Nescafé „SMOKKEL-BELGEN" SLAPEND NAAST VEE AANGETROFFEN MELKBUS STOND OPEN OP ERF EN BEVATTE VOOR 22% WATER! EERSTE KAMER BESPRAK HET NIEUWE L00NBELEID GELLER VERSLOEG SPASSKY EN PILNIK EN LEIDT NU Waar zijn onze schepen? ...aüfiSkofFie! PRO V 1 N 0 I ALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 11 APRIL 1956 NACHTELIJKE VANGST HAD GEVOLGEN! Politierechter veroordeelde drietal smokkelaars en drie handlangers uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Drie in heerlijk zoete rust verzonken Belgen, op een ondergrond van hooi in een stal, zich van geen kwaad bewust, waren er de oorzaak van, dat gisteren een uitgebreide veesmokkelzaak, voor de Middelburgse econo mische politierechter diende. Op 10 november van het vorig jaar midden in de nacht, waren kommiezen zo wreed deze „schone slapers" wakker te schudden en in de kraag te grypen. Die rustverstoring was aanleiding tot meer arrestaties. Want de van hun vrijheid beroofde zuiderburen vielen bij de gedachte aan vrijlating uiteraard met graagte door de mand. De Sas van Gentse boer, die de stal zyn eigendom mag noemen, zag zich ook in de justitiële armen belanden, evenals vier andere agrariërs, die allen hun medewerking aan illegale runderuitvoer verleenden. De Belgen, die reeds lang hun vader land weer als brave burgers dienen na eerst in Middelburg een tijdje te hebben „gebromd" kregen nu 2 weken gevangenisstraf. Zij waren echter niet ter zitting verschenen. De economische politierechter, mr. P. van Empel, legde drie van de vijf Zeeuws-Vlamingen straffen op. waarvan een fikse boete wel het pijn lijkste bestanddeel vormde, en sprak de andere twee vrij. De kommiezen hadden reeds enige tijd „de lucht" van deze smokkel- affaires. Op de avond van 10 novem ber zagen zij in de buurt van ge noemde boerderij een auto manoeu vreren. Toen het stil bleef, waagden de douanemensen zich op het erf en namen eens een kijkje in de schuur. En daar troffen zij de drie Belgen aan, twee gebroeders Van L. en ze kere Van de V. Niet ver van de sla- penden stonden drie roodbonte koeien „verankerd", gereed om op transport te worden gesteld De byna 40-jarige F. R., eige naar van de boerderij, werd het eerst gearresteerd. Hy wist ner gens van, zei hij en dit gezegde herhaalde hy nu. Maar de smok kelaars hadden anders ver klaard. Men zou namelijk om 2 uur des nachts vertrekken, om dat men dacht, dat de kommie zen dan geen dienst deden! De drie Belgen hadden voorts van R. ieder een horloge gekregen, waarschijnlijk als geste jegens een goede relatie. Ook gebruik ten de heren een lantaarn van R. die in het hooi werd aangetrof fen! Terecht stond nu ook de 68-jarige landbouwer-caféhouder D. de L. uit Sas van Gent. Evenals de boerderij van R. tal van keren als „doorvoer- station" was gebruikt volgens de smokkelaars, hadden zij bij De L. verschillende malen beesten wegge haald. De L. bleek zich nu één keer te herinneren, meer echter niet. Na zijn arrestatie had hij alles bekend. Maar dat was, zei hij thans, om spoedig vrijgelaten te worden, zodat hij naar huis zou kunnen, waar zijn vrouw ziek lag. Argeloos P. F. V., 25 Jaar, veehandelaar, ook in Sas van Gent, wist van één keer dat bij hem enkele dieren wa ren weggehaald. Volgens de Belgen waren het vijf keren geweest. De iJzendjjkse veehandelaar H. J. L. C., 35 jaar, wist absoluut nergens van. Hij toonde zich een argeloos man, die op de vraag van de politierechter of hij wel wist, dat volgens de smokke laars verschillende keren veetrans porten vanaf zijn stal waren ge schied, „O ja?" antwoordde. C.'s plaatsgenoot, de landbouwer C. de G., 56 jaar, de vijfde verdachte, was er ook „niet wetende van". Als getuigen werden drie douane beambten gehoord, een hoofdassis tent en twee assistenten van 's rijks belastingen, die de verdachten had den verhoord. Een van hen vertelde nog, dat de drie Belgen, toen zij zich ontdekt zagen, eerst nog het smoesje hadden opgehangen, dat zij bieten kwamen stekenDe getuigen be vestigden, dat de verklaringen van de Belgen overeenstemden en dat de verstrekte gegevens voorzover nage gaan kon worden, geheel klopten. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, achtte het ten laste gelegde voor alle verdachten bewezen. Hij vond het een goed voor bereide smokkel. Uit die goede voor bei ei dingen blijkt naar zijn mening ook de opzet. De officier vorderde tegen de Belgen ieder 2 weken en tegen de Nederlandse verdachten één maand voorwaardelijk met 2 jaar proeftyd en een boete van 400 gul den subs. 80 dagen. Mr. P. C. Adriaanse, raadsman van verdachten C. en De G., zei, dat hier sprake is van een „indirect bewys". Hy vond het jammer, dat de drie smokkelaars van over de grens niet aanwezig waren om hun verklarin gen te staven. Pleiter achtte het aan twyfel onderhevig of inderdaad een volledig bewijs is geleverd. Hy vond ook de geëiste boete te hoog. Mr. M. A. Terwoert, die R., De L. en V. verdedigde, meende ook, dat niet van een afdoende bewijs gespro ken kan worden. De verdachten hadden hierna het laatste woord. ,Ik verwacht te wor den vrijgesproken", zei R. De L. meende: „Ik vind het veel voor zo iets" en V. beschreef de gevraagde boete als „een geweldig bedrag". C. merkte op: „Waar is het bewijs. Waar zijn die „gladzakken" van Bel gen?" En tenslotte zei De G.: „Ik ken die mannen niet". De politierechter veroordeelde daarop de drie Belgen conform, De L., V. en R. tot 2 weken voorwaarde lijk met 2 jaar proeftijd en een boete van 200 gulden subs. 40 dagen. In zake C. en De G. is echter naar zijn mening het overtuigend bewys niet voldoende geleverd. De verklaringen van de smokkelaars geven te weinig steun voor een veroordeling. „Na een lange aarzeling", zo zei de rechter, sprak hij deze verdachten vry. SLORDIGE MELKBOER NIET VERANTWOORDELIJK Economische politierechter legde 2 hoge boetes op Onbedachtzaamheid en slordigheid hadden er toe geleid, dat hoeveelhe den consumptiemelk op een Goese boerderij een zeer hoog percentage water bevatten. Dat bleek op het la boratorium, nadat een keurmeesster monsters had genomen. Op 't bedrijf van de weduwe G. G. E. K.H., 77 jaar oud, trof de keurmeester op 24 januari drie open bussen melk aan. In de eerste bus was melk van de zelfde ochtend, die in orde werd be vonden. De tweede bus, met melk van de vorige avond, bevatte 12 water en de derde, waarin melk van de vorige ochtend zelfs niet minder dan 22 De melk was voor con sumptie bestemd en niet afgehaald door een melkboer. Maar de econo mische politierechter, die deze zaak dinsdag behandelde, deelde aan het adres van de veehoudster verant woordelijk krachtens de wet twee flinke boetes uit. Namens de verdachte, wier hoge ouderdom haar verhinderde te ko men, was één van haar zoons aan wezig, de 52-jarige J. E. K., die op het bedrijf werkzaam is. Hij kon slechts als getuige worden gehoord. K. zëi, dat de betrokken melkslijter: de melk wel eens meer' ten dele laat staan om dan later weer een party te halen. „Wij hebben met hem be dongen, dat hij dan de verantwoor delijke man is", zei K. „Daar heeft de warenwet niets mee te maken", aldus de politierechter. Getuige zat er mee in, want de melkslijter moet toch de vrije beschikking hebben over deze partijen melk, zo is nu eenmaal afgesproken. „Maar ja," zei hij, „De melkboer is een eerlijk man, maar hij heeft één nadeel, hij is namelijk lui en gemakzuchtig". Dat moest dan als verklaring voor het niet afhalen dienen. „Maar zo kan het niet langer", merkte de politierechter op. „Uw verantwoordelijkheid gaat zover, dat de melk, die een ander komt halen in goede conditie moet zijn." Maar K. kon niet verkla ren hoe het water in de melk was gekomen. Geregend heeft het in januari maar zeer weinig De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, vond het niet zo verwonderlijk, dat er water in de bussen terechtkomt, ge zien deze gang van zaken. Hij achtte hier twee' hoge boetes op zijn plaats en vroeg achtereenvolgens 100 subs. Woningtelling goedgekeurd. In de Eerste Kamer is dinsdag by de bespreking van de begro ting van Sociale Zaken en Volks gezondheid ruimschoots aandacht gewijd aan de loonpolitiek. De heer Schipper (a.r.) achtte het van bijzondere betekenis, dat thans ook de Partij van de Ar beid is omgezwaaid van gebonden naar vrijwillige solidariteit tussen werkgevers en werknemers. Het overheidspersoneel krijgt de ver schillende percentages wel tege lijk. Is de minister van Binnen landse Zaken daartoe bevoegd? Volgens de heer Louwes (v.v.d.) blijft al met al het gebonden loon peil bestaan. Er is slechts sprake van deels vrijwillig en deels onvrij willig aanvaardbare loonsverhogin gen. Een voorbeeld van de laatste groep is de landbouw, waar men tot loonsverhogingen moet overgaan, daar anders de arbeiders weglopen. De heer Vixseboxse (c.h.u.) noem de het verheugend, dat er een dui delijke tendens is een hogere belo ning van de arbeid uit de winst te be talen. De heer Middelhuis (k.v.p.) hoopte, dat de S.E.R. spoedig gereed zal ko men met het rapport over de voor zieningen voor invaliden en weduwen en wezen. Waar het thans op aan komt is de Loonsverhoging een re- ele verhoging te doen zijn door prijs- stabilisatie. Vandaag wordt het de bat voortgezet. WONINGTELLING. De Eerste Kamer heeft gisteren het wetsontwerp woningteHing met 31 tegen 11 stemmen aangenomen. Op de verschillende bekende be zwaren van Eerste Kamerleden zei- de minister Witte, dat hy ervan over tuigd is, dat formeel niets is ge beurd. dat niet door de beugel kan. Aan de hoffelykheid heeft het wel licht ontbroken, waarvoor de minis ter zijn exuses aanbood. De vragen- lysten zyn niet alleen door de di recteur-generaal van het C.B.S. op gesteld, maar dit gebeurde eveneens in nauwe samenwerking met de ge meentebesturen. De minister ontken de, dat de Kamer is gepasseerd. Met het uitvoeren van de wet wordt ge wacht op de goedkeuring van de Kamer, welke inmiddels is verleend. Wel is gebruik gemaakt van de machtiging, die bij de goedkeuring van de begroting is verkregen om op vrijwillige basis met de werk zaamheden te beginnen. 20 dagen voor de r j melk met 12 partij c/o water en 200 suds. 40 dagen voor de partij melk met 22 De rechter bleek meer voor een „gelij ke bedeling" te voelen en maakte er 2 x 100 subs. 20 dagen van. - In strijd met alle betrokken voor schriften was de oud-landbouwer B. M., 64 jaar oud, uit 's-Heer Abts- kerke opgetreden als tussenpersoon bij de handel in aardappelen. „Ik doe het al van mijn jonge jaren af", ver weerde verdachte zich. „Maar nu ik mön andere bedrijf niet meer uit oefen, loopt het zéker meer in de gaten." M. heeft thans een examen gedaan om een bevoegdheid te ver- krygen, maar de uitslag van deze proef is nog niet bekend. De politierechter legde uit, dat de handel in aardappelen slechts door terzake deskun';gen mag geschie den. De officier zei, dat M. eerst aan de eisen moet gaan voldoen en vor derde 50 subs. 10 dagen. Het von nis werd 40 subs. 8 dagen. „Ik voel me feitelijk onschuldig, maar U weet het beter dan ik", zei ver dachte tenslotte op de vraag van de Werktijden voor het winkelpersoneel Namens de S.E.R. heeft de sociale commissie aan de staatsssecretaris van sociale zaken op diens verzoek advies uitgebracht over enige in het werktijdenbesluit voor winkels 1932 aan te brengen wijzigingen. Met de van regeringszijde voorge stelde maatregelen wordt voorname lijk beoogd de 53-urige werkweek te rug te brengen tot een 48-urige, met de mogelijkheid, dat gedurende een overgangsperiode in sommige bran ches afwijkende regelingen worden gevolgd, terwijl voorts de vrije hal ve dag hetzij op een middag, hetzij uitsluitend op maandagmorgen gege ven zal kunnen worden. Het eenstemmig vastgestelde ad vies, dat door een daartoe in het le ven geroepen subcommissie was voorbereid, acht aanpassing van de wettelijke werktijdenregeling voor winkelpersoneel aan de feitely'ke si tuatie aanvaardbaar. In dit verband wijst de sociale commissie er op, dat deze aanpassing voor Nederland de mogelijkheid nader brengt het inter nationale verdrag inzake de regeling van de arbeidsduur in de handel en op kantoren te ratificeren. Het maxi male aantal arbeidsuren per dag zou de commissiè voorshands willen zien teruggebracht van 9*& tot 9. Negen jaar gevangenisstraf voor doodslag Tot negen jaar gevangenisstraf met aftrek en onvoorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering heeft de rechtbank te Rotterdam ver oordeeld de 25-jarige werkloze G. S., die in de nacht van 19 juni 1955 de 66-jarige G. van S. uit Rotterdam om het leven had gebracht Op het Amsterdamse stadhuis is dins dagochtend de stoelenontwerper R. de Wolf met. mejuffrouw Marjolie Gilde, meyer getrouwd. Zoals de foto laat zien, was er een erehaag gevormd voor het stadhuis die uiteraard hé- stond uit vrienden met rechter of hy nog in hoger beroep wilde Achteloosheid en vergeetachtig heid heeft vaak tengevolge, dat men het inventarisatiebesluit overtreedt door het bekende opgavebiljet niet in gevuld te retourneren. Dit hadden ook de slager J. E. J. W., 38 jaar uit Kapelle en de landbouwer J. E. Z„ 56 jaar uit Yerseke, verzuimd. W. had het in die tyd zo druk gehad met de huisslacht, zei hij nu. „Toen is het mij door het hoofd gegaan", bekende hy. Z. had het biljet niet gezien, het was waarschynlyk tege- lykertijd met wat kranten binnenge komen en daartussen verzeild ge raakt. Later had verdachte het stuk ontdekt en ingevuld. Hij ging er juist mee naar de post, toen de con troleur kwamHet werd voor beiden een vonnis van 15 subs. 3 dagen. Gonform de eis. KANDIDATENTOERNOOI Smyslov verloor. (Van onze schaakredacteur) De zevende en achtste ronde in het kandidatentoernooi schaken brach ten enige seilsaties. De Rus Geiler, die twee ronden geleden een punt (met een afgebroken partij) achter stond op z(jn landgenoot Smyslov, staat nu een punt op hem voor en heeft alleen de leiding. Zyn afgebro ken party tegen Bronstein werd re mise, maar daarop versloeg hy Spass- ky (R.) en Piinik (Arg.) op voortref- felyke wyze door te profiteren van kleine fouten van zyn tegenstanders. Smyslov verloor zyn eerste party te gen de negentienjarige Spassky, die een fantastisch damesoffer bracht. Alleen Keres en Bronstein boekten tot nu toe nog geen nullen. De 21-jarige Panno is nu afgezakt tot de op één na onderste plaats, zyn nog afgebroken party tegen Bron stein zal hem wellicht ook niets op brengen en dan komt hij met zijn landgenoot Pilnik op de onderste plaats. Pilnik behaalde zijn eerste winst op Szabo (Hong.). Filip zakte verder af door een nederlaag tegen Petros jan en een remise tegen Keres. Het enige, dat hierin overtuigend was, was de wyze waarop Petrosjan dit voor elkaar bracht. Doordat deze Rus tegen Szabo remise haalde, heeft hy veel van zyn slechte start (met twee nullen) goedgemaakt. Bronstein speelt nog steeds niet op het toppunt van zyn kunnen. Alleen zijn party tegen Panno in de achtste ronde, toonde hem in zijn oude vorm. Wy zien nu duide lijk de Russen boven komen. Al leen Filip bungelt nog In de staart van de top, maar reeds staat Spassky klaar hem te verdrijven en de vier nlet-Russen aldus naar de onderste plaatsen te verwyzen. De Russische kampioen Geiler maakt, hoelang de weg ook nog is, een zeer goede kans. Hij heeft nu iV« punt uit zeven partyen geboekt. Hy is de enige, die vier overwinnin gen behaalde: dc andere spelers heb ben er slechts één of twee behaald. Keres verdient de tweede plaats ten volle. Misschien heeft hij wel het bes te spel vertoond. Maar wie weet ko men Smyslov en Bronstein met hun grotere ervaring nog tot hun hoogte punt. Wy geven nog de afgebroken stelling tussen Smyslov (wit) en Spassky om de eigen kracht van de lezers te beproeven. Wit: Kg 2; dh 8, Tc 2. Ld 4, pionnen a 4, b 5, d 3, e 3, h 2; zwart Kg 6, Tf 7, Tf 5, Ld 6, Pf 3, pionnen a 5, b 6, c 7, h 6. Wit aan zet. De starïd luidt thans: 1. Geiler 5% punt; 2. Keres 5 pun ten; 3. Smyslov 4%. punt; 4. Bron stein 4 punten plus 1 afgebroken par ty; 5/6 Filip en Petrosjan beiden 4 punten; 7/8 Spassky en Szabo, beiden 3*% punt; 9. Panno 2% punt plus 1 afgebroken partij; 10. Pilnik 2Yz punt. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS A.K..U.-emissie vol april 10 april Nederland 1955 (3%) 96% Nederland 1951 (3%) 100% Nederland 1948 (3%) Nederland 1947 (3%) 3 98% 98% Nederland 1937 3 95% 95% Dollarlening 1947 3 98% 96% Investeringscertificaten 3 98% 98% Nederland 1962-64 3 98% 98% Nederland N.W.S. 2% 79% 79 Ned. Indië 1937 A 3 97 97 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank 148 147% Ned. Handelmij. 220 219% A.K.U. 324% 325 Bergh's en Jurgens 304 304 Calvé-Delft 317 316 Kon. Ned. Hoogovens Unilever 369% 365% Ned. Kabelfabriek 330 1 Philips 327% 321% Wilton Feijenoord 310 Billiton 305 Kon. Petroleum Mij. 736% 735% Amsterdam Rubber 116% 113% Holland Amerika Lijn 202% 203% Kon. Paketvaart 195% 195% Rotterdamse Lloyd 185% 184% Ned. Scheepvaart Unie 201 200% Stv. Mij. Nederland 215% 215% H.V.A. 136(4 132% Deli Mij. 153% 149% Bank v. Ned. Gem. 4% 105% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 132 131 Van Berkels Patent 128 Centrale Suiker 212 210% Kon. Mij. De Schelde N.B. 223 222 Baltimore-Ohio 47% 46% Missouri K.T. New York Central 44% Pennsylvania 27 26% Anaconda 81%. 80% Bethlehem Steel 165(4 165% General Motors 45% 45% Intern. Nickel 94% 93%e.d. Kennecott 136% 136% Republic Steel 48% 48% U.S. Steel 59% 60% North American Cy. Midcontinental Shell Union Tide Water 80%e.d. 45'/, 4434 Aardljk 8 Antw. Aalsum 7 v. Aden n. Karachi. Aagtekerk 10 Adelaide. Abbekerk 10 p. Minikoi n. Penang. Akkrumdijk 7 New Orleans. Alhena 7 Buenos Aires. Alwaki 10 v. Genua n. Port Said. Alamak 9 Antw. Alphacca 8 70 m z.o. v. Bermuda. Almdijk 8 Antw. Amsteldijk 6 New Orleans. Amerskerk 10 Yokohama. Arnoudspolder 8 v. Oporto te Ant%v. Andijk 7 300 m w. v. Bermuda Arendskerke 7 300 m n.o. St.-Maarten. Axeldljk 8 anker Vittoria <tot 15). Annenkerk 9 v. Aden n. Mombasa. Baud 8 Soerabaja. Bali 9 Columbo. Banka 10 Genua. Batavier I 8 v. Bordeaux n. Antw. Beninkust 4 Lagos. Boschfontein 1 Mombasa. Blitar 9 Singapore. Camltia 8 250 m z. v. Azoren. Clstula 8 75 m o. v. Billiton. Cottlca 5 v. Demarara n. A'dam.' Crania 8 70 m z.o. v. Minikoi. Delft 7 1610 m n.o. v. Guadeloupe. Ena 7 p. sombrero. Eos 7 Emden. Esso - Amsterdam 9 p. Algiers n. Antw. Esso - Nederland 10 v. Suez n. Kuweit. Grootekerk 8 Amsterdam. Gouwe 9 Dakar." Groote Beer 11 Halifax. Gabonkust 8 740 m z.o. v. Tokadori. Guineekust 8 rede Accra. Helena 8 Ciudad TrujiUo. Harold 8 p. Cista. Heemskerk 9 Gibraltar. 100'/, KOFFIE - 100% KOFFIE 100% KOFFI Kellia 9 van Oslo n. R'dam. Koratia 8 150 m. n.w. v. Minikoi. Langkoeas 8 Soerabaja. Larenberg 8 210 m n.o. v. Las Polucas. Laurenskerk 8 Suez. Lutterkerk 8 1350 m. v. Malta. Liberty Bell 16 te Suez verw. Lievevrouwekerk 8 R'dam. Lemsterkerk 8 180 m n.w. v. Djeddah. Maasdam 8 250 m o. v. Kaap Race. Maashaven 8 p. Wright. Marisa 8 600 m o. v. Trinidad. Maetsuyker 6 v. Djakarta n. Fremantle. Mataram 8 p. Sabang. Macoma 8 18 m z.w. v. Madeira. Meerkerk 8 v. Bombay te Karachi. Meliskerk 7 v. Aden n. Suez. Muiderkerk 9 v. Aden n. Suez. Merwede 8 200 m. n.o. Madeira. Ouwerkerk 6 v. Bangkok. Oostkerk 9 R'dam. Ondina 6 600 m z.o. v. Socotra. Oranje 9 Amst. Oranjefonteyn 7 v. A'dam te Durban. Prins Alexander 8 Sint-Laurensrivler. Peperkust 9 Antw. Perna 9 v. Balikpapan n. Singapore. Rotula 8 350m. n.o. v. Azoren. Ridderkerk 9 Lourengo Marquez. Schelpwijk 8 160 m. n.o. v. Aden. Schie 9 v. Latakia, 10 Lima^ol. Sarangan 7 300 m. w. v. Minlcoi. Schouten 8 v. Balikpapan n. Hongkong. Sanetta 7 v. Calcutta n. Abadan. Statue of Liberty 7 n. Djeddah. Soestdijk 10 Savannah. Str. Makassar 8 v. Durban n. Pt. Eliza beth. Talisse 9 Suez Tjibodas 7 Yokohama. Tjimenteng 9 Hongkong. Tomori 8 Soerabaja. Triton 8 v. Puerto Cabello te La Gualra. Tibia 8 Boekom. Vasum 8 p. Ras Madrak. Van Cloon 8 500 m. o.v. Amsterdam. Wonosobo 7 500 m. z.v. New-Foundland. Willemstad 10 v. Pt. Olimon n. Chrlstobel. Wiliem Ruys 5 v. R'dam te Djakarta. Wonorato 8 v. Calcutta n. Vancouver. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Amsterdamse wisselmarkt Amsterdam, 10 april. Londen 10,65%—10,66%New York 3.82A-3.82H; Montreal 3,83%— 3,83%; Parijs 1,0815—1,0825; Brussel 7,62%—7,63%; Frankfurt 90,82- 90,87; Zürich 86,89%—86,94%; Zürich (vr. francs) 89,26%—89,31%; Stock holm 73,31%—73,36%; Kopenhagen 55,01%—55,06%; Oslo 53,24—53,29; Milaan 60,64%—60,69%; Argentijnse verrekeningsdollar 3,783,4—3,79% Japanse verrekeningsdollar 3,77% —3,77%Turkse verrekeningsdol lar 3,7: 4-3,79 PREMIELENINGEN Amsterdam 1951 Breda 1954 Eindhoven 1954 Enschede 1954 's-Gravenhage 1952 I 's-Gravenhage 1952 II Rotterdam 1952 I Rotterdam 1952 II Utrecht 1952 135 135 107% - 105% 105% 111% 111% 136 134% 139% 139 138% 136 135% 134% 121% 121 A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES 6-4 9-4 10-4 291,42 291,70 290,77 171,33 171,63 171,41 170,80 170,25 171,17 152,42 152.26 151,11 143,70 143,88 143,07 222,86 222,82 222,18 Intern, concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen BEURSOVERZICHT Maandagnamiddag heeft de AKU emis sieplannen bekendgemaakt, Het aande lenkapitaal wordt vergroot met f 10 mil joen aandelen tegen 150 pet. en voorts wordt een convertibele obligatielening uitgegeven van ruim f 20 min. Voor de meesten kwam dit nieuws als een volko men verrassing en in het avondverkeer van maandag vormde dit een stimulans voor de aandelen, die tijdelijk 6 punten stegen tot 330. Dinsdagmiddag was hier van echter weinig overgebleven. De aan delen noteerden weliswaar een fractie beter, doch de notering kwam niet boven de 325; ook de handel had weinig om het lijf. Elders was de stemming enigszins aarzelend, mede gezien de voortdurende spanning in het nabije Oosten. Kon. Olie, Philips en Unilever noteerden bij opening vier tot zes punten lager, doch wisten een gedeelte van dit verlies ln te halen. De slotnoteringen bleven per saldo slechts ca 2 punten bij maandag ten ach ter. NAGEKOMEN ADVERTENTIES. Het bestuur en per soneel der Technische School te Zierikzee geeft met leedwezen kennis van het overiy- den van de heer H. GOETTSCH in leven wnd. directeur en leraar aan de Tech nische- en Dag-Avond- njjverheidsschool te Zierikzee. Zierikzee, 9 april 1956. Heden overleed plot seling JOHANNA WILHELMINA VAN DAMME weduwe van JAN FREDERIK DE NOOIJER in de ouderdom van 84 jaar. Fam. DE NOOIJER. Fam. VAN DAMME. Vlissingen, 10 april 1956. 12 april. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.*+N.A.P. Ü.+NJLP. 3.43 4.08 4.22 2.20 2.34 2.42 1.38 1.65 14.58 15.26 16.17 16.37 16.48 2.29 2.43 2.55 1.56 1.84 9.11 9.40 10.14 9.39 9.58 2.30 2.43 2.60 1.83 2.13 21.13 21.43 22.20 21.43 22.11 2.15 2.28 2.45 1.60 1.89

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8