RODENT NIEUWS UIT DE KERKEN ZEEUWSE KUSTLIJN IDEAAL VOOR DE SPORTVISSERIJ Chelarine 4 VERDELG Waar zijn onze schepen? goede kosthuizen P ROV IN CI ALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 12 APRIL 1956 PROVINCIALE BRABANT en ZEELAND' Dat Zeeland een ideale kustlün heeft voor de sportvisser^ blijkt wel uit deze tekening:. Tot nog toe heeft echter nog slechts een beperkt aantal sportvissers de mogelijkheden voor het „zeehengelen" in de Zeeuw se wateren ontdekt. Erg druk zal het voorlopig ook als de belangstel ling veel groter wordt niet zjin op de zeq^lykeii, want de Zeeuwse kust lijn heeft een enorme lengte. De sportvisser kan een keuze ma ken uit tal van „visgronden". Op bo venstaande tekening zijn deze plaat sen met cijfers aangegeven. 1 en 2 Cadzand en Nieuwvliet: zeebaars, pa ling, platvis, rog en pijlstaartrog; 3a Vlissingen en 3b haven Vlissingen: platvis, herder, makreel; 3c fort Rammekens: specialiteit geep; 4 en 5 Westkapelle en Domburg: paling, platvis, herder, makreel en als spe cialiteit zeebaars en tong; 6 en 7 Oostkapelle en Vrouwenpolder: pa ling, platvis, herder en makreel; 8 Onrustpolder: specialiteit zeebaars, paling, bot, geep, makreel; 9. Schelp- hoek: hoofdzakelijk paling, bot en sporadisch geep; 10 Westenschou- wen: als Westkapelle; 11 strand Re- nesse: paling, bot, tong, schar en ma kreel; 12 Stryenham: bot, paling, geep, makreel, fint, zeebaars, rog en pijlstaartrog, beide laatste spora disch; 13 Wemeldinge: de koppen der buitenhaven zyn goede plaatsen voor bot en paling. Links van de haven (Advertentie) telt zijn trouwe rokers met honderd duizenden. Weet U waarom? Omdat hij goed isl Middelburgse hockeyers in zuidelijk team opgesteld Zondag 22 april a.s. wordt in Eind hoven de districtsontmoeting tus sen de hockeyploegen (heren) van Zuid en West gespeeld. Voor het eerst zal daarbij de maar zeer kleine Zeeuwse hockeywereld ac tief vertegenwoordigd zijn. In het zuidelijke team zijn namelijk de spe lers Van Heel en Tuijt van de M.M H.C. „Middelburg" opgesteld. Het zuidelijk elftal ziet er als volgt uit: doel: Brouwers (Tilburg); achter: Houwen (Venlo) en Derckx (Breda); midden: Collin, Gerrits en Seelen (allen Venlo); voor: Lou- wers (EMHC), Coehorst en Rijnties (Venlo) en Tuijt en Van Heel (Mid delburg). Na dit duel is er een ont moeting voor het. landskampioen schap tussen HTCC (Eindhoven) en Mëppel. Wielerwedstrijden Te St. Gilles-Waes (B.) werd een wedstrijd georganiseerd over 90 km. In de kopgroep van vier renners wist zich te plaatsen de Axelse renner Rien Verhelst- De Axelaar eindigde op de vierde plaats met een voor sprong van 15 sec. op de volgende renners. Winnaar Deboeck (B.) was ex aequo geplaatst met Verhelst als eerste Nederlander. Te Koewacht (eveneens Belgie) startte een sterk bezet veld. De Ne derlander Jan Rol uit Alkmaar ein digde de 105 km. (in 2 u. 45 min.) als eerste. 2 (op 1 lengte) P. v. d. Lin den; 3 op 1 \'i minuut: W. de Schep per, 4 P Oliebrandt; 5 L. Maes (allen Belgen) en 6 Rien Verhelst (Axel). vindt men veel strekdammen. Tussen deze strekdammen vangt men zeer veel het voor de zeevisserij bij uitstek geschikte aas: de zager. Vanaf deze strekdammen kan men zeer goed van twee uur voor tot twee uur na laag water zeebaars, bot en paling vissen; 14 Stavenisse: bot. paling, zeebaars, rog en pijlstaartrog; 15 Sint-Anna- land: bot en paling; 16 Zijpe: bot, pa ling, geep, makreel, fint en zeebaars. Tweede „Zonneveldslerrit" op 21 mei is veelbelovend Zoals gemeld, zal de Motor- en Auto Club „Scheldegouwen" te Mid delburg ook dit jaar weer een „Zon- neveldsterrit" houden. Vorig jaar werd het eerste evenement van dien aard een groot succes. Als datum voor de 2c „Zonneveldsterrit" is weer Tweede Pinksterdag gekozen, maan dag 21 mei a.s. De rit belooft ook thans weer veel, gezien het feit, dat nu reeds een dertigtal inschrijvingen binnenkwamen. De organisatoren zyn verder aan het onderhandelen met een club uit Zuid-Holland, die misschien met een groot contingent leden zal deelnemen. De finish van de rit, die „van over al af" gestart kan worden, is ook dit jaar bij het ebouwencomplex van net Zeenospitium. Dank zij de mede werking van een Nederlandse indu strie zullen de aankomenden daar weer gratis van een verfrissing wor den voorzien. De deelneming staat weer open voor automobilisten, mo torrijders, scooterberijders en brom fietsers. Allen, die de tocht volbren gen, ontvangen de bekende „Zonne vel-plaquette, terwijl iedere inge schreven passagier een speciaal voor deze gelegenheid ontworpen aandén-j ken krjjgt. ,,'t Goese Sas" sloot zich bij de K.N.Z.B. aan. De zwcmclub ,,'t Goese Sas" heeft zich aangemeld als lid van de Kring Zeeland van de K.N.Z.B., waardoor het aantal aangesloten zwemvereni gingen in Zeeland is gestegen tot né gen. De nieuw aangesloten club zal zodanig gereorganiseerd worden, dat er een afzonderlijke sportafdeling komt, die dan aangesloten zal zyn. Tijdens de op 11 mei te houden jaar vergadering zal worden besloten, wie er naar de sportafdeling zal overgaan en hoeveel leden zich dus bij de K.N. Z.B. zullen dienen aan te sluiten. Kerken verontrust over Midden-Oosten Beroep nodig op V.N. Negen Nederlandse kerkgenoot- schapnsn hebben gisteren gezamen lijk hun verontrusting uitgesproken over de toestand in het Midden-Oos ten en zich gewend tot de regering met het verzoek, haar invloed aan te wenden opdat de Verenigde Naties de consequenties aanvaarden van hun medewerking aan het tot stand ko men van de staat Israël en van het accepteren van Israël als lid hunner organisatie. Bovendien wordt de rege ring gevraagd, haar invloed te ge bruiken by ide westelijke mogenheden, opdat die hun garanties voor de wa penstilstandsovereenkomsten van '49 effectief zullen doen zijn. De negen kerkgenootschappen heb ben tevens hun gemeenten opgewekt zich bewust te worden van de verant woordelijkheid van de christenheid voor het feit, dat veelal in heden en verleden geen recht en gerechtigheid werd en wordt betracht, zowel tegen over Joden als Arabieren en hen op gewekt te bidden voor de vrede in dit deel van de wereld. De negen kerkgenootschappen zyn De Nederlandse Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerken in Nederland, de Evangelisch-Lutherse Kerk, de Al gemene Doopsgezinde Sociëteit, de Christelijk-Gereformeerde Kerken, de Remonstrantse Broederschap, de Vrije Evangelische Gemeenten, de Evangelische Broedergemeente en de Unie van Baptisten Gemeenten. Deze werken samen in het „Interkerkelijk Contact Israël" Een delegatie van dit contact heeft de verklaring gisteren ochtend aan de regering overhandigd. Doopsgezinde predikanten bijeen ,In de Singelkerk te Amsterdam werd de jaarlijkse vergadering van doops gezinde predikanten gehouden. Voorzitter was ds. Th. van der Veer uit Arnhem. Ds. N. van der Zijpp uit Rotterdam sprak over de heilig making bij de Doopsgezinden en stel de dat steeds in de doopsgezinde theo logie de „imitatio christi" in de geest van Thomas a Kempis centraal heeft gestaan. Ds. J. Krijtenburg uit Joure besprak voorts de rapporten van Evanston. Hij betoogde dat de doops gezinde kerk zoveel mogelijk de vrij heid van geloofsformulering ten aan zien van de basisformule van de we reldraad van kerken in acht moet ne men. In het bestuur van de doopsgezinde predikantenvereniging werd als voorzitter gekozen prof. dr. J. A. Oosterbaan en mej. dra. M. de Boer uit Vlissingen als nieuw lid opgeno men. Gisteren is in het Sint Elisabeth- ziekenhuis te Tilburg, twee dagen voor zijn 69e verjaardag, overleden mgr Joannes Marinus van der Tuijn, oud-deken van Den Haag, oud-reetor van St. Antoniushove te Voorburg, geheim kamerheer van de paus en ere kanunnik van het Haarlems ka pittel. (Advertentie) 4-voudige combinatie inderdaad vtd beter! Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en.... doen wonderen I Elk der vier bestanddelen van Chelarine „4" is op zich zelf al wereldberoemd. Maar de combinatie in één tablet werkt toch nèg beter dan kon worden verwacht. Deze 4 middelen in één tablet doen wonderen en helpen ook dan wanneer andere middelen falen. 7/ Prof. Schippers besprak oecumenische situatie Op herv. predikantencopgres. Het tweedaagse congres van de her vormde prediltantenvereniging te Utrecht, Is woensdag besloten met een referaat van prof. dr. R. Schip per over „De Gereformeerden en de oecumenische situatie in Nederland." Volgens prof. Schippers berust 't niet-participeren van de gerefor- meerde kerken in de oecumenische raad vermoedelijk in eerste aanleg op de omstandigheid, .dat een be slissing tot 1 idoelde participatie meteen oen beslissing zóu zijn met betrekking tot de verhouding van de hervormde kerk en dé gerefor meerde kerken. Plet ware devaluatie; van de oecumenische g;édaéhte. in dien deze kérken zoridër riïëëflir'-de; oecumenische raad zaten, zo zeidé prof. Schippers. i; De oecumenische situatie in Neder land kan volgens spreker verhelderd^- worden, indien-het gesprèk tusseif- deze twee kerken tot een- duidelijke conclusie leidt, wat vólgens 'prof: Schippers temeer een moeilijke zaak is, omdat de oecumensehe. spèli-egjels andere zijn dan dè gereformeerde. Verliezen bij draadomroep, door te lage tarieven Nieuwe telefoongids voor geheel Nederland Verschenen is de memorie van ant woord op het voorlopige verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over de begroting 1956 van het departement van Verkeer en Waterstaat. Wat de verliezen bij de draadom roep betreft, deze moeten volgens de minister inderdaad in hoofdzaak wor den toegeschreven aan de omstandig heid, dat de tarieven in het kader van het algemeen loon- en prijsbeleid van de regering op enkele uitzon deringen na op vooroorlogs peil- zijn gehandhaafd, hoewel de kosten van lonen en materialen uiteraard de al gemene stijging hebben ondergaan. De betekenis van de draadomroep voor de minder draagkrachtige aangeslo tenen heeft hierbij als een tegen ta riefsverhoging gerichte factor gegol den. Aan tariefsverhoging zal echter wel niet te ontkomen zijn. In duidelijk onrendabele netten zal de exploitatie worden gestaakt zodra tot vernieu wing zou moeten worden overgegaan. Voorts deelde de minister in de me morie mee, dat in de toekomst weer een telefoongids zal verschijnen, die de namen van alle telefoonabonnees in Nederland bevat. Ook de netten Amsterdam, Den Haag en Rotterdam worden weer in deze gids opgenomen. Daarnaast zullen districtstelefoon gidsen verschijnen om de voorheen bestaande sectorgidsen te vervangen. De minister van buitenlandse zaken van Thailand, prins Wan, heeft gisteren in Bangkok meegedeeld, dat zijn land voor nemens is, een legatie voor de Benelux- landen te vestigen in Den Haag. rat en muis met In de Clyde bij het vakantie-oord Du noon in Schotlandis het 5J/09 ton metende Zweedse ertsschip „Akka" in enkele minuten in de diepte ver dwenen na op de Gantocks, een rot sige rifformatie onder water, te zijn gelogen. rMen slaagde er in 26 van de S3 op varenden in veiligheid te brengen. In. middels zijn de stoffelijke resten van drie andéren opgehaald. Men vreest dat de vermiste vier mannen in het wrak zijn omgekomen. Ds bovenste foto toont de masten van de „Akka", die triest boven wa ter uitsteken. Foto onder: verpleegsters in het zie kenhuis van Dunoon, naar welk stad- ■je< de- overlevenden door de rivierboot JSir; James", die aan de redding deel- inam, werden gebracht, stellen twee overlevenden op hun gemak met een sigaret.' De Turkse veiligheidsdienst heeft een Bulgaarse spionagegroep, die in 't grens gebied opereerde, onschadelijk gemaakt. Vier leden van de groep zijn aangehou den. Zij hielden zich bezig met hét smok kelen van Bulgaarse agenten naar Tur- De automobiliste, mevrouw V. d. H. uit Kapelle, die woensdagmiddag op de provinciale weg tussen Kapelle en Kloetinge met haar wagen kwam te slippen, heeft, zoals uit deze foto blijkt, desondanks niet over geluk te klagen gehad. De wagen botste- te gen de leuning van de brug over de polderleiding, waarbij 't rechter voor wiel juist op de langs de brug lopen de gasbuis bleef staan. Wanneer de wagen iets meer naar rechts zou zijn afgezwenkt, was deze zeer vermoede lijk in het water terecht gekomen. De auto werd ernstig beschadigd. Nadat de auto tegen de brugleit/ning was gebotst, kon de juist gepasseer de scooterberijdster, mej. L., even eens uil; Kapelle, ook niet meer uit wijken. Zij reed tegen de achterzijde van de auto. Behalve enige lichte ver wondingen, beperkten de gevolgen van een en ander zich tot materiële schade. (FOTO P.Z.O.) Aalsum 7 v. Aden n. Calcutta. Aagtekerk 9 Adelaide. Abbekerk 8 680 m. w. v. Minikoi. Akkrumdijk 9 Mobile. Albireo 9 265 m. z. v. Dakar. Alphard 9 dw. v. St. Catherina Island. Alwaki 10 v. Genua. Alamak 9 Antwerpen. Almdijk 7 Antwerpen. Amerskerk 10 Yokohama. Andijk 7 300 m. w. v. Bermuda. Averdijk 10 Brownsville. Almkerk 11 v. IJmulden n.. Bremen. Alpherat 10 v. Port of Sain n. Rlo de Ja neiro., Annenkerk 10 v. Kp. Guardafui n. Momba sa. Aalsdijk 9 v. Suez. Baud 8 Surabaja. Banka 9 Genua. Blijdendijk 9 New York. Boissevain 11 Durban. Blitar 9 Penang. Cistula 10 Singapore. Camitia 9 460 m. z.w. v. Fayal. Cleodora 10 Singapore. Dongedijk 10 Londen. Eibergen pass. 9 South Goodwins. Esso - Amsterdam 9 dw. v. Algiers. Ena 9 120 m. z.o. v. Bermuda. Gouwe 8 Dakar. Groote Beer 11 Halifax. Guineekust 10 Takoradl. Gaasterland pass. 9 Madeira. Heemskerk pass. 9 Gibraltar. Helicon 8 500 m. z.o. v. Kp. Htteras. Indrapoera 9 150 m. z.o. v. Kp. Guardafui Ivoorkust pass. 8 Las Lalmas. Japara 10 v. Genua n. Marseille. Jason 9 80 m. z.w. v. Land's End. Kalydon 10 R'dam. Kota Baroe 10 Rotterdam. Katelysia 9 140 m. n.o. v. Aden. Kota Gede 9 Penang. Korenia 10 v. R'dam n. Nordenham. Keizerswaard 10 Gibraltar n. Genua. Kota Inten 11 Padang. Larenberg 9 70 m. z.o. v. Tenerlffe. Laurenskerk 10 v. P. Said n. Genua. Lutterkerk pass. 9 Pantellaria. Liberty Beli 9 135 m. n.w. v. Muscat. Lemsterkerk 9 125 m. z. van Djedda. Na-inlevering van oude zilveren guldens. De na-inlevering van oude zilveren guldens sluit binnenkort. Uiterlijk maandag, 16 april bestaat nog ge legenheid tot omwisseling bij alle postkantoren en poststations en bij de kantoren en agentschappen van de Nederlandsche Bank n.v. Malea 10 v. Singapore n. Hongkong. Marisa 8 700 m. o. v. Trinidad. Marlekerk 10 v. R'dam n. Calcutta. Mataram p. 10 Ceylon n. Aden. Macoma 11 rede Casablanca. Meerkerk 11 v. Karachi n. Aden. Meliskerk 9 v. Aden n. R'dam. Mulderkerk 9 v. Aden n. R'dam. Mervvede p. 10 Kp. Finisterre n. R'dam. Maashaven p. 10 Kp. Finisterre n. Casa blanca. Maasdam 9 550 m. o. v. St. John's. Markab N pas. 9 Kp. Vlllano. Noordam 6 300 m. z.w. v. Kp, Race, Ophir 9 Djakarta. Ondina 9 480 m. o. v. Guardafui. Oranjefontein 7 Durban. Oldekerk 4 Sydney. Overijssel 7 v. Cebu n. R'dam. Ovula 8 Pladju. Pr. Ph. Willem 8 Duinkerken. Polydorus 7 v. Boston n. N. Orleans. Peperkust 11 Amsterdam. Perna 9 v. Balikpapan n. Singapore. Perregaux 8 Casablanca. Pendrecht 9 360 m. z.o. v. Suez. Pr. Fr. Willem 9 800 m. w. v. Land's End. Rondo 16 te A'dam verw. Rotula 9 420 m. n. v. Azoren. Raki 9 Southampton. Roegat 10 v. Halifax n. Djakarta. Str. Malakka 10 30 m. o. v. Thursday Eil. Schie 9 v. Lattakia n. Limassol. Sarangan p. 10 Kp. Guardafui n. Suez. Schouten 9 40 m. o. v. Tarakan. Schiedijk 9 Baltimore. Sliedrecht 9 Banias. Statue of Liberty p. 10 Ras Fartak n. Me- na al Almadi. Soestdljk 10 Savannah. Stad Leiden 9 v. East Londen n. Durban. Slamat 10 v. Suez n. Belawan. Stad Dordrecht 11 Bougie. Sibajak 10 v. Fremantle n. Melbourne. Samarinda 9 v. Tanga n. Mombasa. Tomori 11 v. Surabaja n. Pladju. Telamon 10 New York. Tjisadane 11 Santos. Str. Makassar 8 v. Durban n. B. Aires. Stentor pass. 9 St. Michaels. Utrecht 6 v. Belawan n. R'dam. Sunetta 9 270 m. o. v. Madras. Van Waerwijck 9 v. Beira n. Dar es Salaam. Van Riebeeck 9 v. Belawan n. Djakarta. Vasum 9 dw. v. Jask. Willem Ruys a Djakarta. Westland 10 v. Montevideo n. Rio de Ja neiro. Willemstad 10 Christobal. Waterman 11 Southampton. Willem Barentsz 14 te Vlaardingen verw. Wonorato 10 v. Calcutta n. Belawan. Wonosobo 7 500 m. z. v. New Foundland. Zeeland 9 Kuwait. Leger bevrijdde gevangenen bij zuivering op Celebes. Het Indonesische leger heeft in Zuid-Celebes honderd dorpelingen, die werden gevangen gehouden door de Daroel Islam, bevrijd. Dit is door het legercommando van Oost-Indo- nesië medegedeeld. Gedurende zuive ringsoperaties. die eind maart in de districten Maros en Pangkadjene, zijn gehouden, heeft het leger een kamp van de opstandelingen vernie tigd en de e-evangenen, in totoaal meer dan 100, bevrijd. Negen op standelingen werden gedood, twee gaven zich over.- Heden overleed in het ziekenhuis te Noord- gouwe, na langdurig doch geduldig gedragen lijden, onze geliefde schoonzoon, zwager en oom, MARINUS PIETER DE HAAN in de ouderdom van ruim 46 jaar. Uit aller naam, H. KRAMER, St. Philipsland, 9 april 1956. Achterstraat. Voor de vele blijken van belangstelling ons betoond tijdens de ziekte en de vele bewijzen van deelneming na ;het overlijden van onze lie ve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder WILLE MI NA ELISABETH BLIEK—VADER, betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam, H. BLIEK. Arnemulden, april 1956. Heden overleed te Schiedam, na een lang durig gedragen lijden, onze innig geliefde man, vader, zoon, grootvader, broeder en zwager, PIETER EVERSDIJK, op de leeftijd van 54 jaar. De diep bedroefde familie EVERSDIJK— VAN DE PLASSE. Kapelle, 10 april 1956. Postweg. Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond na het overlijden van onze lieve moeder, behuwd- en groot moeder PIETERNELLA IVLAAS—PIJL betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, A. MAAS, Domburg, april 1956. Heden werd plotseling van ons weggenomen onze geliefde en zorg zame moeder, behuwd- groot- en overgroot moeder, zuster en tan te, mejuffrouw MARTINA JOHANNA VERKEIJ, geboren NEELE in de ouderdom Van bij na 79 jaar. Uit aller naam, S. A. KEIJMEL— VERKEIJ. Grocde, 10 april 1956. Brouwerijstraat A 253. Aannemersbedrijf vraagt voor grondwerkers. Opgaaf van prjjs per week. Omge ving Goes-Oudelande, spoed. Brieven aan Aannemers bedrijf Oosterweg 17, tel. 367, Scheemda (Groningen) Bank voor Zeeland N.V. GOES Jaarlijkse algemene verga dering van aandeelhouders op maandag 23 april 1956, des namiddags 2 uur in ho tel „Centraal" te Goes. De punten van behandeling liggen van heden af ter in zage voor aandeelhouders op vertoon van hun aandeel of van het bij art. 33 der statuten bedoelde bewijs van depot. Aandeelhouders, die de ver gadering wensen bij te wo nen, dienen vier vrije dagen vóór de datum der verga dering hun aandelen tegen reyu te deponeren ten kan tore van de firma Theodoor Gilissen te Amsterdam. De Raad van Commissarissen. Voor alle drukwerken Van de Vefde uw drukker

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 6