan de IJsel, te Goudriaan (classis Dordrecht) in het ambt beves tigd. In 1911 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Nieuwolda, vanwaar hij in 1919 naar Oost- en West-Souburg (classis Middelburg) vertrok. Op 14 maart 1926 deed ds. Van Willenswaard zijn intrede in zijn vierde en laatste gemeente Rhenen, waar hem met ingang van 30 decem ber 1943 na ruim veertig volbrachte dienstjaren emeritaat werd verleend. Twee jaar na zijn emeritaat vestigde hij zich metterwoon te Apeldoorn, waar hij nog tot 1951 als hulpprediker werkzaam is geweest in de wijkge- meente van ds. J. J. C. Karres. Tijdens zijn verblijf in Oost- en West-Souburg werd daar door hem een christelijke school, de „Marnix- school", gesticht. Te Rhenen was ds. Van Willenswaard quaestor van het classicaal bestuur van Wijk; secun dus-lid van het provinciaal kerkbe stuur van Utrecht; praetor van de ring Rhenen; voorzitter van de afdeling Rhenen van het Nederlands Bijbelge nootschap, van de christelijke school en van het rusthuis. Na het overlijden van dr, Jesse werd ds. Van Willens waard gekozen tot voorzitter van de Oudheidkamer van Rhenen. Naast zijn gewone ambtswerk had ds. Van Willenswaard als liefhebberij de studie voor kerkelijke oudheid. In de Vlissingse Courant publiceerde hij indertijd een serie artikelen over oud- Souburg. Te Rhenen verscheen van zijn hand de brochure „Korte beschrij ving van de Cunerakerk en weergave van de Cunera-legende". Na zijn eme ritaat werd ds. Van Willenswaard met ingang van 1 januari 1944 gekozen tot voorzitter van het college van kerk voogden te Rhenen. Als zodanig heeft hij een belangrijk aandeel gehad aan de restauratie en herbouw van het in terieur van de Cunera-kerk, 'welke door de grote brand in september 1934 zwaar was geteisterd. Ds. A. de Voogd 45 jaar predikant. Maandag 23 april a.s. zal het 45 iaar zijn geleden, dat ds. A. de Voogd, thans wonende te Delft werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds. de Voogd werd op 20 februari 1886 uit een handelsfamilie te Rot terdam geboren, bezocht het stede lijk gymnasium te Amsterdam en studeerde vervolgens aan de rjjks universiteit te Utrecht. Nadat kan didaat De Voogd op 3 november 1910 door het provinciaal kerkbe stuur van Zuid-Holland was toegela ten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, werd hy op 23 april van het daaropvolgend jaar (1911) door wijlen ds. L. C. Schuilei' tot Peursum van Amsterdam te Den lip (classis Edam) in het ambt beves tigd. In 1915 verwisselde de jubila ris deze gemeente met die van Ous- terhaule (classis Heerenveen). Hier kreeg hij in verband met zijn benoe ming tot predikant evangelist van de vereniging van Christelijke Be langen te Assen met. ingang van 31 januari 1922 eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus. In Assen leidde hij de eerste besprekingen tot het opnemen van de Vereniging voor Christelijke Belangen in kerke lijk verband. Ruim twee jaar latei- keerde ds. De Voogd weer als dienst- Kapelle, deed ditzelfde namens de C. B.T.B., aan nummer vier, de heer J. W. Wolfert uit Colynsplaat. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat de geslaagden de verworven kennis produktief zul len maken in het belang van de land bouw. Verder voerden het woord de heer M. Marlcusse als voorzitter van de Vereniging van Oud-Leerlingen en de heer P. H. A. Polderman uit Kruinin- gen namens de ouders van de ge slaagden. De heer Wolfert vertolkte als oud ste leerling op vlotte wijze de dank aan alle leraren persoonlijk, voor het van hen ontvangen onderwys. Aan het slot heeft de voorzitter nog enkele waarderende afscheidswoor den gericht tot de heer Eversdijk, die met grote ambitie als leraar aan deze school heeft gewerkt en nu met pen sioen gaat. DE GESLAAGDEN. De namen der geslaagden zyn als volgt C. J. Bierens, St. Laurens; P. Bom, NieuwerkerkA, Boonman, Wolfaartsdijk; P. A. Bruynzeel, Ril land; F. W. Buyze, Wemeldinge; I. M. Christiaanse, Tholen; C. Dekker, P. Duvekot, Borssele; C. D. Dekker, Zaamslag; W. M. Dekker, Arnemui- den; A. P. de Jonge, W. J. Minnaard, 's-H. Abtskerke; P. A. Kallewaard, Kortgene; C. A. Karelse, M. J. v. Lie- re, Heinkenszand; C. Klap, Wisseker ke; W. A. Kuyper, Ouwerkerk; J. v. d. Maas, Kapelle; M. Noordijke, St. Maartensdijk; R,M. Polderman, Krui- ningen; P. Remijn Bzn, P. Remyn Wzn., Nieuwdorp; J. Rijk, Schore; D. C. P. Smallegange, Krabbendqke; J. Steyn, Hoedekenskerke; J. C. Wol fert, Colijnsplaat. Een leerling werd afgewezen, ter wijl met één leerling, die wegens ziekte afwezig was, het examen wordt voortgezet. doend predikant in de Ned. Herv. Kerk terug en deed hij op 24 decem ber 1924 zijn intree te Vlissingen. Bijna zeven jaar later verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Delft, waar hem met ingang van 1 april 1954 emeritaat werd ver leend. Tijdens zijn verblijf in Vlissingen was ds. De Voogd lid van het classi caal bestuur van Middelburg en te Delft eerst lid van het classicaal bestuur van 's-Gravenhage en na in voering van de Nieuwe Kerkorde praeses van de classicale vergade ring van Delft. Haamstede kerkelijk zelfstandig. De classis Middelburg van de Chris telijk Gereformeerde Kerk heeft be sloten, ingaande op het verzoek van de kerkeraad van Zieriltzee, aan de kerk van Haamstede zelfstandigheid te verlenen. Dit is de eerste „Doch terkerk" van Zieriltzee, hoewel ds. M. van de Klis, predikant blijft in beide gemeenten. (Advertentie) peuteren YTumi* ma&kt de kwaal steeds erger. De helder vloeibare UltSlafl D.D.D. dringt diep in de lUtOiaiJ poriën door, nulvert, ont. smet en geneest de huid. BALSEM - ZEEP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 6