KA PP IS PLEEGDE GOESE ZAADHANDEL INBREUK OP KWEKERSRECHT? WALCHEREN GETUIGSCHRIFTEN VAN DE R.L.W.-SCH00L MARKTBERICHTEN en de prentbriefschatkaarten WOENSDAG 18 APRIL 1956 PRO V1NC1ALE ZEEUWSE COURANT t ONZEKERHEID ROND DE CHERRY BELL.... Economische politierechter hield radijs-kwestieaan tot 29 juni, na een uitvoerige behandeling. Ter zitting van de economische politierechter In Middelburg is dinsdag de „affaire-Cherry Bell" oftewel de „radyskwestle" aan de orde gekomen zie ook P.Z.C. van dinsdag j.l.)Zoals gemeld, wordt verschillende zaadbe- drijven in Nederland ten laste gelegd, dat zy inbreuk hebben gemaakt op de aan de fa. A. R. Zwaan en Zoon uit Voorburg verleende kwekersrechten met betrekking tot het radysras Cherry Bell. Deze soort van hoge kwali teit werd door de fa. Zwaan na jarenlang experimenteren in de handel ge bracht. Er werden partijen geëxporteerd en men constateerde later, dat de Cherry Bell in het buitenland tegen lagere prijs <^erd ve.-kocht dan de fir ma Zwaan berekende en dat deze radijs ook weer naar Nederland werd ver kocht. Wat het laatste betreft moest dinsdag terechtstaan de 47-jarige A. v. d. W. uit Goes .directeur van de zaadhandel K. en De V. Ook hem werd inbreuk op de kwekersrechten ten laste gelegd, namelijk doordat hy partyen Cherry Bell na vermeerdering van uit Zwitserland ontvangen zaad in de handel had gebracht. In deze zitting kon echter geen beslissing val len, omdat de kwestie der identiteit van het door V. d. W. verkochte ras met Cherry Bell niet duidelijk werd. De zaak zal op 29 juni a.s. worden voort gezet. De zaak is aan het rollen geko men toen by controle op een partij in de zakken kleine bordjes, waar op de letters „C.B." werden gevon den. Het oorspronkelijke zaad werd betrokken van een firma uit Bern, zo was uit het onderzoek gebleken en dit gaf verdachte overigens ook toe. Op de vraag van de rechter wat de letters C.B. dan wel beteke nen, antwoordde V. d. W. „Cultuur Briljant". In het proces-verbaal was vermeld, dat de selecteur van ver dachte's bedrijf tegen V. d. W. ge zegd zou hebben, dat hier vermoe delijk sprake was van Cherry Bell. Verdachte ontkende dit, evenals de verklaring van de betrokken con troleur der algemene inspectie dienst, dat verdachte tegen deze ambtenaar gezegd zou hebben, dat hij er van overtuigd was met Cherry Bell te doen te hebben. Verdachte bleet' ontkennen, dat de letters C.B. iets met Cherry Bell te maken hebben. „U hebt die naam toch wel e gebruikt", zei de rechter. „Dat i nog iets anders dan het ras", repliceerde V. d. W. Daarna ge tuigde do reeds genoemde contro leur. Uit zyn verklaringen bleek, dat in 1949 een partij dergelijk zaad uit Bern naar Goes is ge zonden. Een aanvankelijk inge steld onderzoek is op dit feit stukgelopen, want de partij zou volgens V. d. W. slechts ter vermeerdering zijn ontvangen en de opbrengst zou vrijwel geheel naar Zwitserland zijn terugge stuurd. Maar later bleek, dat slechts zeer weinig zaad terug gegaan is. Deze getuige zei, indruk te hebben, dat In de we reld der zaadkwekers dergelijke dingen meer gebeuren. „Men neemt het niet altijd zo nauw met het Kwekersbesluit", zei hij. Ook getuigde G. H. G. uit De» Haag, directeur van de Nederlandse Algemene Keuringsdienst. Uit zijn verklaringen bleek, dat het genomen monster aantoonde, dat het door de fa. K. en De V. verhandelde radijs zaad niet voldoende van Cherry Bell is te onderscheiden om te kun nen betogen, dat het een ander soort is. De raadsman van verdachte, mr. F. Haffmans uit Helden (L.) poneerde toen de stelling, dat aan kruisbe stuiving onderhevig geweest zijnde radijs nooit meer identiek kan zyn met de Cherry Bell. De getuige ver klaarde, dat net onderzochte radijs zaad de hoofdkenmerken van Cher ry Bell vertoonde. „Het. is een type Cherry Bell", zei deze getuige-des- kundige. „Iets nieuws Tot slot getuigde nog A, M. B., secretaris van de Raad voor het Kwekersrecht uit Den Haag. Deze Setuige-deskundige legde er de na ruk op, dat geen rassen by de raad worden ingeschreven of de goedkeu ring van deze instantie krijgen zon der dat zij behoorlijk identificeer baar zijn. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mier- op, stelde hierna voor de zaak aan te houden. Hij vond namelijk de door mr. Haffmans naar voren ge- Zoon van Axels bevrijder „opende" Szydlowskyplein Op de tweede dag van het bezoek aan Axel van de heer Chr. Szyd- lowsky en zijn echtgenote, woonden de gasten in "de morgenuren een Hei lige Mis in de r.k. kerk bij, waarna een bezoek werd gebracht aan het graf van de echtgenote van Axels evrijder, op de r.k. begraafplaats. Vervolgens bezocht men de graven van de gesneuvelde Polen op de al gemene begraafplaats. Hierna begaf men zich naar het strijdtoneel uit 1944 en werden het Poolse Kruis en het Poolse gedenk teken in ogenschouw genomen, even als het vroegere hoofdkwartier van de Poolse strijders onder kolonel Szydlowsky, de boerderij van de heer J. de Zeeuw. In de avonduren werd het naar Axels bevrijder genoemde parkeer terrein, het Szydlowskyplein, offici eel in gebruik genomen, in tegen woordigheid van vele gepodigden. De 7-jarige Mime Oggel bood de heer Chr. Szydlowsky op een kussen met het Axélse ws.pen een schaar aan, waarna de Poolse eregast een over 't plein gespannen lint doorknipte. In een toespraak zei hij o.m. verheugd en ontroerd te zijn over de wijze, waarop in Axel de Poolse soldaten worden geëerd. Ook namens zijn vrouw dankte hij voor de hartelijke ontvangst, waarna hij het plein voor ..geopend" verklaarde en een naam bordje onthulde. De harmonie „Con cordia" bracht vervolgens de Poolse en de Nederlandse volksliederen ten gehore. Tijdens de officiële receptie, welke na deze plechtigheid volgde, bood de burgemeester van Axel, de heer P. L. D. J. van Oeveren, de hreer Szyd lowsky een zilveren sigarettenkoker voorzien van een afbeelding van het Axelse wapen en een inscriptie, aan. Nadat over en weer nog hartelijke woorden waren gesproken, bleef men nog enige tijd in prettige sfeer bij een. De harmonie „Concordia" en de fanfare „Hosanna" concerteerden in de muziektent. brachte kwestie der identiteit „iets nieuws" en wil daarover o.a. dr. O. Banga. directeur van het In stituut voor de Veredeling van Tuin- bouwrassen in Wageningen, horen. De rechter ging hiermee akkoord. Deze zaak, die de grote belang stelling geniet van handelaren en kwekers de publieke tribune was overvol zal dus op. 29 juni voort gezet worden. Zoals gemeld werd in Alkmaar 5000 boete geëist tegen een lid van de raad van bestuur van een zaadhandel uit Enkhuizen, die de Cherry Bell uit Canada had doen komen, in Nederland uitzaaide en aan detaillisten verkocht. Tweede televisie-toestel in Goeie zomeractie Het tweede televisie-toestel van d« Goese zomeractie ging dinsdagmor gen „de deur uit", om bij de familie D. van Damme, Marijkestraat 7 te Goes, ais welkome verrassing te wor den binnengebracht. In een grote kar tonnen doos torsten twee heren van de commissie het kostbare geschenk, dat uit de milde Goese „televisie-re gen" aan de heer Van Damme was toebedacht. Natuurlijk was het bij de gelukkige familie een beetje feest. Niet alleen, dat de heer Van Damme als belas tingambtenaar, die morgen helemaal niet aan aa Jagbil jetten of dwang bevelen dacht, maar ook de zes kin deren uit dit gezin, voor zover zii al naar school gaan, waren thuis geble ven om het blijde moment mee te ma ken. De heren Evers, Gerritsen en De Valk van de commissie, kwamen persoonlijk het geschenk aanbieden, waarmee de „slagzin-vaardigheid" van de heer Van Damme zeker rijke lijk is beloond. „Tot volgende week", zeiden de commissieleden na afloop tot de pers. Want voor woensdag 25 april is er weer „televisie-regen" voorspeld! Waar het derde uit de serie van zes televisietoestellen, van elk ruim ne- fenhonderd gulden, zal worden ge- racht Misschien wel bjj U, wanneer U voor tweehonderd gulden aan bon nen inlevert en vóór zaterdag een pakkende slagzin in de bus onder 't stadhuis bezorgt! Bodemonderzoek op Schouwen De rijksoudheidkundige bodemdienst te Amersfoort heeft besloten het reeds geëindigde onderzoek op de z.g. Brabers bij Haamstede te hervatten. Maandag a.s. zal het werk weer be ginnen, nu onder leiding van ir. R. Trimpe Burger. De dienst Hei-verka veling heeft aan dit plan haar goed keuring gehecht. Platformvergadering P.v.d.A. in Middelburg en Goes Pleidooi voor een progressief beleid Dinsdagavond heeft de varty van de Arbeid in het Schuttershof te Mid delburg en in het Schuttershof te Goes een zogenaamde plaformverga- dering gehouden. In beide plaatsen werd 't woord gevoerd door de voor zitter van de Tweede-Kamerfractie van de P.v.d.A., mr. J. A. W. Burger, en door de algemeen secretaris van het N.V.V. de heer W. F. van Tilburg. „Bij de aanstaande kamerverkie zingen", aldus de heer Burger, „gaat het er om of de progressieve krach ten zullen winnen uan wel of ons land de weg terug zal gaan onder leiding van Komme". Mede naar aan- Ook ging mr. Burger uitvoerig in op een uitlating van de c.h.-fractie- leider, de heer Tilanus, die had opge merkt, dat het „bombarie" is om te zeggen, dat het bij deze verkiezingen in wezen gaat om óf Drees óf Rom- me als minister-president. Spreker noemde de protestants christelijke partijer een willig werktuig in handen van de K.V.P., in welk verband hij onder andere wees op uitlatingen naar aanlei ding van het bisschoppelijk man dement. De heer W. F. van Tilburg belicht te enige aspecten van het financieel, sociaal en economisch beleid. Hij liet daarbij uitkomen wat na de oorlog met de geleide loonbelasting en prijs politiek werd bereikt. Thans blijkt echter dat het conservatisme hier steeds meer naar voren komt. Ook wees hij op het nieuwe ac cent dat do belastingpolitiek kreeg, waardoor de belastigen geen conjunc tuur-regelende werking meer hebben. Spreker achtte een belasting op kapi taal gebied gewenst. Ten aanzien van de prijspolitiek wenst de P.v.d.A. 'n beheersing en zo nodig vastlegging van de pryzen. Een huurverhoging is noodzake lijk, maar f n moet deze gedeeltelijk aan een bestemmingsrecht onder- orpen worden, daar x verhoging bestemd dient te worden voor wo ningverbetering en niet voor het be voorrechten van toevallige bezitters op het moment van de invoering. MIDDELBURG In Middelburg werd verder het woord gevoerd door mevrouw A. C. Ploeg-Ploeg, lid van de Tweede Ka mer. Zij wees in het bijzonder op de betekenis, die de aanstaande verkie zingen hebben voor de vrouw. De loonvorming, de prijspolitiek, het liuurpeil, de belastingpolitiek, het onderwijs. Maar ook regelingen als door wijlen minister Donker getroffen inzake kinderbescherming en adoptie zijn van groot belang. Ook ar. W. H. Vermooten lid van de Tweede *Kamer, hield een re devoering. Hij wees op de betekenis van mannen als prof. Lieftinck, Drees, Mansholt en Donker voor on ze na-oorlogse politiek. De spreker gaf vervolgens een uitvoerige schets van de wijzigingen, die zich in het democratisch socialisme voltrokken. Dr. Vermooten meende, dat anders dan in de vorige eeuw, met zijn schoolstrijd en onderdrukking der .,kleine luiden", de antithese op po litiek terrein zoals wij die alleen in Nederland kennen in onze tijd niet meer gerechtvaardigd mag heten. In Middelburg bestond veel be langstelling voor deze avond. De af delingsvoorzitter, de heer A. J. Be renpas, sprak het openingswoord. „De Volksstem" verleende muzikale medewerking. Vlissingen Teraardebestelling C. de Vuyst. Dinsdagmiddag werd het stoffelijk overschot van de heer C. de Vuyst, in leven loodsschipper derde klas by het Nederlands Loodswezen te Vlissingen, op de algemene be graafplaats te Vlissingen ter aarde besteld. Onder de aanwezigen bevon den zich de districtsdirecteur van het Loodswezen, de kapitein ter zee C. ter Poorten, de commissaris, de heer G. C. de Hondt, en de chef-loods van het Belgisch Loodswezen te Vlissin gen, de heer B. Vollemaire. Verder waren aanwezig vele personeelsleden en collega's van het Nederlands en Belgisch Loodswezen. Aan de geopende groeve voerde als eerste kolonel Ter Poorten het woord. Hoewel hij de heer De Vuyst slechts korte tijd gekend had, roemde hij hem als een harde werker. „Wat hij opge dragen kreeg, deed hy altijd goed", zo kenschetste de heer Ter Poorten loodsschipper De Vuyst, „en daarom zal hij altijd bij ons in herinnering blijven". Namens het personeel van de afhaaldienst sprak loodsschipper C. M. Muller. Hg bracht naar voren, dat collegialiteit en bereidheid om te hel pen bij schipper De Vuyst immer op de voorgrond traden. De vele bloem stukken waren wel een overtuigend bewijs van de grote waardering, die, de schipper tijdens zijn 31-jarige dienstperiode bij het Loodswezen ver kregen heeft. Een broer van de overledene dank te tenslotte voor de belangstelling. RAAD NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Besloten tot medewerking bouw Groene-Kruisgebouw De gemeenteraad van Nieuw- en Sint-Joosland, die bijeen kwam onder oorzitterschap van burgemeester mr. S. K. J. graaf van Randwijck, ver leende aan het gemeentepersoneel de vakantie-uitkering en de 3 procent uit kering over 1955 conform de rijksre geling. Tot gemeentelijk lijkschouwer werden benoemd de artsen P. J. Brons en J. A. C. Brons. Het voornaamste punt in deze verga dering werd gevormd door een voor stel van B. en W. medewerking te ver lenen aan de bouw van een wijkge- bouw voor ;,Het Groene Kruis". Deze vereniging is een belangrijke buiten landse gift toegezegd voor dit object, mits de gemeente 20 procent van de bouwkosten en tevens de benodigde grond beschikbaar stelt. Na breedvoe-, rige discussies bleek, dat de gehele raad met dit plan kon instemmen, zo dat besloten werd de gevraagde mede werking in principe toe te zeggen. Bij de rondvraag werden informa ties ingewonnen over de woningtel ling. de sneeuwploeg, de verlichting van het torenuurwerk en het nog be schikbare bouwvolume, waarop door B. en W. werd geantwoord. „Zandkreek" ingeschakeld bij aardappeltransport Nu in de komende dagen nog naar schatting 4000 ton aardanpelen per auto van en naar Noord-Beveland moeten worden vervoerd voor export, heeft de provincie alsnog maatrege len genomen, om de hierbij dreigende stagnatie op het veer Kortgene-Wol- faartsdyk zoveel mogelijk op te van gen. De veerboot „Zandkreek" die te genwoordig op de ljjn Zierikzee-Kat- seveer dienst doet, maar enige tijd in reparatie was geweest, is dinsdag middag op de lijn Kortgene-Wol- faartsaijk komen assisteren. Tot en met zaterdag zal de „Zandkreek" iedere dag van ongeveer half twaalf tot drie uur bijsnringen, zodat er dan mét de „Noord Beveland" tijdelijk een halfuurdienst kan worden geva ren. Ongetwijfeld zal dit enige ver lichting brengen. Eerste steen clubhuis In het verslag van de eerste-steen- legging voor het clubhuis „De Klip' bij de nieuwe Vlissingse jachthaven werd helaas een naam foutief geschre ven. De eerste steen werd gelegd door de heer F. H. Jilleba sr. Faillissementen. Uitgesproken is het vaij C. Minna faillissement Minnaard, uitvoerder uit Terneuzen. Rechter-commissaris in dit faillissement is mr. J. A. E. Rink curator mr. G. Tichelman, Terneuzen. Ook is uitgesproken het faillissement van N. J. van Biezen, smid uit Axel. In dit faillissement is rechter-com missaris mr. A. J. W. van Royen en curator mr, H. B. L. de Rechter Hulst. Fabrieksloods aanbesteed. De architect ir. F. H. Klokke heeft zaterdag in het Nederlands Koffiehuis in Middelburg aanbesteed namens de fa. J. Goedbloed en Zn. het bouwen van een fabrieksloods met bijbehorende werken aan de Veersesingel in Middelburg. Deze loods komt in de plaats van het ge bouw de kistenmakcry dat by de brand van 5 januari j.l. door tot dusver onbekende oorzaak verloren ging- Op dit werk kwamen de volgende inschrijvingen binnen: 1. C. Joziasse, 31.638; 2. S. A. Versluis 33.644; 3. Van Schaik en Gilde 32.075; 4. De Rijke en Van Belzen 30.410, al len Middelburg; 5. fa. Van Doorn, St. Laurens 31.050; 6. fa. Verstel len en Verhage, Vlissingen 32.000; 7. fa. M. Walraven en Zn., Middel burg 32.750; 8. A. C. Polderdijk, Nieuwland 30.990; 9. J. F. Hop mans, Goes 34.200; 10. W, de Pag- ter, Middelburg 30.800; 11. Gebrs. v. d. Poel N.V., Terneuzen 34.450; 12. N.V. v.h. Van Loon, Vlissingen 34.780. Het werk is gegund aan de laag ste inschrijver, C. Joziasse, Middel burg. Men wil zo spoedig mogelijk met de bouw beginnen, zodat in de loop van de a.s. zomer het object ge reed is voor de produktie. Zestien cursisten ontvingen dinsdag avond tijdens de eindles van de twee jarige wintercursus in aanleg en on derhoud van tuinen ln de rijksland- bouwwinterschool te Goes hun getuig schrift uit handen van ir, J. J. van Hennik, rijkstuinbouwconsulent. Het hoofd van de cursus, de heer Kr Goudzwaard uit Goes, gaf nadat hij de genodigden had verwelkomd, een uiteenzetting van hetgeen de cursus omvatte. Hierna werden de leerlingen aan de tand gevoeld, zowel wat betreft hun theoretische als hun praktische kennis Ir. Van Hennik achtte deze cursus voor Zeeland van groot belang. Het Zeeuwse landschap bezit nog niet veel sierteelt, terwijl de grond er wel ge schikt voor is. Indien er genoeg belangstelling be staat voor de vervolgcursus „eerste knecht" zal er wel een mogelijkheid bestaan om deze te kunnen geven, zo deelde ir. Van Hennik nog mede. Weer moeilijkheden in Ambonese woonoorden (Slot van pag. 1 Geen gezinskeukens Naar wij verder vernemen zullen in het Ambonezenwoonoord Middel burg I aan de Nadorst geen gezinskeu kens worden gebouwd. Zoals bekend, werden in dit kamp op oudejaars avond 1955 de in aanbouw zijnde keu kens door de inwoners vernield. Ze ventien van hen hebben voor deze ver nieling voor de Middelburgse politie rechter terechtgestaan. Zij werden torn veroordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf met aftrek en ondergin gen inmiddels deze straf reeds, zodat zg sedert enige tijd weer in het kamp verblijven. Nu gebleken is, dat de bewoners van het woonoord, die allen lid zijn van de niet door de regering erkende Par- tai Maluku Selatan, geen gezinskeu kens wensen, is men hieraan van ho gerhand tegemoet gekomen. Er zullen dus geen nieuwe keukens meer in aan bouw komen. Hetzelfde is het geval met het woonoord in Westkapelle, waar eveneens verzet tegen het voor nemen om keukens te bouwen was zij het niet zo spectaculair als in Mid delburg. In alle andere Zeeuwse kam pen zijn dergelijke keukens wel ge bouwd, zonder moeilijkheden. Inmiddels hebben de bewoners van beide genoemde kampen ook de kook kachels geweigerd, die men hen wilde verstrekken. De potten en pannen en verdere kookbenodigdheden, die zij konden krijgen, ondergingen hetzelfde j houding werd aangenomen, omdat de bewoners eerst hun partij erkend willen zien alvorens aan de nieuwe regelingen deel te nemen. Bin nenkort zal echter ook in deze kampen het eten niet meer centraal worden geleverd. VISMIJN VEERE. 17 april. Aangevoerd: 3660 kg export garnalen 65—81; 226 kg handelsgarnalen 60; 260 kg bot 16—59; 28 kg schar 35; 8 kg tong (middel) 160—210; 72 kg rog 16—32. Oost- en West-Souburg Ring Walcheren Hervormde Vrouwenverenigingen bijeen. De Ring Walcheren van de Her vormde vrouwenverenigingen, hield donderdag een goed bezochte verga dering in „De Zwaan" te Souburg. De presidente, mevrouw Oosthoek uit Westkapelle sprak het openings woord, waarin Zij stilstond bij het zo plotselinge overlijden van de bondspresidente, mevrouw Hoek Berkhof, te Wilp (Gld.). Jonkvr. C. M. van Asch van Wijck sprak hier na over het onderwerp: „Wat is en doet de Hervormde Vrouwendienst."' Na deze instructieve inleiding wer den vele vragen gesteld, welke door de spreekster werden beantwoord. Hierna was er de wandeling kon wegens het slechte weer niet dóórgaan gemeenschappelijke zang onder leiding van mej. Teunissen, jeugdleidster uit Middelburg. Een gemeenschappelijke broodmaaltijd volgde op deze zang. Gedurende de ze maaltijd brachten de secretaresse en de penningmeesteresse het jaar verslag uit en werden enige bijdra gen door afdelingen geleverd. 's Avonds werd door medewerken den van de hervormde vrouwenver eniging en de herv. meisjesvereni ging te Middelburg en van de her vormde vrouwenvereniging op 't Zand, het toneelstuk „Dokter Ida" opgevoerd. De regie berustte bij de jeugdleidster, mej. Teunissen. De doodse stilte gedurende de opvoering van dit stuk bewees, dat het spel insloeg. De uitstekend geslaagde ringvergadering waarin ook eni ge afgevaardigden van kerkeraden aanwezig waren werd opgeluisterd door pianospel van mevrouw Kloos terman uit Vlissingen. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer ln totaal 5418. Weektotaal 7451. Vette koelen en ossen 600. Gebrulksvee 1594. Gebrulksvee. t.b.c.-vrlj 1107. Vette kalveren 55. Graskalveren 300. Graskalve ren, t.b.c.-vrlj 223. Nuchtere kalveren 2197. varkens 139. Biggen 111. Paarden 131 Veulens 3. Schapen of lammeren 176. Wel- de/zulglammeren 75. Bokken of gelten 37. Prijs In cents per kg, le kw. 2e kw, 3e kw. Vette koelen 3.00—3.24 2.80—3.00 2.G0—2.80 Vette kalv. 2.90—3.10 2.60—2.80 2.20—2 50 Slachtpaarden 2.60 2,48 2.26 Prijs ln guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 485 385 285 Nuchtere kalveren 55 49 44 Biggen 58 50 45 Schapen 155 125 100 Lammeren 140 115 95 Kalfkoelen 1200 980 750 Melkkoeien 1200 980 7so Vare koeien 900 725 1 Vaarzen 82-5 700 Pinken 525 425 1.. Vette koeien, prijshoudend, enkele pri ma's boven notering. Vette kalveren, sta biel. Graskalveren, constant. Nuchtere kalveren, met omhooggaande prijzen. Big gen, onveranderd. Slachtpaarden, staan de prijzen. Schapen, vooral niet hoger ln prijs. Lammeren, vooral niet hoger lr prijs. Kalfkoelen, onveranderd. Melkkoei en, onveranderd. Vare koelen, ruim prijs houdend. vaarzen, onveranderd. Pinken, onveranderd. VEILING MIDDELBURG. 17 april. Fruit: Jonathan I 75. Aardappelen: Koopmans blauwe grote 1,70—18,20; Bintjes grote 17,30—17,90; rore grote 16,10—16,80. Groenten: Kropsla A 13—21; B 7—11 -10; Komkommers A 69; B 65; C 50; Bos- radljs 10—22; Spinazie 80—94; Rabarber 45—57; Snijsla 73—87; Stoofsla 42—61; An dijvie 64—81; Prei 37—53; Witlof 38—54: Rode kool 9—22; Wijnpeen 3—12; Kroten per kg 6—8. De heer A. Buijs te Middelburg voerde de eerste komkommers aan. Vijf telers voerden de eerste natuurspinazle aan. Kappie stormde de ka mer binnen en gaf een flin ke schop tegen de stellage, •op de stuurman van de Kraker zich staande hield. Kom naar beneden, uit- getaande kastjesgapper I" riep hij, terwijl hU met een tweede schop de poot van de onderste tafel deed kra ken. „Hela! Laat dat!" riep de stuurman, die zich op de wankelende stellage met moeite ln evenwicht hield. „Uitgebakken zeegarnaal! Wat let me. of tk Verder kwam hij niet. want op dat ogenblik be zweek de onderste tafel en de hele stellage viel mei luid gekraak en gedreun in elkaar. Het lawaai was tot ln de omtrek te horen. Zelfs trok het de aandacht de agent, die nog steeds •net over elkaar geslagen ar men aan de overkant stond-. De ordebewaarder schudde bedenkelijk het hoofd. „Sapperdekriekos," bromde hy, gjljF Na het overhandigen van de getuig schriften wenste hij de cursisten veel geluk. Een speciaal woord van dank richtte hij tot dc heer Goudzwaard, die hij één der deskundigen op het ge bied van beplantingen noemde. Vervolgens dankte hij ir. J. Versteeg, directeur van de R.L.W.S., de centrale onderwijscommissie en de commissie van toezicht voor hun medewerking aan deze cursus. Namens de afdeling Walcheren van de Kon. Ned Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde feliciteerde de heer D. Til- lema uit Middelburg de cursisten met hun behaalde succes. De heer J. Sinke uit Bergen op Zoom sprak namens de leerlingen enkele woorden tot de heer Goudzwaard en bood hem een boekenbon aan. Tenslotte dankte de heer Goud zwaard de sprekers voor de waarde rende woorden, waarna hij de cursis ten opwekte om lid te worden van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Het plan bestaat om ge zamenlijk deze zomer een twee-daagse excursie te organiseren. De volgende personen ontvingen het getuigschrift: de heren J. Adriaanse, P. A. Dekker, J. G. Hollander. J. J. Hollander uit Middelburg: M. W. de Bruine, I .de Bree, M. Luyk en W. Luyk uit Vlissingen; H. C. den Butter uit Goes; J. N. de Leeuw uit Kapelle; Ch. Platschorre uit Ellewoutsdijk; P. Proost uit 's-Heer Hendrikskinderen; J. Sinke uit Bergen op Zoom; A. de Vos uit Willemstad (N.-Br.); D. Zuid- weg uit Kapelle en M. J. Priester uit 's-Heer Arendskerke. (Nagekomen advertentie). Heden nam de Here tot Zich in Zijn Heer lijkheid, onverwacht, ons aller lieveling BERTJE op de zeer jeugdige leeftijd van 2 jaar. J. BRASSER. W. BRASSER— SIMONSE en kinderen. Oost- West-Souburg, 17 april 1956. Nw. Vüsslngseweg 359. De teraardebestelling zal plaats vinden op vrijdag 20 april a.s., om 10.30 uur vanaf Nieuwe Viissingseweg 359. Algemene kennisgeving Heden overleed na een langdurig smarte lijk ljjden, onze innig geliefde zorgzame vrouw en moeder MAATJE PAULINA LA SOE geb. VAN DIXHOORN, op de leeftyd van 49 jaar. J. 'jA SOE. INEKE LA SOE. Oost- West-Souburg, 17 april 1956. Dykstraat 18. De teraardebestelling zal plaats vinden op vrijdag 20 april a.s., om 12 uur vanaf Dijkstraat 18. Heden overleed nog onverwacht, onze ge liefde zorgzame moe der, behuwd- en groot moeder MARGARETHË HEXRIETTE ALBERTS, weduwe van ULRICH JOHAN POTS, in de ouderdom van 75 jaar. Amsterdam: R. P. POTS. Koudekerke P. POTS. J. C. POTS— VERHEYDT en kinderen. Rotterdam J. D. POTS. J. POTS—DONKER. Siantar (Indonesia) S. POTS. VV. POTS- VAN HAALEN en kinderen. Middelburg M. H. PELLE— POTS. W. L. PELLE en kinderen. Den Haag H. KOENE)—POTS. P. KOENE en kind. Liever geen bezoek. Middelburg, 17 april 1956. Bachten Stene 1. Condoleantie-adres Park de Griffioen 5. De teraardebestelling zal plaats vinden op za terdag 21 april a.s.. des namiddags 2 uur vanaf Bachreri Stene 1. „het 6Chljnt daai nogal wild toe te gaan. Ik ben maar biy, dat het in MIJN wyk is!" Heden overleed zacht en kalm onze lieve va der, behuwd- en groot vader. de heer JOOST BOSTEL AAR, weduwnaar van LEVINA BOSCHAART, in de ouderdom van 84 jaar. Uit aller naam: C. BOSTELAAR. Vlissingen. 17 april 1956. Glacisstraat 94.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15