KAPPIE JAARVERGADERING VAN DE V.V.V.-VLISSINGEN WALCHEREN BUURTVERENIGING WALSTRAAT HEET THANS WINKELCENTRUM F en de prentbriefschatkaarten W VRIJDAG 20 APRIL 1ÜÖ6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Goede verwachtingen voor komende seizoen De vereniging" voor vreemdelingen, verkeer in Vlissingen hield woens dagavond in het Maarten Lutherhuis de jaarlijkse algemene vergadering. Jn zijn openingswoord deelde de voor zitter, de heer J. L. Verhagen mee, dat de algemeen secretaris van de kamer van koophandel in Middel burg, die een causerie zou houden over „Enige problemen rond de Zeeuwse veren", verhinderd was. Aangezien men in het najaar ook over de seizoencijfers van dit jaar be schikt, kan wellicht dan een gelegen heid worden geboden om deze cause rie alsnog te houden. De heer Verha gen gewaagde van een grote ver wachting voor het komende seizoen, gezien de grote reislust en de alge mene hoogconjunctuur, waardoor de mensen veel meer tot reizen komen dan vroeger. De secretaris, de heer Ad. Mets wees er in zijn jaarverslag over 1955 op. dat het bezoek uit Noord-Frank rijk is toegenomen evenals dat uit Duitsland. Met de „Flandria" uit Antwerpen kwamen ook meer toeris ten naar de Scheldestad. De heer Mets herinnerde aan het grote A.N. V.V.-congres, dat een aparte belang stelling voor Vlissingen met zich bracht. De vereniging telde bij het af sluiten van het jaarverslag 272 leden. Vol lof had het Lestuur voor het per soneel van het V.V.V.-bureau, dat verschillende cursussen volgde en zich zeer actief toont. Gewezen werd op de propaganda van de provinciale V.V.V., die o.a. meegaat m de pro paganda voor Knokke, waardoor bij zondere aandacht wordt geschonken aan Vlissingen. In het verslag van de directrice van de V.V.V., mej. Pries ter, werd gememoreerd hoe men me dewerkte aan de helikopterdienst naar Rotterdam en hoe de V.V.V. haar steun schonk aan de zomer- show. De heer F. van de Velde jr. bracht het financieel jaarverslag uit. Men heeft moeten constateren, dat een aantal Vlissingse middenstanders de contributieverhoging tot twaalf gul den niet heeft geaccepteerd. De in komsten aan contributie konden in totaal een 3500 gulden zün per jaar maar thans gaat men nog niet over de 3000 gulden heen. Er volgde een uitvoerige discussie over deze aan gelegenheid. Uit de vergadering werd de suggestie vernomen om de mid denstandscentrale te verzoeken in het algemeen eens te wijzen op de plicht van de middenstanders, die toch ook profiteren van het vreemdelingenbe- zoek. Ook betreurden enkele leden het, dat er thans geen aparte pro pagandist is voor de VW. Men kwam overeen, dat het V.V.V.-bestuur deze kwestie nader zal bezien. De aftredende bestuursleden, de heren M. F. van Fijfte, P. Ventevo- gel en T. Oosterhuis werden bij accla matie herkozen. In de kascommissie werden gekozen de heren J. B. J. Lambooy en J. J. Goedvolk. Langer open. De voorzitter deelde nog mee, dat Vlissingen behoort tot de door de A. N.V.V. erkende verkeersbureaus en langer open zal moeten zijn in de sei- zoenipaanden. Men zal dan 's avonds open zijn tot negen uur en 's zondags van tien tot drie uur. In verband daarmee zal het nodig zijn een derde kracht aan te stellen. In de contributieheffing komt in zoverre een wijziging, dat de hotels maximaal vijftig gulden contributie per jaar betalen en de pensions maxi maal vijf-en-dertig gulden per jaar. De bankbedrijven, welke vroeger een vast bedrag van vijf-en-twintig gul den betaalden, zijn thans uit de cate gorie gehaald en gebracht onder de groep overige winkels en bedrijven, die twaalf gulden per jaar betalen. Overigens betekent deze indeling na tuurlijk allerminst, dat men niet méér kan betalen, hetgeen voor de zaak van het toerisme wel degelijk van groot belang is. Het bestuur zal een wens, in de vergadering naar voren gebracht, nader bezien of er iets ge daan kan worden om de stad gedu rende de zomermaanden ook uiterlijk aantrekkelijker te maken. Aan het einde van de vergadering deelde de heer G. W. Oskamp, direc teur van de provinciale V.V.V., mede dat volgende week Engelse journalis ten naar Walcheren komen en daar na de directeuren van de Engelse reisbureaus. HH prees ln het bijzonder het werk van het Vlissingse V.V.V.- bureau, waardoor het mogelijk is de deelnemers aan een congres als van de Nationale Woningraad te ont vangen. Geschiedenisles De geschiedenis moet geen s dood ding zgn met dorre jaar- li tallen en feiten; zij moet levend zijn voor de leerlingen. Dit is §f de gelukkige opvatting, die het onderwijzend personeel van de christelijke school te Veere niet alleen hééft, maar ook in prak- tijk brengt. Zo kon men dan woensdag in een der lokalen van deze school een voorstelling bijwonen, die het karakter van een tentoon- stelling had en georganiseerd H was en „gespeeld" werd door de leerlingen van de school zelf uiteraard met medewerking H van het onderwijzend personeel. Deze dynamische expositie II droeg de naam „De Gouden H Eeuw". De geheel in de zeven- s tiende eeuwse sfeer ingerichte ruimte werd met kaarsen ver- licht, wantelektrisch licht had men „toen" nog niet. Men kon er oude voorwerpen bewon- M deren, een schilder „Rem- brandt" en een bakker aan het werk zien, de schout en zijn rakkers compleet met helle- baarden tegenkomen enz. Aan de ingang van het lokaal werd de bezoekers een „pas- poort" verstrekt en wie dit bg controle niet kon overleggen, H werd gestraft. Het hoofd der s school, die door zijn leerlingen tijdens de voorstelling res- pectabele Gouden Eeuwse bur- gers op een overtreding §j werd betrapt, kan daarover meepraten llllllllllllllIlllllllllllIllllllll!Illlllllllllllllllllllllllllllllllll Middelburg „Veilig Verkeer" zal een „verkeersforum" houden Kamerlid Algra sprak voor A.R.-kiesvereniging Uitgaande van de kiesvereniging Middelburg der Anti-Revolutionaire Partij werd in de bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging" een open bare vergadering belegd, waarin als spreker optrad de heer H. Algra, lid van de Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal. De voorzitter, de heer J. S. ,9Pen5?e deze bijeenkomst en sprak hierbij enige woorden ter her denking van de heer Jungschlager, waarna men staande enige ogenblik ken stilte betrachtte. De heer Algra begon zijn voordracht met te wijzen op de verwijdering tus sen de K.V.P. en de P.v.d.A. Een ver wijdering, die vooral in de verkie zingspropaganda sterk tot uitdruk king komt en waarbij van week tot week nieuwe „elementen" in de strijd geworpen worden. Dat men door op een andere partij dan P.v.d.A. te stem men bijna altijd steun aan prof. Rom- me verleent is volgens spreker onjuist. De koningin is namelijk niet gebon den de kabinetsformatie aan de groot ste partij toe te bedelen. De soeve rein etaak zou dan toch wel zeer on beduidend genoemd kunnen worden. De oorzaak van de verwijdering tus sen „rooms" en „rood" zag de heer Al- gra geltegen in de verkiezingsuitslagen van 1952, toen vooral in het „zuiden" en met name in plaatsen als Tilburg grote groepen hun stem gaven aan de P.v.d.A. Vanaf dit ogenblik dateert de anti-socialistische actie. Het man dement der r.-k. bisschoppen is hier van mede een gevolg. Op verkiezingsbijeenkomsten hoort men, aldus spreker, vaak spreken over het herderlijk schrijven der Hervorm de Synode, dat hiertoe ook wel aan leiding geeft. Toch zit hier iets on zuivers in, want de P.v.dA. zegt in haar statuten tegen een partij te zijn op confessionele grondslag. Sprekers uit deze partij, die godsdienstige pro paganda in hun redevoeringen betrek ken, spreken dus uit hun eigen over tuiging en dus niet namens hun partij. In een onlangs te Amsterdam gehou den vergadering heeft prof. Romme met. verrassende openhartigheid ge zegd, dat ons gehele volksbestel pro testantse trekken vertoont en dat de ze op den duur moeten worden uit gewist. Dit is in strijd met ons A.R.- rTe2insel en wij zullen aan het gehele Nederlandse volk de boodschap moe ten brengen van de politiek, die wor telt in de hervorming. Hetgeen wil zeggen opkomen voor de vrijheid en de verantwoordelijkheid van het volk engehoorzaamheid aan Gods woord. Na de hierop volgende pauze beant woordde spreker enige vragen. Daar bij kwam tot uiting, dat de kiesver eniging Middelburg ontstemd is over het feit, dat op de centrale kandida tenlijst geen enkele gegadigde uit het zuiden voorkomt op een verkiesbare plaats. Voor deze bijeenkomst bestond een goede belangstelling. Middelburg zal voor Zeeland de pri meur hebben van een z.g. verkeers forum, zoals er elders in den lande reeds vele met succes zijn gehouden. Dit forum zal optreden woensdag avond 25 april a.s. tijdens de jaarver gadering van de Vereniging voor Vei lig Verkeer „Middelburg en Omstre ken", die gehouden wordt in de boven zaal van de sociëteit „De Vergenoe ging" en om 19.30 uur begint. Nadat enkele huishoudelijke zaken zijn afgedaan zullen de leden van het forum vragen behandelen, die uiter aard op verkeersgebied gelegen moe ten zijn. Men hoopt, dat het publiek zich met tal van problemen tot het forum zal richten, zodat het een inte ressante en leerzame avond wordt. In het forum zijn deskundigen van aller lei aard opgenomen. Vanwege dit be langrijke onderwerp is deze bijeen komst ook voor niet-leden toeganke lijk. Het forum bestaat uit (in alfabe tische volgorde): majoor W. H. van Ballegoyen de Jong, districtscomman dant van de rijkspolitie; mr. J. Kos ters, administrateur ter provinciale griffie van Zeeland, chef van de 2e afdeling; mr. J. Moolenburgh, kanton rechter te Middelburg; M. A. Rene- man, commissaris van politie te Mid delburg; mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, ambtenaar van het open baar ministerie, en ir. J. G. Snip, hoofd bureau bijzondere werken van de provinciale waterstaat. Filmavond „Land en Volk van Noorwegen" voor N.R.V. en Z.V.U. Woensdag'hield de Nederlandse Reis- vereniging afdeling Walcheren, in samenwerking met de Z.V.U. in de Middelburgse Concert- en Gehoor zaal een filmavond over „Land en Volk van Noorwegen". De heer W. Louwaars uit Dordrecht hield aan 't begin van deze avond een inleiding, waarin hg o.m. de geographische bij zonderheden en de geschiedenis van dit prachtige, door fjorden doorsne den en met bergen gesierde „vissers- land", nader onder de loep nam. Ook bij de goed gekozen kleurenfilms, waarvan enige van de bekende Noor se ontdekkingsreiziger Per Höst, verr zorgde de heer Louwaars de gespro ken tekst. De vertoonde films gaven een goed beeld van het Noorse land en lieten de talrHke aanwezigen genieten van de „volkssport", het skiën, het vis sersleven en de visvangst, die een vierde van de Europese bedraagt, kwamen op het witte doek uitstekend naar voren. Dat de Noorse economie voor een groot gedeelte rust op deze visvangst blijkt uit het grote aantal fabrieken en bedrijven, dat hiervan bestaat zoals visconserven- en kisten fabrieken, maar ook de exporthandel, die de visproducten naar Zuid-Euro-- pa, West-Afrika en Zuid- en Midden- Amerika vervoert. De heer A. P. H. Goossen uit Goes, voorzitter, sprak het openingswoord van deze zeer geslaagde en uitermate interessante avond over een ngver, frank en vrijheidslievend volk. Vlissingen Verzorgde uitvoering door „Con Amore". De Christelijke mandolinevereni ging „Con Amore" heeft zich dins dagavond" tijdens de vierde lustrum- uitvoering in het „Concertgebouw" te Vlissingen met ernst van haar taak gekweten om de vele aanwezi gen een zo verzorgd mogelijk pro gramma voor te zetten. Als geheel gezien zgn de 40 leden daarin goed geslaagd. In het begin moesten de instrumenten kennelijk nog wat „warm" lopen. Vooral de eerste twee nummers, „Fest im Sattel" en „Ge- burtstagstandchen" gingen nog wat stroef, waarbij vooral de overgangen nogal eens veronachtzaamd werden. Maar het derde nummer, de oud-Hol landse boerendansen van W. F. Slep, en ook de nummers na de pauze klonken veel soepeler, terwijl ook de begeleiding zich beter „ingewerkt" had. Zo liet „Con Amore" een frisse speeltrant horen in de snelle gedeel ten; dc langzame passages werden gevoelig weergegeven. Na de pauze bracht men een vlot „Vrij en Blrj-programma", compleet met koor een pluim voor „Er gin gen langs zonnige wegen" waar voor de aanwezigen hun erkentelijk heid toonden met een langdurig ap plaus. Van de drie laatste nummers verdient „Die Miihle im Tale" een speciale vermelding voor de bijna ga ve vertolking van dit lied en een dans van M. Rhode. Na het eerste programmagedeelte bracht het „Majoco-trio" enkele Zuid- Amerikaanse klanken. Hun zang, be geleid met guitaar, castagnetten en quiro, mocht zeker gehoord worden en hun beloning was een gul applaus eneen doosje Zeeuwse boterbab- belaars. De heer W. Lems hield de aanwezigen tussen de bedrijven door bezig met conferences en liedjes, daarbij op de piano begeleid door de heer J. Wijnen. Mevrouw N. van HoornSijtsma sprak een welkomstwoord, speciaal tot de leidster van de vereniging, me juffrouw J. P. Kuijpers, me thans gedwongen als toehoorster mocht fungeren. In het kort gaf zij vervol gens nog een overzicht van twintig jaar „Con Amore". In haar slotwoord dankte mevrouw Van Hoorn allen, die deze avond tot een geslaagd ge heel gemaakt hadden, Voor mejuf frouw S. de Ridder, die de taak 'van dirigente op zich genomen had, wa ren er bloemen. Stroomsfagnatie. Wegens dringende werkzaamhe den aan de elektriciteitsnetten zal op maandag a.s. in Vlissingen de toevoer van elektriciteit naar de percelen ln de Scheldestraat tussen Verkuyl Quakkelaarstraat en Aagje Dekenstraat; in de Aagje Deken straat tussen Van Dishoeckstraat, Betje Wolffplein, Cl y verstraat en Bouwen Ewoutstraat, van 13 tot on geveer 17 uur worden onderbroken. Examencommissie. Bij beschikking van de staatssecre- taris van onderwijs, kunsten en we tenschappen is benoemd in de com missie, die in 1956 belast zal zijn met het afnemen van het examen voor apothekers-assistent en die zitting zal houden te Leiden, tot plaatsver vangend lid de heer J. M. H. van de Sanae te Vlissingen. Openbare vergadering A.R.-kiesvereniging In de chr. geref. kerk te Vlissingen hield de A.R.-kiesvereniging „Oranje en Nederland" donderdagavond een openbare vergadering. De voorzitter, de heer C. Harinck, opende de avond met schriftlezing en gebed en heette de spreker de heer J. A. van Benne- kom uit Middelburg welkom. De heer Van Bennekom betreurde het, dat bijna alle politieke partgen een Zeeuw op een verkiesbare plaats hebben gesteld, behalve de A.R.-par- tij. Hg noemde de tegenstelling tus sen progressief en conservatief on juist, zoals deze door de P.v.d.A. in de verkiezingsstrijd naar voren wordt gebracht. Om dit aan te tonen wierp spr. een blik in het verleden: „Reeds honderd jaar geleden waren het de christenen, die zich in grote bewo genheid aangordden tot leniging van ae geestelijke en sociale nood hunner dagen". Hij schetste de opkomst van de christelgk-sociale beweging, die naar hij zei even oud is als het Marx isme en hij wees ln dit verband op de sociale wetten, die door minister Tal- ma werden ingediend. De christen mag niet onverschillig staan tegenover de politieke en socia le vragen; integendeel, hij moet deze trachten op te lossen naar Gods woord. De christen kan niet onbewo- fen staan tegenover onrecht en onder- rukking. In dit verband gaf de heer Van Bennekom uiting aan zijn diepe deelneming met de familie Jungschla ger. Na de bh" velen heersende onver schilligheid ten aanzien van de poli tiek te hebben gelaakt, behandelde spr. de „doorbraak", die hii heel ge- vaarlgk noemde. Hg vond net onbe grijpelijk, dat christenen lid kunnen zijn van de P.v.d.A. Helaas merkt men weinig van de invloed der door- braak-christenen in positief christe lijke geest in de P.v.d.A.; zij vereni gen zich nog in afzonder! gke werk gemeenschappen. Spr. had voor velen van hen grote achting als persoon, maar vond hun invloed in de party nihil. De P.v.d.A. als zodanig kan en mag volgens spr. voor de chris ten niet aanvaardbaar zijn, want zij is in haar wezen gekant tegen alle christelijke instellingen, hetgeen spre ker uitvoerig aantoonde. Tenslotte betreurde de heer Van Bennekom de grote politieke verdeeld heid onder de christelijke partgen, te meer, daar de principiële verschillen onbelangrijk zijn. „We zullen moeten blijven strijden voor politieke eenheid om in het belang van ons vaderland de protestants-christelijke beginselen nog meer ingang te doen vinden en tot zegen te doen zijn tot ver buiten onze grenzen", besloot spr. H.T.M.-orkest naar Vlissingen. Negen personeelsleden van de Haag se Tramweg Maatschappij, die teza men het H.T.M.-dans- en showorkest vormen, zullen elk een week verlof opofferen voor de Nederlandse Blin- denbond. Zg gaan een achtdaagse toernee door Nederland maken. De baten hiervan zijn bestemd voor een rust- en vakantie-oord voor de Ne derlandse Blln,denbond. Hét orkest staat onder leiding van Frans de Bruyn. Het orkest treedt 22 april op in Vlissingen. Oost- en West-Souburg „Astrow" hield tiende j aarvergadering. Een uitgebreide agenda kregen de leden van de gymnastiekvereniging Astrow" op hun tiende jaarverga dering te verwerken, die dinsdag avond gehouden werd in „de Zwaan" en onder leiding stond van de heer P Steketee In een uitgebreid overzicht wierp deze een terugblik in het afgelopen jaar en sprak zijn tevredenheid uit over de prestaties van de vereniging. De heer R. Besuien. algemeen lei der, die wegens ziekte niet aanwezig was, werd dank gebracht voor het aandeel dat hij hierin heeft gehad. Spreker zei vertrouwen te hebben in nieuwe verenigïngsjaar. Op 30 juni zal in verband met het tienjarig bestaan een aspirantendag gehouden worden. De heer S. Kasteleijn bedankte we gens studie als leider van de signaal afdeling. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Henderikx meldde, dat de vereniging 252 leden telt, de signaal afdeling 23 en de wandelafdeling 11. In verband met het tienjarig be staan zal de avondvierdaagse van 6 9 juni tc Souburg starten. Een uitgebreid programma voor 1956— 1957 is gereed De rekening en verantwoording werd goedgekeurd evenals de be groting met een bedrag aan in komsten en uitgaven van 2794. Verschillende commissies werden samengesteld en de aftredende be stuursleden herkozen. Bij de rondvraag kwam de sport week nog ter sprake. Om technische redenen zal worden aangedrongen de demonstraties van „Astrow" achter elkander af te werken. Sint Laurens Raad vergadert. De gemeenteraad van St. Laurens vergadert maandag 23 april a.s. om 14 uur. De agenda vermeldt onder andere voorstellen met betrekking NAAR EEN BETERE STRAATVERSIERING! Contributie drastisch verhoogd. De buurtvereniging Walstraat heeft woensdagavond opgehouden te be staan. In een vergadering, die onder voorzitterschap van de heer C. Pias- se in het Maarten Lutherhuis werd gehouden, besloten de daar aanwezi ge leden de naam van de buurtvere niging te veranderen in „Winkelcen trum Walstraat." Men hoopt hier door te bereiken, dat de zakenlieden uit de Walstraat. die niet by de buurtvereniging zgn aangesloten, ook LEZERS SCHRIJVEN. De bejaardenzorg. Met alle respect voor hetgeen U schreef in het artikel „Bejaarden" in uw blad van vrijdag j.l., voel ik mij toch gedrongen enig commentaar te geven op enkele passages. Ten eerste: Vanzelfsprekend is er in de twintigste eeuw veel ten goede ver anderd, zoveel dat we durven praten over sociale verzorging van de wieg tot het graf. Maar mijnheer, mijns inziens is het zover nog lang niet. Al wijzen de voor uitzichten er op, dat er aandacht ge schonken zal worden aan weduwen, wezen, invaliden enz., dit is thans nog droevig. Ik zou dit nader kunnen de finiëren, doch om bij de „bejaarden" te blijven: Wanneer in 1957 het bodem pensioen in werking treedt, dan geniet een echtpaar, dat geen ander inkomen heeft, 25,10 per week. Een weduw naar, weduwe of ongehuwde 15.30 per week, natuurlijk voor 65-jarigen. Dit is te,weinig om van te leven, dat zult U met mij eens zijn. Ook als „so ciale zaken" nog iets zou willen sup pleren. (Afhankelijk zijn van liefda digheid.) Verzorging van de wieg tot het graf zou gezegd kunnen worden van men sen, die in overheidsbedrijven werken. Zij genieten bij een dienstverband van 40 jaar 70% pensioen van hun salaris en krijgen bovendien 40% van het bo dempensioen. En naarmate zij minder dienstjaren hebben stijgt hun inkomen uit het bodem-pensioen. Hoeveel duizenden mensen^ In de lande zijn er niet die toch "óók hun léven lang gewerkt hebben, terwijl zij geen pensioen genieten. Ik zat gisteren in mijn voorkamertje, toen een nog jonge man passeerde. Aan zijn uniform kan men zien dat hij bij de spoorwegen werkt. Achter hem liep een postbode. Ik dacht bij mezelf: „Jullie brood is ook in de toekomst ge bakken, pensioen plus een deel van het bodempensioen". Maar ook zag ik een kappers- en slagersbediende voorbij gaan. „Jullie zijn toekomstige stum- perds" dacht ik. Alleen maar bodem pensioen in het verschiet De S.E.R. is in zijn advies aan de mi nister van sociale zaken voor dit soort mensen, schromelijk tekort geschoten, door hen niet in pensioenverband op te laten nemen. Ten tweede: „Er zijn mooie rusthui zen, pensions en flats verrezen, waar oudere mensen de verzorging kunnen vinden, welke ze behoeven.' Een bescheiden kamertje met ver dere verzorging in een rusthuis kost echter minstens 25.per week per persoon. Zodat mensen, die alleen van het bodenpensioen moeten leven, daar geen gebruik van kunnen maken. Zij zijn aangewezen op de „pro deo" ouden van dagenhuizen. Dat wil zeggen, zij moeten dan hun bodem-pensioen aan het gesticht afstaan en krijgen een klein zakcentje. Dit soort rusthuizen laat nog zeer veel te wensen over. De tien gulden van het „diakenhuis mannetje" van vroeger, zou in deze tijd een waarde hebben van tweehon derd gulden. Over zo'n bedrag zou men thans evenmin mogen beschikken, als voorheen over tien gulden, wanneer men verblijft in een rusthuis waar niet betaald behoeft te worden. E. HUBREGTSE, Eigenhaardstraat 10. Middelburg. zullen t-oetredcn en dat het winkel centrum de grondslag zal vormen voor een vereniging van alle winke liers ln het oude stadsgedeelte. Men was het er in de vergadering over eens, dat alles gedaan moet worden om het winkelen in de oude stad aantrekkelijk te maken, om te voorkomen, dat de Vlissingers in na burige gemeenten gaan kopen. In wezen verandert er voorlopig niet veel, want alle leden van de buurtvereniging waren al' zakenlie den. De naam, die door het bestuur werd voorgesteld, „Winkelierevereni ging Walstraat", vond echter bg som mige leden geen genade, omdat dit de indruk zou kunnen wekken, dat het hier een vakbond betrof van mid denstanders en bovendien filiaalhou ders afgeschrikt zouden kunnen wor den. Op voorstel van een van dc le den werd toen de naam „Winkelcen trum Walstraat" aangenomen. Tevoren had de vergadering zich verenigd met de voorgenomen reor ganisatie van de Bond van Buurtver enigingen „Oranje en Vlissingen." Voortaan zullen ook sport-, gymnas tiek. en andere verenigingen zich by deze bond, die elf van zijn negentien leden had verloren, kunnen aanslui ten. De contributie wordt niet meer per aangesloten lid vastgesteld, maar zal 10 per vereniging per jaar be dragen. Uitvoerig werd er in de vergade ring gesproken over de in te stellen contributie. Het voorstel van 30 per jaar vonden enkele leden te laag, een ander te hoog. Na enige discussie werd er gestemd met het gevolg, dat de bgdrage op 4 per maand werd vastgesteld. Een nieuw be stuur zal op een volgende vergade ring worden gekozen. De bedoeling van het Winkelcen trum Walstraat is te komen tot een aantrekkelijke versiering van deze straat tijdens het seizoen. De buurt vereniging had al de beschikking over een verlichting, maar men voel de ook sterk de hehoefte aan een dagversiering. In verband met de enorme kosten, die daaraan verbon den zgn, kon de buurtvereniging niet tot de aanschaf van iets aardigs, dat voor meer dan een seizoen zou kun nen worden gebruikt, overgaan. Men hoopt nu. dat alle honderd winkeliers uit de Walstraat lid zul len worden, zodat het. volgende Jaar van de. gezamenlijke oontributlo een degelijke verslering kan worden op gebouwd. tot benoeming van twee lijkschou wers, verschillende subsidieverlenin gen, benoeming lid Burgerlijk Arm bestuur en goedkeuring rekening B. A., verlening 3 uitkering aan 't gemeentepersoneel, verhoging va kantieuitkering, verpachting van 'n strook grond rondom het sportter rein en verhuring van het gemeen- telgk sportterrein. Officiële publikaties GEMEENTE MIDDELBURG HINDERWET Beroep ingediend. en "W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door Boddaert en Co. n.v., Kousteensedijk 8—10 te Middel burg bij H.M. de Koningin beroep is in gediend tegen de beslissing van hun col lege van 26 maart 1956, waarbij aan ge noemde n.v. de verplichting werd opge legd een tweetal schoorstenen te verho gen tot 25 meter boven het straatpell. Middelburg, 18 april 1956. 70. Kapple had een behoor lijke smak gemaakt, zodat hij lichtelijk verdoofd was. Hij lag bovenop de stuurman van de Kraker, op wiens hqofd hij terecht was ge komen en die zich hierdoor ook niet meer zo fris voel de. Het was stil geworden in het vertrek; alleen klonk zwakjes het gekreun van de Maat, die klagelijk ln zijn baard zat te jammeren. TerwUl zij daar zo gehavend en gekneusd tussen de ge broken meubels lagen, stopte een dure wagen voor het huis. Een sleutel knars te ln het slot van de bui tendeur en er klonken na derende voetstappen. De eigenaar van het huis was thuisgekomen l Maar het drietal was nog teveel versufd om dit op te merken. Daar ging de ka merdeur openen een forsgebouwde man ver scheen. Hij bleef ontsteld ln de deuropening staan toen hij zag, hoe er in zijn ka- -nei was huisgehouden. ,Carrambissima del pipol' dooi mijn kamei-veitiek Toen viel zijn blik op ZJn ogen schoten vonken lustig. gedanst-waist?-1 de drie roerloze figuren. en zijn snor trilde strijd- „inbreKei -ooeven: gromde hij. ..Carramba rrrre- petando! Dit zal ze berouw-spijten, zowaar ik Rlval- Marktbenchten VISMIJN VEERE. 19 april. Aangevoerd: 2920 kg export- garnalen 65—S3; 1341 kg handelsgarnalen 50—58: 53 kg schar 16—23; 105 kg bbt 16— 35; 3 kg tong (middel) 178—308; 44 kg rog 20—31. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. 19 april. Peeën B 16,80—14,10; C 10,80. Aanvoer 20 ton. GRAANPRIJZEN SINT-MAARTENSDIJK. 19 april. Tarwe 25—28: Haver 26—28; Gerst 26—30; Bruine bonen 45—60; Kleine erwten 35—42: Schokkers 3343; Maan zaad 160; Koolzaad 63; Karwijzaad 110— 115; Lijnzaad 54. Zeeuws-Vlaamse hulp voor de Touraine Binnenkort zal in de Touraine (Frank rijk) een begin worden gemaakt met de bouw van een kerk voor de ver strooide Nederlanders in Frankrijk. Zoals gemeld, zijn op enkele plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen hulpacties begonnen, daar een groot deel van de geïmmigreerde boeren uit Zeeuwsch- Vlaanderen afkomstig is. De burge meester van Oostburg verleende o.m. zijn medewerking bij de gift van een honderdtal stoelen uit de voormalige Oostburgse noodschouwburg. Een vroegere bewoner van de Touraine, de heer De Putter, is thans in de omge ving van Axel een hulpactie begon nen. De oecumenische raad van ker ken heeft inmiddels ook haar mede werking toegezegd. Arbeidsmarkt in Zeeland. Blijkens opgave van het districts bureau voor ae Arbeidsvoorziening stonden per 16 april j.l. over geheel Zeeland m totaal 1716 werkzoeken den ingeschreven. Ter vergelgking diene, dat het aantal werkzoekenden op 1 maart 4323 bedroeg, zodat dus een aanzienlijke daling is geschied. Mannelgke werkzoekenden stonden er 1389 ingeschreven. Hiervan waren geheel werkloos 507, werkzaam op aanvullende objecten 660 en tewerk gesteld op GS W-objecten 222. Van werkgeverszijde werden voor manne lijk personeel in totaal 803 aanvra gen gedaan. Het aantal ingeschreven vrouwe- lgke werkzoekenden per 16 april be droeg 327. Hiervan waren er 185 ge heel werkloos en 142 niet-werkloos. Voor vrouwen werden in totaal 310 aanvragen van werkgevers geno teerd. gem. >tdd. handels avondschool Vlissingen. JAARLIJKSE FEESTAVOND op zaterdag 21 april, in „Britannia". Aanvang 8 uur precies, met medewerking van „De Jonge Speler?' en de U-L.O.-band. Kaarten ook aan de zaal. Met dankbaarheid en blgd- schap geven wg kennis van de geboorte van ons doch tertje AD.RIAN'A laurina (Adrlanne) P. MALJAARS. P. MALJAARS—LOUWS Middelburg, 19 april 1956. Noordsingel 166.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15