Domburg was present op „Oranje" bij tweede lustrum „Nevas" Zeeuwse Almanak TOREN R.K. KERK OOSTBURG EENVOUDIG, MAAR STIJLVOL in BRUINISSER MOSSELKWEKERS WENSEN GEEN NIEUWE LEDEN Griep? Agenda a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT- WOKNopAG 18 APRIL 1956 PRINS BERN HARD AAN BOORD Enthousiaste jeugd verzond duizenden brieven aan zeelui (Van een speciale verslaggever) Op het zeekasteel „Oranje" van de Stoomvaartmaatschappij „Neder land", gemeerd aan de Javakade te Amsterdam, kwam dinsdagmorgen een select gezelschap bijeen teneinde het tienjarig bestaan van de Ne derlandse Vereniging Adoptie van Schepen, de „Nevas" te gedenken. Het was een bijzonder moment toen de beschermheer van de stichting, Z.K.H. prins Bernhard, langs de erehaag, gevormd door leerlingen van zeevaart- kweekscholen, schreed en verwelkomd werd door de gezagvoerder, kapi tein J. Lassche. In de loods werd de hoge gast ontvangen door mr. D. A. Delprat, oudste directeur van de Maatschappij „Nederland", de heer W. H. de Monchy, directeur van* de „Holland-Amerika Lyn", In zijn functie van president van de raad van toezicht van de Nevas, en de oud-kapitein J. van Duiken, voorzitter van het dagelijks bestuur. Z.K.H. prins Bernhard nam, een grote witte anjer in het knoopsgat, deel aan de lunch, waarbij ook vice- admiraal F. T. Burghard en de bur gemeesters van Rotterdam, Amster dam en Schiedam aanzaten. Onder de genodigden bevonden zich voorts vele officieren van de Koninklijke Marine, gezagvoerders, hoofdwerktuigkundi gen, eerste stuurlieden en veel direc teuren en ook leraren van onderwijs instellingen uit alle hoeken des lands. Hierbij was ook de heer M. C. Jelle- ma, hoofd van de christelijke school te Domburg, die ons vertelde, dat ziin leerlingen deze zomer weer een tocht naar het geadopteerde schip „Sibajak" zullen ondernemen vermoedelijk wordt dit juni of juli. wanneer het zee kasteel weer de thuisreis voltooid heeft en in Rotterdam voor anker gaat. De heer Jellema zei, dat hij over de vriendschapsbanden met de „Sibajak" zeer verheugd was. Vooral door de uit stekende medewerking van de lieer Smith, eerste elektricien, die ook dik wijls de school komt bezoeken, loopt de zaak op rolletjes. Onlangs zijn er weer 35 brieven uitgegaan, geadresseerd aan de bemanning in Fremantle, aan de westkust van Australië. In deze correspondentie onder auspiciën van de Nevas ,werd door de leer- lingen weer het een en ander vei> teld van het wel en wee in Dom burg, de lotgevallen tijdens de paasvakantie en de ijspret van de afgelopen winter, alsmede de ver wachte examens. Met belangstel ling ziet de Domburgse jeugd thans uit naar de verhalen, die de bemanning over hun avonturen zullen gaan schrijven. Ook me vrouw Voorwinde-Visser, secreta resse van de Nevas, roemde de uit stekende samenwerking tussen de school te Domburg en de beman ning van de „Sibajak". Zij deelde ons verder mede, dat in het geheel ongeveer 150 scholen op de ze bijeenkomst vertegenwoordigd wa ren en stond nog stil bij de geschen ken. die de leerlingen te Domburg ter gelegenheid van Sinterklaas van de bemanning kregen. 1 WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornriagen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmlddel van t 1.35 bespaart U veel ellende. (60) „Zeebewust" maken In alle speeches, die op deze middag gehouden werden klonk steeds weer door, dat het „zeebewust" maken van de Nederlandse jeugd een zeer mooie opdracht is. De vereniging, die vlak na het beëindigen van de tweede wereld oorlog op initiatief van de kapitein W. J. Hatenboer en kapitein H. Fleur- baay te Schiedam werd opgericht, heeft inmiddels fraaie resultaten we ten te boeken. Tijdens de middagbij eenkomst voerde de secretaris van het dagelijks bestuur, de heer A. Happee, het woord. Hij bracht naar voren, dat de organisatie volgens het Engelse voorbeeld The British Ship Adoption Society werd opgericht. De adoptie omvat schepen van de Koninklijke Marine en de koopvaar dij, alsmede van sleepvaart en visserij. Tot op heden zijn cr 234 schepen door over het gehele land verspreide scho len geadopteerd, waarbij zowel het la ger als het middelbaar, kweekschool als nijverheidsonderwijs begrepen is. In het geheel stuurde de enthousiaste jeugd het afgelopen jaar 3420 brieven, terwijl 37 scholen eens een kijkje gin gen nemen aan boord. Dienst geestelijke volksgezondheid. De medische leiding van de dienst voor de geesteiykc volksgezondheid ln de provincie Zeeland berust voor lopig by dr. J. O. van Rossom, psy chiater te Bergen op Zoom. In plaats van de heer A. H. S. Ste- merdlng te Oost- en West Souburg is benoemd tot voorzitter van het be stuur van de dienst dr. B. Breek, ned. hervormd predikant te Katten- dyke. (Advertentie) voor mooie, zachte honden UITSTEKENDE HARMONIE Fraaie handwerken in de Statenzaal Eigentijdse vernieuwing van klassieke kerkbouw. Nog maar kort geleden is de nieuwe toren van de rooms-katho- lieke kerk te Oostburg van zijn stellingen ontdaan. De inwoners en met hen vele West Zeeuws-Vlamin gen, die de vormen van het bouw werk tot nu toe achter het houten „omhulsel" ontwaarden, zullen zonder twijfel aangenaam verrast 4jn. Want de nieuwe toren is in een zodanige harmonie met de reeds bestaande kerk gebouwd, dat men hem nu reeds moeilijk uit het stadsbeeld wegdenken kan. Het is of het eenvoudige, maar stijlvolle bouwsel er al jaren staat. En zo zullen binnen afzienbare tyd men hoopt binnen twee a drie weken de heldere tonen van de twee klokken de Oostburg- se parochianen naar het bedehuis roepen. Zoals bekend, kwam ln 1949 aan het tegenwoordige Eligiusplein de r.k. kerk gereed. Waar eertijds nog welig gras groeide, stond nu een fraai in baslliekstyi opgetrokken be dehuis, dat echter tengevolge van de VAN TOT AARDAPPELDRUKTE. Het door de minister afgekondigde en binnen enkele dagen (zaterdag 21 april aanstaande) in werking treden de exportverbod voor aardappelen heeft in de Zeeuwse havens een enor me drukte teweeggebracht. Vrywel dageiyks arriveren in en vertrekken uit de Zeeuwse „aardappelhavens" kustvaartuigen, die voor het vervoer GOOCHELAAR De goochelaar, die op tournee was langs de scholen op Zuid-Beveland, oogstte het succesdat die vinger vlugge knapen met hun verbluffende staaltjes nu eenmaal altijd hebben. Vooral bij de jeugd. Maar in 's-Gravenpolder kreeg zijn glorie een lelijke deuk. Daar stond de goochelaar, precies als elk ander menselijk wezen had kunnen overko men, langs de kant van de weg met een kapotte bromfiets. De ketting was er afgelopen. Hij moest de hulp van een paar schooljongens inroepen om het geval weer op zün plaats te krijgen en eerst toen aat gebeurd was, kon de voorstelling op school doorgang vinden. Bij zgn optreden had h\j wederom assistentie nodig. Een van de knapen, die hem zo vlot met z'n bromfietsliad geholpen, bood zich spontaan aan. Die voelde zich zo langzamerhand tot vaste medewerker gepromoveerd. Maar hier faalde de vinger-artiest wederom. Want kwasi-bits voegde hij de knaap toe: ,Jou moet ik niet heb ben. Ik zou me schamen om met zulke vuile handen op school te ko men". Diep teleurgesteld ging de jongen weer naar zijn plaats. De voorstelling ging door zonder zijn assistentie en later fietste de goochelaar ook weer weg zonder zijn hulp. Want wonder boven wonder had die schoolknaap de ketting er om laten zitten... zyn ingeschakeld. Ook aan de Middel burgse Loskade is de toeneming van de activiteit duidciyk merkbaar. De export geschiedt op vry grote schaal, voornamelijk naar twee landen: En geland en Zweden. Vyf kustvaarders namen in de afgelopen twee weken in Middelburg reeds lading in. Volgens de opgave van de havenmeester wa ren het de „June", de „IJsel", de „Jantje Epplen" en de „Trio" voor Engeland en de „Noordlicht" voor Zweden. DOPELINGEN. Bijzonder was de bedryvigheid ook maar op heel ander terrein zon dag in de kerk van de Nederlands Hervormde gemeente te Sint-Anna- land. Ds. J. Brons uit Scherpenisse, die daar wegens vacature een preek beurt vervulde, doopte die middag vijftien kinderen. Dit was in Sint-An- naland nog niet voorgekomen. Het grootste aantal was tot dusver twaalf. GRONDKEURING. Uit Sint-Annaland vernamen wij, dat het daar met de bouw van de zeven nieuwe woningen aan de Tuinstraat nog steeds niet naar wens gaat, want men heeft er nog geen aanvang mee kunnen maken. Dezer dagen zijn'er grondmonsters genomen om de geschiktheid van ae bodem te onderzoeken. Het wachten is nu op een gunstige uit slag, want zodra die er is, zal met de bouw worden begonnen. AUTOBOTSING. Op de weg wil het ook nog steeds maar niet lukken. Zo ontstond dezer dagen een botsing op een kruising in de weg van Sint-Jansteen naar Axel ter hoogte van Koewacht. De chauf feur van een Belgische vrachtauto verleende geen voorrang hetgeen hy wél had moeten doen aan een personenauto, die bestuurd werd door de heerH. uit Koewacht. Beide auto's werden zwaar beschadigd maar er deden zich geen persooniyke ongeluk ken voor. bouwstop van een toren verstoken bleef. Eind vorig jaar deed zich een gunstige gelegenheid tot bouwen voor, zodat men met de herbouw- plicht van de oude toren en met steun van het ryk de beschikking kreeg over de financiën circa 50.000 die de bouw mogelijk maakten. En eind december begon de firma Verstraetcn Zn uit Oost burg met het leggen der funderingen. De toren, onderverdeeld ln vier ruimte-etages, is drie-en- dertig meter hoog en zoals de vakmensen hef uitdrukken „verjongt" langzamerhand. By een grondvlak van 5 bij 5 meter wordt hy nameiyk elke twee meter een cm smaller. Via vier open trapstukken, tezamen 120 treden tellend, bereikt men de klokkenstoel, waar de twee klok ken, elk van verschillende toon. opgehangen zijn. De zwaarste klok weegt 1000 kg, de andere 500. Het bovenste gedeelte van de toren bestaat uit een eenvou dig pannendak, waarop het kruis met de torenhaan geplaatst is. De toren is door middel van een gang met de zijkant van de kerk verbonden. Niet modern. Vele Oostburgers menen, dat de architectuur van hot gebouw als mo dern beschouwd ka,n worden; dit be rust volgens de architect, de heer F. H. M. Mol uit Breda, op^een mis verstand. Het is als het ware een eigentijdse vernieuwing van de klas sieke kerkbouwarchitectuur uit de eerste eeuwen na Christus. Deze ver nieuwing is dus toegepast met de huidige bouwconstructie en de hui dige materialen. Dit is niet gemakkelijk en men heeft er dan ook naar gestreefd en niet succes om de architecto nische elementen, zoals lijf. bekro ning, raamindeling, enz. zo goed mo gelijk tegen elkaar af te wegen. Daar deze principes ook bij het kerk gebouw toegepast zijn, is een uitste kende harmonie tussen kerk en toren verkregen. V*i; l De nieuwe toren van de r.-Jc. kerk te Oostburg is kort geleden van zijn stel lingen ontdaan. Binnen afzienbare tijd zullen heldere klokketonen de Oostburg se parochianen naar 't reeds in 19Jf9 gebouwde bedehuis roepen De eenvoudige, maar stijlvolle 33 nu ter hoge toren, die als het ware ee eigentijdse vernieuwing van de klai sieke kerkbouwarchitectuur uit d eerste eeuwen na Christus is, harmo nieert uitstekend met de kerk. (Foto P.Z.C. (Van onze redactrice) Vandaag en morgen is de Staten zaal te Middelburg het onbetwist do mein der vrouw: de jaarlijks terug kerende en in de loop der tijden tot een traditie geworden „expositie van vrouwelijke handwerken en andere nuttige zaken", die i» 1S38 byna honderdtwintig jaar geleden dus voor het eerst werd gehouden, opent er vanmiddag om half drie haar poor ten. Op grote tafels zullen in het hoge koele licht van de Statenzaal onge veer 850 handwerken ter bezichtiging liggen, met zorg geschikt door de le den van het organiserend comité, de dames S. C. de Casevibroot-van der Feltz, J. van der Weel-den Heijer, A. L. Storm van 's-Gravenzande-van Teljlingen en H. S. F. Schorer-Teding van Berkhout. Dwalend over deze handwerkten- toonstelling komt men tot de conclu sie dat hoezeer de tijden en de le vensgewoonten der vrouw veranderd zijn de kunst van het handwerken niet gedevalueerd is. Dat er altijd nog vrouwen zijn voor wie een lapje soe pel materiaal en een draad glanzende borduurzijde een bron van arbeids vreugde vormen, vrouwen onder wier geduldige handen kleden en andere fraaie handwerken groeien, waarvan sommige zelfs de bewondering ua»t na ons komende generaties nog zullen vermogen qp te wekken. Zulke „pronkstukken" zijn er op deze ex. positie maar ook liggen er kleine, Leden van het organiserend comité legden gistermiddag de laatste hand aan de traditionele „tentoonstelling van vrouwelijke handwerken en ande re nuttige zaken" welke vandaag en morgen in de Statenzaal te Middel burg wordt gehouden. (Foto P.Z.C.) vaak originele werkstukjes, vervaar- digd uit een stukje vilt, een restje rnitstof, een lapje moderne dobbystof. Werkstukjes icaarvan sommige tot namaken inspireren! Naast de handwerken vindt de be zoekster op deze tentoonstelling nog andere nuttige zaken: eetbare waar zowel als siervoorwerpen, schoon- heidsverzorgingsartikelen enzovoorts. Bijzondere attracties zijn de thee- schenkerij met belangeloze muzi kale medewerking van dè heer Jo den Hollander eenkantlclosdemon'stra- tie door een medewerkster in Zeeuw se klederdracht, en de loterij waar van, dankzij de activiteiten der ver- koopsters en verkopers, reeds talloze loten verkocht zyn. Traditiegetrouw wordt namelijk het geëxposeerde ma- teriaal verloot. De tentoonstelling is vanmiddag te bezichtigen van half drie tot vijf uur, vanavond van half acht tot negen uur en morgenmiddag nog van twee tot vijf uur. De opbrengst gaat ook dit maal weer naar sociale instellingen van diverse gezindten. „ALGEMEEN VISSERSBELANG" VERGADERDE Inperking bedrijven door gedwongen verplaatsing. Tydens de vergadering van de mos- selkwekersvereniglng „Algemeen vls- sersbelang" te Bruinisse, onder voor zitterschap van de heer D. de Koning, Is uitvoerig gesproken over het voor nemen van het Bedrijfsschap voor Visseryprodukten om nieuwe mossel- kwekers tot het bedrijf toe te laten. De Bruinisser kwekers brachten een aantal argumenten naar voren, waar uit bleek, dat zy evenals de advies commissie liefst geen nieuwe kwekers tot het bedrijf zagen toetreden. De splitsing van bedrijven wordt te gengegaan door de bepaling, dat dë hoeveelheid tonnen zal vervallen aan het bedrijfsschap. wanneer deze hoe veelheid bij splitsing van een stan- daardcapaciteitscijfer, beneden de 1000 tonnen gedaald is. Daar het mos- selkwekersbedrijf echter geen geslo ten bedrijf is. moet iemand toegela ten worden, als hij enige jaren achter een mosselkweker is geweest. Nu wordt echter op de Waddenzee ge zocht naar nieuwe percelen. Ook komt het voor, dat bonafide kwekers geen leveringsmogelykheden hebben, omdat zij niet over goede kweekgrond beschikken, terwyl jaarlijks duizenden tonnen verloren gaan, omdat de grond, waarop mosselen gezaaid wa ren, niet geschikt bleek. Tevens speelt het Deltaplan in deze kwestie een belangryke rql. Voor de kwekerst die in de Zantl- kreek hun percelen kwijt raakten, zijn 60 nieuwe percelen gevonden ln de Waddenzee. Door de uitvoe ring van de Deltawerken zal dit proces steeds herhaald worden tot (Advertentie Vrouwen /rouwen hebben vaak moeilyke en >ynlyke tyden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pynen 'oen verdwijnen door het gebruik an Togal, ae grote pijnverdrijver, 'ogal is onschadelijk voor hart, lieren en maag. Bij apotheek en drogist 0,95, 2,40 en 8,88. de bedryven gesaneerd móeten worden. Door de gedwongen ver plaatsing van de Zeeuwse bedry ven naar het noorden moet daar om gestreefd worden naar inper king van het bedryf. Enkele leden drongen er vervol gens op aan om een zo ruim mogelyk Kwantum mosselzaad uit het Gronin ger Wad naar Zeeland te brengen. De adviescommissie heeft voorts beslo ten om een visser uit Wieringen te la ten onderzoeken waar men op het Friese Wad zaadval kan verwachten. De bevindingen zullen in kaart wor den gebracht, zodat elke visser by de openstelling van dit wad op 2 mei voordeel kan trekken uit de onderzoe kingen. Tydens deze vergadering werd te vens medegedeeld, dat ln een bestuurs vergadering de heer L. de Waal tot secretaris benoemd is. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat de heer De Vlieger op 26 april de dienst der vis seryen zal verlaten. De waardering voor de heer De Vlieger (een oud-in woner van Zlerikzee) bleek algemeen, daar hy de vissers steeds behulpzaam geweest Is. De heer M. Jumelet werd met algemene stemmen aangewezen als vertegenwoordiger in het afde lingsbestuur van het Rode Kruis. Bakfiets ramde etalage van Goese speelgoedwinkel Hoewel het heet, dat scherven ge luk brengen, was toch geen van beide partyen enthousiast toen dinsdag rond het middaguur een bakfiets van de brandstoffenhandel R. met een flink vaartje een van de spiegelrui ten van de speelgoedwinkel van de heer L. in de Lange Kerkstraat te Goes aan diggelen reed. De bakfietsberyder, die uit de rich ting van de markt kwam, had plot seling moeten uitwyken voor een voetganger. De bakfiets schoot het trottoir op en met veel gerinkel ging het vehikel door de etalageruit, waar. achter de poppen onbewogen de komst van deze ongenode bezoeker ",'udesloegen. **vwwwv\*\*vwwwwv KUNST Andriessen trad op met Vlissingse Orkestvereniging WILLEM ANDRIESSEN was de so list in Beethovens derde pianoconcert, dat de Vlissingse Orkestvereniging onder leiding van Jan Kuiler dinsdag avond in de goed bezette grote zaal van Britannia uitvoerde. Met deze so list had de V.O.V. een goede keus ge daan, niet alleen omdat Andrifessen een pianist van reputatie is, maar ook en vooral omdat hij als musicus weet te dienen. Dat is vooral belangrijk bij een uitvoering van een symfonieor kest, dat grotendeels is samengesteld uit amateurs. Immers, wanneer de so list alleen maar zou spelen om aan het slot van zijn optreden als een zegevie rend virtuoos door het publiek te wor den bejubeld, dan zouden er aan het orkest enorme eisen worden gesteld en het is de vraag of een ensemble van niet-vakmensen daaraan zou kunnen voldoen. Andriessen nu begrijpt dat en past zich ,voor zover hem dat mo gelijk is, aan dirigent en orkest aan. Zo was het ook gisteravond: Beetho vens derde pianoconcert kreeg een rustige vertolking, waarbij de solist rekening hield met het orkest, een ver tolking ook die door het publiek bij zonder "werd geapprecieerd en met langdurig applaus werd beloond. Dit pianoconcert was het voornaam ste onderdeel van het programma vóór de pauze. Ook werden nog uitgevoerd Mozarts ouverture „Cosi Fan Tutti" en het concert „Dans le goüt théatral" van Frangois Couperin, welke beide vertolkingen evenwel nog de kenmer ken droegen van het „inspelen". Voor het gedeelte na de pauze had dirigent Kuiler niets meer en niets minder gekozen dan de grote symfo nie in C van Schubert. Een niet ge ringe opgave die aan de leden van de Vlissingse Orkestvereniging en aan de medewerkende leden van het West- Nederlands Symfonieorkest uit Den Haag hoge eisen stelde. Het mag diri gent en musici als een grote verdien ste worden aangerekend, dat zij zich van deze zware taak naar behoren kweten. Er waren weliswaar kleine onzuiverheden hier en daar, met name ook bij de houtblazers, maar over het algemeen werd dit omvangrijke werk met zijn prachtige Schubert-thematiek lofwaardig en vooral ook muzikaal ge realiseerd. Uiteraard was er ook na deze vertolking een lang en dankbaar applaus voor Jan Kuiler, die boven dien een fraaie ruiker in ontvangst mocht nemen. De Vlissingse Orkest vereniging heeft met dit concert weer velen aan zich verplicht. Een opmerking terzijde: als in de grote zaal van Britannia een concert wordt gegeven, dan zal toch de piano in het restaurant moeten zwijgen,,.. Het is een wat vreemde ervaring, wan neer men b.v. in een langzaam en pia nissimo gespeeld gedeelte van Beet hovens pianoconcert van elders amu sementsklanken hoort overwaaien.... de K. Souburger stond voor Maastrichtse rechter. Oplichterijen in Middelburg, Roosendaal en Maastricht. De 24-jarige dragline-machinist, W. V. uit Oost- en West-Souburg stond maandag voor de rechtbank te Maas tricht terecht wegens oplichtingen. Hij had o.a. bij benzinepomphouaers te middelburg én Roosendaal hoeveel heden benzine gekocht en in café's te Roosendaal en Maastricht allerlei verteringen gemaakt zonder dit alles te betalen. Het merkwaardige bij de ze flessentrekkerij was dat de man overal zijn adres had achtergelaten. Een psychiatrische rapport over de jongeman constateerde een ongewo ne hang naar zwerven en een zwaar moedig piekeren als gevolg van moei lijkheden over een teleurgestelde lief. de. Het rapport concludeerde vermin derde toerekeningsvatbaarheid. Con form het advies van dit rapport vroeg de officier van justitie mr. C. Muis, zes maanden gevangenisstraf met af trek van het voorarrest van dezelfde tijd, en voorwaardelijke ter beschik kingsstelling van de regering met on middellijke opneming in een tehuis. De jongen had als dragline-machi nist een ruim inkomen van 90 tot 100 gulden per week en hij heeft boven dien geld gespaard, zodat er geen noodzaak was van schulden maken. De rechtbank wees de gevraagde on middellijke invrijheidstelling af en bepaalde de uitspraak op zaterdag (Advertentie). knapt V op i een ommezien. VANDAAG Middelburg Schouwburg: HMDT, „Het Mannion Mysterie", 20 uur; Electro: „Engelen zonder vleugels", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie herverkaveling Walcheren, 9—18 uur; Concert- en Ge hoorzaal: NRVZVU. filmavond over Noorwegen, 20 uur; Statenzaal: Ten toonstelling vrouwelijke handwerken, 14.30—17 en 19.30—21 uur. Vlissingen Alhambra: „Het kasteel in de schaduw", (14 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „De vrouw van de halfbloed", (14 jaar), 20 uur; Britannia: A.K.K.: toneelstuk „Flierefluiters oponthoud", 20 uur; Concertgebouw: uitvoering mandolinevereniging „Con Amore", 20 uur; Maarten Lutherhuis; vergade ring V.V.V., 20 uur. Goes Grand: „Piraten van Tripoll", (14 jaar). 20 uur; De Landbouw: Kon. Ned. Nat. Hlst. vereniging, 19.30 uur; De Prins van Oranje- voorjaarsverga dering Ned. Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Zuid-Beveland west, 14 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2